Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Είμαι 38. Όσο το σκέφτομαι, πιστεύω ότι όντως φταίει το γενετικό υλικό. Το ψυχολογικό κόστος είναι τεράστιο και για αυτό σκέφτομαι τα δανεικά. Έτσι όπως το βλέπω τώρα, είναι μονόδρομος. Ή δανεικά ή τίποτα. Νιώθω ότι ζω έναν εφιάλτη και ότι όλο αυτό δεν αφορά εμένα......  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 17 λεπτά , eir&alex είπε:

Είμαι 38. Όσο το σκέφτομαι, πιστεύω ότι όντως φταίει το γενετικό υλικό. Το ψυχολογικό κόστος είναι τεράστιο και για αυτό σκέφτομαι τα δανεικά. Έτσι όπως το βλέπω τώρα, είναι μονόδρομος. Ή δανεικά ή τίποτα. Νιώθω ότι ζω έναν εφιάλτη και ότι όλο αυτό δεν αφορά εμένα......  

Κορίτσι μου καλησπέρα, διάβασα την ιστορία σου και ξέρω τι σκέφτεσαι. Το εάν θα προχωρήσεις σε δωρεά ωαριων είναι καθαρά προσωπική απόφαση που πρέπει να πάρετε μαζί με τον σύντροφο σου. Εμείς προχωρησαμε μετά από 5 προσπαθειες εκ των οποίων 1 παλινδρομη και 1 που έφτασε 31 εβδομάδων και χάσαμε το μωρό λόγω κόμπου στον ομφάλιο λώρο. Ο κόμπος ήταν τυχαίο γεγονός που όμως η κακή ποιότητα ωαριων μου ενοχοποιείται. Εμείς δεν αντέξαμε να προσπαθούμε άλλο και πήραμε αυτή την απόφαση πριν λίγο καιρό. Στην αρχή λέγαμε να ξανά προσπαθήσουμε αλλά στη σκέψη και μόνο ότι μπορεί να ξαναμεινω εγκυος και να παρουσιαστεί αργότερα κάποιο πρόβλημα είτε στο μωρό είτε να το ξανά χάσουμε λίγο πριν γεννηθεί δεν άντεξα. Ευτυχως υπάρχει και η λύση της δωρεάς που μας έδωσε ξανά ελπίδα. Δεν προσπαθώ να σε καθοδηγήσω στο τι θα κάνετε τελικά. Πρέπει να σκεφτείτε όμως σοβαρά όλα τα ενδεχόμενα. Είμαι και εγώ 39 και πάντα είχα πολλά ωάρια στα μακρά πρωτόκολλα. Δυστυχώς όμως η ποιότητα τους ήταν τέτοια που καλύτερα να είχα λίγα αλλά καλά. 

Ευχομαι όλα να σας πάνε καλά όποια απόφαση και εάν πάρετε τελικά 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ palmoira. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Ο άντρας μου μου έχει πει οτι σε όποια απόφαση και να πάρω θα με στηρίξει. Την μία μέρα σκέφτομαι έτσι και την άλλη μέρα το αλλάζω. Σκέφτομαι να αφήσω να περάσει το καλοκαίρι και μετά να αποφασίσουμε την πορεία μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2018 at 10:17 AM, eir&alex said:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!  Έχω κάνει τέσσερις εξωσωματικές και πλέον έχω φτάσει σε αδιέξοδο. Να πάρω τα πράγματα από την αρχή. Ξεκινήσαμε τις εξωσωματικές λόγω του ότι έχουμε και οι 2 στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Η πρώτη μας προσπάθεια ήταν πλήρως αποτυχημένη. Από τα 24 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 21 αλλά καταφέραμε να έχουμε μόνο 1 για μεταφορά, χάλια ποιότητας. Αλλάζουμε κέντρο, κάναμε μπόλικες εξετάσεις, όπου βρέθηκε ότι έχω θυρεοειδή και  αντίσταση στην ινσουλίνη. Κάνω και υστεροσκόπηση, όλα καλά. Από τα 32-33 ωάρια, γονιμοποιούνται τα 25 (αν θυμάμαι καλά), φτάνουμε τις 10 καλές βλαστοκύστες, από τις οποίες όμως τα 7 νοσούσαν και βάζουμε 3 (1 μέτριο και 2 καλύτερα) όπου είχα θετική χοριακή αλλά δεν αυξανόταν. Τυχαίο γεγονός. Αλλάζω γιατρό στο ίδιο κέντρο, μου βρίσκει πολύποδα, ξανακάνω υστεροσκόπηση, το αφαιρώ, όλα καλά. Ξεκινήσαμε την 3η πιο αισιόδοξοι. Από τα 25 ωάρια, γονιμοποιούνται τα 21 αλλά πάλι στο τέλος μας μένουν μόνο 2 για μεταφορά. Μηδενική χοριακή. Με τα πολλά αποφασίζουμε για την 4η. Πάλι πολύποδας, πάλι υστερόσκοπηση, πολύ αντιβίωση. Είχαμε αποφασίσει να κάνουμε προεμφυτευτικό και για την μεσογειακή αλλά και και για χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Πολύ ακριβό σπορ αλλά είπαμε να τα ψάξουμε πολύ. 31 ωάρια, γονιμοποιούνται τα 30, φτάνουμε τις 10 καλές βλαστοκύστες. Από αυτές οι 2 νοσούσαν από μεσογειακή και οι υπόλοιπες 7 είχαν χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Έπεσα από τα σύννεφα. Η εμβρυολόγος, την ημέρα της μεταφοράς μου είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι φταίνε τα ωάρια μου. Βάλαμε το 1, αρνητική χοριακή και τώρα τι; Ο γιατρός μου επιμένει για μία ακόμη, εγώ σκέφτομαι τα δανεικά. Μου είπε ότι δεν με αναλαμβάνει για δανεικά και ότι αν επιμείνω, θα με στείλει σε άλλον. Η μόνη εξέταση που μου έχει απομείνει είναι η εξέταση του Νίκα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου αλλά ψυχολογικά δεν είμαι έτοιμη για μία ακόμη παταγώδη αποτυχία. Και αν δεν μου μείνει κανένα για μεταφορά, τι κάνω; Συγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν μου είναι εύκολο να το συζητήσω με άλλους ανθρώπους, που δεν γνωρίζουν  τι σημαίνει όλο αυτό που περνάμε εμείς.

Kαλημέρα κι από εμένα. Είσαι πολύ δυνατή, μπράβο σου! Θα σου μιλήσω από τη μεριά μου. Μόλις βγήκα από την 4η διέγερση που διακόπηκε λόγο φτωχής απόκρισης,2 ώριμα και κάτι ανώριμα. Έχω ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική, μια ακομα αποτυχημένη διέγερση, άλλη μια που έφτασε εώς ωοηψία και 2 έμβρυα χαμηλής ποιότητας όπου δεν τα μεταφέραμε κ τώρα η 4 η προσπάθεια κι ένα έχω να πω...έλεος.

Τόση κούραση ψυχική και σωματική ταλαιπωρία. Στην περίπτωσή σου να έχεις ωάρια αλλά να ενοχοποιούνται για την ποιότητά τους επίσης. Και να ενοχοποιούμαστε κι εμείς καταβάθος ότι δεν ειμαστε αρκετά τι; γυναίκες; άξιες για μητέρες; Επ ουδενί, είναι στη φύση να υπάρχουν κατά περιπτώσεις γεννετικά εμπόδια, προβλήματα κι ευτυχώς που στα χρόνια μας τα εντοπίζουν και στην περίπτωσή μου η ηλικία μου πλέον μια που μ αυτά κ μ αυτά έφτασα 41.

Εσύ μόνο κι ο καλός σου ξέρετε τι σας ταιριάζει. Πάρτε μια ανάσα κι αποφασίστε, εμείς αυτό θα κάνουμε. Εδώ κ κάποιες μέρες τ αφήνω να δουλέψει μέσα μου γιατί έχω τις αντιστάσεις μου, μα  μη σου πω πως σκέφτομαι κατευθείαν τη δωρεά, δεν ξέρω εάν υπάρχει λόγος για άλλη προσπάθεια. Κουράστηκα από τις τόσες ορμόνες, ενέσεις, εξετάσεις, αποτυχίες. Δηλαδή όλο αυτό για να έχει τη μύτη μου πχ; Αυτό θα το κάνει παιδί μου; Το διαπραγματεύομαι και λέω πάλι καλά που υπάρχει κι αυτή η προοπτική! Δεν ξέρω αν σε βοήθησα εξιστορώντας σου την εμπειρία μου, εύχομαι να βρήκες κάτι κοινό. Να σου πω μόνο πως σε καταλαβαίνω, όπως ένιωσα να με καταλαβαίνουν όλες οι κοπέλες εδω.

Εύχομαι να πάρεις το χρόνο σου, όσο μόνο εσύ ξέρεις πως χρειάζεσαι. Καλή μέρα :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα lennio. Και εμένα η τέταρτη εξωσωματική με γονάτισε. Δεν μπορώ να φανταστώ να το ξαναπεράσω. Διατροφή πολύ συγκεκριμένη, καθόλου αλάτι, εξετάσεις αίματος σχεδόν κάθε μέρα, ενέσεις, φάρμακα και ψυχολογία περίεργη. Για αυτό σκέφτομαι τα δανεικά. Κουράστηκα, γιατρούς συνέχεια, να συζητάμε μόνο για αυτό και γενικά η ζωή μας να έχει μείνει στάσιμη. Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! Εύχομαι σύντομα να εκπληρωθεί το όνειρο μας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Να 'μαι κι εγώ!

Επιτέλους έβαλα μια σειρα στα πράγματα και βρηκα λιγο χρονο να σας γραψω.

Καταρχην να καλωσορίσω κι εγω τα νεα μελη της παρεας. Χρονια πολλα κι ευτυχισμενα στο Λενιω και ευχομαι του χρονου να γιορταζει με το μπεμπακι της αγκαλια.

Κοκκινομαλλα μου ενα τελικα; Να 'ναι γερο και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Νινα μου τα πας σουπερ! Συγχαρητηρια!

Συγχαρητηρια και στα κοριτσια που μου γραφουν πμ και τα καταφεραν επισης!

Καλη επιτυχια και στις φιλες που ειναι στην προσπαθεια.

Εγραψα στο parents δυο λογια για ευχαριστησω τα κορίτσια που με στηριξαν στην αρχη της προσπαθειας μου και που ευχομαι ακομα να μας διαβαζουν. Θα ηθελα να πω κι εδω στις κοπελες που δισταζουν να κανουν το βημα των δανεικων πως τωρα που το βιωσα καταλαβα τι μου ελεγαν οι παλιοτερες πως δεν θα το μετανιωσω. Κοριτσια εγω ειμαι ορθολογιστρια και μπορω να πω καθολου πια ρομαντικη. Ημουν ανενδοτη στην αρχη με μονο αρνητικες σκεψεις στο μυαλο για τη λύση των δανεικων. Εκανα 1,5 χρονο να παρω την αποφαση και οταν και τοτε το εκανα τα ψυχολογικα πισωγυρισματα ηταν αμετρητα. Τωρα που το βιωσα μεχρι τελους εχω να σας πω πως αποκλειεται να μην ερωτευτειτε αυτα τα πλασματακια!!! Δεν σκεφτομαι ουτε για μια στιγμη τη δοτρια παρα μονο για να την ευχαριστήσω. Δεν θελω να βγαινουν απ' την αγκαλια μου τα μωρακια αυτα. Ειναι δυο κουκλια και ολοι εχουν τρελαθει και πιο πολυ ο αντρας μου! Μην φοβαστε. Προχωρηστε! Ευχομαι ολες να τα καταφερετε γιατι ολες το αξιζετε!!!

  • Μου αρέσει 12

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Thia  μου.  Τα μικρα εμειναν στη μοναδα για παρακολουθηση, ως προωρακια που ειναι. Αντλω με θηλαστο το γαλα τους και το πηγαινουμε καθημερινα, τα βλεπουμε και τα ταιζουμε. Τα βαλαμε και για λιγο στο στηθος, ετσι για την επαφη, γιατι ειναι ακομη μικρα και δεν μπορουν να πιασουν τη θηλη. Εκαναν και λιγο ικτερο, το ενα μπηκε στη λαμπα, αλλα βγηκε την επομενη. Ε, αυτα ειναι αναμενομενα.

Εγω στο σπιτι απο τη Δευτερα και αν και δεν εχω τα μωρα εδω, το ξεχυχτι καλα κρατει αφου κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες και εχω αλλες ωρες για τη φαρμακευτικη μου αγωγη. Αρχιζω βαζω πλυντηρια κλπ και τακτοποιω το σπιτι, τα δωρα σιγα-σιγα.

Ανυπομονω να παω να τα ξαναδω!!! Εσυ τι κανεις;

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eir&alex said:

Καλημέρα lennio. Και εμένα η τέταρτη εξωσωματική με γονάτισε. Δεν μπορώ να φανταστώ να το ξαναπεράσω. Διατροφή πολύ συγκεκριμένη, καθόλου αλάτι, εξετάσεις αίματος σχεδόν κάθε μέρα, ενέσεις, φάρμακα και ψυχολογία περίεργη. Για αυτό σκέφτομαι τα δανεικά. Κουράστηκα, γιατρούς συνέχεια, να συζητάμε μόνο για αυτό και γενικά η ζωή μας να έχει μείνει στάσιμη. Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! Εύχομαι σύντομα να εκπληρωθεί το όνειρο μας!!

Ναι και βασικά όλο αυτό χωρις κανένα αποτέλεσμα αλλά παλεύοντας και με τις λίγες πιθανότητες. Είναι μεγάλη επένδυση ψυσική και σωματική αλλά όταν οι πιθανότητες είναι λίγες και οι αποτυχημένες προσπάθειες αρκετές, είναι πολύ βεβαρημένο. Η ζυγαριά γέρνει δυσανάλογα.  Κάθε γυναίκα έχει το όριό της. Μία φίλη μου εδώ στη Γαλλία έχει κάνει 10 ωοληψίες! Εγώ δε σκοπεύω, έχω άλλα όρια. Να παίρνω το μαξιμουν των δόσεων για το εάν φτάσω τα 4 ώριμα ή όχι για να γίνει η διαδικασία...πολύ ψυχοφθόρο, είπαμε.

Κι εγώ με το που ξεκίνησα να γράφω εδώ ένιωσα κ νιώθω τη στήριξη γυναικών που καταλαβαίνουν ακριβώς για το τι συζητάμε, χωρίς καν να γνωριζόμαστε προσωπικα, εξαιρετικό! Γεια σας βρε κορίτσια! Προσωπικά μιλούσα για τις προσπάθειές μου, δεν το κρατούσα για μας μόνο, το θεωρώ τιμή μου επίσης. Αλλά την τετάρτη φορά δε μίλησα με κανέναν, μου βγήκε πιο εσωτερικά. Και όταν αποφάσισα να το συζητήσω με μια φίλη έκανε σα να μην της το πα (μπλόκαρε, τι να πω), ο κολλητός μου δε μπορούσε γιατί είχε προβλήματα κλπ Δύσκολο πολύ να καταλάβουν τι ακριβώς ζεις, τη σημαντικότητά του και ό,τι συνεπάγεται. Δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό !

Για τη δωρεά, θα συνεχίσω να το δουλεύω μέσα μου. Πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο αν κι έχω όπως σου είπα θέματα που αντιστέκονται. Να είμαστε όλες καλά και γερές!

Καλή σου μέρα:)

1 hour ago, Georgia1972 said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να 'μαι κι εγώ!

Επιτέλους έβαλα μια σειρα στα πράγματα και βρηκα λιγο χρονο να σας γραψω.

Καταρχην να καλωσορίσω κι εγω τα νεα μελη της παρεας. Χρονια πολλα κι ευτυχισμενα στο Λενιω και ευχομαι του χρονου να γιορταζει με το μπεμπακι της αγκαλια.

Κοκκινομαλλα μου ενα τελικα; Να 'ναι γερο και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Νινα μου τα πας σουπερ! Συγχαρητηρια!

Συγχαρητηρια και στα κοριτσια που μου γραφουν πμ και τα καταφεραν επισης!

Καλη επιτυχια και στις φιλες που ειναι στην προσπαθεια.

Εγραψα στο parents δυο λογια για ευχαριστησω τα κορίτσια που με στηριξαν στην αρχη της προσπαθειας μου και που ευχομαι ακομα να μας διαβαζουν. Θα ηθελα να πω κι εδω στις κοπελες που δισταζουν να κανουν το βημα των δανεικων πως τωρα που το βιωσα καταλαβα τι μου ελεγαν οι παλιοτερες πως δεν θα το μετανιωσω. Κοριτσια εγω ειμαι ορθολογιστρια και μπορω να πω καθολου πια ρομαντικη. Ημουν ανενδοτη στην αρχη με μονο αρνητικες σκεψεις στο μυαλο για τη λύση των δανεικων. Εκανα 1,5 χρονο να παρω την αποφαση και οταν και τοτε το εκανα τα ψυχολογικα πισωγυρισματα ηταν αμετρητα. Τωρα που το βιωσα μεχρι τελους εχω να σας πω πως αποκλειεται να μην ερωτευτειτε αυτα τα πλασματακια!!! Δεν σκεφτομαι ουτε για μια στιγμη τη δοτρια παρα μονο για να την ευχαριστήσω. Δεν θελω να βγαινουν απ' την αγκαλια μου τα μωρακια αυτα. Ειναι δυο κουκλια και ολοι εχουν τρελαθει και πιο πολυ ο αντρας μου! Μην φοβαστε. Προχωρηστε! Ευχομαι ολες να τα καταφερετε γιατι ολες το αξιζετε!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ Γεωργία μου, να είσαι  και είστε καλά!

Σ ευχαριστώ που μοιράζεσαι μαζί μας την εμπειρία σου, εμένα προσωπικά με βοηθάει διότι το αφήνω να δουλέψει μέσα μου.

Να έχεις μία πολύ καλή ημέρα και να χαίρεστε τα μωρά σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Georgia1972 said:

Καλημέρα κορίτσια.

Σ' ευχαριστω πολυ Λενιω. Ειμαι σίγουρη πως θα παρεις τη σωστη αποφαση! :)

Καλημέρα σε όλες κι από εμένα.

Σ ευχαριστώ πολύ Γεωργία! Να έχετε καλή μέρα, τα πήρατε σπίτι τα μωράκια σας ή θα μείνουν κι άλλο; Με το καλό να τα δεχτείτε σπίτι τους :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα! Γεωργία μου και πάλι να σου ζήσουν τα νινάκια!!!! Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη για τη δωρεά αν αποτύχω ξανά αλλά η αλήθεια είναι ότι τα λόγια σου με κάνουν να είμαι ακόμα πιο σίγουρη και πιο ανυπόμονη!!! Λενιώ μου εγώ έχω κάνει ως τώρα 8 ωοληψίες (!) Οι 7 ήταν στην 2η προσπάθεια όλες με το καταπληκτικό αποτέλεσμα των 3 εμβρύων.

Eir&Alex νιώθω το ίδιο για τη στάσιμη ζωή που λες. Ασε να περάσει το καλοκαιράκι και όταν καθαρίσει το μυαλό σου, θα πάρεις τη σωστή για σένα απόφαση.

Palmoira δεν είχα την ευκαιρία ως τώρα να σου ευχηθώ καλή επιτυχία! Με το καλό λοιπόν κι όλη την ευτυχία που σου αξίζει!!!

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια, την καλημέρα μου και καλό τριήμερο!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λενιω μου τα μωρακια μας ειναι ακομη στη μοναδα. Πρεπει να δυναμωσουν λιγο ακομη. Καθε απογευμα τους πηγαινουμε το γαλα τους, τα περνουμε αγκαλια και τα ταιζουμε.

Daphne ευχομαι οσες κοπελες προσπαθουν με δικα τους ωαρια, φυσικα να τα καταφερουν! Αν ομως παλι στραβωσει να πουν "Δοξα τω Θεω" που η επιστημη μας βοηθαει να βιωσουμε τη μητροτητα ολοκληρωμενη μεσου της λύσης των δανεικων και να προχωρήσουν χωρις να βασανίζουν αλλο το σωμα τους και το μυαλό τους.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!! και γω μανουλα με δανικα ειμαι και δεν το εχω μετανιωσει καθολου..!! και ουτε προκειται!!! εχω 2 παιδακια(διδυμακια αγορι και κοριτσι 2,5 ετων!!!) γεννηθηκαν προωρακια (30+2) αλλα ευτυχως πηγαν ολα καλα και ειμαστε υγιεις!!

 

ευχομαι στα κοριτσια που ειναι στην προσπαθεια οοοοοολα να πανε καλα και να αποκτησεται το πολυποθητο!! στα κοριτσια που ειναι στην σκεψη..... να μην το σκεφτονται καθολου!! 

  • Μου αρέσει 5

Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίνα!!! Πόσο χαίρομαι που διαβάζεις το θεμα ακόμα και μπορω να σου γραψω! Ειναι και η δική σου ιστορια ανάμεσα σ' εκείνες που με παρακίνησαν τοτε που ημουν τοσο αρνητικη και μπερδεμενη στο να προχωρήσω. Επίσης η αναρτηση που ειχες κανει του αποτελέσματος της ερευνας πως τα μωρα αυτα απορροφουν εστω κι ενα μικρο του dna απο τη μητρα μας θυμαμαι ποσο με ανακουφισε. Τοτε απλως σας διαβαζα. Δεν τολμουσα καν να γραψω. Θελω να σ' ευχαριστησω και προσωπικα για την βοηθεια που μου εδωσες χωρις να το ξερεις καν! Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και ο Θεος να σας δινει υγεία και δύναμη.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...