Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα σε όλες με μια μεγάλη ευχή να πετύχουνε οι προσπάθειές μας!

Σας γράφω από Παρίσι όπου μένω τα τελευταία τρία χρόνια. Βρίσκομαι στην τέταρτη διέγερση με φτωχά αποτελέσματα. Εδώ στη Γαλλία ο νόμος ορίζει ότι πρέπει να έχεις τουλάχιστον 4 ώριμα ωάρια για να προχωρήσεις σε ωοληψία. 'Εχω κλειστές σάλπιγγες χωρίς δυνατότητα απόφραξης και χαμηλό απόθεμα ωοθηκών και πλέον 41 ετών. Έχω κάνει ήδη μια εξωσωματική με αρνητικό αποτέλεσμα, μια δεύτερη διέγερση με μόνο 3 ωοθηλάκια όπου ακυρώθηκε, μία τρίτη με 5 όπου τελικά δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά μια που είχαμε 2 έμβρυα πολύ χαμηλής ποιότητας και τώρα, πρώτη φορά με μακρύ πρωτόκολο, είναι αγώνας δρόμου κι έχω αρχίσει και χάνω δυνάμεις.

'Αμα δε, πάω να το συζητήσω και με κάποιο φιλικό πρόσωπο, τι παθαίνουν όλοι ρε παιδί μου και κάνουν σα να μη θέλουν να το συζητήσουν, μπλοκάρουν σα να μην ξέρουν τι να πουν λες κ θέλει οδηγίες χρήσεως.

Τώρα, κοντά 10 μέρες ενέσεων με 400 gonal,  ακόμα δεν ξέρουμε αν θα προχωρήσουμε. Κάθε 2η μέρα που βλέπω το γιατρό μου, μου λέει την μευαύριο θα δούμε. Είχα δύο ωοθηλάκια. Τώρα έχω 4 αλλά δεν ξέραμε αν θα μεγαλώσουν, Τελικά μεγάλωσαν αλλά δεν ξέρουμε εαν θα φτάσουν τα άλλα δύο σε ωρίμανση. Δηλαδή πόσο χαλαρή να μείνω; Προχωράμε και βλέπουμε πάλι μεθαύριο....

Για γερά νεύρα. Μπράβο σε όλες μας! Που ούτε καν φανταζόμασταν πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας. Ελπίζω να είμαι εδώ και για εσάς μια που πήρα το θάρρος να μπω στην κουβέντα σας. Κατάλαβα ότι μόνο όποιος ζει κάτι παρόμοιο μπορεί να καταλάβει και να συζητήσει κάτι τέτοιο.

Σκέφτομαι παρομοίως τη δωρεά ωαρίων μια που αδυνατώ να ταλαιπωρώ για πολύ ακόμα τον οργανισμο μου και την ψυχολογία μου.

Καλό απόγευμα σε όλες.

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα! Μπαίνω για λίγο στα γρήγορα για να μάθω τα νέα σας και να σας πω πως τα όμορφα διδυμακια μου γεννηθηκαν χθες το πρωι! Ειναι καλο το βάρος τους αλλά θα μείνουν για λίγο στη θερμοκοιτιδα για προληπτικούς λόγους, οπότε καταλαβαίνετε πως απλώς τους έκανα μια γρήγορη αγκαλιά.

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια ν' αξιωθουν να το ζησουν!

Νινα μου συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους να εχεις.

Xristia μου με το καλο να προχωρησεις!

Psipsinel η ωρα η καλη να ειναι και να το χαρειτε με τον αντρουλη σου!!!

Daphne σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να την πάρεις την απόφαση και εύχομαι να πετύχεις χωρίς άλλες δυσκολίες!

Lenio Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είσαι κι εσύ πολύ δυνατή! Πολλά μπράβο! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι τυχερή σου, αλλά αν πάλι δεν ειναι μην ταλαιπωρήσει άλλο τον εαυτό σου... Προχωρά με δανεικά. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

Κοριτσια θα προσπαθησω να ξαναμπω να σας πω περισσοτερα.

Φιλια προς το παρον!

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! Μπαίνω για λίγο στα γρήγορα για να μάθω τα νέα σας και να σας πω πως τα όμορφα διδυμακια μου γεννηθηκαν χθες το πρωι! Ειναι καλο το βάρος τους αλλά θα μείνουν για λίγο στη θερμοκοιτιδα για προληπτικούς λόγους, οπότε καταλαβαίνετε πως απλώς τους έκανα μια γρήγορη αγκαλιά.

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια ν' αξιωθουν να το ζησουν!

Νινα μου συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους να εχεις.

Xristia μου με το καλο να προχωρησεις!

Psipsinel η ωρα η καλη να ειναι και να το χαρειτε με τον αντρουλη σου!!!

Daphne σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να την πάρεις την απόφαση και εύχομαι να πετύχεις χωρίς άλλες δυσκολίες!

Lenio Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είσαι κι εσύ πολύ δυνατή! Πολλά μπράβο! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι τυχερή σου, αλλά αν πάλι δεν ειναι μην ταλαιπωρήσει άλλο τον εαυτό σου... Προχωρά με δανεικά. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

Κοριτσια θα προσπαθησω να ξαναμπω να σας πω περισσοτερα.

Φιλια προς το παρον!

Ωωωωωω μπράβο κορίτσι μου..... γερά κ τυχερά στη ζωή τους.....μπράβο Γεωργία μου......πολύ χάρηκα.....

σας φιλώ..... και τους τρεις σας !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλησπέρα σε όλες με μια μεγάλη ευχή να πετύχουνε οι προσπάθειές μας!

Σας γράφω από Παρίσι όπου μένω τα τελευταία τρία χρόνια. Βρίσκομαι στην τέταρτη διέγερση με φτωχά αποτελέσματα. Εδώ στη Γαλλία ο νόμος ορίζει ότι πρέπει να έχεις τουλάχιστον 4 ώριμα ωάρια για να προχωρήσεις σε ωοληψία. 'Εχω κλειστές σάλπιγγες χωρίς δυνατότητα απόφραξης και χαμηλό απόθεμα ωοθηκών και πλέον 41 ετών. Έχω κάνει ήδη μια εξωσωματική με αρνητικό αποτέλεσμα, μια δεύτερη διέγερση με μόνο 3 ωοθηλάκια όπου ακυρώθηκε, μία τρίτη με 5 όπου τελικά δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά μια που είχαμε 2 έμβρυα πολύ χαμηλής ποιότητας και τώρα, πρώτη φορά με μακρύ πρωτόκολο, είναι αγώνας δρόμου κι έχω αρχίσει και χάνω δυνάμεις.

'Αμα δε, πάω να το συζητήσω και με κάποιο φιλικό πρόσωπο, τι παθαίνουν όλοι ρε παιδί μου και κάνουν σα να μη θέλουν να το συζητήσουν, μπλοκάρουν σα να μην ξέρουν τι να πουν λες κ θέλει οδηγίες χρήσεως.

Τώρα, κοντά 10 μέρες ενέσεων με 400 gonal,  ακόμα δεν ξέρουμε αν θα προχωρήσουμε. Κάθε 2η μέρα που βλέπω το γιατρό μου, μου λέει την μευαύριο θα δούμε. Είχα δύο ωοθηλάκια. Τώρα έχω 4 αλλά δεν ξέραμε αν θα μεγαλώσουν, Τελικά μεγάλωσαν αλλά δεν ξέρουμε εαν θα φτάσουν τα άλλα δύο σε ωρίμανση. Δηλαδή πόσο χαλαρή να μείνω; Προχωράμε και βλέπουμε πάλι μεθαύριο....

Για γερά νεύρα. Μπράβο σε όλες μας! Που ούτε καν φανταζόμασταν πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας. Ελπίζω να είμαι εδώ και για εσάς μια που πήρα το θάρρος να μπω στην κουβέντα σας. Κατάλαβα ότι μόνο όποιος ζει κάτι παρόμοιο μπορεί να καταλάβει και να συζητήσει κάτι τέτοιο.

Σκέφτομαι παρομοίως τη δωρεά ωαρίων μια που αδυνατώ να ταλαιπωρώ για πολύ ακόμα τον οργανισμο μου και την ψυχολογία μου.

Καλό απόγευμα σε όλες.

 

Καλημερα κ καλώς μας ήρθες...

πριν προχωρήσω στα δανεικά ωαρια , είχα περάσει , σχεδόν έναν χρόνο , με δυο διεγέρσεις κ δυο φυσικούς κύκλους....  μάταια , λίγα ωαρια κ κακής ποιότητας..... ήμουν στην ηλικία σου...

Δεν είχα δεύτερη σκέψη για δανεικά , δόξα το θεό , που υπάρχει κ αυτή η λύση...

Δεν ξερω το νομοθετικό πλαίσιο , που ισχύει , στο Παρίσι...σχετικά με τη δωρεά ωαριων , και εύχομαι να τα καταφέρεις αυτή τη φορά , αλλιώς μην χάνεις άλλο χρόνο , προχώρησε στα δανεικά ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! Μπαίνω για λίγο στα γρήγορα για να μάθω τα νέα σας και να σας πω πως τα όμορφα διδυμακια μου γεννηθηκαν χθες το πρωι! Ειναι καλο το βάρος τους αλλά θα μείνουν για λίγο στη θερμοκοιτιδα για προληπτικούς λόγους, οπότε καταλαβαίνετε πως απλώς τους έκανα μια γρήγορη αγκαλιά.

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια ν' αξιωθουν να το ζησουν!

Νινα μου συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους να εχεις.

Xristia μου με το καλο να προχωρησεις!

Psipsinel η ωρα η καλη να ειναι και να το χαρειτε με τον αντρουλη σου!!!

Daphne σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να την πάρεις την απόφαση και εύχομαι να πετύχεις χωρίς άλλες δυσκολίες!

Lenio Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είσαι κι εσύ πολύ δυνατή! Πολλά μπράβο! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι τυχερή σου, αλλά αν πάλι δεν ειναι μην ταλαιπωρήσει άλλο τον εαυτό σου... Προχωρά με δανεικά. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

Κοριτσια θα προσπαθησω να ξαναμπω να σας πω περισσοτερα.

Φιλια προς το παρον!

Γιουπι,ηρθαν τα ζουζουνακια!Χιλιοχρονα και καλοτυχα να ειναι Γεωργια μου.Σε ευχαριστω για τις ευχες!Φιλια και στους τεσσερις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

GEORGIA 

8 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! Μπαίνω για λίγο στα γρήγορα για να μάθω τα νέα σας και να σας πω πως τα όμορφα διδυμακια μου γεννηθηκαν χθες το πρωι! Ειναι καλο το βάρος τους αλλά θα μείνουν για λίγο στη θερμοκοιτιδα για προληπτικούς λόγους, οπότε καταλαβαίνετε πως απλώς τους έκανα μια γρήγορη αγκαλιά.

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια ν' αξιωθουν να το ζησουν!

Νινα μου συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους να εχεις.

Xristia μου με το καλο να προχωρησεις!

Psipsinel η ωρα η καλη να ειναι και να το χαρειτε με τον αντρουλη σου!!!

Daphne σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να την πάρεις την απόφαση και εύχομαι να πετύχεις χωρίς άλλες δυσκολίες!

Lenio Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είσαι κι εσύ πολύ δυνατή! Πολλά μπράβο! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι τυχερή σου, αλλά αν πάλι δεν ειναι μην ταλαιπωρήσει άλλο τον εαυτό σου... Προχωρά με δανεικά. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

Κοριτσια θα προσπαθησω να ξαναμπω να σας πω περισσοτερα.

Φιλια προς το παρον!

Γλυκεια μανουλα να χαιρεσαι τ'αγγελουδια σου,να σου ζησουν ,να ειναι η αρχη της καλυτερης περιοδου της ζωης σου ,η Παναγια μας, μαζι σας ,αρωγος σε καθε σας βημα να σας χαριζει ολα τα αγαθα,ευχομαι μονο ευκολα απο εδω και περα και απειρες χαρες στην οικογενεια σου.

  • Ευχαριστώ 1

Smiley ζευγάρια

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Καλημερα κ καλώς μας ήρθες...

πριν προχωρήσω στα δανεικά ωαρια , είχα περάσει , σχεδόν έναν χρόνο , με δυο διεγέρσεις κ δυο φυσικούς κύκλους....  μάταια , λίγα ωαρια κ κακής ποιότητας..... ήμουν στην ηλικία σου...

Δεν είχα δεύτερη σκέψη για δανεικά , δόξα το θεό , που υπάρχει κ αυτή η λύση...

Δεν ξερω το νομοθετικό πλαίσιο , που ισχύει , στο Παρίσι...σχετικά με τη δωρεά ωαριων , και εύχομαι να τα καταφέρεις αυτή τη φορά , αλλιώς μην χάνεις άλλο χρόνο , προχώρησε στα δανεικά ....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!

Εδώ στη Γαλλία απαγορεύεται αλλά αν χρειαστεί θα ταξιδέψω στο εξωτερικό.

Να χαίρεσαι το παιδί ή παιδάκια!!!

Το πόσο  χαρηκα και πόσο καλό μου έκαναν οι απαντήσεις σας, πωπω πόσο σημαντικό είναι αυτές τις στιγμές βρε παιδί μου! Να είστε καλά βρε κορίτσια κι εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου να είναι σ εσάς και στις οικογένειές σας!

Εγώ είπα ότι εάν δεν προχωρήσει κι αυτή τη φορά, θα το σκεφτούμε για μια τελευταία προσπάθεια μετά το Καλοκαίρι, εάν το αντέχω. Να χάσω τα κιλά που πήρα όλο αυτό το διάστημα, να έχω υψηλότερη βιταμίνη d και γενικά να πω ότι έκανα ό,τι μπορούσα. Αύριο πάμε στο γυναικολόγο να δούμε εάν θα προχωρήσουμε σε ωοληψία.

Εσείς προχωρήσατε όλες με δωρεά; Από τα γραφόμενα δεν έχω καταλάβει πολύ καλά αλλά παίζει να φταίνε κι οι ορμόνες χεχε.

Σας εύχομαι μια πολύ καλή ημέρα και σε όσες κοπέλες χαίρεστε πλέον τα μωράκια σας να έχετε μια καρδιά γεμάτη χαρά και να είναι καλότυχα!!!

9 hours ago, Georgia1972 said:

Κορίτσια μου Καλημέρα! Μπαίνω για λίγο στα γρήγορα για να μάθω τα νέα σας και να σας πω πως τα όμορφα διδυμακια μου γεννηθηκαν χθες το πρωι! Ειναι καλο το βάρος τους αλλά θα μείνουν για λίγο στη θερμοκοιτιδα για προληπτικούς λόγους, οπότε καταλαβαίνετε πως απλώς τους έκανα μια γρήγορη αγκαλιά.

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια ν' αξιωθουν να το ζησουν!

Νινα μου συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους να εχεις.

Xristia μου με το καλο να προχωρησεις!

Psipsinel η ωρα η καλη να ειναι και να το χαρειτε με τον αντρουλη σου!!!

Daphne σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να την πάρεις την απόφαση και εύχομαι να πετύχεις χωρίς άλλες δυσκολίες!

Lenio Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είσαι κι εσύ πολύ δυνατή! Πολλά μπράβο! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι τυχερή σου, αλλά αν πάλι δεν ειναι μην ταλαιπωρήσει άλλο τον εαυτό σου... Προχωρά με δανεικά. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

Κοριτσια θα προσπαθησω να ξαναμπω να σας πω περισσοτερα.

Φιλια προς το παρον!

Συγχαρητήρια!!! Καλότυχα να είναι κι εσείς να έχετε μόνο χαρές!

Σ ευχαριστώ που σ αυτή τη στιγμή σου πήρες το χρόνο να  ευχηθείς!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NINA78 είπε:

Κοριτσια μολις εμαθα την δευτερη β-χωριακη.Απο 44 πηγε 103.Καλο ειναι αυτο,ε?Αυτη η αγωνια ποτε θα λαβει τελος?

συνχαρητηρια κοριτσι μου ειναι τελειο το αποτελεσμα!!! η αγωνια δυστηχως κραταει κ τους 9 μηνες καθε μηνας κ χειροτερος θελω να σου πω. στην αρχη φοβασαι με τις χοριακες μετα για την αυχενικη μετα να μην κολλησεις τιποτα επικυνδινο για την εγκυμοσυνη μετα για την β επιπεδου μετα για τυχον προωρο τοκετο χα χα χα ειναι αμετρητα ολα αυτα που θα εχεις αγωνια αλλα περνανε ολα !!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

συνχαρητηρια κοριτσι μου ειναι τελειο το αποτελεσμα!!! η αγωνια δυστηχως κραταει κ τους 9 μηνες καθε μηνας κ χειροτερος θελω να σου πω. στην αρχη φοβασαι με τις χοριακες μετα για την αυχενικη μετα να μην κολλησεις τιποτα επικυνδινο για την εγκυμοσυνη μετα για την β επιπεδου μετα για τυχον προωρο τοκετο χα χα χα ειναι αμετρητα ολα αυτα που θα εχεις αγωνια αλλα περνανε ολα !!!!!!! 

Σε ευχαριστω Λινα μου.Το ξερω με περιμενει δρομος πολυς και αγωνιες και αγχος.Και μεχρι τον τοκετο θα σας πρηξω μαλλον!Παροτι μου ειπαν απο το κεντρο οτι ειναι καλη και η πρωτη χωριακη και η δευτερη και περιμενω οδηγιες για τα φαρμακα,ανησυχω γιατι μου φανηκε χαμηλη η πρωτη.Βεβαια εχει διπλασιαστει και παραπανω,αρα φανταζομαι καλο ειναι αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NINA78 είπε:

Σε ευχαριστω Λινα μου.Το ξερω με περιμενει δρομος πολυς και αγωνιες και αγχος.Και μεχρι τον τοκετο θα σας πρηξω μαλλον!Παροτι μου ειπαν απο το κεντρο οτι ειναι καλη και η πρωτη χωριακη και η δευτερη και περιμενω οδηγιες για τα φαρμακα,ανησυχω γιατι μου φανηκε χαμηλη η πρωτη.Βεβαια εχει διπλασιαστει και παραπανω,αρα φανταζομαι καλο ειναι αυτο. 

ο διπλασιασμος εχει σημασια κ τιποτα αλλο!!!! μην φοβασαι καθολου ολες εδω ειμαστε κ περιμενουμε να περασουν καρτερικα οι μηνες!!!! μια καλη εγκυμοσυνη να εχεις κ να περασουν 9 μηνες χωρις να το καταλαβεις!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , NINA78 είπε:

Κοριτσια μολις εμαθα την δευτερη β-χωριακη.Απο 44 πηγε 103.Καλο ειναι αυτο,ε?Αυτη η αγωνια ποτε θα λαβει τελος?

Μπράβο, μπράβο, μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Μια χαρούλα είναι!!!!!!!!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Τι χαρά!

11 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! Μπαίνω για λίγο στα γρήγορα για να μάθω τα νέα σας και να σας πω πως τα όμορφα διδυμακια μου γεννηθηκαν χθες το πρωι! Ειναι καλο το βάρος τους αλλά θα μείνουν για λίγο στη θερμοκοιτιδα για προληπτικούς λόγους, οπότε καταλαβαίνετε πως απλώς τους έκανα μια γρήγορη αγκαλιά.

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια ν' αξιωθουν να το ζησουν!

Νινα μου συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους να εχεις.

Xristia μου με το καλο να προχωρησεις!

Psipsinel η ωρα η καλη να ειναι και να το χαρειτε με τον αντρουλη σου!!!

Daphne σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να την πάρεις την απόφαση και εύχομαι να πετύχεις χωρίς άλλες δυσκολίες!

Lenio Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είσαι κι εσύ πολύ δυνατή! Πολλά μπράβο! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια να είναι τυχερή σου, αλλά αν πάλι δεν ειναι μην ταλαιπωρήσει άλλο τον εαυτό σου... Προχωρά με δανεικά. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

Κοριτσια θα προσπαθησω να ξαναμπω να σας πω περισσοτερα.

Φιλια προς το παρον!

Γεωργία μου συγχαρητήρια πολλά! Να ναι γερά τα μανάρια! Οπως σου ξανάπα, είσαι τόοοοοσο καλός άνθρωπος και αυτή η ευτυχία σου αξίζει και με το παραπάνω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, NINA78 said:

Κοριτσια μολις εμαθα την δευτερη β-χωριακη.Απο 44 πηγε 103.Καλο ειναι αυτο,ε?Αυτη η αγωνια ποτε θα λαβει τελος?

Συγχαρητήρια!!! Υπέροχα τα νέα σου.

Όλα θα πάνε πριμα, τα δύσκολα σου πιστεύω πέρασαν. Απλά εμείς που έχουμε πασχίσει τόσο, και ξέρουμε κ τοσα για τη διαδικασία, αγχωνόμαστε πιο εύκολα, λογικό. Σου εύχομαι να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου :):):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλησπέρα σε όλες με μια μεγάλη ευχή να πετύχουνε οι προσπάθειές μας!

Σας γράφω από Παρίσι όπου μένω τα τελευταία τρία χρόνια. Βρίσκομαι στην τέταρτη διέγερση με φτωχά αποτελέσματα. Εδώ στη Γαλλία ο νόμος ορίζει ότι πρέπει να έχεις τουλάχιστον 4 ώριμα ωάρια για να προχωρήσεις σε ωοληψία. 'Εχω κλειστές σάλπιγγες χωρίς δυνατότητα απόφραξης και χαμηλό απόθεμα ωοθηκών και πλέον 41 ετών. Έχω κάνει ήδη μια εξωσωματική με αρνητικό αποτέλεσμα, μια δεύτερη διέγερση με μόνο 3 ωοθηλάκια όπου ακυρώθηκε, μία τρίτη με 5 όπου τελικά δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά μια που είχαμε 2 έμβρυα πολύ χαμηλής ποιότητας και τώρα, πρώτη φορά με μακρύ πρωτόκολο, είναι αγώνας δρόμου κι έχω αρχίσει και χάνω δυνάμεις.

'Αμα δε, πάω να το συζητήσω και με κάποιο φιλικό πρόσωπο, τι παθαίνουν όλοι ρε παιδί μου και κάνουν σα να μη θέλουν να το συζητήσουν, μπλοκάρουν σα να μην ξέρουν τι να πουν λες κ θέλει οδηγίες χρήσεως.

Τώρα, κοντά 10 μέρες ενέσεων με 400 gonal,  ακόμα δεν ξέρουμε αν θα προχωρήσουμε. Κάθε 2η μέρα που βλέπω το γιατρό μου, μου λέει την μευαύριο θα δούμε. Είχα δύο ωοθηλάκια. Τώρα έχω 4 αλλά δεν ξέραμε αν θα μεγαλώσουν, Τελικά μεγάλωσαν αλλά δεν ξέρουμε εαν θα φτάσουν τα άλλα δύο σε ωρίμανση. Δηλαδή πόσο χαλαρή να μείνω; Προχωράμε και βλέπουμε πάλι μεθαύριο....

Για γερά νεύρα. Μπράβο σε όλες μας! Που ούτε καν φανταζόμασταν πόση δύναμη κρύβουμε μέσα μας. Ελπίζω να είμαι εδώ και για εσάς μια που πήρα το θάρρος να μπω στην κουβέντα σας. Κατάλαβα ότι μόνο όποιος ζει κάτι παρόμοιο μπορεί να καταλάβει και να συζητήσει κάτι τέτοιο.

Σκέφτομαι παρομοίως τη δωρεά ωαρίων μια που αδυνατώ να ταλαιπωρώ για πολύ ακόμα τον οργανισμο μου και την ψυχολογία μου.

Καλό απόγευμα σε όλες.

 

Λενιώ μου γεια! Αν εγώ ήμουν Παρίσι δε θα κανα ποτέ ωοληψία, ουδέποτε είχα 4 ωάρια! Εδώ σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. Είναι πάρα πολύ δύσκολο και ψυχοφθόρο όλο αυτό ειδικά με τα λίγα ωάρια να προσπαθείς και να ξαναπροσπαθείς κλπ... Εγώ έχω κρατήσει έτσι κι αλλιώς λίγα άτομα κοντά μου και το συζητάω με πολύ λίγους...Εγώ αυτό που δεν αντέχω είναι οι ανόητες παραινέσεις από κόσμο (συγγενείς συμπεριλαμβανομένων) που δίνουν 'συμβουλές' χωρίς καν να τους έχω ζητήσει και χωρίς καν να έχω μιλήσει μαζί τους για το ο,τιδήποτε! Εγώ είμαι σίγουρη για τη δωρεά πάντως, θα κάνω άλλη μια προσπάθεια και μετά βουρ! Δε χάνω άλλο χρόνο, όσο περνάει ο καιρός στεναχωριέμαι ολοένα και περισσότερο για αυτό. Θέλω να γίνω μανούλα, αυτό μόνο με ενδιαφέρει. 'Ο,τι θες να το λες εδώ, τα πάντα! Ολα θα πάνε καλά! Σε φιλώ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...