Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Anneliz είπε:

Τι όμορφα που τα περιγράφεις!!! Να σου ζήσει η γλυκούλα σου!!!! Αχχχ κι εγώ 27/04 το έμαθα.. Είχα βεβαια υποψίες από τώρα. Πω πω σαν χθες το θυμάμαι.  

Δεν ειχα υποψιες....ημουν 2 μερες πριν την περιοδο με πονακια περιοδου..ο αντρας μ ειδε στο ονειρο τ οτι ειχαμε μωρο στο καθισμα αυτοκινητου...κ εκανα κρυφα ενα τεστ......τι χαρα θεε μου ειχα!!!! Σαν χθες κ εγω!!!! Να σου ζησει το γλυκο σ αγορακι να ειναι παντα γερος σαν τα ψηλα βουνα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε κορίτσια?  Εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

Ο μπομπιρας μου με ολη αυτή τη φαση των κολικων και της υπερδιέγερσης που περασε,επειδη τον ειχαμε πολυ αγκαλια γιατι δεν κοιμοταν αλλιως,έμαθε τωρα εκει και δεν θελει καθόλου την κουνια του. Με αποτέλεσμα τη μερα οταν κοιμαται εστω και λιγο να θελει να κοιμαται στην αγκαλια μου. Τον βαζω στην κουνια κ ξυπνάει σε 5 λεπτα. Εκτος οτι ειναι πλεον 5 κιλα εχω πιαστεί ολόκληρη, δεν μπορω να τον εχω ολη μερα στα χερια και να μη μπορω εστω να φαω.. Πιστεύετε οτι ειναι μια φαση που παιρναει η πρεπει να του μαθω την κούνια με καποιο τροπο?

Η δευτερη ερωτηση αφορα ενα θεμα που εβαλα κ στο φορουμ,σχετικα με αεροπορικό ταξιδι στο εξωτερικο με μωρακι 4 μηνων. Επειδη εσας τωρα ειναι σε αυτη την ηλικια πιστεύετε οτι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία για το μωρακι? Ο κουμπαρος μου που εχει 3 παιδιά μου λεει οσο μικρότερο τοσο πιο ευκολο το ταξιδι,ισχυει? Θελω να παμε διακοπες αλλα σίγουρα να ειναι και το μωρο ανετα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε κορίτσια?  Εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

Ο μπομπιρας μου με ολη αυτή τη φαση των κολικων και της υπερδιέγερσης που περασε,επειδη τον ειχαμε πολυ αγκαλια γιατι δεν κοιμοταν αλλιως,έμαθε τωρα εκει και δεν θελει καθόλου την κουνια του. Με αποτέλεσμα τη μερα οταν κοιμαται εστω και λιγο να θελει να κοιμαται στην αγκαλια μου. Τον βαζω στην κουνια κ ξυπνάει σε 5 λεπτα. Εκτος οτι ειναι πλεον 5 κιλα εχω πιαστεί ολόκληρη, δεν μπορω να τον εχω ολη μερα στα χερια και να μη μπορω εστω να φαω.. Πιστεύετε οτι ειναι μια φαση που παιρναει η πρεπει να του μαθω την κούνια με καποιο τροπο?

Η δευτερη ερωτηση αφορα ενα θεμα που εβαλα κ στο φορουμ,σχετικα με αεροπορικό ταξιδι στο εξωτερικο με μωρακι 4 μηνων. Επειδη εσας τωρα ειναι σε αυτη την ηλικια πιστεύετε οτι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία για το μωρακι? Ο κουμπαρος μου που εχει 3 παιδιά μου λεει οσο μικρότερο τοσο πιο ευκολο το ταξιδι,ισχυει? Θελω να παμε διακοπες αλλα σίγουρα να ειναι και το μωρο ανετα

Καλημερα γλυκια μανουλα!!!! Κ εμενα στην αρχη π δεν ηθελε να κοιμηθει στην καλαθουνα(μετα απο αλμα) απο εκει π κοιμοταν μια χαρα ειχαμε το ιδιο θεμα μεχρι να ανακαλυψουμε το ρηλαξ(μονο γ το βραδυ)! Μπορει να εκανε 3ωρους υπνους αλλα στην αγγαλια μ κ μολις την αφηνα ξυπναγε και αντε παλι απο την αρχη!!!! Μετα δεν ξερω λιγο λιγο οποτε εβρισκα ευκαιρια την αφηνα κατω απλα την κρατουσα τοοοσοοο πολυ ωστε να πεσει στον βαθυ τον υπνο κ μετα μεσα στην κουνια το ειχα σαν φωλια κλειστη γυρω γυρω γ να αισθανεται 'ασφαλεια' κ αμα παλι ξυπνουσε με το που την εβαζα την αφηνα κ δεν την ξανακοιμιζα!!! Εεε καπως ετσι εμαθε.....αλλα ακομα την κραταω αρκετη ωρα αγγαλια πριν την αφησω κατω! Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι ολη μερα αγγαλια τ καταλαβαινω τ περασα!!!

Τωρα οσο αφορα το ταξιδι εγω οπως μας βλεπω τωρα π ειναι 4μηνων! Θα πηγαινα γτ διαβασα οτι ειναι 2 ωρες με αεροπλανο κ αλλες 2 με αυτοκινητο? δεδομενου οτι μεσα στο αυτοκινητο κοιμαται κ πολυ πιθανον και μεσα στο αεραπλανο την περισσοτερη ωρα....ειναι στο παιδι αν ειναι ενα παιδι π γκρινιαζει λιγο δυσκολα αν ειναι ενα παιδι π κοιμαται ευκολα,μπορεις να το κανεις!!! Αυτη ειναι η δικη μ γνωμη φυσικα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Ο μικρος κοιμαται διπλα μου κ γω τον χαζευω. Κ γω σαν σημερα εμαθα περισυ οτι ειμαι εγκυος κ επισης σημερα κλεινω 10 χρονια μαζι με τον αντρα μου. Απο τις πιο σημαδιακες ημερομηνιες ειναι αυτη για μενα!

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε κορίτσια?  Εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

Ο μπομπιρας μου με ολη αυτή τη φαση των κολικων και της υπερδιέγερσης που περασε,επειδη τον ειχαμε πολυ αγκαλια γιατι δεν κοιμοταν αλλιως,έμαθε τωρα εκει και δεν θελει καθόλου την κουνια του. Με αποτέλεσμα τη μερα οταν κοιμαται εστω και λιγο να θελει να κοιμαται στην αγκαλια μου. Τον βαζω στην κουνια κ ξυπνάει σε 5 λεπτα. Εκτος οτι ειναι πλεον 5 κιλα εχω πιαστεί ολόκληρη, δεν μπορω να τον εχω ολη μερα στα χερια και να μη μπορω εστω να φαω.. Πιστεύετε οτι ειναι μια φαση που παιρναει η πρεπει να του μαθω την κούνια με καποιο τροπο?

Η δευτερη ερωτηση αφορα ενα θεμα που εβαλα κ στο φορουμ,σχετικα με αεροπορικό ταξιδι στο εξωτερικο με μωρακι 4 μηνων. Επειδη εσας τωρα ειναι σε αυτη την ηλικια πιστεύετε οτι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία για το μωρακι? Ο κουμπαρος μου που εχει 3 παιδιά μου λεει οσο μικρότερο τοσο πιο ευκολο το ταξιδι,ισχυει? Θελω να παμε διακοπες αλλα σίγουρα να ειναι και το μωρο ανετα

Καλημερα αγαπη. Τα μεσημερια κ μενα κοιμαται στην αγκαλια μου ως επι το πλειστον. Διαφορετικα στο καροτσι. Αλλα στο καροτσι μονο μιση ωρα κοιμαται ενω στην αγκαλια μου κανα 2ωρο μπορει. 

Δοκιμασε την ωρα που πιστευεις οτι θα κοιμηθει να πας να ξαπλωσεις κ να θηλασεις ξαπλωμενη. Ισως αποκοιμηθει. Μολις αποκοιμηθει του βαζεις να πιπιλαει την πιπιλα του κ συ σιγα σιγα φευγεις απο το κρεβατι. Δεν πιανει παντα αλλα μπορει κ να πετυχει. 

Αλλιως τον εχω πανω σε μαξιλαρι οπως τον θηλαζω κ αποκοιμιεται εκει. Τον αφηνω να κοιμηθει αν δεν εχω κατι να κανω. Αν εχω δουλειες ομως τον βαζω καροτσι κ τον παω περα δωθε μεχρι να κοιμηθει. Στην κουνια του οσες φορες δοκιμασα ξυπναει τα μεσημερια. Δεν εχει κοιμηθει ποτε εκει μεσημερι!

Για το ταξιδι πιστευω δεν θα χεις θεμα αν ειναι ολιγοωρο. Λογικα θα ειναι στο καθισμα του αυτοκινητου ετσι? Ρωτα κ τον παιδιατρο σας, αλλα αν δεν ειναι πολλες οι ωρες πιστευω θα το καταφερετε

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα γλυκια μανουλα!!!! Κ εμενα στην αρχη π δεν ηθελε να κοιμηθει στην καλαθουνα(μετα απο αλμα) απο εκει π κοιμοταν μια χαρα ειχαμε το ιδιο θεμα μεχρι να ανακαλυψουμε το ρηλαξ(μονο γ το βραδυ)! Μπορει να εκανε 3ωρους υπνους αλλα στην αγγαλια μ κ μολις την αφηνα ξυπναγε και αντε παλι απο την αρχη!!!! Μετα δεν ξερω λιγο λιγο οποτε εβρισκα ευκαιρια την αφηνα κατω απλα την κρατουσα τοοοσοοο πολυ ωστε να πεσει στον βαθυ τον υπνο κ μετα μεσα στην κουνια το ειχα σαν φωλια κλειστη γυρω γυρω γ να αισθανεται 'ασφαλεια' κ αμα παλι ξυπνουσε με το που την εβαζα την αφηνα κ δεν την ξανακοιμιζα!!! Εεε καπως ετσι εμαθε.....αλλα ακομα την κραταω αρκετη ωρα αγγαλια πριν την αφησω κατω! Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι ολη μερα αγγαλια τ καταλαβαινω τ περασα!!!

Τωρα οσο αφορα το ταξιδι εγω οπως μας βλεπω τωρα π ειναι 4μηνων! Θα πηγαινα γτ διαβασα οτι ειναι 2 ωρες με αεροπλανο κ αλλες 2 με αυτοκινητο? δεδομενου οτι μεσα στο αυτοκινητο κοιμαται κ πολυ πιθανον και μεσα στο αεραπλανο την περισσοτερη ωρα....ειναι στο παιδι αν ειναι ενα παιδι π γκρινιαζει λιγο δυσκολα αν ειναι ενα παιδι π κοιμαται ευκολα,μπορεις να το κανεις!!! Αυτη ειναι η δικη μ γνωμη φυσικα!!!

Ευχαριστώ Βαλεντίνα μου! Ααχ ετσι ειναι κ μενα πρεπει να πέσει σε βαθυ ύπνο για να μεινει μετα στην κουνια του. Το θεμα ειναι οτι και στο ριλαξ δοκιμασα και ουτε να το δει. Πλεον ποναω παντου,χερια,μεση αυχενας..να δω πως θα τη βγάλω. 

Οσο για το ταξιδι θελω τοσο πολυ να το κανουμε αλλα θα δω πως θα παει μεχρι το καλοκαίρι να του κανουμε μερικα 2ωρα ταξίδια εδω κοντα να εχω μια.πρώτη εικονα..

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Ο μικρος κοιμαται διπλα μου κ γω τον χαζευω. Κ γω σαν σημερα εμαθα περισυ οτι ειμαι εγκυος κ επισης σημερα κλεινω 10 χρονια μαζι με τον αντρα μου. Απο τις πιο σημαδιακες ημερομηνιες ειναι αυτη για μενα!

Καλημερα αγαπη. Τα μεσημερια κ μενα κοιμαται στην αγκαλια μου ως επι το πλειστον. Διαφορετικα στο καροτσι. Αλλα στο καροτσι μονο μιση ωρα κοιμαται ενω στην αγκαλια μου κανα 2ωρο μπορει. 

Δοκιμασε την ωρα που πιστευεις οτι θα κοιμηθει να πας να ξαπλωσεις κ να θηλασεις ξαπλωμενη. Ισως αποκοιμηθει. Μολις αποκοιμηθει του βαζεις να πιπιλαει την πιπιλα του κ συ σιγα σιγα φευγεις απο το κρεβατι. Δεν πιανει παντα αλλα μπορει κ να πετυχει. 

Αλλιως τον εχω πανω σε μαξιλαρι οπως τον θηλαζω κ αποκοιμιεται εκει. Τον αφηνω να,κοιμηθει αν,δεν εχω κατι να κανω. Αν εχω δουλειες ομως τον βαζω καροτσι κ τον παω περα δωθε μεχρι να κοιμηθει. Στην κουνια του οσες,φορες δοκιμασα ξυπναει τα μεσημερια. Δεν εχει κοιμηθει ποτε εκει μεσημερι!

Για το ταξιδι πιστευω δεν θα χεις θεμα αν ειναι ολιγοωρο. Λογικα θα ειναι στο καθισμα του αυτοκινητου ετσι? Ρωτα κ τον παιδιατρο σας, αλλα αν δεν ειναι πολλες οι ωρες πιστευω θα το καταφερετε

Ωωω Αγαπη να ειστε πάντα ευτυχισμενοι και αγαπημένοι! ! Μονο ομορφες στιγμες σας ευχομαι και Αγαπη ατελείωτη ! ❤❤❤ 

Τελικα λιγο πολυ ολες τα ιδια περνάμε ετσι? Εμενα ειναι ηδη 5 κιλα και μου εχει φυγει η μεση ρε κοριτσια εσας που ειναι παραπάνω λογικα πως τα σηκώνετε?  Εγω ειμαι και αρκετα αδύναμη τα χερια μου δεν αντέχουν πολυ. Επρεπε να κανω βαρη πριν την εγκυμοσύνη αλλα που να ηξερα :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ Βαλεντίνα μου! Ααχ ετσι ειναι κ μενα πρεπει να πέσει σε βαθυ ύπνο για να μεινει μετα στην κουνια του. Το θεμα ειναι οτι και στο ριλαξ δοκιμασα και ουτε να το δει. Πλεον ποναω παντου,χερια,μεση αυχενας..να δω πως θα τη βγάλω. 

Οσο για το ταξιδι θελω τοσο πολυ να το κανουμε αλλα θα δω πως θα παει μεχρι το καλοκαίρι να του κανουμε μερικα 2ωρα ταξίδια εδω κοντα να εχω μια.πρώτη εικονα..

Ωωω Αγαπη να ειστε πάντα ευτυχισμενοι και αγαπημένοι! ! Μονο ομορφες στιγμες σας ευχομαι και Αγαπη ατελείωτη ! ❤❤❤ 

Τελικα λιγο πολυ ολες τα ιδια περνάμε ετσι? Εμενα ειναι ηδη 5 κιλα και μου εχει φυγει η μεση ρε κοριτσια εσας που ειναι παραπάνω λογικα πως τα σηκώνετε?  Εγω ειμαι και αρκετα αδύναμη τα χερια μου δεν αντέχουν πολυ. Επρεπε να κανω βαρη πριν την εγκυμοσύνη αλλα που να ηξερα :)

Ευχαριστω αγαπη μου. Ναι ναι, ασηκωτος ειναι. Εμενα πρεπει να ναι καπου 7,5 μην πω 8 κιλα τωρα. Πονανε ολα, αλλα τι να κανω. Για αυτο κ τον βαζω καροτσι, δεν τον κραταω ορθια στα χερια γιατι θα μου τα κοψει. Αφου πλεον με τα χιλια ζορια τον πλενω τοπικα οταν του αλλαζω πανα. Πραγματικα εκει δυσκολευομαι να τον κραταω με το ενα χερι. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ χθες όπως εσκυψα να τον αφήσω στο κρεβάτι για να τον αλλάξω, ακούω ένα κρακ στην μέση μου :blink: και από τότε πονάω.. Άμα συνεχιστεί θα πάρω κανένα παυσίπονο αλλά δεν θέλω λόγω θηλασμού..

@Nicol_ εγώ για τον ύπνο δεν ξέρω τι να σου πω, το μόνο ότι είναι θέμα συνήθειας του μωρού απ'οτι έχω παρατηρήσει με το δικό μου! Δηλαδή εγώ τώρα τελευταία τον βάζω και στην κούνια του το μεσημέρι. Φυσικα στην αρχή έκλαιγε σαν χαζό, αλλά μετά το πήρε απόφαση, και τον έβαζα ώρες που ήταν πολύ κουρασμένος, ώστε να κοιμηθεί αμέσως.. Επίσης άμα είναι να τον κοιμισω στο πορτ πεμπε του, πλέον τον αφήνω, τον σκεπάζω, και τον βάζω σε σημείο ώστε να με βλέπει που κάνω δουλειές πχ κ κοιμάται μόνος του.. Εντάξει αυτό ήθελε λίγο δουλίτσα. Όμως έγινε! Πλέον τον κουνάω μόνο όταν ειναι πολύ εκνευρισμενος..

Όσο για το ταξίδι εγώ θεωρώ ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε, να έχουμε το μωρό μας όπου θέλουμε να πάμε, κ να σ πω την αλήθεια, δεν νομίζω να παιδευτει αφού ένα μωράκι ότι χρειάζεται θα είναι εκεί μαζί του! Δηλαδή ΕΣΕΝΑ και το γαλατακι του! Τώρα αυτά στα λέω γιατί εμείς θα πάμε για Πάσχα στο χωριό του άντρα μ που είναι 5 - 6 ώρες ταξίδι με το αυτοκίνητο, κ θέλω να παρηγορηθώ.. Το μόνο που με φοβίζει είναι το καθισματακι, επειδή έχω ακούσει ότι μέχρι 2 ώρες είναι καλό να τα αφήνουμε εκεί μέσα. Τεσπα θα δούμε, θα έχουμε σίγουρα πολλές στάσεις. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Ο μικρος κοιμαται διπλα μου κ γω τον χαζευω. Κ γω σαν σημερα εμαθα περισυ οτι ειμαι εγκυος κ επισης σημερα κλεινω 10 χρονια μαζι με τον αντρα μου. Απο τις πιο σημαδιακες ημερομηνιες ειναι αυτη για μενα!

Καλημερα αγαπη. Τα μεσημερια κ μενα κοιμαται στην αγκαλια μου ως επι το πλειστον. Διαφορετικα στο καροτσι. Αλλα στο καροτσι μονο μιση ωρα κοιμαται ενω στην αγκαλια μου κανα 2ωρο μπορει. 

Δοκιμασε την ωρα που πιστευεις οτι θα κοιμηθει να πας να ξαπλωσεις κ να θηλασεις ξαπλωμενη. Ισως αποκοιμηθει. Μολις αποκοιμηθει του βαζεις να πιπιλαει την πιπιλα του κ συ σιγα σιγα φευγεις απο το κρεβατι. Δεν πιανει παντα αλλα μπορει κ να πετυχει. 

Αλλιως τον εχω πανω σε μαξιλαρι οπως τον θηλαζω κ αποκοιμιεται εκει. Τον αφηνω να κοιμηθει αν δεν εχω κατι να κανω. Αν εχω δουλειες ομως τον βαζω καροτσι κ τον παω περα δωθε μεχρι να κοιμηθει. Στην κουνια του οσες φορες δοκιμασα ξυπναει τα μεσημερια. Δεν εχει κοιμηθει ποτε εκει μεσημερι!

Για το ταξιδι πιστευω δεν θα χεις θεμα αν ειναι ολιγοωρο. Λογικα θα ειναι στο καθισμα του αυτοκινητου ετσι? Ρωτα κ τον παιδιατρο σας, αλλα αν δεν ειναι πολλες οι ωρες πιστευω θα το καταφερετε

Να ειστε παντα αγαπημενοι κ ευτυχισμενοι....με το καλο κ ενα δευτερο μπεμπακι ευχομαι!!!

 

Just now, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ Βαλεντίνα μου! Ααχ ετσι ειναι κ μενα πρεπει να πέσει σε βαθυ ύπνο για να μεινει μετα στην κουνια του. Το θεμα ειναι οτι και στο ριλαξ δοκιμασα και ουτε να το δει. Πλεον ποναω παντου,χερια,μεση αυχενας..να δω πως θα τη βγάλω. 

Οσο για το ταξιδι θελω τοσο πολυ να το κανουμε αλλα θα δω πως θα παει μεχρι το καλοκαίρι να του κανουμε μερικα 2ωρα ταξίδια εδω κοντα να εχω μια.πρώτη εικονα..

Ωωω Αγαπη να ειστε πάντα ευτυχισμενοι και αγαπημένοι! ! Μονο ομορφες στιγμες σας ευχομαι και Αγαπη ατελείωτη ! ❤❤❤ 

Τελικα λιγο πολυ ολες τα ιδια περνάμε ετσι? Εμενα ειναι ηδη 5 κιλα και μου εχει φυγει η μεση ρε κοριτσια εσας που ειναι παραπάνω λογικα πως τα σηκώνετε?  Εγω ειμαι και αρκετα αδύναμη τα χερια μου δεν αντέχουν πολυ. Επρεπε να κανω βαρη πριν την εγκυμοσύνη αλλα που να ηξερα :)

Χερια δεν νιωθω εχω ενα μονιμο πιασιμο απο οταν ηταν ημερων στο αριστερο μ φτερο! Κ πεθαινω ειδικα οταν την κοιμιζω!!! Αχ αχχ πικραμενη ιστορια!!!

 

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ χθες όπως εσκυψα να τον αφήσω στο κρεβάτι για να τον αλλάξω, ακούω ένα κρακ στην μέση μου :blink: και από τότε πονάω.. Άμα συνεχιστεί θα πάρω κανένα παυσίπονο αλλά δεν θέλω λόγω θηλασμού..

@Nicol_ εγώ για τον ύπνο δεν ξέρω τι να σου πω, το μόνο ότι είναι θέμα συνήθειας του μωρού απ'οτι έχω παρατηρήσει με το δικό μου! Δηλαδή εγώ τώρα τελευταία τον βάζω και στην κούνια του το μεσημέρι. Φυσικα στην αρχή έκλαιγε σαν χαζό, αλλά μετά το πήρε απόφαση, και τον έβαζα ώρες που ήταν πολύ κουρασμένος, ώστε να κοιμηθεί αμέσως.. Επίσης άμα είναι να τον κοιμισω στο πορτ πεμπε του, πλέον τον αφήνω, τον σκεπάζω, και τον βάζω σε σημείο ώστε να με βλέπει που κάνω δουλειές πχ κ κοιμάται μόνος του.. Εντάξει αυτό ήθελε λίγο δουλίτσα. Όμως έγινε! Πλέον τον κουνάω μόνο όταν ειναι πολύ εκνευρισμενος..

Όσο για το ταξίδι εγώ θεωρώ ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε, να έχουμε το μωρό μας όπου θέλουμε να πάμε, κ να σ πω την αλήθεια, δεν νομίζω να παιδευτει αφού ένα μωράκι ότι χρειάζεται θα είναι εκεί μαζί του! Δηλαδή ΕΣΕΝΑ και το γαλατακι του! Τώρα αυτά στα λέω γιατί εμείς θα πάμε για Πάσχα στο χωριό του άντρα μ που είναι 5 - 6 ώρες ταξίδι με το αυτοκίνητο, κ θέλω να παρηγορηθώ.. Το μόνο που με φοβίζει είναι το καθισματακι, επειδή έχω ακούσει ότι μέχρι 2 ώρες είναι καλό να τα αφήνουμε εκεί μέσα. Τεσπα θα δούμε, θα έχουμε σίγουρα πολλές στάσεις. 

Κοιμαται χωρις κουνημα;;;; ποτε; που; ποιος; για κανεναν απολυτως λογο μα για κανεναννννν!!!! Ωχχχ κανενα λουμπανγκο επαθες;;;;

Νομιζω πως για το ταξιδι αν κανετε καθε 2ωρες μια σταση των 20λεπτων να τον περνεις αγγαλια να ξεπιαζετε δεν εχει θεμα ετσι μ εχει πει ο παιδιατρος!!! Ρωτα τον φυσικα!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε κορίτσια?  Εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

Ο μπομπιρας μου με ολη αυτή τη φαση των κολικων και της υπερδιέγερσης που περασε,επειδη τον ειχαμε πολυ αγκαλια γιατι δεν κοιμοταν αλλιως,έμαθε τωρα εκει και δεν θελει καθόλου την κουνια του. Με αποτέλεσμα τη μερα οταν κοιμαται εστω και λιγο να θελει να κοιμαται στην αγκαλια μου. Τον βαζω στην κουνια κ ξυπνάει σε 5 λεπτα. Εκτος οτι ειναι πλεον 5 κιλα εχω πιαστεί ολόκληρη, δεν μπορω να τον εχω ολη μερα στα χερια και να μη μπορω εστω να φαω.. Πιστεύετε οτι ειναι μια φαση που παιρναει η πρεπει να του μαθω την κούνια με καποιο τροπο?

Η δευτερη ερωτηση αφορα ενα θεμα που εβαλα κ στο φορουμ,σχετικα με αεροπορικό ταξιδι στο εξωτερικο με μωρακι 4 μηνων. Επειδη εσας τωρα ειναι σε αυτη την ηλικια πιστεύετε οτι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία για το μωρακι? Ο κουμπαρος μου που εχει 3 παιδιά μου λεει οσο μικρότερο τοσο πιο ευκολο το ταξιδι,ισχυει? Θελω να παμε διακοπες αλλα σίγουρα να ειναι και το μωρο ανετα

Καλημέρα κι από εμένα,

για την αγκαλιά είναι λογικό να την προτιμάει, ειδικά αν το έχει συνηθίσει. Εγώ θα δοκίμαζα σιγά σιγά να την αφήνω κάτω για να μάθει διαφορετικά.

Για το ταξίδι, πιο πολύ ταλαιπωρία για εσάς μου φαίνεται, το μωρό πιστεύω θα περάσει ωραία. Εξαρτάται βέβαια και από το πρόγραμμα που θα έχετε, δλδ αν θα είναι ξεκούραστες διακοπές ή θα είστε συνεχώς στο πόδι. Σκέψου μόνο, που κάθε τρίωρο περίπου θα θέλει αλλαγή πάνας, τάισμα κτλ.Δεν το λέω για να σε αποθαρρύνω, απλά για να είσαι προετοιμασμένη για τις δυσκολίες. Σκέψου ότι κι εμείς με το μωράκι μας, 5 μηνών, το καλοκαίρι θα πάμε διακοπές στην Κρήτη. Αλλά ξέρουμε από τώρα ότι θα μεταφέρουμε όλα του τα αξεσουάρ, παιχνίδια, μπλέντερ και θα μαγειρεύουμε για το μωρό γιατί θα έχει μπει στις στερεές τροφές και δεν θα γυρίζουμε σε μέρη. Από την άλλη είναι ευκαιρία να κάνει τα πρώτα του μπανάκια στη θάλασσα. 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

@Anneliz

@Diavolitsa

@kathyv25 

@Vasoth.

κοριτσια μου καλημερα μπηκε το δωρο αλλα οχι μισος μισθος μπηκαν 170€....γιατι?? Ξερει καμια? Περιμενα 260!!Δεν σηκωνουν τηλ στον οαεδ!

Εμενα 190! Αλλα παλι λιγα ειναι! Δεν ξερω αν δικαιουμαστε και ενα ποσο απο τον εργοδοτη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

@Anneliz

@Diavolitsa

@kathyv25 

@Vasoth.

κοριτσια μου καλημερα μπηκε το δωρο αλλα οχι μισος μισθος μπηκαν 170€....γιατι?? Ξερει καμια? Περιμενα 260!!Δεν σηκωνουν τηλ στον οαεδ!

Μήπως τα υπόλοιπα μπουν από την δουλειά σου;;; εγώ δεν παω καν να κοιτάξω μετά τα χθεσινά.. 

Just now, Diavolitsa είπε:

Εμενα 190! Αλλα παλι λιγα ειναι! Δεν ξερω αν δικαιουμαστε και ενα ποσο απο τον εργοδοτη!

Ναι κορίτσια, λογικά τα υπόλοιπα ο εργοδότης.. Εγώ εκεί ποντάρω μήπως πάρω κάτι.. Αλλά κάτσε μην πολύ χαίρομαι γιατί έτσι έλεγα κ για τα λεφτά του οαεδ και δεν θα πάρω τίποτα πριν το Πάσχα.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια μου τα υπόλοιπα σας τα δίνει ο εργοδότης κοιτάξτε να του θυμίσετε αν το έχει ξεχάσει ή δεν το έχει καταλάβει ότι πρέπει να σας βάλει και εκείνος δώρο. Το ποσό που θα πάρετε είναι βάση Του μισθού σας όχι βάσει του επιδόματος του ΟΑΕΔ μή μπερδευτείτε. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε κορίτσια?  Εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

Ο μπομπιρας μου με ολη αυτή τη φαση των κολικων και της υπερδιέγερσης που περασε,επειδη τον ειχαμε πολυ αγκαλια γιατι δεν κοιμοταν αλλιως,έμαθε τωρα εκει και δεν θελει καθόλου την κουνια του. Με αποτέλεσμα τη μερα οταν κοιμαται εστω και λιγο να θελει να κοιμαται στην αγκαλια μου. Τον βαζω στην κουνια κ ξυπνάει σε 5 λεπτα. Εκτος οτι ειναι πλεον 5 κιλα εχω πιαστεί ολόκληρη, δεν μπορω να τον εχω ολη μερα στα χερια και να μη μπορω εστω να φαω.. Πιστεύετε οτι ειναι μια φαση που παιρναει η πρεπει να του μαθω την κούνια με καποιο τροπο?

Η δευτερη ερωτηση αφορα ενα θεμα που εβαλα κ στο φορουμ,σχετικα με αεροπορικό ταξιδι στο εξωτερικο με μωρακι 4 μηνων. Επειδη εσας τωρα ειναι σε αυτη την ηλικια πιστεύετε οτι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία για το μωρακι? Ο κουμπαρος μου που εχει 3 παιδιά μου λεει οσο μικρότερο τοσο πιο ευκολο το ταξιδι,ισχυει? Θελω να παμε διακοπες αλλα σίγουρα να ειναι και το μωρο ανετα

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Να πας το ταξιδάκι σου και πολύ καλά θα κάνεις!  Τώρα ειδικά που πίνει μονο γαλατακι το μωρό είναι ιδανικά και εφόσον θηλάζει δεν θα χρειαζεσαι και πολλά αξεσουάρ! Εγώ πάω παντού με τον μπέμπη και δεν είναι καθόλου κουραστικό ίσα ίσα που το χαίρομαι! Τώρα για το άλλο θέμα που λες γι την αγκαλια, εγώ δεν θεωρώ ότι τόσο μικρά κακομαθαινουν. Έτσι λένε και οι έρευνες. Όλες την ιδια φάση περάσαμε και όσες φίλες μου έγιναν μανουλες πριν από μένα έτσι έκαναν τα μωράκια τους.Στα 5 λεπτά ξυπναγαν! Υπάρχουν διάφορες λύσεις,  όπως ο μαρσιπος που νομίζω έχεις πάρει,  το καρότσι μέσα στο σπίτι, ή κάθε μία βρίσκει αυτό που τη βολεύει και το κάνει! Φαντάσου επειδή ούτε εμένα με άφηνε να φάω τον εβαζα  μαρσιπο και ετρωγα στο πλάι  (τραγικό ) χαχαχαχα, ή τον έβαζα με το κουβέρτα κι του πάνω στο τραπέζι και με χάζευε που ετρωγα και δεν γκρινιαζε. Αν έχεις και κάποιο κουνιαστο ριλαξ μπορεί να βοηθήσει!  Εμείς περάσαμε τη φαση που κοιμόμασταν στο καρότσι για τους υπνακους μέσα στη μέρα και κάποια στιγμή αποφάσισα να τον βάλω στην κουνια του. Οπότε τώρα έχει βολευτεί εκεί την ημερα, συνήθισε. Θα δεις και το δικό σου το μωράκι θα στρώσει κάνε λίγο ακόμα υπομονή κούκλα μου! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ Βαλεντίνα μου! Ααχ ετσι ειναι κ μενα πρεπει να πέσει σε βαθυ ύπνο για να μεινει μετα στην κουνια του. Το θεμα ειναι οτι και στο ριλαξ δοκιμασα και ουτε να το δει. Πλεον ποναω παντου,χερια,μεση αυχενας..να δω πως θα τη βγάλω. 

Οσο για το ταξιδι θελω τοσο πολυ να το κανουμε αλλα θα δω πως θα παει μεχρι το καλοκαίρι να του κανουμε μερικα 2ωρα ταξίδια εδω κοντα να εχω μια.πρώτη εικονα..

Ωωω Αγαπη να ειστε πάντα ευτυχισμενοι και αγαπημένοι! ! Μονο ομορφες στιγμες σας ευχομαι και Αγαπη ατελείωτη ! ❤❤❤ 

Τελικα λιγο πολυ ολες τα ιδια περνάμε ετσι? Εμενα ειναι ηδη 5 κιλα και μου εχει φυγει η μεση ρε κοριτσια εσας που ειναι παραπάνω λογικα πως τα σηκώνετε?  Εγω ειμαι και αρκετα αδύναμη τα χερια μου δεν αντέχουν πολυ. Επρεπε να κανω βαρη πριν την εγκυμοσύνη αλλα που να ηξερα :)

να πας το.ταξιδακι σου το μωρο σιγουρα θα κοιμαται την.περισσοτερη ωρα. να ξερεις βεβαια οτι ψιλοζαλιζονται κ αυτα. δηλαδη αν την επομενη μερα το δεις υπναλεο κ ανορεκτο μην ανχωθεις ειναι απτο ταξιδι η κουραση κ ας κοιμοταν καταλαβαινουν την αλλαγη. αλλα σε μερικες ωρες προσαρμοζονται γρηγορα. εμεις εχουμε ταξιδεψει κ με αμαξι κ με πλοιο κ με αεροπλανο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...