Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

Μην την πετύχω γιατί θα την πάρουν 4 από τα χέρια μ....Από το πρωί το λεω...πες άνεμονι μ...

Ασε, αμα την ειχα σε συνομιλια θα την εσκιζα... Αλλα το ορνιο, απαντάει γενικά οποτε γουστάρει... Σεβασμος μηδέν σε γυναίκες που κανουν τέτοιο αγωνα... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anemoni1989 είπε:

Μα το ανεγκεφαλο ον πολυ με συγχισε... Δεν εχω καμια σχεση ουτε με εξωσωματική ουτε με δωρεά αλλά νιωθω πολυ ασχημα να μιλανε έτσι σε γυναίκες που κανουν τοσο μεγαλο αγωνα για το αυτονόητο 

ουτε εγω εχω σχεση μου κοπηκε ο υπνος απο το πρωι λιγο κοιμηθηκα το πρωι μπαινει κιολας να απευθυνει τον λογο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Μα το ανεγκεφαλο ον πολυ με συγχισε... Δεν εχω καμια σχεση ουτε με εξωσωματική ουτε με δωρεά αλλά νιωθω πολυ ασχημα να μιλανε έτσι σε γυναίκες που κανουν τοσο μεγαλο αγωνα για το αυτονόητο 

Εγώ να δεις πως ένιωσα από το πρωί...με το βούρλο το ανεγκεφαλο που το μυαλό της δουλεύει με βεντάλια....γι αυτο δεν να μιλήσει....Που θα μας πει εμάς τι σκατα θα κάνουμε...Ότι θέλουμε θα κάνουμε μωρη ανεγκέφαλο πλάσμα ον η τι σκατα εισαι...Έχω κάνει αναφορά και το πρωί στον κοφη  μεικερ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ όταν ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική ήμουν 28 χρόνων και είχα κάνει πάρα πολλά ωάρια.... Τρόμαξα και σταμάτησα την διέγερση... Η γιατρός μου με μάλωσε γιατί μου είπε ότι κανονικά θα έπρεπε να τα είχα κάνει δωρεά.... Δυστυχώς δε το έκανα.... Φοβήθηκα... Σας διαβάζω καθημερινά και κάθε φορά νιώθω ενοχές που δε τα έκανα δωρεά.... Όχι δεν είμαι Βουλγάρα ούτε Ρουμάνα (και να ήμουν δεν πιστεύω ότι έχει σημασία) ούτε με πίεσε κάνεις ποτέ....  Αν γυρνούσα τον χρόνο πίσω θα τα είχα δωρίσει... 

  • Μου αρέσει 4

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Υπαρχει μια σχετικη εκπομπη στο κουτι της πανδωρας στο γιου τιουμπ.Ζωη αναμεσσα στο οριο και το εμποριο ωαριων λεγεται.Αναφερεται σε φτωχες κοπελες απο τη Βουλγαρια και τη Ρωσια που οι μαστροποι τις οδηγουν στα πανακριβα και αξιοπρεπη κεντρα εξωσωματικης που χρυσοπληρωνετε για να τις γεμισουν ενεσεις και να παρουν τα ωαρια τους,μεχρι και 10 ωαρια τη φορα ειχε δωσει καποια.Ολα αυτα τα υποστηρίζει η δημοσιογραφικη ερευνα και τα αρχεια της αστυνοομιας οχι εγω.Πολλες μαλιστα δηλωσαν πως δεν ηταν καν υγιεις,ενω εδιναν ωαρια σε συγκεκριμενο κεντρο μεχρι 10 φορες το χρόνο και οχι μεχρι 2 φορές οπως σας λενε.Καμια μορφωμενη Ελληνίδα δεν προκειται να μπει σε αυτη τη διαδικασια πολυ απλα γιατι δεν εχει αναγκη.Η φοιτητρια θα παει απλα σερβιτόρα σε ενα καφε και θα βγαλει τα εξοδα της,η Βουλγαρα ομως προτιμα να πουλησει τα ωαρια της παρα να παει ακομα μια μερα με 20 αντρες.Ειχα και εγω μια παλινδρομη,εχω διαγνωστει με hpv εκλαψα και εγω γιατι λαχταρω ενα παιδι αλλα ποτε δεν θα εμπαινα σε αυτη τη διαδικασια.Το θεωρω φουλ εγωιστικο εγω η ευυποληπτη κυρια του Δυτικου κοσμου επειδη αφησα τα χρονια να περασουν κανοντας καριερα να εκμεταλλευτώ μια αλλη κοπέλα για να γινω εγω μάνα.Κάποιες απο αυτες λογω των συνεχόμενων <<δωρεων>> μενουν στειρες και αλλες παθαινουν καρκινο απο τις επανηλειμενες ενεσεις με ορμονες.Θα μου πεις,δεν ειναι ολες θυματα,καποιες το κανουν με τη θεληση τους,εγω ομως που υποτίθεται πως εχω ενα μορφωτικο και κοινωνικο επιπεδο οφειλω να προστατεψω τον εαυτο μου απο αυτη την αναξιοπρεπη διαδικασια.Γιατι ο σκοπός δεν αγιαζει παντα τα μεσα.Γιατι οι δωρητές σπερματος τι νομίζετε οτι ειναι?Αποφοιτοι πανεπιστήμιων?Πανπτωχοι αλλοδαποι είναι.Δοξα Τω Θεο η κυβέρνηση απλοποιησε πολυ τη διαδικασία της υιοθεσίας,οποτε σκεφτητε πριν πραξετε.Γιατι ως γνωστον οπου υπαρχει προσφορα υπαρχει και ζητηση.

κάποτε θα με πλήγωνες , τώρα πια όχι . Τώρα κρατάω την κόρη ΜΟΥ στα χέρια μου. Και κανένα ανθρωπάκι δεν θα μου πει ότι δεν είναι δική μου.Μεγάλωσε με το αίμα ΜΟΥ , στη μήτρα ΜΟΥ.

Θα γίνω κυνική και θα σου πω έλεος με την πιπίλα του trafficking , δεν τις σέρνουν και από τα μαλλιά....προσωπικά μακαρίζω την τύχη μου που υπάρχουν αυτές οι κοπέλες , και δεν με ενδιαφέρει ο λόγος που το κάνουν....για να σπουδάσουν; για να ταΐσουν το παιδί τους; 

για να βάλουν βυζιά;...δεν με αφορά. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ.... Και τέλος η επιστήμη μπορεί να μας χαρίσει ότι μας στέρησε η φύση....

όμως υπάρχουν κοπέλες εδώ μέσα , που το παλεύουν ακόμη , και είναι τουλάχιστον ντροπή , αν είσαι πραγματικά γυναίκα , να μιλάς έτσι

Είσαι και κρυφοσυριζαία ε; πιστεύεις ότι θα αλλάξει τίποτα στις υιοθεσίες;;; για δεν μιλάς για τα κυκλώματα αυτά; που παίζουν με την λαχτάρα των ανθρώπων για παιδί; στο λέει κάποια που πέρασε από αυτούς τους χώρους....και μόνο ειρωνεία και μένος βλέπεις από ακατάλληλους ανθρώπους σε καίρια πόστα

 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν έχω κανένα θέμα με την έκτρωση είναι δικαίωμα της κάθε γυναίκας αλλά από γυναίκα που απέρριψε το παιδί της δεν δέχομαι κανένα δάχτυλο να κουνήσει σε καμία αλλη γυναίκα που παλεύει για τη μητρότητα. 

Τα ψυχολογικά σου κοπέλα μου να τα λύσεις με γιατρό. Δεν θα βρεις λύτρωση με αυτό που κάνεις αυτή τη στιγμή. 

  • Μου αρέσει 3

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

κάποτε θα με πλήγωνες , τώρα πια όχι . Τώρα κρατάω την κόρη ΜΟΥ στα χέρια μου. Και κανένα ανθρωπάκι δεν θα μου πει ότι δεν είναι δική μου.Μεγάλωσε με το αίμα ΜΟΥ , στη μήτρα ΜΟΥ.

Θα γίνω κυνική και θα σου πω έλεος με την πιπίλα του trafficking , δεν τις σέρνουν και από τα μαλλιά....προσωπικά μακαρίζω την τύχη μου που υπάρχουν αυτές οι κοπέλες , και δεν με ενδιαφέρει ο λόγος που το κάνουν....για να σπουδάσουν; για να ταΐσουν το παιδί τους; 

για να βάλουν βυζιά;...δεν με αφορά. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ.... Και τέλος η επιστήμη μπορεί να μας χαρίσει ότι μας στέρησε η φύση....

όμως υπάρχουν κοπέλες εδώ μέσα , που το παλεύουν ακόμη , και είναι τουλάχιστον ντροπή , αν είσαι πραγματικά γυναίκα , να μιλάς έτσι

Είσαι και κρυφοσυριζαία ε; πιστεύεις ότι θα αλλάξει τίποτα στις υιοθεσίες;;; για δεν μιλάς για τα κυκλώματα αυτά; που παίζουν με την λαχτάρα των ανθρώπων για παιδί; στο λέει κάποια που πέρασε από αυτούς τους χώρους....και μόνο ειρωνεία και μένος βλέπεις από ακατάλληλους ανθρώπους σε καίρια πόστα

 

ασε με γιατι απο το πρωι εδω μεσα δεν ξερω πως να ηρεμησωωωω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , αστα είπε:

Κορίτσια εγώ όταν ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική ήμουν 28 χρόνων και είχα κάνει πάρα πολλά ωάρια.... Τρόμαξα και σταμάτησα την διέγερση... Η γιατρός μου με μάλωσε γιατί μου είπε ότι κανονικά θα έπρεπε να τα είχα κάνει δωρεά.... Δυστυχώς δε το έκανα.... Φοβήθηκα... Σας διαβάζω καθημερινά και κάθε φορά νιώθω ενοχές που δε τα έκανα δωρεά.... Όχι δεν είμαι Βουλγάρα ούτε Ρουμάνα (και να ήμουν δεν πιστεύω ότι έχει σημασία) ούτε με πίεσε κάνεις ποτέ....  Αν γυρνούσα τον χρόνο πίσω θα τα είχα δωρίσει... 

μπράβο σ κοπέλα μ Κ μονο για την σκέψη σ...συνχαρητηρια για την διαπαιδαγώγηση σ...μπράβο σ κ παλι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , titipapa είπε:

Θα βγαλετε τα επισημα στοιχεια της αστυνομιας και ενα ολοκληρο δημοσιογραφικο επιτελειο με πολύμηνη ερευνα ψευτες?Αφου ειστε τοσο περηφανες για την εγκυμοσύνη με δωρεα γιατι δεν το ανακοινωνεται σε συγγενεις και φιλους αλλα το κρυβετε?Μηπως επειδή κατα βαθος θελετε να παραστήσετε οτι ολα ειναι δικα σας και εγιναν φυσιολογικα ενω δεν ειναι ετσι?Εγω όταν εχασα το παιδι μου δεν ντραπηκα να το πω σε ολους γιατι ειναι κατι νορμαλ και δεν ειναι ντροπη.Εσεις γιατι το κρυβετε,στο παιδι θα εχετε τουλαχιστον το θαρρος να το πειτε? Οι γιατροι και τα κεντρα εξωσωματικης μονο για το χρημα νοιαζονται.Δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα αλλα κερδοσκοπικοι οργανισμοι.Ο καθε γιατρος ασφαλως θα φερθει σε εσενα που του τα σκας με σεβασμο.Οι ιδιες οι δοτριες δηλωσαν στο ρεπορταζ οτι τους φερονταν απαισια.Και το οτι ειναι θεμιτό να κανεις παιδι με οποιοδηποτε τροπο τι ακριβως σημαινει?Με αυτη τη λογικη, μηπως να αρπαξεις και το παιδι μιας αλλης μανας για να το εχεις εσυ?Αφου οπως λετε ολα επιτρεπονται.Η αληθεια ποναει δυστηχως αλλα αυτή δεν είναι η δικη μου άποψη,στηριζεται σε στοιχεια.Δεν θα εκανα καν το ποστ,αλλα διαβασα για μια απο εσάς που ρωταγε αν μπορει να επιλεξει η δοτρια να ειναι Ελληνιδα,μορφωμενη κτλ.Λες και αν ήταν θα πουλαγε τη γονιμότητα της.Για αυτο εγραψα οτι εγραψα γιατι εθελοτυφλειτε,χωνετε το κεφαλι στην αμμο σαν τη στρουνθοκαμηλο.Το ιδιο κανουν και οι αντρες που πλαγιαζουν με θυματα τραφικινγκ,παιρνουν αυτο που θελουν χωρις να τους νοιαζει.Μην ταραζεστε αγαπητες κυριες,ειναι η τελευταία φορα που γράφω,οποιος καταλαβε καταλαβε οι υπολοιπες ζηστε στο παραμυθι σας.

Ρε συ κοπελιά, πας καλά; Λες δηλαδή ότι τα κέντρα εξωσωματικής είναι αποδεκτές γενετικού υλικού που είναι παράνομο; Και η αστυνομία που εκθειάζεις γιατί δεν τα κλείνει; ποια κέντρα εδώ στην Ελλάδα το κάνουν αυτό; Αφού υπάρχουν στοιχεία, και δημοσιογράφοι με @@@@, γιατί δε μας πληροφορούν;

Και βέβαια είμαστε περήφανες και βέβαια δεν το λέμε γιατί ο κόσμος είναι γεμάτος βουρλα σαν του λόγου σου και πρέπει να προστατέψουμε τα παιδιά μας. Κι από σένα που έκανες άμβλωση στα νιάτα σου, θα περίμενα να έχεις περισσότερη ανεκτικότητα στις επιλογές ταλαιπωρημένων γυναικών. 

Δεν αναστατώνεις γιατί λες αλήθειες, να το ξέρεις. Αλήθειες δε λες, παπαριές λες. Αναστατώνεις επειδή είσαι η χειριστή πλευρά αυτής της κοινωνίας. Η επικριτική, η επιφανειακή, το ακατοίκητο, η ο,τι να ναι. 

Εύχομαι σε όλες εδώ να ζήσουμε το όνειρό μας με τα μέσα που έχουμε, και να αφήσουμε τα παραμύθια για αυτούς που παραμυθιαζονται από συνομωσίες, σκοτεινά κυκλώματα κλπ. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dream_on said:

Ρε συ κοπελιά, πας καλά; Λες δηλαδή ότι τα κέντρα εξωσωματικής είναι αποδεκτές γενετικού υλικού που είναι παράνομο; Και η αστυνομία που εκθειάζεις γιατί δεν τα κλείνει; ποια κέντρα εδώ στην Ελλάδα το κάνουν αυτό; Αφού υπάρχουν στοιχεία, και δημοσιογράφοι με @@@@, γιατί δε μας πληροφορούν;

Και βέβαια είμαστε περήφανες και βέβαια δεν το λέμε γιατί ο κόσμος είναι γεμάτος βουρλα σαν του λόγου σου και πρέπει να προστατέψουμε τα παιδιά μας. Κι από σένα που έκανες άμβλωση στα νιάτα σου, θα περίμενα να έχεις περισσότερη ανεκτικότητα στις επιλογές ταλαιπωρημένων γυναικών. 

Δεν αναστατώνεις γιατί λες αλήθειες, να το ξέρεις. Αλήθειες δε λες, παπαριές λες. Αναστατώνεις επειδή είσαι η χειριστή πλευρά αυτής της κοινωνίας. Η επικριτική, η επιφανειακή, το ακατοίκητο, η ο,τι να ναι. 

Εύχομαι σε όλες εδώ να ζήσουμε το όνειρό μας με τα μέσα που έχουμε, και να αφήσουμε τα παραμύθια για αυτούς που παραμυθιαζονται από συνομωσίες, σκοτεινά κυκλώματα κλπ. 

Αγαπώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Giotitsa είπε:

αγαπημενη μου η ωρα ειναι 5:17 και ακομα δεν εχω ηρεμησει θα κανω ασκησεις γιογκα η θα πεξω ξυλο με κανεναν να μου φυγουν τα νευρα

Αχαχαχαχ! Είναι να θυμώνεις ή να λυπάσαι; Η ανθρώπινη βλακεία είναι ανίκητη...

πρίν από 39 λεπτά , Κρισταλενια είπε:

Να μαι και εγω χαχαχαχααα καλημερα κοριτσαρες ομορφες τι μου κανετε??? Πως ειστε πως τα περνατε εις τας εξοχας? Να εχετε ενα ομορφο τριημερο 

Λεω εγω τωρα, που ξερουμε οτι πισω απο αυτο το προφιλ της ακατανομαστης δεν ειναι αντρας ή πιτσιρικια κοριτσια τι εννοω οτι μπορει απλα καποιος να ειχε την ιδεα να ριξει μια βομβα και να καθεται και να διαβαζει τις απαντησεις και να γελαει, τρολ.....

Γιατι οπως διαβασα πιο πανω το εκανε copy paste

Και το εβαλε σε 3 ενοτητες

Μην της δινετε την ευχαριστηση να σας αναστατωνει και σας το λεω εγω που επηρεαζομαι ακομη και με το καλημερα χαχαχααχ

Φιλακια πολλα πολλα πολλα

Σας αγαπαω και ας μην σας ξερω νιωθω τοσο καλα που σας βρηκα

Τις προαλλες μιλησα με μια παιδικη μου φιλη η οποια δυσκολευτηκε και αυτη να κανει παιδακι και το εκανε στα 38 και αμεσως μετα μπηκε κλιμακτηριο

Της ζητησα την αποψη της για το τι θελουμε να κανουμε ξεροντας τι εχει περασει και τελικα δεν μου αρεσαν αυτα που ακουσα δεν ειναι κακοπροαιρετη μου ειπε απλα την γνωμη της αλλα επηρεαστηκα ασχημα με το χειροτερο απ ολα οτι ειμαι μεγαλη πλην σαφως δεν ξερω τι να πω βρε κοριτσια αυτο ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος αλλα εγω απο τοτε που θυμαμι τον κοσμο ηθελα να κανω οικογενεια δεν φταιω εγω που συναντησα τον συζυγο στα 40 

Τεσπα αυτα τα ολιγα απο μενα και εμεις εδω εχουμε μια υπεροχη μερα connecticut ηλιολουστη με λιγο κρυο βεβαια αλλα σιγουρα καθαρα δευτερα θα φαμε τα μεζεδονια μας αχααχχαχαχα

Φιλακιααααα 

 

Γεια σου κι εσένα κοριτσάρα Θεσσαλονίκιωτικη!!!!

πρίν από 19 λεπτά , Giotitsa είπε:

ασε με γιατι απο το πρωι εδω μεσα δεν ξερω πως να ηρεμησωωωω

Αχαχαχαχ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@titipapa πως σε λένε... Δεν ξέρω τι έχεις περάσει στη ζωή σου. Μάλλον όμως πολύ πόνο για να μπαίνεις σε ένα θέμα που απλά δε σε αφορά μιας και από ότι λες δε θα κατέφευγες ποτε στην δωρεά και να υποδεικνύεις στις κοπέλες εδώ τι και πως. Επίσης το ότι μπήκες στη διαδικασία να μελετήσεις τα αρνητικά της δωρεάς και πάλι να τα μεταδώσεις με τέτοιο τρόπο εκεί όπου δε σου ζητήθηκε μαρτυράει το ότι κάτι στη καθημερινότητα σου δε σε γεμίζει. Ποιος ακριβώς όμως σου δίνει το δικαίωμα να προσβάλεις ή να κριτικάρεις γυναίκες που επιλέγουν κάτι το οποιο δε συμφωνείς να φταίνε άρθρα και ειδήσεις στη τηλεόραση που έχεις μελετήσει; Είναι γνώμη σου. Θέλεις να τη μοιραστείς ντε και καλά; Υπάρχει και όμορφος τρόπος. Αλλιώς κρατά τη για σένα και κάνε ότι επιλογή σε φωτίσει ο Θεός με τη ζωή σου. Η κάθε κοπέλα έχει μυαλό και λογική να κάνει αυτό που θέλει και προφανώς έχουν μελετήσει τόσα και άλλα τόσα από εσένα πριν μπουν στη διαδικασια της δωρεάς και δεν τρομοκρατούνται με απλες αναφορές από ένα προφίλ ανώνυμο σε ένα φόρουμ που απλά έχει διάθεση να προσβάλει. Κάνεις δεν εθελοτυφλει επειδή απλά δε συμφωνεί μαζί σου και με τις αγενειες σου. Επίσης ποιος σου είπε ότι κρύβουν πως θα μείνουν έγκυες; Το γεγονός ότι δε διατυμπανίζει μια κοπέλα σε όλο το σύμπαν ότι χρησιμοποιησε δωρεά είναι γιατί δεν αφορά κανένα αυτή η πληροφορία. Έχεις εσύ ακούσει καμία να βγαίνει και να λέει έκανα σεξ και έμεινα έγκυος; Γιατί να πει κάποια ότι έμεινε από δωρεά; Προφανώς και άμα ερωτηθεί δε θα διστάζει να το πει γιατί το νόημα είναι ότι συνεβη το θαύμα και όχι το πώς συνέβη. Αλλά και να διστάζει είναι δικαίωμα της και δεν έχει κάποιος δικαιώμα να κρίνει κάτι τέτοιο. Όπως και με την υιοθεσία που ανέφερες δεν είναι ανάγκη να διατυμπανίζει κάνεις από πού ήρθε αυτό το παιδί. Σκοπός της μάνας είναι να το αναθρέψει σωστά με αγάπη και τρυφερότητα ανεξάρτητα από το αν είναι ή όχι δικό της.

Κοίτα να γεμίσεις το μέσα σου και το πονεμένο εγώ σου διότι δε σου φταίνε οι άλλες κοπέλες που το πάνε ένα βήμα παραπέρα για τη μητρότητα να ξεσπας το κάθε τι σου. Έχασες το παιδάκι σου και το είπες; ωραία και τι; Είναι  θέμα για επιβράβευση αυτό; Ή επειδή το έκανες είναι σωστό; Ο κάθε ένας καθορίζει τι θα κάνει με το σώμα του και τη ζωή του.Αν είσαι κάθετη με τη δωρεά απλά μη συμμετάσχεις σε ένα τέτοιο θέμα και με όλο το σεβασμό που μπορώ να μιλήσω κοίτα να τσεκαρεις τα μέσα σου. Γιατί το να ξεσπας σε άλλους για κάτι που δεν μπορείς να καταφέρεις ή που δε συμφωνείς με επιχειρήματα και έρευνες που δε σου ζητήθηκαν πότε είναι το λιγότερο προβληματικό. 

Κοριτσια χωρίς να σας ξέρω, ήρθα εδώ από το ταγκ της ραφαελιτσας μας @Rafaelatarzan. Όσο ασχολείστε τόσο αξία δίνετε. Ξέρετε ποιες ειστε, τι εχετε παλέψει για το πλασματάκι αυτό το πολυπόθητο και δεν έχετε να αποδείξετε τίποτα σε κανέναν γνωστό ή άγνωστο. Ειδικά σε ένα άτομο που δεν μπορεί καν να τοποθετηθεί χωρίς να προσβάλει. Στη καλύτερη είναι τρολ στη χειρότερη χρήζει ιατρικής παρακολούθησης διότι λόγο υπογονιμότητας ή και αλκοολισμού που είδα και αναφέρθηκε ότι δεν μπορεί να πετύχει το βρίσκει κατηγορηματικά κατακριτέο. 

Συνεχίστε τον αγώνα σας, συνεχίστε να ονειρεύεστε το πλασματάκι σας και σας ευχομαι ολόψυχα σύντομα να το έχετε στην αγκαλιά σας.

Μη σκατε και μη στεναχωριέστε για κανένα. Τζάμπα χαλάτε την ώρα σας και τη διάθεση σας. Κανένας που τοποθετείται έτσι δε θα καταλάβει όπως και αν του τα πεις. Και εσείς δεν έχετε να του-της αποδείξετε τίποτα. Θα γίνετε μανουλες όπως το επιτρέπει ο Θεός και η επιστήμη και δεν αφορά κανέναν ούτε ο τρόπος ούτε το πώς και τι. Κάντε το παρεάκι σας περάστε ωραία και οι ανώνυμοι φίλοι που κρίνουν ας μείνουν με την ανωνυμία τους να τρώγονται πίσω από πληκτρολόγια για να καλύπτουν κενά.

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς από μια δεύτερομαμά Οκτωβρίου πρώτα ο Θεός. 

Είστε αξιοθαύμαστες όλες μην αφήνετε κανένα να σας στεναχωρεί το αντίθετο... 

Φιλιά!!

 

  • Μου αρέσει 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

@titipapa πως σε λένε... Δεν ξέρω τι έχεις περάσει στη ζωή σου. Μάλλον όμως πολύ πόνο για να μπαίνεις σε ένα θέμα που απλά δε σε αφορά μιας και από ότι λες δε θα κατέφευγες ποτε στην δωρεά και να υποδεικνύεις στις κοπέλες εδώ τι και πως. Επίσης το ότι μπήκες στη διαδικασία να μελετήσεις τα αρνητικά της δωρεάς και πάλι να τα μεταδώσεις με τέτοιο τρόπο εκεί όπου δε σου ζητήθηκε μαρτυράει το ότι κάτι στη καθημερινότητα σου δε σε γεμίζει. Ποιος ακριβώς όμως σου δίνει το δικαίωμα να προσβάλεις ή να κριτικάρεις γυναίκες που επιλέγουν κάτι το οποιο δε συμφωνείς να φταίνε άρθρα και ειδήσεις στη τηλεόραση που έχεις μελετήσει; Είναι γνώμη σου. Θέλεις να τη μοιραστείς ντε και καλά; Υπάρχει και όμορφος τρόπος. Αλλιώς κρατά τη για σένα και κάνε ότι επιλογή σε φωτίσει ο Θεός με τη ζωή σου. Η κάθε κοπέλα έχει μυαλό και λογική να κάνει αυτό που θέλει και προφανώς έχουν μελετήσει τόσα και άλλα τόσα από εσένα πριν μπουν στη διαδικασια της δωρεάς και δεν τρομοκρατούνται με απλες αναφορές από ένα προφίλ ανώνυμο σε ένα φόρουμ που απλά έχει διάθεση να προσβάλει. Κάνεις δεν εθελοτυφλει επειδή απλά δε συμφωνεί μαζί σου και με τις αγενειες σου. Επίσης ποιος σου είπε ότι κρύβουν πως θα μείνουν έγκυες; Το γεγονός ότι δε διατυμπανίζει μια κοπέλα σε όλο το σύμπαν ότι χρησιμοποιείησε δωρεά είναι γιατί δεν αφορά κανένα αυτή η πληροφορία. Έχεις εσύ ακούσει καμία να βγαίνει και να λέει έκανα σεξ και έμεινα έγκυος; Γιατί να πει κάποια ότι έμεινε από δωρεά; Προφανώς και άμα ερωτηθεί δε θα διστάζει να το πει γιατί το νόημα είναι ότι συνεβη το θαύμα και όχι το πώς συνέβη. Αλλά και να διστάζει είναι δικαίωμα της και δεν έχει κάποιος δικαιώμα να κρίνει κάτι τέτοιο. Όπως και με την υιοθεσία που ανέφερες δεν είναι ανάγκη να διατυμπανίζει κάνεις από πού ήρθε αυτό το παιδί. Σκοπός της μάνας είναι να το αναθρέψει σωστά με αγάπη και τρυφερότητα ανεξάρτητα από το αν είναι ή όχι δικό της.

Κοίτα να γεμίσεις το μέσα σου και το πονεμένο εγώ σου διότι δε σου φταίνε οι άλλες κοπέλες που το πάνε ένα βήμα παραπέρα για τη μητρότητα να ξεσπας το κάθε τι σου. Έχασες το παιδάκι σου και το είπες; ωραία και τι; Είναι  θέμα για επιβράβευση αυτό; Ή επειδή το έκανες είναι σωστό; Ο κάθε ένας καθορίζει τι θα κάνει με το σώμα του και τη ζωή του.Αν είσαι κάθετη με τη δωρεά απλά μη συμμετάσχεις σε ένα τέτοιο θέμα και με όλο το σεβασμό που μπορώ να μιλήσω κοίτα να τσεκαρεις τα μέσα σου. Γιατί το να ξεσπας σε άλλους για κάτι που δεν μπορείς να καταφέρεις ή που δε συμφωνείς με επιχειρήματα και έρευνες που δε σου ζητήθηκαν πότε είναι το λιγότερο προβληματικό. 

να γιατί από το πρωί κάνουμε ολες ετσι...κατάλαβες η κυρία???? που πολυ αμφιβάλω αν είναι κιολας...Εγώ προσωπικά θίχτηκα κ νευρίασα πολυ μα παρα πολύ...Γιατί είμαι μια γυναίκα που ναι μεν θα κάνω αλλα η μια προσπάθεια με τα δικά μ ωάρια.αλλα αν δεν πετύχει ο μόνος μ δρόμος είναι τα ξένα...Ποια είναι αυτή λοιπόν που θα με κρίνει εμενα κ άλλες τόσες εδω μεσα για το τι θα κάνουμε???? εδώ είναι ένα φόρουμ αλληλοστηριξης....Ναι να λέμε την γνώμη μ οκ αλλά όχι να προσβάλουν ετσι όμως...

κ στην τελικη ότι γουστάρουμε θα κάνουμε εμείς...

@titipapa ακους παλιο κοτα???? ότι γουστάρω θα κάνω...δικια μ είναι η κοιλιά κ ότι θέλω θα βάλω μέσα....Είμαι μαζοχα κ γουστάρω τα Ρουμάνικα κ τα σερβικά αυγα...Εσύ τι ζόρι τραβάς???? σε εσένα θα μπουν...αι σιχτίρ σήκω φυγε από δω μέσα...με κατάλαβες???? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Κορ´ιτσι μην συγχίζεστε με το τρολάκι.Μάλλον το αλκοολ της /του έκαψε τον εγκέφαλο.Ήπιε και 2-3 ποτηράκια παραπάνω και χικς.

Ας εστιάσουμε στις σγκυμοσύνες μας και στις προσπάθειες μας και ας αφησουμε τον κάθε τελειωμενο να πνιγει στη μιζέρια του.

 

Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , titipapa είπε:

Θα βγαλετε τα επισημα στοιχεια της αστυνομιας και ενα ολοκληρο δημοσιογραφικο επιτελειο με πολύμηνη ερευνα ψευτες?Αφου ειστε τοσο περηφανες για την εγκυμοσύνη με δωρεα γιατι δεν το ανακοινωνεται σε συγγενεις και φιλους αλλα το κρυβετε?Μηπως επειδή κατα βαθος θελετε να παραστήσετε οτι ολα ειναι δικα σας και εγιναν φυσιολογικα ενω δεν ειναι ετσι?Εγω όταν εχασα το παιδι μου δεν ντραπηκα να το πω σε ολους γιατι ειναι κατι νορμαλ και δεν ειναι ντροπη.Εσεις γιατι το κρυβετε,στο παιδι θα εχετε τουλαχιστον το θαρρος να το πειτε? Οι γιατροι και τα κεντρα εξωσωματικης μονο για το χρημα νοιαζονται.Δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα αλλα κερδοσκοπικοι οργανισμοι.Ο καθε γιατρος ασφαλως θα φερθει σε εσενα που του τα σκας με σεβασμο.Οι ιδιες οι δοτριες δηλωσαν στο ρεπορταζ οτι τους φερονταν απαισια.Και το οτι ειναι θεμιτό να κανεις παιδι με οποιοδηποτε τροπο τι ακριβως σημαινει?Με αυτη τη λογικη, μηπως να αρπαξεις και το παιδι μιας αλλης μανας για να το εχεις εσυ?Αφου οπως λετε ολα επιτρεπονται.Η αληθεια ποναει δυστηχως αλλα αυτή δεν είναι η δικη μου άποψη,στηριζεται σε στοιχεια.Δεν θα εκανα καν το ποστ,αλλα διαβασα για μια απο εσάς που ρωταγε αν μπορει να επιλεξει η δοτρια να ειναι Ελληνιδα,μορφωμενη κτλ.Λες και αν ήταν θα πουλαγε τη γονιμότητα της.Για αυτο εγραψα οτι εγραψα γιατι εθελοτυφλειτε,χωνετε το κεφαλι στην αμμο σαν τη στρουνθοκαμηλο.Το ιδιο κανουν και οι αντρες που πλαγιαζουν με θυματα τραφικινγκ,παιρνουν αυτο που θελουν χωρις να τους νοιαζει.Μην ταραζεστε αγαπητες κυριες,ειναι η τελευταία φορα που γράφω,οποιος καταλαβε καταλαβε οι υπολοιπες ζηστε στο παραμυθι σας.

Πάλι λες ότι να ναι χωρίς να ξέρεις. Αν η αστυνομία είχε επίσημα στοιχεία γιατί δεν κάνει συλλήψεις;

Οι δημοσιογράφοι γιατί δεν λένε ονόματα; 

Ποιος σου είπε ότι δεν το λέμε -όποιες θέλουμε. Ποιος σου είπε ότι ντρεπόμαστε; Και πού ξέρεις εσύ ότι οι δήθεν δοτριες που είδες σε μια εκπομπή δεν λένε ψέματα; Αφού ειδικά με τη δική σου λογική όλοι λένε ψέματα για τα λεφτά! 

Δεν θα σχολιάσω τον διάχυτο ρατσισμό σου ("αν ήταν Ελληνίδα και μορφωμένη δεν θα πούλαγε τη γονιμοτητα της" -έλεος όμως), θα σου πω μόνο ότι δεν πουλάνε τη γονιμότητα τους αλλά μερικά ωάρια. Και μαγκιά τους, σώμα τους είναι ότι θέλουν κάνουν. 

Και οι φαντάροι με επιβράβευση μια άδεια δίνουν αίμα. Απαράδεκτα τα νοσοκομεία που δέχονται να το χρησιμοποιούν για να σώζουν ζωές. 

Όσο για το ότι συγκρίνεις μια ΝΟΜΙΜΗ διαδικασία, η οποία διέπεται και ρυθμίζεται με συγκεκριμένους κανόνες του κράτους με το trafficking, αποδεικνύει το πόσο αχταρμάς είναι όλα στο στενόμυαλο κεφαλάκι σου. 

Έννοια σου και δεν ταραζόμαστε από δήθεν ηθικούς και δήθεν γνώστες ρατσιστές, σαν και του λόγου σου που ξεφυτρώνουν και κουνάνε το δάχτυλο. Και μην βαυκαλίζεσαι ότι σου δώσαμε αξία και απαντάμε. Ο μόνος λόγος που το κάνουμε είναι γιατί διαβάζουν γυναίκες που καλούνται να επιλέξουν αυτό το δρόμο και δεν είναι σωστό να αφήνουμε αναπάντητα τέτοια τέρατα που λες. 

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...