Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε θάλασσα και πίνουμε καφεδάκι ο μπέμπης κοιμάται κλασσικά! @Anastasia_paris περαστικά στο παιδάκι σου πάντα να έχετε καλά νέα και χαρές σου εύχομαι! @ΒαλεντιναΧρηστος σωστός κοριτσαρος η μπέμπα σου μπράβο! 

@sunshine83   και σένα μπράβο!!! Φτου φτου φτου! 

Χτες πήγαμε ικεα με το μπέμπη και πήραμε το καρεκλάκι ποτηρακια κουταλάκια μπολακια, πωπω τι ωραία! Τον έβαλα στο καρεκλάκι δοκιμαστικά και καμαρωνα χαχαχαχα! Πρέπει και γω να γράψω τις ερωτήσεις μου γιατί κάθε φορά που πάω παιδίατρο όλο τα ξεχνάω ρε γμτ. 

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε θάλασσα και πίνουμε καφεδάκι ο μπέμπης κοιμάται κλασσικά! @Anastasia_paris περαστικά στο παιδάκι σου πάντα να έχετε καλά νέα και χαρές σου εύχομαι! @ΒαλεντιναΧρηστος σωστός κοριτσαρος η μπέμπα σου μπράβο! 

@sunshine83   και σένα μπράβο!!! Φτου φτου φτου! 

Χτες πήγαμε ικεα με το μπέμπη και πήραμε το καρεκλάκι ποτηρακια κουταλάκια μπολακια, πωπω τι ωραία! Τον έβαλα στο καρεκλάκι δοκιμαστικά και καμαρωνα χαχαχαχα! Πρέπει και γω να γράψω τις ερωτήσεις μου γιατί κάθε φορά που πάω παιδίατρο όλο τα ξεχνάω ρε γμτ. 

Χαχαχαχαχ!!!! Αντε καλη αρχη πολυχρησιμοποιητα να ειναι!!!! Ωραια η θαλασσιτσα με το καφεδακι κ εγω θα ηθελα αλλα δουλευει ο αντρας μ με το ζορι θα μπορεσει να με παει στον γυναικολογο το απογευμα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!Εμείς χθες πήγαμε στην παιδίατρο.Είμαστε 8 κιλά και 68cm.Από σήμερα ξεκινάμε στερεές τροφές.Ελπίζω να τα πάμε καλά.Θα ξεκινήσουμε με μήλο.Τέλος και η αποστείρωση!!!Κι εγώ είχα πάει με ένα χαρτάκι με ερωτήσεις.

Χαίρομαι είστε όλες καλά με τα μπεμπάκια σας και μ’ αρέσει που οι μαμάδες Δεκεμβρίου είναι ακόμα ‘ ενεργές´ στο parents.

Καλησπεραα!!! Αα τέλεια!! Συγγνώμη επειδή δεν θυμάμαι, Πόσο μηνών είστε εσείς;; επειδή είπες ότι ξεκινάτε στερεες. Λες να μου πει κι εμένα αύριο που θα πάω να ξεκινήσουμε;;; αλλά άδικα χαίρομαι.. Νομίζω κ σε εμάς από 6ο είπε :roll:

Just now, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε θάλασσα και πίνουμε καφεδάκι ο μπέμπης κοιμάται κλασσικά! @Anastasia_paris περαστικά στο παιδάκι σου πάντα να έχετε καλά νέα και χαρές σου εύχομαι! @ΒαλεντιναΧρηστος σωστός κοριτσαρος η μπέμπα σου μπράβο! 

@sunshine83   και σένα μπράβο!!! Φτου φτου φτου! 

Χτες πήγαμε ικεα με το μπέμπη και πήραμε το καρεκλάκι ποτηρακια κουταλάκια μπολακια, πωπω τι ωραία! Τον έβαλα στο καρεκλάκι δοκιμαστικά και καμαρωνα χαχαχαχα! Πρέπει και γω να γράψω τις ερωτήσεις μου γιατί κάθε φορά που πάω παιδίατρο όλο τα ξεχνάω ρε γμτ. 

Αντε τέλεια!! Είστε έτοιμοι κι εσείς!! Καλέε μόνο εγώ δεν έχω πάρει τίποτα;;; μόνο 2 πιατάκια κ 2 κουταλάκια.. :-? νομίζω πως όταν ξεκινήσουμε στερεες θα σε ζαλίσω λίγο @ΒαλεντιναΧρηστοςσαν πιο έμπειρη!!! Ρε κορίτσια εγώ φοβάμαι πολύ μήπως αύριο μεθαύριο που θα τρώει φρουτοκρεμες και φαγητάκι μου πνίγεται.. :wacko: από τωρα το σκεφτομαι.. Το σκέφτεται καμία άλλη ή μήπως αντί για παιδιατρο να κλείσω ραντεβού σε ψυχίατρο;;; :P

  • Χαχα 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλησπεραα!!! Αα τέλεια!! Συγγνώμη επειδή δεν θυμάμαι, Πόσο μηνών είστε εσείς;; επειδή είπες ότι ξεκινάτε στερεες. Λες να μου πει κι εμένα αύριο που θα πάω να ξεκινήσουμε;;; αλλά άδικα χαίρομαι.. Νομίζω κ σε εμάς από 6ο είπε :roll:

Αντε τέλεια!! Είστε έτοιμοι κι εσείς!! Καλέε μόνο εγώ δεν έχω πάρει τίποτα;;; μόνο 2 πιατάκια κ 2 κουταλάκια.. :-? νομίζω πως όταν ξεκινήσουμε στερεες θα σε ζαλίσω λίγο @ΒαλεντιναΧρηστοςσαν πιο έμπειρη!!! Ρε κορίτσια εγώ φοβάμαι πολύ μήπως αύριο μεθαύριο που θα τρώει φρουτοκρεμες και φαγητάκι μου πνίγεται.. :wacko: από τωρα το σκεφτομαι.. Το σκέφτεται καμία άλλη ή μήπως αντί για παιδιατρο να κλείσω ραντεβού σε ψυχίατρο;;; :P

Χαχαχαχαχχ εννοειται πως θα υπαρχουν φορες που θα σου 'πνιγει' μεχρι να συνηθισει σκεψου επεινε μονο γαλατακι! Εγω τον πουρε πατατα καροτο δεν τον χτυπαω στο μπλεμτερ το παταω-λιωνω με το πιρουνι, της ερχεται ζορι αλλα ειναι μεχρι να συνηθισει γενικα ειμαι της αποψης οτι οσο πιο νωρις φυγουμε απο το μπλεντερ τοσο πιο ευκολα θα τα παμε! Σκεφτομαι στο 'πλανο' μου οτι 8-9μηνων θελω να τρωει κομματακια εστω να προσπαθουμε! Οτι χρειαστεις ειμαι εδω...χαρα μου!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Just now, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε θάλασσα και πίνουμε καφεδάκι ο μπέμπης κοιμάται κλασσικά! @Anastasia_paris περαστικά στο παιδάκι σου πάντα να έχετε καλά νέα και χαρές σου εύχομαι! @ΒαλεντιναΧρηστος σωστός κοριτσαρος η μπέμπα σου μπράβο! 

@sunshine83   και σένα μπράβο!!! Φτου φτου φτου! 

Χτες πήγαμε ικεα με το μπέμπη και πήραμε το καρεκλάκι ποτηρακια κουταλάκια μπολακια, πωπω τι ωραία! Τον έβαλα στο καρεκλάκι δοκιμαστικά και καμαρωνα χαχαχαχα! Πρέπει και γω να γράψω τις ερωτήσεις μου γιατί κάθε φορά που πάω παιδίατρο όλο τα ξεχνάω ρε γμτ. 

Κοριτσι εμεις σημερα θα παμε ικεα. Ποιο καρεκλακι πηρες? Το λευκο? Που βγαινουν κ τα ποδια? Γιατι εγω αυτο λεω να παρω. Μαζι με το μαξιλαρακι του για να μην χτυπαει πισω. Μπολακια κ τετοια εχει ωραια?? Επισης εκει εχει μια τελεια σαλιαρα σαν μπλουζακι αδιαβροχο! Λεω να παρω κ αυτο! 

@Anneliz δεν πνιγονται, συνηθως κανουν μονο gagging που ειναι φυσιολογικο! Εγω εδω ηθελα να ξεκινησω απευθειας με κομματια,χωρις αλεσμα, τη μεθοδο blw αν εχεις ακουστα. Αλλα το μονο που με χαλαει ειναι οτι αν τον αφηνω στις γιαγιαδες αποκλειεται να δεχτουν να του δωσουν κομματια επειδη θα φοβουνται. Συν οτι η μεθοδος αυτη εχει πολληηη ακαταστασια και λερωμααα. Μη φοβασαι ομως, δεν πνιγονται. Οχι με την εννοια του πνιγμου δηλαδη. Απλα κανουν την αντανακλαστικη κινηση σαν να προκειται να κανουν εμετο. Που αυτο ειναι νορμαλ! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Κοριτσι εμεις σημερα θα παμε ικεα. Ποιο καρεκλακι πηρες? Το λευκο? Που βγαινουν κ τα ποδια? Γιατι εγω αυτο λεω να παρω. Μαζι με το μαξιλαρακι του για να μην χτυπαει πισω. Μπολακια κ τετοια εχει ωραια?? Επισης εκει εχει μια τελεια σαλιαρα σαν μπλουζακι αδιαβροχο! Λεω να παρω κ αυτο! 

@Anneliz δεν πνιγονται, συνηθως κανουν μονο gagging που ειναι φυσιολογικο! Εγω εδω ηθελα να ξεκινησω απευθειας με κομματια,χωρις αλεσμα, τη μεθοδο blw αν εχεις ακουστα. Αλλα το μονο που με χαλαει ειναι οτι αν τον αφηνω στις γιαγιαδες αποκλειεται να δεχτουν να του δωσουν κομματια επειδη θα φοβουνται. Συν οτι η μεθοδος αυτη εχει πολληηη ακαταστασια και λερωμααα. Μη φοβασαι ομως, δεν πνιγονται. Οχι με την εννοια του πνιγμου δηλαδη. Απλα κανουν την αντανακλαστικη κινηση σαν να προκειται να κανουν εμετο. Που αυτο ειναι νορμαλ! 

Ναι την άκουσα πρόσφατα αυτή την μέθοδο.. Σε βλεπω πολύ προχω :wink: Η ακαταστασία δεν ξέρω εάν θα με πείραζε τόσο όσο τον άλλο φόβο που προανέφερα.. Το καλό είναι ότι με καθησυχασατε λίγο βρε κορίτσια μ γτ πολλά πράγματα δεν γνωρίζω.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Κοριτσι εμεις σημερα θα παμε ικεα. Ποιο καρεκλακι πηρες? Το λευκο? Που βγαινουν κ τα ποδια? Γιατι εγω αυτο λεω να παρω. Μαζι με το μαξιλαρακι του για να μην χτυπαει πισω. Μπολακια κ τετοια εχει ωραια?? Επισης εκει εχει μια τελεια σαλιαρα σαν μπλουζακι αδιαβροχο! Λεω να παρω κ αυτο! 

@Anneliz δεν πνιγονται, συνηθως κανουν μονο gagging που ειναι φυσιολογικο! Εγω εδω ηθελα να ξεκινησω απευθειας με κομματια,χωρις αλεσμα, τη μεθοδο blw αν εχεις ακουστα. Αλλα το μονο που με χαλαει ειναι οτι αν τον αφηνω στις γιαγιαδες αποκλειεται να δεχτουν να του δωσουν κομματια επειδη θα φοβουνται. Συν οτι η μεθοδος αυτη εχει πολληηη ακαταστασια και λερωμααα. Μη φοβασαι ομως, δεν πνιγονται. Οχι με την εννοια του πνιγμου δηλαδη. Απλα κανουν την αντανακλαστικη κινηση σαν να προκειται να κανουν εμετο. Που αυτο ειναι νορμαλ! 

Καλησπέρα!!! Ναι το άσπρο πήρα μαζί με το μαξιλάρι του! Θα πάρω και το δίσκο δεν τον είχαν στο αεροδρόμιο μου είπαν τέλος της βδομάδας. Και Εμεις στον έκτο θα ξεκινήσουμε @Anneliz απλά προετοιμαζομαι χε χε χε! @nanoula90 μου εγώ δεν το πήρα το μπλουζάκι γιατί νομίζω επειδή είναι καλοκαίρι θα ζεσταίνεται μωρέ. Πήρα μεγάλες σαλιαρες. Τα μπωλακια είναι τέλεια έχει και ωραία πιατάκια και ποτηρακια πολύ οικονομικα! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα!!! Ναι το άσπρο πήρα μαζί με το μαξιλάρι του! Θα πάρω και το δίσκο δεν τον είχαν στο αεροδρόμιο μου είπαν τέλος της βδομάδας. Και Εμεις στον έκτο θα ξεκινήσουμε @Anneliz απλά προετοιμαζομαι χε χε χε! @nanoula90 μου εγώ δεν το πήρα το μπλουζάκι γιατί νομίζω επειδή είναι καλοκαίρι θα ζεσταίνεται μωρέ. Πήρα μεγάλες σαλιαρες. Τα μπωλακια είναι τέλεια έχει και ωραία πιατάκια και ποτηρακια πολύ οικονομικα! 

Ναι κοριτσι μου πηγα κ γω κ πηρα!! Κ πιατακια και κουταλακια και το καρεκλακι του. Εγω πηγα στον κηφισο και πηρα κ τον δισκο και το μαξιλαρακι που εχει το καρεκλακι το φουσκωτο. Πολυ ωραια ηταν ολα. Ποτηρακια θα παρω απο το λητω. Εχεις δικιο για την σαλιαρα. Για αυτο πηρα κ απο τις αλλες που ειχε τις αδιαβροχες τις απλες. 

1 ώρα πρίν, Anneliz είπε:

Ναι την άκουσα πρόσφατα αυτή την μέθοδο.. Σε βλεπω πολύ προχω :wink: Η ακαταστασία δεν ξέρω εάν θα με πείραζε τόσο όσο τον άλλο φόβο που προανέφερα.. Το καλό είναι ότι με καθησυχασατε λίγο βρε κορίτσια μ γτ πολλά πράγματα δεν γνωρίζω.. 

Μην ανησυχεις κοριτσακι μου. Ειναι λογικο στην αρχη να ζοριστουν και να βγαζουν την τροφη γιατι δεν θα ξερουν πως να την καταπιουν. Σιγα σιγα θα μαθουν. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω το σκεφτομουν το blw αλλα στο τελος φοβηθηκα κ εδωσα αλεσμενα! Δε ξερω κατα ποσο θα μπορουσα να ειμαο ψυχραιμη αν την εβλεπα να πνιγεται! Να παρετε πλαστικες σαλιαρες! Εγω πηρα μια με μανικια και με εσωσε! Μια βδομαδα ειχαμε ξεκινησει φρουτα και βαψαμε ολα μας τα φορμακια, ενω μ'αυτη δεν λερωνεται καθολου! Πηρα και μια μεγαλη πλαστικη χωρις μανικια για οταν αρχισει η πολυ ζεστη, προς το παρον ομως με καταβολεψε αυτη με τα μανικια! Μεχρι εμετο εκανε προχτες και δεν λερωθηκε τιποτα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Τι κανετε?? 

Καλα εβαλα τον μικρο στο καρεκλακι του και τρελαθηκε!! Του αρεσει πολυ, καθεται πολυ ωραια χωρις να γερνει, μιλαμε ξεσηκωσε την πολυκατοικια με τις τσιριδες του. Τσιριζει οληηη μερα, δεν εννοω με κλαμα, απλα τσιριδες, δοκιμαζει τη φωνη του μαλλον χαχα. Ή ειναι απλα τρελος. 

@ΒαλεντιναΧρηστος να σε ρωτησω ρε κοριτσι. Τα φρουτα πως τα αλεθεις? Να γινουν τελειως κρεμα? Γινονται?? Γιατι εκανα ενα πειραμα αλλα το μιξερ δεν μου τα αλεσε καλα. Εβαλα λιγο νερο μεσα και μετα εγιναν πολυ νερουλα. Για πες πως το κανεις. Του μικρου δεν του εδωσα, μονο λιγο απο τον χυμο ισα ισα να δει τι ειναι αυτο και εκανε λες κ του εδωσα σκατα χαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Τι κανετε?? 

Καλα εβαλα τον μικρο στο καρεκλακι του και τρελαθηκε!! Του αρεσει πολυ, καθεται πολυ ωραια χωρις να γερνει, μιλαμε ξεσηκωσε την πολυκατοικια με τις τσιριδες του. Τσιριζει οληηη μερα, δεν εννοω με κλαμα, απλα τσιριδες, δοκιμαζει τη φωνη του μαλλον χαχα. Ή ειναι απλα τρελος. 

@ΒαλεντιναΧρηστος να σε ρωτησω ρε κοριτσι. Τα φρουτα πως τα αλεθεις? Να γινουν τελειως κρεμα? Γινονται?? Γιατι εκανα ενα πειραμα αλλα το μιξερ δεν μου τα αλεσε καλα. Εβαλα λιγο νερο μεσα και μετα εγιναν πολυ νερουλα. Για πες πως το κανεις. Του μικρου δεν του εδωσα, μονο λιγο απο τον χυμο ισα ισα να δει τι ειναι αυτο και εκανε λες κ του εδωσα σκατα χαχαχα

Α και σένα τσιριζει ε; Οκ τα πιάσαμε τα λεφτά μας χαχαχα! 

Όταν χαίρεται και του αρέσει κάτι ξεσηκώνει τον κοσμο! Να σου πω κορίτσι δοκίμασα το εκπαιδευτικό ποτηράκι του ικεα και κάπως το δέχτηκε. Νομίζω με κόπο θα πιει από αυτό. Όσο ζω ελπίζω χαχαχαχα


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Anneliz Είμαστε 6 μηνών (διορθωμένη 5).Λογικά θα σας πει να ξεκινήσετε που και πού πατάτα και καρότο για να δοκιμάσει σιγά σιγά μια νέα υφή.

Κι εγώ πρέπει να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολόγο για τεστ ΠΑΠ, αλλά βαριέμαι....

Τελικά το μήλο το δέχτηκε καλά.Ευτυχώς γιατί είχα ένα άγχος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Α και σένα τσιριζει ε; Οκ τα πιάσαμε τα λεφτά μας χαχαχα! 

Όταν χαίρεται και του αρέσει κάτι ξεσηκώνει τον κοσμο! Να σου πω κορίτσι δοκίμασα το εκπαιδευτικό ποτηράκι του ικεα και κάπως το δέχτηκε. Νομίζω με κόπο θα πιει από αυτό. Όσο ζω ελπίζω χαχαχαχα

Χαχαχα, ασε μιλαμε με ξεκουφαινει. Ειδικα αμα τον εχω αγκαλια κ ριξει τσιριδα, παει το αυτακι μου. 

Εγω μολις παρηγγειλα απο λητω εκπαιδευτικα ποτηρακια γιατι του ικεα δεν μου γεμισαν το ματι. Βασικα με εκνευριζαν που δεν ηταν διάφανα χαχα. Θα δουμε πως θα παει. Του παρηγγειλα κ ενα που λεγεται 360° κ εχει πολυ καλες κριτικες στο amazon. Θα δειξει ποιο θα του αρεσει περισσοτερο


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από παιδιατρο! Μεγαλώσαμε, πήγαμε 8500 κ 70 ποντους. Τον ρώτησα εάν μπορώ να ξεκινήσω κανένα φρουτάκι γιατί έχω κουραστεί με τις αντλήσεις και μ είπε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά.. Αρχικά με κουταλιτσες αχλάδακι για μήλο μετά κ μετά το έχασα λίγο γτ έκλαιγε το μωρό ταυτόχρονα από το εμβόλιο κ ειχα το νου μου. Θα τον πάρω να τον ξαναρωτήσω μάλλον. Ότι να ναι..

πρίν από 39 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Τι κανετε?? 

Καλα εβαλα τον μικρο στο καρεκλακι του και τρελαθηκε!! Του αρεσει πολυ, καθεται πολυ ωραια χωρις να γερνει, μιλαμε ξεσηκωσε την πολυκατοικια με τις τσιριδες του. Τσιριζει οληηη μερα, δεν εννοω με κλαμα, απλα τσιριδες, δοκιμαζει τη φωνη του μαλλον χαχα. Ή ειναι απλα τρελος. 

@ΒαλεντιναΧρηστος να σε ρωτησω ρε κοριτσι. Τα φρουτα πως τα αλεθεις? Να γινουν τελειως κρεμα? Γινονται?? Γιατι εκανα ενα πειραμα αλλα το μιξερ δεν μου τα αλεσε καλα. Εβαλα λιγο νερο μεσα και μετα εγιναν πολυ νερουλα. Για πες πως το κανεις. Του μικρου δεν του εδωσα, μονο λιγο απο τον χυμο ισα ισα να δει τι ειναι αυτο και εκανε λες κ του εδωσα σκατα χαχαχα

Αχ ναι @ΒαλεντιναΧρηστοςμου κι εγώ έχω αυτήν την απορία.. Μου είπε ο παιδίατρος να ξεκινήσω από ΣΚ.. Αχ κι εμένα φωνάζει. Έχουν πλάκα τα σκατουλιαα.. Βεβαια με ρώτησε ο παιδίατρος εάν μπαμπαδιζει, μέχρι να καταλάβω τι εννοεί... :huh: και ρε κορίτσια εμένα δύο φορές έχει πει μπα  όχι παραπάνω.. Βεβαια λέει άλλα αουυυ και ααιι και αοοο. Του αρέσουν πιο πολύ τα φωνήεντα μάλλον..

Just now, sunshine83 είπε:

@Anneliz Είμαστε 6 μηνών (διορθωμένη 5).Λογικά θα σας πει να ξεκινήσετε που και πού πατάτα και καρότο για να δοκιμάσει σιγά σιγά μια νέα υφή.

Κι εγώ πρέπει να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολόγο για τεστ ΠΑΠ, αλλά βαριέμαι....

Τελικά το μήλο το δέχτηκε καλά.Ευτυχώς γιατί είχα ένα άγχος...

Ααα εντάξει!!! Μια χαρά!!! Εμας τελικά μας είπε να του ξεκινήσω φρουτάκια σιγά σιγά ή εάν θέλω ρυζάλευρο.. Ουφ πάλι καλά.. Πρέπει να οργανωθώ γτ έχω μόνο 2 πιατάκια κ 2 κουταλάκια..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από παιδιατρο! Μεγαλώσαμε, πήγαμε 8500 κ 70 ποντους. Τον ρώτησα εάν μπορώ να ξεκινήσω κανένα φρουτάκι γιατί έχω κουραστεί με τις αντλήσεις και μ είπε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά.. Αρχικά με κουταλιτσες αχλάδακι για μήλο μετά κ μετά το έχασα λίγο γτ έκλαιγε το μωρό ταυτόχρονα από το εμβόλιο κ ειχα το νου μου. Θα τον πάρω να τον ξαναρωτήσω μάλλον. Ότι να ναι..

Αχ ναι @ΒαλεντιναΧρηστοςμου κι εγώ έχω αυτήν την απορία.. Μου είπε ο παιδίατρος να ξεκινήσω από ΣΚ.. Αχ κι εμένα φωνάζει. Έχουν πλάκα τα σκατουλιαα.. Βεβαια με ρώτησε ο παιδίατρος εάν μπαμπαδιζει, μέχρι να καταλάβω τι εννοεί... :huh: και ρε κορίτσια εμένα δύο φορές έχει πει μπα  όχι παραπάνω.. Βεβαια λέει άλλα αουυυ και ααιι και αοοο. Του αρέσουν πιο πολύ τα φωνήεντα μάλλον..

Ααα εντάξει!!! Μια χαρά!!! Εμας τελικά μας είπε να του ξεκινήσω φρουτάκια σιγά σιγά ή εάν θέλω ρυζάλευρο.. Ουφ πάλι καλά.. Πρέπει να οργανωθώ γτ έχω μόνο 2 πιατάκια κ 2 κουταλάκια..

Δε χρειζεσαι παραπανω! Εγω ενα πιατο πηρα και δυο κουταλακια κ αυτα γιατι τα πουλουσαν δυο δυο!

Το σκετο μηλο δεν κοβοταν καλα! Μετα που εβαλα κ αχλαδι κοβοταν καλα, τωρα και με τη μπανανα γινονται εντελως κρεμα! Αμα δεν ειναι ωριμα τα φρουτα βαλε και λιγο νερακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...