Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Σε ευχαριστώ βαλεντινακι μου!!!!!Να σαι καλά!!!!!Σε λίγες μέρες έχει και μπουμπού σου!!!!Να περάσετε ομορφα

Γεια σου κοριτσι τι κανεις ο μικρουλης; Να τα εκατοστήσει να τον χαίρεστε!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Δν έκανα κάτι.ηρθε ο πεθερός φάγαμε και σβήσαμε τούρτα.θα του κάνω πάρτι στην Αθήνα την επόμενη των Χριστουγέννων με τη νονά μας και κάτι φίλους και τους δικούς μου

Τελειαααα μπραβο καλα Χριστουγεννα να εχουμεεε!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γεια σου κοριτσι τι κανεις ο μικρουλης; Να τα εκατοστήσει να τον χαίρεστε!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!μεγαλώνει ζωηρευει βγάλαμε επιτέλους και δόντι!!!!!εννοείται όλη μέρα μαμά μαμά φωνάζει ο μαμακιας.εσεις τι κάνετε?

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τελειαααα μπραβο καλα Χριστουγεννα να εχουμεεε!!!!

Καλές γιορτές να έχουμε Βαλέντινακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!μεγαλώνει ζωηρευει βγάλαμε επιτέλους και δόντι!!!!!εννοείται όλη μέρα μαμά μαμά φωνάζει ο μαμακιας.εσεις τι κάνετε?

Καλές γιορτές να έχουμε Βαλέντινακι!!!!

Καλύτερα πιο αργα πιο καλα ειναι. Καλα χαμως μας τρελενει ολη μέρα να την φας σου ερχετε. Τωρα εχει λιγες μερες γκρινια αλλα βγάζουμε τα τελευταία δοντακια και δεν λενε να βγουν ολοκληρα και εχει πολυ γκρινια και θέλει συνέχεια εμένα. Μαμακιας και ο δικο σου κατάλαβα θα καλοπερασεις!!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλύτερα πιο αργα πιο καλα ειναι. Καλα χαμως μας τρελενει ολη μέρα να την φας σου ερχετε. Τωρα εχει λιγες μερες γκρινια αλλα βγάζουμε τα τελευταία δοντακια και δεν λενε να βγουν ολοκληρα και εχει πολυ γκρινια και θέλει συνέχεια εμένα. Μαμακιας και ο δικο σου κατάλαβα θα καλοπερασεις!!!!! 

Μαμακιας δν λες τπτ.ασε.ωχχχχ κατάλαβα.τα ίδια περνάμε.ανρε με αυτά τα δόντια.υποφερουν  τα παιδάκια μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@noni90 χρονια πολλα στο αγορακι σουυυ να τα εκατοστησει!! Με το καλο το νεο μελος της οικογενειας!!!! 

ΕυχΑριστω πολύ κοριτσι μου γλυκό που μας θυμήθηκες! Να είσαι καλα κ Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

ΕυχΑριστω πολύ κοριτσι μου γλυκό που μας θυμήθηκες! Να είσαι καλα κ Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Σε ευχαριστω πολυ καλες γιορτες να εχετε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 2/1/2020 at 1:13 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Kristi00 @Cath3rine ξεχασα να σας ευχηθω! Να σας ζησουν τα παιδακια σας γερα κ καλοτυχα παντα! Καλη χρονια με υγεια αγαπη κ φωτιση στα σπιτικα σας!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Να σαι καλά...!!!! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω απ όλα...!! Να χαίρεσε την οικογένεια σου.. Μεγάλωσαν τα μικρά μας.. Εμεις τρέχουμε συνέχεια οπότε ξεκινήσαμε γυμναστική :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/1/2020 at 12:13 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Kristi00 @Cath3rine ξεχασα να σας ευχηθω! Να σας ζησουν τα παιδακια σας γερα κ καλοτυχα παντα! Καλη χρονια με υγεια αγαπη κ φωτιση στα σπιτικα σας!!

Ευχαριστούμε !!!Χρόνια πολλά και σε σας και στο παιδάκι σου να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμενοι!!Τι νέα τι κάνουν τα μικρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 9/1/2020 at 3:45 ΠΜ, Kristi00 είπε:

Ευχαριστούμε !!!Χρόνια πολλά και σε σας και στο παιδάκι σου να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμενοι!!Τι νέα τι κάνουν τα μικρα;

Τι κάνετε κορίτσια? @ΒαλεντιναΧ @Kristi00 πως είναι τα μικρά μας?μετά από ένα χρόνο άραγε θα είναι κάποια εδώ????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ βεβαία! Φτάνουν πια 3χρονων τα παιδάκια μας! ξεκινήσαμε παιδικό φέτος!Έχω και έναν μπεμπη 4ων μηνών και ψάχνουμε τα πατήματα μας!!! Εσείς πώς είστε???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 10:48 ΜΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ εδώ βεβαία! Φτάνουν πια 3χρονων τα παιδάκια μας! ξεκινήσαμε παιδικό φέτος!Έχω και έναν μπεμπη 4ων μηνών και ψάχνουμε τα πατήματα μας!!! Εσείς πώς είστε???

Κι εμείς πάμε παιδικό (πάμε 2 μέρες κολλάμε κ μετά από 2 βδομαδες ξανά πίσω χαχαχαχαα) να τον χαίρεσαι κ τον μικρούλη...! Φαντάζομαι χαρά η μεγάλη αδερφούλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κι εμείς πάμε παιδικό (πάμε 2 μέρες κολλάμε κ μετά από 2 βδομαδες ξανά πίσω χαχαχαχαα) να τον χαίρεσαι κ τον μικρούλη...! Φαντάζομαι χαρά η μεγάλη αδερφούλα!

Και εμείς περάσαμε βαρβατη ίωση κόλλησε η μικρή πάνω στον ένα μήνα που πήγαινε (11μερες την κράτησα σπίτι) κόλλησε και τον μικρό και ειμασταν 4μερες στο νοσοκομείο είμαστε σπίτι από προχθές!!!! Εντάξει στην αρχή τον ζήλευε λιγάκι αλλά τώρα τον προσέχει και τον αγαπάει πολύ!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...