Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ακκινησια στην εγκυμοσυνη και ψυχολογια


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα μολις ξεκινησα να περπαταω μετα απο 2 μηνες  ακκινησιας λογο μεγαλης αποκολησσης στην 9η εβδομαδα κυησης αν και ο γιατρος μου εχει πει να σηκωνομαι σιγα σιγα να παω για ενα καφε εγω φοβαμαι πολυ ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και ειμαι σχεδον ολη μερα μονη μου σπιτι βοηθεια δεν εχω ιδιαταιτερη διανυω την 18 εβδομαδα  και φοβαμαι ακομα να ψαξω για καροτσια κουνιες και ολα τα σχετικα δεν εχω χαρει ακομα την εγκυμοσυνη και μπαινω στον 5ο μηνα πως να το διαχειριστω?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

γεια σου κοπελα.πως παει τελικώς η εγκυμοσύνη σου?να ξερες ποσο σε καταλαβαινω.ειμαι κρεβάτι ενα μήνα τώρα κ ισως χρειαστεί να κάτσω κ αλλο.την αποκολληση πως την ειχες παθει?

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2018 at 1:02 ΜΜ, ναντια δε είπε:

κοριτσια καλησπερα μολις ξεκινησα να περπαταω μετα απο 2 μηνες  ακκινησιας λογο μεγαλης αποκολησσης στην 9η εβδομαδα κυησης αν και ο γιατρος μου εχει πει να σηκωνομαι σιγα σιγα να παω για ενα καφε εγω φοβαμαι πολυ ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και ειμαι σχεδον ολη μερα μονη μου σπιτι βοηθεια δεν εχω ιδιαταιτερη διανυω την 18 εβδομαδα  και φοβαμαι ακομα να ψαξω για καροτσια κουνιες και ολα τα σχετικα δεν εχω χαρει ακομα την εγκυμοσυνη και μπαινω στον 5ο μηνα πως να το διαχειριστω?

Ναντια μου σιγα- σιγά όπως είπε ο γιατρός. Είναι λογικό να φοβάσαι. Λίγο πρώτα στο μπαλκόνι, λίγο πιο μετά να κόψεις και μια σαλατουλα να φας, λίγο μέχρι το κοντινό περίπτερο, καφεδάκι να σε αφήνει ο άντρας σου απ' έξω και να σε ξαναπαίρνει από το ίδιο σημείο.... Μόλις πάρεις το μήνυμα ότι είσαι κομπλέ δεν θα φοβάσαι τίποτα. Σε 2-3 βδομάδες θα κάνεις και μια βολτιτσα με τα πόδια! Σιγά σιγά!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2018 at 1:18 ΜΜ, EVI18 είπε:

γεια σου κοπελα.πως παει τελικώς η εγκυμοσύνη σου?να ξερες ποσο σε καταλαβαινω.ειμαι κρεβάτι ενα μήνα τώρα κ ισως χρειαστεί να κάτσω κ αλλο.την αποκολληση πως την ειχες παθει?

Ειμαι μια χαρα δοξα το θεο ειμαι στην 30η εβδομαδα τωρα και ολα πανε καλα.. εχω σηκωθει απο τελος μαιου την αποκολληση την επαθα στην 10η εβδομαδα απο επαφη με τον αντρα μου

21 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ναντια μου σιγα- σιγά όπως είπε ο γιατρός. Είναι λογικό να φοβάσαι. Λίγο πρώτα στο μπαλκόνι, λίγο πιο μετά να κόψεις και μια σαλατουλα να φας, λίγο μέχρι το κοντινό περίπτερο, καφεδάκι να σε αφήνει ο άντρας σου απ' έξω και να σε ξαναπαίρνει από το ίδιο σημείο.... Μόλις πάρεις το μήνυμα ότι είσαι κομπλέ δεν θα φοβάσαι τίποτα. Σε 2-3 βδομάδες θα κάνεις και μια βολτιτσα με τα πόδια! Σιγά σιγά!

Ετσι οπως τα λες σιγα σιγα τωρα βεβαια ειμαι μια χαρα αλλα με τετοια ζεστη δν μπορω να κυκλοφορισω εξω οποτε αναγκαστηκα παλι μεσα.αλλα δοξα το θεο μια χαρα

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...