Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

εχεις ξαναβγαλει ερπη? συνηθως ποναει. αν ειναι ερπης προσεχεις παρα πολυ το καληπτεις . πλενεις τα χερια σου συνεχεια δεν φιλας το μωρο. 

Δεν εχω ξαναβγαλει απο οτι θυμάμαι.. Το θεμα ειναι πως ηδη φίλησα το μωρο πριν το αντιληφθω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Δεν εχω ξαναβγαλει απο οτι θυμάμαι.. Το θεμα ειναι πως ηδη φίλησα το μωρο πριν το αντιληφθω

πηγαινε σε καποιον να το δει αν ειναι ερπης. να σου φυγει το ανχος. κανεις τον σταυρο σου κ λες μην κολλησε αν ειναι οντως ερπης. δεν πιστευω ομως οτι ειναι θα σε ενοχλουσε.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Diavolitsa Κι εμείς το ίδιο πλάνο έχουμε.Σήμερα θα του προσθέσω αχλάδι.Ελπίζω να χορτάσει λίγο περισσότερο, γιατί χθες παρόλο που έφαγε 190 γρ. μήλο για δεκατιανό, το βράδυ που ήπιε το γάλα του έκλαιγε γοερά και ήθελε κι άλλο.Και φυσικά του δώσαμε γιατί αλλιώς δεν ηρεμούσε.

@Nicol_Καλύτερα να το τσεκάρεις αν είναι έρπης.Μέχρι τότε μην το ξαναφιλήσεις το μωρό.Το πιθανότερο είναι ότι δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Μακαρι να μημ ειναι κοριτσια γιατι αγχώθηκα παρα.πολυ!

Ηρεμησε καλε αγαπη! Και γω βγαζω συχνα ερπη. Απεφευγε να το φιλας αυτες τις μερες κ μην αγχωνεσαι!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αγχωθεί απίστευτα!  Σημερα το πρωί παρατηρησα οτι εβγαλα κατι σαν φουσκιτσα στα χειλη μου στημ πανω μεριά. Με ενοχλει λιγάκι και εχω τρομοκρατηθεί αν ειναι ερπης?? Εχω ηδη φιλησει το μωρο ποσες φορες! Αν ειναι ερπης τι γίνεται? ?

Καλημέρα κοριτσι  βαλτου καθαρο υνοπνευμα και θα φυγει αμέσως ειναι εγγύηση η μαμα μου βγάζει συνεχεια και αυτο της το ειπε μια γιατρος στο μαιευτηριο οταν γεννησε η αδελφη μου και απο τοτε εχει ησυχάσει.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αγχωθεί απίστευτα!  Σημερα το πρωί παρατηρησα οτι εβγαλα κατι σαν φουσκιτσα στα χειλη μου στημ πανω μεριά. Με ενοχλει λιγάκι και εχω τρομοκρατηθεί αν ειναι ερπης?? Εχω ηδη φιλησει το μωρο ποσες φορες! Αν ειναι ερπης τι γίνεται? ?

Αγαπη βγαζω κ γω πολυ συχνα μηνα παρα μηνα ειχα κ στη γεννα κ μου το ειχαν καλυψει με γαζα για να μην ερθει τυχαια σε επαφη με το μωρο ειναι αρκετα επικινδυνο αν παει στα ματια μη το φιλας πουθενα ! Ο ερπης ομως φαγουριζει κ τσουζει οποτε μηπως δεν εινσι ! Επισης κολλαει οταν σκασει η φουσκαλα οχι τη πρωτη μερα που την εμφανιζεις


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αγχωθεί απίστευτα!  Σημερα το πρωί παρατηρησα οτι εβγαλα κατι σαν φουσκιτσα στα χειλη μου στημ πανω μεριά. Με ενοχλει λιγάκι και εχω τρομοκρατηθεί αν ειναι ερπης?? Εχω ηδη φιλησει το μωρο ποσες φορες! Αν ειναι ερπης τι γίνεται? ?

Γεια σου κοπέλα μου! Είμαι και εγώ μανούλα Δεκεμβρίου.σας διαβάζω συνέχεια από την εγκυμοσυνη αλλά δεν έχω γράψει ποτέ.έρπη βγάζω και εγώ συχνά και μάλιστα από όταν γέννησα έχω βγάλει 4 φορές.βαζω και εγώ καθαρό οινόπνευμα όπως είπαν τα κορίτσια για να ξεραθεί και για να μην κολλήσει το μωρό παίρνω από το φαρμακείο επιθέματα και βάζω.και εγώ την έχω φιλήσει πριν εμφανιστεί μην ανησυχείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου! Είμαι και εγώ μανούλα Δεκεμβρίου.σας διαβάζω συνέχεια από την εγκυμοσυνη αλλά δεν έχω γράψει ποτέ.έρπη βγάζω και εγώ συχνά και μάλιστα από όταν γέννησα έχω βγάλει 4 φορές.βαζω και εγώ καθαρό οινόπνευμα όπως είπαν τα κορίτσια για να ξεραθεί και για να μην κολλήσει το μωρό παίρνω από το φαρμακείο επιθέματα και βάζω.και εγώ την έχω φιλήσει πριν εμφανιστεί μην ανησυχείς.

Να σου ζησει το μωρακι σου!!! Και καλως ηρθες εστω κ τωρα! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να σου ζησει το μωρακι σου!!! Και καλως ηρθες εστω κ τωρα! 

Καλά με εσένα κοριτσι μου έχω κλάψει από τα γέλια σας διαβάζω στα μπεμπάκια 2019 γιατί είχα ημερομηνία μέσα στο 2019!να σου ζήσει ο ζουζουνος και σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ! Η παιδίατρος είπε οτι ο επιχειλιος δεν είναι επικίνδυνος αλλα να μη φιλαω το μωρό μεχρι να δουμε αν οντως εινα. Εννοείται δεν θα το φιλουσα ετσι κ άλλιως. Εβαλα και οινοπνεύμα οπως είπατε 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Καλά με εσένα κοριτσι μου έχω κλάψει από τα γέλια σας διαβάζω στα μπεμπάκια 2019 γιατί είχα ημερομηνία μέσα στο 2019!να σου ζήσει ο ζουζουνος και σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια!!

Αχααα. Ωστε εβλεπες απο την κλειδαροτρυπα εε??χαχα. Και γιατι δεν μπηκες στην παρεα μας νωριτερα να τα λεμε ολες μαζι?? Ποτε γεννησες? Αγορακι η κοριτσακι??

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχααα. Ωστε εβλεπες απο την κλειδαροτρυπα εε??χαχα. Και γιατι δεν μπηκες στην παρεα μας νωριτερα να τα λεμε ολες μαζι?? Ποτε γεννησες? Αγορακι η κοριτσακι??

Γέννησα 19 Δεκέμβρη κοριτσάκι με καισαρική γιατί έπεσα και έσπασα το χέρι μου.τελικη ημερομηνία είχα 7ίανουαριου.ή αλήθεια είναι δεν ξέρω γιατί δεν σας έγραφα κάθε μέρα σας διάβαζα.

Just now, Perple18 είπε:

Γέννησα 19 Δεκέμβρη κοριτσάκι με καισαρική γιατί έπεσα και έσπασα το χέρι μου.τελικη ημερομηνία είχα 7ίανουαριου.ή αλήθεια είναι δεν ξέρω γιατί δεν σας έγραφα κάθε μέρα σας διάβαζα.

Ααα,η κόρη μου κάνει άνετα δεύτερη φωνή στον δικό σου και την γυναίκα του(της smile!!)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Γέννησα 19 Δεκέμβρη κοριτσάκι με καισαρική γιατί έπεσα και έσπασα το χέρι μου.τελικη ημερομηνία είχα 7ίανουαριου.ή αλήθεια είναι δεν ξέρω γιατί δεν σας έγραφα κάθε μέρα σας διάβαζα.

Ααα,η κόρη μου κάνει άνετα δεύτερη φωνή στον δικό σου και την γυναίκα του(της smile!!)

Χαχαχαχα. Ταλαιπωρηθηκες βρε κοριτσι μου με το χερι. Και σπασμενο χερι κ τομη καισαρικης και νεογεννητο?? Πωπω πρεπει να ζοριστηκες αρκετα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Ταλαιπωρηθηκες βρε κοριτσι μου με το χερι. Και σπασμενο χερι κ τομη καισαρικης και νεογεννητο?? Πωπω πρεπει να ζοριστηκες αρκετα.

Ζοριστηκά όντως.το ψυχολογικό ήταν το χειρότερο και ακόμα δεν μου έχει περάσει τελείως.δεν έκανα τίποτα από αυτά που ήθελα δυστυχώς,ούτε φυσιολογικό τοκετό ούτε θηλασμό, αλλά τουλάχιστον δεν έπαθε κάτι το μωρό.δεν πειράζει αν μου βγει θα κάνω το επόμενο φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...