Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Βαλίτσα Μαιευτηρίου....


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Ωραία ευχαριστώ!

Και αλλη μια ερώτηση... Η λίστα του μαιευτηρίου γράφει 15 πάνες αγγαλιάς (χασέ ή φανελλένιες ανάλογα την εποχή) αναμένεται, όπως εχω πει, να πάρουν το μωρό με καισαρική 20-25 Αυγούστου και μέχρι τώρα εχω πάρει 13 χασέ και σκέφτομαι να πάρω αλλη μια χασέ και 2 φανελλένιες, ή να μην πάρω φανελλένιες; Βασικά ποια η διαφορά τους; :/ Η φανελλένια νομίζω είναι πιο χοντρή, πιο χειμωνική; Επίσης εχω μια μανία με τα ροζ... Αλλα μου λένε στα καταστήματα εδώ οτι τα περισσότερα κορίτσια επιλέγουν τα σκέτα ασπρα, τώρα δε ξέρω... Τα καταστήματα εδώ δεν εχουν και πολλές επιλογές... 1-3 σχέδια μεταξυ των οποιων και το σκέτο άσπρο... Οποτε καταλήγω να παραγγέλνω απο ίντερνετ γιατί μου αρέσουν περισσότερο και μου έρχεται πολύ πιο οικονομικά... Φοβάμαι οτι απλά θελουν να "σπρώξουν" το σκέτο άσπρο.... Ή μηπως εγω κάνω λάθος; Τώρα είμαι ενα κλικ πριν να αγοράσω μια ολο ροζ με σχεδιάκι χασε, μια ολο ροζ με σχεδιάκι φανελλένια και αλλη μια φανελλένια άσπρη με ροζ ρέλι... Αλλα δε ξέρω... Να πάρω φανελλένια ή οχι, να πάρω ολο ρόζ.... Ή οχι; Μήπως έχουν δίκιο και εγώ είμαι απλά.... Καχύποπτη; :/ Δε ξέρω.... 

Καλέ τι είναι αυτά που σε έχουν βάλει να πάρεις;;;;

Αν Είναι δυνατόν!!!

Εγώ είχα πάει h&m και της είχα πάρει φορμακια που να κλείνουν απο κάτω με μακρύ μανίκι για τις πρώτες μέρες και κοντομάνικο-αμανικο για πιο μετά.

Όσον αφορά τις πάνες αγκαλιάς είχα πάρει απο τα jumbo ένα πακέτο που είχε μέσα 4 σε διαφορά χρωματιστά σχέδια.. Εννοείται οτι σου προωθούν τα λευκά.. Βάζω στοίχημα οτι όλες οι μαμάδες με κοριτσάκια τα είχαν όλα χρωματιστά (ειδικά στο 1ο). Η διαφορά φανελενιας και χασε είναι αυτή που είπες αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι τα θέλουν όλα αυτά και σε αυτές τις ποσότητες... Πέρα απο το μαιευτήριο δεν τις χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου.. Άντε για να μην είμαι υπερβολική τις χρησιμοποίησα τον 1ο μήνα. Μετά τις έκανα σεντόνια για το καρότσι μέχρι τέλος Αυγούστου που κάναμε συνέχεια βόλτες και μετά ντουλάπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Καλέ τι είναι αυτά που σε έχουν βάλει να πάρεις;;;;

Αν Είναι δυνατόν!!!

Εγώ είχα πάει h&m και της είχα πάρει φορμακια που να κλείνουν απο κάτω με μακρύ μανίκι για τις πρώτες μέρες και κοντομάνικο-αμανικο για πιο μετά.

Όσον αφορά τις πάνες αγκαλιάς είχα πάρει απο τα jumbo ένα πακέτο που είχε μέσα 4 σε διαφορά χρωματιστά σχέδια.. Εννοείται οτι σου προωθούν τα λευκά.. Βάζω στοίχημα οτι όλες οι μαμάδες με κοριτσάκια τα είχαν όλα χρωματιστά (ειδικά στο 1ο). Η διαφορά φανελενιας και χασε είναι αυτή που είπες αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι τα θέλουν όλα αυτά και σε αυτές τις ποσότητες... Πέρα απο το μαιευτήριο δεν τις χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου.. Άντε για να μην είμαι υπερβολική τις χρησιμοποίησα τον 1ο μήνα. Μετά τις έκανα σεντόνια για το καρότσι μέχρι τέλος Αυγούστου που κάναμε συνέχεια βόλτες και μετά ντουλάπα.

Δε ξέρω τί να πω....... Διαβάζω οτι όλες δε χρειαστήκατε σχεδόν τίποτα σε ιδιωτικό μαιευτήριο και εμενα η λιστα που πήγα και πήρα απο το μαιευτήριο εχει ενα κάρο πράγματα..... : / οποτε τί λετε; Να παρω και καμία φανελένια να έχω; Ή να τις πάρω όλες χασέ λόγο εποχής...; :/ Φοβάμαι μην πάρουν τη φανελλένια για τύλιγμα ή να το σκεπάσουν και σκάσει το καημένο απο τη ζέστη.... : / Αν πάλι της θέλουν για το μπάνιο θα είναι πιο βολικές για στέγνωμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Papaki6 είπε:

Δε ξέρω τί να πω....... Διαβάζω οτι όλες δε χρειαστήκατε σχεδόν τίποτα σε ιδιωτικό μαιευτήριο και εμενα η λιστα που πήγα και πήρα απο το μαιευτήριο εχει ενα κάρο πράγματα..... : / οποτε τι λετε να παρω και καμία φανελένια να έχω; Ή να τις πάρω όλες χασέ λόγο εποχής...; :/ Φοβάμαι μην πάρουν τη φανελλένια και σκάσει το καημένο απο τη ζέστη.... : /

Papaki6 με το καλό το μωράκι σου υγιέστατο να ναι και να το χαρείς. Ειλικρινά σου ζητάνε υπερβολικά πολλά έχω γεννήσει και σε ιδιωτικό και σε δημόσιο και η λίστα δεν είχε καμία σχέση με αυτά που σου λένε. Θα έλεγα να τις πάρεις χασε κατά τη γνώμη μου έχει υπερβολική ζέστη αν θες να νιώθεις πιο ασφαλής ΠΆΡΕ κάνα 2 από τις άλλες. Με το καλό εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Papaki6 είναι το 1ο σου μωράκι κ το καταλαβαίνω αλλά προσπάθησε να μην κανείς υπερβολές σε αυτά που σου λένε; δλδ αν πας 10 και όχι 15 τι θα γίνει;;Η λίστα είναι απαράδεκτη και δεν την έχω καν διαβάσει όλη..καλοκαιρινα πάρε μόνο,μέχρι Νοέμβρη έχουν δώσει καύσωνα. Ε πάρε κ κάνα 2 πιο ζεστές για να σου φύγει το άγχος. Πικεδενιο κουβερτακι να έχεις μαζί για τις πρώτες μέρες γτ θα είναι μικρούλι κ θέλει ζέστη μέχρι να ρυθμίσει θερμοκρασία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Τα πήρα ήδη ολα οσα ζητάνε, τελικά πηρα 12 χασε απο της 15 και 3 φανελλένιες να τις εχω για μετά... Και γενικά να βρίσκονται... Δε ξέρω τί να πω... Ούτε τί θα τις κάνουν τόσες μπορώ να φανταστώ.... : /

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Ωραία σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Τα πήρα ήδη ολα οσα ζητάνε, τελικά πηρα 12 χασε απο της 15 και 3 φανελλένιες να τις εχω για μετά... Και γενικά να βρίσκονται... Δε ξέρω τί να πω... Ούτε τί θα τις κάνουν τόσες μπορώ να φανταστώ.... : /

Δε νομίζω καν να στα ζητήσουν τα φορμακια εκτός απο το 1ο που θα του βάλουν. Δεν ξέρω τι παίζει αν δεν εχει room in υπηρεσία αλλα και πάλι είναι απίστευτα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2018 at 10:41 ΜΜ, Elfer είπε:

Δε νομίζω καν να στα ζητήσουν τα φορμακια εκτός απο το 1ο που θα του βάλουν. Δεν ξέρω τι παίζει αν δεν εχει room in υπηρεσία αλλα και πάλι είναι απίστευτα πολλά.

Τα μωράκια απο όσο ξερω ειναι ολα μαζί, δεν θα είναι στο δωμάτιο (αν αυτό ειναι το room in... ^.^), απο οτι μου είπαν θα μπει και θερμοκοιτίδα μετά.. Ασχετο.... αν πρέπει να μπει θερμοκοιτίδα το δίνουν καθόλου στο πατέρα μετά τη γέννηση να το κρατήσει ή το πάνε αμέσως στην θερμοκοιτίδα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki6 είπε:

Τα μωράκια απο όσο ξερω ειναι ολα μαζί, δεν θα είναι στο δωμάτιο (αν αυτό ειναι το room in... ^.^), απο οτι μου είπαν θα μπει και θερμοκοιτίδα μετά.. Ασχετο.... αν πρέπει να μπει θερμοκοιτίδα το δίνουν καθόλου στο πατέρα μετά τη γέννηση να το κρατήσει ή το πάνε αμέσως στην θερμοκοιτίδα;

Οπότε έτσι μπορεί να αλλάζουν φορμακια συνέχεια και να θέλουν πολλά. ..Όλα τα νεογέννητα μπαίνουν θερμοκοιτιδα. Ναι τα πάνε πρώτα στον μπαμπά και μετά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...