Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 hours ago, Dream_on said:

Λοιπόν παιδιά, είμαι αυτή με τη χοριακη που ήταν χαμηλή. Είμαι η 14,9. Βρήκα χρόνο να πιάσω το φόρουμ από τον Ιανουάριο και από τις πολλές αντιδράσεις (ξέρετε τις καρδούλες, τις φατσούλες κλπ) δε με αφήνει να βάλω άλλες σήμερα. Πόσο βοηθάει η παρέα εδώ. Αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνη μου. Είναι η πρώτη μου φορά με εξωσωματική με δωρεά, έκανα και μια προσπάθεια με δικά μου, αλλά στα 47 μου τα ωάρια που μου πήραν δεν ήταν και τα καλύτερα κι έτσι δεν προχώρησε. Πίστευα ότι όλα θα ήταν σούπερ! Αλλά δεν ξεκίνησα καλά κι αυτό με έριξε, έριξε και το μωρό μου που τα ήπιε χθες... Αλλά να! Η τιτιπαπα με ενεργοποίησε θυμίζοντας μου γιατί γράφτηκα εδώ. Και πήγα πίσω διαβάζοντας μαζεμένα τα νέα σας μέρα με τη μέρα, την αγωνία, τη χαρά και τη λύπη σας. Και είμαι καλύτερα, αποφασισμένη να χρησιμοποιήσω όλα τα ωάρια, και μέχρι τελευταία στιγμή να το προσπαθώ. Αλήθεια ξέρετε αν η ηλικία είναι μέχρι τα 50 πριν κλείσω τα 51; Εγώ κοντεύω τα 48. Έχω άλλα 2 ή 3 χρόνια μπροστά μου;

Ακούω Jethro Tull που μου αρέσουν πολύ! Θα ήθελα στο παιδί μου να μάθω να ακούει μουσικάρες, να ακούει τους ανθρώπους, να μοιράζεται, να αγαπάει, να μη φοβάται, να αντιστέκεται στη βλακεία, να προχωράει, να εκφράζει τα συναισθήματά του σε φίλους του αλλά και σε άλλους που μπορούν να καταλάβουν, καλή ώρα όπως εσείς. Σας αφιερώνω το thick as a brick! 

Σας φιλώ και λυπάμαι που δε μου έμειναν άλλες καρδούλες και γέλια για σήμερα... Γιατί να υπάρχει τέτοιος περιορισμός;

:)

Respect!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Να σαι καλά γλυκιά μου Βαλεντίνα!!! Χρόνια πολλά και σε σένα!! Εύχομαι το μεγαλύτερο σου ονειρο να γίνει σύντομα πραγματικοτητα!!! Μα πρώτα και πάνω απ' όλα να έχεις την υγεία σου!!!

Φυσικά και καταλαβαίνομαστε ταρζανιτσα μου!! Μοιραζόμαστε το ίδιο όνειρο μην ξεχνάς!!! Και θα τα καταφέρουμε είτε με το. Ενα τρόπο είτε με τον άλλο!!! Θα γίνουμε μανουλες και μάλιστα πολύ σύντομα!!!!

Το μεγαλυτερο ονειρο μ μολις ξυπνησε γκρινιαζοντας για να φαει κ το ταιζω!!! Σε ευχαριστω πολυυυ....τα καλυτερα κ σε σενα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, wannabe είπε:

@titipapa μπαίνω στον κόπο να σου γράψω θέλοντας να μείνω όχι στην κακή σου πρόθεση αλλά στην άγνοιά σου. Έρχεσαι με το θράσος της νεότητας (γιατί ναι, σε σύγκριση με τις γυναίκες που προσπαθούν εδώ μέσα κι εμάς τις υπόλοιπες που παρακολουθούμε είσαι εξαιρετικά νέα) να κρίνεις κάτι που δεν το έχεις βιώσει. Μου θυμίζεις κάποια άλλα θέματα που ανοίγουν κοπέλες για να θρηνήσουν το ότι πέρασαν έξι μήνες που προσπαθούν και δεν έχουν ακόμα μείνει έγκυες. Δεν θρηνούν στην πραγματικότητα, ούτε εσύ. Μπορεί να μετανιώνεις για την έκτρωσή σου, να λυπάσαι για την παλίνδρομη αλλά βαθιά μέσα σου ξέρεις πως δεν είσαι καλά - καλά 30 χρονών κι έχεις όλον τον χρόνο μπροστά σου.

Σου δίνει ενδεχομένως και μια αίσθηση ανωτερότητας το ότι εσύ έχεις πάρει τη "σωστή" απόφαση, δεν έβαλες την καριέρα σου μπροστά από τη δημιουργία οικογένειας και το σύμπαν θα σ' αποζημιώσει σε σχέση με τις άλλες επιπόλαιες, σιχαμερές γιάπισες που φτάσανε στα 40 γλεντώντας και τώρα θέλουν μωρό. Δεν έχεις ιδέα πόσο περίπλοκη μπορεί να είναι η ζωή.

Εγώ έμεινα έγκυος και γέννησα στα 42 μου όχι γιατί είμαι στέλεχος πολυεθνικής αλλά γιατί γνώρισα τον άντρα μου στα 39 μου κι επί τρία χρόνια δεν είχαμε σταθεί τυχεροί. 

Υπάρχουν γυναίκες που αργούν να συναντήσουν τον σύντροφο της ζωής τους.

Υπάρχουν γυναίκες που δεν έχουν λεφτά για τις προσπάθειες και τα μαζεύουν δεκάρα - δεκάρα, αφήνοντας αναγκαστικά να περάσουν μεγάλα χρονικά διαστήματα.

Υπάρχουν γυναίκες που έχουν σοβαρά γυναικολογικά προβλήματα (κλειστές σάλπιγγες, χείριστη ποιότητα ωαρίων, ενδομήτρια να τα κλαις, ενδομητριώσεις, πρόωρη εμμηνόπαυση κλπ.) και η δωρεά ωαρίων είναι η μόνη λύση να γίνουν μητέρες.

 

Η άγνοιά σου συνεχίζεται και στο θέμα των υιοθεσιών. Γιατί αν ήσουν έστω και λίγο υποψιασμένη θα ήξερες ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις παιδί να υιοθετήσεις στην Ελλάδα. Γίνεται πιο εύκολο αν θελήσεις να υιοθετήσεις παιδί με πρόβλημα υγείας. Όσο μεγαλύτερο το πρόβλημα τόσο μικρότερο το διάστημα αναμονής. Κάτσε και ρώτα στα σοβαρά τον εαυτό σου πόσο έτοιμη θα ήσουν εσύ να πάρεις ένα παιδάκι με σύνδρομο down ή αυτισμό ή συγγενή καρδιοπάθεια. Και να είσαι ειλικρινής με την απάντηση που θα δώσεις.

 

Ελπίζω σε σένα όλα να έρθουν εύκολα. Γιατί καμιά γυναίκα δεν αξίζει να βασανίζεται τόσο για να γίνει μάνα. Αλλά μην έχεις έπαρση. 

Κι όταν με το καλό γίνεις μάνα, έλα και πες μας στους πρώτους μήνες του μωρού σου, αν σου λέγανε ότι έγινε λάθος κι άλλο είναι το βιολογικό σου παιδί, αν θα ήσουν ικανή να το δώσεις πίσω για να πάρεις το "σωστό". Τότε θα έχεις και την απάντηση τι σημαίνει βιολογικό υλικό τελικά.

ΥΓ. Το ρεπορτάζ που επικαλείσαι (το μόνο που υπάρχει) το έχω δει. Αν θέλεις την άποψή μου είναι προχειροφτιαγμένο. Μιλάει για ένα μόνο κέντρο στη Θεσσαλονίκη. Μια έρευνα δηλαδή που δεν στηρίζεται σε τόσα στοιχεία όσος ο ντόρος που ήθελε να προκαλέσει. Το να λέμε ότι αυτές τις γυναίκες τις φέρνουν αλυσοδεμένες για να δώσουν τα ωάριά τους είναι ακραίο και αφελές. Δεν ισχυρίζομαι ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένα αλλά στην πραγματική ζωή τίποτα, πουθενά δεν είναι.

I miss you !!!:)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Λοιπόν παιδιά, είμαι αυτή με τη χοριακη που ήταν χαμηλή. Είμαι η 14,9. Βρήκα χρόνο να πιάσω το φόρουμ από τον Ιανουάριο και από τις πολλές αντιδράσεις (ξέρετε τις καρδούλες, τις φατσούλες κλπ) δε με αφήνει να βάλω άλλες σήμερα. Πόσο βοηθάει η παρέα εδώ. Αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνη μου. Είναι η πρώτη μου φορά με εξωσωματική με δωρεά, έκανα και μια προσπάθεια με δικά μου, αλλά στα 47 μου τα ωάρια που μου πήραν δεν ήταν και τα καλύτερα κι έτσι δεν προχώρησε. Πίστευα ότι όλα θα ήταν σούπερ! Αλλά δεν ξεκίνησα καλά κι αυτό με έριξε, έριξε και το μωρό μου που τα ήπιε χθες... Αλλά να! Η τιτιπαπα με ενεργοποίησε θυμίζοντας μου γιατί γράφτηκα εδώ. Και πήγα πίσω διαβάζοντας μαζεμένα τα νέα σας μέρα με τη μέρα, την αγωνία, τη χαρά και τη λύπη σας. Και είμαι καλύτερα, αποφασισμένη να χρησιμοποιήσω όλα τα ωάρια, και μέχρι τελευταία στιγμή να το προσπαθώ. Αλήθεια ξέρετε αν η ηλικία είναι μέχρι τα 50 πριν κλείσω τα 51; Εγώ κοντεύω τα 48. Έχω άλλα 2 ή 3 χρόνια μπροστά μου;

Ακούω Jethro Tull που μου αρέσουν πολύ! Θα ήθελα στο παιδί μου να μάθω να ακούει μουσικάρες, να ακούει τους ανθρώπους, να μοιράζεται, να αγαπάει, να μη φοβάται, να αντιστέκεται στη βλακεία, να προχωράει, να εκφράζει τα συναισθήματά του σε φίλους του αλλά και σε άλλους που μπορούν να καταλάβουν, καλή ώρα όπως εσείς. Σας αφιερώνω το thick as a brick! 

Σας φιλώ και λυπάμαι που δε μου έμειναν άλλες καρδούλες και γέλια για σήμερα... Γιατί να υπάρχει τέτοιος περιορισμός;

:)

Dream_on μου όλα θα πάνε καλά, είτε τώρα είτε σε λίγο, θα πάνε γιατί είσαι από τους ανθρώπους που ΠΡΕΠΕΙ να μεγαλώσουν ένα παιδί ώστε να του περάσουν όλα αυτά που λες, ώστε να γίνει όμορφος άνθρωπος χωρίς προκαταλήψεις. (Κι εγώ θέλω να του μάθω να ακούει μουσικάρες...8))

@loralora μου είσαι εγκυούλα??? Θα χαρώ να μάθω νέα σου!

Σε όλα τα κορίτσια μου, την καλημέρα μου και τα φιλιά μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια μου τι κανετε???? Γλυκές μου εγκυουλες και μέλλουσες μανιυκες, όλα καλά????

καλησπέρα τουτουνι μ.....ετοιμαζόμαστε για το καρναβάλι μας τωρα που μπορούμε...Εσύ???? πως εισαι????

Πάμε κοριτσια δυνατά κ με αισιοδοξία ολες μας....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα τουτουνι μ.....ετοιμαζόμαστε για το καρναβάλι μας τωρα που μπορούμε...Εσύ???? πως εισαι????

Πάμε κοριτσια δυνατά κ με αισιοδοξία ολες μας....

 

Εγώ θα χαλαρώσω τώρα και το απόγευμα  έχει βόλτα για καφέ!!!8


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, wannabe είπε:

@titipapa μπαίνω στον κόπο να σου γράψω θέλοντας να μείνω όχι στην κακή σου πρόθεση αλλά στην άγνοιά σου. Έρχεσαι με το θράσος της νεότητας (γιατί ναι, σε σύγκριση με τις γυναίκες που προσπαθούν εδώ μέσα κι εμάς τις υπόλοιπες που παρακολουθούμε είσαι εξαιρετικά νέα) να κρίνεις κάτι που δεν το έχεις βιώσει. Μου θυμίζεις κάποια άλλα θέματα που ανοίγουν κοπέλες για να θρηνήσουν το ότι πέρασαν έξι μήνες που προσπαθούν και δεν έχουν ακόμα μείνει έγκυες. Δεν θρηνούν στην πραγματικότητα, ούτε εσύ. Μπορεί να μετανιώνεις για την έκτρωσή σου, να λυπάσαι για την παλίνδρομη αλλά βαθιά μέσα σου ξέρεις πως δεν είσαι καλά - καλά 30 χρονών κι έχεις όλον τον χρόνο μπροστά σου.

Σου δίνει ενδεχομένως και μια αίσθηση ανωτερότητας το ότι εσύ έχεις πάρει τη "σωστή" απόφαση, δεν έβαλες την καριέρα σου μπροστά από τη δημιουργία οικογένειας και το σύμπαν θα σ' αποζημιώσει σε σχέση με τις άλλες επιπόλαιες, σιχαμερές γιάπισες που φτάσανε στα 40 γλεντώντας και τώρα θέλουν μωρό. Δεν έχεις ιδέα πόσο περίπλοκη μπορεί να είναι η ζωή.

Εγώ έμεινα έγκυος και γέννησα στα 42 μου όχι γιατί είμαι στέλεχος πολυεθνικής αλλά γιατί γνώρισα τον άντρα μου στα 39 μου κι επί τρία χρόνια δεν είχαμε σταθεί τυχεροί. 

Υπάρχουν γυναίκες που αργούν να συναντήσουν τον σύντροφο της ζωής τους.

Υπάρχουν γυναίκες που δεν έχουν λεφτά για τις προσπάθειες και τα μαζεύουν δεκάρα - δεκάρα, αφήνοντας αναγκαστικά να περάσουν μεγάλα χρονικά διαστήματα.

Υπάρχουν γυναίκες που έχουν σοβαρά γυναικολογικά προβλήματα (κλειστές σάλπιγγες, χείριστη ποιότητα ωαρίων, ενδομήτρια να τα κλαις, ενδομητριώσεις, πρόωρη εμμηνόπαυση κλπ.) και η δωρεά ωαρίων είναι η μόνη λύση να γίνουν μητέρες.

 

Η άγνοιά σου συνεχίζεται και στο θέμα των υιοθεσιών. Γιατί αν ήσουν έστω και λίγο υποψιασμένη θα ήξερες ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις παιδί να υιοθετήσεις στην Ελλάδα. Γίνεται πιο εύκολο αν θελήσεις να υιοθετήσεις παιδί με πρόβλημα υγείας. Όσο μεγαλύτερο το πρόβλημα τόσο μικρότερο το διάστημα αναμονής. Κάτσε και ρώτα στα σοβαρά τον εαυτό σου πόσο έτοιμη θα ήσουν εσύ να πάρεις ένα παιδάκι με σύνδρομο down ή αυτισμό ή συγγενή καρδιοπάθεια. Και να είσαι ειλικρινής με την απάντηση που θα δώσεις.

 

Ελπίζω σε σένα όλα να έρθουν εύκολα. Γιατί καμιά γυναίκα δεν αξίζει να βασανίζεται τόσο για να γίνει μάνα. Αλλά μην έχεις έπαρση. 

Κι όταν με το καλό γίνεις μάνα, έλα και πες μας στους πρώτους μήνες του μωρού σου, αν σου λέγανε ότι έγινε λάθος κι άλλο είναι το βιολογικό σου παιδί, αν θα ήσουν ικανή να το δώσεις πίσω για να πάρεις το "σωστό". Τότε θα έχεις και την απάντηση τι σημαίνει βιολογικό υλικό τελικά.

ΥΓ. Το ρεπορτάζ που επικαλείσαι (το μόνο που υπάρχει) το έχω δει. Αν θέλεις την άποψή μου είναι προχειροφτιαγμένο. Μιλάει για ένα μόνο κέντρο στη Θεσσαλονίκη. Μια έρευνα δηλαδή που δεν στηρίζεται σε τόσα στοιχεία όσος ο ντόρος που ήθελε να προκαλέσει. Το να λέμε ότι αυτές τις γυναίκες τις φέρνουν αλυσοδεμένες για να δώσουν τα ωάριά τους είναι ακραίο και αφελές. Δεν ισχυρίζομαι ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένα αλλά στην πραγματική ζωή τίποτα, πουθενά δεν είναι.

Μακάρι @wannabe μου να δώσει την ευκαιρία στον εαυτό της να σκεφτεί τα όσα λες, γιατί τα είπες πολύ σοφά και χωρίς διάθεση κραξίματος, όπως βγήκε σε μένα. Είναι μεγάλη αλήθεια ότι το νεαρό της ηλικίας είναι παγίδα κάποιες φορές, ιδιαίτερα τα 30 που νομίζεις ότι το έχεις... Το εύρος της αντίληψης μπορεί να είναι πολύ περιορισμένο, τα ψυχολογικά θέματα πολλά, κι εσύ χαμπάρι... Τουλάχιστον εμένα αυτό μου στοίχισε, γιατί λόγω ψυχολογικών θεμάτων μου, καταδίκασα τον εαυτό μου σε μια κακή σχέση. Όταν κατάλαβα τι γινόταν, άγγιξα τα 40 κι έκανα ηρωική έξοδο, με όλα τα λυτρωτικά συναισθήματα, αλλά και τα βασανιστικά συναισθήματα τύπου "τι έκανες κι έχασες τα νιάτα σου; Δεν έβλεπες;" Εμ... Δεν έβλεπα γιατί είχα την έπαρση ότι τα ξέρω όλα, και δεν άφηνα την ευκαιρία στους άλλους να με πλησιάσουν,  που ως τρίτοι έβλεπαν καλύτερα. Για αυτό λοιπόν, η προτροπή "δες τα θέματά σου", δεν είναι για να υποτιμήσω. Στερνή μου γνώση, να σ' είχα πρώτα! Αλλά, όσο ζω, μαθαίνω. Μακάρι, να έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο αυτογνωσίας πριν φέρουμε στον κόσμο παιδιά ή κι αφού τα φέρουμε... Δε χάθηκε κι ο κόσμος αν δε συγχρονιστούμε! Η ψυχή μας, τα τραύματα που φέρουμε, οι φόβοι μας, το ταμπεραμέντο μας, οι αρετές μας, όλα ένα κουβάρι, που καλό είναι τουλάχιστον να αναγνωρίζουμε τα χαρακτηριστικά του, γιατί δε μας φταίνε οι άλλοι και κυρίως τα παιδιά μας, που παίρνουν τη σκυτάλη της δικής μας παλαβομάρας. Οπότε πέρα από το κράξιμο που δέχτηκες @titipapa, μακάρι να μπορέσεις να ακούσεις!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Dream_on said:

Λοιπόν παιδιά, είμαι αυτή με τη χοριακη που ήταν χαμηλή. Είμαι η 14,9. Βρήκα χρόνο να πιάσω το φόρουμ από τον Ιανουάριο και από τις πολλές αντιδράσεις (ξέρετε τις καρδούλες, τις φατσούλες κλπ) δε με αφήνει να βάλω άλλες σήμερα. Πόσο βοηθάει η παρέα εδώ. Αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνη μου. Είναι η πρώτη μου φορά με εξωσωματική με δωρεά, έκανα και μια προσπάθεια με δικά μου, αλλά στα 47 μου τα ωάρια που μου πήραν δεν ήταν και τα καλύτερα κι έτσι δεν προχώρησε. Πίστευα ότι όλα θα ήταν σούπερ! Αλλά δεν ξεκίνησα καλά κι αυτό με έριξε, έριξε και το μωρό μου που τα ήπιε χθες... Αλλά να! Η τιτιπαπα με ενεργοποίησε θυμίζοντας μου γιατί γράφτηκα εδώ. Και πήγα πίσω διαβάζοντας μαζεμένα τα νέα σας μέρα με τη μέρα, την αγωνία, τη χαρά και τη λύπη σας. Και είμαι καλύτερα, αποφασισμένη να χρησιμοποιήσω όλα τα ωάρια, και μέχρι τελευταία στιγμή να το προσπαθώ. Αλήθεια ξέρετε αν η ηλικία είναι μέχρι τα 50 πριν κλείσω τα 51; Εγώ κοντεύω τα 48. Έχω άλλα 2 ή 3 χρόνια μπροστά μου;

Ακούω Jethro Tull που μου αρέσουν πολύ! Θα ήθελα στο παιδί μου να μάθω να ακούει μουσικάρες, να ακούει τους ανθρώπους, να μοιράζεται, να αγαπάει, να μη φοβάται, να αντιστέκεται στη βλακεία, να προχωράει, να εκφράζει τα συναισθήματά του σε φίλους του αλλά και σε άλλους που μπορούν να καταλάβουν, καλή ώρα όπως εσείς. Σας αφιερώνω το thick as a brick! 

Σας φιλώ και λυπάμαι που δε μου έμειναν άλλες καρδούλες και γέλια για σήμερα... Γιατί να υπάρχει τέτοιος περιορισμός;

:)

Eτσι @Dream_onπόσο σε καταλαβαίνω... Η παρέα εδώ είναι στήριγμα μας, δεν είμαστε μόνες σαφώς! Αν δεν το ζήσεις δεν καταλαβαίνεις, τί σημαίνει. Και γω διαβάζοντας τις ιστορίες των κοριτσιων εδώ κατάλαβα ότι δεν είμαι μόνη. Μεχρι τοτε τα έβαζα με τον εαυτό μου...Ας είναι, κάλλιο αργά παρά ποτέ :)

Για τους αγαπημένους Jethro Tull, θα ξέρεις ότι έρχονται το καλοκαίρι στο Ηρώδειο. Θα γιορτάσουν τα 50 χρόνια τους κατω από την Ακρόπολη!:)

φιλιά από μένα! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , inglaterra είπε:

Eτσι @Dream_onπόσο σε καταλαβαίνω... Η παρέα εδώ είναι στήριγμα μας, δεν είμαστε μόνες σαφώς! Αν δεν το ζήσεις δεν καταλαβαίνεις, τί σημαίνει. Και γω διαβάζοντας τις ιστορίες των κοριτσιων εδώ κατάλαβα ότι δεν είμαι μόνη. Μεχρι τοτε τα έβαζα με τον εαυτό μου...Ας είναι, κάλλιο αργά παρά ποτέ :)

Για τους αγαπημένους Jethro Tull, θα ξέρεις ότι έρχονται το καλοκαίρι στο Ηρώδειο. Θα γιορτάσουν τα 50 χρόνια τους κατω από την Ακρόπολη!:)

φιλιά από μένα! :)

Ο πιο κοντινός συναυλιακός προορισμός για μένα είναι η Θεσσαλονίκη! Έχω εισιτήρια για  madrugada και dead can dance! Όμως, όσο περισσότερο κόσμο έχει η συναυλία, τόσο μαγικό το αποτέλεσμα! Οι συναυλίες στην Αθήνα έχουν αυτό το προνόμιο!! Α ρε τυχεροί Αθηναίοι!!! Τι έχετε κοντά σας και παραπονιέστε!!!:-D

Όσο για το πρώτο μέρος του μηνύματός σου, μπορώ να πω ότι ο πόνος όταν μοιράζεται με ανθρώπους που τον έχουν νιώσει, γίνεται πιο διαχειρίσιμος, γιατί συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι ο μόνος! Μεγάλη εφεύρεση τα fora! Είδες η επιστήμη θαύματα;;;

Α ρε κορίτσια! Να κάνουμε ένα πάρτυ!! Κατεβαίνω και στην Αθήνα για αυτό!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dream_on είπε:

Ο πιο κοντινός συναυλιακός προορισμός για μένα είναι η Θεσσαλονίκη! Έχω εισιτήρια για  madrugada και dead can dance! Όμως, όσο περισσότερο κόσμο έχει η συναυλία, τόσο μαγικό το αποτέλεσμα! Οι συναυλίες στην Αθήνα έχουν αυτό το προνόμιο!! Α ρε τυχεροί Αθηναίοι!!! Τι έχετε κοντά σας και παραπονιέστε!!!:-D

Όσο για το πρώτο μέρος του μηνύματός σου, μπορώ να πω ότι ο πόνος όταν μοιράζεται με ανθρώπους που τον έχουν νιώσει, γίνεται πιο διαχειρίσιμος, γιατί συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι ο μόνος! Μεγάλη εφεύρεση τα fora! Είδες η επιστήμη θαύματα;;;

Α ρε κορίτσια! Να κάνουμε ένα πάρτυ!! Κατεβαίνω και στην Αθήνα για αυτό!!

θα πας madrugada . αχχ μου θυμισες τα νιατα μου εσυ!! τι καλα αντε να ακουει το μωρακι !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Dream_on said:

Ο πιο κοντινός συναυλιακός προορισμός για μένα είναι η Θεσσαλονίκη! Έχω εισιτήρια για  madrugada και dead can dance! Όμως, όσο περισσότερο κόσμο έχει η συναυλία, τόσο μαγικό το αποτέλεσμα! Οι συναυλίες στην Αθήνα έχουν αυτό το προνόμιο!! Α ρε τυχεροί Αθηναίοι!!! Τι έχετε κοντά σας και παραπονιέστε!!!:-D

Όσο για το πρώτο μέρος του μηνύματός σου, μπορώ να πω ότι ο πόνος όταν μοιράζεται με ανθρώπους που τον έχουν νιώσει, γίνεται πιο διαχειρίσιμος, γιατί συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι ο μόνος! Μεγάλη εφεύρεση τα fora! Είδες η επιστήμη θαύματα;;;

Α ρε κορίτσια! Να κάνουμε ένα πάρτυ!! Κατεβαίνω και στην Αθήνα για αυτό!!

Και μόνο Dead can dance να καταφέρεις να πας @Dream_onστο Θέατρο Δασους θα είναι πολύ καλά! Ειχα πάει σε συναυλία τους στο Δασος στα φοιτητικά μου χρόνια πριν αρκετά χρονάκια. Ηταν μυσταγωγία....:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , inglaterra είπε:

Και μόνο Dead can dance να καταφέρεις να πας @Dream_onστο Θέατρο Δασους θα είναι πολύ καλά! Ειχα πάει σε συναυλία τους στο Δασος στα φοιτητικά μου χρόνια πριν αρκετά χρονάκια. Ηταν μυσταγωγία....:)

τι μου θύμησες τώρα......

και μετρησα χρονιές από τα φοιτητικά μου....και τρομαξα

 

καλή Σαρακοστη κορίτσια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι να κάνουμε ένα πάρτυ να γιορτάσουμε τις καθυστερημένες ηρωικές εξόδους (@Dream_on αν νόμισες ότι είσαι η μόνη είσαι πολύ γελασμένη) και τα άπειρα χρόνια που έχουν περάσει από όταν είμασταν ακόμη φοιτήτριες κι αν μας έλεγαν τότε ότι θα αναζητούσαμε σήμερα στήριξη και κουράγιο στα fora μπορεί και να γελάγαμε!

Ακόμη καλύτερα βέβαια να είναι παιδικό το πάρτυ :)

Καλή Σαρακοστή σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...