Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπέρα ! Εγω πήζω στο διάβασμα. Πρεπει να παραδώσω διπλωματική κ τρεχω. Κατα τ αλλα ο μπεμπης απο το σαββατο με ανακατευει συχνα πυκνά. Κανει αισθητη την παρουσία του σιγα σιγα. Εσυ @loyloy πως εισαι? Τα υπολοιπα κορίτσια?

Καλ η επιτυχία!!!!!!!!!!!κάτι ένιωσα το βράδυ.τωρα Δεν ξέρω αν ήταν η ιδέα μου.ξυπνησα μες στις 6 το πρωί και καθόμουν ανάσκελα και έκανα χαδακια στο μπέμπη.και ένιωσα κάτι περίεργο.δεν μπορώ να το περιγράψω.τωρα αν ήταν η ιδέα μου δεν ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; Ειμαι νεα στο φορουμ σας παρακολουθουσα βεβαια και αποφασισα να μπω κ εγω στην παρεα σας εαν με θελετε ΠΗΤ 24/12 ειμαι 20χρονων και χαιρομαι πολλη για την εγκυμοσυνη μου με τον αντρα μου το θελαμε πολλη κ ειμαι ενθουσιασμενη αλλα και ανχωμενη ταυτοχρονα! Ευχομαι να τα λεμε συχνα!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; Ειμαι νεα στο φορουμ σας παρακολουθουσα βεβαια και αποφασισα να μπω κ εγω στην παρεα σας εαν με θελετε ΠΗΤ 24/12 ειμαι 20χρονων και χαιρομαι πολλη για την εγκυμοσυνη μου με τον αντρα μου το θελαμε πολλη κ ειμαι ενθουσιασμενη αλλα και ανχωμενη ταυτοχρονα! Ευχομαι να τα λεμε συχνα!

Καλ ως ήρθες μικρούλα!!!!!!!!!Μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!! !!!Από άγχος άλλο τπτ.ολες έχουμε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

loyloy Σε ευχαριστω πολλη επισης μια ομορφη εγκυμοσυνη ευχομαι! Λιγο με τις ρυθμισεις εδω μεσα τα εχω παιξει αλλα τελος παντων εισαι μια εβδομαδα πανω απο εμενα(13&2)! Δεν καταπολεμειτε κιολας το ατιμο! Υπομονη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

loyloy Σε ευχαριστω πολλη επισης μια ομορφη εγκυμοσυνη ευχομαι! Λιγο με τις ρυθμισεις εδω μεσα τα εχω παιξει αλλα τελος παντων εισαι μια εβδομαδα πανω απο εμενα(13&2)! Δεν καταπολεμειτε κιολας το ατιμο! Υπομονη!

Αυχενική διαφάνεια έκανες?Εγώ μετα απο κει ηρέμησα λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα ολα καλα και η αυχενικη!Απο συπτωματα δοξα τον Θεο τιποτα σημαντικο μονο κατι πονακια χαμηλα και γιαυτα περνω μαγνησιο ξεκινησα και ασβεστιο σιδηρο περνω και το filicine πριν την εγκυμοσυνη ακομα γιατι εχω το στιγμα της μεσογειακης αναιμιας ευτυχως μονο εγω. Απλα καθε νεο συπτωμα με αναστατωνει ξεκινησα ασβεστιο κ σιδηρο οπως ειπα εδω κ 10μερες κ 4μερες ειχα διαρροια κ πονο χαμηλα αλλα οχι η μητρα και ακουγα τα εντερακια μ παραπονιοντουσαν πηρα τον γιατρο μ κ μ ειπε να κοψω τον σιδηρο για 4 μερες κ βλεπουμε τον εχω πριξει καθε τρεις κ λιγο τον ανθρωπο αλλα ειναι παντα προθυμος ευτυχως! Ανχωνομαι κ ανχωνω και τον αντρα μου ο οποιος ευτυχως ειναι βραχος υπομονης(μεχρι ποτε) συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εκανα ολα καλα και η αυχενικη!Απο συπτωματα δοξα τον Θεο τιποτα σημαντικο μονο κατι πονακια χαμηλα και γιαυτα περνω μαγνησιο ξεκινησα και ασβεστιο σιδηρο περνω και το filicine πριν την εγκυμοσυνη ακομα γιατι εχω το στιγμα της μεσογειακης αναιμιας ευτυχως μονο εγω. Απλα καθε νεο συπτωμα με αναστατωνει ξεκινησα ασβεστιο κ σιδηρο οπως ειπα εδω κ 10μερες κ 4μερες ειχα διαρροια κ πονο χαμηλα αλλα οχι η μητρα και ακουγα τα εντερακια μ παραπονιοντουσαν πηρα τον γιατρο μ κ μ ειπε να κοψω τον σιδηρο για 4 μερες κ βλεπουμε τον εχω πριξει καθε τρεις κ λιγο τον ανθρωπο αλλα ειναι παντα προθυμος ευτυχως! Ανχωνομαι κ ανχωνω και τον αντρα μου ο οποιος ευτυχως ειναι βραχος υπομονης(μεχρι ποτε) συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!

Καλωσήρθες μικρή μας εγκυούλα. Αφού πήγαν όλα καλά στην αυχενική μην αγχωνεσαι καθόλου. Ολα θα πάνε μια χαρά. Κ γω παιρνω σιδηρο ασβεστιο μαγνησιο αλλα σε αντιθεση με σενα την τουαλετα δεν την επισκέπτομαι συχνα κ πηρα κ ενα σιροπι για αυτον τον λογο. Οποτε μην αγχωνεσαι. Ολες λιγο πολυ κατι εχουμε, μια μικρη ενοχληση κάπου κάπου , αλλα τα μωράκια μας είναι μια χαρα. Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

nanoula90 Σε ευχαριστω πολλη κοριτσι μου! Επισης ευχομαι μια ομορφη εγκυμοσυνη! Μου εχει δωσει τα ferreluc για σιδηρο ποσιμο με γευση πορτοκαλι μπορει να φταει και οτι μ ειχε πει δυο την ημερα θα φανει ομως ο πονος εχει εμφανως υποχωρησει σημερα δεν πηρα σιδηρο καθολου ισως χρειαστει να μ το αλλαξει αν ειναι οντως απο αυτο για δυσκοιλιοτητα εχω ακουσει κ εγω αλλα για διαρροια οχι γιαυτο κ ανησυχησα...Τελος παντων ραντεβου εχω παλι 5 ιουλιου για το τριπλο τεστ αν το λεω σωστα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

nanoula90 Σε ευχαριστω πολλη κοριτσι μου! Επισης ευχομαι μια ομορφη εγκυμοσυνη! Μου εχει δωσει τα ferreluc για σιδηρο ποσιμο με γευση πορτοκαλι μπορει να φταει και οτι μ ειχε πει δυο την ημερα θα φανει ομως ο πονος εχει εμφανως υποχωρησει σημερα δεν πηρα σιδηρο καθολου ισως χρειαστει να μ το αλλαξει αν ειναι οντως απο αυτο για δυσκοιλιοτητα εχω ακουσει κ εγω αλλα για διαρροια οχι γιαυτο κ ανησυχησα...Τελος παντων ραντεβου εχω παλι 5 ιουλιου για το τριπλο τεστ αν το λεω σωστα!

Να σου πω την αλήθεια πρωτη φορά το ακούω το τριπλό τεστ. Ολα αυτα τα συμπληρώματα που παίρνουμε, μπορει να επηρεάσει τον οργανισμό μας διαφορετικά. Οποτε απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κ μην αγχωνεσαι γιατι πλέον τα μπεμπάκια μας νιώθουν τα πάντα !


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος Αφού όλα καλά με την Αυχενική χαλάρωσε τότε.ενταξει αυτα που παίρνουμε Μπορεί να κάνουν και παρενέργειες καποιες φορές.δες αν σου αλλάξει το σίδηρο Μήπως Είσαι καλύτερα.Τριπλο τεστ?πρώτη φορά το ακούω.Ενημερωσε μας βρε Βαλεντινα για να το συζητήσω κι εγώ στο γιατρό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομιζω μ ειπε ειναι μετρηση του μωρου σαν επαναληπτικη αυχενικης λεγεται και Αλφα τεστ κ συνοδευεται οπως και στην αυχενικη με αιματολογικη εξεταση και παλι για τα συνδρομα! Κ εγω ασχετη ειμαι οτι μ ειπε σας λεω!

Τα ticker σας με την εβδομαδα π διανυετε πως τα βαλατε θελω και εγω!;!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Νομιζω μ ειπε ειναι μετρηση του μωρου σαν επαναληπτικη αυχενικης λεγεται και Αλφα τεστ κ συνοδευεται οπως και στην αυχενικη με αιματολογικη εξεταση και παλι για τα συνδρομα! Κ εγω ασχετη ειμαι οτι μ ειπε σας λεω!

Αφου έκανες ήδη αυχενική κ βγηκε καλη γιατι να τα ξανακάνεις ολα αυτα? Κ θα ακολουθησει αργοτερα κ η Β επιπέδου. Τελος παντων, ο γιατρος σου κατι θα ξερει, αν και δεν την εχω ξανακουσει.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειχαμε ραντεβου σε 4 εβδομαδες απο την αυχενικη και μαλλον συνεπεσαν οι ημερομηνιες μηπως ετσι την ονομαζει αυτος την εξεταση δεν ξερω τι να πω για την αιματολογικη μ ειπε την προτεινει σε ολους ασχετως να γινεται δυο φορες ενω η πρωτη ηταν τελεια...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Νομιζω μ ειπε ειναι μετρηση του μωρου σαν επαναληπτικη αυχενικης λεγεται και Αλφα τεστ κ συνοδευεται οπως και στην αυχενικη με αιματολογικη εξεταση και παλι για τα συνδρομα! Κ εγω ασχετη ειμαι οτι μ ειπε σας λεω!

Τα ticker σας με την εβδομαδα π διανυετε πως τα βαλατε θελω και εγω!;!

Πας στο lilypie.com και Εκεί το φτιάχνεις.μετα μπαίνεις εδ ω στις ρυθμίσεις Προφίλ και πατάς Εκεί που λέει υπογραφή και το βάζεις.εμενα με παιδεψε λίγο. Δεν την έχω ξανακούσει την εξέταση που θα κάνεις αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό μ.δεν χάνω τπτ.

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Απλα ειχαμε ραντεβου σε 4 εβδομαδες απο την αυχενικη και μαλλον συνεπεσαν οι ημερομηνιες μηπως ετσι την ονομαζει αυτος την εξεταση δεν ξερω τι να πω για την αιματολογικη μ ειπε την προτεινει σε ολους ασχετως να γινεται δυο φορες ενω η πρωτη ηταν τελεια...

Η β επιπέδου γ ινεται κάπου στην 23η βδομάδα.εχουμε ακόμα δρόμο.ενταξεθ είναι τυπικός ο γιατρός σου.δεν είναι κακο αυτό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται δεν χανεις τπτ αν κ ο καθε γιατρος ακολουθει την δικη του γραμμη εξετασης θα πηγαινα π θα πηγαινα ας μετρησει καλυτερα το μωρο δεν χανω τπτ και ας την ονομαζει οπως θελει την εξεταση...εσεις ποτε εχετε ραντεβου να δειτε τα μπεμπακια σας;

Το ετοιμασα το ticker αλλα δεν ξερω πως να το φερω εδω κατι μ λεει αλλα δεν καταλαβαινω συγνωμη που σας πριζω :confused:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...