Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 hours ago, Mishka said:

Κορίτσια καλησπέρα!

Κι εγώ χάθηκα λίγο το τρέξιμο λίγο που ακόμη δεν έχω καταλάβει τι μου συνέβη.. Μετά την αποτυχημένη προσπάθεια είπα να μαζέψω κομμάτια να συντονιστώ να δω πως θα προχωρήσω και πήγα σε άλλο γιατρό πρώτη φορά για να εξετάσουμε τις εναλλακτικές κυρίως της δωρεάς. Ο άνθρωπος θεός με έστειλε αδιάβαστη μου λέει έχεις δύο ωάρια τώρα θες να δοκιμάσουμε;;!;

Να μη σας τα πολυλογώ πριν προλάβω να καταλάβω τι έγινε κάναμε ωοληψίες, εμβρυομεταφορές τα πάντα μου εκατσε βέβαια βαριά η αναμονή πάλι στα καπάκια τόσο σύντομα, εε μία εξωσωματική το μήνα είναι λίγο υπερβολή :)) Ειδικά την παραμονή της χωριακής που είχα αίμα και δυνατούς πόνους σχεδόν μετάνιωσα που βιάστηκα!

Κορίτσια ο δρόμος μέχρι να τα καταφέρουμε είναι μακρύς κι αγχωτικός ιδίως όταν έχεις περάσει όπως οι περισσότερες από εμάς από δυσκολίες που περιλάμβαναν διακοπή κύησης και προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και συγκρατημένα αισιόδοξη. Ομως η χωριακή τελικά βγήκε θετική και είναι 368!! Μακάρι να πάνε καλά όλα αυτή τη φορά! Αντλώ δύναμη και θάρρος από όλες εσάς και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

Α και να μην ξεχάσω συγχαρητήρια και στις 2 αγορομάνες μας και το ξέρετε και τα αγοράκια όταν θέλουν είναι δέκα φορές πιο ζουζουνιάρικα απο τα κοριτσάκια!

Πολλά φιλιά

ΥΓ Η doudou Sophie είναι τέλεια αλλά ρε κορίτσια τόσα λεφτά για μία καμηλοπάρδαλη από καουτσούκ; (ως χαζοθεία βέβαια την έχω πάρει και στα 2 ανίψια..)

Mishka συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

 Πω πω τί ιστορία και αυτή! Φοβερές οι συμπτώσεις καμιά φορά! :) Αλλά και ο γιατρός σωστός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 hours ago, bella_dona said:

Καλημερα κοριτσι μου και καλη επιτυχια! Θα ερθετε να μεινετε Ελλαδα ουτως η αλλως, ή θα ρθειτε επι τουτου? Σε ρωταω γιατι  ειχα την εντυπωση οτι αναφορικα με τη δωρεα , Αμερικη τα πραγματα ειναι πιο διαφανα....

Καλημερα bella dona, θα ερθουμε μονο για ρην εξωσωματικη κοπελα μου, εδω αμερικη χρειαζεται μια περιουσια για εξωσωματικη χωρια τα ωαρια για αυτο και στραφηκαμε προς την πατριδα 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2019 at 3:13 ΠΜ, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σας κοριτσια, θα ηθελα να μπω και εγω στην παρεα σας για ανταλλαγη πληροφοριων,

Η δικη μου ιστορια περιληπτικα ειναι συζυγος 47 εγω 45 εξετασεις και των δυο αριστες, βρισκομαστε αμερικη εχω μιλησει ενημερωτικα με κλινικες για τιμη και διαδικασια δοτριας ωαριων, σκεφτηκα κατευθειαν αυτη την λυση διοτι θα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να μεινω εγκυος δεν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα να  το παμε σιγα σιγα για να μαζεψω δικα μου ωαρια και αν θα γονιμοποιηθουν κτλ 45 ετων και ο χρονος περναει σκεφτομαστε το καλοκαιρι να ανεβουμε θεσσαλονικη γιατι απο εκει ειμαστε και να ξεκινησουμε την διαδικασια οποιαδοτε πληροφορια συμβουλη μπορειτε να μου δωσετε ειναι δεκτη οτιδηποτε μπορειτε να μου πειτε για να ειμαι προετοιμασμενη

Να ενημερωσω οτι δεν εχουμε αλλα παιδακια δεν εχω μεινει ποτε μου εγκυος ουτε αποβολη ουτε αμβλωση ουτε εξωσωματικη προσπαθησαμε και το προσπαθουμε φυσιολογικα αλλα τπτ μεχρι στιγμης

ΥΓ σαλπιγγογραφια πριν ενα χρονο πεντακαθαρη

Ευχαριστω πολυ και περιμενω με αγωνια τις απαντησεις

 

 

Κρισταλενια θα σου έλεγα να εκμεταλλευτείς το διάστημα μέχρι το καλοκαίρι για να προετοιμαστεις καλύτερα. Για παράδειγμα θα μπορούσες κάνεις υστεροσκοπηση για να δεις αν είναι η μήτρα σου οκ. Σε εμένα τι διάφραγμα αν το λέω σωστά ήταν έντονο, σα να τη χώριζε στα δύο κι αυτό δυσκολεύει το μεγάλωμα του εμβρύου. Επίσης να πας σε καλό αιματολογο για να ελέγξεις τα περί θρομβοφιλιας. Στη Θεσσαλονίκη πάω κι εγώ. Να ξέρεις ότι η αναμονή για δότρια μπορεί να είναι και 3 μήνες και μέχρι να κάνει η κοπέλα εξετάσεις, τη θεραπεία για να παράγει ωάρια και την ωοληψια μπορεί να κάνει κι ένα μήνα. Μετά αναλαμβάνουν εσένα. Εγώ προτίμησα να κάνω σκρατσινγκ για να ενεργοποιηθεί η μήτρα, και μετά το δικό μου κοκτέιλ από φάρμακα, όρμονες κλπ μέχρι να γίνει το ενδομήτριο παχύ και να γίνει η έμβρυομεταφορά. Όλα αυτά παίρνουν το χρόνο τους.

εγώ κοντεύω τα 48, οπότε μικρή είσαι ακόμα! Χαχαχα! Προς το παρόν αναμένω τη στιγμή που θα κάνω τη β χοριακη. Ή θα ανέβω ένα σκαλοπάτι στην τεράστια ανηφόρα που ελπίζω να έχω μπροστά μου, ή θα πέσω στα τάρταρα... Έχω όμως μια αισιοδοξία, παρά την κακή μου διάθεση. Εμπιστεύομαι το κέντρο κι αυτό λειτουργεί θετικά στο πίσω μέρος του μυαλού μου. 

Αν θες κάτι, στείλε και προσωπικό μνμ για να ανταλλάξουμε πληροφορίες για γιατρούς στη Θεσσαλονίκη.

17 ώρες πρίν, lennio είπε:

Bonjour :) ναι και η girafe είναι η Sophie. Είναι ιδανική για όταν βγάζουν δοντακια.

Καλημέρα κορίτσια, καλώς ηρθες Κρισταλενια και καλή επιτυχία σε ότι κάνετε!

Μεγάλη χαρά για το ότι είχαμε νέα της Κοκκινομάλλα! Κορίτσι μου γλυκό, απ όσο γνωρίζω, για την επιλοχιο ευθύνονται οι ορμονικές ανισορροπίες δημιουργούνται, διόρθωστε με εάν κάνω λαθος. Θέλω να πω πως δεν έχει τόσο να κάνει με το πώς νιώθουμε ούτως ή με λ το τι κάνουμε. Δεν ευθυνομαστε. Αντιμετώπιση θέλει και στήριξη και όλα επανέρχονται όπως πριν.  Σου στέλνω πολλά πολλά φιλιά!

Σε όλες τις κοπέλες στέλνω φιλιά και χαμόγελα!

Εμείς είδαμε το φύλο. Είχε πλάκα. Ήρθαν και οι δύο θετοί μου μέσα και τους λέει ο γιατρός "τι θέλετε;" Α δ ε ρ φ ο υ λ α λενε (όπως και όλοι μας, με δυο αγόρια ηδη κι εγώ πάντα κορίτσι ήθελα). Μπα, δε νομιζω, λέει ο Ντοκτορ. Κάτι μούτρα και οι τέσσερις ααχαχχαχαχα ήμασταν αστείοι.

Αγοράκι κι εμείς τελικά κορίτσια! Να ναι γερό το καλό μου <3 .

Εντομεταξυ δε σας κρύβω πως όσο άνετη ήμουν στο πρώτο τρίμηνο, τόσο αγχώνομαι τώρα. Στον πέμπτο είμαι κ όλο σκεφτομαι: δεν κουνιέται αρκετά. Α κ στον υπέρηχο σπάνια αντιδρούσε στην πίεση της κοιλιάς. Αφού λέω έτσι ήρεμο να είναι θα μαι πολύ τυχερή. Αγχώνομαι κ δεν πρέπει. Ο γιατρός είπε "όλα καλά". Δηλαδή; Πλακούντας, μωρο, πίεση κλπ; "Όλα καλά" ξαναλέει. Αυτά.   Κ αν η πίεση μου είναι οκ και γιατί η καρδιά μου χτυπάει δυνατά κ γρήγορα, κουράζομαι πολύ εύκολα. Άγχος. Μαλον έχω πολλές ερωτήσεις κ έναν γιατρό που δεν μιλάει. Δε λέει τίποτα κι αν ρωτήσουμε τσαντιζεται κι όλας. Ένας κι ένας εδώ είναι, τι να σας πω.  Λέω να ξεκινήσω συνεδρίες με μαία, που δικαιούμαστε εδώ 8 συνεδρίες, για πληροφόρηση κ στήριξη. 

Αυτά από μένα φιλτατες, μια μια από εσάς και όσες κοπέλες μας διαβάζουν. Σας χαιρετώ εγκάρδια κ εύχομαι μόνο καλές εξελίξεις σε κάθε μία πορεία ξεχωριστα. Δυναμικά και αισιόδοξα. 

Η αισιοδοξία είναι επιλογή κορίτσια, μου το λεω κ εμένα να το θυμάμαι κ μόλις έφαγα κλωτσιτσα από τον μπέμπη! Συμφωνεί μαλον. Χεχεχε

 

Η αισιοδοξία είναι και μεταδοτική! Τουλάχιστον εγώ χρειάζομαι τέτοιους ανθρώπους καθότι είμαι στη μαυρίλα λίγο. Ο σύντροφός μου ευτυχώς είναι η προσωποποίηση της αισιοδοξίας, αλλά σαν αισιοδοξία από ταλαιπωρημένη γυναίκα δεν έχει!! Έτσι λοιπόν καλά νέα να ακούμε!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mishka είπε:

 η χωριακή τελικά βγήκε θετική και είναι 368!

Συγχαρητήρια! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

7 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα bella dona, θα ερθουμε μονο για ρην εξωσωματικη κοπελα μου, εδω αμερικη χρειαζεται μια περιουσια για εξωσωματικη χωρια τα ωαρια για αυτο και στραφηκαμε προς την πατριδα 

Καλημέρα Κρυσταλλενια! Καλώς ήρθες στην παρέα. Η δική μου γνώμη -εφοσον θα έρθετε από την Αμερική μόνο για αυτό το λόγο είναι να βρεις ένα κέντρο που δεν έχει αναμονή για την ανεύρεση της δοτριας. Υπάρχουν στην Αθήνα σίγουρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν και στη Θεσσαλονίκη. Ρώτα -μπορουμε και με πμ να σου προτείνουμε με βάση τις δικές μας εμπειρίες. Επίσης επειδή πολλοί έρχονται από μακριά τα περισσότερα κέντρα δίνουν τη δυνατότητα να έχετε με τη δική τους καθοδηγήσει τακτοποιημένα τα περισσότερα θέματα από πριν έρθετε. Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε! 

6 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Προς το παρόν αναμένω τη στιγμή που θα κάνω τη β χοριακη. Ή θα ανέβω ένα σκαλοπάτι

Μόνο προς τα πάνω Dream on κοιτάμε. Περιμένουμε και εμείς μαζί σου!

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κόρες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Eπικοινώνησα με το κέντρο και ο γιατρός με παρέπεμψε στην εξέταση του Νίκα, την οποία έκανα. Όταν ενημέρωσα κάποια  στον κέντρο ότι την πέμπτη ημέρα της εμβρυομεταφοράς ένιωσα πόνο στις φλέβες του αγκώνα μου, μούδιασμα του χεριού μου και δυσφορία μου ανέφερε ότι δεν έπαιξε ρόλο στο αρνητικό αποτέλεσμα της προσπάθειας και μόνο για ψυχολογικούς λόγους να κάνω έλεγχο μοριακό για θρομβοφιλία, καθώς έκανα ήδη ενέσεις innohep

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Eπικοινώνησα με το κέντρο και ο γιατρός με παρέπεμψε στην εξέταση του Νίκα, την οποία έκανα. Όταν ενημέρωσα κάποια  στον κέντρο ότι την πέμπτη ημέρα της εμβρυομεταφοράς ένιωσα πόνο στις φλέβες του αγκώνα μου, μούδιασμα του χεριού μου και δυσφορία μου ανέφερε ότι δεν έπαιξε ρόλο στο αρνητικό αποτέλεσμα της προσπάθειας και μόνο για ψυχολογικούς λόγους να κάνω έλεγχο μοριακό για θρομβοφιλία, καθώς έκανα ήδη ενέσεις innohep

Πες μας τα αποτελέσματα. Πρώτη φορά την ακούω αυτήν την εξέταση... Υπομονή βρε κορίτσι μου. Ψάξε να βρεις τι έφταιξε αυτή τη φορά. Σε περίπτωση που νιώθεις ότι στο κέντρο δε σε πρόσεξαν ψάξε για άλλου. Αν είσαι στην Αθήνα, η κατάσταση είναι χαώδης, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν εξαιρετικά κέντρα. Μπορεί και σε επαρχιακες πόλεις να υπάρχουν εξίσου καλά και πιο οικονομικά.

Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2019 at 2:54 PM, inglaterra said:

Λεννιώ μου καλημέρα, γερό να είναι το αγοράκι σας! Θα έχετε πολλές μπάλες στο σπίτ κατά πώς φαίνεται!:grin:

O γιατρός σου είναι στο Δημόσιο; Να σε ρωτήσω για τις βιταμίνες αυτές της εγκυμοσύνης πρεπει να σου της γραψει γιατρός; Υποθέτω είναι οι πολυβιταμινες που παιρνουμε από τα φαρμακεία;

Kαλή Κυριακή!

Καλημέρα :) ευχάριστουμε πολύ. 

Ναι, τις γράφει ο γιατρός αλλά μπορώ να τις πάρω κ χωρίς συνταγή. Είναι ασβέστιο, σίδηρο κ μαγνήσιο. Είναι ιδιωτικος γιατρός αλλά εδώ έχουν το ίδιο καθεστώς με τους δημόσιους.

Πολλά φιλιά στα βόρεια :)

On 3/3/2019 at 4:18 PM, Mishka said:

Κορίτσια καλησπέρα!

Κι εγώ χάθηκα λίγο το τρέξιμο λίγο που ακόμη δεν έχω καταλάβει τι μου συνέβη.. Μετά την αποτυχημένη προσπάθεια είπα να μαζέψω κομμάτια να συντονιστώ να δω πως θα προχωρήσω και πήγα σε άλλο γιατρό πρώτη φορά για να εξετάσουμε τις εναλλακτικές κυρίως της δωρεάς. Ο άνθρωπος θεός με έστειλε αδιάβαστη μου λέει έχεις δύο ωάρια τώρα θες να δοκιμάσουμε;;!;

Να μη σας τα πολυλογώ πριν προλάβω να καταλάβω τι έγινε κάναμε ωοληψίες, εμβρυομεταφορές τα πάντα μου εκατσε βέβαια βαριά η αναμονή πάλι στα καπάκια τόσο σύντομα, εε μία εξωσωματική το μήνα είναι λίγο υπερβολή :)) Ειδικά την παραμονή της χωριακής που είχα αίμα και δυνατούς πόνους σχεδόν μετάνιωσα που βιάστηκα!

Κορίτσια ο δρόμος μέχρι να τα καταφέρουμε είναι μακρύς κι αγχωτικός ιδίως όταν έχεις περάσει όπως οι περισσότερες από εμάς από δυσκολίες που περιλάμβαναν διακοπή κύησης και προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και συγκρατημένα αισιόδοξη. Ομως η χωριακή τελικά βγήκε θετική και είναι 368!! Μακάρι να πάνε καλά όλα αυτή τη φορά! Αντλώ δύναμη και θάρρος από όλες εσάς και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

Α και να μην ξεχάσω συγχαρητήρια και στις 2 αγορομάνες μας και το ξέρετε και τα αγοράκια όταν θέλουν είναι δέκα φορές πιο ζουζουνιάρικα απο τα κοριτσάκια!

Πολλά φιλιά

ΥΓ Η doudou Sophie είναι τέλεια αλλά ρε κορίτσια τόσα λεφτά για μία καμηλοπάρδαλη από καουτσούκ; (ως χαζοθεία βέβαια την έχω πάρει και στα 2 ανίψια..)

Πολλά συγχαρητήρια και να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Μπράβο κ στο γιατρό κ σ εσάς. Κάπως έτσι έγινε κ μ εμάς. Πήγα να συζητήσουμε την περίπτωση της δωρεάς κ να με δει κι από κοντά κ μου λέει βλέπω αυτό, πάμε μια προσπάθεια αυτόν τον κύκλο; Υπάρχει περίπτωση. Και πήγαμε. Είμαι 20 εβδομαδων. Ατσιδα μεγααααλη ο γιατρός.

Καλή συνέχεια κοριτσι μου! Να είστε καλά κ να το χαρείς.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lennio said:

Καλημέρα :) ευχάριστουμε πολύ. 

Ναι, τις γράφει ο γιατρός αλλά μπορώ να τις πάρω κ χωρίς συνταγή. Είναι ασβέστιο, σίδηρο κ μαγνήσιο. Είναι ιδιωτικος γιατρός αλλά εδώ έχουν το ίδιο καθεστώς με τους δημόσιους.

Πολλά φιλιά στα βόρεια :)

Πολλά συγχαρητήρια και να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Μπράβο κ στο γιατρό κ σ εσάς. Κάπως έτσι έγινε κ μ εμάς. Πήγα να συζητήσουμε την περίπτωση της δωρεάς κ να με δει κι από κοντά κ μου λέει βλέπω αυτό, πάμε μια προσπάθεια αυτόν τον κύκλο; Υπάρχει περίπτωση. Και πήγαμε. Είμαι 20 εβδομαδων. Ατσιδα μεγααααλη ο γιατρός.

Καλή συνέχεια κοριτσι μου! Να είστε καλά κ να το χαρείς.

Καλημέρα,

Σε ευχαριστώ πολύ! Αντε αύριο επανάληψη χοριακής κι ελπίζω να πάει καλά. 

Ατσίδα ο γιατρός δε λες τίποτα! Σε σημείο που κόντεψα να λιποθυμήσω από την τρομάρα με το ξαφνικό της υπόθεσης και να πρέπει να αποφασίσω εδώ και τώρα. Μπράβο του respect στο γιατρό και τεράστιο ευχαριστώ σε αυτούς που τον σύστησαν ;)

Α και μία ερώτηση λίγο πρόωρη ακόμη αλλά όποιος καεί στο χυλό.. Εσένα τι προγεννητικό έλεγχο σου συνέστησαν και τι έκανες ή θα κάνεις τελικά;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και πολλά φιλιά

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2019 at 5:18 ΜΜ, Mishka είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Κι εγώ χάθηκα λίγο το τρέξιμο λίγο που ακόμη δεν έχω καταλάβει τι μου συνέβη.. Μετά την αποτυχημένη προσπάθεια είπα να μαζέψω κομμάτια να συντονιστώ να δω πως θα προχωρήσω και πήγα σε άλλο γιατρό πρώτη φορά για να εξετάσουμε τις εναλλακτικές κυρίως της δωρεάς. Ο άνθρωπος θεός με έστειλε αδιάβαστη μου λέει έχεις δύο ωάρια τώρα θες να δοκιμάσουμε;;!;

Να μη σας τα πολυλογώ πριν προλάβω να καταλάβω τι έγινε κάναμε ωοληψίες, εμβρυομεταφορές τα πάντα μου εκατσε βέβαια βαριά η αναμονή πάλι στα καπάκια τόσο σύντομα, εε μία εξωσωματική το μήνα είναι λίγο υπερβολή :)) Ειδικά την παραμονή της χωριακής που είχα αίμα και δυνατούς πόνους σχεδόν μετάνιωσα που βιάστηκα!

Κορίτσια ο δρόμος μέχρι να τα καταφέρουμε είναι μακρύς κι αγχωτικός ιδίως όταν έχεις περάσει όπως οι περισσότερες από εμάς από δυσκολίες που περιλάμβαναν διακοπή κύησης και προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και συγκρατημένα αισιόδοξη. Ομως η χωριακή τελικά βγήκε θετική και είναι 368!! Μακάρι να πάνε καλά όλα αυτή τη φορά! Αντλώ δύναμη και θάρρος από όλες εσάς και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

Α και να μην ξεχάσω συγχαρητήρια και στις 2 αγορομάνες μας και το ξέρετε και τα αγοράκια όταν θέλουν είναι δέκα φορές πιο ζουζουνιάρικα απο τα κοριτσάκια!

Πολλά φιλιά

ΥΓ Η doudou Sophie είναι τέλεια αλλά ρε κορίτσια τόσα λεφτά για μία καμηλοπάρδαλη από καουτσούκ; (ως χαζοθεία βέβαια την έχω πάρει και στα 2 ανίψια..)

Τι υπεροχα νεα!!!!!! Ολα να σου πανε καλα κοριτσι μου!!!!!!! Ποιος γιατρος ειναι αυτος μπορουμε να μαθουμε????

On 4/3/2019 at 3:32 ΠΜ, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα bella dona, θα ερθουμε μονο για ρην εξωσωματικη κοπελα μου, εδω αμερικη χρειαζεται μια περιουσια για εξωσωματικη χωρια τα ωαρια για αυτο και στραφηκαμε προς την πατριδα 

 

Συμφωνα με τα κοριτσια @Κρισταλενια ...Να εκμεταλευτεις το χρονο για να κανεις καλη προετοιμασια....Ειναι σιγουρο οτι θα χρειαστεις δανεικα? Εγω ευχομαι να φυγεις διπλη ή ακομη και τριπλη απο την πατριδα!!!!!

18 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Eπικοινώνησα με το κέντρο και ο γιατρός με παρέπεμψε στην εξέταση του Νίκα, την οποία έκανα. Όταν ενημέρωσα κάποια  στον κέντρο ότι την πέμπτη ημέρα της εμβρυομεταφοράς ένιωσα πόνο στις φλέβες του αγκώνα μου, μούδιασμα του χεριού μου και δυσφορία μου ανέφερε ότι δεν έπαιξε ρόλο στο αρνητικό αποτέλεσμα της προσπάθειας και μόνο για ψυχολογικούς λόγους να κάνω έλεγχο μοριακό για θρομβοφιλία, καθώς έκανα ήδη ενέσεις innohep

Καλημερα Τανια, καλημερα κοριτσια...αυτη η εξεταση βρε παιδια τι ακριβως δειχνει και ποτε πρεπει να γινεται? Την διαβαζω συνεχως μπροστα μου αλλα κανενας γιατρος δεν μου την εχει αναφερει ποτε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 hours ago, alina80 said:

Συγχαρητήρια! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

Καλημέρα Κρυσταλλενια! Καλώς ήρθες στην παρέα. Η δική μου γνώμη -εφοσον θα έρθετε από την Αμερική μόνο για αυτό το λόγο είναι να βρεις ένα κέντρο που δεν έχει αναμονή για την ανεύρεση της δοτριας. Υπάρχουν στην Αθήνα σίγουρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν και στη Θεσσαλονίκη. Ρώτα -μπορουμε και με πμ να σου προτείνουμε με βάση τις δικές μας εμπειρίες. Επίσης επειδή πολλοί έρχονται από μακριά τα περισσότερα κέντρα δίνουν τη δυνατότητα να έχετε με τη δική τους καθοδηγήσει τακτοποιημένα τα περισσότερα θέματα από πριν έρθετε. Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε! 

Μόνο προς τα πάνω Dream on κοιτάμε. Περιμένουμε και εμείς μαζί σου!

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κόρες!

Καλημερα Αλινα μου, εχω ηδη μιλησει με κεντρο απο θεσσαλονικη και εχω φιλη που εχει παει και εμεινε εγκυος και με κοπελες απο εδω και μετα απο συζητηση μαζι τους θα παμε εκει, δεν με πειραζει να περιμενω 2 ή 3 μηνες ειμαι απο θεσσαλονικη επομενως δεν υπαρχει προβλημα για το που θα μεινω, αν ολα πανε καλα το συζηταμε για καλοκαιρι να ερθουμε ελλαδα

Σε ευχαριστω πολυ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mishka said:

Καλημέρα,

Σε ευχαριστώ πολύ! Αντε αύριο επανάληψη χοριακής κι ελπίζω να πάει καλά. 

Ατσίδα ο γιατρός δε λες τίποτα! Σε σημείο που κόντεψα να λιποθυμήσω από την τρομάρα με το ξαφνικό της υπόθεσης και να πρέπει να αποφασίσω εδώ και τώρα. Μπράβο του respect στο γιατρό και τεράστιο ευχαριστώ σε αυτούς που τον σύστησαν ;)

Α και μία ερώτηση λίγο πρόωρη ακόμη αλλά όποιος καεί στο χυλό.. Εσένα τι προγεννητικό έλεγχο σου συνέστησαν και τι έκανες ή θα κάνεις τελικά;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και πολλά φιλιά

Καλημέρα, μπορεί να έχουμε κ τον ίδιο γιατρό, έγινε ακριβως το ίδιο και μ εμένα, έπρεπε ν αποφασίσουμε σε δύο μέρες. 

Έκανα γεννετικο έλεγχο για καρυότυπο και fragile X, και κάποιες αιματολογικές. Όχι κάτι άλλο. Ούτε μετά. 

Όλα θα πάνε πρίμα, θα δεις!!! Καλή επιτυχία αύριο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bella_dona said:

Τι υπεροχα νεα!!!!!! Ολα να σου πανε καλα κοριτσι μου!!!!!!! Ποιος γιατρος ειναι αυτος μπορουμε να μαθουμε????

Συμφωνα με τα κοριτσια @Κρισταλενια ...Να εκμεταλευτεις το χρονο για να κανεις καλη προετοιμασια....Ειναι σιγουρο οτι θα χρειαστεις δανεικα? Εγω ευχομαι να φυγεις διπλη ή ακομη και τριπλη απο την πατριδα!!!!!

Καλημερα Τανια, καλημερα κοριτσια...αυτη η εξεταση βρε παιδια τι ακριβως δειχνει και ποτε πρεπει να γινεται? Την διαβαζω συνεχως μπροστα μου αλλα κανενας γιατρος δεν μου την εχει αναφερει ποτε....

Bella dona καλημερα, με εβαλες σε σκεψεις τωρα, οι εξετασεις που καναμε μεσα στον δεκεμβριο με τον συζυγο ειναι ολες πολυ καλες το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι η ηλικια μου τετοια 45 θελω να εχω περισσοτερες πιθανοτητες επιτυχιας και καλη εγκυμοσυνη και μετα ειναι και αποσταση ποσο καιρο θα χρειαστει για να εχω δικα μου ωαρια καλα θα γινει με τον πρωτο μηνα ή θα χρειαστει και συνεχεια? Ειναι και το οικονομικο στη μεση αν κανω και αποτυχει μετα ξανα απο την αρχη ενω με δωρεα θα ειναι περισσοτερα τα ποσοστα αυτα τα ολιγα απο  μενα φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, lennio said:

Καλημέρα, μπορεί να έχουμε κ τον ίδιο γιατρό, έγινε ακριβως το ίδιο και μ εμένα, έπρεπε ν αποφασίσουμε σε δύο μέρες. 

Έκανα γεννετικο έλεγχο για καρυότυπο και fragile X, και κάποιες αιματολογικές. Όχι κάτι άλλο. Ούτε μετά. 

Όλα θα πάνε πρίμα, θα δεις!!! Καλή επιτυχία αύριο :)

Καλά εννοείται έχουμε τον ίδιο γιατρό δεν υπάρχουν πολλοί τέτοιοι δυστυχώς.. 

Ευχαριστώ πολύ το πρίμα μου άρεσε το κρατάω να μου φτιάχνει την ψυχολογία μέχρι αύριο:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Κρισταλενια είπε:

Bella dona καλημερα, με εβαλες σε σκεψεις τωρα, οι εξετασεις που καναμε μεσα στον δεκεμβριο με τον συζυγο ειναι ολες πολυ καλες το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι η ηλικια μου τετοια 45 θελω να εχω περισσοτερες πιθανοτητες επιτυχιας και καλη εγκυμοσυνη και μετα ειναι και αποσταση ποσο καιρο θα χρειαστει για να εχω δικα μου ωαρια καλα θα γινει με τον πρωτο μηνα ή θα χρειαστει και συνεχεια? Ειναι και το οικονομικο στη μεση αν κανω και αποτυχει μετα ξανα απο την αρχη ενω με δωρεα θα ειναι περισσοτερα τα ποσοστα αυτα τα ολιγα απο  μενα φιλια πολλα

Ειναι λογικο να τα σκεφτεσαι ολα αυτα...ειναι η αποσταση στη μεση, το οικονομικο θεμα, ολα... Αλλα αν οι εξετασεις σου ειναι καλες, δεν θα ηθελες να κανεις μια προσπαθεια με δικα σου? Η ηλικια απο μονη της δεν λεει κατι αν το ορμονικο σου προφιλ ειναι καλο...Μη ξεχνας πως υπαρχουν κοπελες πολυ μικρες που οι ορμονες τους ειναι σε χειροτερα επιπεδα απο αρκετες μεγαλυτερες τους ηλικιακα...Φυσικα τα δανεικα ειναι παντα μια εναλλακτικη λυση και ευτυχως που υπαρχουν και αυτα, αλλα θα ειναι εκει και του χρονου!..Η γνωμη μου θα ηταν να μην αναφερεις το θεμα των δανεικων (που ειναι η ευκολη λυση για τους εξωσωματικους), και να δεις τι θα σου πουν εκεινοι με βαση τις εξετασεις σου...βεβαια δεν ξερω αν θα εχεις τη χρονικη ευελιξια να το οργανωσεις αυτο αν χρειαστει ,αφου ερθεις Ελλαδα...αυτο ισως να ειναι θεμα ...ισως τα κοριτσια που εχουν κανει τη διαδικασια ηδη να μπορουν να σε ενημερωσουν σχετικα με το ποσο διαστημα κραταει η προετοιμασια...παντως ετσι ενημερωτικα θα σου πω πως η γιαγια μου στα 50 με φυσιολογικη συλληψη απεκτησε τον μπαμπα μου! φυσικα δεν ηταν το πρωτο της παιδι, αλλα μαλλον οι ορμονες της λειτουργουσαν εξαιρετικα για την ηλικια της! Ευχομαι να ερθετε με το καλο και να αποφασισετε οτι θα ειναι καλυτερο για σας! Σε φιλω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...