Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Darlings καλησπέρα! Τι μου κάνετε? Καταρχάς πολύ καλή επιτυχία στην Dggs μας και την Mishka μας! Σας εύχομαι καταπληκτικές χοριακές να μην τις πιστεύετε!

Λενάκι μου κρυώνεις εκεί? Μην πολυκυκλοφορείς με το κρύο! Κι εδώ πάλι σήμερα έχει παγετό, damn!

Palmoira μου είπες μάλλον θα θα έρθει νωρίτερα η μπουμπού σου.  Αυτό το έκρινε ο γιατρός σου? Γιατί  θυμάμαι είχες ΠΗΤ αρχές Μάρτη...

Κοκκινομάλλα και Μερεντούλα οι σκέψεις μας όλες μαζί σας και στα κορίτσια σας! Πολλά φιλιά και αγκαλιές και κουράγιο!

Σε όλα τα κορίτσια την μεγάλη αγάπη μου!

Εγώ κόρες δεν έχω κανένα σύμπτωμα! Κανένα λέμε! Δεν νιώθω τίποτα! Trying not to freak out! Δευτέρα έχω υπέρηχο, άντε να δούμε.

Σας φιλώ πολύ!  :)

Καλημέρα! Ναι σωστά θυμάσαι, ΠΗΤ 4/3 αλλά θα μπούμε μάλλον 12/2. Έχω καρδιοτοκογραφο Τρίτη και Παρασκευή, γιατρό ξανά 5/2 και θα καταλήξουμε τελικά στο πότε. Η μικρή εξακολουθεί και παίρνει βάρος αλλά αρχίζει και πέφτει ο ρυθμός ανάπτυξης, είμαστε δηλαδή στα χαμηλά όρια των καμπύλων. Δεν μας ανησυχεί ιδιαίτερα λόγω της μονοκερης μήτρας απλά είμαστε πολύ προσεκτικοί.

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα!

@palmoira άντε με το καλό πω πω το 12/2 είναι τόσο κοντά!! Χαίρομαι τόσο για σένα επιτέλους μετά από τόση ταλαιπωρία! Μπράβο για το κουράγιο σου!

@Dggs μην αγχώνεσαι κι εγώ όλα ενοχλήσεις έχω σε διάφορα σημεία δε νομίζω ότι είναι ανησυχητικό. Το σημαντικό είναι να τελειώσει αυτή η επίπονη αναμονή και με θετικό αποτέλεσμα! Αντε μια μέρα σου έμεινε.

@Daphne259 σε ευχαριστώ πολύ από το στόμα σου και στου θεού το αυτί. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Πάντως εγώ όταν ήμουν έγκυος το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν η αυπνία από το άγχος που δεν έχω κανένα σύμπτωμα! Χαλάρωσε και ηρέμησε όλα θα πάνε καλά!

Πολλά φιλιά σε όλες και να περάσετε μία υπέροχη Κυριακή!

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

@Dggs κι εγώ νομίζω ότι αυτοί οι πόνοι είναι καλό. Πολλά κορίτσια εδώ είχαμε κάτι έντονο 2-3 μέρες πριν την χοριακή...

@palmoira μου είσαι τόσο κοντά!  Πω πω... Περιμένουμε νέα!

@Mishka μου χαλαρή είμαι, μη νομίζεις! Απλά θεωρούσα ότι κάτι θα ένιωθα βρε ως 1η φορά έγκυος... Όσο για την εβδομάδα που είμαι όλα τα apps κλπ με βγάζουν 8η από αύριο ενώ η γιατρός μου με έχει 5 μέρες πριν.  Δεν υπολόγισε καθόλου τα 5 ημερών έμβρυα που βάλαμε.  Το έκαναν και σε εσάς? Λέω τώρα...

Κορίτσια καφέ πίνετε? Εγώ είμαι λάτρης του καφέ και απλά τώρα πίνω έναν (φρέντο εσπρέσο χειμώνα καλοκαίρι στο γραφείο κι όταν είμαι σπίτι εσπρέσο ζεστό ) αντί για δύο. Δεν μπορώ αλλιώς.  Κοιμάμαι σα τούβλο, χωρίς καφέ δε θα ξυπνάω ποτέ!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Daphne259 εγώ δεν έχω ιδέα πως υπολογίζουν στην εξωσωματική την προηγούμενη φορά έμεινα φυσιολογικά αλλά μέχρι τη 13η βδομάδα που έφτασα ούτε ένα σύμπτωμα μιλάμε. Ούτε καν από τα utrogestan (σε αντίθεση με τώρα αν και τώρα παίρνω τα διπλάσια). Οσο για καφέ ο γιατρός μου είχε πει ότι μέχρι 2 τη μέρα είναι οκ απλά δεν ήθελε νεσκαφε. Ακόμη κι αυτό με ζόριζε αλλά επινα κανένα ντεκαφ ενδιάμεσα :) 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dggs said:

Ναι ναι τρίτη... Ανυπομονώ αν και ανησυχώ και λίγο γτ από σήμερα έχω κάτι ενοχλήσεις κάτω στην κοιλιά... Θα δείξει.

Με το καλό. Είναι λογικό ν ανησυχείς :) αλλα πίστεψε με τίποτα δεν λένε τα πονακια. Εδώ γυναίκες που είχαν αίμα, έχουν δίδυμα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει και πιστεύω πως θα γίνει ;) Έχουν αγωνία αυτές οι μέρες ως τη χοριακή. Πολλά φιλιά.

On 1/22/2019 at 8:32 AM, Mishka said:

Σε ευχαριστώ πολύ και είναι ανακούφιση να ακούω ότι δεν είμαι η μόνη που δεν έκατσε ξάπλα βασικά για να μην αγχώνομαι τώρα μπορώ να βεω κάτι άλλο να ανησυχώ :)

Εγώ μέχρι 13 εβδομάδες που είχα φτάσει ίλιγγο δεν είχα ούτε είχα διαβάσει ή ακούσει κάτι. Μήπως σχετίζεται με το αυτί και όχι με την εγκυμοσύνη δε ρωτάς το γιατρό;

Καλή επιτυχία! Ανυπομονούμε για καλά νέα :) Ευχομαι να έχει κι εσύ μια μεγάλη χοριακή.

18 hours ago, Daphne259 said:

Darlings καλησπέρα! Τι μου κάνετε? Καταρχάς πολύ καλή επιτυχία στην Dggs μας και την Mishka μας! Σας εύχομαι καταπληκτικές χοριακές να μην τις πιστεύετε!

Λενάκι μου κρυώνεις εκεί? Μην πολυκυκλοφορείς με το κρύο! Κι εδώ πάλι σήμερα έχει παγετό, damn!

Palmoira μου είπες μάλλον θα θα έρθει νωρίτερα η μπουμπού σου.  Αυτό το έκρινε ο γιατρός σου? Γιατί  θυμάμαι είχες ΠΗΤ αρχές Μάρτη...

Κοκκινομάλλα και Μερεντούλα οι σκέψεις μας όλες μαζί σας και στα κορίτσια σας! Πολλά φιλιά και αγκαλιές και κουράγιο!

Σε όλα τα κορίτσια την μεγάλη αγάπη μου!

Εγώ κόρες δεν έχω κανένα σύμπτωμα! Κανένα λέμε! Δεν νιώθω τίποτα! Trying not to freak out! Δευτέρα έχω υπέρηχο, άντε να δούμε.

Σας φιλώ πολύ!  :)

Καλημέρα Δάφνη! Σε σκεφτομουν. 

Κάνει κρύο ναι αλλά πρέπει να πάω στη δουλειά, παίρνω και ένα σαλι- κουβέρτα  και βάζω πάνω από τα 50 ρούχα και πάλι κρυώνω . Μια Ελληνίδα στο Παρίσι χαχαχα παγάκι! 

Και χωρίς συμπτώματα έγκυος είσαι. Άσε, μη μελετάς κ θα τα δεις μαζεμένα! Πολλά φιλιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!Εμεις έχουμε ξενύχτι το βράδυ και όποτε προλαβαίνω κοιμάμαι μέσα στη μέρα αν και δεν είναι και πολύ εύκολο. Γενικά θέλει πολύ υπομονή στην αρχή.Σπανε λίγο τα νεύρα σου. Ποσο μάλλον να είναι δυο τα μωράκια.Ολα περνάνε όμως. Συνηθίζεις και βλέπεις το μωράκι σου και δε σε νοιάζει.Ομως δεν είναι όλα ροδινα στην αρχή.  Το λέω για τα υπόλοιπα κορίτσια μας. Μην απογοητευτουν. 

Καλη επιτυχία με τεράστιες χοριακες στην Δάφνη και στην Doggs. Περιμένουμε νέα σας!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Μερεντουλα σε σκεφτόμουν μαζί και την Κοκκινομάλλα. Ναι, ετσι είναι στην αρχη. Καλη δύναμη και υπομονή σας εύχομαι. 

Οσο για τον καφέ κορίτσια εμένα ο γιατρός μου με άφησε από τον 5ο μήνα και έπειτα να πίνω έναν ελαφρύ ελληνικό. Να θυμάστε πως όλα περνούν στο μωρό. Ευτυχώς επειδή κι εγώ είμαι λάτρης του καφε, από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τότε δεν ήθελα καν να τον μυρισω και έτσι σώθηκα! 

Καλά αποτελέσματα Δάφνη και Doggs!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες, καλή εβδομάδα!

Καλά αποτελέσματα @Dggs και @Mishka

@merenda1980 λίγη υπομονή -λενε ότι μετά τους πρώτους μήνες στρώνει η κατάσταση. 

@Daphne259 μην ανησυχείς που δεν έχεις συμπτώματα, δεν σημαίνει τίποτα. Άσε που εμενα κάπου στην 8η βδομάδα ξεκινησαν. Τώρα για την ηλικία της κύησης δεν ξέρω. Βέβαια πέντε μέρες πάνω κάτω δεν έχει μεγάλη διαφορά. 

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μερεντούλα μου περιμένουμε χοριακές από Dggs & Mishka!  Εγώ είμαι 8 εβδομάδων!

Γεωργία μου εγώ δεν νιώθω αποστροφή ή κάτι διαφορετικό προς κανένα φαγητό including του καφέ, τον αγαπώ και συνεχίζω να πίνω έναν εσπρέσο στο γραφείο ειδάλλως δεν την παλεύω.

Σε ευχαριστώ Αλινάκι μου! Τι κάνεις εσύ???  Πώς είσαι?

Σε όλες φιλιά και καλή εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Καλημέρα!

Μερεντούλα μου περιμένουμε χοριακές από Dggs & Mishka!  Εγώ είμαι 8 εβδομάδων!

Γεωργία μου εγώ δεν νιώθω αποστροφή ή κάτι διαφορετικό προς κανένα φαγητό including του καφέ, τον αγαπώ και συνεχίζω να πίνω έναν εσπρέσο στο γραφείο ειδάλλως δεν την παλεύω.

Σε ευχαριστώ Αλινάκι μου! Τι κάνεις εσύ???  Πώς είσαι?

Σε όλες φιλιά και καλή εβδομάδα!

Δαφνούλα μου καλά λέω αν και είμαι φουλ στα συμπτώματα. Οι ναυτίες κάπως έχουν περιοριστεί (δεν έχουν φύγει τελείως) αλλά με ενοχλούν οι μυρωδιές, είναι ελάχιστα τα φαγητά που μπορώ να φάω (και τις περισσότερες φορές θα κάνω εμετό) και τώρα έχει αρχίσει λίγο να με ενοχλεί και η μέση μου. Πού και πού έχω ξυνίλες και καούρες... Και έχω παρατηρήσει και απότομες μεταπτώσεις ψυχολογικά. Ούτε καφέ δεν μπορώ να πιω! Μέχρι δύο με αφήνει ο γιατρός μου αλλά το έμβρυο έχει άλλη άποψη. 

Άσε και μου έλεγαν όλοι "υπομονή, το δεύτερο τρίμηνο είναι το καλύτερο!" Κοντεύω να μπω στον πέμπτο και χαιρι δεν έχω δει ακόμα. 

Κρατάω τα θετικά βέβαια -φοραω ακόμα τα ίδια ρούχα και δεν έχω πάρει βάρος (και δεν είχα και πολλά περιθώρια γιατί ξεκίνησα με αρκετά κιλά παραπάνω). Την Δευτέρα θα το δούμε πάλι (έχουμε να το δούμε από την αυχενική, 28/12!). 

ΥΓ. Και μετά από αυτό το κατεβατό, θα το σκεφτεί κανείς πολύ σοβαρά πριν με ρωτήσει τι κάνω! Χαχσχαχα. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, alina80 είπε:

Δαφνούλα μου καλά λέω αν και είμαι φουλ στα συμπτώματα. Οι ναυτίες κάπως έχουν περιοριστεί (δεν έχουν φύγει τελείως) αλλά με ενοχλούν οι μυρωδιές, είναι ελάχιστα τα φαγητά που μπορώ να φάω (και τις περισσότερες φορές θα κάνω εμετό) και τώρα έχει αρχίσει λίγο να με ενοχλεί και η μέση μου. Πού και πού έχω ξυνίλες και καούρες... Και έχω παρατηρήσει και απότομες μεταπτώσεις ψυχολογικά. Ούτε καφέ δεν μπορώ να πιω! Μέχρι δύο με αφήνει ο γιατρός μου αλλά το έμβρυο έχει άλλη άποψη. 

Άσε και μου έλεγαν όλοι "υπομονή, το δεύτερο τρίμηνο είναι το καλύτερο!" Κοντεύω να μπω στον πέμπτο και χαιρι δεν έχω δει ακόμα. 

Κρατάω τα θετικά βέβαια -φοραω ακόμα τα ίδια ρούχα και δεν έχω πάρει βάρος (και δεν είχα και πολλά περιθώρια γιατί ξεκίνησα με αρκετά κιλά παραπάνω). Την Δευτέρα θα το δούμε πάλι (έχουμε να το δούμε από την αυχενική, 28/12!). 

ΥΓ. Και μετά από αυτό το κατεβατό, θα το σκεφτεί κανείς πολύ σοβαρά πριν με ρωτήσει τι κάνω! Χαχσχαχα. 

Το ακριβώς αντίθετο Αλινάκι! Κουράγιο ρε κορίτσι, τι να πω.... Να μας τα λες όποτε θες, για αυτό είμαστε εδώ!

 

πρίν από 37 λεπτά , merenda1980 είπε:

Ναι ναι Δάφνη μου!!Μπερδευτηκα!!Συγνωμη κορίτσι μου. Καλή επιτυχία στα κορίτσια λοιπόν!!

Δεν πειράζει κοριτσάκι!!!!!!!!!!!!!!   Καλή επιτυχία, ναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, palmoira said:

@Dggs @Mishka έχουμε κάποιο νέο?

Εγώ αργώ ακόμη την Παρασκευή μου εχουν πει μοιάζει αιώνες μακριά και να σας πω την αμαρτία μου τρώγομαι να πάρω κανένα τεστ νωρίτερα αλλά προσπαθώ να κρατήσω χαρακτήρα.. 

Η Dggs είναι αύριο νομίζω κι εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ να πάνε όλα καλα. 

Κι εσύ έχεις αύριο εξέταση θυμάμαι καλά; 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...