Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Αχ βρε κορίτσια να πω και εγω τον πονο μου..σας διαβαζω που βγαινεται και βαφεστε και ζηλευω..δεν παω πουθενά μονο κατι ξεμπαρκα μισαωρα, οσο για το βαψιμο..ουτε τα φρύδια μου δεν προλαβαινω να βγάλω. . Μπράβο σας..μακαρι να μην αργησουν και για μενα αυτα.. 

Όχι φυσικά κ δεν θα αργησουν.. Απλώς τώρα εγώ μπορώ να πω ότι τον γνωρίζω λίγο καλύτερα και ξέρω πχ το θέλει (συνήθως).. Τον βάζω πχ στο μπάνιο με το καρότσι, κ του μιλάω, του τραγουδάω ενώ βάφομαι, κ αυτός με κοιτάει κ γελάει.  Ελπίζω να μην του δίνω κακά παραδείγματα μιας που είναι αγοράκι. Τωρα θυμήθηκα κάτι ακόμη που θέλω να μοιραστω μαζί σας! Είχε έρθει η πεθερά μ σπίτι μας, κ πάνω στην συζήτηση μου λέει "αχχ ελπίζω να μην πάρει τον στραβό τον δρόμο (εννοώντας να μην του αρέσουν οι άντρες αύριο μεθαύριο). Δηλαδή ποια γιαγιά σκέφτεται έτσι βλέποντας ένα μωράκι και μάλιστα το λέει κιόλας;;; και εγώ της απάντησα" κυρία... Εγώ το παιδί μου θέλω πάνω απ όλα να έχει την υγεία του! Τώρα ότι επιλογές κ να κάνει στο μέλλον ΕΓΏ θα είμαι πάντα δίπλα του. Για τον μπαμπά του δεν ξέρω αλλά μια μάνα, όπως θα ξέρετε κι εσείς καλύτερα, αγαπάει και στηρίζει το παιδί της όποιες κ να είναι οι επιλογές του.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anneliz είπε:

Όχι φυσικά κ δεν θα αργησουν.. Απλώς τώρα εγώ μπορώ να πω ότι τον γνωρίζω λίγο καλύτερα και ξέρω πχ το θέλει (συνήθως).. Τον βάζω πχ στο μπάνιο με το καρότσι, κ του μιλάω, του τραγουδάω ενώ βάφομαι, κ αυτός με κοιτάει κ γελάει.  Ελπίζω να μην του δίνω κακά παραδείγματα μιας που είναι αγοράκι. Τωρα θυμήθηκα κάτι ακόμη που θέλω να μοιραστω μαζί σας! Είχε έρθει η πεθερά μ σπίτι μας, κ πάνω στην συζήτηση μου λέει "αχχ ελπίζω να μην πάρει τον στραβό τον δρόμο (εννοώντας να μην του αρέσουν οι άντρες αύριο μεθαύριο). Δηλαδή ποια γιαγιά σκέφτεται έτσι βλέποντας ένα μωράκι και μάλιστα το λέει κιόλας;;; και εγώ της απάντησα" κυρία... Εγώ το παιδί μου θέλω πάνω απ όλα να έχει την υγεία του! Τώρα ότι επιλογές κ να κάνει στο μέλλον ΕΓΏ θα είμαι πάντα δίπλα του. Για τον μπαμπά του δεν ξέρω αλλά μια μάνα, όπως θα ξέρετε κι εσείς καλύτερα, αγαπάει και στηρίζει το παιδί της όποιες κ να είναι οι επιλογές του.. 

Αχ συμφωνω μαζι σου....κ θα σ πω κατι π ειπε ο αντρας μ σε μια συζητηση π ειχαμε.γ την κορη μας.....καλυτερα να ειναι με γυναικα παρα με αντρα μ@@@@α! Οτι επιλεξει θα κανει στην ζωη της οτι κ αν ειναι αυτο! Καλυτερα να ξερει οτι το στηριζεις κ εισαι διπλα τ....παρα να ξερει οτι εισαι απεναντι τ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχ συμφωνω μαζι σου....κ θα σ πω κατι π ειπε ο αντρας μ σε μια συζητηση π ειχαμε.γ την κορη μας.....καλυτερα να ειναι με γυναικα παρα με αντρα μ@@@@α! Οτι επιλεξει θα κανει στην ζωη της οτι κ αν ειναι αυτο! Καλυτερα να ξερει οτι το στηριζεις κ εισαι διπλα τ....παρα να ξερει οτι εισαι απεναντι τ!

Καλά εμένα ο άντρας μου δεν είναι τόσο προχω όσο ο δικός σου χαχαχα..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλά εμένα ο άντρας μου δεν είναι τόσο προχω όσο ο δικός σου χαχαχα..

Χαχαχαχαχχα ειναι ο χαρακτηρας τ τετοιος γενικα θυμαμαι απο οταν τον γνωρισα ηταν 17χρονων παλι ετσι ηταν μην σ πω κ χειροτερος...εφευγε απο το σπιτι με το μηχανακι κ δεν ελεγε τπτ σε κανεναν ειχε κ διδυμο αδερφο οπου ηταν ιδιοι εδινε ο ενας θαρρος στον αλλον κ το ειχαν τερματησει θυμαμαι γυριζαν ξημερωματα σπιτι ή κοιμοντουσαν σε φιλους χωρις να πουν τπτ φυσικα δεν τους επερνε κανεις τηλ γτ χαμενο θα πηγαινε δεν το σηκωναν ποτε!!!! Καημενη πεθερα ειπα αν θα κανω αγορι μην μιασει στο μπαμπα τ θα πεθανω!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αχ βρε κορίτσια να πω και εγω τον πονο μου..σας διαβαζω που βγαινεται και βαφεστε και ζηλευω..δεν παω πουθενά μονο κατι ξεμπαρκα μισαωρα, οσο για το βαψιμο..ουτε τα φρύδια μου δεν προλαβαινω να βγάλω. . Μπράβο σας..μακαρι να μην αργησουν και για μενα αυτα.. 

Ελα εδω κοριτσι μου.και εγω μια απο τα ιδια.θα ρθει μια ασπρη μερα και για μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει πάρει το 6μηνο ή και πιο λίγο από την δουλειά της και να πληρώνεται από τον οαεδ;; για να ρωτησω εάν ξέρετε πότε θα μπει πια αυτό το δώρο Πάσχα! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει πάρει το 6μηνο ή και πιο λίγο από την δουλειά της και να πληρώνεται από τον οαεδ;; για να ρωτησω εάν ξέρετε πότε θα μπει πια αυτό το δώρο Πάσχα! 

Καλημέρααα!!!! Νομίζω διάβασα 24του μήνα θα μπει, όπως και το Α21, επίδομα ενοικίου κλπ... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρααα!!!! Νομίζω διάβασα 24του μήνα θα μπει, όπως και το Α21, επίδομα ενοικίου κλπ... 

Ααα κατάλαβα.. Επειδή είχα ακούσει εγώ από 18 του μηνός θα ξεκινούσαν για τα δώρα.. Σ'ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Ααα κατάλαβα.. Επειδή είχα ακούσει εγώ από 18 του μηνός θα ξεκινούσαν για τα δώρα.. Σ'ευχαριστώ πολύ! 

Καλημερα εμενα μπηκε την προηγουμενη πεμπτη παρε στον οαεδ να ρωτησεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρααα!!!! Νομίζω διάβασα 24του μήνα θα μπει, όπως και το Α21, επίδομα ενοικίου κλπ... 

Το  Α21 μπήκε τον προηγουμενο μηνα θα ξαναβαλουν παλι απριλη γιατι κανονικα ειναι τελος μαιου η επομενη δοση


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα εμενα μπηκε την προηγουμενη πεμπτη παρε στον οαεδ να ρωτησεις

Το  Α21 μπήκε τον προηγουμενο μηνα θα ξαναβαλουν παλι απριλη γιατι κανονικα ειναι τελος μαιου η επομενη δοση

Αυτή την εντύπωση έχω, βασικά αυτό διάβασα, αλλά τι να σου πω μπορεί και να μην ισχύει.... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anneliz είπε:

Ααα κατάλαβα.. Επειδή είχα ακούσει εγώ από 18 του μηνός θα ξεκινούσαν για τα δώρα.. Σ'ευχαριστώ πολύ! 

Καλημερα ! Μολις πηρα τηλ οαεδ γιατι κ γω περιμενω το δωρο απ τις 18 ειχα δει στις ειδησεις κ μ ειπαν οτι επειδη δεν ειχα λογαριασμο στην εθνικη αλλα στη πειραιως αργουν λιγο να μπουν μπαινουν πρωτα σε οσους εχουν εθνικη!!αντε να δουμε το περιμενω πως κ πως να ψωνισω για τη μπεμπα φορεματακια κ για μενα κανα παντελονι που δε κλεινει τιποτα με ανοιχτα φερμουαρ τα φοραω αλλιως θα κατσω κ θα πεταχτει το κουμπι κ θα βγαλει κανα ματι!! Χαχα!

  • Χαχα 4

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα εμενα μπηκε την προηγουμενη πεμπτη παρε στον οαεδ να ρωτησεις

Το  Α21 μπήκε τον προηγουμενο μηνα θα ξαναβαλουν παλι απριλη γιατι κανονικα ειναι τελος μαιου η επομενη δοση

Ωχ σοβαρά;;; :shock::shock::shock: λες να με ξεχάσουν;; βασικά ανησυχώ γιατί δεν με έχουν πληρώσει καθόλου από όταν έκανα τα χαρτιά μου. Μου είπε η κοπέλα θα αργησουν, αλλά περίμενα έστω ένα δώρο Πάσχα.. Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως θα πάρω τηλέφωνο κι ελπίζω να βγάλω κάποια άκρη.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ οσο για πεθερικα τι να σ πω συμπασχω!! Να σας γραψω ενα περιστατικο να φριξετε κ να γελασετε με τη καρδια σας! Η πεθερα για οσες θυμουντε μας επισκεπτετε μια στις 15 κ φερνει φαγητα που δε μπορω να φαω !τωρα δε που κανω αποχη απο γλκομικα μ πασαρε ωραιοτατο τσουρεκι κ κορμο μες στα μουτρα τα κανει κ τελεια η σκατουλα κ μου λεει ωχ μωρε Δημητρουλα μ το ξεχασα,το προσπερναω κ παω στο θεμα μας που ειναι οτι ηρθε 9 η ωρα που εχει την αγαπημενη της σειρα "την επιστροφη" κ η μπεμπα ειχε γκρινια μου λεει δε τη θηλαζεις μαλλον πειναει ,:shock:αντε να θηλασω αν κ δεν ηταν η ωρα της το ξερα ,το παιδι νευριαζε στο στηθος μ λεει "σηκω ορθια κ προχωρα εγω το εκανα κ επιανε "μπα της λεω εγω δε θηλαζω ορθια :mad:  επεμενε τοσο που το εκανα κ αυτο!" μηπως δεν εχεις γαλα????" ω αρχιζουν κ μ αναβουν τα λαμπακια αλλα μη σας τα πολυλογω με εστειλε κ κατω απο τον αποροφητηρα ορθια να θηλαζω μπας κ ηρεμησει το παιδι !μονο με το ενα ποδι στη γωνια δε μου ειπε να κατσω για να δει επιστροφηηηη!!φταιω εγω ομως που δεν την εβρισα κ στο τελος μου λεει μηπως θελει να πατε στο δωματιο να αλλαξει παραστασεις:evil::-x!!! Ε πηρα το παιδι κ βγηκα εξω που ηταν ο αντρας μ κ καπνιζε κ δεν ειχε δει ολο το σκηνικο κ του λεω  παρτην κ γυρνα την  σπιτι της γιατι θα σκοτωθουμε!Ποια συναγωνιζετε αυτη τη πεθερα να μ το πει! Κ μιλαμε για γυναικα 53 χρονων ημαρτον!!

  • Χαχα 3

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Καλημερα ! Μολις πηρα τηλ οαεδ γιατι κ γω περιμενω το δωρο απ τις 18 ειχα δει στις ειδησεις κ μ ειπαν οτι επειδη δεν ειχα λογαριασμο στην εθνικη αλλα στη πειραιως αργουν λιγο να μπουν μπαινουν πρωτα σε οσους εχουν εθνικη!!αντε να δουμε το περιμενω πως κ πως να ψωνισω για τη μπεμπα φορεματακια κ για μενα κανα παντελονι που δε κλεινει τιποτα με ανοιχτα φερμουαρ τα φοραω αλλιως θα κατσω κ θα πεταχτει το κουμπι κ θα βγαλει κανα ματι!! Χαχα!

Χαχα εγώ φαντάσου έχω να πάρω λεφτά από τον Ιανουάριο π μ είχε δώσει το ικα τότε.. Ε κ περιμένω πως κ πως γτ από εκεί π πληρωνομουν κάθε μήνα, τώρα άσε... Θέλω κι εγώ να πάρω τίποτα για εμένα. Για τον μπέμπη πάλι καλά έχουμε βρει αυτό το Orchestra που έχει οικονομικα ρουχαλάκια κ βολευομαστε.. Ρε συ εγώ στην εθνική έχω λογαριασμό αλλά τίποτα. Και σήμερα λέω να μην παω να δω γτ νομίζω θα υπολειτουργουν οι τράπεζες λόγω καθολικού Πάσχα; δηλαδή σιγά μην τα βάλλουν σήμερα. 

Just now, Dimitra K είπε:

Αααααχ οσο για πεθερικα τι να σ πω συμπασχω!! Να σας γραψω ενα περιστατικο να φριξετε κ να γελασετε με τη καρδια σας! Η πεθερα για οσες θυμουντε μας επισκεπτετε μια στις 15 κ φερνει φαγητα που δε μπορω να φαω !τωρα δε που κανω αποχη απο γλκομικα μ πασαρε ωραιοτατο τσουρεκι κ κορμο μες στα μουτρα τα κανει κ τελεια η σκατουλα κ μου λεει ωχ μωρε Δημητρουλα μ το ξεχασα,το προσπερναω κ παω στο θεμα μας που ειναι οτι ηρθε 9 η ωρα που εχει την αγαπημενη της σειρα "την επιστροφη" κ η μπεμπα ειχε γκρινια μου λεει δε τη θηλαζεις μαλλον πειναει ,:shock:αντε να θηλασω αν κ δεν ηταν η ωρα της το ξερα ,το παιδι νευριαζε στο στηθος μ λεει "σηκω ορθια κ προχωρα εγω το εκανα κ επιανε "μπα της λεω εγω δε θηλαζω ορθια :mad:  επεμενε τοσο που το εκανα κ αυτο!" μηπως δεν εχεις γαλα????" ω αρχιζουν κ μ αναβουν τα λαμπακια αλλα μη σας τα πολυλογω με εστειλε κ κατω απο τον αποροφητηρα ορθια να θηλαζω μπας κ ηρεμησει το παιδι !μονο με το ενα ποδι στη γωνια δε μου ειπε να κατσω για να δει επιστροφηηηη!!φταιω εγω ομως που δεν την εβρισα κ στο τελος μου λεει μηπως θελει να πατε στο δωματιο να αλλαξει παραστασεις:evil::-x!!! Ε πηρα το παιδι κ βγηκα εξω που ηταν ο αντρας μ κ καπνιζε κ δεν ειχε δει ολο το σκηνικο κ του λεω  παρτην κ γυρνα την  σπιτι της γιατι θα σκοτωθουμε!Ποια συναγωνιζετε αυτη τη πεθερα να μ το πει! Κ μιλαμε για γυναικα 53 χρονων ημαρτον!!

Χαχαχα γελαω αλλά άμα μου τα έκαναν εμένα θα είχα νευριάσει.. :-? ρε συ αυτό με τα φαγητα το έκανε κ σε εμένα! Βασικά μου έλεγε συνέχεια ότι δεν κάνει να τρώω ξηρούς καρπούς, κ μια ημέρα μας φέρνει αμύγδαλα. Δεν ξέρω πως της ήρθε! Σκέτα αμύγδαλα, που είναι τα αγαπημένα μου! Κ μου λέει αχ μωρέ ξέχασα ότι σ αρέσουν. Δεν πειράζει θα τα φάει ο Γιώργος :roll: λες κ του έλειψαν του άντρα μ τα αμύγδαλα.. Κι εχθές που πήγαμε κ φάγαμε ειχε κάνει διάφορα φαγητά κι ένα από αυτά ήταν φαβοκεφτεδες. Κ λέω "αα κάνατε φαβοκεφτεδες;;" κ λέει ναι είναι για αύριο που θα πήγαιναν στο χωριό, αα λέω εντάξει μην τα βάλουμε λοιπόν στο τραπέζι κ μ λέει όχι όχι βάλε τα. Ε τα έβαλα κ φυσικά δεν έφαγα γιατί ήταν λίγοι κ ήθελε να πάρει κ μαζί της αύριο. Φυσικά δεν μ είπε να φάω, κι έλεγε πραγματικά δεν σας κάνω πλάκα, μπορεί κ 7 φορές "φάε Γιώργο φάε".. Συγγνώμη για την πολυλογία μ αλλά θέλω να σας πω κ κάτι ακόμη που το σκέφτομαι κ γελάω. Όταν ήμουν έγκυος είχαμε πάει εγώ ή πεθερά μ κ ο άντρας μ λαϊκή. Όπως φεύγουμε ο άντρας μ κρατώντας τις σακούλες προχωρούσε μπροστά με την μαμά του κι εγώ από πίσω. Ξαφνικά ακούω να φωνάζει στον άντρα μ "πρόσεχε πρόσεχε" , είχε κατι ξύλα κάτω να μην πέσει. Εγώ έκανα αυτό ακριβώς :shock: γιατι σε εμένα που είχα την τεράστια κοιλιά μπροστά μ κ δεν έβλεπα, δεν μ είπε να προσέχω.. Αχχχ τι να πω. Δεν ξέρω τι παθαίνουν. 

 

  • Λυπημένη/-ος 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα που λέτε για φιλιά στα μωρά, χτες είχα πάει στο φούρνο και είχα το μικρό αγκαλιά. όπως μίλαγα λοιπόν με μία φίλη μου έρχεται μία και χωρίς να το καταλάβω μου τραβάει το μπλουζάκι του μικρού και το φιλάει στο σβέρκο. Ε ρε κόντεψα να βγάλω σπυριά αλλα φυσικά δεν πρόλαβα να πω τίποτα απλά τράβηξα το παιδί και της έριξα ένα βλέμμα θανατηφόρο. Πω πω ντάξει Μα πώς φιλανε τα ξένα μωρά αν είναι δυνατόν πάνε καλά; ο κόσμος έχει ξεφύγει. 

  • Μπερδεμένη/-ος 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...