Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Perple18 είπε:

Γέννησα 19 Δεκέμβρη κοριτσάκι με καισαρική γιατί έπεσα και έσπασα το χέρι μου.τελικη ημερομηνία είχα 7ίανουαριου.ή αλήθεια είναι δεν ξέρω γιατί δεν σας έγραφα κάθε μέρα σας διάβαζα.

Ααα,η κόρη μου κάνει άνετα δεύτερη φωνή στον δικό σου και την γυναίκα του(της smile!!)

Ιδια μερα γεννησαμε κοριτσι μ να σ ζησει το μωρακι σου! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Perple18 είπε:

Ζοριστηκά όντως.το ψυχολογικό ήταν το χειρότερο και ακόμα δεν μου έχει περάσει τελείως.δεν έκανα τίποτα από αυτά που ήθελα δυστυχώς,ούτε φυσιολογικό τοκετό ούτε θηλασμό, αλλά τουλάχιστον δεν έπαθε κάτι το μωρό.δεν πειράζει αν μου βγει θα κάνω το επόμενο φυσιολογικά.

Αυτα κοριτσι μου δεν ειναι λογος για να πεφτεις ψυχολογικα. Άλλα πραγματα εχουν σημασια. Μην στεναχωριεσαι. Σημασια εχει οτι γεννησες ενα υγιες μωρο, μια υπεροχη μπεμπα, και συ πλεον εισαι καλα. Αυτο μονο κρατα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Αυτα κοριτσι μου δεν ειναι λογος για να πεφτεις ψυχολογικα. Άλλα πραγματα εχουν σημασια. Μην στεναχωριεσαι. Σημασια εχει οτι γεννησες ενα υγιες μωρο, μια υπεροχη μπεμπα, και συ πλεον εισαι καλα. Αυτο μονο κρατα.

Έτσι είναι όπως τά λες.θα συνέλθω εντελώς με τον καιρό!Τώρα που πήρα θάρρος και έστειλα θα τα λέμε!!

Just now, kathyv25 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Καλώς ήρθες στην παρέα μας! 

Σε ευχαριστώ πολύ κόριτσι μου!!Και εσένα να σου ζήσει το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω. Πως θα δροσιζετε τα μωρακια σας στο σπιτι τα βραδια τωρα το καλοκαιρι? Και αν θα τα δροσιζετε. Γιατι δεν ξερω τι θα κανω. Αθηνα πιανει καυσωνες και θα σκαει ο μικρος. Κλιματιστικο εχουμε μονο στο σαλονι κ δεν φτανει μεχρι τα δωματια. Στο δωματιο του μικρου να του αφηνω ανοιχτα τα παραθυρα δεν παιζει γιατι μενουμε πανω σε αυτοκινητοδρομο και οπως καταλαβαινετε στο ελλαδισταν αν δεν κορναρεις οποτε σου καπνισει, αν δεν εχεις ενισχυμενη εξατμιση στη μηχανη σου ή αν δεν ακους τερμαα οικονομοπουλο γιατι για καποιον λογο γιναν ολα, τοτε κατι δεν παει καλα. Εσεις εχετε κλιματιστικο στα δωματια τους? Δεν ξερω κιολας. Κανει?? Ή κανεναν ανεμιστηρα μικρο? Ή τιποτα? 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω. Πως θα δροσιζετε τα μωρακια σας στο σπιτι τα βραδια τωρα το καλοκαιρι? Και αν θα τα δροσιζετε. Γιατι δεν ξερω τι θα κανω. Αθηνα πιανει καυσωνες και θα σκαει ο μικρος. Κλιματιστικο εχουμε μονο στο σαλονι κ δεν φτανει μεχρι τα δωματια. Στο δωματιο του μικρου να του αφηνω ανοιχτα τα παραθυρα δεν παιζει γιατι μενουμε πανω σε αυτοκινητοδρομο και οπως καταλαβαινετε στο ελλαδισταν αν δεν κορναρεις οποτε σου καπνισει, αν δεν εχεις ενισχυμενη εξατμιση στη μηχανη σου ή αν δεν ακους τερμαα οικονομοπουλο γιατι για καποιον λογο γιναν ολα, τοτε κατι δεν παει καλα. Εσεις εχετε κλιματιστικο στα δωματια τους? Δεν ξερω κιολας. Κανει?? Ή κανεναν ανεμιστηρα μικρο? Ή τιποτα? 

Εγω θα της βαλω ανεμηστηρα αλλα να χτυπαει σε καποιον τοιχο προς αλλη πλευρα απο οπου θα ειναι χαχαχχαχαχ εδω να δεις τι γινεται απο μουσικη χαμοςςςς


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @nanoula90μου. Εγώ έχω κλιματιστικό στο δωμάτιο του και το δουλέψαμε και το χειμώνα όταν δεν είχε τα πολλά κρύα. Απλά το βάζουμε στο echo και τον ανεμιστήρα στο χαμηλότερο. Εννοείται να μην χτυπάει πάνω του. Δεν υπάρχει θέμα απλά πρέπει να τα συντηρουμε σωστά αυτό διάβασα εγώ! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα @nanoula90μου. Εγώ έχω κλιματιστικό στο δωμάτιο του και το δουλέψαμε και το χειμώνα όταν δεν είχε τα πολλά κρύα. Απλά το βάζουμε στο echo και τον ανεμιστήρα στο χαμηλότερο. Εννοείται να μην χτυπάει πάνω του. Δεν υπάρχει θέμα απλά πρέπει να τα συντηρουμε σωστά αυτό διάβασα εγώ! 

Οκ κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω θα της βαλω ανεμηστηρα αλλα να χτυπαει σε καποιον τοιχο προς αλλη πλευρα απο οπου θα ειναι χαχαχχαχαχ εδω να δεις τι γινεται απο μουσικη χαμοςςςς

Αχχχ πραγματικα θελω να κατεβω και να τους σκασω τα λαστιχα. Αυτα που δεν εκανα μικρη θα τα κανω τωρα. 

Μιας κ σε βρηκα εδω να σε ρωτησω βαλεντινακι μου. Οταν εδινες φρουτα για πρωτη φορα στην μικρη, ανοιγε το στομα και περιμενε το κουταλι?? Εγω κανω πειραματα τωρα και του δινω δοκιμαστικα και το σπρωχνει με τη γλωσσα το κουταλι και γυρναει τη μουρη απο την αλλη. Ουτε να τα βλεπει δε θελει. 

Να μοιασε αραγε σε μενα κ να θελει να ξεκινησει κατευθειαν με πιτογυρα? Χαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Οκ κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ!!

Αχχχ πραγματικα θελω να κατεβω και να τους σκασω τα λαστιχα. Αυτα που δεν εκανα μικρη θα τα κανω τωρα. 

Μιας κ σε βρηκα εδω να σε ρωτησω βαλεντινακι μου. Οταν εδινες φρουτα για πρωτη φορα στην μικρη, ανοιγε το στομα και περιμενε το κουταλι?? Εγω κανω πειραματα τωρα και του δινω δοκιμαστικα και το σπρωχνει με τη γλωσσα το κουταλι και γυρναει τη μουρη απο την αλλη. Ουτε να τα βλεπει δε θελει. 

Να μοιασε αραγε σε μενα κ να θελει να ξεκινησει κατευθειαν με πιτογυρα? Χαχαχα

Εεε οχι δεν ανοιγε κ περιμενε το εμαθε σιγα σιγα στην αρχη το εσπρωχνε 2-3κουταλιες κ μετα συνηθισε λιγο λιγο! Τωρα μολις βλεπει μπολ καταλαβαινει!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω. Πως θα δροσιζετε τα μωρακια σας στο σπιτι τα βραδια τωρα το καλοκαιρι? Και αν θα τα δροσιζετε. Γιατι δεν ξερω τι θα κανω. Αθηνα πιανει καυσωνες και θα σκαει ο μικρος. Κλιματιστικο εχουμε μονο στο σαλονι κ δεν φτανει μεχρι τα δωματια. Στο δωματιο του μικρου να του αφηνω ανοιχτα τα παραθυρα δεν παιζει γιατι μενουμε πανω σε αυτοκινητοδρομο και οπως καταλαβαινετε στο ελλαδισταν αν δεν κορναρεις οποτε σου καπνισει, αν δεν εχεις ενισχυμενη εξατμιση στη μηχανη σου ή αν δεν ακους τερμαα οικονομοπουλο γιατι για καποιον λογο γιναν ολα, τοτε κατι δεν παει καλα. Εσεις εχετε κλιματιστικο στα δωματια τους? Δεν ξερω κιολας. Κανει?? Ή κανεναν ανεμιστηρα μικρο? Ή τιποτα? 

Αχ αυτη η κωλοζεστη γιαυτο δεν χωνεψα ποτε μου το καλοκαίρι. Εμείς ηδη ζεσταίνομαστε μεσα στο σπίτι, το καλοκαίρι θα υποφέρουμε. .και εγω δεν ξερω τι πρέπει να κάνουμε 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αχ αυτη η κωλοζεστη γιαυτο δεν χωνεψα ποτε μου το καλοκαίρι. Εμείς ηδη ζεσταίνομαστε μεσα στο σπίτι, το καλοκαίρι θα υποφέρουμε. .και εγω δεν ξερω τι πρέπει να κάνουμε 

Αχ σε νιωθω. Κ μενα μου τη δινει. Το μονο που μ αρεσει απο το καλοκαιρι ειναι τα μπανια στη θαλασσα και το καρπουζι! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ σε νιωθω. Κ μενα μου τη δινει. Το μονο που μ αρεσει απο το καλοκαιρι ειναι τα μπανια στη θαλασσα και το καρπουζι! 

Και για μπανιο δεν θα μπορούμε να παμε αφου δεν επιτρέπεται καθολου ο ήλιος. .και αν πρέπει να είσαι εκει μεχρι τις 11 το πολύ ποτε να προλαβεις..αστα πικρα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ σε νιωθω. Κ μενα μου τη δινει. Το μονο που μ αρεσει απο το καλοκαιρι ειναι τα μπανια στη θαλασσα και το καρπουζι! 

Η θάλασσα είναι τέλεια... Εγώ είμαι τυχερή την έχω δίπλα μου ας μην μιλάω καθόλου! Χτες είχε ρεπό ο άντρας μου και πήγαμε θαλασσα είχαμε πάρει καφεδακι και κράτησε εκείνος τον μικρό και βούτηξα. Καλά ήταν φοβερή! Δεν ήταν κρύα είχε πάρα πολύ ζέστη χτες! 

Just now, Nicol_ είπε:

Και για μπανιο δεν θα μπορούμε να παμε αφου δεν επιτρέπεται καθολου ο ήλιος. .και αν πρέπει να είσαι εκει μεχρι τις 11 το πολύ ποτε να προλαβεις..αστα πικρα

Θα μπορείς να πας απόγευμα κούκλα μου μην στεναχωριέσαι! Αν πιάσουν οι καλές οι ζεστές 6.30 με 7 θα είναι τέλεια! 

 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...