Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , lennio είπε:

Καλημέρα, περαστικά στον άντρα σου!! Και τα καλά νέα να του δίνουν δύναμη. Χαιρομαι παρά πολύ που πάτε καλά :) Πολλα φιλια.

Με το καλό Κοκκινομάλλα μας!!! 

Για να μην ξεχνιόμαστε...είμαστε Couronne bread!:)

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μπήκα λίγο να μάθω τα νέα σας όσο έχω ακόμη βοήθεια με τα μωρά. Zoel μου εμείς τα είπαμε. Πιστεύω πως η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου! Χαίρομαι για τις εγκυμοσύνες των υπολοίπων κοριτσιων που προχωρούν όμορφα. Palmoira περαστικά στον αντρουλη σου. Nina μου διδυμακια εχεις; Διαβάζω αποσπασματικα και μου ξέφυγε. Μπράβο σου! Με το καλό να γίνουν όλα κορίτσι μου και όταν γεννήσεις με το καλό να ξέρεις πως το πρώτο διάστημα, ίσως μέχρι και 5μηνο, (ανάλογα και τα παιδιά φυσικά) θα χρειαστείς πολλή βοήθεια γιατί είναι πολύ δύσκολο. Οργανώσου από τώρα. Επιστράτευσε γιαγιάδες και οποίον άλλον μπορεί. Κάποιος μου είχε πει όταν ημουν έγκυος πως στα διδυμα πρεπει η μητέρα να έχει άλλους δύο να την βοηθούν και το άκουγα υπερβολικό. Αλλά δεν είναι! Κοκκινομάλλα έρχεται η μπεμπούλα!!! Θυμάσαι που τα λέγαμε και τώρα φτάνεις στο τέλος αυτής της διαδρομής και πας για ακόμη καλύτερες! Αυτά τα λίγα κορίτσια μου προς το παρον. Στέλνω τα φιλιά μου σε όλες! 

Γεια σου Γεωργία μου.Τα ζουζουνακια σου τι κάνουν?Ναι,διδυμακια και ακομη δεν το εχω πιστεψει γιατι στην εμβρυομεταφορα ημουν αρρωστη με συναχι και βηχα.Και ομως τα καταφερα.Μακάρι βέβαια να πάνε ολα καλα.Ξερω απο τωρα οτι θα εχω την βοηθεια της μητέρας μου.

Οσο για την πεθερά να σας το αφηγηθω και αυτο,γιατι πέρα απο την κακία της εχει και πλάκα.Η ιστορια ειναι λυπηρη αλλα απλη, και  δυστυχως υπάρχουν και αυτοι οι ανθρωποι,οσο δυσκολο και αν μας ειναι να αποδεχτουμε οτι ειναι ετσι.Η πεθερα μου,εχει δυο παιδια,μια κορη με την οποια εχει μια σχεση αυτοκόλλητη στην οποία η κορη ειναι διαρκως το αντικειμενο της απαξιωσης της( και κατ'επεκταση δεν εχει κανει τιποτα στην ζωη της)και εναν γιο,τον αντρα μου ο οποίος πολύ συνειδητά μεγαλώνοντας κατάλαβε καποια πραγματα και δεν της επιτρεπει.Ολα αυτα για να σας πω οτι οντας ανεξαρτητος ο συζυγος μου,αποτελει για την μητερα του καποιον με τον οποίο δεν μπορω να καταλάβω τι συναισθηματα τρεφει,σιγουρα οχι πολυ θετικα και κατ'επεκταση και με μενα παρα τις προσπάθειες μου.Ετσι λοιπον οπως δεν ακουσα μια κουβεντα συμπαραστασης οταν εχασα το πρωτο μωρο,εστω και διαμέσου του συζυγου,ετσι και τωρα παρότι γνωριζαν απο την πρωτη στιγμη οτι ειμαι εγκυος,ουτε φωνη ουτε ακροαση εστω και διαμεσου του αντρα μου.Οπότε την κυριακη 'επερνε τηλεφωνο σπιτι,το σηκωνω και τι μου λεει συγχαρητηρια(οπως παντα ο βλακας εγω ευγενικη,ρωτησα τι κανουν πως ειναι)και μου λεει σε εχω παρει 20 φορες και στο κινητο και στο ιατρειο σου.Ε,της λεω και εγω αποκλειεται θα το εβλεπα.Το θρασος συνεχιζεται και μου λεει να ξερεις οτι εγω κατανοω και συγχωρω.Οποτε φορτωνω και εγω και της λεω οκ λοιπον,βλεπεται οτι δεν σχολιαζω τιποτα απο την γενικοτερη σταση σας,για αυτο η κουβεντα θα κοπει εδω,αντιο σας.Αλλα πραγματικα βρε κοριτσια αν σας ελεγα τι εχω υποστει(παρότι ο συζυγος μου,μου ειχε διευκρινίσει απο την πρωτη στιγμη για την κατασταση και με αποτρεπε απο επισκεψεις),εγω εκει προσπαθουσα για δεσμο.Οποτε αυτη την φορα λεω ετσι εισαι θα στο γυρισω πισω,ερχεται ο πεθερος μου(ενα κομματι μαλαμα,αλλα άβουλος) απο το σπιτι με την κουνιαδα μου και λεω και εγω η κ.Κ μαλλον εχει αρχισει να εχει καποιο θεμα,καλο θα ηταν να πάτε σε καποιον συναδελφο και καλυτερα σε νευρολογο,θορυβηθηκαν και οι δυο,οποτε φανταζεστε τι εγινε λεγοντας της το(σιγουρα με βριζει),αλλα ειχε φτασει ο κομπος στο χτενι. Και δεν σας κρυβω ενιωσα λιγο καλα,γιατι με την συμπεριφορα της με στεναχωρησε και με συγχυσε.

Και εχω και ενα ερωτημα,πως να συμπεριφερθω οταν ερθουν τα μωρα?Ξερουμε οτι δεν θα βοηθησει σε τιποτα,δεν θα τα κρατησει.Ουτε τωρα ενδιαφερεται,ουτε καν με ρωτησε για εκεινα,καλα ασε με εμενα αν χρειαζομαι κατι.Ο συζυγος λεει οτι θα τα παμε σπανια και για λιγο και παντα θα ειμαστε παροντες.Στο οποιο συμφωνω,αλλα με στεναχωρει κιολας.Να σας πω οτι η κορη εχει ενα παιδι,με πατερα που σχεδον δεν υπαρχει,απλα επισκεπτεται το παιδι και η πεθερα μου μιλαει ασχημα και στο παιδακι,ηλιθιο το ανεβαζει,βλαμμενο το κατεβαζει και απο την αλλη το παει στις δραστηριοτητες και το κατευθυνει στα παντα.Συγνωμη αν σας κουρασα,ειχα αναγκη να τα μοιραστω.Περιμενω αποψεις.     

15 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου αγαπημένα! Πηγα στο γιατρό σήμερα και λέω πηγα γιατί δυστυχώς ο άντρας μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο...Τέλος πάντων, είναι και αυτή άλλη μια δοκιμασία και για τους δυο μας αλλά θα το ξεπεράσουμε. Η Μπέμπα μας μεγαλώνει μια χαρά αυτό είναι το σημαντικό, ο τράχηλος ελάχιστα πιο μικρός αλλά ακόμη καλός. Συνεχιζω την ξεκούραση σπίτι όπως και πριν και πλέον θα μας βλέπει κάθε δυο εβδομάδες. Σας φιλώ όλες κοριτσια!

Παλμοιρα μου περαστικα στον συζυγο και εύχομαι συντομα να ειναι μαζι σας.Χαρηκα παρα πολυ για την μπεμπουλα.Φιλάκια πολλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , NINA78 είπε:

Γεια σου Γεωργία μου.Τα ζουζουνακια σου τι κάνουν?Ναι,διδυμακια και ακομη δεν το εχω πιστεψει γιατι στην εμβρυομεταφορα ημουν αρρωστη με συναχι και βηχα.Και ομως τα καταφερα.Μακάρι βέβαια να πάνε ολα καλα.Ξερω απο τωρα οτι θα εχω την βοηθεια της μητέρας μου.

Οσο για την πεθερά να σας το αφηγηθω και αυτο,γιατι πέρα απο την κακία της εχει και πλάκα.Η ιστορια ειναι λυπηρη αλλα απλη, και  δυστυχως υπάρχουν και αυτοι οι ανθρωποι,οσο δυσκολο και αν μας ειναι να αποδεχτουμε οτι ειναι ετσι.Η πεθερα μου,εχει δυο παιδια,μια κορη με την οποια εχει μια σχεση αυτοκόλλητη στην οποία η κορη ειναι διαρκως το αντικειμενο της απαξιωσης της( και κατ'επεκταση δεν εχει κανει τιποτα στην ζωη της)και εναν γιο,τον αντρα μου ο οποίος πολύ συνειδητά μεγαλώνοντας κατάλαβε καποια πραγματα και δεν της επιτρεπει.Ολα αυτα για να σας πω οτι οντας ανεξαρτητος ο συζυγος μου,αποτελει για την μητερα του καποιον με τον οποίο δεν μπορω να καταλάβω τι συναισθηματα τρεφει,σιγουρα οχι πολυ θετικα και κατ'επεκταση και με μενα παρα τις προσπάθειες μου.Ετσι λοιπον οπως δεν ακουσα μια κουβεντα συμπαραστασης οταν εχασα το πρωτο μωρο,εστω και διαμέσου του συζυγου,ετσι και τωρα παρότι γνωριζαν απο την πρωτη στιγμη οτι ειμαι εγκυος,ουτε φωνη ουτε ακροαση εστω και διαμεσου του αντρα μου.Οπότε την κυριακη 'επερνε τηλεφωνο σπιτι,το σηκωνω και τι μου λεει συγχαρητηρια(οπως παντα ο βλακας εγω ευγενικη,ρωτησα τι κανουν πως ειναι)και μου λεει σε εχω παρει 20 φορες και στο κινητο και στο ιατρειο σου.Ε,της λεω και εγω αποκλειεται θα το εβλεπα.Το θρασος συνεχιζεται και μου λεει να ξερεις οτι εγω κατανοω και συγχωρω.Οποτε φορτωνω και εγω και της λεω οκ λοιπον,βλεπεται οτι δεν σχολιαζω τιποτα απο την γενικοτερη σταση σας,για αυτο η κουβεντα θα κοπει εδω,αντιο σας.Αλλα πραγματικα βρε κοριτσια αν σας ελεγα τι εχω υποστει(παρότι ο συζυγος μου,μου ειχε διευκρινίσει απο την πρωτη στιγμη για την κατασταση και με αποτρεπε απο επισκεψεις),εγω εκει προσπαθουσα για δεσμο.Οποτε αυτη την φορα λεω ετσι εισαι θα στο γυρισω πισω,ερχεται ο πεθερος μου(ενα κομματι μαλαμα,αλλα άβουλος) απο το σπιτι με την κουνιαδα μου και λεω και εγω η κ.Κ μαλλον εχει αρχισει να εχει καποιο θεμα,καλο θα ηταν να πάτε σε καποιον συναδελφο και καλυτερα σε νευρολογο,θορυβηθηκαν και οι δυο,οποτε φανταζεστε τι εγινε λεγοντας της το(σιγουρα με βριζει),αλλα ειχε φτασει ο κομπος στο χτενι. Και δεν σας κρυβω ενιωσα λιγο καλα,γιατι με την συμπεριφορα της με στεναχωρησε και με συγχυσε.

Και εχω και ενα ερωτημα,πως να συμπεριφερθω οταν ερθουν τα μωρα?Ξερουμε οτι δεν θα βοηθησει σε τιποτα,δεν θα τα κρατησει.Ουτε τωρα ενδιαφερεται,ουτε καν με ρωτησε για εκεινα,καλα ασε με εμενα αν χρειαζομαι κατι.Ο συζυγος λεει οτι θα τα παμε σπανια και για λιγο και παντα θα ειμαστε παροντες.Στο οποιο συμφωνω,αλλα με στεναχωρει κιολας.Να σας πω οτι η κορη εχει ενα παιδι,με πατερα που σχεδον δεν υπαρχει,απλα επισκεπτεται το παιδι και η πεθερα μου μιλαει ασχημα και στο παιδακι,ηλιθιο το ανεβαζει,βλαμμενο το κατεβαζει και απο την αλλη το παει στις δραστηριοτητες και το κατευθυνει στα παντα.Συγνωμη αν σας κουρασα,ειχα αναγκη να τα μοιραστω.Περιμενω αποψεις.     

Παλμοιρα μου περαστικα στον συζυγο και εύχομαι συντομα να ειναι μαζι σας.Χαρηκα παρα πολυ για την μπεμπουλα.Φιλάκια πολλά.

Αχ πεθεροπληκτη είσαι και εσυ? Welcome to the club!! Πεθερές...μεγάλο κεφάλαιο! Δεν γράφω περισσότερα γιατί θα εκνευριστώ και δεν θέλω καθόλου!Εγώ κρατάω από την ιστορία σου το πολύ θετικό ότι ο άντρας σου έχει πλήρη συνείδηση της κατάστασης. Αυτό κατά τη γνώμη μου θα σας βοηθήσει να αντιμετωπίσετε την όλη κατάσταση. Κατανοώ ότι σε στεναχωρεί αλλα νομίζω ότι ο άντρας σου έχει δίκιο. Εφόσον δεν την εμπιστεύεστε και συμπεριφέρεται έτσι ας έχει τις τυπικές σχέσεις μια γιαγιάς προς τα εγγόνια και τίποτε παραπάνω. Επίσης έχεις τη μαμα σου για βοήθεια και εάν θες και τη γνώμη μου βρες και μια κοπέλα εάν χρειαζεσαι επιπλέον βοήθεια. 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Αχ πεθεροπληκτη είσαι και εσυ? Welcome to the club!! Πεθερές...μεγάλο κεφάλαιο! Δεν γράφω περισσότερα γιατί θα εκνευριστώ και δεν θέλω καθόλου!Εγώ κρατάω από την ιστορία σου το πολύ θετικό ότι ο άντρας σου έχει πλήρη συνείδηση της κατάστασης. Αυτό κατά τη γνώμη μου θα σας βοηθήσει να αντιμετωπίσετε την όλη κατάσταση. Κατανοώ ότι σε στεναχωρεί αλλα νομίζω ότι ο άντρας σου έχει δίκιο. Εφόσον δεν την εμπιστεύεστε και συμπεριφέρεται έτσι ας έχει τις τυπικές σχέσεις μια γιαγιάς προς τα εγγόνια και τίποτε παραπάνω. Επίσης έχεις τη μαμα σου για βοήθεια και εάν θες και τη γνώμη μου βρες και μια κοπέλα εάν χρειαζεσαι επιπλέον βοήθεια. 

Ναι οπως και παρα πολλές αλλες ελληνιδες,ετσι και εμεις παλμοιρα.Οσο για τον συζυγο,αν δεν ηταν ετσι δεν θα μπορουσαμε να ειμαστε μαζι,ηταν εμφανες απο την πρωτη στιγμη τι ειχα να αντιμετωπισω απο την πλευρα της μητερας,αλλα και του εντελως παθητικου πατερα του. Παροτι ειμαι στον χωρο των ψι,οποτε καθημερινά εχω να κανω με συναισθηματα και συμπεριφορες,ψυχοπαθολογιες και παρότι τοσο καιρο γνωριζα τι ειναι,πλεον μου ειναι πολυ δυσκολο.Θεωρω τον εαυτο μου ηδη υπευθυνο για τα παιδια μου,και οτι πρεπει να τα προστατεψω,απλα σκεφτομαι διαφορα και ισως πιο μελλοντικα(οπως θα αφηνα την τετραχρονη κορη μου η τον γιο μου εστω και λιγο μονο του με μια γυναικα που διαρκως μαλωνει με ολους η τουλαχιστον προκαλει τον καυγα,που μιλαει απαισια στην κορη της και στο εγγονι της,που δεν δειχνει ιχνος αγαπης και στοργης?)Προφανως οχι,αλλα μετα θα ειναι δυσκολο να πρεπει να το εξηγησεις αυτο στα παιδια σου,τετοια σκεφτομαι και ισως και λογω ορμονων με προβληματιζουν πιο πολυ.Αλλα πλεον νοιωθω οτι θα ειμαι αδιαλλακτη,οτι είναι χρεος μου,οτι και αν μου καταλογισουν τα παιδια.Ο αντρας μου ισως επειδη εχει μεγαλωσει σε αυτο το περιβαλλον,του ειναι πιο ευκολο. Σε ευχαριστω παλμοιρα που μοιραστηκες τις σκεψεις σου..φιλακια πολλα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NINA78 said:

Ναι οπως και παρα πολλές αλλες ελληνιδες,ετσι και εμεις παλμοιρα.Οσο για τον συζυγο,αν δεν ηταν ετσι δεν θα μπορουσαμε να ειμαστε μαζι,ηταν εμφανες απο την πρωτη στιγμη τι ειχα να αντιμετωπισω απο την πλευρα της μητερας,αλλα και του εντελως παθητικου πατερα του. Παροτι ειμαι στον χωρο των ψι,οποτε καθημερινά εχω να κανω με συναισθηματα και συμπεριφορες,ψυχοπαθολογιες και παρότι τοσο καιρο γνωριζα τι ειναι,πλεον μου ειναι πολυ δυσκολο.Θεωρω τον εαυτο μου ηδη υπευθυνο για τα παιδια μου,και οτι πρεπει να τα προστατεψω,απλα σκεφτομαι διαφορα και ισως πιο μελλοντικα(οπως θα αφηνα την τετραχρονη κορη μου η τον γιο μου εστω και λιγο μονο του με μια γυναικα που διαρκως μαλωνει με ολους η τουλαχιστον προκαλει τον καυγα,που μιλαει απαισια στην κορη της και στο εγγονι της,που δεν δειχνει ιχνος αγαπης και στοργης?)Προφανως οχι,αλλα μετα θα ειναι δυσκολο να πρεπει να το εξηγησεις αυτο στα παιδια σου,τετοια σκεφτομαι και ισως και λογω ορμονων με προβληματιζουν πιο πολυ.Αλλα πλεον νοιωθω οτι θα ειμαι αδιαλλακτη,οτι είναι χρεος μου,οτι και αν μου καταλογισουν τα παιδια.Ο αντρας μου ισως επειδη εχει μεγαλωσει σε αυτο το περιβαλλον,του ειναι πιο ευκολο. Σε ευχαριστω παλμοιρα που μοιραστηκες τις σκεψεις σου..φιλακια πολλα

Νίνα μου, τα παιδιά καταλαβαινουν τα πάντα. Αισθάνονται, ότι και να τους λέμε. Θα δεις που το διαχειριστείς εξαιρετικά όταν χρειαστεί όπως και τώρα άλλωστε. Ναι είναι κρίμα. Είναι βέβαια κι επιλογή της κυρίας αυτής να είναι αυτή που είναι και ότι συνεπάγεται. 

Είχα δύο γιαγιάδες. Η μία παρούσα πάντα και γεμάτη αγάπη, τρυφερότητα και καλοσύνη. Τη σκέφτομαι παντα, συχνά και την αγαπώ πολύ. Η άλλη απούσα και παράξενη. Δεν ένιωθα κάποια καλοσύνη από εκείνη.  Πότε μου δεν την ένιωσα ότι υπήρχε. Ξεχνούσα ότι υπάρχει κ πάλι τη σκέφτομαι σπανιότατα.  Θέλω να πω απλά ότι οι πραξεις αποτυπώνονται και προκαλούν τις ανάλογες αντιδράσεις. Αλάνθαστα.

Τα φιλιά μου.

9 hours ago, palmoira said:

Για να μην ξεχνιόμαστε...είμαστε Couronne bread!:)

Μιαμμμ! Εμείς καναπεδακι :)

Γλυκουλες χεχεχε

Πολλά φιλιά σ όλες σας κορίτσια όμορφα και δυνατά.

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια

πήγαμε γιατρό.....3200 το μπουμπούκι μου....εγώ σαν δράκος.........τρελές καούρες...ξανά γιατρό στις 21/12....πλέον κάθε βδομάδα θα τα λέμε....το Σαββάτο μπαίνω στο μήνα μου....μου πε η 38η εβδομάδα , είναι 30/12 και θα προσπαθήσουμε να αλλάξουμε χρόνο αλλά βλέποντας και κάνοντας...είναι και αυτή η πίεση , που με αγχώνει...

Νίνα μου και Παλμοίρα μου , να με προσθέσετε και εμένα στη λίστα.....και πιστεύω ότι η δική μου πεθερά είναι τραγικότατη όλων. Όχι επειδή δεν με γούσταρε ποτέ  ,  ( κάτι που εγώ το είχα περισσότερο ανάγκη . λόγω ότι έχω χάσει πολύ μικρή τη μαμά μου) το κατανοώ 

πλήρως , δεν μπορούμε να είμαστε αρεστοί σε όλους...αλλά τη θεωρώ τραγική ως μάνα....έχει δυο γιους , ο δικός μου ο πρώτος , και κυριολεκτικά μεγαλωμένος στον αυτόματο , και ο μικρός ακόμη και σήμερα , που έχει πατήσει τα 41 και είναι ένα χρόνο παντρεμένος 

της εκμυστηρευέται τα πάντα κ

όταν λέω τα πάντα , εννοώ τα ΠΑΝΤΑ....πράγματα που εγώ ούτε στην κολλητή μου θα έλεγα....Ο άντρας μου , μόνος του σπούδασε , μόνος του μεταπτυχιακά , και διδακτορικά με υποτροφίες...εμένα δε με πολυγούσταρε , με θεωρούσε σνομπ , και κάποτε τη δικαιολογούσα

γιατί εγώ δεν ήθελα παιδί , δεν ήμουνα από το τόπο τους κτλ κτλ....του άντρα μου του είχε πει ότι καλύτερα να μην ήμουνα τόσο ανεξάρτητη οικονομικά , και να με πείσει να σταματήσω τη δουλειά.....με ήθελε μίζερη και θλιβερή όπως εκείνη σε ένα σπίτι μέσα...

θα συμφωνήσω με την Παλμοίρα ...μεγάλη σημασία , που ο άντρας σου , έχει πλήρως συναίσθηση της καταστάσεως , και σε στηρίζει πλήρως....και εγώ είμαι της άποψης , μακρυά και αγαπημένοι...και αυτό έχω σκοπό να ακολουθήσω με τη μικρή ...αν και δεν έδειξε τον

παραμικρό ενδιαφέρον...ειδικά τώρα που είναι έγκυος η νέα νύφη....εμείς δεν υπάρχουμε....και εγώ σαφώς χέστηκα......απλά ξέρω ότι πληγώνει τον άντρα μου , και αυτό δεν θα το επιτρέψω !!! όσο περνάει από το χέρι μου....

 

και για να γελάσουμε ...υπάρχει θεία δίκη.....κ η δική μου θα τη βρει από τη νέα νύφη.....που είναι και από την περιοχή τους !!!:-D

 

σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από εμένα. Αγαπητή μου Νίνα, συμφωνω με όσα έγραψαν τα κορίτσια και θα προσθέσω πως είναι προφανές οτι η πεθερά σου έχει πρόβλημα και χρειάζεται βοήθεια από ειδικό. Αλλά αυτό είναι δυστυχώς τόσο μεγάλο ταμπού στην Ελλάδα, που ποτέ κανείς όταν πάσχει δεν το αναγνωρίζει και αν το αναγνωρίσει κάποτε, δεν το παραδέχεται. Αλλά αυτα τα γνωρίζεις καλύτερα από εμένα. Η σκέψη σας να έχετε απλώς τυπικές σχέσεις και να είστε φυσικά πάντα παρόντες κατά τις συναντήσεις των παιδιών με εκεινη, θεωρώ πως είναι η σωστότερη. Μην ανησυχείς. Εσείς θα κοιτατε το σπίτι σας και την οικογένειά σας και οι υπόλοιποι θα μένουν σε απόσταση ασφαλείας και όλα θα βαίνουν καλώς. Να προσέχεις και να μην την αφήνεις να σε συγχυζει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου. Κατά τη γνώμη μου, καλό θα ήταν να μην απαντάς στις κλήσεις της.

Κοκκινιμαλλα τέλεια η μπεμπούλα! Μπράβο σας! 

Πολλα φιλιά σε όλες! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

πήγαμε γιατρό.....3200 το μπουμπούκι μου....εγώ σαν δράκος.........τρελές καούρες...ξανά γιατρό στις 21/12....πλέον κάθε βδομάδα θα τα λέμε....το Σαββάτο μπαίνω στο μήνα μου....μου πε η 38η εβδομάδα , είναι 30/12 και θα προσπαθήσουμε να αλλάξουμε χρόνο αλλά βλέποντας και κάνοντας...είναι και αυτή η πίεση , που με αγχώνει...

Νίνα μου και Παλμοίρα μου , να με προσθέσετε και εμένα στη λίστα.....και πιστεύω ότι η δική μου πεθερά είναι τραγικότατη όλων. Όχι επειδή δεν με γούσταρε ποτέ  ,  ( κάτι που εγώ το είχα περισσότερο ανάγκη . λόγω ότι έχω χάσει πολύ μικρή τη μαμά μου) το κατανοώ 

πλήρως , δεν μπορούμε να είμαστε αρεστοί σε όλους...αλλά τη θεωρώ τραγική ως μάνα....έχει δυο γιους , ο δικός μου ο πρώτος , και κυριολεκτικά μεγαλωμένος στον αυτόματο , και ο μικρός ακόμη και σήμερα , που έχει πατήσει τα 41 και είναι ένα χρόνο παντρεμένος 

της εκμυστηρευέται τα πάντα κ

όταν λέω τα πάντα , εννοώ τα ΠΑΝΤΑ....πράγματα που εγώ ούτε στην κολλητή μου θα έλεγα....Ο άντρας μου , μόνος του σπούδασε , μόνος του μεταπτυχιακά , και διδακτορικά με υποτροφίες...εμένα δε με πολυγούσταρε , με θεωρούσε σνομπ , και κάποτε τη δικαιολογούσα

γιατί εγώ δεν ήθελα παιδί , δεν ήμουνα από το τόπο τους κτλ κτλ....του άντρα μου του είχε πει ότι καλύτερα να μην ήμουνα τόσο ανεξάρτητη οικονομικά , και να με πείσει να σταματήσω τη δουλειά.....με ήθελε μίζερη και θλιβερή όπως εκείνη σε ένα σπίτι μέσα...

θα συμφωνήσω με την Παλμοίρα ...μεγάλη σημασία , που ο άντρας σου , έχει πλήρως συναίσθηση της καταστάσεως , και σε στηρίζει πλήρως....και εγώ είμαι της άποψης , μακρυά και αγαπημένοι...και αυτό έχω σκοπό να ακολουθήσω με τη μικρή ...αν και δεν έδειξε τον

παραμικρό ενδιαφέρον...ειδικά τώρα που είναι έγκυος η νέα νύφη....εμείς δεν υπάρχουμε....και εγώ σαφώς χέστηκα......απλά ξέρω ότι πληγώνει τον άντρα μου , και αυτό δεν θα το επιτρέψω !!! όσο περνάει από το χέρι μου....

 

και για να γελάσουμε ...υπάρχει θεία δίκη.....κ η δική μου θα τη βρει από τη νέα νύφη.....που είναι και από την περιοχή τους !!!:-D

 

σας φιλώ 

Πρωτοχρονιά στο μαιευτήριο! Λες να είναι το πρώτο μωρό του 2019 η Μπέμπα σας? Τι θα φέρει ο Αγιος Βασίλης φέτος στην κοκκινομάλλα?......μια αφρατουλα Μπέμπα με ροζ μαγουλακια!!!!

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , palmoira είπε:

Πρωτοχρονιά στο μαιευτήριο! Λες να είναι το πρώτο μωρό του 2019 η Μπέμπα σας? Τι θα φέρει ο Αγιος Βασίλης φέτος στην κοκκινομάλλα?......μια αφρατουλα Μπέμπα με ροζ μαγουλακια!!!!

Καλημερα παλμοιρα μου

και ο άντρας μου τ9 ίδιο είπε....λες να ναι το πρώτο μωρό του 2019 ;;;

μπαααα του λέω.....δεν νομίζω ο γιατρός μας , να θέλει να κάνει ρεβεγιόν μαζί μας!!

θεε μου , πλησιάζουν οι μέρες ,  κ η πριγκίπισσα μας ,  θα είναι στην αγκαλιά μας !!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλημερα παλμοιρα μου

και ο άντρας μου τ9 ίδιο είπε....λες να ναι το πρώτο μωρό του 2019 ;;;

μπαααα του λέω.....δεν νομίζω ο γιατρός μας , να θέλει να κάνει ρεβεγιόν μαζί μας!!

θεε μου , πλησιάζουν οι μέρες ,  κ η πριγκίπισσα μας ,  θα είναι στην αγκαλιά μας !!!

 

Τι υπέροχο συναίσθημα! Αντε να παίρνουμε σειρά οι επόμενες! Να βγάλετε φωτογραφίες με τον άντρα σου γιατί θα είναι οι τελευταίες που θα είστε μόνοι σας! Μετά θα είστε τρεις!!!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη! Βγήκε ο αντρουλης μου από το νοσοκομείο επιτέλους! Πριν λίγο γύρισε σπίτι!! Ελπίζω να είναι η τελευταία αναποδιά αυτή και να ηρεμήσουμε από δω και πέρα!

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη! Βγήκε ο αντρουλης μου από το νοσοκομείο επιτέλους! Πριν λίγο γύρισε σπίτι!! Ελπίζω να είναι η τελευταία αναποδιά αυτή και να ηρεμήσουμε από δω και πέρα!

μπράβο !!!! σιδερένιος.....άντε με το καλό να γυρίσετε , σε λίγο καιρό , τρεις σπίτι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κόρες καλησπέρα. 

Πεθερόπληκτες κουράγιο και εφόσον έχετε τους άντρες σας στο πλευρό σας μην ανησυχείτε για τίποτα! Όσο πιο μακριά τόσο πιο καλά. Τα μωρά και τα παιδιά θέλουν γύρω τους ανθρώπους που τα αγαπάνε και όχι ρόλους χωρίς ουσία. 

Κοκκινομάλλα με το καλό να υποδεχτείς την μπουμπού -οποτε και αν είναι έτοιμη. 

Σας φιλώ όλες γλυκα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις φίλες,

Κοκκινομάλλα μας μπράβο !!!! Μπράβο για τη ζουμπουρλούδικη μπεμπούλα σου, μπράβο για το κουράγιο σου (μόνο η ουρά έμεινε), μπράβο που έρχεται σύντομα. Όποτε και να έρθει η μπέμπα σου, το 2019 θα είναι για την οικογένεια σας μοναδικό και θα το αναφέρετε στην από εδώ και πέρα ζωή σας!

Όσο για τις πεθερές .... συντάσσομαι με την Αλίνα. Από τη στιγμή που οι άντρες σας είναι μια χαρά αγνοήστε τες και ευχαριστείτε τον καλό θεό που δεν είχαν αρνητική επίδραση πάνω σε αυτούς!

Νίνα μας εσύ γνωρίζεις καλύτερα απ' όλους ότι σε αυτή την ηλικία δεν αλλάζει ο άνθρωπος, πόσο μάλλον ο κακός άνθρωπος. Θέλει πολύ θάρρος, επίπεδο αυτογνωσίας να γνωρίσει κάποιος τον εαυτό  του και να τον βελτιώσει. Σε ότι με αφορά έχοντας μεγαλώσει σε μεγάλη οικογένεια (εννοώ μεγάλα σόγια) με το πατρικό μου στο χωριό να είναι σημείο αναφοράς για την οικογένεια της μητέρας μου και του πατέρα μου και μάλιστα με την ευρεία έννοια της οικογένειες δηλ. και σε επίπεδο ξαδερφών, μου αρέσουν οι οικογενειακοί δεσμοί. Πιστεύω δε, ότι το παιδί καλό είναι να ξέρει ότι οικογένεια δεν είναι μόνο η μαμά, ο μπαμπάς και τα αδέρφια, αλλά είναι και ο παππούς, η γιαγιά και ίσως και ξαδέρφια ή θείοι. Ωραία όλα αυτά αρκεί και αυτοί να είναι φυσιολογικοί. Είναι χρέος μας να προφυλάσσουμε και τον εαυτό μας αλλά κυρίως τα παιδιά μας από τοξικούς ανθρώπους. Και πάλι η Νίνα μπορεί να μας επιβεβαιώσει πόσο καλό είναι για τα παιδιά, το χαρακτήρα, την αυτοπεποίθηση τους, να μεγαλώνουν με αγάπη. Συμφωνώ επίσης με τη Λενιώ μας που λέει ότι είναι έξυπνα πολύ και καταλαβαίνουν τι εισπράττουν από τον καθένα. Είναι απίστευτα έξυπνα και θα πρόσθετα ότι τα παιδιά έχουν αυτή την αμείλικτη ειλικρίνεια που τσακίζει κόκαλα. Δεν ξέρουν από καθωσπεπισμούς και αυτό που αισθάνονται θα το πουν και αν δεν τους αρέσει κάποιος και θα το πουν και θα το δείξουν. Το έχω δει στα ανήψια μου. και τέλος μια συμβουλή της θείας μου που και πάλι από επαγγελματική εμπειρία η Νίνα μπορεί να επιβεβαιώσει.  Μας έλεγε " τα παιδιά σας θα τα εμπιστεύεστε μόνο στις μανάδες σας γιατί πολλά γίνονται" θα πρόσθετα στις μαναδες μας και σε όποιον εμπιστευόμαστε πολύ και τον έχουμε τσεκάρει.

Και κάτι να το ελαφρύνω. Κάθε χρόνο αγοράζω ένα επιτραπέζιο ημερολόγιο για το γραφείο με τίτλους "365 μέρες ευτυχίας" ή "365 μέρες γυναίκα" ή κάτι τέτοιο. Φέτος διάλεξα το "ημερολόγιο 2019: 365 μέρες μακριά από τοξικούς ανθρώπους" ....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, palmoira said:

Κοριτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη! Βγήκε ο αντρουλης μου από το νοσοκομείο επιτέλους! Πριν λίγο γύρισε σπίτι!! Ελπίζω να είναι η τελευταία αναποδιά αυτή και να ηρεμήσουμε από δω και πέρα!

Μπράβο!! Πολύ καλά νέα :) να είστε καλά κι οι τρεις σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...