Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον διαφορα απο almiron 1 σε almiron 2!

Ενεργεια: 275kJ(66kcal) το 1 285kJ(68kcal) το 2 

Λιπη 3.4g το 1.....3.1g το 2

Υδατανθρακες 7.3g το 1.....8.5g το 2

Βιταμινη Α 54μg το 1....61μg το 2

Βιταμιμη D3 1.2μg το 1....1.5μg το 2

Βιταμινη Κ 4.4μg το 1.....6.2μg το 2

Βιταμινη C 9.2mg το 1....8.7mg το 2

Νιασινη(Β3) 0.43mg το 1....0.52mg το 2

Βιταμινη Β6 0.43mg το 1...49mg το 2

Φολικο οξυ 13mg το 1...15mg το 2

Βιοτινη 1.4mg το 1....1.9mg το 2

Νατριο 17mg το 1...21.7mg το 2

Καλιο 72mg το 1...78mg το 2

Ασβεστιο 55mg το 1....63mg το 2

Φωσφορος 31mg το 1... 43mg το 2

Μαγνησιο 5.1mg το 1.... 4.9mg το 2 

Σιδηρος 0.53mg το 1....1.1mg το 2 

Ψευδαργυρος 0.51mg το 1 0.55mg το 2

Ιωδιο 12mg το 1...15mg το 2

Αυτες ειναι οι σημαντικες διαφορες στα νουμερα!!! Υπαρχουν κ αλλες πιο μικρες 1-2μοναδες!!!Ουφφφ κουραστικα

Ναι ειναιιιι εχει πολυ ζεστη!!!! Να δουμε θα ερθει νωρις ο μπαμπας μας!!! Γιατι 7μιση η ωρα εχω ραντεβου με τον παπα για τα χαρτια του γαμου!

Μπράβο κουράγιο.. Έκανες έρευνα... Φανταζομαι πάνω κατω οι αλλαγές είναι αυτές που πρέπει εφόσον το παιδί παίρνει βιταμίνες από τα φρούτα κ το φαγητό.. 

Ωχ έχετε ραντεβού.. Εμείς θάλασσα τελικά.. Δεν γίνεται αλλιώς.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cath3rine είπε:

Μπράβο κουράγιο.. Έκανες έρευνα... Φανταζομαι πάνω κατω οι αλλαγές είναι αυτές που πρέπει εφόσον το παιδί παίρνει βιταμίνες από τα φρούτα κ το φαγητό.. 

Ωχ έχετε ραντεβού.. Εμείς θάλασσα τελικά.. Δεν γίνεται αλλιώς.. 

Αχχχχ ζηλευωωωω!!!! Εγω την εβαλα πλατσουρισε στην μπανιερα επαιξε!!! Δεν βλεπω να σχολαει ο αντρας μ νωρις κλασσικα!! Καλα να περασετεεε

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπερα! Η ημερομηνια εκλεισε 25αυγουστου 18:30 η ωρα η γαμοβαφτιση! Δεν ειχε ανοιχτη ημερομηνια 18 δεν πηραζει το ιδιο πραγμα κανει! Τα χαρτια τα εχω ολα αυτα π ζητησε ο παπας! Εμειναν να μαζεψουν τα δικα τους οι κουμπαροι κ να παμε για τις υπογραφες μα τα παρω να τα πα  στην μητροπολη να βγουν οι αδειες!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστοςΆντε η ώρα η καλή και με το καλό η βάπτιση.

Εμείς 7 Ιουλίου έχουμε κανονίσει βάπτιση, αλλά πολλή κούραση μου έχει βγει.Λίγο οι προετοιμασίες, λίγο η ζέστη, λίγο που είμαι με ένα μωρό όλη μέρα στο σπίτι, τα έχω ´φτύσει.Στο καπάκι αρρώστησα με πονόλαιμο και δέκατα σήμερα και αισθάνομαι κομμάτια.Ευτυχώς ο μπέμπης είναι καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Kοριτσια καλησπερα! Η ημερομηνια εκλεισε 25αυγουστου 18:30 η ωρα η γαμοβαφτιση! Δεν ειχε ανοιχτη ημερομηνια 18 δεν πηραζει το ιδιο πραγμα κανει! Τα χαρτια τα εχω ολα αυτα π ζητησε ο παπας! Εμειναν να μαζεψουν τα δικα τους οι κουμπαροι κ να παμε για τις υπογραφες μα τα παρω να τα πα  στην μητροπολη να βγουν οι αδειες!!!

Βαλεντινα μου με το καλό!!!!

Just now, sunshine83 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστοςΆντε η ώρα η καλή και με το καλό η βάπτιση.

Εμείς 7 Ιουλίου έχουμε κανονίσει βάπτιση, αλλά πολλή κούραση μου έχει βγει.Λίγο οι προετοιμασίες, λίγο η ζέστη, λίγο που είμαι με ένα μωρό όλη μέρα στο σπίτι, τα έχω ´φτύσει.Στο καπάκι αρρώστησα με πονόλαιμο και δέκατα σήμερα και αισθάνομαι κομμάτια.Ευτυχώς ο μπέμπης είναι καλά.

Με το καλό η βαπτιση κοριτσι μου. Εχει όντως λίγο κούραση η διαδικασία,τωρα κοντευετε λίγο έμεινε, περαστικά κιόλας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστοςΆντε η ώρα η καλή και με το καλό η βάπτιση.

Εμείς 7 Ιουλίου έχουμε κανονίσει βάπτιση, αλλά πολλή κούραση μου έχει βγει.Λίγο οι προετοιμασίες, λίγο η ζέστη, λίγο που είμαι με ένα μωρό όλη μέρα στο σπίτι, τα έχω ´φτύσει.Στο καπάκι αρρώστησα με πονόλαιμο και δέκατα σήμερα και αισθάνομαι κομμάτια.Ευτυχώς ο μπέμπης είναι καλά.

Σε ευχαριστω πολυυυ κοπελα μ! Εγω αγχωθηκα π εχω 2μηνες μπροστα μ! Με το καλο η βαπτιση σας! Το βαπτιζετε την ημερα π παμτρευεται η μαμα μου!!!:) περαστικα γλυκια μ ξερω δυσκολο αλλα μακρυα οσο μπορεις απο το μωρο! Ξερω ειναι δυσκολο!

4 ώρες πρίν, Perple18 είπε:

Βαλεντινα μου με το καλό!!!!

Ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Kοριτσια καλησπερα! Η ημερομηνια εκλεισε 25αυγουστου 18:30 η ωρα η γαμοβαφτιση! Δεν ειχε ανοιχτη ημερομηνια 18 δεν πηραζει το ιδιο πραγμα κανει! Τα χαρτια τα εχω ολα αυτα π ζητησε ο παπας! Εμειναν να μαζεψουν τα δικα τους οι κουμπαροι κ να παμε για τις υπογραφες μα τα παρω να τα πα  στην μητροπολη να βγουν οι αδειες!!!

Με το καλό κορίτσι μου... Όλα να ναι όπως τα φαντάζεσε.. Μην αγχώνεσε.. Μπήκες στην τελική ευθεία!!!τελικα με κουμπάρους τι έκανες?? Δεν θυμαμαι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Με το καλό κορίτσι μου... Όλα να ναι όπως τα φαντάζεσε.. Μην αγχώνεσε.. Μπήκες στην τελική ευθεία!!!τελικα με κουμπάρους τι έκανες?? Δεν θυμαμαι... 

Δεν εκανα ακομα χαχα! Αυτους π ειχαμε κλεισει την κουνιαδα μ με τον συντροφο της επεσε η κουνιαδα μ κ ραγισε το ποδι της κ δεν ξερω καν αν θα ειναι καλα μεχρι τοτε εχουμε μεινει ξεκρεμαστοι! Τωρα να δουμε θα ερθει ο αντρας της μονος του να μας παντρεψει κ να βαφτισει κ το μωρο γτ θα εκαναν ο ενας την βαπτιση κ ο αλλος τον γαμο αλλα δεν ξερω αν θα θελει! Κ αν θα μπορει γτ ειναι κ ολιγων μαμακιας(εννοωντας οτι τον κανει η κουνιαδα μ οτι θελει,κ μπορει επειδη δεν θα μπορεσει αυτη να ειναι να μην αφησει ουτε τν αντρα της) π ξερω βρε κοριτσι! Θα στειλω τον αντρα μ στο πατρικο του γτ εκει μενουν να συννενοηθει! Αλλιως στο ψαξιμο δεν ειμαστε κ μεγαλο σοι δεν εχουμε ουτε φιλους π να μπορουν!

Κατα τα αλλα ναι μπηκαμε στην τελικη ευθεια 2μηνες!!

Εχθες πηρα τα παπουτσια του γαμου!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν εκανα ακομα χαχα! Αυτους π ειχαμε κλεισει την κουνιαδα μ με τον συντροφο της επεσε η κουνιαδα μ κ ραγισε το ποδι της κ δεν ξερω καν αν θα ειναι καλα μεχρι τοτε εχουμε μεινει ξεκρεμαστοι! Τωρα να δουμε θα ερθει ο αντρας της μονος του να μας παντρεψει κ να βαφτισει κ το μωρο γτ θα εκαναν ο ενας την βαπτιση κ ο αλλος τον γαμο αλλα δεν ξερω αν θα θελει! Κ αν θα μπορει γτ ειναι κ ολιγων μαμακιας(εννοωντας οτι τον κανει η κουνιαδα μ οτι θελει,κ μπορει επειδη δεν θα μπορεσει αυτη να ειναι να μην αφησει ουτε τν αντρα της) π ξερω βρε κοριτσι! Θα στειλω τον αντρα μ στο πατρικο του γτ εκει μενουν να συννενοηθει! Αλλιως στο ψαξιμο δεν ειμαστε κ μεγαλο σοι δεν εχουμε ουτε φιλους π να μπορουν!

Κατα τα αλλα ναι μπηκαμε στην τελικη ευθεια 2μηνες!!

Εχθες πηρα τα παπουτσια του γαμου!!!

Σοβαρα μιλάς???? Ε ρε Παναγια μου... Κι αν θυμάμαι ρε συ έχεις πάρει κ τα βαφτιστικά σωστά!??? 

Ααα για πες παπούτσια?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Σοβαρα μιλάς???? Ε ρε Παναγια μου... Κι αν θυμάμαι ρε συ έχεις πάρει κ τα βαφτιστικά σωστά!??? 

Ααα για πες παπούτσια?? 

Σοβαρα εγω πηρα κ τα βαπτιστικα της μικρης ολα! Το μομο π θελουμε ειναι να την βαπτισει καποιος π φυσικα θα την αγαπα και θα ειναι συνεπης στις 'μελλοντικες' υποχρεωσεις του! 

Ναι πηρα πεδιλο ασημενιο ανοιχτο μπροστα με χοντρο τακουνακι και μπροστα εχει στρας,11ποντους!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σοβαρα εγω πηρα κ τα βαπτιστικα της μικρης ολα! Το μομο π θελουμε ειναι να την βαπτισει καποιος π φυσικα θα την αγαπα και θα ειναι συνεπης στις 'μελλοντικες' υποχρεωσεις του! 

Ναι πηρα πεδιλο ασημενιο ανοιχτο μπροστα με χοντρο τακουνακι και μπροστα εχει στρας,11ποντους!

Άσπρο νυφικό θα βάλεις???? Μια χαρά... Τέλεια... 

Αχ ρε συ.. Μην αγχώνεσε.. Σιγουρα κάποιος θα βρεθεί.. Καμία φίλη σου?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Άσπρο νυφικό θα βάλεις???? Μια χαρά... Τέλεια... 

Αχ ρε συ.. Μην αγχώνεσε.. Σιγουρα κάποιος θα βρεθεί.. Καμία φίλη σου?? 

Καμια φιλη....2 και ειναι κ οι 2μακρυα ουτε γ τον γαμο δεν θα μπορεσουν να ερθουν οχι για κουμπαρια!!!!! Βρηκαμε ευτυχως κοριτσια!!!! Ευτυχως ο αντρας μ ειναι συνολο 5αδερφια κ θα μας παντρεψει ο αδερφος του ο διδυμος κ η γυναικα του θα βαφτισει την μικρη....θελαν κ πιο πριν αλλα επειδη εμεις ειχαμε πει μεσα ιουλιου κ η γυναικα του ειχε ΠΗΤ για να γεννησει τελη ιουνιου δεν θα βολευε θα ηταν λεχωνα λιγων ημερων! Αλλα εμεις το καναμε πιο αργα αυτην γεννησε 6ιουνιου βολεψε και θα γινουν αυτοι κουμπαροι! Αχχχχχ μ φυγε ενα βαρος!!!!

Ασπρο ναι!!! Boho στυλ γοργονε με δαντελα!!!!

Just now, nanoula90 είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος με το καλο κοριτσι!!! Τα καλυτερα ευχομαι για ολη την οικογενεια σου!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!! Κ στην δικια σου οικογενεια υγειαααα κ αγαπη πανταα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καμια φιλη....2 και ειναι κ οι 2μακρυα ουτε γ τον γαμο δεν θα μπορεσουν να ερθουν οχι για κουμπαρια!!!!! Βρηκαμε ευτυχως κοριτσια!!!! Ευτυχως ο αντρας μ ειναι συνολο 5αδερφια κ θα μας παντρεψει ο αδερφος του ο διδυμος κ η γυναικα του θα βαφτισει την μικρη....θελαν κ πιο πριν αλλα επειδη εμεις ειχαμε πει μεσα ιουλιου κ η γυναικα του ειχε ΠΗΤ για να γεννησει τελη ιουνιου δεν θα βολευε θα ηταν λεχωνα λιγων ημερων! Αλλα εμεις το καναμε πιο αργα αυτην γεννησε 6ιουνιου βολεψε και θα γινουν αυτοι κουμπαροι! Αχχχχχ μ φυγε ενα βαρος!!!!

Ασπρο ναι!!! Boho στυλ γοργονε με δαντελα!!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!! Κ στην δικια σου οικογενεια υγειαααα κ αγαπη πανταα!!!

Τέλεια το θυμόμουν αυτό με τη. Γέννα.. Αντε όλα καλά τωρα.. Θα είσαι πιο χαλαρή...!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...