Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Ελενηeleni είπε:

Εξωσωματική...αλλά τα ωάρια δεν είναι καλά...οπότε μάλλον θα πάμε για ξενα

Εγώ που δεν έχω κάνει εξωσωματική δεν μετανιώνω που θα πάω με δανικό... Ανυπομονώ να έρθει η ώρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κόρες καλησπέρα! 

Πολύ ανώδυνη η διαδικασία της έμβρυομεταφοράς τελικά. Πιο μεγάλη ενόχληση έχω στο ΠΑΠ! 

Μεταφέραμε ένα άριστο έμβρυο και ένα σχεδόν άριστο -ετσι είπε η εμβρυολόγος. Και βάλαμε κ τρία κατάψυξη, τα οποία είναι πολύ καλά (όχι σαν αυτά που μεταφέραμε όμως). Αυτά τα νέα. Νιώθω λίγο περίεργα. Μάλλον δεν ξέρω πως να νιώσω. Ελπίζω η μήτρα μου να είναι δεκτική και να τα αγκαλιάσει. 

Και ένα ωραίο που μου είπε η εμβρυολόγος όταν μας έδωσε το χαρτί με τις φωτογραφίες και τα στοιχεία "Εύχομαι αυτή να είναι η πρώτη φωτογραφία των μωρών σας". 

Αλινα μου με το καλο να φωλιασουν βαθια και τα δυο μωρακια σου.Ειδες που δεν ηταν τιποτα η εμβρυομεταφορα!Τωρα κατσε ξαπλα και απολαυσε.Φιλακια πολλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα Λενακι! Μου αρέσει που σε ακούω τόσο χαλαρή! Όπως και να χει θα έρθει το αποτέλεσμα με όποιον τρόπο! Είναι ωραία να έχεις επιλογές!!! Τα καλύτερα σου εύχομαι Παριζιανα φίλη! Θέλω μια χάρη...έχω μια εφαρμογή που μου έλεγε ότι η Μπέμπα μου είναι σαν γαλλικό κρουασάν τις προηγούμενες μέρες. Επειδή στην κατάσταση μου τα ταξίδια είναι απαγορευτικά εάν μπορείς φάε ένα στη υγεία μου!!χαχαχαχα

καλη επιτυχία! 

@Zoe_79K και κοκκινομάλλα δεν σας πιστεύω...μέθη για την εμβρυομεταφορα! Καλε πόσο άγχος είχατε?

Εμένα στο κέντρο σου δίνουν απλά ένα ελαφρύ ηρεμιστικό πριν και ένα χάπι για τις συσπάσεις. Εγώ επειδή είμαι εντελώς αμαθή από ηρεμιστικά όλη την υπόλοιπη μέρα σχεδόν κοιμόμουν του καλού καιρού!Νομίζω ότι ωραιότερη στιγμή δεν υπάρχει στη διαδικασία της προσπάθειας! Τσουπ και να τα εμβρυακια σε φουσκαλιτσες μέσα στη μήτρα! Μετανιώνω που δεν το τράβηξα κρυφά βίντεο! Και για πείτε μου τώρα, στην κλασική γονιμοποίηση η πρώτη φορά που βλέπεις το μωρό είναι στον υπέρηχο. Εμεις είτε με δικά μας είτε με ξένα έχουμε δει τα μωρά μας από ανώριμα ωαρια μέχρι και εμβρυακια να κολυμπάνε στη μήτρα! Τέλειο? Καταπληκτικό! 

Εννοειται ότι γίνεται διασταύρωση παντως σε όλα τα κέντρα...

Καλησπερα κοριτσια.Σασ διαβαζω καιρο και παιρνω κουραγιο απο τισ επιτυχιεσ σασ γιατι ειμαι και εγω στην τελευταια προσπαθεια με τα δικα μου ωαρια.Που μετανιωσα που την ξεκινησα..Διαβαζω για τισ εμβρυομεταφορεσ σασ και αν και βετερανοσ,συνειδητοποιω οτι τελικα η ηρεμια ειναι πολυ βασικη την ημερα εκεινη.Εγω τισ πιο πολλεσ φορεσ χιλιομετρα,κουραση.Σε ποια φαρμακα αναφερεσαι?Αν θυμασαι φυσικα..Εμενα μια φορα μονο σε ενα κεντρο μου εδωσαν το feldene που νομιζω ειναι για τισ συσπασεισ..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κόρες καλησπέρα! 

Πολύ ανώδυνη η διαδικασία της έμβρυομεταφοράς τελικά. Πιο μεγάλη ενόχληση έχω στο ΠΑΠ! 

Μεταφέραμε ένα άριστο έμβρυο και ένα σχεδόν άριστο -ετσι είπε η εμβρυολόγος. Και βάλαμε κ τρία κατάψυξη, τα οποία είναι πολύ καλά (όχι σαν αυτά που μεταφέραμε όμως). Αυτά τα νέα. Νιώθω λίγο περίεργα. Μάλλον δεν ξέρω πως να νιώσω. Ελπίζω η μήτρα μου να είναι δεκτική και να τα αγκαλιάσει. 

Και ένα ωραίο που μου είπε η εμβρυολόγος όταν μας έδωσε το χαρτί με τις φωτογραφίες και τα στοιχεία "Εύχομαι αυτή να είναι η πρώτη φωτογραφία των μωρών σας". 

Με το καλό! Εύχομαι να είναι η αρχή ενός υπέροχου ταξιδιού! Καλοστέριωτα! 

  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Daphne259 είπε:

Alina μου καλή επιτυχία! Πότε κάνεις χοριακή? Είμαστε όλες μαζί σου!

Σε όλα τα κορίτσια την καλημέρα μου...:)

Καλημέρα Δάφνη μου. Ευχαριστώ πολύ. 31 Οκτωβρίου η χοριακή. 

Καλημέρα σε όλες! Μια όμορφη Κυριακή να έχουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Σασ διαβαζω καιρο και παιρνω κουραγιο απο τισ επιτυχιεσ σασ γιατι ειμαι και εγω στην τελευταια προσπαθεια με τα δικα μου ωαρια.Που μετανιωσα που την ξεκινησα..Διαβαζω για τισ εμβρυομεταφορεσ σασ και αν και βετερανοσ,συνειδητοποιω οτι τελικα η ηρεμια ειναι πολυ βασικη την ημερα εκεινη.Εγω τισ πιο πολλεσ φορεσ χιλιομετρα,κουραση.Σε ποια φαρμακα αναφερεσαι?Αν θυμασαι φυσικα..Εμενα μια φορα μονο σε ενα κεντρο μου εδωσαν το feldene που νομιζω ειναι για τισ συσπασεισ..

Μου είχαν δώσει ένα λεξοτανίλ και το άλλο δεν το θυμάμαι, μπορεί να ήταν και feldene αλλά δεν είμαι σίγουρη... Η ηρεμία είναι σημαντική αλλά δυσεύρετη! Εγώ δεν μπορώ να είμαι ήρεμη , προσπαθώ απλά να διαχειριστώ λίγο το άγχος μου. Στην εμβρυομεταφορα μου ειδικά την τελευταία ήμουν πολύ χαρούμενη και σίγουρη ότι θα πετύχει! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2018 at 5:50 PM, alina80 said:

Καταλαβαίνω -εχεις και το πήγαινε έλα. Εύχομαι λοιπόν να μεγαλώσουν όσο πρέπει και τα τέσσερα (τουλάχιστον) ωοθυλάκια

Σ ευχαριστω Αλινα μου :) και σ'εσενα, καλή εμφύτευση, μαζί σου για τ αποτελέσματα.

On 10/19/2018 at 6:25 PM, Zoe_79K said:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ OOOOΟΛΕΣ για τα όμορφα λογια σας!!!  :wub:  

Kι εγώ χάρηκα πολυ με τον σημερινό μου υπέρηχο, και εύχομαι ΟΛΕΣ να έχουμε να μοιραζόμαστε όμορφα νέα σε αυτήν την παρέα!! 

@lennio μου έχεις όλη μου τη θετική ενέργεια, μακάρι όλα να ξεκαθαρίσουν σύντομα, και να γίνει το καλύτερο!! Σημασία έχει ότι εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, και ότι ξέρεις ότι η προσπάθεια σου αυτή [που όλες θα θελαμε να πετυχει], γίνεται για καλό, για να μην υπάρχουν "αν".... όπως λέγαμε, κι όχι για να ταλαιπωρείσαι.Για αυτό και είπες ότι θα έχει και πιο περιορισμένη διάρκεια. Και μη ξεχνάς ότι ακόμα και τα στατιστικά, η ζωή καμιά φορά τα διαψεύδει ...με ευχάριστο τρόπο!! Αρα σκεφτόμαστε θετικά σε κάθε βήμα που κάνουμε :wink: !! Η' ....προχωράμε μπροστά! Ευχομαι τα καλύτερα για εσενα, και σύντομα να έχεις να μας πεις καλά νέα!!!! 

@Dggs καλώς ήλθες στην παρέα μας! Όλες εδώ είχαμε περιπέτειες, άλλες πιο πολλές -αλλες πιο λίγες. Σημασία έχει ότι δεν το βάζουμε κάτω. Πολύ σώστα σκέφτεσαι να μη χάνεις άλλο χρόνο, το έχω περάσει κι εγώ. Είμαστε εδώ πάντως να μοιραστούμε σκέψεις και μαζί σου, και να κουβεντιάσουμε ό,τι θα ηθελες!! 

@alina80 μου, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ για αύριο!!!  ❤ ❤  ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!  Η @palmoira τα είπε για άλλη μια φορά όλα πολύ σωστα!!!

Εγώ θα προσθέσω κάτι μόνο: επειδή σε αυτή την διαδικασία πρέπει η γυναίκα να είναι ήρεμη και σταθερή, κι εγώ... φοβόμουν, δεν το ειχα ξανακάνει, είχα άγχος και δεν θα ήμουν πολύ ήρεμη+σταθερη, είπαμε με το γιατρό να κάνω την εμβρυομεταφορά με... μέθη. Κι έτσι έγινε. Στην αιθουσα της εμβρυομεταφοράς ήταν και ο σύζυγος μου, στην ακρούλα. Υπήρχε όντως ένα μονιτορ, στο οποίο μας έδειξαν τα 2 εμβρυάκια [2 βλαστοκύστες 5 ημέρων] που θα έβαζαν, ειπαμε καλη επιτυχία, και εγώ μετά από 2 λεπτά ...κοιμήθηκα. Ολα πήγαν τέλεια. Καμία ζάλη μετά. Σε 10-15 λεπτά με ξύπνησαν, για να επιστρέψω σε δωμάτιο νοσηλείας του κέντρου, όπου θα έμενα ξαπλωμένη για 1 ωρίτσα -έτσι γίνεται σε όλες τις εμβρυομεταφορές, είτε κάνεις μέθη είτε όχι. Επειδή έκανα όμως μέθη, το προηγούμενο βράδυ έφαγα κάτι ελαφρύ στις 21.00 και μετά τιποτα, και ήπια το τελευταίο νεράκι/ρόφημα στις 00.00 και μετά τιποτααααα  -μέχρι και την εμβρυομεταφορά την επομενη ημέρα, που την είχαμε βάλει νωρίς στις 8. Ξύπνησα και πήγα δηλαδή, και επειδη θα έκανα μέθη, μου ειπαν να μη πιω ούτε νερό. Ολα σε συνεννόηση με τον γιατρό. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και σε εσένα! Το εύχομαι ολόψυχα, και περιμένω ωραία νέα αύριο!!!    ❤️

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ  :)

Σ ευχαριστω Ζωή μου για την σούπερ διάθεσή σου. Πώς τα πας; Όλα και μόνο καλά εύχομαι :)

On 10/20/2018 at 12:28 PM, palmoira said:

Καλημέρα Λενακι! Μου αρέσει που σε ακούω τόσο χαλαρή! Όπως και να χει θα έρθει το αποτέλεσμα με όποιον τρόπο! Είναι ωραία να έχεις επιλογές!!! Τα καλύτερα σου εύχομαι Παριζιανα φίλη! Θέλω μια χάρη...έχω μια εφαρμογή που μου έλεγε ότι η Μπέμπα μου είναι σαν γαλλικό κρουασάν τις προηγούμενες μέρες. Επειδή στην κατάσταση μου τα ταξίδια είναι απαγορευτικά εάν μπορείς φάε ένα στη υγεία μου!!χαχαχαχα

καλη επιτυχία! 

@Zoe_79K και κοκκινομάλλα δεν σας πιστεύω...μέθη για την εμβρυομεταφορα! Καλε πόσο άγχος είχατε?

Εμένα στο κέντρο σου δίνουν απλά ένα ελαφρύ ηρεμιστικό πριν και ένα χάπι για τις συσπάσεις. Εγώ επειδή είμαι εντελώς αμαθή από ηρεμιστικά όλη την υπόλοιπη μέρα σχεδόν κοιμόμουν του καλού καιρού!Νομίζω ότι ωραιότερη στιγμή δεν υπάρχει στη διαδικασία της προσπάθειας! Τσουπ και να τα εμβρυακια σε φουσκαλιτσες μέσα στη μήτρα! Μετανιώνω που δεν το τράβηξα κρυφά βίντεο! Και για πείτε μου τώρα, στην κλασική γονιμοποίηση η πρώτη φορά που βλέπεις το μωρό είναι στον υπέρηχο. Εμεις είτε με δικά μας είτε με ξένα έχουμε δει τα μωρά μας από ανώριμα ωαρια μέχρι και εμβρυακια να κολυμπάνε στη μήτρα! Τέλειο? Καταπληκτικό! 

Εννοειται ότι γίνεται διασταύρωση παντως σε όλα τα κέντρα...

Καλημέρα Παλμοιρα μου και στο σημερινό μου πρωινό σε σκέφτηκα με το κρουασάν μου χεχεχε! Θέλω πολλές φορές να σας στείλω φωτό (είμαι κ φωτογράφος, τι να κάνω) αλλά δε μπορώ εδώ. Λοιπόν, ήταν τραγανιστο απ έξω κ μαλακό στην ψύχα, όπως πρέπει. 

Ναι είμαι χαλαρή, μ εξαίρεση την Παρασκευή όπου και είδαμε ότι μεγαλώνουν άνισα τα φολικιουλακια μου (follicules στα γαλλικά), αλλά κρατησε για λίγο η θλίψη μου, με βοήθησε μια καλή φίλη να συνέλθω γρήγορα κ σκέφτηκα πως η ανάμνηση των προηγούμενων αποτυχιών ερχόταν πάλι κ μ έκανε να φοβάμαι, αλλά όχι! Αυτή είναι μια νέα φορά, διαφορετική κι όπως είπες Παλμοιρα μου, υπάρχουν επιλογές κ η αποδοχή μιας δωρεάς ωαρίων είναι επιλογή!! 

Ε, αν δεν πάει καλά, θα στεναχωρηθώ, θα κλαψω, θα θυμώσω ίσως, αλλά θα συνέλθω γρήγορα. Έχω εξασκηθεί τώρα και αν μη τι άλλο δεν είναι το τέλος του κόσμου. Είμαστε όλες δυνατές εδώ κ πόσες ακόμα κοπέλες που μας διαβάζουν! Είμαι έτοιμη και για δωρεά αν χρειαστεί, πανέτοιμη, δε νιώθω πια διαφορά, κορίτσια. Σκεφτομουν....αν κάποιος με ρωτούσε τι προτιμάς Ελένη; Ένα παιδί από δικά σου ωάρια ή ένα παιδί από δωρισμενα; Θα απαντούσα με πλήρη συνείδηση: ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ. 

Αυτό <3

Είμαι στη σάλα αναμονής για τον υπέρηχο που θα δείξει μαζί με τις αιματολογικές στο γιατρό μου τι θα κάνουμε.

Σας φιλώ όλες, η ζωή είναι ωραία κι εμείς τυχερές που έχουμε επιλογές και καλή υγεία! 

Καλή μας εβδομάδα με τα καλύτερα νέα για όλες μας. 

Bisous

 

On 10/20/2018 at 12:38 PM, inglaterra said:

Χαίρομαι με τα νέα σου lennio μου. Ευχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν και σύντομα να κατέβεις Ελλάδα για να συνεχίσεις ακάθεκτη! 

Τα φιλιά μου! :)

Σ ευχαριστω πολύ πολύ! Ο,τι είναι να γίνει ας γίνει. Πώς τα πας; :)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες! Τι κάνετε; Εγώ στην ξάπλα, χαλαρά. 

Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε εμπειρία με κολπικά χαπια; Βλέπω άσπρα στο εσώρουχο και στο σεντόνι. Μήπως δεν τα βάζω σώστα; (Σορι για τις λεπτομέρειες). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , alina80 είπε:

Καλησπέρα όμορφες! Τι κάνετε; Εγώ στην ξάπλα, χαλαρά. 

Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε εμπειρία με κολπικά χαπια; Βλέπω άσπρα στο εσώρουχο και στο σεντόνι. Μήπως δεν τα βάζω σώστα; (Σορι για τις λεπτομέρειες). 

Καλημέρα Αλίνα και καλές ξάπλες! Με όλα τα κολπικά είτε υπόθετο είτε κρέμες συνήθως έχεις τέτοιες εκκρίσεις. Να υποθέσω ουτροτζεσταν ?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα Αλίνα και καλές ξάπλες! Με όλα τα κολπικά είτε υπόθετο είτε κρέμες συνήθως έχεις τέτοιες εκκρίσεις. Να υποθέσω ουτροτζεσταν ?

Παλμοίρα μου καλησπέρα. , gynalven (αντίστοιχο του ουτροτζεσταν) και cyclacur είναι. Δεν είχα ξανά τέτοια εμπειρία (μόνο παλιά κάτι αλοιφές για μύκητες είχα βάλει και συνήθως το πρωί στο μπάνιο μια ποσότητα την εβλεπα). Και δεν συμβαίνει πάντα.  Για αυτό λέω αν τα βάζω σώστα ή έτσι είναι - είναι δηλαδή αναμενόμενο να αποβάλλετε κάποια ποσότητα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Παλμοίρα μου καλησπέρα. , gynalven (αντίστοιχο του ουτροτζεσταν) και cyclacur είναι. Δεν είχα ξανά τέτοια εμπειρία (μόνο παλιά κάτι αλοιφές για μύκητες είχα βάλει και συνήθως το πρωί στο μπάνιο μια ποσότητα την εβλεπα). Και δεν συμβαίνει πάντα.  Για αυτό λέω αν τα βάζω σώστα ή έτσι είναι - είναι δηλαδή αναμενόμενο να αποβάλλετε κάποια ποσότητα. 

Ναι αναμενόμενο είναι. Μπορείς να βάζεις ένα σερβιετακι εάν σε ενοχλεί πολύ 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι αναμενόμενο είναι. Μπορείς να βάζεις ένα σερβιετακι εάν σε ενοχλεί πολύ 

Ευχαριστώ πολύ palmoira. Δεν με ενοχλεί, ανησύχησα. Ευχαριστώ (άσχετο, δύο μέρες ξάπλα έχω κολλήσει με το orange is the new black). 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ palmoira. Δεν με ενοχλεί, ανησύχησα. Ευχαριστώ (άσχετο, δύο μέρες ξάπλα έχω κολλήσει με το orange is the new black). 

@alina80 έχω δει και τους 6 κύκλους.... Είναι πάρα πολύ ωραία σειρά και κολλητική..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...