Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς ήμασταν όλη μέρα έξω βόλτα τώρα γυρίσαμε! @nanoula90 μου εγώ τον πλένω σε κάθε αλλαγή εκτός και αν είμαστε έξω και δεν εχει νεράκι εκεί που θα τον αλλάξω. Έχω πάρει μια γλιστρα από το motherbaby με 5 ευρώ, έχει πετσέτα και την βγάζεις και την πλένεις. Εγώ την πλένω μια φορά τη μέρα αλλά έχω πετσετακια από το ικεα και στρωνω κάθε φορά από πάνω καθαρό να μην κάθεται στα βρεγμένα το παιδί. Την βάζω στο νιπτήρα και ετσι έσωσα τα χέρια μου γιατί και εμένα με είχε ξεράνει. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς ήμασταν όλη μέρα έξω βόλτα τώρα γυρίσαμε! @nanoula90 μου εγώ τον πλένω σε κάθε αλλαγή εκτός και αν είμαστε έξω και δεν εχει νεράκι εκεί που θα τον αλλάξω. Έχω πάρει μια γλιστρα από το motherbaby με 5 ευρώ, έχει πετσέτα και την βγάζεις και την πλένεις. Εγώ την πλένω μια φορά τη μέρα αλλά έχω πετσετακια από το ικεα και στρωνω κάθε φορά από πάνω καθαρό να μην κάθεται στα βρεγμένα το παιδί. Την βάζω στο νιπτήρα και ετσι έσωσα τα χέρια μου γιατί και εμένα με είχε ξεράνει. 

Αχ τυχερουλα!! Εμενα σιγα μην κατσει ολη μερα εξω. Θα τσιριζε λες κ τον δερναμε. Ευχαριστω κοριτσι μου. Θα το ψαξω κ αυτο με την γλιστρα να δω αν βολευει. 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

IMG%5D

Χρονια πολλα σε ολες τις ΜΑΝΕΣ....τις μανες με παιδια στις αγγαλιες τις μανες με παιδια στις κοιλιες και τις 'μανες' με παιδια στα δακρυα!!! Μανα ειναι μονο 1!!! Αυτη θα σ'αγαπαει απλα για ΠΑΝΤΑ! Οπως εγω το ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!! 

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ ΣΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥΥ!!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα μανουλες. 

Περισυ τετοια μερα, την ημερα της μητερας ανακοινωσαμε στις μανουλες μας, τη δικη μου κ του αντρα μου οτι θα γινουν γιαγιαδες!! Ειχαμε πολλα κλαματα χαρας χαχα. Φετος γιορταζουμε και μεις μαζι τους. Απιστευτο!!! Ειμαστε μανουλες και ωρες ωρες δεν μπορω να το πιστεψω ακομα!!

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anneliz είπε:

Αχ κορίτσια @ΒαλεντιναΧρηστοςκαι @nanoula90 με συγκινησατε... Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες και φυσικά σε εμάς!!!! 

Χρονια μας πολλα!!! Να ειναι γερα τα παιδια μας....κ ολου του κοσμου τα παιδια!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια μας πολλά σε όλες τις μανούλες!Εγώ περιμένω τον μπέμπη μου να ξυπνήσει για να πάμε βολτούλα.

@kathyv25 Καλά κάνεις και την πλένεις μετά από κάθε άλλαγμα, είναι σημαντικό για να μην πάθει καμιά ουρολοίμωξη.

@nanoula90 Πολύ σιγκινητικό  που τους ανακοίνωσατε την συγκεκριμένη ημέρα.

Να μας ζήσουν τα νινάκια μας!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε? Εγω ρε κοριτσια λιωμα πολυ νυστα εκει που χε φτιαξει ο υπνος μας ,10 μερες τωρα καθε μια ωρα ξυπνημα ειμαστε σε αλμα απο τι ειδα αλλα ειμαστε εδω κ ενα μηνα τι στο καλο? ?Εν τω μεταξυ διαβασα σε ενα αρθρο οτι μετα απο καθε αλμα το παιδι συνηθως κανει κατι καινουριο που δεν εκανε πριν κ η μπεμπα χθες εβαλε το ποδι στο στωμα πρωτη φορα!! Χι χι!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσαρες μου τι κανετε? Εγω ρε κοριτσια λιωμα πολυ νυστα εκει που χε φτιαξει ο υπνος μας ,10 μερες τωρα καθε μια ωρα ξυπνημα ειμαστε σε αλμα απο τι ειδα αλλα ειμαστε εδω κ ενα μηνα τι στο καλο? ?Εν τω μεταξυ διαβασα σε ενα αρθρο οτι μετα απο καθε αλμα το παιδι συνηθως κανει κατι καινουριο που δεν εκανε πριν κ η μπεμπα χθες εβαλε το ποδι στο στωμα πρωτη φορα!! Χι χι!

Καλα ειμαστε κοριτσι!!!Κ εμενα ετσι ηταν πριν 20μερες καθε 1ωρα ξυπνημα! Κ μετα εβαλε το ποδι στο στομα τωρα θα στο κανει συνεχεια!!!

Εμεις την δευτερα εχουμε εμβολιο και τριτη ή τεταρτη θα κλεισω ραντεβου για τεστ παπ 5μηνες μετα την γεννα μου ειπε ο γυναικολογος ο καινουργιος! Το πρωι ηταν χαλια ο καιρος αλλα τωρα εφτιαξε θα της δωσω κρεμουλα κ θα βγουμε βολτουλα!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσαρες μου τι κανετε? Εγω ρε κοριτσια λιωμα πολυ νυστα εκει που χε φτιαξει ο υπνος μας ,10 μερες τωρα καθε μια ωρα ξυπνημα ειμαστε σε αλμα απο τι ειδα αλλα ειμαστε εδω κ ενα μηνα τι στο καλο? ?Εν τω μεταξυ διαβασα σε ενα αρθρο οτι μετα απο καθε αλμα το παιδι συνηθως κανει κατι καινουριο που δεν εκανε πριν κ η μπεμπα χθες εβαλε το ποδι στο στωμα πρωτη φορα!! Χι χι!

Φιλεναδα εδω εγω ο ανθρωπος σου. Ελα να κλαψουμε παρεα τη μοιρα μας χαχα. Εμενα ηταν ετσι ολον τον καιρο. Τις τελευταιες 3 μερες πηγε να το φτιαξει αλλα χθες κυλησαμε παλι κ ξυπνησε αρκετες φορες με αποτελεσμα σημερα να κουτουλαω κ να νυστααααζω. Νυσταζωωω λεμε. 

Το ποδι στο στομα ακομα δεν το βαζει, μονο το πιανει. 

Ρε κοριτσια τον αφηνω κατω μπρουμυτα αλλα δεν μου γυρναει ανασκελα. Για να γυρισει πρεπει να τον σπρωξω εγω κανα 2 φορες και μετα το κανει μονος του.

Αλλα αυτο που εκανε χθες κ τρελαθηκα γιατι δεν μου το χε ξανακανει, ειναι να απλωσει χερακια να τον παρω αγκαλια. Τον ειχε ο αντρας μου αγκαλια και μολις πηγα εγω εστριξε προς τη μερια μου και απλωσε τα χερια του να τον παρω!! Μονο τα κλαμματα δεν εβαλα η χαζομανα χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Φιλεναδα εδω εγω ο ανθρωπος σου. Ελα να κλαψουμε παρεα τη μοιρα μας χαχα. Εμενα ηταν ετσι ολον τον καιρο. Τις τελευταιες 3 μερες πηγε να το φτιαξει αλλα χθες κυλησαμε παλι κ ξυπνησε αρκετες φορες με αποτελεσμα σημερα να κουτουλαω κ να νυστααααζω. Νυσταζωωω λεμε. 

Το ποδι στο στομα ακομα δεν το βαζει, μονο το πιανει. 

Ρε κοριτσια τον αφηνω κατω μπρουμυτα αλλα δεν μου γυρναει ανασκελα. Για να γυρισει πρεπει να τον σπρωξω εγω κανα 2 φορες και μετα το κανει μονος του.

Αλλα αυτο που εκανε χθες κ τρελαθηκα γιατι δεν μου το χε ξανακανει, ειναι να απλωσει χερακια να τον παρω αγκαλια. Τον ειχε ο αντρας μου αγκαλια και μολις πηγα εγω εστριξε προς τη μερια μου και απλωσε τα χερια του να τον παρω!! Μονο τα κλαμματα δεν εβαλα η χαζομανα χαχαχα. 

Τι κανεις κοριτσι το μπεμπε; βλεπω ακομα σε παιδευει ο μικρουλης με τον υπνο. Θα γυρίσει μην ανχωνεσε πιως τον πιανει μετα. Ποσα θα σου κανει και θα σε τρελανει θα θες να τον φας!!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Τι κανεις κοριτσι το μπεμπε; βλεπω ακομα σε παιδευει ο μικρουλης με τον υπνο. Θα γυρίσει μην ανχωνεσε πιως τον πιανει μετα. Ποσα θα σου κανει και θα σε τρελανει θα θες να τον φας!!!!! 

Που εισαι κοριτσι μου??? Ναι ο μπεμπουλης μου. Ειναι λιγο δυσκολος χαρακτηρας. Αμ το αλλο που μου κανει?? Ξαφνικα δεν θελει το μπιμπερο. Με τιποτα ομως. Πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορω να τον αφησω πουθενα. Μεχρι να του μαθω να πινει εστω απο εκπαιδευτικο ποτηρακι. 

Εσεις τι κανετε?? Η μπουμπου σου?? Πως τα πατε?ωωωω βλεπω  εχετε γενεθλια??? Χιλιοχρονη να ναι και παντα τυχερη στη ζωη της!!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Που εισαι κοριτσι μου??? Ναι ο μπεμπουλης μου. Ειναι λιγο δυσκολος χαρακτηρας. Αμ το αλλο που μου κανει?? Ξαφνικα δεν θελει το μπιμπερο. Με τιποτα ομως. Πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορω να τον αφησω πουθενα. Μεχρι να του μαθω να πινει εστω απο εκπαιδευτικο ποτηρακι. 

Εσεις τι κανετε?? Η μπουμπου σου?? Πως τα πατε?

Εδω ετοιμαζομαστε το σαββατο εχουμε παρτυ γενεθλίων. Η μπουμπου τρεχει πιως την πιανει γυρω γυρω μες στο σπιτι χαμως. Ωχ θελει μονο ζιζι προβλημα αυτο πιο μπιμπερο του εχεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Φιλεναδα εδω εγω ο ανθρωπος σου. Ελα να κλαψουμε παρεα τη μοιρα μας χαχα. Εμενα ηταν ετσι ολον τον καιρο. Τις τελευταιες 3 μερες πηγε να το φτιαξει αλλα χθες κυλησαμε παλι κ ξυπνησε αρκετες φορες με αποτελεσμα σημερα να κουτουλαω κ να νυστααααζω. Νυσταζωωω λεμε. 

Το ποδι στο στομα ακομα δεν το βαζει, μονο το πιανει. 

Ρε κοριτσια τον αφηνω κατω μπρουμυτα αλλα δεν μου γυρναει ανασκελα. Για να γυρισει πρεπει να τον σπρωξω εγω κανα 2 φορες και μετα το κανει μονος του.

Αλλα αυτο που εκανε χθες κ τρελαθηκα γιατι δεν μου το χε ξανακανει, ειναι να απλωσει χερακια να τον παρω αγκαλια. Τον ειχε ο αντρας μου αγκαλια και μολις πηγα εγω εστριξε προς τη μερια μου και απλωσε τα χερια του να τον παρω!! Μονο τα κλαμματα δεν εβαλα η χαζομανα χαχαχα. 

Κ μολις ηθελα να γραψω κ εμενα απλωνει τα χερια οταν την κανω ελα ελα κ ειναι στο μπαμπα αλλα κ οταν ειναι σε μενα κ την κανει ο μπαμπας της παλι τα απλωνει πουθενα αλλου ομως! Κ εμενα μια γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα και ποτε το αντιστροφο κ ποτε οχι! Ποσες φορες επλενα πιατα και την ακουσα να κλαιει κ την κοιταω να παλευει ενω εχει γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα και δεν μπορει να ξαναγυρισει και απλα καθεται κ κλαιει με το κεφαλι στο παπλωμα! Χαχαχχα τα μωρουλια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...