Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα στην μικρή mudisal, είναι η κρέμα που λέει η Βαλεντινα, έχει εδώ και λίγες μέρες πολύ γκρίνια και κλάμα, ευτυχώς μας πιάνει μόνο μέρα προς το παρόν, χώνει τα χέρια στο στόμα και μου έκανε και διαρροιες, οπότε ξεκίνησε η προεργασία των δοντιών... 24 του μήνα που έχουμε ραντεβου θα το εξακριβώσω και με την παιδίατρο. @nanoula90δεν είναι απαραίτητο να κλαίει όλη μέρα και όλη νύχτα, εμένα την πιάνει συγκεκριμένες ώρες μέσα στη μέρα, έχε το νου σου και για πυρετουλη, είναι σημάδι για δοντάκια και αυτό! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα στην μικρή mudisal, είναι η κρέμα που λέει η Βαλεντινα, έχει εδώ και λίγες μέρες πολύ γκρίνια και κλάμα, ευτυχώς μας πιάνει μόνο μέρα προς το παρόν, χώνει τα χέρια στο στόμα και μου έκανε και διαρροιες, οπότε ξεκίνησε η προεργασία των δοντιών... 24 του μήνα που έχουμε ραντεβου θα το εξακριβώσω και με την παιδίατρο. @nanoula90δεν είναι απαραίτητο να κλαίει όλη μέρα και όλη νύχτα, εμένα την πιάνει συγκεκριμένες ώρες μέσα στη μέρα, έχε το νου σου και για πυρετουλη, είναι σημάδι για δοντάκια και αυτό! 

Ωχχχ κ σεις ετσι;;; κ εγω αυριο θ παω να την παρω κ εννοειται την τσεκαρω συνεχεια γ πυρετο διαρροια δν μ εχει κανει γτ με την φρουτοκρεμα γενικα εχει σφιξει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχχχ κ σεις ετσι;;; κ εγω αυριο θ παω να την παρω κ εννοειται την τσεκαρω συνεχεια γ πυρετο διαρροια δν μ εχει κανει γτ με την φρουτοκρεμα γενικα εχει σφιξει!

Ναι ξεκινήσαμε κι εμείς, μόνο η μπέμπα προς το παρόν.. Πυρετό δεν έκανε ακόμα τουλάχιστον, απλά δεν αποκλείεται... Ο Ιωάννης μου πέρασε όλα τα δόντια με διαρροια αλλά ποτέ με πυρετό, όμως κάθε παιδί είναι διαφορετικό! Η μικρή που ειναι μικρογραφία του Ιωάννη σε όλα τα επίπεδα μάλλον πήρε και σ αυτό το θέμα από τον μεγάλο αδερφό!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Ναι ξεκινήσαμε κι εμείς, μόνο η μπέμπα προς το παρόν.. Πυρετό δεν έκανε ακόμα τουλάχιστον, απλά δεν αποκλείεται... Ο Ιωάννης μου πέρασε όλα τα δόντια με διαρροια αλλά ποτέ με πυρετό, όμως κάθε παιδί είναι διαφορετικό! Η μικρή που ειναι μικρογραφία του Ιωάννη σε όλα τα επίπεδα μάλλον πήρε και σ αυτό το θέμα από τον μεγάλο αδερφό!!! 

Χαχαχαχ δεν λες καλα π δεν τα εχεις κ τα 2μαζι...1 εχω κ ψαχνω σκοινι να κρεμαστω ωρες ωρες!!!! Κ εγω την ιδια κρεμα θα παρω αυριο!

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου δεν νομιζω οτι ειναι δοντια. Θα αργησουν νομιζω. Βαζει χερακια και μασητικα στο στομα συνεχεια, αλλα ακομα δεν φαινεται οτι προετοιμαζεται καποιο δοντακι. Ειναι σαν να κλαιει επειδη ειναι κουρασμενος. Παρολο που τον βαζουμε για υπνο, κοιμαται κ μεσα στη μερα. Αλλα οταν τον πιανει δεν ηρεμει με τπτ. 2 ωρες καναμε κ πριν λιγο ηρεμησε κ σιγουρα θα ξυπνησει παλι γιατι εχει αναφιλητα κ δεν κοιμαται ακομα καλα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ κοριτσια μου δεν νομιζω οτι ειναι δοντια. Θα αργησουν νομιζω. Βαζει χερακια και μασητικα στο στομα συνεχεια, αλλα ακομα δεν φαινεται οτι προετοιμαζεται καποιο δοντακι. Ειναι σαν να κλαιει επειδη ειναι κουρασμενος. Παρολο που τον βαζουμε για υπνο, κοιμαται κ μεσα στη μερα. Αλλα οταν τον πιανει δεν ηρεμει με τπτ. 2 ωρες καναμε κ πριν λιγο ηρεμησε κ σιγουρα θα ξυπνησει παλι γιατι εχει αναφιλητα κ δεν κοιμαται ακομα καλα. 

Εμένα φίλη δοντάκια μου μυριζουν, δεν λέω ότι θα βγάλει τώρα, μπορεί τα δοντάκια να έρθουν σε ένα μήνα, αλλά η προεργασία ξεκινάει πιο νωρίς! Και δεν υπάρχει στάνταρ μήνας που ξεκινάνε, ο άντρας μου έβγαλε το πρώτο του δόντι 3 μηνων, ο Ιωάννης ξεκίνησε με δύο δόντια μαζί στον 5ο μήνα... Υπάρχουν και περιπτώσεις που βγάζουν ακόμη και στον χρόνο πάνω το πρώτο δόντι... Αλλιώς αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι αλματάκι... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ κοριτσια μου δεν νομιζω οτι ειναι δοντια. Θα αργησουν νομιζω. Βαζει χερακια και μασητικα στο στομα συνεχεια, αλλα ακομα δεν φαινεται οτι προετοιμαζεται καποιο δοντακι. Ειναι σαν να κλαιει επειδη ειναι κουρασμενος. Παρολο που τον βαζουμε για υπνο, κοιμαται κ μεσα στη μερα. Αλλα οταν τον πιανει δεν ηρεμει με τπτ. 2 ωρες καναμε κ πριν λιγο ηρεμησε κ σιγουρα θα ξυπνησει παλι γιατι εχει αναφιλητα κ δεν κοιμαται ακομα καλα. 

Συμφωνω απολυτα με την @Anastasia_paris προεργασια γινεται πιο νωρις...δοντι μπορει να σκασει κ σε ενα μηνα αλλα αν ηταν ετσι θα πονουσαν μονο 1 μερα!!! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσακιααα. Κ μεις βολτα ημασταν, τωρα ειμαστε στα πεθερικα. 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρα ειναι η μπουμπου. Δεν βαζουν καθε μηνα το ιδιο βαρος. Σταδιακα θα βαζουν κ πιο λιγο!! 

Ρε κοριτσια οσες θηλαζετε ποσο κραταει καθε θηλασμος??? Γιατι εμενα πλεον ο καθε θηλασμος διαρκει 5 λεπτα, μαξιμουμ 7 λεπτα! Μετα αρχιζει κ παιζει με το στηθος κ κανει αμπου με το γαλα κ κανει μπουρμπουληθρες, οποτε τον βγαζω. Αλλα ειναι δυνατον να χορταινει με 5 λεπτα ??

Λοιπον εμενα τρωει ακομα πολυ ωρα... καποιες φορες μπορει κανενα δεκαλεπτο και μετα να παιζει.. να το βαζει να το βγαζει και να γελαει...και καποιες φορες αν νυσταζει κιολας να τρωει κανενα 40λεπτο αλλα με πολυ αργους ρυθμους και να κοιμαται κιολας!! Αλλα μου ειχε πει η γιατρος οτι καποια στιγμη θα τρωει μεσα σε 5 λεπτα!! 

Οσο για τα δοντακια κοριτσια εμενα η γιατρος μου ειπε οτι η προεργασια αρχιζει πολυ πιο πριν...μπορει και κανενα τριμηνο πριν να αρχισουν να τους τρωνε τα ουλα!!! Δεν σημαινει οτι θα βγει αμεσα δοντι!! Εμενα εχει πολλα σαλια και χωνει τρελα τα χερια της μεσα στο στομα!!! Συνεχεια μεσα τα βαζει.. δεν παιρνει και πιπιλα καθολου!!!

@nanoula90 και μενα καποια βραδια το  κανει αυτο.. ενω παει να κοιμηθει να ξυπναει και να τσιριζει!! Εγω πιστευω περνανε αλμα τα μικρακια μας!!! Τις πρωτες φορες που το εκανε λεω δεν μπορει καπου ποναει αλλα απο οσο εχω διαβαζει το αλμα αυτων των εβδομαδων ειναι πολυ βαρβατο και δικαιολογουνται τετοιες συμπεριφορες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

@nanoula90 και ο δικός μου έτσι τρώει σε 5 με 10 λεπτα. Μονο το βράδυ κάθεται παραπάνω γιατί είναι μεταξύ ύπνου και ξυπνιου! Μεγαλώσανε τα καμάρια μας! Θα μας φάνε και μας σε λίγο! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! 

Αχ ναι μεγαλωνουν!! Πλεον εδω κ 10 μερες απλωνει κανονικα το χερακι του οταν του προσφερω κατι πχ τα μασητικα του ενω πριν επρεπε να του τα βαζω στο χερι. Βγαζει τσιριδες χαρας αλλα και τσιριδες νευρων χαχα. Εκει κ αν εχει δυναμωσει χαχαχα. Χθες που εκλαιγε μου σπασε το τυμπανο 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! 

Αχ ναι μεγαλωνουν!! Πλεον εδω κ 10 μερες απλωνει κανονικα το χερακι του οταν του προσφερω κατι πχ τα μασητικα του ενω πριν επρεπε να του τα βαζω στο χερι. Βγαζει τσιριδες χαρας αλλα και τσιριδες νευρων χαχα. Εκει κ αν εχει δυναμωσει χαχαχα. Χθες που εκλαιγε μου σπασε το τυμπανο 

Καλημεεεραααα!!!! Ρε συ εγω δεν μπορω τπτ να πιασω στα χερια μ απλωνει τα χερια της κ μ το αρπαζει τι πραγμα ειναι αυτο;; Της αφηνω τις κουδουνιστρες της διπλα της κ γυρναει κ τις πιανει με τις τσιριδες δε τα εχουμε πει ουρλιαζει κ απο πισω γελαει γιατι το θεωρει αστειο!! Εχουμε να ζησουμε μεγαλες στιγμες!!!:lol:

Απλα οπως γυρισε απο ανασκελα,μπρουμητα κανα 2φορες δεν ξαναγυρισε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημεεεραααα!!!! Ρε συ εγω δεν μπορω τπτ να πιασω στα χερια μ απλωνει τα χερια της κ μ το αρπαζει τι πραγμα ειναι αυτο;; Της αφηνω τις κουδουνιστρες της διπλα της κ γυρναει κ τις πιανει με τις τσιριδες δε τα εχουμε πει ουρλιαζει κ απο πισω γελαει γιατι το θεωρει αστειο!! Εχουμε να ζησουμε μεγαλες στιγμες!!!:lol:

Απλα οπως γυρισε απο ανασκελα,μπρουμητα κανα 2φορες δεν ξαναγυρισε!!!

Χαχαχα ετσι ακριβως. Τι πλακα εχουν μωρε. Οχι απο ανασκελα μπρουμητα δεν γυρναμε, μονο το αναποδο. Μακαρι να ηρεμησει κ λιγο ο δικος μου να μπορουμε να βγουμε μωρε. Γιατι τωρα μονο μεχρι βολτα στα παρκα τον παμε, για καφε δεν διανοουμαστε να κατσουμε, ειναι πολυ νευρικος κ βαζει τα κλαματα αμεσως. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχα ετσι ακριβως. Τι πλακα εχουν μωρε. Οχι απο ανασκελα μπρουμητα δεν γυρναμε, μονο το αναποδο. Μακαρι να ηρεμησει κ λιγο ο δικος μου να μπορουμε να βγουμε μωρε. Γιατι τωρα μονο μεχρι βολτα στα παρκα τον παμε, για καφε δεν διανοουμαστε να κατσουμε, ειναι πολυ νευρικος κ βαζει τα κλαματα αμεσως. 

Κ εμενα ειναι πολυ νευρικη ρε συ! Πηρε απο τον μπαμπα της! Κ κλαιει οταν καθομαστε γ καφε αλλα λιγο γαλατακι τρωει κ κοιμαται ισα ενα 40λεπτο να πιω τν καφε μ γιαυτο προτειμω να καθομαστε γ καφε κοντα την ωρα π ειναι να φαει! Τ να κανουμε θα μεγαλωσουν κ θα στρωσουν κ σε αυτο καλοκαιρακι ερχεται!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Πολύ ησυχία έπεσε! 

Εμείς εδώ είχαμε πολύ ωραία μέρα και πηγαμε στη μανα μου βγήκαμε βόλτα με το καρότσι και ευχαριστηθηκάμε καθαρό αέρα! Έφτιαξε και κάτι τσουρέκια η μάνα μου άλλο πράγμα! !!!


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Πολύ ησυχία έπεσε! 

Εμείς εδώ είχαμε πολύ ωραία μέρα και πηγαμε στη μανα μου βγήκαμε βόλτα με το καρότσι και ευχαριστηθηκάμε καθαρό αέρα! Έφτιαξε και κάτι τσουρέκια η μάνα μου άλλο πράγμα! !!!

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Αχ μπράβο, μακάρι να πηγαίναμε κι εμείς στην μαμα μου αλλά δούλευε, οπότε πήγαμε στην πεθερά μου! Και μου βγήκε λίγο ξινό, γιατί κρατούσα το μωρό και το φιλαω, και ο πεθερός μου πετάει "γιατί μωρέ σε φιλάει η μαμά σου"??? Και του πετάει η πεθερά μου και παραξενευτηκα "άμα δεν το φιλήσει η μαμά του ποιος θα το φιλήσει"??? Γενικότερα για τον πεθερο μου ότι κάνω εγώ είναι λαθος, αλλά το πετάει εμμέσως.. Αχχ ακόμα το σκεφτομαι που δεν του απάντησα.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...