Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια.

Δαφνη μου χαμογελω τρυφερα με την περιγραφή σου γιατί χαίρομαι με τη χαρά σου, αλλά μου θύμησες και τη δικη μου εμπειρία. Κι εγω συμφωνω πως όταν θα το δεις στην αυχενική θα τρελαθείς!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κορίτσια μου... Είμαι πολύ στεναχωριμενη. Η χθεσινή μέρα ήταν μια αποτυχία έτσι όπως πήγαμε έτσι γυρίσαμε πίσω βέβαια με πολύ κλάμα..  ξύπνησα με στην χαρά το πρωί μια χαρά και πάμε στο κέντρο.. περνάμε δύο ώρες στο σαλόνι της αναμονής πρώτη φορά και έλεγα από μέσα μου γτ τέτοια αναμονή.. μετά από κάποια ώρα μας φωνάζει ο γιατρός στο γραφεία και μας ανακοίνωσε ότι το ένα το εμβρυακι μας βγάζοντας το από την κατάψυξη δεν τα κατάφερε.. και το άλλο περιμένουμε μεγαλώσει λίγο ακόμα για να μειώσουμε τις πιθανότητες για αποτυχία..και είμαι να σκάσω.. γτ από την αρχή δεν πήγαινε καλά η προσπάθεια και με την δοτρια από τα 8 ωάρια που έδωσε γονιμοποιηθηκαν μόνο το δύο. Τουλάχιστον ο γιατρός πήρε την ευθύνη και μας είπε πως αν δεν πετύχουμε θα το ξανακάνουμε με άλλη δοτρια και με δικά τους έξοδα... Βέβαια εγώ κάνω την προσευχή μου να πάνε όλα καλά και να μας πάρουν αύριο να μας πού ότι μεγάλωσε το εμβρυακι μας και να πάμε την Παρασκευή για έμβρυο μεταφορά

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Είμαι πολύ στεναχωριμενη. Η χθεσινή μέρα ήταν μια αποτυχία έτσι όπως πήγαμε έτσι γυρίσαμε πίσω βέβαια με πολύ κλάμα..  ξύπνησα με στην χαρά το πρωί μια χαρά και πάμε στο κέντρο.. περνάμε δύο ώρες στο σαλόνι της αναμονής πρώτη φορά και έλεγα από μέσα μου γτ τέτοια αναμονή.. μετά από κάποια ώρα μας φωνάζει ο γιατρός στο γραφεία και μας ανακοίνωσε ότι το ένα το εμβρυακι μας βγάζοντας το από την κατάψυξη δεν τα κατάφερε.. και το άλλο περιμένουμε μεγαλώσει λίγο ακόμα για να μειώσουμε τις πιθανότητες για αποτυχία..και είμαι να σκάσω.. γτ από την αρχή δεν πήγαινε καλά η προσπάθεια και με την δοτρια από τα 8 ωάρια που έδωσε γονιμοποιηθηκαν μόνο το δύο. Τουλάχιστον ο γιατρός πήρε την ευθύνη και μας είπε πως αν δεν πετύχουμε θα το ξανακάνουμε με άλλη δοτρια και με δικά τους έξοδα... Βέβαια εγώ κάνω την προσευχή μου να πάνε όλα καλά και να μας πάρουν αύριο να μας πού ότι μεγάλωσε το εμβρυακι μας και να πάμε την Παρασκευή για έμβρυο μεταφορά

 

Καλημέρα, κρίμα κυρίως λογω της στεναχώριες που πέρασες. Βέβαια από το να είχατε προχωρήσει σε μια αποτυχημένη προσπάθεια καλύτερα να κάνετε τη μεταφορά με όσο καλύτερα έμβρυα μπορείτε. Εύχομαι την Παρασκευή να πάνε όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα έτσι κορίτσι μου. Από το να σου λέγανε βλακείες και να είχες αποτυχία καλύτερα λίγο ακόμα αναμονή.Ξερουμε όλες πως νιώθεις. Μπορούμε να σε καταλάβουμε. Να έχεις πίστη και εμπιστοσύνη και όλα θα είναι τέλεια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Είμαι πολύ στεναχωριμενη. Η χθεσινή μέρα ήταν μια αποτυχία έτσι όπως πήγαμε έτσι γυρίσαμε πίσω βέβαια με πολύ κλάμα..  ξύπνησα με στην χαρά το πρωί μια χαρά και πάμε στο κέντρο.. περνάμε δύο ώρες στο σαλόνι της αναμονής πρώτη φορά και έλεγα από μέσα μου γτ τέτοια αναμονή.. μετά από κάποια ώρα μας φωνάζει ο γιατρός στο γραφεία και μας ανακοίνωσε ότι το ένα το εμβρυακι μας βγάζοντας το από την κατάψυξη δεν τα κατάφερε.. και το άλλο περιμένουμε μεγαλώσει λίγο ακόμα για να μειώσουμε τις πιθανότητες για αποτυχία..και είμαι να σκάσω.. γτ από την αρχή δεν πήγαινε καλά η προσπάθεια και με την δοτρια από τα 8 ωάρια που έδωσε γονιμοποιηθηκαν μόνο το δύο. Τουλάχιστον ο γιατρός πήρε την ευθύνη και μας είπε πως αν δεν πετύχουμε θα το ξανακάνουμε με άλλη δοτρια και με δικά τους έξοδα... Βέβαια εγώ κάνω την προσευχή μου να πάνε όλα καλά και να μας πάρουν αύριο να μας πού ότι μεγάλωσε το εμβρυακι μας και να πάμε την Παρασκευή για έμβρυο μεταφορά

 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Και θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Από το να ταλαιπωρηθείς με μια προσπάθεια με ελάχιστες πιθανότητες, καλύτερα έτσι. Και μπράβο και στο κέντρο που και την ευθύνη ανέλαβε και δεν προχώρησε αφού οι συνθήκες δεν ήταν καλές. Μια αγκαλιά σου στέλνω. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Είμαι πολύ στεναχωριμενη. Η χθεσινή μέρα ήταν μια αποτυχία έτσι όπως πήγαμε έτσι γυρίσαμε πίσω βέβαια με πολύ κλάμα..  ξύπνησα με στην χαρά το πρωί μια χαρά και πάμε στο κέντρο.. περνάμε δύο ώρες στο σαλόνι της αναμονής πρώτη φορά και έλεγα από μέσα μου γτ τέτοια αναμονή.. μετά από κάποια ώρα μας φωνάζει ο γιατρός στο γραφεία και μας ανακοίνωσε ότι το ένα το εμβρυακι μας βγάζοντας το από την κατάψυξη δεν τα κατάφερε.. και το άλλο περιμένουμε μεγαλώσει λίγο ακόμα για να μειώσουμε τις πιθανότητες για αποτυχία..και είμαι να σκάσω.. γτ από την αρχή δεν πήγαινε καλά η προσπάθεια και με την δοτρια από τα 8 ωάρια που έδωσε γονιμοποιηθηκαν μόνο το δύο. Τουλάχιστον ο γιατρός πήρε την ευθύνη και μας είπε πως αν δεν πετύχουμε θα το ξανακάνουμε με άλλη δοτρια και με δικά τους έξοδα... Βέβαια εγώ κάνω την προσευχή μου να πάνε όλα καλά και να μας πάρουν αύριο να μας πού ότι μεγάλωσε το εμβρυακι μας και να πάμε την Παρασκευή για έμβρυο μεταφορά

 

Χμμμ πολυ σπάνια να γινει ζημια στην αποξηση των εμβρυων , που κανει τρομερη εντυπωση όλο αυτό ! Σαφως και να ζητησεις εξηγησεις από τον γιατρό και το κεντρό , και σιγουρα θα πρέπει να βρουν δότρια και χωρις να πληρώσεις ! ¨ολο αυτο το ψυχολογικο που πέρασεις , δεν μπορεί να πέρασει εύκολα ! 

Παρόλο αυτα ευχομαι να πάνε όλα καλά , αν και θα ήθελα καλα εμβρυα για να προχωρήσω για να πάει καλά η προσπάθεια  και να μην έχω δεύτερες σκέψεις !

Ότι θες μου στέλνεις ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι πήραμε την απόφαση για δανεικά ωάρια για να έχουμε και πολλά και καλά... Αλλά ούτε το ένα έχουμε ούτε τό αλλο. Το κέντρο πήρε την ευθύνη γτ δεν τους βγήκε καλη η δοτρια... Και ευτυχώς γτ και εμάς δεν μας περισσεύουν έξι χιλιάρικα... Αλλά είπαμε ελπίζω σε αυτό που έχει απομείνει να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλά αλλά και από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δεν θα έχει ποτέ αδερφάκι.. δεν ξέρω είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη.

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Dggs είπε:

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι πήραμε την απόφαση για δανεικά ωάρια για να έχουμε και πολλά και καλά... Αλλά ούτε το ένα έχουμε ούτε τό αλλο. Το κέντρο πήρε την ευθύνη γτ δεν τους βγήκε καλη η δοτρια... Και ευτυχώς γτ και εμάς δεν μας περισσεύουν έξι χιλιάρικα... Αλλά είπαμε ελπίζω σε αυτό που έχει απομείνει να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλά αλλά και από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δεν θα έχει ποτέ αδερφάκι.. δεν ξέρω είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη.

 

Είσαι αναστατωμένη και έχεις χίλια δίκια! Δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά (προφανώς δεν ήταν καλά τα ωάρια της δοτριας και για αυτό γονιμοποηθηκαν και μόνο δύο). Μακάρι να πάει καλά το εμβρυάκι και να δώσει εγκυμοσύνη. Υπάρχει όμως και η εναλλακτική για μια επόμενη δότρια χωρίς το άγχος του επιπλέον κόστους. Άρα είναι όλα θέμα χρόνου! Ακόμα πιο σφιχτή αγκαλιά και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. 

Σε φιλώ γλυκά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Dggs καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, εγώ που δεν είμαι ακόμα σε αυτό το στάδιο, και που όλο κάτι προκύπτει και μεταθέτουμε το να ξεκινήσουμε και απογοητεύομαι, αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε από τη στιγμή που δεν προχώρησαν καλά με την γονιμοποίηση, από το ίδιο το κέντρο να καταλάβαιναν ότι κάτι δεν πάει καλα. Αλλιώς φαντάζομαι ένα γονιμοποιημένο και ίσως κακής ποιοτητας ίσως να καταφέρναμε όλες να έχουμε. 

Νίνα και γεωργία τα λέτε πολύ καλά με την ψυχανάλυση. Δεν έχω κάνει , αλλά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά. 

Οι υπόλοιπες με τα μπεμπεδακια σας, μας δίνεται τόση ελπίδα και χαρά :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας!

Σας διαβάζω μήνες τώρα αλλά γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 9 εβδομάδων έγκυος σε δίδυμα με δανεικά ωάρια. 

Το βράδυ πριν την 3η χοριακη είχα πολύ αίμα. Πίστεψα πως όλα τελείωσαν, ούτως ή άλλως δυσκολευόμουν να πιστέψω ότι είχα θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη. Κάπνισα δυο τσιγάρα κ όλο το βράδυ πλανταξα στο κλάμα. Την επόμενη μέρα πήγα κανονικά στο ραντεβού μου κ για να μη τα πολυλογώ μου έκαναν υπέρηχο όπου είδα για πρώτη φορά δυο σάκους. 

Μεχρι πριν μια βδομάδα που άρχισα να έχω ναυτίες δεν είχα το παραμικρό σύμπτωμα. Το στήθος μου πρήστηκε λίγο κ αυτό την προηγούμενη βδομάδα αλλά κάποιες μέρες μου φαίνεται πως ξεπρηζεται κιόλας. 

Τα γράφω αυτά για όλες εσάς που αγχώνεστε για τα συμπτώματα. Νομίζω πως στην κατάσταση που είμαστε όλες μας, έγκυες ή όχι, μαμάδες ή μη, ένα είναι το σίγουρο. Ότι έχουμε μπει σε ένα τρένο ανησυχίας κ αγωνίας που δεν θα σταματήσει ποτε. Στην αρχή ήταν η εμβρυομεταφορα, μετά η χοριακη, μετά ο υπέρηχος, η αυχενική κτλ. Κ αν είμαστε τυχερές κ κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το μωρό ή τα μωρά μας το ίδιο θα αγωνιούμε για το αν είναι καλά, αν πονάνε, αν πεινάνε, αν αργούν να γυρίσουν το βράδυ ή αν ο άνθρωπος που διαλεξαν για σύντροφο τους τα αγαπάει κ τα νοιάζεται όπως τους αξίζει. 

Νομιζω ότι όλες καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Εύχομαι λοιπόν σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου δύναμη κ κουράγιο κ φως κ αγάπη να μας συντροφεύουν σε αυτό το ταξίδι, ότι και αν φέρει στην καθεμία μας. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι πήραμε την απόφαση για δανεικά ωάρια για να έχουμε και πολλά και καλά... Αλλά ούτε το ένα έχουμε ούτε τό αλλο. Το κέντρο πήρε την ευθύνη γτ δεν τους βγήκε καλη η δοτρια... Και ευτυχώς γτ και εμάς δεν μας περισσεύουν έξι χιλιάρικα... Αλλά είπαμε ελπίζω σε αυτό που έχει απομείνει να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλά αλλά και από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δεν θα έχει ποτέ αδερφάκι.. δεν ξέρω είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη.

 

Dggs λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία που έπρεπε να υποστείς την ψυχική και κατά συνέπεια και την σωματική(γιατί όλο μας το ΄είναι΄ μπαίνει σε μία διαδικασία προσμονής και ανυπομονησίας και πλέκονται χιλιάδες φαντασιακά σενάρια).Εγώ δεν θα πω ούτε μπράβο στον γιατρό,ούτε στο κέντρο!Θα πω σεβόμενη την θεση που έχουμε βρεθεί όλες,προσοχή!Τί εννοώ,όταν η δότρια ειναι απο 21(που ήταν η δική μου,βαριά 28 δίνουν από 10 εως 16 ωάρια με ήπια διέγερση).Στον υπέρηχο ο γιατρός βλέπει κάποια πράγματα....Ο γιατρός μου ήταν σαφής απο την αρχή και αυτό είναι άλλο ενα στοιχείο που έχω εκτιμήσει σε εκείνον θα μοιραστεις τα ωαρια με μία άλλη γυναίκα και θα ειναι από 8 εως 10.Όντως πήραμε απο 8,γονιμοποιήθηκαν τα 6(εδώ παίζει ρόλο και το σπέρμα-στην περιπτωση μας δεν υπήρχε θέμα)και τα 6 έφτασαν σε βλαστοκύστες.Α και οι δότριες δεν πρέπει να ξεζουμίζονται,γιατί και αυτές έχουν συγκεκριμένο αριθμό ωαριών(όπως όλες οι γυναίκες,και τα κάτω-κάτω στο καλάθι έχουν αρχίσει να εκφυλίζονται.)Συμπάσχω μαζί σου,γιατί έχω μπει στην θέση αυτή,αλλά δεν μπορούσα και δεν μπορώ να συγκρατηθώ άμα ακούω τέτοια.Και επειδή το άκουσα και άπο άλλη φίλη μας εδώ μέσα πρόσφατα,ένας λόγος παραπάνω.Συγνώμη για την φόρα μου dggs,ηρέμησε και θα δεις πώς θα πράξεις.Φιλάκια πολλά 

12 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι πήραμε την απόφαση για δανεικά ωάρια για να έχουμε και πολλά και καλά... Αλλά ούτε το ένα έχουμε ούτε τό αλλο. Το κέντρο πήρε την ευθύνη γτ δεν τους βγήκε καλη η δοτρια... Και ευτυχώς γτ και εμάς δεν μας περισσεύουν έξι χιλιάρικα... Αλλά είπαμε ελπίζω σε αυτό που έχει απομείνει να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλά αλλά και από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δεν θα έχει ποτέ αδερφάκι.. δεν ξέρω είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη.

 

Dggs συγνώμη τώρα το είδα!Εύχομαι να πάει καλά αυτό το ένα εμβρυάκι.Περιμένουμε νέα σου.Σου στέλνω μια σφιχτή αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2019 at 11:08 AM, Dggs said:

Εμένα αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι πήραμε την απόφαση για δανεικά ωάρια για να έχουμε και πολλά και καλά... Αλλά ούτε το ένα έχουμε ούτε τό αλλο. Το κέντρο πήρε την ευθύνη γτ δεν τους βγήκε καλη η δοτρια... Και ευτυχώς γτ και εμάς δεν μας περισσεύουν έξι χιλιάρικα... Αλλά είπαμε ελπίζω σε αυτό που έχει απομείνει να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλά αλλά και από την άλλη στεναχωριέμαι γτ δεν θα έχει ποτέ αδερφάκι.. δεν ξέρω είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη.

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτην την εμπειρία σου.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά με το εμβρυακι σας! 

Είναι θετικό ότι το κέντρο αναλαμβάνει την ευθύνη του, θα έπρεπε μόνο να είναι πιο υπεύθυνοι, συγνώμη, το λέω γιατί το κόστος δεν μόνο οικονομικό.

Οι επιτυχίες είναι μπροστά, θα δεις! 

14 hours ago, Rita1976 said:

Κορίτσια γεια σας!

Σας διαβάζω μήνες τώρα αλλά γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 9 εβδομάδων έγκυος σε δίδυμα με δανεικά ωάρια. 

Το βράδυ πριν την 3η χοριακη είχα πολύ αίμα. Πίστεψα πως όλα τελείωσαν, ούτως ή άλλως δυσκολευόμουν να πιστέψω ότι είχα θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη. Κάπνισα δυο τσιγάρα κ όλο το βράδυ πλανταξα στο κλάμα. Την επόμενη μέρα πήγα κανονικά στο ραντεβού μου κ για να μη τα πολυλογώ μου έκαναν υπέρηχο όπου είδα για πρώτη φορά δυο σάκους. 

Μεχρι πριν μια βδομάδα που άρχισα να έχω ναυτίες δεν είχα το παραμικρό σύμπτωμα. Το στήθος μου πρήστηκε λίγο κ αυτό την προηγούμενη βδομάδα αλλά κάποιες μέρες μου φαίνεται πως ξεπρηζεται κιόλας. 

Τα γράφω αυτά για όλες εσάς που αγχώνεστε για τα συμπτώματα. Νομίζω πως στην κατάσταση που είμαστε όλες μας, έγκυες ή όχι, μαμάδες ή μη, ένα είναι το σίγουρο. Ότι έχουμε μπει σε ένα τρένο ανησυχίας κ αγωνίας που δεν θα σταματήσει ποτε. Στην αρχή ήταν η εμβρυομεταφορα, μετά η χοριακη, μετά ο υπέρηχος, η αυχενική κτλ. Κ αν είμαστε τυχερές κ κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το μωρό ή τα μωρά μας το ίδιο θα αγωνιούμε για το αν είναι καλά, αν πονάνε, αν πεινάνε, αν αργούν να γυρίσουν το βράδυ ή αν ο άνθρωπος που διαλεξαν για σύντροφο τους τα αγαπάει κ τα νοιάζεται όπως τους αξίζει. 

Νομιζω ότι όλες καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Εύχομαι λοιπόν σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου δύναμη κ κουράγιο κ φως κ αγάπη να μας συντροφεύουν σε αυτό το ταξίδι, ότι και αν φέρει στην καθεμία μας. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Καλέ ναι, μάστερ στο ΖΕΝ παίρνουμε οι μέλλουσες και μητέρες.  Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Πολλά φιλια σε ολες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε??? Εμείς τελικά την κάναμε την έμβρυο μεταφορά σήμερα. Μια ωραιότατη βλαστοκυστη 5 ημερών.. μου έλυσαν και όλες τις απορίες μου, συζητήσαμε όλες τίς ανησυχίες μου και τώρα χωρίς άγχος πλέων περιμένουμε.. 29 του μήνα η χωρική.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...