Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

13 minutes ago, Daphne259 said:

Λενιώ μου γεια! Αν εγώ ήμουν Παρίσι δε θα κανα ποτέ ωοληψία, ουδέποτε είχα 4 ωάρια! Εδώ σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. Είναι πάρα πολύ δύσκολο και ψυχοφθόρο όλο αυτό ειδικά με τα λίγα ωάρια να προσπαθείς και να ξαναπροσπαθείς κλπ... Εγώ έχω κρατήσει έτσι κι αλλιώς λίγα άτομα κοντά μου και το συζητάω με πολύ λίγους...Εγώ αυτό που δεν αντέχω είναι οι ανόητες παραινέσεις από κόσμο (συγγενείς συμπεριλαμβανομένων) που δίνουν 'συμβουλές' χωρίς καν να τους έχω ζητήσει και χωρίς καν να έχω μιλήσει μαζί τους για το ο,τιδήποτε! Εγώ είμαι σίγουρη για τη δωρεά πάντως, θα κάνω άλλη μια προσπάθεια και μετά βουρ! Δε χάνω άλλο χρόνο, όσο περνάει ο καιρός στεναχωριέμαι ολοένα και περισσότερο για αυτό. Θέλω να γίνω μανούλα, αυτό μόνο με ενδιαφέρει. 'Ο,τι θες να το λες εδώ, τα πάντα! Ολα θα πάνε καλά! Σε φιλώ!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!Δύο μέρες τώρα που συμμετέχω εδώ νιώθω πρώτη φορά ουσιαστική στήριξη. Κι εγώ για σας κορίτσια :):)

καλη επιτυχία και στο δρόμο σου, όπως τα λες είναι ακριβώς. Γράφω γρήγορα μια που είμαι στο δρόμο. 

Πολλες καλημέρες ή μπονζουρ :)

<3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Κοριτσια μολις εμαθα την δευτερη β-χωριακη.Απο 44 πηγε 103.Καλο ειναι αυτο,ε?Αυτη η αγωνια ποτε θα λαβει τελος?

Μια χαρα ΝΙΝΑ ,ολα καλα,αλλα το να περιμενεις να περασει η αγωνια εχει πολυ γελιο ,κοριτσακι ετοιμασου για πολυ αγωνια απο δω και περα ,μητροτητα=αγωνια μεχρι την τελευταια μας πνοη,αλλα και ποση χαρα και πληροτητα, που μη μου πεις οτι δεν την αισθανεσαι ηδη;

  • Μου αρέσει 1

Smiley ζευγάρια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Κοριτσια μολις εμαθα την δευτερη β-χωριακη.Απο 44 πηγε 103.Καλο ειναι αυτο,ε?Αυτη η αγωνια ποτε θα λαβει τελος?

ΜΠΡΑΒΟ !!!!! μια χαρά ανέβηκε....πολύ καλά

εγώ γύρισα από το γιατρό μου , είδαμε ένα σάκο....σε καλή θέση....ξανά στις 29/5 για να ακούσουμε καρδιά !!!!

παω να φαω....πεινάω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

ΜΠΡΑΒΟ !!!!! μια χαρά ανέβηκε....πολύ καλά

εγώ γύρισα από το γιατρό μου , είδαμε ένα σάκο....σε καλή θέση....ξανά στις 29/5 για να ακούσουμε καρδιά !!!!

παω να φαω....πεινάω...

Συγχαρητήρια και σε εσένα! Τι ωραία νέα βρε, χοριακές καλές, γεννητούρια! Αχχχχχχχχ όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , xristia είπε:

Μια χαρα ΝΙΝΑ ,ολα καλα,αλλα το να περιμενεις να περασει η αγωνια εχει πολυ γελιο ,κοριτσακι ετοιμασου για πολυ αγωνια απο δω και περα ,μητροτητα=αγωνια μεχρι την τελευταια μας πνοη,αλλα και ποση χαρα και πληροτητα, που μη μου πεις οτι δεν την αισθανεσαι ηδη;

Οπως τα λες Χριστια μου και ενας λογος παραπανω,λογω της διαδικασιας που μειναμε εγκυος.Βεβαια εγω ειχα και μια φυσικη συλληψη στο παρελθον και ειχα χαρει πολυ,αλλα δεν πηγε καλα.Απλα οταν παει το μυαλο μου στο κακο,με μαλωνω 'Νινα συνελθε' .Ειμαι συγκρατημενα χαρουμενη ακομη,δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/18/2018 at 12:35 PM, Daphne259 said:

Λενιώ μου γεια! Αν εγώ ήμουν Παρίσι δε θα κανα ποτέ ωοληψία, ουδέποτε είχα 4 ωάρια! Εδώ σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. Είναι πάρα πολύ δύσκολο και ψυχοφθόρο όλο αυτό ειδικά με τα λίγα ωάρια να προσπαθείς και να ξαναπροσπαθείς κλπ... Εγώ έχω κρατήσει έτσι κι αλλιώς λίγα άτομα κοντά μου και το συζητάω με πολύ λίγους...Εγώ αυτό που δεν αντέχω είναι οι ανόητες παραινέσεις από κόσμο (συγγενείς συμπεριλαμβανομένων) που δίνουν 'συμβουλές' χωρίς καν να τους έχω ζητήσει και χωρίς καν να έχω μιλήσει μαζί τους για το ο,τιδήποτε! Εγώ είμαι σίγουρη για τη δωρεά πάντως, θα κάνω άλλη μια προσπάθεια και μετά βουρ! Δε χάνω άλλο χρόνο, όσο περνάει ο καιρός στεναχωριέμαι ολοένα και περισσότερο για αυτό. Θέλω να γίνω μανούλα, αυτό μόνο με ενδιαφέρει. 'Ο,τι θες να το λες εδώ, τα πάντα! Ολα θα πάνε καλά! Σε φιλώ!!

Καλησπέρα :)

Σ ευχαριστώ Δάφνη. 

Ο 4ος κύκλος μου ακυρώθηκε μια και δεν είχα πάλι 4 ώριμα ωοθυλάκια. Θα σκεφτούμε πλέον σοβαρά τη δωρεα, πολλή ταλαιπωρία περάσαμε.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Ναι κι εγώ επίσης εδώ για εσάς :)

Καλό βράδυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλησπέρα :)

Σ ευχαριστώ Δάφνη. 

Ο 4ος κύκλος μου ακυρώθηκε μια και δεν είχα πάλι 4 ώριμα ωοθυλάκια. Θα σκεφτούμε πλέον σοβαρά τη δωρεα, πολλή ταλαιπωρία περάσαμε.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Ναι κι εγώ επίσης εδώ για εσάς :)

Καλό βράδυ.

Kαλησπερα ( μπαίνω σφήνα στη συζήτηση εγώ έχω ήδη μια κόρη από την 4 εξωσωματική όχι με δανεικά αλλά βιώνοντας παλλινδρομες δε θα με ένοιαζε καθόλου) μπήκα να σου πω ότι έχω φίλη που ήρθε από το εξωτερικό για αυτό το λόγο Ελλάδα ..συγκεκριμένα ερχόταν με εισιτήρια της Ράιαν εμένα κυριολεκτικά στο τελευταίο ξενοδοχείο για εξοικονόμηση χρημάτων κ γεννάει από μέρα σε μέρα τα δίδυμα της με δανεικά ωάρια..όλη τη διαδικασία την έκανε στο γενεσις στον Σφακιανουδη.Μηπως να σκεφτείς την Ελλάδα κ να έρθεις σε επικοινωνία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, island1 said:

Kαλησπερα ( μπαίνω σφήνα στη συζήτηση εγώ έχω ήδη μια κόρη από την 4 εξωσωματική όχι με δανεικά αλλά βιώνοντας παλλινδρομες δε θα με ένοιαζε καθόλου) μπήκα να σου πω ότι έχω φίλη που ήρθε από το εξωτερικό για αυτό το λόγο Ελλάδα ..συγκεκριμένα ερχόταν με εισιτήρια της Ράιαν εμένα κυριολεκτικά στο τελευταίο ξενοδοχείο για εξοικονόμηση χρημάτων κ γεννάει από μέρα σε μέρα τα δίδυμα της με δανεικά ωάρια..όλη τη διαδικασία την έκανε στο γενεσις στον Σφακιανουδη.Μηπως να σκεφτείς την Ελλάδα κ να έρθεις σε επικοινωνία;

Καλησπέρα, σ ευχαριστώ  πολύ για το χρόνο που πήρες να μου στείλεις αυτό το μήνυμα! Να χαίρεσαι την κόρη σου :)

Μετά κι απ αυτήν τη μεγάλη κ 4η διέγερση και τα παράπονα που έχω για την αδιαφορία των γιατρών σε ότι αφορά τις παραμετρους, πέρα από μια διέγερση και μια ωοληψία, ναι. Το σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά η επόμενη κίνηση να είναι Ελλάδα. Με μια καλή οργάνωση στο οικονονομικό γίνεται εξοικονόμηση, σίγουρα, συμφωνώ. Σ ευχαριστώ για το όνομα του κέντρου και του γιατρου. Θα ξεκινήσω την έρευνά μου άμεσα.  Μια πολύ καλή μέρα εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλησπέρα, σ ευχαριστώ  πολύ για το χρόνο που πήρες να μου στείλεις αυτό το μήνυμα! Να χαίρεσαι την κόρη σου :)

Μετά κι απ αυτήν τη μεγάλη κ 4η διέγερση και τα παράπονα που έχω για την αδιαφορία των γιατρών σε ότι αφορά τις παραμετρους, πέρα από μια διέγερση και μια ωοληψία, ναι. Το σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά η επόμενη κίνηση να είναι Ελλάδα. Με μια καλή οργάνωση στο οικονονομικό γίνεται εξοικονόμηση, σίγουρα, συμφωνώ. Σ ευχαριστώ για το όνομα του κέντρου και του γιατρου. Θα ξεκινήσω την έρευνά μου άμεσα.  Μια πολύ καλή μέρα εύχομαι.

Λενιώ καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Νομιζω ότι πρέπει όντως να σκεφτείς την επιλογή της Ελλάδας. Πολλά δεν κάνουμε σωστά σε αυτή τη χώρα αλλά στο θέμα της εξωσωματικής νομίζω ότι σαν χώρα έχουμε εξαιρετικά κέντρα και γιατρούς. Παρα πολλά ζευγάρια έρχονται εδώ αναζητώντας λύση από πολλές χώρες της Ευρώπης. 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, palmoira said:

Λενιώ καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Νομιζω ότι πρέπει όντως να σκεφτείς την επιλογή της Ελλάδας. Πολλά δεν κάνουμε σωστά σε αυτή τη χώρα αλλά στο θέμα της εξωσωματικής νομίζω ότι σαν χώρα έχουμε εξαιρετικά κέντρα και γιατρούς. Παρα πολλά ζευγάρια έρχονται εδώ αναζητώντας λύση από πολλές χώρες της Ευρώπης. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! :):):)

Συμφωνώ απόλυτα για την Ελλάδα και το θέμα της εξωσωματικής. Επίσης στην Ελλάδα έχουμε πολύ καλούς γιατρούς όλων των ειδικοτήτων, εδώ υπάρχουν επίσης αλλά είναι κυρίως τεχνοκράτες.

Είπα να πάρω το χρόνο που χρειάζομαι να ξεκουραστώ, και να κατευθυνθούμε κατά τη χώρα μας. Έχω τελειώσει με τη διαδικασία εδώ κι ας έχω περιθώριο να κάνω κι άλλες προσπάθειες όσον αφορά την ασφαλιστική μου κάλυψη.

Σ ευχαριστώ και πάλι! Εύχομαι μία πολύ καλή μέρα.

 

On 5/18/2018 at 2:43 PM, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

ΜΠΡΑΒΟ !!!!! μια χαρά ανέβηκε....πολύ καλά

εγώ γύρισα από το γιατρό μου , είδαμε ένα σάκο....σε καλή θέση....ξανά στις 29/5 για να ακούσουμε καρδιά !!!!

παω να φαω....πεινάω...

Με το καλό :):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/5/2018 at 11:03 ΜΜ, lennio είπε:

Καλησπέρα :)

Σ ευχαριστώ Δάφνη. 

Ο 4ος κύκλος μου ακυρώθηκε μια και δεν είχα πάλι 4 ώριμα ωοθυλάκια. Θα σκεφτούμε πλέον σοβαρά τη δωρεα, πολλή ταλαιπωρία περάσαμε.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Ναι κι εγώ επίσης εδώ για εσάς :)

Καλό βράδυ.

Λενιώ χρόνια πολλά, χρόνια όμορφα!  Υγεία πάνω από όλα σου εύχομαι αλλά και όλα τα όνειρά σου να γίνουν πραγματικότητα!  Ολα θα μας πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2018 at 4:20 ΜΜ, lennio είπε:

Καλησπέρα, σ ευχαριστώ  πολύ για το χρόνο που πήρες να μου στείλεις αυτό το μήνυμα! Να χαίρεσαι την κόρη σου :)

Μετά κι απ αυτήν τη μεγάλη κ 4η διέγερση και τα παράπονα που έχω για την αδιαφορία των γιατρών σε ότι αφορά τις παραμετρους, πέρα από μια διέγερση και μια ωοληψία, ναι. Το σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά η επόμενη κίνηση να είναι Ελλάδα. Με μια καλή οργάνωση στο οικονονομικό γίνεται εξοικονόμηση, σίγουρα, συμφωνώ. Σ ευχαριστώ για το όνομα του κέντρου και του γιατρου. Θα ξεκινήσω την έρευνά μου άμεσα.  Μια πολύ καλή μέρα εύχομαι.

Eχε υποψίες σου ότι ο Σφακιανουδης παρακολουθεί πολλά σεμινάρια κτλ Γαλλία( είχα διαβάσει σχετικά) μήπως να του στείλεις ένα μέιλ; Ίσως συνεργάζεται με κάποιον εκεί...κι έρθεις μόνο για εμβριομεταφορα στην γονιμοποίηση! Κορίτσι μου μη χάνεις χρόνο μέσα σε νόμους ηλίθιους...

Πώς επιτρέπουν τη δωρεά καρδιάς συκωτιού κτλ που επί της ουσίας παρακαλάς το θάνατο του άλλου κι όχι τη δωρεά ωαρίου ποτέ δεν το κατάλαβα...ωάρια θα πάρεις..παιδί θα το κάνεις εσύ μεταλλικά τη γονιμοποίηση την ε φύτευση από το δικό σου αίμα θα τραφεί..ειλικρινά με δύο αποβολές η μία εκ των οποίων δίδυμα σου λέω ξεκινά με τα χίλια! Όλες ονειρεύτηκαν ε να πάρουμε ένα θετικό τεστ ένα μήνα μετά το γάμο κ να ουρλιάζουμε από χαρά στο μπάνιο..όλες ονειρεύτηκαν ε ένα μωρό με τα δικά μας χείλη..κάποιες το πέτυχαν κάποιες όχι .προσωπικά όταν γέννησα κι ας ήταν 100% δικό μας υλικό δε ρώτησα ποιον μοιάζει ρώτησα είναι καλά; Αυτό θα το ζήσεις σύντομα καλή αρχή εύχομαι! Έλα σε επικοινωνία μαζί του μήπως κ έχει άκρες κι εκει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Daphne259 said:

Λενιώ χρόνια πολλά, χρόνια όμορφα!  Υγεία πάνω από όλα σου εύχομαι αλλά και όλα τα όνειρά σου να γίνουν πραγματικότητα!  Ολα θα μας πάνε καλά!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Ετσι είναι ναι, όλα καλά! Συμφωνώ 100%. Σ ευχαριστώ κ πάλι Δάφνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!  Έχω κάνει τέσσερις εξωσωματικές και πλέον έχω φτάσει σε αδιέξοδο. Να πάρω τα πράγματα από την αρχή. Ξεκινήσαμε τις εξωσωματικές λόγω του ότι έχουμε και οι 2 στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Η πρώτη μας προσπάθεια ήταν πλήρως αποτυχημένη. Από τα 24 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 21 αλλά καταφέραμε να έχουμε μόνο 1 για μεταφορά, χάλια ποιότητας. Αλλάζουμε κέντρο, κάναμε μπόλικες εξετάσεις, όπου βρέθηκε ότι έχω θυρεοειδή και  αντίσταση στην ινσουλίνη. Κάνω και υστεροσκόπηση, όλα καλά. Από τα 32-33 ωάρια, γονιμοποιούνται τα 25 (αν θυμάμαι καλά), φτάνουμε τις 10 καλές βλαστοκύστες, από τις οποίες όμως τα 7 νοσούσαν και βάζουμε 3 (1 μέτριο και 2 καλύτερα) όπου είχα θετική χοριακή αλλά δεν αυξανόταν. Τυχαίο γεγονός. Αλλάζω γιατρό στο ίδιο κέντρο, μου βρίσκει πολύποδα, ξανακάνω υστεροσκόπηση, το αφαιρώ, όλα καλά. Ξεκινήσαμε την 3η πιο αισιόδοξοι. Από τα 25 ωάρια, γονιμοποιούνται τα 21 αλλά πάλι στο τέλος μας μένουν μόνο 2 για μεταφορά. Μηδενική χοριακή. Με τα πολλά αποφασίζουμε για την 4η. Πάλι πολύποδας, πάλι υστερόσκοπηση, πολύ αντιβίωση. Είχαμε αποφασίσει να κάνουμε προεμφυτευτικό και για την μεσογειακή αλλά και και για χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Πολύ ακριβό σπορ αλλά είπαμε να τα ψάξουμε πολύ. 31 ωάρια, γονιμοποιούνται τα 30, φτάνουμε τις 10 καλές βλαστοκύστες. Από αυτές οι 2 νοσούσαν από μεσογειακή και οι υπόλοιπες 7 είχαν χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Έπεσα από τα σύννεφα. Η εμβρυολόγος, την ημέρα της μεταφοράς μου είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι φταίνε τα ωάρια μου. Βάλαμε το 1, αρνητική χοριακή και τώρα τι; Ο γιατρός μου επιμένει για μία ακόμη, εγώ σκέφτομαι τα δανεικά. Μου είπε ότι δεν με αναλαμβάνει για δανεικά και ότι αν επιμείνω, θα με στείλει σε άλλον. Η μόνη εξέταση που μου έχει απομείνει είναι η εξέταση του Νίκα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου αλλά ψυχολογικά δεν είμαι έτοιμη για μία ακόμη παταγώδη αποτυχία. Και αν δεν μου μείνει κανένα για μεταφορά, τι κάνω; Συγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν μου είναι εύκολο να το συζητήσω με άλλους ανθρώπους, που δεν γνωρίζουν  τι σημαίνει όλο αυτό που περνάμε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσι μου τι διαβαζω! ολοκληρος γολγοθας! η αποψη μου ειναι οτι αν ειναι κ η ηλικια σου πανω απο 35, μαλλον δανεικα για να μην εξαντλησε και ψυχολογικα. Το ψυχικο κοστος ειναι το μεγαλυτερο... Την εξεταση του Νικα οκ πες οτι την εκανες, κι αν οντως φταιει το γεννετικο υλικο? παλι το ιδιο αποτελεσμα θα ειναι. Ο Θεός μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...