Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαστε ήσυχα κοριτσια @lennio! Εγώ έχω αρχίσει σιγά σιγά τις ετοιμασίες και κάποια πρώτα ψώνια για τη Μπέμπα γιατί ενδέχεται να μας έρθει νωρίτερα...

  • Μου αρέσει 8

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 minute ago, palmoira said:

Καλημέρα! Είμαστε ήσυχα κοριτσια @lennio! Εγώ έχω αρχίσει σιγά σιγά τις ετοιμασίες και κάποια πρώτα ψώνια για τη Μπέμπα γιατί ενδέχεται να μας έρθει νωρίτερα...

Ωραία :) χαιρομαι, είναι ωραίο πράγμα κι η ησυχία. 

Μπραβο Παλμοιρα <3 ωραία νέα. Εύχομαι να χαρείς κάθε κάθε στιγμη! Σου στέλνω φιλιά από τα βόρεια. Τι πατισερι είστε τώρα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , lennio είπε:

Ωραία :) χαιρομαι, είναι ωραίο πράγμα κι η ησυχία. 

Μπραβο Παλμοιρα <3 ωραία νέα. Εύχομαι να χαρείς κάθε κάθε στιγμη! Σου στέλνω φιλιά από τα βόρεια. Τι πατισερι είστε τώρα;

Είμαστε Pain d’ epi! Εσείς?

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, palmoira said:

Είμαστε Pain d’ epi! Εσείς?

Πάντα νόστιμη! :) Εμεις ένα μεγααααλη μακαρον. 

Συμφωνώ κι εγώ να μάθω θα θέλω πως είναι η Κοκκινομάλλα μας.

Πολλά φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Κι εγώ έγραψα για την Κοκκινομάλλα μας, αλλά το μνμ είναι ακόμη σε απόκρυψη. Καλά θα είναι το κορίτσι. Απλώς θα έχει πολύ τρέξιμο. Είναι δύσκολα τα πράγματα στην αρχή, κακά τα ψέματα. 

Μerenda μου ναι στη Αθήνα είμαι. Γινεται αυτές τις μέρες και μια έκθεση στο Μαρούσι "Γάμος-Βάπτιση" αλλά δεν έχω άνθρωπο να αφήσω τα παιδιά, αλλά ούτε και δυνάμεις για τοση περιήγηση. Το σίγουρο είναι πως θα κάνω ηλεκτρονικά προσκλητήρια. Είναι οικονομικά, πρωτότυπα και συνοδεύονται, αν θέλετε από μουσική, φώτο, βίντεο, χάρτες κλπ. Αξίζει να το δείτε όταν έρθει η ώρα με το καλό. 

Οι μπομπονιέρες μάλλον θα είναι φτιαγμένες από μια φίλη μου που φτιάχνει διακοσμητικά σαπουνακια. Περιμένω να μου δείξει κάποιες ιδέες και να πούμε τιμές. Σίγουρα θα μου κάνει καλύτερες τιμές, αλλά και πάλι θα το δούμε. Κατά τα άλλα προσπαθώ να κόψω κόσμο για το φαγητό γιατί έχουμε μεγάλες οικογένειες και ποιον να αφήσω απ' έξω;... Ίσως κάνουμε ένα catering έξω από την εκκλησία, ίσως αν τα καταφέρω με τον κόσμο, να πάμε σε ένα νεανικό μεζεδοπωλείο που βρήκα στην περιοχή μου, ισως και σε έναν παιδότοπο στο Μαρούσι, το Funmily (μπείτε να τον δείτε για τα μικρά σας) για να αποσχοληθουν και τα παιδάκια των καλεσμένων. Θα δούμε... Σε κάθε περίπτωση βασιζόμαστε και πάλι στην βοήθεια των γονιών μου γιατί είναι πολλά τα έξοδα όπως γνωρίζετε....

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Dggs. Έφτασε η μεγάλη μέρα; Με το καλό κορίτσι μου! Δικαιολογημενο το άγχος αλλά όσο γίνεται να είσαι ήρεμη, να πας με χαμόγελο και αυτοπεποίθηση και όλα θα πάνε τέλεια.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

Με το καλό να δεχτείς τα εμβρυάκια σου. Κάνε σήμερα κάτι που σε ευχαριστεί. Θυμάμαι εγώ είχα πάει για νύχια και μαλλιά για να ανεβάσω τη διάθεση μου. 

Κοκκινομάλλα όλες σε σκεφτόμαστε. Κράτα γερά και μη διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια σε οποιοδήποτε επίπεδο και κυρίως ψυχολογικά από ειδικούς αν νιώθεις ότι πιέζεσαι παραπάνω. Μια αγκαλιά από εμένα. 

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια. Καλή εβδομάδα να εχουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Alina μου πολύ καλά κάνεις και αναφέρεις τους ειδικούς. Προσωπικά επειδή είχα περάσει κατάθλιψη παλαιοτερα για την οποία έκανα θεραπεία, ήμουν υποψιασμενη μετά την εγκυμοσύνη. Και μόλις είδα πως έκλαιγα από το πρωί μέχρι το βράδυ, έκανα υπομονή μέχρι να περάσει ο θηλασμός και έπειτα απευθύνθηκα στον ψυχιατρο μου για να ξεκινήσω ένα ήπιο αντικαταθληπτικο το οποίο με βοήθησε πολύ. Και στο φαρμακείο από όπου το παίρνω η κοπέλα που με εξυπηρετει μου είπε πως κι εκείνη αυτό έκανε μετά και τις δύο εγκυμοσύνες της και πως πολλές παίρνουν αλλά δεν το λένε επίσης. Στον ενδοκρινολογο μου που το ανέφερα μου είπε επίσης πως καλά έκανα και πως το άργησα κιόλας. Δυστυχώς είναι θέμα ταμπού στην Ελλάδα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να βασανιζομαστε.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...