Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια μου Καλημέρα σ Όλες!!

Σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις και ευχές!

Η χοριακη, πήγε πολύ καλά 530 !

Μου είπε δεν θα κάνω άλλη είναι οκ και στις 23 θα πάω για υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες...

 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 13 λεπτά , zoel77 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα σ Όλες!!

Σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις και ευχές!

Η χοριακη, πήγε πολύ καλά 530 !

Μου είπε δεν θα κάνω άλλη είναι οκ και στις 23 θα πάω για υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες...

 

Γιουπι γιουπι γιουπι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoel77 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα σ Όλες!!

Σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις και ευχές!

Η χοριακη, πήγε πολύ καλά 530 !

Μου είπε δεν θα κάνω άλλη είναι οκ και στις 23 θα πάω για υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες...

 

Συνοδοιπόρε καλό το νούμερακι δεν νομίζεις; Συγχαρητήρια και πάλι. Με το καλό και ο πρώτος (από πολλούς) υπέρηχος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , alina80 είπε:

Συνοδοιπόρε καλό το νούμερακι δεν νομίζεις; Συγχαρητήρια και πάλι. Με το καλό και ο πρώτος (από πολλούς) υπέρηχος. 

Αφού το είπε και ο γιατρός, Ναι πολύ καλό!!!πέρασε τον τετραπλασιασμο...:razz:

Σ ευχαριστώ συνοδοιπορε μου , με το καλό να ακούσετε καρδούλα...:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoel77 said:

Κορίτσια μου Καλημέρα σ Όλες!!

Σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις και ευχές!

Η χοριακη, πήγε πολύ καλά 530 !

Μου είπε δεν θα κάνω άλλη είναι οκ και στις 23 θα πάω για υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες...

 

Υπέροχα νέα!!!

3 hours ago, palmoira said:

Γιουπι γιουπι γιουπι! 

Καλημέρα επιτυχία στο ραντεβού, είμαι σίγουρη πως όλα πηγαίνουν καλά :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα σ Όλες!!

Σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις και ευχές!

Η χοριακη, πήγε πολύ καλά 530 !

Μου είπε δεν θα κάνω άλλη είναι οκ και στις 23 θα πάω για υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες...

 

Πολλά συγχαρητήρια και πάλι! Καλοί υπέρηχοι! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2018 at 5:10 PM, lennio said:

Κορίτσια μου είχα καλή χοριακή τετραπλασιασμού! Την άλλη Δευτέρα πάλι :)

Μπράβο Λεννιώ! Συνεχισε έτσι! 

Φιλιά!

6 hours ago, zoel77 said:

Κορίτσια μου Καλημέρα σ Όλες!!

Σας ευχαριστώ για τις θετικές σας σκέψεις και ευχές!

Η χοριακη, πήγε πολύ καλά 530 !

Μου είπε δεν θα κάνω άλλη είναι οκ και στις 23 θα πάω για υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες...

 

Μπράβο Zoel! Μια χαρά τα πας! 

Συνέχισε έτσι! :)

7 hours ago, Zoe_79K said:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολη την παρέα!!!  :)  Πως πάτε; Τα νέα σας; 

Πολύ χάρηκα με τα νέα τετραπλασιασμου... που εγραψε η  @lennio !! Μπράβο! Μπράβο! Μπράβο!!! Ολα να πάνε καλά!!!  ;-)

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και στην @zoel77 σήμερα!! Στέλνω πολυ θετική ενεργεια, και περιμένουμε να μας πεις κι εσύ ευχαριστα νέα!!  :wub:

Χαίρομαι πολυ με τα νέα σας κορίτσια, και με την επίσκεψη που είπε η @alina80 ότι πήγε καλά, ότι ειδαν τον σάκο!! Μπράβοοοοοοο! Είναι ίσως πολύ νωρίς για τα υπολοιπα, λίγη υπομονή και όλα θα γίνουν!!! Στο εύχομαι ολόψυχα σύντομα να δεις και να ακούσεις το μωράκι ή τα μωράκια στο σάκο!!! :rolleyes:

@inglaterra πως πάς; τι κάνει η Αγγλία μας; Τα δικά σου σχέδια; 

Συμφωνώ πάντως κι εγω με όλες σας, και με όσα έγραψε η @palmoira , η  @Daphne259 και η  @angel23 σχετικά με τις αδιάκριτες ερωτησεις, είναι απαράδεκτες & σίγουρα απομακρύνουμε τοξικά άτομα, που έχουν έμφυτη κακία και αρνητική ενέργεια. Βέβαια, δεν μου εχει τυχει να με ρωτήσουν "γιατί δεν εχεις δικά σου παιδιά",  μου φαίνεται πολυ χοντρό. Εχει συμβεί να με ρωτήσουν πχ "εσείς έχετε παιδιά;", ε τότε χαμογελώ πολύ άνετα και δεν μπαίνω κάν στην διαδικασία να δωσω αναφορά τι κάνω και για ποιο λόγο, απαντώ "όχι ακόμα" χαμογελαστά και με διαθεση τελείας και παύλας. Αν συνεχίσουν του στυλ "πως κι έτσι;", επειδή ακριβώς είναι η δουλειά και η δική μου και του συζύγου αρκετά απαιτητική, θα πω κάτι χαλαρά του στυλ "ε το επόμενο διάστημα που θα είναι πιο χαλαρή η δουλεια..." ή κάτι τέτοιο. Αναφορά πάντως δεν δίνω & δε θα δώσω,  γιατί όπως λεει και η  @lennio  δεν σταματούν ....αν τους απαντήσεις έτσι, αλλά το θεωρούν... "άνεση" και γίνονται ακόμα πιο αδιάκριτοι. 

@tsoang ένα μέγαλο ΄καλως ήλθες στην παρέα μας' κι από εμένα!! Φυσικά και συμφωνώ με @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ και @palmoira ότι το ζευγάρι έχει το πρωτο και τελευταίο λόγο, και πρεπει να είναι μια γροθια!! Παρόμοιες καταστασεις, απογοητευτικές μετρήσεις, αποτελέσματα... είχαμε όλες όπως κι εσύ, κι όλες βρεθήκαμε μπροστά σε αυτην την δύσκολη απόφαση για δανεικά ή όχι, και πήραμε τον χρόνο μας να το σκεφτούμε και να το αποφασίσουμε. Αν με ρωτούσες τώρα-τώρα, θα έλεγα ότι τελικά δεν έπρεπε να περιμένω 1.5 χρόνο που περιμένα κάνοντας προσπάθειες συλλογης ωαρίων μου χωρίς φάρμακα διέγερσης σε φυσικό κύκλο... χωρίς αποτέλεσμα τελικα. Μου εκανε μεν καλό, γιατί ένιωσα ότι προσπαθησα και έκανα οοοο,τι μπορούσα, κι έτσι ίσως έφθασα ακόμα πιο σίγουρη στην απόφαση για δωρεά. Ομως, υπάρχουν στιγμές που λέω μακάρι να μην είχα χάσει ούτε αυτόν τον 1.5 χρονο. Ελπίζω σύντομα να ξεκαθαρίσεις κι εσύ τι θέλεις, κι ολα να έρθουν κατ' ευχήν!!! 

Αυριο, κορίτσια, εχω ραντεβού για ακόμα έναν υπερηχο, είπαμε να μοιράσουμε το διάστημα μέχρι την αυχενική, κι εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά!! Χαίρομαι που θα δω τι εξελιξη υπάρχει, κάθε 15 του μηνός είπαν αλλάζω μήνα, άρα αύριο μπαίνω στον 3ο μήνα. χαχαχα Απίστευτο μου φαίνεται!! 

ΦΙΛΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ  :wub:

Γειά σας κορίτσια! :razz:

Καλά είμαι, σ'ευχαριστώ! Η Αγγλία μας χαίρεται προς το παρόν με τις υπέροχες ηλιόλουστες μέρες της και περνά μια τρικυμία λόγω επερχόμενου Brexit. 

Προς το παρόν αναμένω να βρεθεί δότρια για να ξεκινήσουμε και μεις. Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα  να υπάρχει τόσος χρόνο αναμονης - για Γενάρη μας είπαν (για να δούμε). Και ενώ ενιωθα ότι ήμουν σίγουρη για την απόφαση να πάμε με δωρεά ωαρίων, το διάστημα αυτό της αναμονής αρχίζω και σκέφτομαι διάφορα. Μήπως να είχα κάνει μία ακόμα απόπειρα με δικό μου γεννετικό υλικό, μήπως να ρωτούσα και σε άλλη κλινική, μήπως το ένα, μήπως το άλλο...Ολα αυτά τα αποδίδω στο ότι δεν μπήκαμε αμέσως ή εστω σύντομα στην προσπάθεια. Από την άλλη προσπαθώ να απωθήσω τις αρνητικές σκέψεις, να σκεφτώ θετικά. Παίρνω πολύ θαρρος από την δική σας καλή πορεία και λέω μέσα μου ότι το ζητούμενο είναι να αποκτήσουμε ένα υγιές παιδάκι. 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Ζωή, Λεννιώ και Αλίνα μπράβο !!!!! τα νέα σας είναι υπέροχα. Έτσι να συνεχίσετε!

Ζωή_79 χάρηκα που διάβασα νέα σου και που προχωράς όμορφα. Καλό υπέρηχο.

Inglatera αγαπημένη μου σε νιώθω. Πέρασα τα ίδια το καλοκαίρι όπου στην αρχή το πήγαινα

εγώ αργά και από την πλευρά του κέντρου ήταν "μα γιατί δεν "κλείνεις" τα θέματα εξετάσεων πιο

γρήγορα και όταν ενώ αποφάσισα να το τρέξω άρχισαν αυτοί τις καθυστερήσεις (διακοπές, να βρεθεί

η κατάλληλη δότρια). Εγώ χτύπησα κόκκινο, έθεσα υπό αμφισβήτηση τη σχέση εμπιστοσύνης μαζί τους

και τους το είπα. Και τώρα είμαι σε στάδιο αναμονής για την επόμενη φορά.

Συμπέρασμα, όπως το λες και εσύ δεν μας βοηθάνε οι όποιες αρνητικές σκέψεις.

Πρέπει να δείξουμε υπομονή, πίστη (που είναι το δικό μου αδύνατο σημείο), θετική διάθεση και

να πάρουμε θάρρος από τις φίλες μας. Έλα, θα τα καταφέρουμε.

Δουλειά, απέφυγα κόσμο όσο μπορούσα. έλειπαν και αρκετοί και έτσι σχετικά καλά την έβγαλα.

Απλώς εδώ ο server δεν με αναγνώριζε επειδή μπήκα από άλλη IP address και μου κλείδωσε το

λογαριασμό .........(είναι αυτό που η τεχνολογία έγινε για να μας κάνει τη ζωή εύκολη αλλά που όταν

δεν λειτουργεί μας κάνει τα νεύρα πλεξούδες).

Εγώ αισθάνομαι την ανάγκη να στείλω ένα μήνυμα σε όλες εκείνες τις γυναίκες που διαβάζουν τη συζήτηση αλλά

δεν είχαν θετικά αποτελέσματα και έτσι δεν έχουν τη δύναμη να συμμετέχουν. κορίτσια, είμαι μία από εσάς και

σας νιώθω από τα βάθη της ψυχής μου. μόνη μου ελπίδα πως ότι έχω κάνει στη ζωή μου το έκανα μετά από πολύ

αγώνα, κόπο και πολλές προσπάθειες. Τίποτε δεν μου ήταν εύκολο. Ε, έτσι είναι και τώρα. Πρέπει για μια ακόμη

φορά να προσπαθήσουμε αρκετά. Άλλος πολύ άλλος λιγότερο.

Σας φιλώ όλες μέλη και αναγνώστριες γιατί είσαστε μοναδικές και αγωνίστριες.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Είμαι στην ευχάριστη θέσεις να σας πω... Ότι βρεθείτε η δωτρια μου...Μώλις με πήρανε τηλ από την κλινική... Είμαι πολύ χαρούμενη και πολύ αγχωμενη γτ δεν περίμενα να γίνει τόσο γρήγορα.

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Dggs είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Είμαι στην ευχάριστη θέσεις να σας πω... Ότι βρεθείτε η δωτρια μου...Μώλις με πήρανε τηλ από την κλινική... Είμαι πολύ χαρούμενη και πολύ αγχωμενη γτ δεν περίμενα να γίνει τόσο γρήγορα.

 

Πολύ ωραία νέα! Καλή αρχή. Είναι το άγχος της ανυπομονησίας, όλες νομίζω το έχουμε περάσει. Πολύ σύντομα να πίνουμε σαμπάνιες (άνευ αλκοόλ εννοείται) στα δικά σου ευχάριστα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Dggs είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Είμαι στην ευχάριστη θέσεις να σας πω... Ότι βρεθείτε η δωτρια μου...Μώλις με πήρανε τηλ από την κλινική... Είμαι πολύ χαρούμενη και πολύ αγχωμενη γτ δεν περίμενα να γίνει τόσο γρήγορα.

 

Συγχαρητήρια! Καλή επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν το περίμενα όμως γτ μου είπανε 3 με 4 μήνες... Και λέω οκ θα περάσουμε χαλαρά Χριστούγεννα και με την καινούργια χρονιά.. και με περνούν σήμερα τηλ και λέω ούτε 20 μέρες δεν πέρασαν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Και ενώ ενιωθα ότι ήμουν σίγουρη για την απόφαση να πάμε με δωρεά ωαρίων, το διάστημα αυτό της αναμονής αρχίζω και σκέφτομαι διάφορα. Μήπως να είχα κάνει μία ακόμα απόπειρα με δικό μου γεννετικό υλικό, μήπως να ρωτούσα και σε άλλη κλινική, μήπως το ένα, μήπως το άλλο...Ολα αυτά τα αποδίδω στο ότι δεν μπήκαμε αμέσως ή εστω σύντομα στην προσπάθεια. Από την άλλη προσπαθώ να απωθήσω τις αρνητικές σκέψεις, να σκεφτώ θετικά. Παίρνω πολύ θαρρος από την δική σας καλή πορεία και λέω μέσα μου ότι το ζητούμενο είναι να αποκτήσουμε ένα υγιές παιδάκι. 

Κοριτσάκι ανθρώπινες και αναμενόμενες ειναι αυτές οι σκέψεις. Νομίζω σε όλες τις μεγάλες μας αποφάσεις συμβαίνει. Ακομα και στις αναπόφευκτες. Εμένα ακόμα με πιάνει καμιά φορά και λέω αν είχα αφαιρέσει μόνο την υδροσαλπιγγα και την αλλη, παρότι ιδιαίτερα προβληματική, επέμενα να την κρατήσω θα είχα τώρα ανοιχτή την πιθανότητα, έστω ελάχιστη, για φυσιολογική σύλληψη. Η οποία σκέψη δεν στέκει από πουθενά, καθώς και η σάλπιγγα ήταν θέμα χρόνου να γίνει υδροσαλπιγγα, και αύξανε τον κίνδυνο για εξωμήτριο και ωάρια έχω ελάχιστα και αυτά κακης ποιότητας. Οπότε αυτή η σκέψη είναι μια ψευδαίσθηση. Είναι όμως ανθρώπινο να δημιουργούνται αυτά τα "αν". Και νομίζω δεν σημαίνει πάντα ότι αμφισβητούμε την οποία μας απόφαση. 

Και για να το ελαφρυνω λίγο, εδώ παίρνουμε παγωτό βανίλια και όσο το τρώμε και το απολαμβάνουμε μπορεί να σκεφτούμε μήπως θα ήταν καλύτερα να έχουμε πάρει σοκολάτα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Είμαι στην ευχάριστη θέσεις να σας πω... Ότι βρεθείτε η δωτρια μου...Μώλις με πήρανε τηλ από την κλινική... Είμαι πολύ χαρούμενη και πολύ αγχωμενη γτ δεν περίμενα να γίνει τόσο γρήγορα.

 

Τέλεια νέα!!εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν....!!! Σε λίγο καιρό θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!:x

Εντάξει είναι το πρώτο σοκ και λίγο πολύ όλες κάναμε τέτοιες σκέψεις...όμως όταν θα ξεκινήσεις αυτό το ταξίδι και θα έρθουν τα ευχάριστα, όλα θα πάρουν τον δρόμο τους ! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...