Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά. 

Σας γράφω για να σας πω τα νέα μου. Από Σάββατο άρχισα να έχω πόνους στην κοιλιά οι οποίοι εντάθηκαν την Κυριακή και πήγα στα επείγοντα. Έκανα εξετάσεις, θα επαναλάβω κάποιες, για λοίμωξη κ μου έδωσαν αντισπασμωδικα  κ προγεστερονη και να πάω σπίτι μου ως Πέμπτη που πάω για το β'επιπέδου με τη μαία. Μετρήθηκε και πρώτη φορά ο τράχηλος μου, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ και είναι οριακός προς μικρός. Οι πόνοι από συσπάσεις πρόωρου αφού δεν είναι μόλυνση. Είμαι στην 22η αμηνόρροιας.

Είμαι στο κρεβάτι, παίρνω τα χάπια μου κ μίλησα κ με την ομάδα του γιατρού μου στην Αθήνα όπου με επιφύλαξη κ σοβαρότητα λόγω απόστασης , προτείνουν σε τέτοια περίπτωση περίδεση. Και ότι θα πρεπε να με κρατήσουν με όρο μέχρι να ηρεμήσουν οι συσπάσεις κ μέχρι να σιγουρευτούν ότι δεν υπάρχει λοίμωξη. Εδώ τίποτα. Τι να πω βρε κορίτσια πια. Δε μπορώ να πω ότι είναι κ άσχετοι αλλά δεν έχω καμία έμπιστοσυνη. Θα πρέπει εγώ να επιμείνω κ να βρω γιατρό που να μου κάνει περίδεση πριν να ναι αργά αν δεν είναι ήδη. Αισθάνομαι ότι πρέπει να το παίρνω συνεχώς πανω μου. 

Οι συσπάσεις δεν έχουν σταματήσει. Ο πόνος επίσης. Θα ξαναπάω απόψε. 

Αν έχετε μαρτυρίες η εμπειρίες, καλοδεχούμενες. Μένω θετική αλλά κουρασμένη. Σας φιλώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, lennio είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά. 

Σας γράφω για να σας πω τα νέα μου. Από Σάββατο άρχισα να έχω πόνους στην κοιλιά οι οποίοι εντάθηκαν την Κυριακή και πήγα στα επείγοντα. Έκανα εξετάσεις, θα επαναλάβω κάποιες, για λοίμωξη κ μου έδωσαν αντισπασμωδικα  κ προγεστερονη και να πάω σπίτι μου ως Πέμπτη που πάω για το β'επιπέδου με τη μαία. Μετρήθηκε και πρώτη φορά ο τράχηλος μου, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ και είναι οριακός προς μικρός. Οι πόνοι από συσπάσεις πρόωρου αφού δεν είναι μόλυνση. Είμαι στην 22η αμηνόρροιας.

Είμαι στο κρεβάτι, παίρνω τα χάπια μου κ μίλησα κ με την ομάδα του γιατρού μου στην Αθήνα όπου με επιφύλαξη κ σοβαρότητα λόγω απόστασης , προτείνουν σε τέτοια περίπτωση περίδεση. Και ότι θα πρεπε να με κρατήσουν με όρο μέχρι να ηρεμήσουν οι συσπάσεις κ μέχρι να σιγουρευτούν ότι δεν υπάρχει λοίμωξη. Εδώ τίποτα. Τι να πω βρε κορίτσια πια. Δε μπορώ να πω ότι είναι κ άσχετοι αλλά δεν έχω καμία έμπιστοσυνη. Θα πρέπει εγώ να επιμείνω κ να βρω γιατρό που να μου κάνει περίδεση πριν να ναι αργά αν δεν είναι ήδη. Αισθάνομαι ότι πρέπει να το παίρνω συνεχώς πανω μου. 

Οι συσπάσεις δεν έχουν σταματήσει. Ο πόνος επίσης. Θα ξαναπάω απόψε. 

Αν έχετε μαρτυρίες η εμπειρίες, καλοδεχούμενες. Μένω θετική αλλά κουρασμένη. Σας φιλώ.

Μα είναι δυνατόν να σε έχουν σπίτι να πονάς σα να είναι φυσιολογικό; Εκείνοι τι σου λένε δηλαδή; Μήπως να επιμένετε να σε προσέξουν περισσότερο; Θα πάρουν την ευθύνη αν από την απραξία τους προκύψει κάποια επιπλοκή;; Τι να πω Λενιώ μου, κι ο Άγιος φοβέρα θέλει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Μα είναι δυνατόν να σε έχουν σπίτι να πονάς σα να είναι φυσιολογικό; Εκείνοι τι σου λένε δηλαδή; Μήπως να επιμένετε να σε προσέξουν περισσότερο; Θα πάρουν την ευθύνη αν από την απραξία τους προκύψει κάποια επιπλοκή;; Τι να πω Λενιώ μου, κι ο Άγιος φοβέρα θέλει...

Ακριβώς, θα ξαναπάω απόψε. Και θα επιμείνω. Ακριβώς με την πίεση κ την ερώτηση του ποιος παίρνει την ευθύνη. Αλλά εδώ είναι αλλιώς τα πράγματα, παρα είναι χαλαροί και κουλ. Δεν παθαίνετε τιποτα μου λεει, θα οργανωθούμε κ θα πατε καλα. Με συσπασεις κ πονους και μικρο τραχηλο. Τι να πω....εχω πια κουραστει να πω.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Ακριβώς, θα ξαναπάω απόψε. Και θα επιμείνω. Ακριβώς με την πίεση κ την ερώτηση του ποιος παίρνει την ευθύνη. Αλλά εδώ είναι αλλιώς τα πράγματα, παρα είναι χαλαροί και κουλ. Δεν παθαίνετε τιποτα μου λεει, θα οργανωθούμε κ θα πατε καλα. Με συσπασεις κ πονους και μικρο τραχηλο. Τι να πω....εχω πια κουραστει να πω.

ακου αν δεν ειναι λοιμωξη ολα θα πανε καλα. με τοκολιτικα προγεστερονη κ μπορουν να σου βαλουν κ πεσσο αντι για περιδεση . αντιβιωση σου δωσαν προληπτικα? τοκολιτικα? να καθεσε πλαγια αριστερα μειωνονται οι συσπασεις. 

 

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

ακου αν δεν ειναι λοιμωξη ολα θα πανε καλα. με τοκολιτικα προγεστερονη κ μπορουν να σου βαλουν κ πεσσο αντι για περιδεση . αντιβιωση σου δωσαν προληπτικα? τοκολιτικα? να καθεσε πλαγια αριστερα μειωνονται οι συσπασεις. 

 

 

 

 

Σ ευχαριστώ, όχι, μονο αντισπασμωδικά, 2 ανα δυο ωρες και 100μγ προγεστερονης ενα το πρωι κι ενα το βραδυ. Και να επαναλαβω την εξεταση για μολυνση αυριο. Θα ξαναπαω γιατι ποναω ακομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, lennio είπε:

Ακριβώς, θα ξαναπάω απόψε. Και θα επιμείνω. Ακριβώς με την πίεση κ την ερώτηση του ποιος παίρνει την ευθύνη. Αλλά εδώ είναι αλλιώς τα πράγματα, παρα είναι χαλαροί και κουλ. Δεν παθαίνετε τιποτα μου λεει, θα οργανωθούμε κ θα πατε καλα. Με συσπασεις κ πονους και μικρο τραχηλο. Τι να πω....εχω πια κουραστει να πω.

Οκ... Αφού δε θα πάθεις τίποτα, ας τους εμπιστευτείς. Έτσι κι αλλιώς, ο κάθε γιατρός έχει τη δική του στρατηγική. Καλό είναι να πας απόψε ξανά, να δεις τι θα σου πουν, μετά την πίεση σου. Και να σου εξηγήσουν γιατί πονάς... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Οκ... Αφού δε θα πάθεις τίποτα, ας τους εμπιστευτείς. Έτσι κι αλλιώς, ο κάθε γιατρός έχει τη δική του στρατηγική. Καλό είναι να πας απόψε ξανά, να δεις τι θα σου πουν, μετά την πίεση σου. Και να σου εξηγήσουν γιατί πονάς... 

Εχθες μου ειπαν οτι αφου δεν ειναι μολυνση, αλλα ας επαναλαβουμε κ την εξεταση μια που ηταν στο οριο, τοτε ειναι μαλον προωρος κ τα ξαναλεμε πεμπτη. ΑΥΤΑ. Ακριβώς, σ ευχαριστώ κορίτσι μου και συγχαρητηρια για τη χοριακη σου!!! Όλα να πανε ανθηρά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio said:

Εχθες μου ειπαν οτι αφου δεν ειναι μολυνση, αλλα ας επαναλαβουμε κ την εξεταση μια που ηταν στο οριο, τοτε ειναι μαλον προωρος κ τα ξαναλεμε πεμπτη. ΑΥΤΑ. Ακριβώς, σ ευχαριστώ κορίτσι μου και συγχαρητηρια για τη χοριακη σου!!! Όλα να πανε ανθηρά.

Πω πω αναστατώθηκα πολύ που διάβασα αυτές τις εξελίξεις. Δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά ξέρω πως θέλει ψυχραιμία κι είμαι σίγουρη πως ολα θα πάνε καλά τελικά! Σε σκέφτομαι πολύ κι ευχομαι να λήξει η ταλαιπωρία άμεσα. Να πας οπωσδήποτε ξανά και να επιμείνεις να καταλάβεις την αντιμετώπιση ειδικά αν πονάς ακόμη. Όμως κι εγώ δεν πιστεύω ότι είναι άσχετοι οι γιατροί εκεί σε καμία περίπτωση μάλλον είναι άχρηστοι επικοινωνιακά..

Κουράγιο και περιμένουμε το συντομότερο καλά νέα! Όλα θα πάνε πρίμα! Σου στέλνω πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka said:

Πω πω αναστατώθηκα πολύ που διάβασα αυτές τις εξελίξεις. Δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά ξέρω πως θέλει ψυχραιμία κι είμαι σίγουρη πως ολα θα πάνε καλά τελικά! Σε σκέφτομαι πολύ κι ευχομαι να λήξει η ταλαιπωρία άμεσα. Να πας οπωσδήποτε ξανά και να επιμείνεις να καταλάβεις την αντιμετώπιση ειδικά αν πονάς ακόμη. Όμως κι εγώ δεν πιστεύω ότι είναι άσχετοι οι γιατροί εκεί σε καμία περίπτωση μάλλον είναι άχρηστοι επικοινωνιακά..

Κουράγιο και περιμένουμε το συντομότερο καλά νέα! Όλα θα πάνε πρίμα! Σου στέλνω πολλά φιλιά!

Σ ευχαριστω πολύ πολύ κοριτσι μου! Ναι, βέβαια θα σας στείλω.  :):):)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Σ ευχαριστω πολύ πολύ κοριτσι μου! Ναι, βέβαια θα σας στείλω.  :):):)

 

ναι να ξαναπας στην τελικη πες τους οτι σου ειπε ο γιατρος απο ελλαδα. παντως υπαρχουν κοπελες κ με τραχηλο 1.5 που τα πηγαν μια χαρα. ζητα να σου δωσουν κατι για τις συσπασεις κ να σε βαλουν σε ορο . γενικα εχουν αλλα προτοκολλα απο ελλαδα αλλα δεν μπορει να σε αφησουν κ στην τυχη σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mishka είπε:

Πω πω αναστατώθηκα πολύ που διάβασα αυτές τις εξελίξεις. Δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά ξέρω πως θέλει ψυχραιμία κι είμαι σίγουρη πως ολα θα πάνε καλά τελικά! Σε σκέφτομαι πολύ κι ευχομαι να λήξει η ταλαιπωρία άμεσα. Να πας οπωσδήποτε ξανά και να επιμείνεις να καταλάβεις την αντιμετώπιση ειδικά αν πονάς ακόμη. Όμως κι εγώ δεν πιστεύω ότι είναι άσχετοι οι γιατροί εκεί σε καμία περίπτωση μάλλον είναι άχρηστοι επικοινωνιακά..

Κουράγιο και περιμένουμε το συντομότερο καλά νέα! Όλα θα πάνε πρίμα! Σου στέλνω πολλά φιλιά!

Ακριβώς... Χαμένοι στην επικοινωνία! Μπορεί να είναι η διαφορετική νοοτροπία που μας δυσκολεύει. Περιμένουμε νέα σου! Υπομονή ρε κορίτσι! Μακάρι να ήμαστε δίπλα σου κι ως φυσική παρουσία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Lenio μου υπομονή! Πρέπει να είναι τρομακτική εμπειρία το να νιώθεις ότι πρέπει εσυ να πιέσεις καταστάσεις όταν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Όλα θα πάνε καλά όμως. Σε σκεφτόμαστε κ σου στέλνουμε θετική ενέργεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Ακριβώς... Χαμένοι στην επικοινωνία! Μπορεί να είναι η διαφορετική νοοτροπία που μας δυσκολεύει. Περιμένουμε νέα σου! Υπομονή ρε κορίτσι! Μακάρι να ήμαστε δίπλα σου κι ως φυσική παρουσία!

Να είστε καλά και να είστε σίγουρες πως η παρουσία σας είναι δυνατή και πολύτιμη ακόμα κι από εδώ!

Ναι έχουν άλλο τρόπο, ξανά ήρθα, τους είπα ότι κ με μπουσκοπαν κ με παρασεταμολη, ακόμα πονάω. Περιμένω να με δει γιατρός ξανά. Σας φιλώ πολύ.

Just now, Rita1976 said:

Lenio μου υπομονή! Πρέπει να είναι τρομακτική εμπειρία το να νιώθεις ότι πρέπει εσυ να πιέσεις καταστάσεις όταν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Όλα θα πάνε καλά όμως. Σε σκεφτόμαστε κ σου στέλνουμε θετική ενέργεια!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια!! Τη νιώθω. Ναι είναι άσχημο, δε νιώθω ασφάλεια. Αλλά δε μασαω θα με προσέξω εγώ κ το καλό που τους θέλω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, linaa said:

ναι να ξαναπας στην τελικη πες τους οτι σου ειπε ο γιατρος απο ελλαδα. παντως υπαρχουν κοπελες κ με τραχηλο 1.5 που τα πηγαν μια χαρα. ζητα να σου δωσουν κατι για τις συσπασεις κ να σε βαλουν σε ορο . γενικα εχουν αλλα προτοκολλα απο ελλαδα αλλα δεν μπορει να σε αφησουν κ στην τυχη σου 

Ευχαριστώ!!

Πήγα πάλι κ η χθεσινή γιατρός βρήκε τον τράχηλο μια χαρα μεγάλο, η άλλη γιατρος έκανε λάθος είπε!!!!!!

Κ με τέτοια τραχηλο λέει δεν ανησυχει, συσπάσεις λέει συμβαίνουν (της είπα ότι ήταν κάθε 3-5', αλλά δεν ανησυχεί). Ίσως είναι κι οι σύνδεσμοι της μητρας. Για περίδεση σε τέτοιο τράχηλο δεν κάνουν ούτε 22η εβδομαδα ειπε. Αν πονάω κ σήμερα να ξαναπάω, αλλιώς την Πέμπτη πάλι στο β'επιπέδου. 

Παίρνω μπουσκοπαν, 3 Μαγνησία κ προγεστερονη. Ξεκούραση κ βλέπουμε την Πέμπτη. Θα ξεκουραστώ κι εγώ κ θα δω ταινίες! Άμα πια. 

Σας φιλώ όλες, είμαστε σούπερ παρεάκι, όχι αστεία. Ευχαριστώ για κάθε σκέψη κ λέξη σας. 

Και... στέλνω ένα μεγάλο φιλί στην Παλμοιρα μας, την Κοκκινομάλλα, ην Καλυψώ, τη Μερέντα που έχουν τα μωράκια τους κ δεν προλαβαίνουν να μπουν. Πολλά φιλια κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, lennio said:

Ευχαριστώ!!

Πήγα πάλι κ η χθεσινή γιατρός βρήκε τον τράχηλο μια χαρα μεγάλο, η άλλη γιατρος έκανε λάθος είπε!!!!!!

Κ με τέτοια τραχηλο λέει δεν ανησυχει, συσπάσεις λέει συμβαίνουν (της είπα ότι ήταν κάθε 3-5', αλλά δεν ανησυχεί). Ίσως είναι κι οι σύνδεσμοι της μητρας. Για περίδεση σε τέτοιο τράχηλο δεν κάνουν ούτε 22η εβδομαδα ειπε. Αν πονάω κ σήμερα να ξαναπάω, αλλιώς την Πέμπτη πάλι στο β'επιπέδου. 

Παίρνω μπουσκοπαν, 3 Μαγνησία κ προγεστερονη. Ξεκούραση κ βλέπουμε την Πέμπτη. Θα ξεκουραστώ κι εγώ κ θα δω ταινίες! Άμα πια. 

Σας φιλώ όλες, είμαστε σούπερ παρεάκι, όχι αστεία. Ευχαριστώ για κάθε σκέψη κ λέξη σας. 

Και... στέλνω ένα μεγάλο φιλί στην Παλμοιρα μας, την Κοκκινομάλλα, ην Καλυψώ, τη Μερέντα που έχουν τα μωράκια τους κ δεν προλαβαίνουν να μπουν. Πολλά φιλια κορίτσια!!!

lennio μου καλημερα κοριτσαρα ομορφη ευχομαι ολα καλα, να δεις πολλες πολλες ταινιες και να φας οτι θελεις χαχαχαχαχ μιλαω για φαγητο γιατι προσπαθω να χασω μερικα κιλακια ακομη (πονεμενη ιστορια) φιλια πολλα πολλα πολλα!!!!!

Καλημερα κοριτσαρες ,ομορφες γλυκιες καραμελενιες μου,

η χαρα μου ειναι μεγαλη και νιωθω τοσο ομορφα οταν σας γραφω και σας διαβαζω νιωθω οτι εχω ανθρωπους που καταλαβαινουν την αγωνια μου, 

Μετα απο αρκετη ερευνα και πολλες ερωτησεις σε διαφορα μελη της ομορφης ομαδουλας μας σας ευχαριστω ολες παρα πολυ που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε 

καταληξαμε στο κεντρο εμβρυογενεσις με τον κ. Μαστρομηνα αυριο πρωι ξεκιναμε να μπουμε στην λιστα αναμονης και σε τρεις μηνες απο τωρα θα κανουμε ελπιζω το ονειρο μας πραγματικοτητα ειστε υπεροχες σας αγαπαω και ας μην σας ξερω καιιιι ειμαι πολυ χαρουμενη και τα εχω χαμενα λεμεεεεεε χαχαχαχαχαχ 

φιλια πολλα πολλα πολλα πολλα

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...