Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι ωραία που τα έγραψες  Palmoira μου! Γλυκιά μανουλα! Μπράβο στην μικρούλα σου. Μια χαρά τα πάει η κουκλίτσα. Μπορείς να πηγαίνεις και την ώρα που την κάνουν μπάνιο. Ρωτησε το. Επίσης αν γίνεται εκεί κάποιο σεμινάριο θηλασμού καλό ειναι να το παρακολουθήσεις. Εγώ δυστυχώς δεν πρόλαβα. Γινόταν την ημέρα που γέννησα και την ημέρα που βγήκα. 

Brave πολλά συγχαρητήρια! Να έχεις μια καλή και ανεφελη εγκυμοσύνη!!! Είδες τελικα; Ολα πήγαν καλά! 

Σήμερα που φεύγω από το μαιευτήριο θα πάμε στην τράπεζα γάλακτος της μονάδας για να μας εκπαιδεύσουν σχετικά με το τι θα πρέπει να κάνουμε για να φέρνουμε γάλα για τη μικρή μας. Προς το παρόν στο μπάνιο δεν μπορούμε να είμαστε,όταν θα πάμε από τη μονάδα στην απλή παρακολούθηση που θα μπορούμε να την παίρνουμε αγκαλιά για θηλασμό και χάδια φαντάζομαι πως θα μπορούμε. Με τις αντλήσεις προς το παρόν πάω πολύ καλά και κάθε μέρα βγάζω όλο και περισσότερο γάλα με το θηλαστρο. Θα δούμε....

@brave συγχαρητήρια! Να αφεθείς στη χαρά και στο όμορφο ταξίδι που μόλις ξεκίνησε! 

  • Μου αρέσει 8

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κορίτσια. Καλό ΣΚ να έχουμε.

Μπραβο Palmoira! Αν καταφέρεις και θηλάσεις αποκλειστικά και δεν μπλέξεις με μπιμπερόν και αποστειρωσεις, πιστευω πως θα είναι το καλύτερο και για σένα και για το μωρό. 

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2019 at 5:42 ΠΜ, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Σας γράφω με το θηλαστρο αγκαλιά μιας και κάθε 3 ώρες αντλώ για τη Μπέμπα. Ευχαριστώ για τις ευχές σας πολύ! Ξεκινάω με τη Μπέμπα η οποία πάει πολύ καλά, είναι ήδη ένα 24ωρο χωρίς βοήθεια οξυγόνου και ξεκίνησε σιγά σιγά να τρώει. Είναι όλες οι εξετάσεις της καθαρές και γενικά η εικόνα που έχεις όταν τη βλέπεις είναι αυτή ενός υγιούς παιδιού. Δεν έχω καθόλου άγχος γιατί ξέρω ότι αυτό που συναινεί είναι κάτι που μπορεί να συμβεί γενικά σε ένα νεογέννητο, πόσο μάλλον στο δικό μου που ζοριζόταν τόσο πολύ στη μικροσκοπική μου μήτρα! Αυτή τη στιγμή προέχει η υγεία της, είναι σε πολύ καλά χέρια και θα κάνουμε το καλύτερο για εκείνη. Θέλω πολύ να φύγουμε παρέα το Σάββατο αλλά μάλλον θα την έχουμε σπίτι 1-2 ημέρες αργότερα. Εγώ επίσης είμαι πολύ καλά. Σηκώνομαι συνέχεια,περπατάω όσο μπορώ περισσότερο, πίνω και τρώω πολύ καλά. Δεν είναι όλα τέλεια, εννοειται ότι έχω πονάκια αλλά όχι κάτι που δεν υποφέρεται. Η επισκληριδιος επίσης είναι μια διαδικασία πλέον πολύ απλή και ρουτίνας που πραγματικά δεν φοβήθηκα καθόλου. Γενικά η εμπειρία μου από το όλο χειρουργείο ήταν εξαιρετική γιατί είχα την τύχη να έχω μαζί μου έναν εξαιρετικό γιατρό και μια μαια που τους οφείλω μεγάλη ευγνωμοσύνη. Δεν θυμάμαι πιο κορίτσι με ρώτησε, γέννησα 37 +1. Επισης θηλαστρο χρησιμοποιώ το νοσοκομειακό που δίνουν εδώ και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Στο σπίτι θα συνεχίσω αρχικά με αυτό μιας και νιώθω πολύ εξοικειωμένη, θα το νοικιάσουμε για ένα μήνα και αναλόγως πως θα πάει η κατάσταση βλέπουμε. Μπιμπερό δεν έχω πάρει, έχω σπίτι 3 γυάλινα της Chicco που μου είχαν δώσει διαφημιστικά αλλά θέλω να δω τι χρησιμοποιούν στη μονάδα για τάισμα για να συνεχίσω με τα ίδια σπίτι. Επισης έχω δώσει τη συναίνεση μου να δώσουν στη μικρή ξένο γάλα εάν κρίνει ο παιδίατρος της μονάδας ότι πρέπει να συμπληρώσουν και έχω ενημερώσει ήδη και τον παιδίατρο που έχουμε επιλέξει για εξω. Ένα έχω να σας πω τελευταίο...όπως και εάν ήρθαν τα πράγματα είμαι ευτυχισμένη που έστω για 2 φορές την ημέρα για μισή ώρα η κόρη μου δέχεται τα χάδια μου και αγκαλιά με τον μπαμπά της τη χαζεύουμε και κάνουμε σχέδια για το μέλλον! 

Να σας προσθέσω και κάτι που αφορά το δικό μας τοπικ! Κατά καιρούς λοιπόν υπάρχουν κάποιες λογικές αμφιβολίες για το θέμα δωρεάς κτλ. Το έχουμε κουβεντιάσει εκτενώς εδώ απλά το επαναφέρω γιατί θέλω να ξέρουν τα κοριτσια που μας διαβάζουν και ακόμη έχουν αμφιβολίες να τις προσπεράσουν και να προχωρήσουν. Σε οσες είχαν δυσκολίες και αρνητικό αποτέλεσμα να το παλέψουν! Είναι πραγματικά ένα θαύμα αυτό που μας συμβαίνει. Επίσης ζούμε σκηνές απείρου κάλους και απίστευτου γέλιου με τους συγγενείς που επιμένουν ότι το παιδί είναι φτυστό εγώ! Η αλήθεια είναι ότι το κοριτσάκι μου είναι μια κούκλα, είναι γενναία και θα μεγαλώσει σε ένα σπίτι με δυο γονείς που την λατρεύουν από όταν ήταν μόνο μια ιδέα και ελπίδα ότι θα έρθει στη ζωής μας...

Να σας ζησει κοριτσι μου!!! Ολα τα ομορφα του κοσμου να της συμβουν!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις όμορφες μανούλες αλλά και σε όλες τις εν αναμονή και υποψήφιες μανούλες,

χρόνια πολλά και καλές απόκριες (άνοιξε το τριώδιο σήμερα γαρ). Εύχομαι σε όλες μας, του

χρόνου τέτοια εποχή να έχετε τα μωράκια σας ντυμένα πασχαλίτσες, μελισσούλες, αρκουδάκια και ότι άλλο

θέλει η φαντασία σας! και σε εμάς να αξιωθούμε ή να τα έχουμε ή να τα περιμένουμε και να κάνουμε σχέδια.

Κορίτσια η άνοιξη έρχεται. Καλή εβδομάδα

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα! Εκτός απο την palmoira που περιμένουμε νέα για το πότε θα πάρει σπίτι τη μπουμπού της έχουμε να περιμένουμε κάτι άλλο συτή τη βδομάδα; 

Εύχομαι μία καλή εβδομάδα σε όλες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλημέρα σε όλες από το ηλιόλουστο Παρίσι. Να είστε όλες καλά. 

Σκεφτομαι την Κοκκινομάλλα, εύχομαι να προχωράει καλά! 

Lennio Καλημέρα 

Είχαμε πάει πρόσφατα στο Παρίσι με τον Καλό μου.  Είχαμε μείνει στο Bercy village. 

Περάσαμε καταπληκτικά !

Γυρίσαμε όσο μπορούσαμε,  είχαμε νοικιάσει και ένα σκούτερ .

18 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Εκτός απο την palmoira που περιμένουμε νέα για το πότε θα πάρει σπίτι τη μπουμπού της έχουμε να περιμένουμε κάτι άλλο συτή τη βδομάδα; 

Εύχομαι μία καλή εβδομάδα σε όλες!

Καλημέρα Mishka 

εγώ θα κάνω την Πέμπτη τον πρώτο υπέρηχο.

Επίσης δεν ξέρουμε τι κάνει η Dggs. 

όσον αφορά την Κοκκινομάλλα θα ήθελα να μάθω νέα της.

Πρίν εγγραφώ στο τόπικ σας διάβαζα όλες. 

Δεν μπορώ να συγκρατήσω τα πάντα βέβαια. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, brave said:

Lennio Καλημέρα 

Είχαμε πάει πρόσφατα στο Παρίσι με τον Καλό μου.  Είχαμε μείνει στο Bercy village. 

Περάσαμε καταπληκτικά !

Γυρίσαμε όσο μπορούσαμε,  είχαμε νοικιάσει και ένα σκούτερ .

Καλημέρα Mishka 

εγώ θα κάνω την Πέμπτη τον πρώτο υπέρηχο.

Επίσης δεν ξέρουμε τι κάνει η Dggs. 

όσον αφορά την Κοκκινομάλλα θα ήθελα να μάθω νέα της.

Πρίν εγγραφώ στο τόπικ σας διάβαζα όλες. 

Δεν μπορώ να συγκρατήσω τα πάντα βέβαια. 

Σκούτερ στο Παρίσι, επικίνδυνο άθλημα αχαχχα, είναι όμως ο καλύτερος τρόπος να το δεις καλά. Χαιρομαι που χαρήκαμε την πόλη κ σας άρεσε. Με το καλό την Πέμπτη, ανυπομονώ για νέα σου, εύχομαι ολόψυχα να είναι τα καλύτερα αν κ πιστεύω πως θα ναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/2/2019 at 2:35 ΜΜ, palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! Εμεις βγήκαμε τη Δευτέρα το απόγευμα αλλά με λίγο υψηλό ίκτερο. Σήμερα επαναλάβαμε και ευτυχως πάει καλύτερα η μπουμπου. Είμαι ακόμη με θηλαστρα, αποστειρωσεις και ξένο γάλα. Είναι πολύ η κούραση αλλά αξίζει τον κόπο. Κάθε 3 ώρες κάνω άντληση μητρικού και φυλάω στο ψυγείο και κάθε 2 1/2 ταΐζουμε τη μικρή εχθες και σήμερα αποκλειστικά με ξένο και από αύριο εναλλάξ μητρικό και ξένο. Στο στηθος δεν την βάζω γιατί δεν θελουμε να κουραστεί λόγω του αναπνευστικού της. Κάθομαι και τη χαζεύω ώρες...είναι δυνατόν να είναι δικό μου αυτό το παιδάκι? 

Nα σου ζήσει το μπισκοτάκι σου! Αυτό με το στήθος σου το είπε γιατρός; Εγώ θα σου έλεγα καθαρά εκ πείρας να συμβουλευτείς εάν θέλεις να θηλάσει σύμβουλο θηλασμού...όσο μπλέκεις με ξένο κ θηλαδτρα να ξέρεις ότι και εσύ κουράζεσαι κ το μωρό αρχίζει να φεύγει μακριά από το θηλασμό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... @palmoira μπράβο που γυρίσατε σπίτι τώρα σιγά σιγά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.. εγώ κορίτσια μου είμαι ακόμα στην κληνικη και θα μείνω σίγουρα μέχρι την δεύτερα που θα με ξαναδεί ο γιατρός για να μου πει τι θα κάνουμε. Πάντως την δεύτερα που κάναμε υπέρυχο το μωρό μεγάλωσε εξαιρετικά πολύ σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα μου έκανε πολύ εντύπωση είναι καλά απλά η αποκόλληση μου είναι πολύ μεγάλη και ο γιατρός δεν θέλει να πάω ακόμα σπίτι. Δεν πειράζει όλα για καλό γίνονται. Και επειδή έχω έντονα τσιμπήματα στην κοιλιά ανησυχώ λίγο αλλά ο γιατρός μου είπε πως εφόσων η εγκυμοσύνη μου πάει καλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα. Τι κάνετε;

Palmoira μου απίστευτο έτσι; Κι εγώ έκανα πολύ καιρό να το συνειδητοποιησω! Καλή δύναμη μανούλα!

Dggs υπομονή. Η μητρότητα σου δίνει μεγάλη δύναμη και ξεπερνάς τα πάντα. 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dggs said:

Καλησπέρα κορίτσια μου... @palmoira μπράβο που γυρίσατε σπίτι τώρα σιγά σιγά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.. εγώ κορίτσια μου είμαι ακόμα στην κληνικη και θα μείνω σίγουρα μέχρι την δεύτερα που θα με ξαναδεί ο γιατρός για να μου πει τι θα κάνουμε. Πάντως την δεύτερα που κάναμε υπέρυχο το μωρό μεγάλωσε εξαιρετικά πολύ σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα μου έκανε πολύ εντύπωση είναι καλά απλά η αποκόλληση μου είναι πολύ μεγάλη και ο γιατρός δεν θέλει να πάω ακόμα σπίτι. Δεν πειράζει όλα για καλό γίνονται. Και επειδή έχω έντονα τσιμπήματα στην κοιλιά ανησυχώ λίγο αλλά ο γιατρός μου είπε πως εφόσων η εγκυμοσύνη μου πάει καλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..

Είσαι σε καλά χέρια, όλα θα πάνε καλά πιστευω. Μπράβο σου για την αισιοδοξία κ συμφωνώ απόλυτα ότι όλα για καλό γίνονται. Υπομονή εγκυουλα!

On 2/19/2019 at 9:56 AM, brave said:

Lennio Καλημέρα 

Είχαμε πάει πρόσφατα στο Παρίσι με τον Καλό μου.  Είχαμε μείνει στο Bercy village. 

Περάσαμε καταπληκτικά !

Γυρίσαμε όσο μπορούσαμε,  είχαμε νοικιάσει και ένα σκούτερ .

Καλημέρα Mishka 

εγώ θα κάνω την Πέμπτη τον πρώτο υπέρηχο.

Επίσης δεν ξέρουμε τι κάνει η Dggs. 

όσον αφορά την Κοκκινομάλλα θα ήθελα να μάθω νέα της.

Πρίν εγγραφώ στο τόπικ σας διάβαζα όλες. 

Δεν μπορώ να συγκρατήσω τα πάντα βέβαια. 

Καλή επιτυχία αύριο στον υπέρηχο! Σας εύχομαι τα καλύτερα νέα :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα 

Εγώ λοιπόν επέστρεψα από τον 1ο υπέρηχο κύησης σήμερα 6.5 εβδομάδες.

Εννοείται δεν είδα ούτε άκουσα τα πιο ενθαρρυντικά πράγματα. 

Παχύ ενδομήτριο,  υποψία σάκου εντός αυτού.  Τουλάχιστον αποκλείουμε το εξωμήτριο. Ο γιατρός μου είπε χωρίς άλλες πια εξετάσεις αίματος να πάω σε μια εβδομάδα για τον επόμενο και ότι είναι επιφυλακτικός να μου πει κάτι σήμερα. 

Η τελευταία χοριακη που έκανα εχθές ήταν 4650 από 1070 που ήταν πριν 5 ημέρες.

Απο την μία χάρηκα για τον γιατρό  που δεν μου χάιδεψε τα αυτιά από την άλλη πόσο με ενοχλεί όταν συμβαίνουν τέτοιες καταστάσεις στη ζωή μου.

Δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτό . Προτιμώ το όλα ή τίποτα.  Το άσπρο ή το μαύρο.  Το είσαι έγκυος και όλα πάνε καλά ή το δεν είσαι έγκυος  η χοριακη σου είναι 0. 

Και όταν τα πράγματα είναι στο χέρι μου ξέρω να φροντίζω να μην υπάρχει το γκρι τώρα Όμως...πραγματικά Πόσο υπομονή χρειάζεται. 

Καλημέρα και πάλι σε όλες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...