Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Μίλησες με κάποιον από τον Σφακ; 

Ναί, μίλησα με την κοπέλα στο ιατρείο του. Με "μάλωσε" που στεναχωριέμαι, ο γιατρός είναι ικανοποιημένος μου είπε. Η προγεστερόνη είναι στα όρια, Δευτέρα επανέλεγχο και βλέπουμε. Μίλησα και με ενδοκρινολόγο και αυξήσαμε το τ4

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το ενδιαφέρον σου

 Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου, επιτέλους να σπάσει η γκαντεμιά και να γίνεις σύντομα μανούλα!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, MaryH είπε:

Στην μια αποτυχία βαριά δυο είναι ατυχία. Στις παραπάνω κάτι φταίει κ πρέπει να βρεθειβρεθεί

Δυστυχώς και από δύσκολες περιπτώσεις εδώ στο φόρουμ, βλέπω ότι δεν βρίσκονται πάντα τα θέματα. Οι γιατροί δεν είναι Θεοι. Εγώ έχω κάνει και τις  πιο απίθανες εξετάσεις και βρήκα πχ την ανοσολογικη ενδομητριτιδα.Και είμαι στο μηδέν. Δεν είναι φυσιολογικο να έχει πάει κανείς σε τόσους γιατρούς όπως εγώ.. 

Just now, Ελισώ είπε:

Ναί, μίλησα με την κοπέλα στο ιατρείο του. Με "μάλωσε" που στεναχωριέμαι, ο γιατρός είναι ικανοποιημένος μου είπε. Η προγεστερόνη είναι στα όρια, Δευτέρα επανέλεγχο και βλέπουμε. Μίλησα και με ενδοκρινολόγο και αυξήσαμε το τ4

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το ενδιαφέρον σου

 Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου, επιτέλους να σπάσει η γκαντεμιά και να γίνεις σύντομα μανούλα!

Μία χαρά. Πάμε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δυστυχώς και από δύσκολες περιπτώσεις εδώ στο φόρουμ, βλέπω ότι δεν βρίσκονται πάντα τα θέματα. Οι γιατροί δεν είναι Θεοι. Εγώ έχω κάνει και τις  πιο απίθανες εξετάσεις και βρήκα πχ την ανοσολογικη ενδομητριτιδα.Και είμαι στο μηδέν. Δεν είναι φυσιολογικο να έχει πάει κανείς σε τόσους γιατρούς όπως εγώ.. 

Μία χαρά. Πάμε καλά. 

Καλά, αυτό ισχύει. Δυστυχώς ακόμη δεν έχουμε φτάσει στο 100% επιτυχία ακόμη κ με δωρεα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελισώ said:

Ναί, μίλησα με την κοπέλα στο ιατρείο του. Με "μάλωσε" που στεναχωριέμαι, ο γιατρός είναι ικανοποιημένος μου είπε. Η προγεστερόνη είναι στα όρια, Δευτέρα επανέλεγχο και βλέπουμε. Μίλησα και με ενδοκρινολόγο και αυξήσαμε το τ4

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το ενδιαφέρον σου

 Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου, επιτέλους να σπάσει η γκαντεμιά και να γίνεις σύντομα μανούλα!

Μα ναι ενταξει ήταν η επαναληπτική..ισως να σου αυξήσει τη Δευτερα την προγεστερονη με ουτρο ή προλουτεξ. Με το καλό η επόμενη εξέταση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δυστυχώς και από δύσκολες περιπτώσεις εδώ στο φόρουμ, βλέπω ότι δεν βρίσκονται πάντα τα θέματα. Οι γιατροί δεν είναι Θεοι. Εγώ έχω κάνει και τις  πιο απίθανες εξετάσεις και βρήκα πχ την ανοσολογικη ενδομητριτιδα.Και είμαι στο μηδέν. Δεν είναι φυσιολογικο να έχει πάει κανείς σε τόσους γιατρούς όπως εγώ.. 

Μία χαρά. Πάμε καλά. 

Πίστεψε με υπάρχουν κ πιο δυσκολες περιπτώσεις από εσένα. 

Δε μπορώ να σου γράψω ούτε εδώ ούτε σε πμ γιατί είναι πολύ κοντινό μου άτομο κ μου έχει ζητήσει να μην αναφέρω τπτ

Όμως μια χαρά μανούλα εγινε

7 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλά, αυτό ισχύει. Δυστυχώς ακόμη δεν έχουμε φτάσει στο 100% επιτυχία ακόμη κ με δωρεα

Απλώς πολλοί γιατροί φουσκώνουν μυαλα

Αυτό είναι το θεμα

Δε λέω για το γιατρό μας, δεν κάνει τέτοιες δηλώσεις, τα κέντρα όμως έχουν κάνει ζημια

Εγώ την Δεύτερη φορά πήγα απελπισμένη μεν αλλά έτοιμη να γίνω ηφαίστειο σε έκρηξη έτσι κ δεν πετυχαινα παλι

Οι εμβρυολογοι δε με κοίταζαν στα μάτια κ οι γιατροί το ίδιο κ στην κοπελα που έπεσε ο κλήρος να με ενημερώσει για τα έμβρυα είπα άσε τις π@. ... σε εμένα, εγκυμοσύνη δίνουν ή όχι??? 

Μετά της είπα ότι δε μου φταίει αλλά κανονικά τη στιγμή που αποτύχαμε και το κέντρο μιλάει για πάνω από 90 τοις εκατό επιτυχία με την πρώτη δεν έπρεπε καν να πληρώσουμε τη δεύτερη φορά!! 

Φυσικά ήξερα ότι δε θα γινόταν αλλά έδειξα τις διαθέσεις μου

Δεν είναι Θεοί, τα έχουμε πει πάλι,  όσο καλό κ να ναι το ωάριο, είναι το σπέρμα Κ πως αντιδρά, πως προχωρα

Απλά δεν πρέπει να φουσκώνουν μυαλα

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως η κλασική εξωσωματικη με τη μόνη διαφορά του νεαρότερου ωαρίου το οποίο όμως θέλει και καλό σπέρμα να λειτουργησει

Αυτά πρέπει να τα υπολογίζουν τα κεντρα

Εγώ έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ για να λέει δεν ήταν τα έμβρυα, δεν ηταν

Αν ήταν θα το ελεγε

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Πίστεψε με υπάρχουν κ πιο δυσκολες περιπτώσεις από εσένα. 

Δε μπορώ να σου γράψω ούτε εδώ ούτε σε πμ γιατί είναι πολύ κοντινό μου άτομο κ μου έχει ζητήσει να μην αναφέρω τπτ

Όμως μια χαρά μανούλα εγινε

Απλώς πολλοί γιατροί φουσκώνουν μυαλα

Αυτό είναι το θεμα

Δε λέω για το γιατρό μας, δεν κάνει τέτοιες δηλώσεις, τα κέντρα όμως έχουν κάνει ζημια

Εγώ την Δεύτερη φορά πήγα απελπισμένη μεν αλλά έτοιμη να γίνω ηφαίστειο σε έκρηξη έτσι κ δεν πετυχαινα παλι

Οι εμβρυολογοι δε με κοίταζαν στα μάτια κ οι γιατροί το ίδιο κ στην κοπελα που έπεσε ο κλήρος να με ενημερώσει για τα έμβρυα είπα άσε τις π@. ... σε εμένα, εγκυμοσύνη δίνουν ή όχι??? 

Μετά της είπα ότι δε μου φταίει αλλά κανονικά τη στιγμή που αποτύχαμε και το κέντρο μιλάει για πάνω από 90 τοις εκατό επιτυχία με την πρώτη δεν έπρεπε καν να πληρώσουμε τη δεύτερη φορά!! 

Φυσικά ήξερα ότι δε θα γινόταν αλλά έδειξα τις διαθέσεις μου

Δεν είναι Θεοί, τα έχουμε πει πάλι,  όσο καλό κ να ναι το ωάριο, είναι το σπέρμα Κ πως αντιδρά, πως προχωρα

Απλά δεν πρέπει να φουσκώνουν μυαλα

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως η κλασική εξωσωματικη με τη μόνη διαφορά του νεαρότερου ωαρίου το οποίο όμως θέλει και καλό σπέρμα να λειτουργησει

Αυτά πρέπει να τα υπολογίζουν τα κεντρα

Εγώ έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ για να λέει δεν ήταν τα έμβρυα, δεν ηταν

Αν ήταν θα το ελεγε

 

Έχω δυο φίλες μου που έκαναν εξωσωματική στην ηλικία των τριάντα με δικά τους ωάρια και με θέματα στο σπερμα. Και οι δυο είχαν κάνει στο αντίστοιχο Ιακεντρο της Θεσσαλονίκης . Οι πιθανότητες κ τα ποσοστά που τους έδιναν ήταν 40% με την πρώτη. Ούτε 60 ούτε 70%. Ήταν νέες είχαν σούπερ ωάρια κ ορμόνες όμως αυτές είναι οι πραγματικές πιθανότητες. Όσο νέα κ να είναι τα ωάρια σου. Τα κέντρα φουσκώνουν τα μυαλά στη δωρεά  κ όταν αποτυχαίνουμε μας παίρνει από κατω 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Έχω δυο φίλες μου που έκαναν εξωσωματική στην ηλικία των τριάντα με δικά τους ωάρια και με θέματα στο σπερμα. Και οι δυο είχαν κάνει στο αντίστοιχο Ιακεντρο της Θεσσαλονίκης . Οι πιθανότητες κ τα ποσοστά που τους έδιναν ήταν 40% με την πρώτη. Ούτε 60 ούτε 70%. Ήταν νέες είχαν σούπερ ωάρια κ ορμόνες όμως αυτές είναι οι πραγματικές πιθανότητες. Όσο νέα κ να είναι τα ωάρια σου. Τα κέντρα φουσκώνουν τα μυαλά στη δωρεά  κ όταν αποτυχαίνουμε μας παίρνει από κατω 

Ισχυει

εγώ ένιωθα αχρηστη

Που απετυχα

Ακόμη κι ο άντρας μου που έχω γράψει δημόσια κάποια πράγματα μου είπε μην τολμήσεις και πεις πάλι αυτο

Εγώ το ένιωθα ομως

Κατι ασχετο σχετικο,αρχικα σκεφτόμουν να μην το γράψω δημοσια

Είπα στην παιδίατρο για τη μικρη

Τη ρώτησα  αν αλλάζει κάτι που το ξερει και μου είπε πολύ ευγενικά, είσαι μικρή δε θα το υποπτευομουν,δεν αλλαζει κατι ΟΜΩΣ καλύτερα που το γνωρίζω. 

Από την απάντηση της καταλαβαίνω ότι σε μεγαλύτερες ηλικίες το υποπτεύονται αλλά δε το ρωτούν κ λογικό κι ότι προφανώς παίζει ρολο

μου είπε ότι με το που γεννηθεί η μικρή, θα της γίνουν οι εξετάσεις που πρέπει στο μαιευτηριο και ο γιατρός μου βάση ιστορικού δότριας κ δικής μου κύησης θα πει στον παιδίατρο αν πρέπει να γίνουν έξτρα εξετάσεις κ θα μου πει κι εμένα. Λόγω του ότι ειναι ισχιακη, η παιδίατρος θέλει υπέρηχο ισχιων οπωσδήποτε που δεν περιλαμβάνεται στα πακέτα των μαιευτηριων κ το πακετο των μεταβολικων.

Πήρε όλο το ιστορικό της δικής μου κύησης, μέχρι κι αν εμφάνισα κατάθλιψη με ρώτησε κ επίσης με ρώτησε τι ξέρω για τη δοτρια, ύψος, βάρος, ομάδα αίματος, ηλικία την ενδιέφεραν πολύ και αν είχε ξαναδώσει κύηση. 

Αυτά τα γράφω για τα κορίτσια που πάνε με δωρεά, να τα ρωτάνε αν έχουν σκοπό να το πουν σε παιδίατρο. 

Εγώ ένιωσα ασφάλεια που το είπα προσωπικά. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πίστεψε με υπάρχουν κ πιο δυσκολες περιπτώσεις από εσένα. 

Δε μπορώ να σου γράψω ούτε εδώ ούτε σε πμ γιατί είναι πολύ κοντινό μου άτομο κ μου έχει ζητήσει να μην αναφέρω τπτ

Όμως μια χαρά μανούλα εγινε

Απλώς πολλοί γιατροί φουσκώνουν μυαλα

Αυτό είναι το θεμα

Δε λέω για το γιατρό μας, δεν κάνει τέτοιες δηλώσεις, τα κέντρα όμως έχουν κάνει ζημια

Εγώ την Δεύτερη φορά πήγα απελπισμένη μεν αλλά έτοιμη να γίνω ηφαίστειο σε έκρηξη έτσι κ δεν πετυχαινα παλι

Οι εμβρυολογοι δε με κοίταζαν στα μάτια κ οι γιατροί το ίδιο κ στην κοπελα που έπεσε ο κλήρος να με ενημερώσει για τα έμβρυα είπα άσε τις π@. ... σε εμένα, εγκυμοσύνη δίνουν ή όχι??? 

Μετά της είπα ότι δε μου φταίει αλλά κανονικά τη στιγμή που αποτύχαμε και το κέντρο μιλάει για πάνω από 90 τοις εκατό επιτυχία με την πρώτη δεν έπρεπε καν να πληρώσουμε τη δεύτερη φορά!! 

Φυσικά ήξερα ότι δε θα γινόταν αλλά έδειξα τις διαθέσεις μου

Δεν είναι Θεοί, τα έχουμε πει πάλι,  όσο καλό κ να ναι το ωάριο, είναι το σπέρμα Κ πως αντιδρά, πως προχωρα

Απλά δεν πρέπει να φουσκώνουν μυαλα

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως η κλασική εξωσωματικη με τη μόνη διαφορά του νεαρότερου ωαρίου το οποίο όμως θέλει και καλό σπέρμα να λειτουργησει

Αυτά πρέπει να τα υπολογίζουν τα κεντρα

Εγώ έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ για να λέει δεν ήταν τα έμβρυα, δεν ηταν

Αν ήταν θα το ελεγε

 

Εμενα μου είπανε ως ποσοστό 60- 60 κάτι το κέντρο αλλά ο κ. Σφακ επειδή κάνει υστεροσκοπησεις και ελέγχει πολύ την μήτρα φτάνει το 70,70 κάτι. Στον καθένα έλεγαν αυτό που ήθελε να ακούσει από ότι  καταλαβαίνω. Που πάλι δεν το πιστεύω. Γιατί και τα δικά μου σούπερ.. στατιστικά αν θυμάμαι καλά 40 κάτι έδειξαν.. Κάτι τέτοιο. 

Πιο πολύ ψυχολογικά σε βοήθησε το ξέσπασμα. Άλλαξε κάτι στη διαδικασία το κέντρο; Αν δεν πετυχαίνες θα άλλαζε κάτι το κέντρο? Αντε αν πηγαινες εκεί και για την επόμενη δότρια να σου έκαναν κάποια σχετικη έκπτωση.. Όχι σπουδαία πράγματα. Που όπως λένε αυτοί είναι  σχετικά μικρό το ποσοστό της αμοιβής τους. 

Και ως προς τις δυσκολίες ο καθένας είναι η αλήθεια ξέρει μόνο ο ίδιος τι έχει περασει.Γιατι εδώ είναι ένα δημοσιο μέσο.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εμενα μου είπανε ως ποσοστό 60- 60 κάτι το κέντρο αλλά ο κ. Σφακ επειδή κάνει υστεροσκοπησεις και ελέγχει πολύ την μήτρα φτάνει το 70,70 κάτι. Στον καθένα έλεγαν αυτό που ήθελε να ακούσει από ότι  καταλαβαίνω. Που πάλι δεν το πιστεύω. Γιατί και τα δικά μου σούπερ.. στατιστικά αν θυμάμαι καλά 40 κάτι έδειξαν.. Κάτι τέτοιο. 

Πιο πολύ ψυχολογικά σε βοήθησε το ξέσπασμα. Άλλαξε κάτι στη διαδικασία το κέντρο; Αν δεν πετυχαίνεις θα άλλαζε κάτι το κέντρο? Αντε αν πηγαινες εκεί και για την επόμενη δότρια να σου έκαναν κάποια σχετικη έκπτωση.. Όχι σπουδαία πράγματα. Που όπως λένε αυτοί είναι  σχετικά μικρό το ποσοστό της αμοιβής τους. 

Ναι ψυχολογικα

Το είπα αλλωστε

Από το Σφακ δεν έφευγα εγω

Αλλά πάλι με δότρια δε θα πήγαινα 

Δε μετάνιωσα για τπτ

Δε θα υπήρχε όμως λόγος παλι

Ευτυχώς κ το έχω πει πολλές φορές που έμεινα έγκυος στη μικρή κι όλα πήγαν καλά διότι άλλες θα ήταν οι κινήσεις κ οι αποφάσεις μου, είτε με τον άντρα μου είτε μόνη μου

Εγώ το έχω πει, θα έκανα ότι έπρεπε για να κάνω παιδί κ δε θα επέτρεπε σε κανένα να μου το στερήσει αυτό είτε αυτό σήμαινε ότι θα έκανα πάλι με δικά μου, είτε με δωρεά εμβρύου, είτε με δότη μόνη μου, είτε υιοθεσία. 

Ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλα

Όχι, εγώ δεν ήθελα το πάνω από 90, αυτό με τσάκισε ψυχολογικά κ με έκανε χειρότερα όταν απέτυχα την πρώτη φορά. Προτιμούσα το έχουμε μεν δυνατα ωαρια αλλα υπαρχουν κι αυτοί οι παράγοντες. 

Έχουν αλλάξει οι κοπέλες από τότε 

Εγώ γνωρισα την Ε.  στο πρωτο ραντεβού, μας ανέλαβε η Α. Μ και τώρα έμαθα ότι άλλαξε παλι

Just now, anoulious είπε:

Εμενα μου είπανε ως ποσοστό 60- 60 κάτι το κέντρο αλλά ο κ. Σφακ επειδή κάνει υστεροσκοπησεις και ελέγχει πολύ την μήτρα φτάνει το 70,70 κάτι. Στον καθένα έλεγαν αυτό που ήθελε να ακούσει από ότι  καταλαβαίνω. Που πάλι δεν το πιστεύω. Γιατί και τα δικά μου σούπερ.. στατιστικά αν θυμάμαι καλά 40 κάτι έδειξαν.. Κάτι τέτοιο. 

Πιο πολύ ψυχολογικά σε βοήθησε το ξέσπασμα. Άλλαξε κάτι στη διαδικασία το κέντρο; Αν δεν πετυχαίνεις θα άλλαζε κάτι το κέντρο? Αντε αν πηγαινες εκεί και για την επόμενη δότρια να σου έκαναν κάποια σχετικη έκπτωση.. Όχι σπουδαία πράγματα. Που όπως λένε αυτοί είναι  σχετικά μικρό το ποσοστό της αμοιβής τους. 

Σε σκεφτόμουν πολύ εχθές να ξέρεις 

Θυμήθηκα πως ένιωσα εγώ στην αποτυχία και σε νιωθω

Αλλά μην τολμήσεις να το βάλεις κατω

Ούτε να σκεφτεις ότι θα αποτύχεις

Ούτε να μοιρολατρεις

Εσύ θα την αλλάξεις την τύχη σου και γίνεις μάνα, να το θυμάσαι αυτο

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι ψυχολογικα

Το είπα αλλωστε

Από το Σφακ δεν έφευγα εγω

Αλλά πάλι με δότρια δε θα πήγαινα 

Δε μετάνιωσα για τπτ

Δε θα υπήρχε όμως λόγος παλι

Ευτυχώς κ το έχω πει πολλές φορές που έμεινα έγκυος στη μικρή κι όλα πήγαν καλά διότι άλλες θα ήταν οι κινήσεις κ οι αποφάσεις μου, είτε με τον άντρα μου είτε μόνη μου

Εγώ το έχω πει, θα έκανα ότι έπρεπε για να κάνω παιδί κ δε θα επέτρεπε σε κανένα να μου το στερήσει αυτό είτε αυτό σήμαινε ότι θα έκανα πάλι με δικά μου, είτε με δωρεά εμβρύου, είτε με δότη μόνη μου, είτε υιοθεσία. 

Ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλα

Όχι, εγώ δεν ήθελα το πάνω από 90, αυτό με τσάκισε ψυχολογικά κ με έκανε χειρότερα όταν απέτυχα την πρώτη φορά. Προτιμούσα το έχουμε μεν δυνατα ωαρια αλλα υπαρχουν κι αυτοί οι παράγοντες. 

Έχουν αλλάξει οι κοπέλες από τότε 

Εγώ γνωρισα την Ε.  στο πρωτο ραντεβού, μας ανέλαβε η Α. Μ και τώρα έμαθα ότι άλλαξε παλι

Ασχετο.Ένα επίσης περίεργο του κέντρου. Η τόσο συχνη αλλαγή  προσώπου στο συγκεκριμένο πόστο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Ασχετο.Ένα επίσης περίεργο του κέντρου. Η τόσο συχνη αλλαγή  προσώπου στο συγκεκριμένο πόστο. 

Θα σου πω

Η Ε ήταν χρονια

Αλλά κάτι παιχτηκε

Μετά ανέλαβε η Α. Μ χρέη συντονιστριας η οποία εμβρυολογος ήταν 

Δεν έβρισκαν κοπέλα κατάλληλη για τη θέση 

Οι θέσεις αυτές απαιτούν διακριτικότητα και μυστικότητα. Λίγα λόγια κ σωστά. Η Α. Μ το χε αυτό αλλά απηυδισε η κοπέλα 

Αφού σκεφτόμουν αν δεν ήθελα να μείνω, θα τους έδινα το δικό μου βιογραφικό γιατί εκεί που δούλευα, η θέση, απαιτούσε διακριτικότητα! 

Σοβαρά στο λεω

Κι είμαι και επικοινωνιακή, κερδίζω τον κόσμο. 

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λιγο κάτι γιατί είχα μια σχετικη συζήτηση με μια φίλη και αναρωτιομασταν. Το ΙΑΣΩ ως κέντρο εξωσωματικής πως είναι; Έχουμε κοπέλες είτε με δικά τους είτε με δωρεά που κάνουν εκεί προσπάθεια; Θεωρείται από τα ακριβά κέντρα; 

Just now, Thia1985 είπε:

Θα σου πω

Η Ε ήταν χρονια

Αλλά κάτι παιχτηκε

Μετά ανέλαβε η Α. Μ χρέη συντονιστριας η οποία εμβρυολογος ήταν 

Δεν έβρισκαν κοπέλα κατάλληλη για τη θέση 

Οι θέσεις αυτές απαιτούν διακριτικότητα και μυστικότητα. Λίγα λόγια κ σωστά. Η Α. Μ το χε αυτό αλλά απηυδισε η κοπέλα 

Αφού σκεφτόμουν αν δεν ήθελα να μείνω, θα τους έδινα το δικό μου βιογραφικό γιατί εκεί που δούλευα, η θέση, απαιτούσε διακριτικότητα! 

Σοβαρά στο λεω

Κι είμαι και επικοινωνιακή, κερδίζω τον κόσμο. 

 

Εγω πάλι νομίζω ότι η συγκεκριμένη θέση απαιτεί πιο πολύ να είσαι επικοινωνιακος και γλυκός άνθρωπος.

Να λες λίγα λόγια και όχι με κακια.Η ΑΜ τίποτα δεν είχε από αυτά. Και αυτό δυστυχώς και το έχω επιβεβαιώσει με αρκετές κοπέλες εγώ και τα παράπονα στη συμπεριφορά της μου τα επιβεβαίωσε και ο γιατρος μου. Εγώ σε μια ΔΥ δουλεύω που δεν φημίζεται για τη γλυκύτητα της, που δε θέλω να κερδίσω κανένα και μιλάω ανθρώπινα. Με κατανόηση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ισχυει

εγώ ένιωθα αχρηστη

Που απετυχα

Ακόμη κι ο άντρας μου που έχω γράψει δημόσια κάποια πράγματα μου είπε μην τολμήσεις και πεις πάλι αυτο

Εγώ το ένιωθα ομως

Κατι ασχετο σχετικο,αρχικα σκεφτόμουν να μην το γράψω δημοσια

Είπα στην παιδίατρο για τη μικρη

Τη ρώτησα  αν αλλάζει κάτι που το ξερει και μου είπε πολύ ευγενικά, είσαι μικρή δε θα το υποπτευομουν,δεν αλλαζει κατι ΟΜΩΣ καλύτερα που το γνωρίζω. 

Από την απάντηση της καταλαβαίνω ότι σε μεγαλύτερες ηλικίες το υποπτεύονται αλλά δε το ρωτούν κ λογικό κι ότι προφανώς παίζει ρολο

μου είπε ότι με το που γεννηθεί η μικρή, θα της γίνουν οι εξετάσεις που πρέπει στο μαιευτηριο και ο γιατρός μου βάση ιστορικού δότριας κ δικής μου κύησης θα πει στον παιδίατρο αν πρέπει να γίνουν έξτρα εξετάσεις κ θα μου πει κι εμένα. Λόγω του ότι ειναι ισχιακη, η παιδίατρος θέλει υπέρηχο ισχιων οπωσδήποτε που δεν περιλαμβάνεται στα πακέτα των μαιευτηριων κ το πακετο των μεταβολικων.

Πήρε όλο το ιστορικό της δικής μου κύησης, μέχρι κι αν εμφάνισα κατάθλιψη με ρώτησε κ επίσης με ρώτησε τι ξέρω για τη δοτρια, ύψος, βάρος, ομάδα αίματος, ηλικία την ενδιέφεραν πολύ και αν είχε ξαναδώσει κύηση. 

Αυτά τα γράφω για τα κορίτσια που πάνε με δωρεά, να τα ρωτάνε αν έχουν σκοπό να το πουν σε παιδίατρο. 

Εγώ ένιωσα ασφάλεια που το είπα προσωπικά. 

Σίγουρα βοηθάει να το πεις. Όμως αν δεν έχεις αποφασίσει αν θα το πεις στο παιδι καλύτερα όσοι λιγότεροι τόσο καλύτερα. Εγω θέλω να το πω στο παιδι όμως ο αντρας μου διαφωνεί λόγω του δικού του περιβάλλοντος που είναι πολύ οπισθοδρομικοί κ μπορεί να κάνουν κακο στο παιδι με την αντίδραση τους. Εφόσον η μικρή μου είναι υγιέστατη κ νορμαλ σε όλα θα το πω μόνο σε γιατρό αν χρειαστεί κάτι στην πορεία. Δηλ αν έχουμε καποιο σοβαρό θέμα υγείας κ μόνο. Αυτή είναι η δίκη μας απόφαση.

Αλλωστε λεπτομερείς όπως ύψος βάρος κλπ δεν τις ξερω. Μόνο την ηλικία ξερω που δείχνει ένα ίσως υγιέστερο έμβρυο κ αργότερα μωρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια. Έχεις περασει και εσύ..Απλά εγώ είμαι πλέον 45 μισό, τα εμβρυα κοστίζουν  πιο πολλά και οικονομικά  και λες πόσα εμβρυα θα  έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω.. Ως προς το χρόνο ο γιατρος λέει λόγω προηγούμενης ενδομητριτιδας, να βιαστώ...Το πρώτο που ρώτησα τον Σφακ ήτανε μήπως ο Θεός θέλει να μου πει κάτι.. Μου είπε ότι δεν έχει χάσει ακόμη όλες τις ελπίδες του.. 

συμφωνω απόλυτα! Ειλικρινα Αντιλαμβανομαι πληρως πως εισαι. Η ηλικια στην παρουσα φαση ( στο επιστημονικό κομματι) δεν παιζει ρόλο γιατί η μήτρα δεν ΑΛΛΑΖΕΙ κι το ωάριο που θα μας ενδιεφερε το άλλαξες...η ηλικια εχει να κα ει καθαρα με το χρονο που εσυ ταλαιπωρήσει και δεν είναι λίγος. Εγω συμφωνω με τον Σφακ.Ομως ρε σύ και στο λεω ειλικρινα,θεωρω ότι πραγματικά είσαι άτυχη. Τι θα προτεινα εγώ( για να μπουμε λιγο και στο διαδικαστικό).Αν εχεις στην ακρη εμβρια να μιλησεις με τον Σφακ και να τον ρωτησεις ευθέως ποτε θελει άλλη ΕΤ. Ενδεχόμενες με τα θέματά σου να θελει συντομα γιατί τωρα είναι ολα ισορροπημένα..( εμενα έτσι επέμενε η Λευκού μετά την ΚΟΡΗ μου να κανω σε 11 μηνες γιατί πρώτη φορα στις εξετασεις ηταν ολα σουπερ.) Οντως πετυχε και μαλιστα με άλλο γιατρο να κανει υπέρ ήχους με λάθος δοση daronda κτλ..η Παλλινδρομη ήταν για το υλικο.ΟΣΟ σας διαβαζω λεω αν ειχα βρει αυτό το θεμα νωριτερα ούτε κάν θα εμπαινα στη διαδικασια ..θα εβαζα με δωρεα και τέλος.Λοιπόν κοριτσι. Μην το βάζεις κατω αλήθεια στο λεω...λιγο εμεινε..

10 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Ναί, μίλησα με την κοπέλα στο ιατρείο του. Με "μάλωσε" που στεναχωριέμαι, ο γιατρός είναι ικανοποιημένος μου είπε. Η προγεστερόνη είναι στα όρια, Δευτέρα επανέλεγχο και βλέπουμε. Μίλησα και με ενδοκρινολόγο και αυξήσαμε το τ4

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το ενδιαφέρον σου

 Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου, επιτέλους να σπάσει η γκαντεμιά και να γίνεις σύντομα μανούλα!

καλημέρα . Αγαπημενη χοριακη. .λοιπόν άκου χωρις περιστροφές ( ξερεις τα λεω κ λιγο χυμα). Την μερα που εκανες περιμεναμε σιγουρα 230 περίπου( αφού ανεβαινει αναλογικά) ωστοσο υπαρχει ένα μεγαλο αλλά για αυτό κ ο γιατρος σου δεν απογοητευεσαι. Επειδή εβαλες 2 εαν προλαβε να ανεβάζει χοριακη κ το δεύτερο ( θυμίζω ότι με 96 ειχα δυο σάκους ως την 8,5 βδομάδα που ναι με ο εμάς δεν μεγλαωνε σωστα ωστοσο συμμετειψε στη χοριακη)μπορει να εχασε το δεύτερο. Τι εννοω.. 

από το 88 μπορει ένα τμημα του αριθμού να είναι αποχή εμβριο που δεν προχωρησε...και πχ το 60 να είναι αυτό που προχωραει..άρα εισαι οκ από ευρας χορικαγς...με απλά λόγια κανε το σταυρο σου .Στην επόμενη θα ξεκαθαρίσει Πιστευω ΟΣΟ μπορεις θετικη σκεψη( κι εμεις μαζι σου)

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Να ρωτήσω λιγο κάτι γιατί είχα μια σχετικη συζήτηση με μια φίλη και αναρωτιομασταν. Το ΙΑΣΩ ως κέντρο εξωσωματικής πως είναι; Έχουμε κοπέλες είτε με δικά τους είτε με δωρεά που κάνουν εκεί προσπάθεια; Θεωρείται από τα ακριβά κέντρα; 

Εγω πάλι νομίζω ότι η συγκεκριμένη θέση απαιτεί πιο πολύ να είσαι επικοινωνιακος και γλυκός άνθρωπος.

Να λες λίγα λόγια και όχι με κακια.Η ΑΜ τίποτα δεν είχε από αυτά. Και αυτό δυστυχώς και το έχω επιβεβαιώσει με αρκετές κοπέλες εγώ και τα παράπονα στη συμπεριφορά της μου τα επιβεβαίωσε και ο γιατρος μου. Εγώ σε μια ΔΥ δουλεύω που δεν φημίζεται για τη γλυκύτητα της, που δε θέλω να κερδίσω κανένα και μιλάω ανθρώπινα. Με κατανόηση. 

Θυμάμαι που το ελεγες

Το ειχα ακούσει κι εγώ τελευταία αυτό να πω την αληθεια

 

Just now, MaryH είπε:

Σίγουρα βοηθάει να το πεις. Όμως αν δεν έχεις αποφασίσει αν θα το πεις στο παιδι καλύτερα όσοι λιγότεροι τόσο καλύτερα. Εγω θέλω να το πω στο παιδι όμως ο αντρας μου διαφωνεί λόγω του δικού του περιβάλλοντος που είναι πολύ οπισθοδρομικοί κ μπορεί να κάνουν κακο στο παιδι με την αντίδραση τους. Εφόσον η μικρή μου είναι υγιέστατη κ νορμαλ σε όλα θα το πω μόνο σε γιατρό αν χρειαστεί κάτι στην πορεία. Δηλ αν έχουμε καποιο σοβαρό θέμα υγείας κ μόνο. Αυτή είναι η δίκη μας απόφαση.

Αλλωστε λεπτομερείς όπως ύψος βάρος κλπ δεν τις ξερω. Μόνο την ηλικία ξερω που δείχνει ένα ίσως υγιέστερο έμβρυο κ αργότερα μωρό.

Καλέ ναι

Εγώ το πα καθαρά για εμένα και για όποιο κορίτσι θελήσει να το πει

Εμένα πρώτη κουβέντα του άντρα μου ήταν δεν πιστεύω να πες τπτ

Είπα οχι

Αλλα προσωπικα αν δε το έλεγα, θα ζοριζομουν πολυ

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...