Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Diavolitsa είπε:

Δε χρειζεσαι παραπανω! Εγω ενα πιατο πηρα και δυο κουταλακια κ αυτα γιατι τα πουλουσαν δυο δυο!

Το σκετο μηλο δεν κοβοταν καλα! Μετα που εβαλα κ αχλαδι κοβοταν καλα, τωρα και με τη μπανανα γινονται εντελως κρεμα! Αμα δεν ειναι ωριμα τα φρουτα βαλε και λιγο νερακι!

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Έδινες κι εσύ ένα ένα τα φρούτα αυτά κ μετά όλα σε Κρέμα; 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anneliz είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Έδινες κι εσύ ένα ένα τα φρούτα αυτά κ μετά όλα σε Κρέμα; 

Ναι! Πρωτα 3 μερες μηλο μετα αλλες 3 μηλο αχλαδι κ μετα μηλο αχλαδι μπανανα! Σε λιγες μερες εχουμε γιατρο να μας πει τι αλλο θα βαλουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Τι κανετε?? 

Καλα εβαλα τον μικρο στο καρεκλακι του και τρελαθηκε!! Του αρεσει πολυ, καθεται πολυ ωραια χωρις να γερνει, μιλαμε ξεσηκωσε την πολυκατοικια με τις τσιριδες του. Τσιριζει οληηη μερα, δεν εννοω με κλαμα, απλα τσιριδες, δοκιμαζει τη φωνη του μαλλον χαχα. Ή ειναι απλα τρελος. 

@ΒαλεντιναΧρηστος να σε ρωτησω ρε κοριτσι. Τα φρουτα πως τα αλεθεις? Να γινουν τελειως κρεμα? Γινονται?? Γιατι εκανα ενα πειραμα αλλα το μιξερ δεν μου τα αλεσε καλα. Εβαλα λιγο νερο μεσα και μετα εγιναν πολυ νερουλα. Για πες πως το κανεις. Του μικρου δεν του εδωσα, μονο λιγο απο τον χυμο ισα ισα να δει τι ειναι αυτο και εκανε λες κ του εδωσα σκατα χαχαχα

Ενα φρουτο δεν το αλεθει ποτε τελειως κρεμα επειδη ειναι λιγη ποσοτητα θελει αρκετο να βαλεις αλλιως τριψτο στο τριφτη στο λεπτο μερος αν ειναι για λιγο! Εμενα γινονται τελειως κρεμα(1αχλαδι 1μηλο 1μπανανα η ποσοτητα)

Καλη αρχη μπραβο στον μπεμπη π του αρεσε!!! Κ μεις απο τσιριδες αλλο τπτ!!!

πρίν από 19 λεπτά , Anneliz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από παιδιατρο! Μεγαλώσαμε, πήγαμε 8500 κ 70 ποντους. Τον ρώτησα εάν μπορώ να ξεκινήσω κανένα φρουτάκι γιατί έχω κουραστεί με τις αντλήσεις και μ είπε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά.. Αρχικά με κουταλιτσες αχλάδακι για μήλο μετά κ μετά το έχασα λίγο γτ έκλαιγε το μωρό ταυτόχρονα από το εμβόλιο κ ειχα το νου μου. Θα τον πάρω να τον ξαναρωτήσω μάλλον. Ότι να ναι..

Αχ ναι @ΒαλεντιναΧρηστοςμου κι εγώ έχω αυτήν την απορία.. Μου είπε ο παιδίατρος να ξεκινήσω από ΣΚ.. Αχ κι εμένα φωνάζει. Έχουν πλάκα τα σκατουλιαα.. Βεβαια με ρώτησε ο παιδίατρος εάν μπαμπαδιζει, μέχρι να καταλάβω τι εννοεί... :huh: και ρε κορίτσια εμένα δύο φορές έχει πει μπα  όχι παραπάνω.. Βεβαια λέει άλλα αουυυ και ααιι και αοοο. Του αρέσουν πιο πολύ τα φωνήεντα μάλλον..

Ααα εντάξει!!! Μια χαρά!!! Εμας τελικά μας είπε να του ξεκινήσω φρουτάκια σιγά σιγά ή εάν θέλω ρυζάλευρο.. Ουφ πάλι καλά.. Πρέπει να οργανωθώ γτ έχω μόνο 2 πιατάκια κ 2 κουταλάκια..

Φτανουν αυτα π εχεις εγω εχω 3κουταλακια κ 4μπολακια αλλα εχουκε 3 γευματα την ημερα! Καλη αρχη κ σε εσας λοιπον! 

Εγω κοριτσια πηγα χθες για τεστ παπ περιμενω τα αποτελεσματα ο γιατρος με ρωτησε ποτε θα ξεκινησουμε για 2ο φυσικα εκανα τον κινεζο χαχαχα!! Του ειπα σε κανα χρονο κ βλεπουμε!!!

Just now, Diavolitsa είπε:

Ναι! Πρωτα 3 μερες μηλο μετα αλλες 3 μηλο αχλαδι κ μετα μηλο αχλαδι μπανανα! Σε λιγες μερες εχουμε γιατρο να μας πει τι αλλο θα βαλουμε!

Για φρουτα εμας μας ειπε οτι ειναι εποχης τωρα κερασια σε λιγο νεκταρινια-ροδακινα και πιο μετα καρπουζι ολα με την ιδια τεχνικη ανα 3ημερες......

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ενα φρουτο δεν το αλεθει ποτε τελειως κρεμα επειδη ειναι λιγη ποσοτητα θελει αρκετο να βαλεις αλλιως τριψτο στο τριφτη στο λεπτο μερος αν ειναι για λιγο! Εμενα γινονται τελειως κρεμα(1αχλαδι 1μηλο 1μπανανα η ποσοτητα)

Καλη αρχη μπραβο στον μπεμπη π του αρεσε!!! Κ μεις απο τσιριδες αλλο τπτ!!!

Φτανουν αυτα π εχεις εγω εχω 3κουταλακια κ 4μπολακια αλλα εχουκε 3 γευματα την ημερα! Καλη αρχη κ σε εσας λοιπον! 

Εγω κοριτσια πηγα χθες για τεστ παπ περιμενω τα αποτελεσματα ο γιατρος με ρωτησε ποτε θα ξεκινησουμε για 2ο φυσικα εκανα τον κινεζο χαχαχα!! Του ειπα σε κανα χρονο κ βλεπουμε!!!

Για φρουτα εμας μας ειπε οτι ειναι εποχης τωρα κερασια σε λιγο νεκταρινια-ροδακινα και πιο μετα καρπουζι ολα με την ιδια τεχνικη ανα 3ημερες......

 

Αχ ναιιι στον τριφτη!! Ουτε που τον θυμηθηκα! Μπραβο ρε κοριτσι!! Σε ευχαριστω πολυ!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου τι κανετε?? Πως πατε? 

Εμεις καναμε την πρωινη μας βολτα με το καροτσι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπως καναμε τη βολτα μας, αναμεσα στις αρκετες μανουλες που κανανε κ αυτες βολτα, υπηρχαν 2 που τα μωρα τους στο καροτσι κλαιγανε!!! Αρα δεν ειμαι η μονηηη!! Οοολε!! Για αυτο χαρηκα δλδ. 

  • Χαχα 7

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? Πως πατε? 

Εμεις καναμε την πρωινη μας βολτα με το καροτσι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπως καναμε τη βολτα μας, αναμεσα στις αρκετες μανουλες που κανανε κ αυτες βολτα, υπηρχαν 2 που τα μωρα τους στο καροτσι κλαιγανε!!! Αρα δεν ειμαι η μονηηη!! Οοολε!! Για αυτο χαρηκα δλδ. 

Χαχαχαχαχα τρελή μου!!!!! 

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? Πως πατε? 

Εμεις καναμε την πρωινη μας βολτα με το καροτσι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπως καναμε τη βολτα μας, αναμεσα στις αρκετες μανουλες που κανανε κ αυτες βολτα, υπηρχαν 2 που τα μωρα τους στο καροτσι κλαιγανε!!! Αρα δεν ειμαι η μονηηη!! Οοολε!! Για αυτο χαρηκα δλδ. 

Τρεληηηη

Εμεις ξεκιναμε φαγητακι πρωτα.πατατα καροτο αυριπ μεσημερι.τα βαζετε σρο καρεκλακι κανονικα?εγω το χω στο κουτι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Τρεληηηη

Εμεις ξεκιναμε φαγητακι πρωτα.πατατα καροτο αυριπ μεσημερι.τα βαζετε σρο καρεκλακι κανονικα?εγω το χω στο κουτι ακομα.

Ωωω καλη αρχη!!!! 

Εγω τον βαζω στο καρεκλακι χωρις να χρειαζεται να φαμε επειδη του αρεσει παρα πολυ να καθεται εκει. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? Πως πατε? 

Εμεις καναμε την πρωινη μας βολτα με το καροτσι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπως καναμε τη βολτα μας, αναμεσα στις αρκετες μανουλες που κανανε κ αυτες βολτα, υπηρχαν 2 που τα μωρα τους στο καροτσι κλαιγανε!!! Αρα δεν ειμαι η μονηηη!! Οοολε!! Για αυτο χαρηκα δλδ. 

Ο απόλυτος φοβος μου..να τον βγαλω μονη εξω και να κλαιει..δεν μπορω καθόλου  νομίζω θα με κοιτανε με μισο ματι και θα με κουτσομπολευουνε :-P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ο απόλυτος φοβος μου..να τον βγαλω μονη εξω και να κλαιει..δεν μπορω καθόλου  νομίζω θα με κοιτανε με μισο ματι και θα με κουτσομπολευουνε :-P

Μη μασάς κοπέλα μου όποιου δεν του αρέσει ξυδι και να πάει αλλού! 

@nanoula90  και εγώ τον βάζω έτσι γιατί χαίρεται απίστευτα! Λες και του χαρίζεις τον κόσμο όλο, τέτοια χαρά που την εκδηλώνει με τσιριδες και ατελείωτα χαχανητα! 

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ο απόλυτος φοβος μου..να τον βγαλω μονη εξω και να κλαιει..δεν μπορω καθόλου  νομίζω θα με κοιτανε με μισο ματι και θα με κουτσομπολευουνε :-P

Καλε σου λεω η μια απο τις δυο εκανε σπριντ σαν κ μενα!! Ετρεχε η κακομοιρα με το καροτσι να παει σπιτι μαλλον χαχαχα. Η αλλη ηταν απτοητη. Καμαρωτη καμαρωτη, σαν να μην ηταν το δικο της μωρο. Εικαζω οτι η πρωτη περιπτωση ειναι ολες οι μανουλες με ενα παιδι και η δευτερη περιπτωση οι μανουλες με 2+ παιδια, χαχαχα

 

Just now, kathyv25 είπε:

Μη μασάς κοπέλα μου όποιου δεν του αρέσει ξυδι και να πάει αλλού! 

@nanoula90  και εγώ τον βάζω έτσι γιατί χαίρεται απίστευτα! Λες και του χαρίζεις τον κόσμο όλο, τέτοια χαρά που την εκδηλώνει με τσιριδες και ατελείωτα χαχανητα! 

Φιλη ακριβως τα ιδια!! Γκαριζει, τσιριζει και χτυπαει τον δισκο με τα χερακια του!! Κ γω τρελαινομαι να τον βλεπω εκει, να καθεται σαν μεγαλο παιδι ενω ειναι ακομα μινιατουρα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αγχωθεί απίστευτα!  Σημερα το πρωί παρατηρησα οτι εβγαλα κατι σαν φουσκιτσα στα χειλη μου στημ πανω μεριά. Με ενοχλει λιγάκι και εχω τρομοκρατηθεί αν ειναι ερπης?? Εχω ηδη φιλησει το μωρο ποσες φορες! Αν ειναι ερπης τι γίνεται? ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αγχωθεί απίστευτα!  Σημερα το πρωί παρατηρησα οτι εβγαλα κατι σαν φουσκιτσα στα χειλη μου στημ πανω μεριά. Με ενοχλει λιγάκι και εχω τρομοκρατηθεί αν ειναι ερπης?? Εχω ηδη φιλησει το μωρο ποσες φορες! Αν ειναι ερπης τι γίνεται? ?

εχεις ξαναβγαλει ερπη? συνηθως ποναει. αν ειναι ερπης προσεχεις παρα πολυ το καληπτεις . πλενεις τα χερια σου συνεχεια δεν φιλας το μωρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...