Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Με το καλό να δεχτείς τα εμβρυάκια σου. Κάνε σήμερα κάτι που σε ευχαριστεί. Θυμάμαι εγώ είχα πάει για νύχια και μαλλιά για να ανεβάσω τη διάθεση μου. 

Κοκκινομάλλα όλες σε σκεφτόμαστε. Κράτα γερά και μη διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια σε οποιοδήποτε επίπεδο και κυρίως ψυχολογικά από ειδικούς αν νιώθεις ότι πιέζεσαι παραπάνω. Μια αγκαλιά από εμένα. 

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια. Καλή εβδομάδα να εχουμε.

Alina80 μακάρι να μπορούσα να πάω για καλλωπισμό αλλά είναι η δουλειά μου αυτή. Κάνω νύχια και έχω φουλ δουλειά σήμερα λογο του ότι θα κάτσω λίγες μέρες... Γυναίκες καταλαβαίνεις είμαστε περίεργες σε τέτοια θέματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

Καλή επιτυχία ! Μην ανησυχείς είναι ανώδυνη διαδικασία εντελώς! Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά.

3 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κι εγώ έγραψα για την Κοκκινομάλλα μας, αλλά το μνμ είναι ακόμη σε απόκρυψη. Καλά θα είναι το κορίτσι. Απλώς θα έχει πολύ τρέξιμο. Είναι δύσκολα τα πράγματα στην αρχή, κακά τα ψέματα. 

Μerenda μου ναι στη Αθήνα είμαι. Γινεται αυτές τις μέρες και μια έκθεση στο Μαρούσι "Γάμος-Βάπτιση" αλλά δεν έχω άνθρωπο να αφήσω τα παιδιά, αλλά ούτε και δυνάμεις για τοση περιήγηση. Το σίγουρο είναι πως θα κάνω ηλεκτρονικά προσκλητήρια. Είναι οικονομικά, πρωτότυπα και συνοδεύονται, αν θέλετε από μουσική, φώτο, βίντεο, χάρτες κλπ. Αξίζει να το δείτε όταν έρθει η ώρα με το καλό. 

Οι μπομπονιέρες μάλλον θα είναι φτιαγμένες από μια φίλη μου που φτιάχνει διακοσμητικά σαπουνακια. Περιμένω να μου δείξει κάποιες ιδέες και να πούμε τιμές. Σίγουρα θα μου κάνει καλύτερες τιμές, αλλά και πάλι θα το δούμε. Κατά τα άλλα προσπαθώ να κόψω κόσμο για το φαγητό γιατί έχουμε μεγάλες οικογένειες και ποιον να αφήσω απ' έξω;... Ίσως κάνουμε ένα catering έξω από την εκκλησία, ίσως αν τα καταφέρω με τον κόσμο, να πάμε σε ένα νεανικό μεζεδοπωλείο που βρήκα στην περιοχή μου, ισως και σε έναν παιδότοπο στο Μαρούσι, το Funmily (μπείτε να τον δείτε για τα μικρά σας) για να αποσχοληθουν και τα παιδάκια των καλεσμένων. Θα δούμε... Σε κάθε περίπτωση βασιζόμαστε και πάλι στην βοήθεια των γονιών μου γιατί είναι πολλά τα έξοδα όπως γνωρίζετε....

Οντως τα έξοδα είναι πολλά! Παντως όπου και να το κάνεις καλό είναι που σκέφτεσαι την απασχόληση για τα παιδάκια. Εμεις και στο γάμο μας είχαμε πάρει για κάποιες ώρες ανιματέρ που τα απασχόλησε και πέρασαν και τα παιδιά ωραία αλλά και οι γονείς. Τι ωραία διαδικασία παντως να ετοιμάζεις για τα μωρά σου! Πως θα τα βγάλετε Γεωργία? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

Με το καλο κοριτισι μου , ολα θα πανε μια χαρα !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Dggs είπε:

Alina80 μακάρι να μπορούσα να πάω για καλλωπισμό αλλά είναι η δουλειά μου αυτή. Κάνω νύχια και έχω φουλ δουλειά σήμερα λογο του ότι θα κάτσω λίγες μέρες... Γυναίκες καταλαβαίνεις είμαστε περίεργες σε τέτοια θέματα..

Δεν πειράζει. Εργασιοθεραπεία σήμερα λοιπόν -καλο είναι και αυτό- γιατί από αύριο θα εχουμε λίγο κλωσημα. 

 

πρίν από 49 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Δυστυχώς είναι θέμα ταμπού στην Ελλάδα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να βασανιζομαστε

Έχεις δίκιο, είναι μεγάλο ταμπού και δυστυχώς εξαιτίας του ταλαιπωρούνται άνθρωποι και μαζί τους και οι οικογένειές τους. Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες και την εμπειρία σου (πιστεύω ότι όσο πιο πολύ μιλάμε για αυτά τόσο περισσότερο συμβάλλουμε στο να καταρριφθούν οι προκαταλήψεις και τα στερεότυπα). 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλες ανησυχούμε για την Κοκκινομάλλα!Με έναυσμα λοιπόν την αγαπημένη μας θα ήθελα να σας πω λίγα λόγια για την επιλόχειο κατάθλιψη.Η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ όμορφη περίοδος στη ζωη της γυναίκας.Συναισθήματα χαράς και ολοκλήρωσης την κατακλύζουν,αλλά συνάμα διακατέχεται απο φόβο,ανασφάλεια και άγχος.Η κούραση και η ταλαιπωρία του τοκετού εντείνουν αυτά τα συναισθήματα και συνάμα οι μαμάδες ντρέπονται που δεν βιώνουν την απόλυτη ευτυχία και έτσι διστάζουν να μιλήσουν για αυτό!Αυτή η κατάσταση ήπιας δυσφορίας και κατάθλιψης παρουσιάζεται περίπου στο 70-80% των μαμάδων,εμφανίζεται συνήθως μετά τον τοκετό και μπορεί να διαρκέσει εως και 2 με 4 εβδομάδες.Ονομάζεται baby blues και μόνο αν συνεχιστεί(που αυτό συμβαίνει σε ένα 10-15%),μιλάμε για κάποια Περιγεννητική Ψυχική Διαταραχή.Προσοχή ενα μεγάλο ποσοστό μπορεί να εμφανίσει Επιλόχειο Κατάθλιψη,ακόμη και 6 μήνες μετά την λοχεία.

Τα αίτια έχουν αποδοθεί στην απότομη αλλαγή-μείωση  των οιστρογόνων,προλακτίνης και της προγεστερόνης που συμβαίνει 72 ώρες μετά τον τοκετό,καθώς και στην παρουσία των θετικών αντιθυρεοειδικών αντισωμάτων.άλλοι παράγοντες το άγχος,οι συνεχείς απαιτήσεις του μωρού,η απουσία κοινωνικών στηριγμάτων καθώς και το προηγούμενο ιστορικό κατάθλιψης!

Κοκκινομάλλα μίλησε μας!Κορίτσια νομίζω ότι είμαστε οι πρώτες υποψήφιες για baby blues τουλάχιστον!έχουμε πάρει τόσες ορμόνες και έχουμε περάσει πολύ έντονες στρεσογόνες καταστάσεις.Απλά πέρα απο τα φάρμακα(που όταν αποτελούν ανάγκη τα παίρνουμε),καλό θα ήταν σε ήπιες καταστάσεις να απευθυνθούμε σε κάποιον ψυχοθεραπευτή ή αναλυτή!

5 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

Dggs όλα θα πάνε σούπερ,σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια.Θάρρος γιατί είναι πολύ απλό και χαμόγελο!Είναι φυσικό να έχεις άγχος γιατί είναι κάτι πρωτόγνωρο,αλλά θα δεις ότι δεν υπάρχει λόγος!Φιλάκια πολλά 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Palmoira μου πραγματικά, πάρα την κούραση μου, χαίρομαι τις ετοιμασιες αυτές πολύ περισσότερο από εκείνες του γάμου μου. Μακάρι να είχα και τα χρήματα να τα κάνω όπως ακριβώς τα ονειρεύομαι. Αλλά δόξα τω Θεώ να λέμε. Για τα ονόματα θα σου πω ιδιαιτέρως για ευνόητους λόγους και αν θέλει και άλλη κοπέλα να της πω επίσης ιδιαιτέρως.

Nina μου τι ωραία που μας τα είπες!!! Κι εγώ έκανα ψυχανάλυση και κατά την πρώτη μου θεραπεία, αλλά και τώρα πηγαίνω οποτε μπορώ, όχι τόσο συχνά όσο θα ηθελα, κυρίως λόγω των οικονομικών στενοτητων... 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Palmoira μου πραγματικά, πάρα την κούραση μου, χαίρομαι τις ετοιμασιες αυτές πολύ περισσότερο από εκείνες του γάμου μου. Μακάρι να είχα και τα χρήματα να τα κάνω όπως ακριβώς τα ονειρεύομαι. Αλλά δόξα τω Θεώ να λέμε. Για τα ονόματα θα σου πω ιδιαιτέρως για ευνόητους λόγους και αν θέλει και άλλη κοπέλα να της πω επίσης ιδιαιτέρως.

Nina μου τι ωραία που μας τα είπες!!! Κι εγώ έκανα ψυχανάλυση και κατά την πρώτη μου θεραπεία, αλλά και τώρα πηγαίνω οποτε μπορώ, όχι τόσο συχνά όσο θα ηθελα, κυρίως λόγω των οικονομικών στενοτητων... 

Όχι Γεωργία μου καταλαβαινω για τα ονόματα...εγώ θα ήθελα πολύ να της δώσουμε το όνομα της μητέρας μου όταν με το καλό γεννηθεί. Ακόμη βέβαια δεν έχουμε συζητήσει καθόλου με τον άντρα μου και δεν θέλω. Μέχρι να την πάρω αγκαλιά θέλω μόνο να είναι η Μπέμπα μου, μετά θα έχει και ονοματάκι! Σημασία έχει ότι κάνεις με τόσο κέφι και αγάπη τις ετοιμασίες! Μακάρι να είχαμε και αφθονία χρημάτων αλλά δεν πειράζει! Όσοι αγαπούν εσάς και τα μωρά σας δεν θα σταθούν σε ασήμαντες λεπτομέρειες. 

 

4 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Νομίζω ότι όλες ανησυχούμε για την Κοκκινομάλλα!Με έναυσμα λοιπόν την αγαπημένη μας θα ήθελα να σας πω λίγα λόγια για την επιλόχειο κατάθλιψη.Η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ όμορφη περίοδος στη ζωη της γυναίκας.Συναισθήματα χαράς και ολοκλήρωσης την κατακλύζουν,αλλά συνάμα διακατέχεται απο φόβο,ανασφάλεια και άγχος.Η κούραση και η ταλαιπωρία του τοκετού εντείνουν αυτά τα συναισθήματα και συνάμα οι μαμάδες ντρέπονται που δεν βιώνουν την απόλυτη ευτυχία και έτσι διστάζουν να μιλήσουν για αυτό!Αυτή η κατάσταση ήπιας δυσφορίας και κατάθλιψης παρουσιάζεται περίπου στο 70-80% των μαμάδων,εμφανίζεται συνήθως μετά τον τοκετό και μπορεί να διαρκέσει εως και 2 με 4 εβδομάδες.Ονομάζεται baby blues και μόνο αν συνεχιστεί(που αυτό συμβαίνει σε ένα 10-15%),μιλάμε για κάποια Περιγεννητική Ψυχική Διαταραχή.Προσοχή ενα μεγάλο ποσοστό μπορεί να εμφανίσει Επιλόχειο Κατάθλιψη,ακόμη και 6 μήνες μετά την λοχεία.

Τα αίτια έχουν αποδοθεί στην απότομη αλλαγή-μείωση  των οιστρογόνων,προλακτίνης και της προγεστερόνης που συμβαίνει 72 ώρες μετά τον τοκετό,καθώς και στην παρουσία των θετικών αντιθυρεοειδικών αντισωμάτων.άλλοι παράγοντες το άγχος,οι συνεχείς απαιτήσεις του μωρού,η απουσία κοινωνικών στηριγμάτων καθώς και το προηγούμενο ιστορικό κατάθλιψης!

Κοκκινομάλλα μίλησε μας!Κορίτσια νομίζω ότι είμαστε οι πρώτες υποψήφιες για baby blues τουλάχιστον!έχουμε πάρει τόσες ορμόνες και έχουμε περάσει πολύ έντονες στρεσογόνες καταστάσεις.Απλά πέρα απο τα φάρμακα(που όταν αποτελούν ανάγκη τα παίρνουμε),καλό θα ήταν σε ήπιες καταστάσεις να απευθυνθούμε σε κάποιον ψυχοθεραπευτή ή αναλυτή!

Dggs όλα θα πάνε σούπερ,σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια.Θάρρος γιατί είναι πολύ απλό και χαμόγελο!Είναι φυσικό να έχεις άγχος γιατί είναι κάτι πρωτόγνωρο,αλλά θα δεις ότι δεν υπάρχει λόγος!Φιλάκια πολλά 

Πόσο δίκιο έχεις...

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dggs said:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

Καλώς να τα υποδεχτεις τα εμβρυακια σας!!!

5 hours ago, NINA78 said:

Νομίζω ότι όλες ανησυχούμε για την Κοκκινομάλλα!Με έναυσμα λοιπόν την αγαπημένη μας θα ήθελα να σας πω λίγα λόγια για την επιλόχειο κατάθλιψη.Η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ όμορφη περίοδος στη ζωη της γυναίκας.Συναισθήματα χαράς και ολοκλήρωσης την κατακλύζουν,αλλά συνάμα διακατέχεται απο φόβο,ανασφάλεια και άγχος.Η κούραση και η ταλαιπωρία του τοκετού εντείνουν αυτά τα συναισθήματα και συνάμα οι μαμάδες ντρέπονται που δεν βιώνουν την απόλυτη ευτυχία και έτσι διστάζουν να μιλήσουν για αυτό!Αυτή η κατάσταση ήπιας δυσφορίας και κατάθλιψης παρουσιάζεται περίπου στο 70-80% των μαμάδων,εμφανίζεται συνήθως μετά τον τοκετό και μπορεί να διαρκέσει εως και 2 με 4 εβδομάδες.Ονομάζεται baby blues και μόνο αν συνεχιστεί(που αυτό συμβαίνει σε ένα 10-15%),μιλάμε για κάποια Περιγεννητική Ψυχική Διαταραχή.Προσοχή ενα μεγάλο ποσοστό μπορεί να εμφανίσει Επιλόχειο Κατάθλιψη,ακόμη και 6 μήνες μετά την λοχεία.

Τα αίτια έχουν αποδοθεί στην απότομη αλλαγή-μείωση  των οιστρογόνων,προλακτίνης και της προγεστερόνης που συμβαίνει 72 ώρες μετά τον τοκετό,καθώς και στην παρουσία των θετικών αντιθυρεοειδικών αντισωμάτων.άλλοι παράγοντες το άγχος,οι συνεχείς απαιτήσεις του μωρού,η απουσία κοινωνικών στηριγμάτων καθώς και το προηγούμενο ιστορικό κατάθλιψης!

Κοκκινομάλλα μίλησε μας!Κορίτσια νομίζω ότι είμαστε οι πρώτες υποψήφιες για baby blues τουλάχιστον!έχουμε πάρει τόσες ορμόνες και έχουμε περάσει πολύ έντονες στρεσογόνες καταστάσεις.Απλά πέρα απο τα φάρμακα(που όταν αποτελούν ανάγκη τα παίρνουμε),καλό θα ήταν σε ήπιες καταστάσεις να απευθυνθούμε σε κάποιον ψυχοθεραπευτή ή αναλυτή!

Dggs όλα θα πάνε σούπερ,σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια.Θάρρος γιατί είναι πολύ απλό και χαμόγελο!Είναι φυσικό να έχεις άγχος γιατί είναι κάτι πρωτόγνωρο,αλλά θα δεις ότι δεν υπάρχει λόγος!Φιλάκια πολλά 

Ευχαριστούμε Νίνα, καλό καλό είναι να γνωρίζουμε. :)

Πολλά φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dggs said:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα... @Georgia1972 καλό κουράγιο με τίς ετοιμασίες.. μου θύμησες τις δικές μου ετοιμασίες για τον γάμο μου δύο χρόνια πρίν τέτοια εποχή πολύ τρέξιμο... Αύριο κορίτσια μου είναι η μεγάλη μέρα της εμβρύου μεταφοράς έφτασε η μέρα επιτέλους.. έχω λίγο άγχος γτ δεν έχω ξανακάνει την διαδικασία αλλά οκ ξέρω ότι θα πάνε όλα καλα...     

Υ.γ κοκκινομαλλα μας λείπεις..

Καλή επιτυχία Dggs! Eυχομαι να πάνε όλα κατ'ευχην! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NINA78 said:

Νομίζω ότι όλες ανησυχούμε για την Κοκκινομάλλα!Με έναυσμα λοιπόν την αγαπημένη μας θα ήθελα να σας πω λίγα λόγια για την επιλόχειο κατάθλιψη.Η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ όμορφη περίοδος στη ζωη της γυναίκας.Συναισθήματα χαράς και ολοκλήρωσης την κατακλύζουν,αλλά συνάμα διακατέχεται απο φόβο,ανασφάλεια και άγχος.Η κούραση και η ταλαιπωρία του τοκετού εντείνουν αυτά τα συναισθήματα και συνάμα οι μαμάδες ντρέπονται που δεν βιώνουν την απόλυτη ευτυχία και έτσι διστάζουν να μιλήσουν για αυτό!Αυτή η κατάσταση ήπιας δυσφορίας και κατάθλιψης παρουσιάζεται περίπου στο 70-80% των μαμάδων,εμφανίζεται συνήθως μετά τον τοκετό και μπορεί να διαρκέσει εως και 2 με 4 εβδομάδες.Ονομάζεται baby blues και μόνο αν συνεχιστεί(που αυτό συμβαίνει σε ένα 10-15%),μιλάμε για κάποια Περιγεννητική Ψυχική Διαταραχή.Προσοχή ενα μεγάλο ποσοστό μπορεί να εμφανίσει Επιλόχειο Κατάθλιψη,ακόμη και 6 μήνες μετά την λοχεία.

Τα αίτια έχουν αποδοθεί στην απότομη αλλαγή-μείωση  των οιστρογόνων,προλακτίνης και της προγεστερόνης που συμβαίνει 72 ώρες μετά τον τοκετό,καθώς και στην παρουσία των θετικών αντιθυρεοειδικών αντισωμάτων.άλλοι παράγοντες το άγχος,οι συνεχείς απαιτήσεις του μωρού,η απουσία κοινωνικών στηριγμάτων καθώς και το προηγούμενο ιστορικό κατάθλιψης!

Κοκκινομάλλα μίλησε μας!Κορίτσια νομίζω ότι είμαστε οι πρώτες υποψήφιες για baby blues τουλάχιστον!έχουμε πάρει τόσες ορμόνες και έχουμε περάσει πολύ έντονες στρεσογόνες καταστάσεις.Απλά πέρα απο τα φάρμακα(που όταν αποτελούν ανάγκη τα παίρνουμε),καλό θα ήταν σε ήπιες καταστάσεις να απευθυνθούμε σε κάποιον ψυχοθεραπευτή ή αναλυτή!

Dggs όλα θα πάνε σούπερ,σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια.Θάρρος γιατί είναι πολύ απλό και χαμόγελο!Είναι φυσικό να έχεις άγχος γιατί είναι κάτι πρωτόγνωρο,αλλά θα δεις ότι δεν υπάρχει λόγος!Φιλάκια πολλά 

Νίνα ευχαριστούμε πολύ. Πόσο χρήσιμα όσα μας έγραψες...Να είσαι καλά! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dggs δεν ξέρω αν θα προλαβω να ξαναμπώ, οπότε σου εύχομαι πολλή καλή επιτυχία αύριο! Να χαιδεψεις την κοιλίτσα σου και να τους πεις "καλωσηλθατε μικρά μου!" 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Dggs δεν ξέρω αν θα προλαβω να ξαναμπώ, οπότε σου εύχομαι πολλή καλή επιτυχία αύριο! Να χαιδεψεις την κοιλίτσα σου και να τους πεις "καλωσηλθατε μικρά μου!" 

Αυτό θα κάνω γιωργια μου.. ευχαριστώ πολύ όλες για της ευχές σας.. θα τα πούμε με το καλό βότανα γυρίσουμε σπίτι 4 πλέων χχαχαχχ...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες.

@Dggs καλή επιτυχία για σήμερα!  Σε 9 μήνες να γίνεις μαμά σου εύχομαι!

Σε όλα τα κορίτσια την αγάπη μου και τις σκέψεις μου. Λίγο παραπάνω στην Κοκκινομάλλα μας.  Νίνα μου τα είπες περίφημα όπως πάντα...

Γεωργία μου καλοφώτιστα τα διδυμάκια σου να είναι.  Μπορεις να κάνεις υπέροχη βάπτιση πλέον χωρίς να ξοδέψεις πολλά χρήματα, έτσι νομίζω.  Οσο για τα ονόματα, για μένα είναι το τελευταίο που μετράει.  Να είναι γερά τα μωράκια μας!

Εμείς κορίτσια μου χτες είδαμε το μπεμπέ μας! 1 μπεμπεδάκι με δυνατή καρδούλα!  Την ακούσαμε κιόλας τόσο νωρίς!!!!!!!!!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω, αλήθεια δεν μπορώ! Θέλω να πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα το συνειδητοποιώ, ε?  Αχχχχχχχχχ    Σας φιλώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Daphne259 said:

Καλημέρα σε όλες.

@Dggs καλή επιτυχία για σήμερα!  Σε 9 μήνες να γίνεις μαμά σου εύχομαι!

Σε όλα τα κορίτσια την αγάπη μου και τις σκέψεις μου. Λίγο παραπάνω στην Κοκκινομάλλα μας.  Νίνα μου τα είπες περίφημα όπως πάντα...

Γεωργία μου καλοφώτιστα τα διδυμάκια σου να είναι.  Μπορεις να κάνεις υπέροχη βάπτιση πλέον χωρίς να ξοδέψεις πολλά χρήματα, έτσι νομίζω.  Οσο για τα ονόματα, για μένα είναι το τελευταίο που μετράει.  Να είναι γερά τα μωράκια μας!

Εμείς κορίτσια μου χτες είδαμε το μπεμπέ μας! 1 μπεμπεδάκι με δυνατή καρδούλα!  Την ακούσαμε κιόλας τόσο νωρίς!!!!!!!!!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω, αλήθεια δεν μπορώ! Θέλω να πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα το συνειδητοποιώ, ε?  Αχχχχχχχχχ    Σας φιλώ πολύ!!!

Συγχαρητήρια Δάφνη! Με συγκινησες. Υπέροχο ε; 

Προσωπικά τι να σου πω...ακόμα το συνειδητοποιώ σιγά σιγά. Ειδικά στην αυχενική που το είδαμε σχηματοποιημένο να κουνιέται, έπαθα πλάκα. 

Ζήσε το όλο όπως είναι κορίτσι μου, όλα καλά πάνε. Αυτό λέω και σ εμένα κ σ όλες μας! Για αυτό παλεύαμε :)

Με το καλό και η Doggs μας και όλα τα κορίτσια που είναι ακόμα στη διαδικασία! 

Σας φιλώ όλες πολύ και σας σκεφτομαι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Daphne259 και που είσαι ακόμη...κάθε φορά ο υπερηχος είναι εξίσου συγκινητικός και μοναδικός. Αλλά αυτός ο πρώτος μένει αξέχαστος! 

@Dggs πως πήγατε κορίτσι? Όλα καλά? Να ξεκουραστείς σήμερα! 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...