Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Βαλίτσα Μαιευτηρίου....


Papaki6

Recommended Posts

Ωραία ευχαριστώ!!! Ναι... Πρωτη μου εγκυμοσύνη... Και απο προβληματάκια αλλο τίποτα.... : ( :/ φαίνονται ελεγχομενα τουλάχιστον για την ώρα.... Και αυτό είναι το παρηγορητικό.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια, επειδη έχω μια διαφωνία με τη μητέρα μου.... Τις πάνες χασε κ πικέ του μωρού τις παίρνω άσπρες με σχεδιάκι και εχω πάρει και 2-3 ρόζ.... Τώρα η μητέρα μου μου λεει οτι πρέπει να πάρω και σκέτα άσπρα για το μετά που θα γεννηθει... Που θα το καθαρίσουν.... Και μονο άσπρα εσώρουχα.... Λετε να μην πάρω τα ροζ μαζί μου και να πάρω και μερικές σκέτες άσπρες χασέ; Εσείς τί πηρατε; Μου ζητάνε και πολλά στο μαιευτήριο.... Και δε ξερω μην πανω λάθος :/

 

Επίσης μηπως έχετε link με πάνες για εσας που χρησιμοποιήσατε και μείνατε ευχαριστημένες; Δε πειράζει αν τις πάω ανοιγμένες lol :p Δεν είμαι σίγουρη για το μέγεθος κ απο ότι μου είπε χθες ο γιατρός μου... Είναι δεν είναι ρυθμισμένο το ζάχαρο κατα 95% στο διαβήτη παμε για καισαρική επειδή δεν εχει μονάδα νεογνών εδώ αλλα μόνο στο Ηράκλειο... Και να μην διακινδυνεύσουμε κατι.... Οποτε πρεπει να δω μην με πιέζουν στη τομη... Κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα.... Πέρα απο τα παραπάνω.... Αυτές οι πάνες είναι εντάξει; https://www.skroutz.gr/s/11579954/Pampers-Premium-Care-No-1-2-5Kg-54-τμχ.html

Edit*  Τώρα βρήκα ποιες μου είχες γράψει Vikib, αυτές έτσι; https://e-yup.com/diapers/product/6-pufies-sensitive-newborn-6-ww-sensitive Στη λίστα που μου έχουν δώσει απο το μαιευτήριο λέει 1 πακέτο πάνα-βρακάκι (για νεογέννητο 3 κιλών)

Sorry δε σπαμμάρω με τα απανωτά ποστ απλά φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος : /

Link to comment
Share on other sites

εγω αν θυμαμαι καλα πηρα κ χρωματιστες,αλλα δ μου ζητουσαν κ τοσες στο νοσοκομειο

οι πιο πολλες που ειχα ηταν λευκες με χρωμα μονο στο τελειωμα,γτ πηρε κ τις εραψε η μαμα μου

κ οι δυο πανες ειναι μια χαρα που εβαλες στα λινκ

http://www.evo-shop.gr/panes-enilikon

τετοιες θελει σε καισαρικη,απλα ειχα παρει αλλη μαρκα.δ τη θυμαμαι.μεγαλη συσκευασια πορτοκαλι ηταν

οι πρωτες που γραφει slip

μετα με τα λοχεια,αφου εβγαλα τα ραμματα της καισαρικης,ειχα τα πιο κατω που γραφει pants γτ ειχα πολυ

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2018 at 2:24 ΜΜ, vikib είπε:

εγω αν θυμαμαι καλα πηρα κ χρωματιστες,αλλα δ μου ζητουσαν κ τοσες στο νοσοκομειο

οι πιο πολλες που ειχα ηταν λευκες με χρωμα μονο στο τελειωμα,γτ πηρε κ τις εραψε η μαμα μου

κ οι δυο πανες ειναι μια χαρα που εβαλες στα λινκ

http://www.evo-shop.gr/panes-enilikon

τετοιες θελει σε καισαρικη,απλα ειχα παρει αλλη μαρκα.δ τη θυμαμαι.μεγαλη συσκευασια πορτοκαλι ηταν

οι πρωτες που γραφει slip

μετα με τα λοχεια,αφου εβγαλα τα ραμματα της καισαρικης,ειχα τα πιο κατω που γραφει pants γτ ειχα πολυ

Οπότε 1 Slip έτσι και 1 pants έτσι; Τα pants είναι βρακάκι; Πόσες περίπου θα χρειαστώ; Επίσης παντού διαβάζω πολλά εσώρουχα... δηλαδή πόσα.... Στην καισαρική πόσες ημέρες περίπου μένεις; 4-5; Επίσης το μέγεθος που γράφει είναι περίμετρος μέσης να φανταστώ; Τώρα είμαι στα 76,5 κιλά.... και δε ξέρω τί να επιλέξω.... 

Επίσης για το μωρό λέω να πάρω τα παρακάτω:

Frezyderm Baby Bath 300ml

Frezyderm Baby Shampoo 300ml

Pharmasept Baby Natural Oil 100ml

Sudocrem 250gr

Είναι εντάξει αυτά; Ή να βρώ και να μιλήσω καλύτερα με την παιδίατρο-νεογνολόγο που θα το εξετάσει μετά τη γέννα και να τη ρωτήσω πριν τα πάρω αυτά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φρυζιντερμ κ φαρμασεπτ ειναι καλες μαρκες

αν θες προς το παρον μπορεις να παρεις δειγματα απο διαφορες εταιριες κ αφου τα δοκιμασεις στο μωρο να παρεις μετα κανονικο μεγεθος

καλο ειναι να εχεις μια σουντοκριμ,αλλα δινουν κ δειγματακι,αλλα να τη βαλεις σε πολυ εντονο ερεθισμο ειναι δυνατη κρεμα

εγω προληπτικα κρεμα αλλαγματος δ εβαζα,αφου εβλεπα λιγο ερεθισμο

μπορεις κ κεραλοιφη

κ αντι για λαδακι αμυγδαλελαιο

αν παρεις αυτα τα σλιπ-παμπερς στην καισαρικη δ χρειαζεσαι εσωρουχα ,εγω τουλ δ εβαζα.ουτε μετα με τα παντς που ειναι σαν βρακακια(αν κ αυτα ειναι τελειως προαιρετικα,εμενα με βολεψαν)

σλιπ πηρα ενα πακετο κ περισσεψαν.παντς 2

εγω ημουν 10κιλα πανω κ πηρα το λαρτζ

καισαρικη σε δημοσιο 4μερες-5βραδια.νομιζω σε ιδιωτικο ειναι μια μερα λιγοτερο.στην προγραμματισμενη ειχα κανει εισαγωγη απο την προηγουμενη

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

φρυζιντερμ κ φαρμασεπτ ειναι καλες μαρκες

αν θες προς το παρον μπορεις να παρεις δειγματα απο διαφορες εταιριες κ αφου τα δοκιμασεις στο μωρο να παρεις μετα κανονικο μεγεθος

καλο ειναι να εχεις μια σουντοκριμ,αλλα δινουν κ δειγματακι,αλλα να τη βαλεις σε πολυ εντονο ερεθισμο ειναι δυνατη κρεμα

εγω προληπτικα κρεμα αλλαγματος δ εβαζα,αφου εβλεπα λιγο ερεθισμο

μπορεις κ κεραλοιφη

κ αντι για λαδακι αμυγδαλελαιο

αν παρεις αυτα τα σλιπ-παμπερς στην καισαρικη δ χρειαζεσαι εσωρουχα ,εγω τουλ δ εβαζα.ουτε μετα με τα παντς που ειναι σαν βρακακια(αν κ αυτα ειναι τελειως προαιρετικα,εμενα με βολεψαν)

σλιπ πηρα ενα πακετο κ περισσεψαν.παντς 2

εγω ημουν 10κιλα πανω κ πηρα το λαρτζ

καισαρικη σε δημοσιο 4μερες-5βραδια.νομιζω σε ιδιωτικο ειναι μια μερα λιγοτερο.στην προγραμματισμενη ειχα κανει εισαγωγη απο την προηγουμενη

Αμυγδαλέλαιο πιο ακριβώς είχες πάρει;

Οπότε λογικα θα θέλω τα medium; Είναι φαρδιά γραμμη; Γιατι το κανονικό μου νούμερο είναι το large και φοβαμαι μην είναι στενά... Και να εχω και την τομή....

Τα δειγματακια που τα δίνουν; Ή εννοείς να παρω μικρότερα ml;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Αμυγδαλέλαιο πιο ακριβώς είχες πάρει;

Οπότε λογικα θα θέλω τα medium; Είναι φαρδιά γραμμη; Γιατι το κανονικό μου νούμερο είναι το large και φοβαμαι μην είναι στενά... Και να εχω και την τομή....

Τα δειγματακια που τα δίνουν; Ή εννοείς να παρω μικρότερα ml;

αμυγδαλελαιο η απο βιολογικα η απο φαρμακειο χυμα,ειναι αρκετα οικονομικο

λογικα μιντιουμ,ειναι φαρδια ναι.αλλα κ το λαρτζ να παρεις απλα κλεινεις σφιχτα τα σκρατς

δ θα τα βαλεις κ πολυ,μεχρι να σου βγαλουν τον ουροσυλλεκτη.μετα ο,τι σε βολευει,πιο πριν ειναι απαραιτητα

δειγματακια μπορεις να ζητησεις απο φαρμακεια,εγω ειχα κ απο μαγαζι με βιολογικα γτ ειχε βρεφικα αφρολουτρα-κρεμες

γενικα απο μαρκες εχω δοκιμασει φρυζιντερμ,φαρμασεπτ,μπειμπιντερμ,μουστελα,βιλεντα,απο ολες ειμαι ευχαριστημενη.απο μαρκετ εχω παρει προδερμ κ τεο μπεμπε,απο την αδερφη μου φισσαν,ολα μας βολεψαν

κ στο νοσοκομειο μας δωσανε δυο δωρακια με δειγματα οταν γεννησαμε

Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι παντς ειχε 12,αλλα μπορει κ 10

τα σλιπ ηταν πιο μεγαλη η συσκευασια,απο φαρμακειο αν θυμαμαι καλα,αλλα μου εμειναν για τη δευτερη καισαρικη κ αφησα κ λιγα στο νοσοκομειο φευγοντας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...