Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα,

@palmoira ελπίζω κάθε μέρα που περνά τώρα που είστε σπίτι να είναι και πιο μαγική! Να τη χαίρεσαι ναι είναι η κορούλα σου και κόπιασες πολύ για να φτάσεις να τη χαζεύεις τώρα!

@Dggs κουράγιο εύχομαι και υπομονή και όλα θα πάνε καλά κοίτα να ξεκουραστείς.

@brave λυπάμαι πολύ που δεν άκουσες καλύτερα νέα και πραγματικά εύχομαι στο τέλος να ανατραπεί αυτό και να πάνε όλα καλά. Δυστυχώς από τη μικρή μου εμπειρία κι εγώ έχω καταλάβει οτι το θέμα της μητρότητας είναι για γερά νεύρα είναι πολύ τρομακτικό αν σκεφτείς πόσα είναι αυτά που δεν ελέγχεις θέλει απλά πολλή υπομονή, ψυχραιμία, επιμονή και όπως όλα στη ζωή δυστυχώς και τύχη. Μην απελπίζεσαι έχεις ακόμη ελπίδες να κερδισεις τη μάχη κι αν δεν τα καταφέρεις δε σημαίνει ότι έχασες τον πόλεμο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Tρίτη αποτυχημένη εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Σκέτη απογοήτευση. Εχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλές ορμονικές την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη, κορτιζόνη και έκανα ενέσεις innohep. O σύζυγός μου παρουσιάζει υψηλό κατακερματισμό σπέρματος. Σκέφτομαι αν αξίζει να προσπαθήσω ακόμη μια φορά ή να καταφύγω στην υιοθεσία. Τι άλλο πρέπει να εξετάσω; Απλά σκέφτομαι ότι ίσως να μην καταφέρω ποτέ να αποκτήσω ένα παιδάκι και είμαι απαρηγόρητη. Ξέρω ότι πολλές τα έχετε καταφέρει και χαίρομαι για εσάς αλλά νιώθω ότι οι δικές μου αντοχές (σωματικές, ψυχολογικές και οικονομικές) λιγοστεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Brave η χοριακή σου είναι πολύ καλή. Τι σου είπε ο γιατρός; Γιατί είναι επιφυλακτικός;

 

Tainia λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα. Χωρίς να ειμαι ειδική, φαίνεται πως οι προϋποθέσεις οι δικές σου είναι καλές. Μήπως να εξετάζατε το σπερμα περισσότερο; Θα ρωτήσω κι εσένα τι σου λένε οι γιατροί σου. 

Τα άλλα τα κορίτσια μας τι κάνουν; 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. 

@brave εύχομαι ολόψυχα γρήγορα να ξεκαθαρίσει το θέμα με θετική έκβαση

@Dggs αφού είναι καλά το μωράκι λίγη υπομονή και θα στρώσει και η αποκόλληση. Μείνε στο νοσοκομείο να σε φροντίζουν και όλα καλά θα πάνε. 

@tania43 λυπάμαι πολυ. Θα συμφωνήσω με την Γεωργία. Μήπως να δείτε το θέμα του σπέρματος. Το έχω ξαναπεί, συχνά ρίχνουν οι γιατροί όλη την ευθύνη στο ωάριο, όμως και το σπέρμα μπορεί να οδηγήσει σε μέτρια ή κακά έμβρυα που δεν εμφυτεύονται. Ο γιατρός σας τι σας λέει; Μήπως να εξετάσετε και το ενδεχόμενο μιας απόπειρας με δωρεά σπέρματος; 

@Georgia1972 τι κάνετε; Τα αγόρια σου θα είναι πια αντρακια! 

@palmoira μου πώς τα περνάτε τις πρώτες σας ημέρες ; Ελπίζω να είστε μαμά και κόρη καλά!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ σε σκεφτόμαστε! 

Τα άλλα κοριτσάκια; 

Στα δικά μου νέα, κάπως καλύτερα από συμπτώματα αλλά χωρίς θεαματική βελτίωση. Περιμένω πώς και πώς τη β επιπέδου την Τρίτη! 

Σας φιλώ

Α.

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Alina μου καλά είναι τα μικρά μου. Ο μεγάλος βγάζει και τα επάνω δοντάκια και ο μικρός όλο θέλει να τον κρατάμε όρθιο. Με το καλό να γίνει η β' επιπέδου. Θα ξετρελαθεις με το μπεμπακι! 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Brave η χοριακή σου είναι πολύ καλή. Τι σου είπε ο γιατρός; Γιατί είναι επιφυλακτικός;

 

Tainia λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα. Χωρίς να ειμαι ειδική, φαίνεται πως οι προϋποθέσεις οι δικές σου είναι καλές. Μήπως να εξετάζατε το σπερμα περισσότερο; Θα ρωτήσω κι εσένα τι σου λένε οι γιατροί σου. 

Τα άλλα τα κορίτσια μας τι κάνουν; 

Γεωργία μου επειδή δεν είδε σάκο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.Η μπεμπουλα μου μεγαλώνει και έχει πάρει βάρος.

Alina θα τρελαθείς με τη β επιπέδου. Η πιο ωραία εξέταση. 

Giorgia σε σκέφτηκα πολύ συχνά.Και εσένα και τα αγόρια σου!!Πριν ξεκινήσω μου είχες δώσει πολύ κουράγιο!!!

Brave ελπίζω να πάνε όλα καλά!!Ολες τα έχουμε περάσει και σε καταλαβαίνουμε. 

Tania νομίζω ότι πρέπει να δείτε το σπερνα όπως σου είπαν και τα αλλα κορίτσια. 

Doggs κάνε υπομονή κορίτσι μου.Θα ανταμειφθείς!!!

Lennio μου Φιλια στο υπέροχο Παρίσι!!!

Φιλια πολλά σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2019 at 5:11 ΜΜ, island1 είπε:

Nα σου ζήσει το μπισκοτάκι σου! Αυτό με το στήθος σου το είπε γιατρός; Εγώ θα σου έλεγα καθαρά εκ πείρας να συμβουλευτείς εάν θέλεις να θηλάσει σύμβουλο θηλασμού...όσο μπλέκεις με ξένο κ θηλαδτρα να ξέρεις ότι και εσύ κουράζεσαι κ το μωρό αρχίζει να φεύγει μακριά από το θηλασμό...

Είμαι σε επικοινωνία με σύμβουλο γιατί έχει ο παιδίατρος στο ιατρείο του που συνεργάζεται. Είχαμε κάνει ένα ραντεβού πριν τον τοκετο και μόλις μας δώσει το ok θα ξανακάνουμε.  Ευτυχως έχω ένα παιδάκι που πιάνει θηλή από διαφορετικά μπιμπερό, πιπίλα και στηθος χωρίς κανενα πρόβλημα. Νομίζω ότι για το στηθος έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι μου την έφεραν στην ανάνηψη και μπήκε κατευθείαν και ακόμη και αυτό το λίγο που έμεινε μαζί στο δωματιο ήταν σημαντικό.  Δεν φοβαμαι ότι δεν θα μπορέσει να θηλάσει απλά αυτή τη στιγμή προέχει να πάρουμε βάρος σύντομα για να ξεπεράσουμε τον ικτερο χωρίς να ζοριστεί για το αναπνευστικό της. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει...

17 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

@brave εύχομαι ολόψυχα γρήγορα να ξεκαθαρίσει το θέμα με θετική έκβαση

@Dggs αφού είναι καλά το μωράκι λίγη υπομονή και θα στρώσει και η αποκόλληση. Μείνε στο νοσοκομείο να σε φροντίζουν και όλα καλά θα πάνε. 

@tania43 λυπάμαι πολυ. Θα συμφωνήσω με την Γεωργία. Μήπως να δείτε το θέμα του σπέρματος. Το έχω ξαναπεί, συχνά ρίχνουν οι γιατροί όλη την ευθύνη στο ωάριο, όμως και το σπέρμα μπορεί να οδηγήσει σε μέτρια ή κακά έμβρυα που δεν εμφυτεύονται. Ο γιατρός σας τι σας λέει; Μήπως να εξετάσετε και το ενδεχόμενο μιας απόπειρας με δωρεά σπέρματος; 

@Georgia1972 τι κάνετε; Τα αγόρια σου θα είναι πια αντρακια! 

@palmoira μου πώς τα περνάτε τις πρώτες σας ημέρες ; Ελπίζω να είστε μαμά και κόρη καλά!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ σε σκεφτόμαστε! 

Τα άλλα κοριτσάκια; 

Στα δικά μου νέα, κάπως καλύτερα από συμπτώματα αλλά χωρίς θεαματική βελτίωση. Περιμένω πώς και πώς τη β επιπέδου την Τρίτη! 

Σας φιλώ

Α.

 

 

Πολύ κούραση αλλά είναι απόλαυση....

20 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Tρίτη αποτυχημένη εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Σκέτη απογοήτευση. Εχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλές ορμονικές την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη, κορτιζόνη και έκανα ενέσεις innohep. O σύζυγός μου παρουσιάζει υψηλό κατακερματισμό σπέρματος. Σκέφτομαι αν αξίζει να προσπαθήσω ακόμη μια φορά ή να καταφύγω στην υιοθεσία. Τι άλλο πρέπει να εξετάσω; Απλά σκέφτομαι ότι ίσως να μην καταφέρω ποτέ να αποκτήσω ένα παιδάκι και είμαι απαρηγόρητη. Ξέρω ότι πολλές τα έχετε καταφέρει και χαίρομαι για εσάς αλλά νιώθω ότι οι δικές μου αντοχές (σωματικές, ψυχολογικές και οικονομικές) λιγοστεύουν.

Θα συμφωνήσω με τα κοριτσια. Από το κέντρο τι εξήγηση δίνουν? 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Είμαι σε επικοινωνία με σύμβουλο γιατί έχει ο παιδίατρος στο ιατρείο του που συνεργάζεται. Είχαμε κάνει ένα ραντεβού πριν τον τοκετο και μόλις μας δώσει το ok θα ξανακάνουμε.  Ευτυχως έχω ένα παιδάκι που πιάνει θηλή από διαφορετικά μπιμπερό, πιπίλα και στηθος χωρίς κανενα πρόβλημα. Νομίζω ότι για το στηθος έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι μου την έφεραν στην ανάνηψη και μπήκε κατευθείαν και ακόμη και αυτό το λίγο που έμεινε μαζί στο δωματιο ήταν σημαντικό.  Δεν φοβαμαι ότι δεν θα μπορέσει να θηλάσει απλά αυτή τη στιγμή προέχει να πάρουμε βάρος σύντομα για να ξεπεράσουμε τον ικτερο χωρίς να ζοριστεί για το αναπνευστικό της. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει...

Κορίτσι μου να σας ζήσει η μπεμπα σας... Γερή δυνατή και ευτυχισμένη να είναι στην ζωή της. 

Εμένα η αδελφή μου λογο πρόβληματων δε μπόρεσε να θηλάσει το μωρό της και αντλούσε και το μωρο επερνε και ξένο γάλα αλλά όταν τα ξεπέρασε τα προβλήματα της το είχε 1-2 μέρες στο στήθος και μολις καταφερε να το πιάσει δε ξαναπήρε ποτέ μπιμπερό... Ακόμα θηλάζει... 1,5 χρόνων το αστεράκι μάς. 

Καλή δύναμη σου εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2019 at 4:36 ΜΜ, tania43 είπε:

Tρίτη αποτυχημένη εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Σκέτη απογοήτευση. Εχω κάνει υστεροσκόπηση, σκράτσιγκ, είχα ενδομήτριο 9, καλές ορμονικές την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, πήρα προληπτικά παιδική ασπιρίνη, κορτιζόνη και έκανα ενέσεις innohep. O σύζυγός μου παρουσιάζει υψηλό κατακερματισμό σπέρματος. Σκέφτομαι αν αξίζει να προσπαθήσω ακόμη μια φορά ή να καταφύγω στην υιοθεσία. Τι άλλο πρέπει να εξετάσω; Απλά σκέφτομαι ότι ίσως να μην καταφέρω ποτέ να αποκτήσω ένα παιδάκι και είμαι απαρηγόρητη. Ξέρω ότι πολλές τα έχετε καταφέρει και χαίρομαι για εσάς αλλά νιώθω ότι οι δικές μου αντοχές (σωματικές, ψυχολογικές και οικονομικές) λιγοστεύουν.

Τάνια γεια σου.  Και τις τρεις φορές τις έκανες στο ίδιο κέντρο ? 

κάθε φορά με την ίδια δότρια?

Ο γιατρός κάθε φορά ακολουθεί την ίδια γραμμή ?

πραγματικά  πιστεύω πως στη εποχή μας και σε σοβαρά κέντρα τα ποσοστά είναι πάνω από 50%, φθάνουν και 80 .

Τώρα όσον αφορά τα 3 αποθέματα που ανέφερες...άστα είμαστε όλες εδώ στη ίδια κατάσταση και ειδικά εγώ.

Υπομονή κορίτσι και  εξονυχιστικό έλεγχο κέντρου για την επόμενη μόλις ηρεμήσεις. 

Κορίτσια την καλησπέρα μου σε όλες. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tις δύο πρώτες προσπάθειες τις έκανα σε ένα μικρό κέντρο στο κέντρο της Αθήνας και την τρίτη σε έναν από τους πιο γνωστούς ιατρούς. Δεν έχω επιδιώξει ακόμη να μιλήσω με το γιατρό, ούτε μου έχουν τηλεφωνήσει από το κέντρο. Απλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να ξεκινήσω αιματολογικό έλεγχο και ανοσολογικό ή  υπάρχει πρόβλημα με το έμβρυο λόγω σπέρματος; Είμαι σε σύγχυση

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα σε όλες. 

Αν και σήμερα ο καιρός είναι βροχερός και τα τελευταία γεγονότα στη ζωή μου θα έπρεπε να μου δημιουργούν χάος εγώ ξύπνησα με μια ηρεμία. 

Σκέφτομαι ότι γίνει δεν πειράζει 

Μάλλον κουράστηκα και ο οργανισμός λέει stop!.

Τάνια μου ραντεβού με τον νέο μεγαλογιατρό , ρώτησε τον που πιστεύει πως οφείλεται η τωρινή αποτυχία λαμβάνοντας υπόψη και τις προηγούμενες . Σίγουρα θα σου δώσει μία απάντηση Και θα σου προτείνει Κάτι ακόμη 

Όσον αφορά τα αποθέματα..έτσι είναι. Εκεί που πιστεύεις πως άδειασες γίνεται κάτι μαγικό και οι μπαταρίες γεμίζουν . Σιγά-σιγά επανέρχεται και η σωματική και η ψυχική δύναμη και έπειτα και η οικονομική. 

Κορίτσια μου δεν αναφέρομαι σε όλες ξεχωριστά  να με συγχωρήσετε  είμαστε και πολλές  δεν ξέρω πως κάνετε και αυτό το μαγικό και βγαίνουν τα ονόματα εύκολα στο κείμενο..

Δεν είμαι και σαΐνι με την τεχνολογία. 

palmoira να δώσεις ένα τρυφερό φιλί στην κόρη. 

Γεωργία κάνω εικόνα τα αγόρια που βγάζουν δοντάκια,  τρέλα.  Πρέπει να είναι έρωτες οι γιοί !

Angel μου γλυκιά τα φιλιά μου.

Εύχομαι σε όλες μία υπέροχη ημέρα. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Καλό ΣΚ σε όλες.

Brave μου, νομίζω πως μου ταιριάζει καλύτερα το να μεγαλώνω αγόρια. Δεν έχω εμπειρία από κορίτσια φυσικά, αλλά κρίνω από μένα που είμαι αγοροκόριτσο! Σχετικά με την περίπτωσή σου. Ναι δεν είδε σάκο. Αλλά τι λέει γι' αυτο; Τι μπορεί να συμβαίνει και ανεβαίνει τόσο καλά η χοριακη; 

Γλυκιά μου Μερεντουλα χαίρομαι αν μπόρεσα καπως να βοηθήσω. Να είσαι καλά.

Τανια μου συμφωνώ με την Brave. Άκου τι θα σου πουν και πάρε κι άλλη γνώμη. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααα κοριτσια μου !!! 

Τι κάνετε ? Χαθηκα για λίγο αλλά δεν σας ξεχνώ !!! Ευχομαι να είστε όλες καλά ! Νομίζω είδα και νέα μέλη στην παρέα μας οπότε Welcomeeee !!!! 

Πηγα την προηγουμενη εβδομάδα και άκουσα την καρδουλα του μωρού !!! Ουαου..... ανυπομονω να ξαναπάω αλλά αυτή την φορά θα το βιντεοσκοπήσω κιόλας να το ακούω όποτε θέλω ! 

@palmoira, πως είσαι κορίτισι μου !!! Πως είναι το μπεμπέ σου !!! Δεν πρόλαβα  να διαβάσω τις προηγούμενες αναρτήσεις . Σου ευχομαι ολόψυχα τα καλύτερα ! 

@alina80, πως είσαι κοπέλα μου ? Προχωραει καλά ? 

@Dggs, κορίτσι μου γερά και δυνατά !!!! Σου στέλνω όλη την θετική μου σκεψη και όλα θα πάνε καλά !!! 

@Mishka, πως είσαι ? 

Φιλιά σε όλες σας !!! ( @tania43, @Georgia1972, @brave, @αστα, @merenda1980, @NINA78) ... Ελπιζω να μην ξέχασα καμιά σας !!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2019 at 9:38 ΠΜ, dimitra19 είπε:

Καλημέρααααααα κοριτσια μου !!! 

Τι κάνετε ? Χαθηκα για λίγο αλλά δεν σας ξεχνώ !!! Ευχομαι να είστε όλες καλά ! Νομίζω είδα και νέα μέλη στην παρέα μας οπότε Welcomeeee !!!! 

Πηγα την προηγουμενη εβδομάδα και άκουσα την καρδουλα του μωρού !!! Ουαου..... ανυπομονω να ξαναπάω αλλά αυτή την φορά θα το βιντεοσκοπήσω κιόλας να το ακούω όποτε θέλω ! 

@palmoira, πως είσαι κορίτισι μου !!! Πως είναι το μπεμπέ σου !!! Δεν πρόλαβα  να διαβάσω τις προηγούμενες αναρτήσεις . Σου ευχομαι ολόψυχα τα καλύτερα ! 

@alina80, πως είσαι κοπέλα μου ? Προχωραει καλά ? 

@Dggs, κορίτσι μου γερά και δυνατά !!!! Σου στέλνω όλη την θετική μου σκεψη και όλα θα πάνε καλά !!! 

@Mishka, πως είσαι ? 

Φιλιά σε όλες σας !!! ( @tania43, @Georgia1972, @brave, @αστα, @merenda1980, @NINA78) ... Ελπιζω να μην ξέχασα καμιά σας !!!!!! 

Καλώς την! Και σε σκεφτόμουν αυτές τις ημέρες! Κάθε φορά που θα ακούς την καρδιά θα είναι το ίδιο μαγικό! Καλά πάμε και εμείς -ελπιζω να το επιβεβαιώσουμε και αύριο στην β επιπέδου. 

Καλημέρα όμορφες, καλή εβδομάδα να έχουμε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...