Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , dimitra19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τι κάνετε ??? 

Εγώ είμαι λίγο κάπως... σήμερα το πρωι στην τουαλέτα είχα λίγο ροζ αίμα. πηρα τηλ το γιατρό , μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και ότι ίσως είναι επειδή ο πλακούντας μεγαλώνει. 

Οπως καταλαβαίνετε όμως ... εχω φοβηθεί αρκετα. Περνάω πολλές ώρες ξάπλα... δεν κάνω τίποτα απο δουλειές ... Aυριο θα κάνω την 3η χοριακή και θα ξαναμιλήσω με το γιατρό για να δουμε τελικά πότε θα πάω για τον υπέρηχο. . Εκείνος βεβαια ήταν πολύ cool .. τι να πω... 

Θα τα ξαναπούμε , Σας φιλώ 

 

Πέρασε ο καιρός... αντε... είσαι στα μισά ... λίγο ακόμα σου έμεινε .. :cool:

Δημητρούλα μου μην ανησυχείς. Παίρνεις ήδη προγεστερονη, κάτσε και όσο μπορείς ξάπλα (καναπε-κρεβατι) και όλα καλά θα είναι. Αφού είδες ούτε ο γιατρός δεν ανησύχησε... Είχα δει και εγώ λίγο ροζ λίγες μέρες μετά τον πρώτο υπέρηχο. Μια μικρή αποκόλληση ήταν. Ξεκούραση θέλει. Μην μου ανησυχείς ε; 

Ναι ειδες; Περνάει ο καιρός. Εδώ θα είμαστε και θα λέμε και για τη δική σου β επιπέδου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τι κάνετε ??? 

Εγώ είμαι λίγο κάπως... σήμερα το πρωι στην τουαλέτα είχα λίγο ροζ αίμα. πηρα τηλ το γιατρό , μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και ότι ίσως είναι επειδή ο πλακούντας μεγαλώνει. 

Οπως καταλαβαίνετε όμως ... εχω φοβηθεί αρκετα. Περνάω πολλές ώρες ξάπλα... δεν κάνω τίποτα απο δουλειές ... Aυριο θα κάνω την 3η χοριακή και θα ξαναμιλήσω με το γιατρό για να δουμε τελικά πότε θα πάω για τον υπέρηχο. . Εκείνος βεβαια ήταν πολύ cool .. τι να πω... 

Θα τα ξαναπούμε , Σας φιλώ 

 

Πέρασε ο καιρός... αντε... είσαι στα μισά ... λίγο ακόμα σου έμεινε .. :cool:

Μην ανησυχείς, ξεκουράσου όσο μπορείς και περιμένουμε αύριο τη σούπερ χοριακη σου! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Σωστή! 

Πώς ήταν στη β επιπέδου; Θα κάνω 26/2 (δεν το πιστεύω πως περνάει ο καιρός τελικά). 

Όμορφη Κυριακή να έχουμε!

Aλίνα μου με το καλό εύχομαι.Συγκινηθήκαμε γιατί τα μωράκια είναι 400 γρμ πια,φαίνονται σαν κανονικά παιδάκια.Το αγοράκι είχε τα χεράκια του στο προσωπο,μετα στην μύτη,αλλά ήταν εύκολες οι μετρήσεις!Η κόρη με βασάνισε,κοιμόταν με τουρλομένο τον πισινό,απο τις 12 φύγαμε στις 5και μισή το απόγευμα.Έφαγα ενα τοστ,γυρίσαμε-τίποτα,μετά μια σοκολάτα,γυρίσαμε-ύπνος πάλι,ήπια μια σοκολάτα,τιποτα πάλι.Ωσπού μου μετράει τράχηλο και εγώ απο μέσα μου της έλεγα διάφορα και επιτέλους την είδαμε και την μετρήσαμε.Στο τσακ και θα ξαναπηγαίναμε άλλη μέρα.Όλες οι μετρήσεις ήταν καλές,οπότε ηρεμήσαμε... 

2 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τι κάνετε ??? 

Εγώ είμαι λίγο κάπως... σήμερα το πρωι στην τουαλέτα είχα λίγο ροζ αίμα. πηρα τηλ το γιατρό , μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και ότι ίσως είναι επειδή ο πλακούντας μεγαλώνει. 

Οπως καταλαβαίνετε όμως ... εχω φοβηθεί αρκετα. Περνάω πολλές ώρες ξάπλα... δεν κάνω τίποτα απο δουλειές ... Aυριο θα κάνω την 3η χοριακή και θα ξαναμιλήσω με το γιατρό για να δουμε τελικά πότε θα πάω για τον υπέρηχο. . Εκείνος βεβαια ήταν πολύ cool .. τι να πω... 

Θα τα ξαναπούμε , Σας φιλώ 

 

Πέρασε ο καιρός... αντε... είσαι στα μισά ... λίγο ακόμα σου έμεινε .. :cool:

Δήμητρα μου μην ανησυχείς και εγώ είχα τρεις φορές αιματάκι και την μία ηταν απο την εμφύτευση του δεύτερου μωρού.Εκεί που την χωριακή μου την έλεγες καλή πήγε απο 1000 η κάπου εκεί 5500,οπότε αν δεν είναι αυτό είναι μικρό-αποκολλήσεις.Εμένα μου είχε δώσει μπουσκοπάν για τις συσπάσεις της μ΄ητρας και μου είπε να συνεχίσω κανονικά την ζωή μου.Καταλαβαίνω τους φόβους σου,αλλά ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, NINA78 είπε:

Aλίνα μου με το καλό εύχομαι.Συγκινηθήκαμε γιατί τα μωράκια είναι 400 γρμ πια,φαίνονται σαν κανονικά παιδάκια.Το αγοράκι είχε τα χεράκια του στο προσωπο,μετα στην μύτη,αλλά ήταν εύκολες οι μετρήσεις!Η κόρη με βασάνισε,κοιμόταν με τουρλομένο τον πισινό,απο τις 12 φύγαμε στις 5και μισή το απόγευμα.Έφαγα ενα τοστ,γυρίσαμε-τίποτα,μετά μια σοκολάτα,γυρίσαμε-ύπνος πάλι,ήπια μια σοκολάτα,τιποτα πάλι.Ωσπού μου μετράει τράχηλο και εγώ απο μέσα μου της έλεγα διάφορα και επιτέλους την είδαμε και την μετρήσαμε.Στο τσακ και θα ξαναπηγαίναμε άλλη μέρα.Όλες οι μετρήσεις ήταν καλές,οπότε ηρεμήσαμε... 

Δήμητρα μου μην ανησυχείς και εγώ είχα τρεις φορές αιματάκι και την μία ηταν απο την εμφύτευση του δεύτερου μωρού.Εκεί που την χωριακή μου την έλεγες καλή πήγε απο 1000 η κάπου εκεί 5500,οπότε αν δεν είναι αυτό είναι μικρό-αποκολλήσεις.Εμένα μου είχε δώσει μπουσκοπάν για τις συσπάσεις της μ΄ητρας και μου είπε να συνεχίσω κανονικά την ζωή μου.Καταλαβαίνω τους φόβους σου,αλλά ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά.

Αχ αυτά τα κοριτσια! Από την κοιλιά βρε παιδί μου δείχνουν χαρακτήρα! Έτσι και η δικιά μας, ανάποδο πλάσμα. Ακόμη και τώρα στο τέλος στον καρδιοτοκογραφο. Μέχρι να πάμε οργιάζει, κουνιέται όλα μια χαρά. Μόλις πάμε στο μηχάνημα μας βγάζει την πίστη. Νομίζω ότι μας προετοιμάζουν για το τι θα ακολουθήσει όταν γεννηθούν....:D

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Αχ αυτά τα κοριτσια! Από την κοιλιά βρε παιδί μου δείχνουν χαρακτήρα! Έτσι και η δικιά μας, ανάποδο πλάσμα. Ακόμη και τώρα στο τέλος στον καρδιοτοκογραφο. Μέχρι να πάμε οργιάζει, κουνιέται όλα μια χαρά. Μόλις πάμε στο μηχάνημα μας βγάζει την πίστη. Νομίζω ότι μας προετοιμάζουν για το τι θα ακολουθήσει όταν γεννηθούν....:D

Ξεκίνανε από νωρίς τις σχέσεις κόντρας με την μαμά τους!αχαχαχχα.Τί να κάνουμε,υπομονή.Πάλμοιρα μου με το καλό να έρθει η μπουμπού σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά δυο βλαστοκυστών  έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 0,81. Βέβαια το κέντρο επιμένει να επαναλάβω την χοριακή τη 14η μέρα. Έχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλή προγεστερόνη και οιστραδιόλη, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη και ενέσεις innohep. Απελπίστηκα ...Μπορεί να ευθύνεται ο υψηλός κατακερματισμός σπέρματος του συζύγου, για τον οποίο πήρε για πολλούς μήνες βιταμίνες;  Και γιατί δεν μου το ανέφεραν σε καμία προσπάθεια; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά δυο βλαστοκυστών  έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 0,81. Βέβαια το κέντρο επιμένει να επαναλάβω την χοριακή τη 14η μέρα. Έχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλή προγεστερόνη και οιστραδιόλη, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη και ενέσεις innohep. Απελπίστηκα ...Μπορεί να ευθύνεται ο υψηλός κατακερματισμός σπέρματος του συζύγου, για τον οποίο πήρε για πολλούς μήνες βιταμίνες;  Και γιατί δεν μου το ανέφεραν σε καμία προσπάθεια; 

Δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω ! Απλα σου ευχομαι κουράγιο και δύναμη . Ισως αν παίρνατε γνώμη απο έναν άλλο γιατρό - κλινική ? 

13 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δημητρούλα μου μην ανησυχείς. Παίρνεις ήδη προγεστερονη, κάτσε και όσο μπορείς ξάπλα (καναπε-κρεβατι) και όλα καλά θα είναι. Αφού είδες ούτε ο γιατρός δεν ανησύχησε... Είχα δει και εγώ λίγο ροζ λίγες μέρες μετά τον πρώτο υπέρηχο. Μια μικρή αποκόλληση ήταν. Ξεκούραση θέλει. Μην μου ανησυχείς ε; 

Ναι ειδες; Περνάει ο καιρός. Εδώ θα είμαστε και θα λέμε και για τη δική σου β επιπέδου! 

Είσαι τόσο γλυκούλα !!!!! Πήγα τώρα και έκανα 3η χοριακη , το μεσημέρι προς απόγευμα θα ξέρω... 

Ξεκούραση δεν λες τίποτα... μόνο μαγείρεμα και ξαπλα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια. Ελπίζω να έχουμε όμορφα αποτελέσματα και αυτήν την εβδομάδα σε ο, τι περιμένει η κάθε μία.

Νινα μου καλά κάνεις και προστατεύεις με τη στάση σου αυτή τα μικρα σου. Είδες πως κουνιούνται, σχηματισμενα μωράκια πια!

Δημητρα συμφωνώ με τα κορίτσια. Αφού ο γιατρός είναι ψύχραιμος να μην ανησυχείς αλλά καλά κάνεις και ρίχνεις τους ρυθμούς της καθημερινότητας. Προσέχουμε για να έχουμε, λεει η παροιμία. Καλά αποτελέσματα σήμερα!

Τania καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είναι μικρή η τιμή σου, αλλά για να σου λένε να επαναλάβεις την χοριακή, κάτι περισσότερο θα ξέρουν. Σχετικά με το θέμα του συζύγου που γράφεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί εμείς δεν είχαμε κάτι αντίστοιχο. Εύχομαι όλα να ξεπεραστούν και να σου πάνε πολύ καλά. 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες. Καλή εβδομάδα να έχουμε -εχουμε και γεννητουρια αύριο! @palmoira αύριο είναι η μεγάλη μέρα ή λέω βλακείες;

@dimitra19 περιμένουμε το ωραίο διπλασιασμενο νούμερο.

8 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά δυο βλαστοκυστών  έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 0,81. Βέβαια το κέντρο επιμένει να επαναλάβω την χοριακή τη 14η μέρα. Έχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλή προγεστερόνη και οιστραδιόλη, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη και ενέσεις innohep. Απελπίστηκα ...Μπορεί να ευθύνεται ο υψηλός κατακερματισμός σπέρματος του συζύγου, για τον οποίο πήρε για πολλούς μήνες βιταμίνες;  Και γιατί δεν μου το ανέφεραν σε καμία προσπάθεια; 

Τάνια μου λυπάμαι πολύ. Βέβαια αφού επιμένουν από το κέντρο να ξανακάνεις ίσως έχει βάση. 

Όσο για το σπέρμα δεν ξέρω να σου απαντήσω, ωστόσο πιστεύω ότι συχνά οι εξωσωματικοι δεν δίνουν το βάρος που ίσως θα έπρεπε. Δεν ξέρω αν ισχύει στη δική σου περίπτωση -το λέω γενικά. Από το κέντρο για τις προηγούμενες αποτυχίες τι σου είπαν;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά δυο βλαστοκυστών  έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 0,81. Βέβαια το κέντρο επιμένει να επαναλάβω την χοριακή τη 14η μέρα. Έχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλή προγεστερόνη και οιστραδιόλη, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη και ενέσεις innohep. Απελπίστηκα ...Μπορεί να ευθύνεται ο υψηλός κατακερματισμός σπέρματος του συζύγου, για τον οποίο πήρε για πολλούς μήνες βιταμίνες;  Και γιατί δεν μου το ανέφεραν σε καμία προσπάθεια; 

Tania μου καλημέρα. Λυπάμαι πάρα πολύ για το αποτέλεσμα, κάνε εσύ βέβαια και αυτό που σου είπαν. Για το θέμα που λες, εμάς ο γιατρός στο κέντρο μας έβαλε και κάναμε dfi πριν την προσπάθεια γιατί δεν είχαμε καλό σπέρμα στην προηγούμενη με δικά μου ωάρια. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ υψηλός κατακερματισμός που όταν το έμαθα έκλαιγα γοερά αλλά μου είπαν να μην στενοχωριέμαι. Κι από κοντά όταν πήγα για την μεταφορά μου είπε να μην με νοιάζει καν το σπέρμα, το ωάριο κάνει όλη τη δουλειά, είναι πολύ μα πολύ σημαντικότερο. Εμείς εκτός το dfi, είχαμε και πολύ κακή μορφολογία επίσης. Να σου πω ό,τι είπα και στην brave και σε μια άλλη κοπέλα, αν έχεις ψαχτεί αιματολογικά/ανοσολογικά. Και οι 3 προσπάθειες έγιναν στο ίδιο κέντρο? Αν ναι, τι σου λένε για τις 2 προηγούμενες?

@brave + @dimitra19 περιμένουμε όμορφα νουμεράκια κορίτσια !!!!!!!!!!!!!!!!   Πολύ καλή επιτυχία!!!!!!!!!!

@alina80 καλά θυμάσαι.  Αύριο είναι η μέρα της μπουμπούς της @palmoira!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

@NINA78 φανταστική περιγραφή.! Οσο για το άλλο θέμα, έχω προσωπική εμπειρία κι εγώ, φυσικά προτεραιότητα έχει η δική σου οικογένεια και μόνο.

@Georgia1972   @angel23  @lennio  @Kalipso1978  @Dggs @inglaterra @zouzoukina @Rita1976 @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ @merenda1980  καλή εβομάδα να έχουμε!

Συγνώμη αν ξέχασα κάποια....

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα!

@palmoira πω πω έφτασε η μέρα!!!! Αχ άντε με το καλό εύχομαι και θέλω να δηλώσω ότι εγώ έχω έρωτα με τους υδροχόους!

@brave καλή επιτυχία και από εμένα

@dimitra19 με αγωνία να ακούσουμε νέα για διπλασιασμό κι από σένα και ψυχραιμία όλα θα πάνε καλά!

Καλή εβδομάδα και καλή συνέχεια κορίτσια

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , palmoira είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κοριτσια! Οντως αύριο είναι η μεγάλη μέρα! 

Με το καλο κοριτσι μου να κρατησετε την πριγκηπισσα σας αγκαλια !!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κοριτσια! Οντως αύριο είναι η μεγάλη μέρα! 

με το καλο αυριο παλμοιρα μ η ζωή σ να γέμισει από δω κ πέρα χαρούμενες φωνές ουράνια τόξα παμπερς κλαμματα ξενύχτια αϋπνίες κ όλα τα καλά τ κοσμου για τον μικρό σ θησαυρό.με υγεία να την δεις να μεγαλώνει μέχρι τα βαθιά σας γεραματα..Όλοι μαζί αγαπημένη κ ενωμένη για ένα καλητερο αυριο....με το καλό ο θεος κ η παναγια μαζι σ κορίτσι μ...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...