Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

17 minutes ago, Dggs said:

@Mishka τι ωραία νέα.. και εγώ την Παρασκευή έκανε εμβρύου μεταφορά.. πότε κάνεις β χορική?

Μου είπαν σε 14 μέρες επομένως 1/2. Πολύ μακριαααα φαίνεται. Εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 4 λεπτά , Mishka είπε:

Μου είπαν σε 14 μέρες επομένως 1/2. Πολύ μακριαααα φαίνεται. Εσύ;

Εγώ στις 29... Άσε είμαι 3 μέρες σπίτι και έχω βαρεθεί πάρα πολύ..αλλά υπομονή θα περάσει... Σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Α σου είπαν σπίτι να κάτσεις; Εμένα απλά μου είπαν 1-2 μέρες πιο χαλαρά οπότε δεν έκατσα καθόλου. Καλύτερα έτσι όμως να κάτσεις να μη σε πιάσουν οι βλακείες που έπιασαν εμένα ότι έπρεπε να προσέχω περισσότερο! Αντε υπομονή η άλλη βδομάδα μάλλον δεν αργεί πολύ κι εύχομαι και σε σένα θετική χοριακή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mishka said:

Μου είπαν σε 14 μέρες επομένως 1/2. Πολύ μακριαααα φαίνεται. Εσύ;

Μπράβο!! Καλή επιτυχία και κουράγιο μέχρι τη χοριακή. Σου εύχομαι να είναι μεγάλη :)

...Κορίτσια μου κάτι άσχετο μα τελείως άσχετο, παρακαλώ.

Γιαούρτι κάνει να φάμε; Γιατί ενώ μου λένε ναι, όλα τα γιαούρτια, εδώ λένε ότι ενώ είναι από παστεριωμένο γάλα, δεν ειναι παστεριωμένο το γιαούρτι κι έχω μπερδευτεί. Μια φορά μόνο βρήκα να αναγράφει παστεριωμένο κ δεν το ξαναβρήκα. Όχι τίποτα άλλο, έχω λυσαξει για γιαούρτι. Καημός κι αυτός :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lennio said:

Μπράβο!! Καλή επιτυχία και κουράγιο μέχρι τη χοριακή. Σου εύχομαι να είναι μεγάλη :)

...Κορίτσια μου κάτι άσχετο μα τελείως άσχετο, παρακαλώ.

Γιαούρτι κάνει να φάμε; Γιατί ενώ μου λένε ναι, όλα τα γιαούρτια, εδώ λένε ότι ενώ είναι από παστεριωμένο γάλα, δεν ειναι παστεριωμένο το γιαούρτι κι έχω μπερδευτεί. Μια φορά μόνο βρήκα να αναγράφει παστεριωμένο κ δεν το ξαναβρήκα. Όχι τίποτα άλλο, έχω λυσαξει για γιαούρτι. Καημός κι αυτός :)

Εγώ για γιαούρτι πρώτη φορά ακούω. Αλλωστε το σημαντθκό είναι να είναι παστεριωμένο το γάλα δε φοβάσαι τίποτα μετά. Μόνο για κάποια μαλακά τυριά μου είχε πει ο γυναικολόγος πχ μπρι καμαμπερ κλπ. Γιαουρτάκι ετρωγα πολύ για ασβέστιο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mishka σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!!!!

Υπομονή. Σκέψου ότι θα έχεις θετικό αποτέλεσμα, κάνε όνειρα και θα περάσουν οι μέρες.

Εύχομαι και στις δυο σας, εσένα και τη Dggs να έχετε θετικά αποτελέσματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mishka said:

Εγώ για γιαούρτι πρώτη φορά ακούω. Αλλωστε το σημαντθκό είναι να είναι παστεριωμένο το γάλα δε φοβάσαι τίποτα μετά. Μόνο για κάποια μαλακά τυριά μου είχε πει ο γυναικολόγος πχ μπρι καμαμπερ κλπ. Γιαουρτάκι ετρωγα πολύ για ασβέστιο :)

Μακάρι γιατί έχω λυσαξει. Ευχαριστώ!!

Ψηφοφορία κοριτσια! Γιαούρτι ή μη γιαούρτι; Χεχεχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Φάε καλε γιαούρτι, εάν είναι παστεριωμένο το γάλα δεν έχεις πρόβλημα. Εσυ λιγουρευεσαι γιαούρτι και εγώ σοκοφρετες, τυρόπιτες,πίτσα,χάμπουργκερ και ο,τι ανθυγιεινό υπάρχει...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, angel23 said:

Mishka σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!!!!

Υπομονή. Σκέψου ότι θα έχεις θετικό αποτέλεσμα, κάνε όνειρα και θα περάσουν οι μέρες.

Εύχομαι και στις δυο σας, εσένα και τη Dggs να έχετε θετικά αποτελέσματα!

Σε ευχαριστώ πολύ. Κι εγώ εύχομαι να νιώσεις το συντομότερο καλύτερα κι έτοιμη να σχεδιάσεις το επόμενο βήμα. Και μέχρι τότε να περνάς όσο πιο όμορφα μπορείς. 

Φιλιά πολλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, palmoira said:

Φάε καλε γιαούρτι, εάν είναι παστεριωμένο το γάλα δεν έχεις πρόβλημα. Εσυ λιγουρευεσαι γιαούρτι και εγώ σοκοφρετες, τυρόπιτες,πίτσα,χάμπουργκερ και ο,τι ανθυγιεινό υπάρχει...

Σοκοφρετα είπες;;;;; Απαπα πού να τη βρω στο Παρίσι καλέ;; Τι μ' έκανες τι;!

Επεξεργάστηκαν by lennio
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , lennio είπε:

Σοκοφρετα είπες;;;;; Απαπα πού να τη βρω στο Παρίσι καλέ;; Τι μ' έκανες τι;!

Έχω φάει τόνους σοκοφρετες στην εγκυμοσυνη. Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει...οσες δεν έφαγα όλα τα παιδικά μου χρόνια! Ε μη μου πεις ότι στο Παρίσι δεν μπορείς να βρεις γλυκιά αντάξιο της σοκοφρετας!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά και χαίρομαι πολύ να ακούω καλά νέα! Εχει καμία κανένα νεότερο από την Κοκκινομάλλα εύχομαι να είναι καλά και απλά να είνσι φουλ απασχολημένη με τη μπουμπού της.

Εγώ έκανα μία τελευταία προσπάθεια με δικά μου καταφέραμε να πάρουμε 2 αυτή τη φορά και με ένα που αποψύξανε έγινε εμβρυομεταφορά 3 καλής ποιότητας είπαν την Παρασκευή. Αρχικά είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το αντιμετωπίσω με μεγάλη ψυχραιμία αλλά τελικά αδύνατο μου φαίνεται! Εχω ήδη αρχίσει να αγχώνομαι οτι τα έκανα όλα λάθος δεν έμεινα αρκετά ξάπλα, ανεβοκατέβηκα πολλές φορές σκάλα κλπκλπ.. Αν συνεχίσω έτσι δε βλέπω να επιβιώνω άλλες 11 μέρες μέχρι τη χοριακή!!

Ευτυχώς διαβάζω τα νέα σας και ξεχνιέμαι λιγουλάκι!

Πολλα φιλιά και κουράγιο σε όλες

Φίλη το άγχος είναι αναπόφευκτο και αναπόσπαστο κομμάτι της διαδικασίας.Πιστεύω ότι τίποτα δεν παίζει ρόλο,εγώ ήμουν κρυωμένη και με βήχα.Όλα καλά θα πάνε.Υπομονή και φιλάκια πολλά.

2 ώρες πρίν, lennio είπε:

Μακάρι γιατί έχω λυσαξει. Ευχαριστώ!!

Ψηφοφορία κοριτσια! Γιαούρτι ή μη γιαούρτι; Χεχεχε

Στο γιαούρτι λέμε Ναι ,με παστεριωμένο φυσικά!Στις σοκοφρέτες λέμε Ναι!Αχ ξεσηκώθηκα,ο σύζυγος θα την πληρώσει.Θέλω και τα δυο! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, palmoira said:

Έχω φάει τόνους σοκοφρετες στην εγκυμοσυνη. Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει...οσες δεν έφαγα όλα τα παιδικά μου χρόνια! Ε μη μου πεις ότι στο Παρίσι δεν μπορείς να βρεις γλυκιά αντάξιο της σοκοφρετας!

Δεν είναι σοκοφρετα! Έπρεπε να πάρω μαζί μου παρέα με τα κάπρις κ τα γεμιστά Παπαδοπούλου...μια βαλίτσα γλυκά αχχαχα

15 minutes ago, NINA78 said:

Φίλη το άγχος είναι αναπόφευκτο και αναπόσπαστο κομμάτι της διαδικασίας.Πιστεύω ότι τίποτα δεν παίζει ρόλο,εγώ ήμουν κρυωμένη και με βήχα.Όλα καλά θα πάνε.Υπομονή και φιλάκια πολλά.

Στο γιαούρτι λέμε Ναι ,με παστεριωμένο φυσικά!Στις σοκοφρέτες λέμε Ναι!Αχ ξεσηκώθηκα,ο σύζυγος θα την πληρώσει.Θέλω και τα δυο! 

Αχχχ με δεν αναγράφεται πουθενά, αυτό είναι το θέμα. Θα βρω έναν κουβά κ θα βουτήξω μέσα. Και μετά θα ονειρευτώ τη σοκοφρετα βεβαίως βεβαίως. 

Πωπω βραδιάτικα, θα πάω να πιω νερό να ξεχάσω.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , lennio είπε:

Δεν είναι σοκοφρετα! Έπρεπε να πάρω μαζί μου παρέα με τα κάπρις κ τα γεμιστά Παπαδοπούλου...μια βαλίτσα γλυκά αχχαχα

Αχχχ με δεν αναγράφεται πουθενά, αυτό είναι το θέμα. Θα βρω έναν κουβά κ θα βουτήξω μέσα. Και μετά θα ονειρευτώ τη σοκοφρετα βεβαίως βεβαίως. 

Πωπω βραδιάτικα, θα πάω να πιω νερό να ξεχάσω.

κοριτσι ολες οι μεγαλες εταιρειες που φτιαχνουν γιαουρτι ειναι με.παστεριωμενο γαλα. το επικυνδινο ειναι απο ντοπιους παραγωγους πχ ο.μπαρμπας απτο χωριο κτλ. η πχ χυμα γιαουρτι. τα συσκευασμενα απο.εταιρειες πχ ολυμπος δελτα κτλ.ειναι παστεριωμενα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, linaa said:

κοριτσι ολες οι μεγαλες εταιρειες που φτιαχνουν γιαουρτι ειναι με.παστεριωμενο γαλα. το επικυνδινο ειναι απο ντοπιους παραγωγους πχ ο.μπαρμπας απτο χωριο κτλ. η πχ χυμα γιαουρτι. τα συσκευασμενα απο.εταιρειες πχ ολυμπος δελτα κτλ.ειναι παστεριωμενα

Ευχαριστώ!!! 

Όλυμπο δε βρίσκω στο Παρίσι αλλά Κολιός ναι. Θα το τσακίσω ωωω  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...