Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Cath3rine είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.... Μη πεσετε σε πολλή ζέστη Αύγουστο??? Αντε με το καλό οπότε θέλετε... 

Έχει πολλή ζέστη.. Εμείς έχουμε το air condition.. Πήγαμε Σάββατο κ κάναμε το πρώτο μας μπανακι.. Το απόλαυσε πάρα πολύ.. Με το σωσίβιο του.. Το μαγιω του.. Όλα φουλ εξτρά! 

Σημερα πρώτη φορά ζυμαρικό.. Θα του κάνω τραχανο μάλλον.. 

Μωρε κ τελη ιουλιου π ειχαμε πει παλι θα βραζει ο τοπος οποτεε!!! Σε ευχαριστω πολυ!!!

Του αρεσε το μπανακι μπηκε ευκολα;; εκλαψε καθολου? Ηταν κρυο το νερο;;; τι ωρα πηγατε;;; ναι σε βομβαρδισα!!! Εγω σημερα της εβαλα ρυζακι της αρεσε εφοσον βαλαμε τα βασικα κοτοπουλο μοσχαρι κ ψωμακι τωρα οτι θελω βαζω σιγα σιγα!! Εγω λεω μεθαυριο να βαλω πεπονακι σε ζυμαρικο κ μετα την παιδιατρο κ τραχανας κλπ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μωρε κ τελη ιουλιου π ειχαμε πει παλι θα βραζει ο τοπος οποτεε!!! Σε ευχαριστω πολυ!!!

Του αρεσε το μπανακι μπηκε ευκολα;; εκλαψε καθολου? Ηταν κρυο το νερο;;; τι ωρα πηγατε;;; ναι σε βομβαρδισα!!! Εγω σημερα της εβαλα ρυζακι της αρεσε εφοσον βαλαμε τα βασικα κοτοπουλο μοσχαρι κ ψωμακι τωρα οτι θελω βαζω σιγα σιγα!! Εγω λεω μεθαυριο να βαλω πεπονακι σε ζυμαρικο κ μετα την παιδιατρο κ τραχανας κλπ!

Ξετρελάθηκε.. Του αρέσει έτσι κ αλλιώς... Κ στην κολυμπήθρα αν θυμάσαι δε. Έκλαψε. Μπήκε άραξε μέσα κ καθόταν να τον Λουσει ο παπάς.. Στο σπίτι κάθεται στο μπανιέρακι.. Τον έβαλα σιγά σιγά τα πόδια.. Μετα λίγο μπουτι.. Δεν διαμαρτυρηθηκε.. Κ μπήκε στο σωσιβιο κ άραξε..εβλεπε κ άλλα παιδάκια τριγύρω. Μετά χασμουριοταν χαχχα δεν ήθελε την αντηλιακή που του έβαζα.. Ίσως η αίσθηση δεν τ άρεσε.  

Πήγαμε το Σάββατο. Είχε τρελή ζέστη κ να σε πω τον έβαλα κατά τις 15:00 γτ είχαμε σκάσει.. Με καπέλο αντιηλιακό κ για 5 λεπτακια... Το απόλαυσε!! Μετά βγήκαμε έφαγε.. Τον ξεπλυνα κ κοιμήθηκε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Ξετρελάθηκε.. Του αρέσει έτσι κ αλλιώς... Κ στην κολυμπήθρα αν θυμάσαι δε. Έκλαψε. Μπήκε άραξε μέσα κ καθόταν να τον Λουσει ο παπάς.. Στο σπίτι κάθεται στο μπανιέρακι.. Τον έβαλα σιγά σιγά τα πόδια.. Μετα λίγο μπουτι.. Δεν διαμαρτυρηθηκε.. Κ μπήκε στο σωσιβιο κ άραξε..εβλεπε κ άλλα παιδάκια τριγύρω. Μετά χασμουριοταν χαχχα δεν ήθελε την αντηλιακή που του έβαζα.. Ίσως η αίσθηση δεν τ άρεσε.  

Πήγαμε το Σάββατο. Είχε τρελή ζέστη κ να σε πω τον έβαλα κατά τις 15:00 γτ είχαμε σκάσει.. Με καπέλο αντιηλιακό κ για 5 λεπτακια... Το απόλαυσε!! Μετά βγήκαμε έφαγε.. Τον ξεπλυνα κ κοιμήθηκε! 

Αχ τελεια κ εμενα τρελενεται για μπανιο καθεται αραζει κ περιμενει να την πλυνεις γελαει το ευχαριστιεται! Γιαυτο πιστευω δεν θα εχουμε θεμα....με ο αντηλιακο θα δειξει πως θα αντιδασει γενικα δεν της αρεσουν τα πασαλειματα με το ζορι βαζουμε φορα παρα φορα κρεμα για το σωμα π ειναι γαλακτωμα ουτε καν κρεμα!!! Υο πηρε απο τον μπαμπα της αυτο το ελλατωμα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. εμενα της αρεσει πολυ να την αλειφω αντηλιακο.. καθεται και απολαμβανει.. θαλασσα δεν πηγαμε ακομα..τον επομενο μηνα μας ειπε ο γιατρος.. αλλα της βαζω στο προσωπακι στα χερακια και τα μπουτακια αν βγουμε οταν εχει ηλιο! @ΒαλεντιναΧρηστος και εμεις 17 Αυγουστου κλεισαμε γαμοβαφτιση! Και δεν εχω κανει σχεδον τπτ ακομα.. μονο τα βασικα! 

Να σας πω βρε κοριτσι αν πατε καπου εκδρομη και λειπετε ωρες απο το σπιτι με τα φαγητα τι κανετε;;αντε με το θηλασμο ειναι ευκολια.. αλλα τωρα που μπηκαν και γευματα; σκεφτηκα να παρω τετοιο θερμο που ειναι για φαγητα αλλα δεν ξερω αν βολευει να το βαζεις εκει αλεσμενο και ποσο κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. εμενα της αρεσει πολυ να την αλειφω αντηλιακο.. καθεται και απολαμβανει.. θαλασσα δεν πηγαμε ακομα..τον επομενο μηνα μας ειπε ο γιατρος.. αλλα της βαζω στο προσωπακι στα χερακια και τα μπουτακια αν βγουμε οταν εχει ηλιο! @ΒαλεντιναΧρηστος και εμεις 17 Αυγουστου κλεισαμε γαμοβαφτιση! Και δεν εχω κανει σχεδον τπτ ακομα.. μονο τα βασικα! 

Να σας πω βρε κοριτσι αν πατε καπου εκδρομη και λειπετε ωρες απο το σπιτι με τα φαγητα τι κανετε;;αντε με το θηλασμο ειναι ευκολια.. αλλα τωρα που μπηκαν και γευματα; σκεφτηκα να παρω τετοιο θερμο που ειναι για φαγητα αλλα δεν ξερω αν βολευει να το βαζεις εκει αλεσμενο και ποσο κραταει.

Αναλογως τι ειναι για να μπει εκει; ας πουμε αν ειναι φρουτα πρεπει να καταλαναλωνονται εντος μισαωρου αφου θ πολτοποιηθουν γτ αλλιως χανονται οι βιταμινες αν ειναι μεσημεριανο πως θα της το δωσεις κρυο;;; μονο κρεμα οπως εχω ξαναπει μππρεις να φτιαξεις ανετα αρκει να εχεις θερμο με βραστο νερο! Εγω εκανα λιγα πραγματα αγορασα νυφικο κ το εφερα στα μετρα μ αγορασα το βαφτιστικο φορεμα κ πεδιλο της μικρης κ το σετ π θα βαλει οταν θα πηγαινουμε στην εκκλησια μιλησα με ζαχαροπλαστειο για τα γλυκακια π θα μοιρασω για την μικρη μιλησα με το τυπογραφειο για το τι προσκλητηριο θελω να κανω κ σε τι υλικο κλπ μ στειλαν κ δειγμα απο αυτα π ζητησα...κ αφησα αρκετα ακομα μπομπονιερες μαρτυρικα στεφανα κουστουμι κ παπουτσια του αντρα μ πεδιλα κ κοσμηματα δικα μ το πακετο βαφτιστης της μικρης κ κυριως τις αδειες τ γαμου αρκετα ακομη αλλα θεωρω πως εχω χρονο!!!

Σαββατο εσεις κυριακη εμεις! Με το καλο κοπελα μου! Πως θα την πειτε την μικρη σας αν επιτρεπεται;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αναλογως τι ειναι για να μπει εκει; ας πουμε αν ειναι φρουτα πρεπει να καταλαναλωνονται εντος μισαωρου αφου θ πολτοποιηθουν γτ αλλιως χανονται οι βιταμινες αν ειναι μεσημεριανο πως θα της το δωσεις κρυο;;; μονο κρεμα οπως εχω ξαναπει μππρεις να φτιαξεις ανετα αρκει να εχεις θερμο με βραστο νερο! Εγω εκανα λιγα πραγματα αγορασα νυφικο κ το εφερα στα μετρα μ αγορασα το βαφτιστικο φορεμα κ πεδιλο της μικρης κ το σετ π θα βαλει οταν θα πηγαινουμε στην εκκλησια μιλησα με ζαχαροπλαστειο για τα γλυκακια π θα μοιρασω για την μικρη μιλησα με το τυπογραφειο για το τι προσκλητηριο θελω να κανω κ σε τι υλικο κλπ μ στειλαν κ δειγμα απο αυτα π ζητησα...κ αφησα αρκετα ακομα μπομπονιερες μαρτυρικα στεφανα κουστουμι κ παπουτσια του αντρα μ πεδιλα κ κοσμηματα δικα μ το πακετο βαφτιστης της μικρης κ κυριως τις αδειες τ γαμου αρκετα ακομη αλλα θεωρω πως εχω χρονο!!!

Σαββατο εσεις κυριακη εμεις! Με το καλο κοπελα μου! Πως θα την πειτε την μικρη σας αν επιτρεπεται;;;

Αυτο το θερμο το κραταει κ ζεστο για 5 ωρες νομιζω.. απλα δεν ξερω αν κανει να ειναι τοσες μερες αλεσμενο εκει μεσα...εμεις εχουμε κλεισει φωτογραφο εκκλησια και κεντρο.. οπως και την μουσικη... τπτ αλλο.. μπομπονιερες τις παιδικες ειπα θα της φτιαξω εγω οπως και τα μαρτυρικα... τα υπολοιπα ξερω πανω κατω τι θελω αλλα δεν τα εχω ψαξει καν .. τωρα ψαχνω για το στολισμο λιγο τι θα της κανω της μικρης στην εκκλησια. Ουτε ονομα εχουμε καταληξει ακομα. Δικο μας θα βγαλουμε οχι καποια γιαγια γιατι δεν μας αρεσουν τα ονοματα τους.. αλλα δεν εχουμε αποφασισει.. χαχα ολα τελευταια στιγμη. Εσεις πως θα την πειτε αποφασισατε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Αυτο το θερμο το κραταει κ ζεστο για 5 ωρες νομιζω.. απλα δεν ξερω αν κανει να ειναι τοσες μερες αλεσμενο εκει μεσα...εμεις εχουμε κλεισει φωτογραφο εκκλησια και κεντρο.. οπως και την μουσικη... τπτ αλλο.. μπομπονιερες τις παιδικες ειπα θα της φτιαξω εγω οπως και τα μαρτυρικα... τα υπολοιπα ξερω πανω κατω τι θελω αλλα δεν τα εχω ψαξει καν .. τωρα ψαχνω για το στολισμο λιγο τι θα της κανω της μικρης στην εκκλησια. Ουτε ονομα εχουμε καταληξει ακομα. Δικο μας θα βγαλουμε οχι καποια γιαγια γιατι δεν μας αρεσουν τα ονοματα τους.. αλλα δεν εχουμε αποφασισει.. χαχα ολα τελευταια στιγμη. Εσεις πως θα την πειτε αποφασισατε; 

Ναι το ειχαμε πει οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη! Ή Παΐσιος ή Παϊσια ειναι προστατης μας κ παντα μας βοηθαει! Αρα Παϊσια....αλεσμενο δεν νομιζω να εχει θεμα αν κ εχω ακουσει οτι οξυδωνεται βεβαια δεν ξερω τι ακριβως ειναι! Φωτογραφο θα αναλαβει ρολο συγγενης γτ ακουσα τιμες εξωφρενικες ο στολισμος εκκλησιας απαγορευεται σε εμας εδω! Αρα απο αυτα δεν εχω κατι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, eleni.9 είπε:

Ναι εχω θηλαστρο... σημερα εβγαλα νε το θηλαστρο γτ πριστικα πολυ.. αλλα μου εχουν πει κανονικα δεν κανει γτ οσο βγαζω με το θηλαατρο τοσο πιο πολυ παραγω .. κ οτι σιγα σιγα το στηθος θα προσαρμοστει να μην παραγει τοσο πολυ και να μην πριζετε.. μου ειπαν καλυτερα να βγαζω λιγο με το χερι.. αλλαα εγω δεν τα καταφερνω... και φοβαμαι μην παθω καμια μαστιτιδα στο τελος!!

Καλησπέρα κορίτσι! Μπορείς να πάρεις ένα τύπου haaka και να βγάζεις λίγο για να μην πρηζεσαι. Είναι πολύ βολικό. Εγώ το πήρα από ebay αλλά επειδή Θ αργήσει να έρθει μπορείς να το πάρεις από Ελλάδα. Είναι πιο ακριβό εδώ αλλά δε θα κάνει ένα μήνα να έρθει. Σου στέλνω σε πμ το λινκ. 

 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι! @eleni.9 μπορείς να πάρεις ένα τύπου haaka και να βγάζεις λίγο για να μην πρηζεσαι. Είναι πολύ βολικό. Εγώ το πήρα από ebay αλλά επειδή Θ αργήσει να έρθει μπορείς να το πάρεις από Ελλάδα. Είναι πιο ακριβό εδώ αλλά δε θα κάνει ένα μήνα να έρθει. Σου στέλνω σε πμ το λινκ. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τα φαγητά είναι πιο δύσκολο να πας κάπου γιατί πρέπει να έχεις το multi μαζί σου.

Κι εμείς κάναμε το 1ο μας μπανάκι το τριήμερο και του άρεσε πολύ.

Κάνει τόση πολλή ζέστη τελευταία που τον έχω μόνο με το ζιπουνάκι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τι γίνεται??? Δε γράφω συχνά αλλά εδώ είμαι!!! Εμεις βγάλαμε 2 δοντάκια!!!! Ο μπέμπης μόνο, η μικρη λογικά σε λίγες μέρες θα σκάσει δοντάκι γιατί έχουμε πολύ γκρίνια... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια τι γίνεται??? Δε γράφω συχνά αλλά εδώ είμαι!!! Εμεις βγάλαμε 2 δοντάκια!!!! Ο μπέμπης μόνο, η μικρη λογικά σε λίγες μέρες θα σκάσει δοντάκι γιατί έχουμε πολύ γκρίνια... 

Κ εμας ειναι ετοιμο το κατω δεξια το βλεπω σχεδον να σκασει εμεινε! Γκρινια ευτυχως οχι πολυ! Ειμαστε καλα ειναι πολυ χαμογελαστουλα με ολο τον κοσμο,,αυριο εχουμε παιδιατρο να ζυγιστουμε κιολας! Κατα τα αλλα πολυυυ φαι δοξα τω Θεω και την Παναγια οτι κ να της δωσεις το τρωει μονο γαλα δεν πολυπινει αλλα το παλευουμε! Οταν εχει ζεστη εχουμε ζορια αλλα ειναι λογικο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμας ειναι ετοιμο το κατω δεξια το βλεπω σχεδον να σκασει εμεινε! Γκρινια ευτυχως οχι πολυ! Ειμαστε καλα ειναι πολυ χαμογελαστουλα με ολο τον κοσμο,,αυριο εχουμε παιδιατρο να ζυγιστουμε κιολας! Κατα τα αλλα πολυυυ φαι δοξα τω Θεω και την Παναγια οτι κ να της δωσεις το τρωει μονο γαλα δεν πολυπινει αλλα το παλευουμε! Οταν εχει ζεστη εχουμε ζορια αλλα ειναι λογικο!

Καλά το δικό σου παιδί είναι μια κατηγορία μόνο του όσον αφορά το φαγητό χάχαχαχα!!!! Που να πιει γάλα τόσο που τρώει!! Εγώ κανονικά θα είχα ραντεβού τέλος του μήνα αλλά έχω την επέμβαση του Ιωάννη οπότε θα πάω αρχές του άλλου μήνα.. 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλά το δικό σου παιδί είναι μια κατηγορία μόνο του όσον αφορά το φαγητό χάχαχαχα!!!! Που να πιει γάλα τόσο που τρώει!! Εγώ κανονικά θα είχα ραντεβού τέλος του μήνα αλλά έχω την επέμβαση του Ιωάννη οπότε θα πάω αρχές του άλλου μήνα.. 

Χαχχαχαχα ναι ευτυχωςςς!!! Ααα εχετε το χειρουργειο με το καλο να πανε ολαα! Μια χαρα δεν πηραζει τι τελος αυτου τι αρχες τ αλλου! Ησυχα ειναι τα παιδακια σ;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχχαχαχα ναι ευτυχωςςς!!! Ααα εχετε το χειρουργειο με το καλο να πανε ολαα! Μια χαρα δεν πηραζει τι τελος αυτου τι αρχες τ αλλου! Ησυχα ειναι τα παιδακια σ;

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου να σαι καλά!!! Με τις ώρες. Τους είναι τα σκατουλια, μια έτσι μια αλλιώς... Ο μικρός σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλός, και τρώει, και κοιμάται εύκολα, και τώρα. Με. Τα δοντάκια πάρα το ζόρι του λίγο γκρινιάξε.. Η μικρή είναι τζαναμπετισσα, εμοιαξε τον μεγάλο της τον αδερφό! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...