Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Να πας το ταξιδάκι σου και πολύ καλά θα κάνεις!  Τώρα ειδικά που πίνει μονο γαλατακι το μωρό είναι ιδανικά και εφόσον θηλάζει δεν θα χρειαζεσαι και πολλά αξεσουάρ! Εγώ πάω παντού με τον μπέμπη και δεν είναι καθόλου κουραστικό ίσα ίσα που το χαίρομαι! Τώρα για το άλλο θέμα που λες γι την αγκαλια, εγώ δεν θεωρώ ότι τόσο μικρά κακομαθαινουν. Έτσι λένε και οι έρευνες. Όλες την ιδια φάση περάσαμε και όσες φίλες μου έγιναν μανουλες πριν από μένα έτσι έκαναν τα μωράκια τους.Στα 5 λεπτά ξυπναγαν! Υπάρχουν διάφορες λύσεις,  όπως ο μαρσιπος που νομίζω έχεις πάρει,  το καρότσι μέσα στο σπίτι, ή κάθε μία βρίσκει αυτό που τη βολεύει και το κάνει! Φαντάσου επειδή ούτε εμένα με άφηνε να φάω τον εβαζα  μαρσιπο και ετρωγα στο πλάι  (τραγικό ) χαχαχαχα, ή τον έβαζα με το κουβέρτα κι του πάνω στο τραπέζι και με χάζευε που ετρωγα και δεν γκρινιαζε. Αν έχεις και κάποιο κουνιαστο ριλαξ μπορεί να βοηθήσει!  Εμείς περάσαμε τη φαση που κοιμόμασταν στο καρότσι για τους υπνακους μέσα στη μέρα και κάποια στιγμή αποφάσισα να τον βάλω στην κουνια του. Οπότε τώρα έχει βολευτεί εκεί την ημερα, συνήθισε. Θα δεις και το δικό σου το μωράκι θα στρώσει κάνε λίγο ακόμα υπομονή κούκλα μου! 

Σε ευχαριστω!! ❤❤❤

Just now, linaa είπε:

να πας το.ταξιδακι σου το μωρο σιγουρα θα κοιμαται την.περισσοτερη ωρα. να ξερεις βεβαια οτι ψιλοζαλιζονται κ αυτα. δηλαδη αν την επομενη μερα το δεις υπναλεο κ ανορεκτο μην ανχωθεις ειναι απτο ταξιδι η κουραση κ ας κοιμοταν καταλαβαινουν την αλλαγη. αλλα σε μερικες ωρες προσαρμοζονται γρηγορα. εμεις εχουμε ταξιδεψει κ με αμαξι κ με πλοιο κ με αεροπλανο. 

Τέλεια!  Σε ευχαριστω πολυ! ❤

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;;;; Τα μπεμπακια σας;; Εμεις καλα σε λιγο θα βγουμε να παμε σουπερ μαρκετ βολτουλα τωρα πινω το καφεδακι μου και θα παμε! Δουλειες στο σπιτι εκανα χθες να ειναι καθαρο γ το πασχα αυριο θα σκουπισω παλι κ θα βαψω κ λιγα αυγουλακια γ το καλο! Τσουρεκι θα παρω ετοιμο η νοικοκυρα!!! Χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;;;; Τα μπεμπακια σας;; Εμεις καλα σε λιγο θα βγουμε να παμε σουπερ μαρκετ βολτουλα τωρα πινω το καφεδακι μου και θα παμε! Δουλειες στο σπιτι εκανα χθες να ειναι καθαρο γ το πασχα αυριο θα σκουπισω παλι κ θα βαψω κ λιγα αυγουλακια γ το καλο! Τσουρεκι θα παρω ετοιμο η νοικοκυρα!!! Χαχαχαχ

Καλημερα!!Ποτε τα προλαβαινεις ολα Βαλεντινα μου?Και το μωρο και τις δουλειες του σπιτιου και τα ψωνια?Μπραβο σου! Με το ζορι κανω ενα συμμαζεμα και για φαγητο αν μου τον κρατησει ο αντρας μου.Αλλα ετσι ειναι τα νιατα φουλ ενεργεια!Αλιμονο σε εμας  :mrgreen:

Εμενα με ρωτησε ο αντρας μου αν θα βαψουμε αυγα και το θεωρησα ανεκδοτο χαχα  

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα!!Ποτε τα προλαβαινεις ολα Βαλεντινα μου?Και το μωρο και τις δουλειες του σπιτιου και τα ψωνια?Μπραβο σου! Με το ζορι κανω ενα συμμαζεμα και για φαγητο αν μου τον κρατησει ο αντρας μου.Αλλα ετσι ειναι τα νιατα φουλ ενεργεια!Αλιμονο σε εμας  :mrgreen:

Εμενα με ρωτησε ο αντρας μου αν θα βαψουμε αυγα και το θεωρησα ανεκδοτο χαχα  

Χαχαχ τι να κανω προλαβαινω δεν προλαβαινω δεν γινεται θ βρωμισουμε ο αντρας μ δουλευει ολη μερα καθε μερα δεν μπορει ν με βοηθησει....τωρα ταιζω την μικρη κ θ την κοιμησω καθαρισα την κουζινα κ εχω κωψει κ καθαρισει τις πιπεριες μολις κοιμηθει θ κανω την γεμιση κ θα τα βαλω στο φουρνο εβαλα 1πληντυριο εχω να τα απλωσω κ θα βγω να κοψω το γκαζον(οσο προλαβω το υπολοιπο οταν ξανακοιμηθει στο επομενο ταισμα!) Σιγα τα νιατα πτωμα ειμαι κ εγω αλλα δεν μπορω να τα βλεπω ασυμαζευτα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχ τι να κανω προλαβαινω δεν προλαβαινω δεν γινεται θ βρωμισουμε ο αντρας μ δουλευει ολη μερα καθε μερα δεν μπορει ν με βοηθησει....τωρα ταιζω την μικρη κ θ την κοιμησω καθαρισα την κουζινα κ εχω κωψει κ καθαρισει τις πιπεριες μολις κοιμηθει θ κανω την γεμιση κ θα τα βαλω στο φουρνο εβαλα 1πληντυριο εχω να τα απλωσω κ θα βγω να κοψω το γκαζον(οσο προλαβω το υπολοιπο οταν ξανακοιμηθει στο επομενο ταισμα!) Σιγα τα νιατα πτωμα ειμαι κ εγω αλλα δεν μπορω να τα βλεπω ασυμαζευτα!

χαρα στο κουραγιο σου!Να προσεχεις ομως κ να ξεκουραζεσαι οι δουλειες δυστυχως δεν τελειωνουν


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

χαρα στο κουραγιο σου!Να προσεχεις ομως κ να ξεκουραζεσαι οι δουλειες δυστυχως δεν τελειωνουν

Δεν τελειωνουν ποτε!!! Ξεκουραζομαι δεν κανω ολες τις δουλειες σε 1μερα ετσι δεν θα προλαβαινα να ανασανω...κανω λιγες την 1μερα λιγες την αλλη κ ετσι μ ερχονται πιο καλα....φαγητο τρωμε κ της προηγουμενης εννοειται κ καπως ετσι περνανε οι μερες....το μονο π δεν κανω ακομα με ανεση ειναι το μπανιο...το αφηνω παντα απογευμα μετα τις δουλειες αλλα η μικρη απογευματα δεν κοιμαται σχεδον ποτε αρα μολις ερχεται ο αντρας μ την κραταει κ κανω! Το πρωι δεν υπαρχει λογος να κανω γτ μετα κανω δουλειες κ γινομαι παλι χαλια!!!! Π θα παει θα μπει κ αυτο σε μια σειρα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν τελειωνουν ποτε!!! Ξεκουραζομαι δεν κανω ολες τις δουλειες σε 1μερα ετσι δεν θα προλαβαινα να ανασανω...κανω λιγες την 1μερα λιγες την αλλη κ ετσι μ ερχονται πιο καλα....φαγητο τρωμε κ της προηγουμενης εννοειται κ καπως ετσι περνανε οι μερες....το μονο π δεν κανω ακομα με ανεση ειναι το μπανιο...το αφηνω παντα απογευμα μετα τις δουλειες αλλα η μικρη απογευματα δεν κοιμαται σχεδον ποτε αρα μολις ερχεται ο αντρας μ την κραταει κ κανω! Το πρωι δεν υπαρχει λογος να κανω γτ μετα κανω δουλειες κ γινομαι παλι χαλια!!!! Π θα παει θα μπει κ αυτο σε μια σειρα!

ποσες ωρες κοιμαται η μικρη σου τη μερα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

ποσες ωρες κοιμαται η μικρη σου τη μερα?

Λοιπον 1ωρα το πολυ μετα το πρωινο γευμα 2μιση ωρες το μεσημερι μετα την κρεμα και αν εχει κεφια αλλο ενα 40λεπτο μετα το απογευματινο γευμα γυρω στις 6μιση! Μετα το βραδυ!

Το μεσημερι π ειναι 2μιση ειναι σπαστο στην μεση δηλ ξυπναει καπου στην μια ωρα κ απλα θελει να την ξαναπαρεις αγγαλιτσα κ κοιμαται σε 5λεπτα παλι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον 1ωρα το πολυ μετα το πρωινο γευμα 2μιση ωρες το μεσημερι μετα την κρεμα και αν εχει κεφια αλλο ενα 40λεπτο μετα το απογευματινο γευμα γυρω στις 6μιση! Μετα το βραδυ!

μια χαρα προγραμμα μπραβο σας


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρα δεν ειναι αλλα τι να κανουμε!!! Αυτο βρηκε η κυρια!!! Εσεις κανατε προγραμματακι;;;

Χαχα μακαρι να ειχα το προγραμμα σας Βαλεντινα μου. Εμενα επειδή θηλαζει δυσκολα μπαινει σε προγραμμα γιατι εκει που θηλαζει ανα 2 ώρες κ καμια φορα 3 το γυρνάει και θηλαζει πιο συχνα. Επίσης δεν κοιμαται ποτε στανταρ. Ασε που οπως ξαναεγραψα τις περισσότερες φορες κοιμαται μονο στην αγκαλιά μου.κ οταν τον αφηνω ξυπνάει και κλαιει οποτε μηδεν χρόνος για δουλειες. Πρέπει να ερθει.ο αντρας.μου να τον κρατήσει. Ισως αν μεγαλώσει ακομα λιγο να μπει αε προγραμμα. Παντως χθες βραδυ για πρώτη φορα κοιμήθηκε 12 με 6!! Πρώτη φορα επαθα πλακα. Ενώ κανονικά ανα 2ωρο τρωμε. Εχω να κοιμηθώ τοσο απο τη μερα που γέννησα :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κι εμείς πήγαμε σούπερ μάρκετ, πήραμε λίγα αυγά να τα βάψουμε αύριο έτσι για το καλό, κ έβαλα τον μικρό στο καρότσι καθιστό και του άρεσε πολύ!!! Δεν γκρινιαξε καθόλου γιατί ο κουτσομπόλης κοιτούσε τα πάντα γύρω του κ του άρεσε.. Βέβαια μετά τον πήρε ο ύπνος. Είπα να κάνω και την καλή πράξη της ημέρας, και πήρα δύο σακούλες με τρόφιμα και γάλατα για δύο κυρίες που ήταν έξω από το σούπερ. Η μια όμως κυρία που ηταν σαν τσιγγάνα, μόλις σήκωσα το χέρι μου να της δώσω την σακούλα με κοίταξε με ένα δολοφονικό βλέμμα :angry:. Μετά της λέω "την θέλετε?" και σηκώνει το χέρι της κ την παίρνει. Έτοιμη ήμουν να δώσω κ αυτήν την σακούλα στην άλλη κυρία, αλλά ρε κορίτσια είχε ένα παιδακι. Κι εγώ πάντα είχα μια ευαισθησία με τα παιδιά αλλά τώρα που έγινα μάνα έχω χειροτερεψει. Θέλω να βοηθαω όλα τα παιδιά που έχουν ανάγκη.. Όπως μπορώ.. Πάντως ένιωσα πολύ άσχημα γιατί είχα κ το μωρό μ μαζί κ αυτή η κυρία σίγουρα με έβρισε από μέσα της. 

Just now, Nicol_ είπε:

Χαχα μακαρι να ειχα το προγραμμα σας Βαλεντινα μου. Εμενα επειδή θηλαζει δυσκολα μπαινει σε προγραμμα γιατι εκει που θηλαζει ανα 2 ώρες κ καμια φορα 3 το γυρνάει και θηλαζει πιο συχνα. Επίσης δεν κοιμαται ποτε στανταρ. Ασε που οπως ξαναεγραψα τις περισσότερες φορες κοιμαται μονο στην αγκαλιά μου.κ οταν τον αφηνω ξυπνάει και κλαιει οποτε μηδεν χρόνος για δουλειες. Πρέπει να ερθει.ο αντρας.μου να τον κρατήσει. Ισως αν μεγαλώσει ακομα λιγο να μπει αε προγραμμα. Παντως χθες βραδυ για πρώτη φορα κοιμήθηκε 12 με 6!! Πρώτη φορα επαθα πλακα. Ενώ κανονικά ανα 2ωρο τρωμε. Εχω να κοιμηθώ τοσο απο τη μερα που γέννησα :)

Αχχ τι μου θύμισες! Εγώ την πρώτη φορά που κοιμήθηκε 5ωρο είχα χεστει (συγγνώμη για την έκφραση) από την χαρά μου.. Σηκώθηκα κ ήμουν τόσο γεμάτη ενέργεια,!!!! Ακόμα το θυμάμαι.  Έλεγα στο μωρό μου χίλιες φορές ευχαριστώωω που άφησες την μανούλα να ξεκουραστεί, γιατί το είχα τόσο ανάγκη.. Ήταν η δεύτερη φορά που ένιωσα τόσο ευδιάθετη. Η πρώτη ήταν όταν σταμάτησα τις ενέσεις που έκανα μετά την γέννα μόνη μ κάθε απόγευμα στην κοιλιά. :( κ πιστεύω η επομενη φορά που θα πω ότι επανέρχομαι πλήρως στην καλή μ ψυχολογία θα είναι όταν σταματήσω να βγάζω γάλα με το θήλαστρο. Έχω κουραστεί απίστευτα.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2019 at 12:13 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε κορίτσια?  Εχω 2 ερωτησεις να σας κανω.

Ο μπομπιρας μου με ολη αυτή τη φαση των κολικων και της υπερδιέγερσης που περασε,επειδη τον ειχαμε πολυ αγκαλια γιατι δεν κοιμοταν αλλιως,έμαθε τωρα εκει και δεν θελει καθόλου την κουνια του. Με αποτέλεσμα τη μερα οταν κοιμαται εστω και λιγο να θελει να κοιμαται στην αγκαλια μου. Τον βαζω στην κουνια κ ξυπνάει σε 5 λεπτα. Εκτος οτι ειναι πλεον 5 κιλα εχω πιαστεί ολόκληρη, δεν μπορω να τον εχω ολη μερα στα χερια και να μη μπορω εστω να φαω.. Πιστεύετε οτι ειναι μια φαση που παιρναει η πρεπει να του μαθω την κούνια με καποιο τροπο?

Η δευτερη ερωτηση αφορα ενα θεμα που εβαλα κ στο φορουμ,σχετικα με αεροπορικό ταξιδι στο εξωτερικο με μωρακι 4 μηνων. Επειδη εσας τωρα ειναι σε αυτη την ηλικια πιστεύετε οτι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία για το μωρακι? Ο κουμπαρος μου που εχει 3 παιδιά μου λεει οσο μικρότερο τοσο πιο ευκολο το ταξιδι,ισχυει? Θελω να παμε διακοπες αλλα σίγουρα να ειναι και το μωρο ανετα

Περασαμε και εμεθς αυτη τη φσση.μαρσιπο.σωθηκα.τον βαζω εκει ειναι μαζι μοθ και δβ γκρινιαζει  και ριχνει και κατι υπνους.τωρα για το βαρος υπομονη.τενοντιτιδα.τα χερια μου αχρηστευτηκαν.Για το ταξίδι ναι ρε συ.γτ οχι?εμεις μπηκαμε σε αεροπλανο 30 ημερών. Μια χαρα ηταν ο γλυκούλης μου.απλα πρεπεο να δωσεις λιγο γαλα ή χαμομήλι στην απογείωση και στην προσγειωση για να μην το πονεσουν τα αυτακια με τη πιεση.θερμο με νερο επιτρεπεται που ειχα ρωτησει να εχω μαζι μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Χαχα μακαρι να ειχα το προγραμμα σας Βαλεντινα μου. Εμενα επειδή θηλαζει δυσκολα μπαινει σε προγραμμα γιατι εκει που θηλαζει ανα 2 ώρες κ καμια φορα 3 το γυρνάει και θηλαζει πιο συχνα. Επίσης δεν κοιμαται ποτε στανταρ. Ασε που οπως ξαναεγραψα τις περισσότερες φορες κοιμαται μονο στην αγκαλιά μου.κ οταν τον αφηνω ξυπνάει και κλαιει οποτε μηδεν χρόνος για δουλειες. Πρέπει να ερθει.ο αντρας.μου να τον κρατήσει. Ισως αν μεγαλώσει ακομα λιγο να μπει αε προγραμμα. Παντως χθες βραδυ για πρώτη φορα κοιμήθηκε 12 με 6!! Πρώτη φορα επαθα πλακα. Ενώ κανονικά ανα 2ωρο τρωμε. Εχω να κοιμηθώ τοσο απο τη μερα που γέννησα :)

Ναι οντως εχεις δικιο τα μωρα π θηλαζουν κανουν πιο δυσκολα προγραμμα....υπομονη θα στρωσει!!!! Χαχαχχαχαχα κ εγω εκανα παρτυ την πρωτη φορα π κοιμηθηκε ετσι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...