Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Dream_on said:

Καλησπέρα! Μετά από μια επεισοδιακή μέρα σήμερα, πήγα στο νοσοκομείο για υπέρηχο κι είδαμε υποψία σάκου. Είχα κάνει ήδη την Πέμπτη που δε φάνηκε τίποτα με χοριακη κοντά στα 2300. Μου είπαν να ξανακάνω το Σάββατο γιατί υπήρχε υποψία εξωμητριου κύησης. Ανέβηκε στα 3500. Ο γιατρός που μου έκανε την εμβρυομεταφορά ήταν ανήσυχος και μου είπε να κάνω υπερηχογράφημα το συντομότερο δυνατόν. Έλεγα να περιμένω, αλλά κάτι από αυτά που διάβαζα, κάτι οι παροτρύνσεις κοριτσιών από το φόρουμ, πήγα τελικά στο νοσοκομείο. Είναι μικρούλακι, αλλά είναι! Τρώω μακαρόνια τώρα να μεγαλώσει!! Πώς το έλεγε ο Βέγγος;;

Με το καλό!!!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά στο έθνος μας και στις/στους εορτάζουσες/εορταζοντες.

Επιτελους μετά από μέρες ξεκολλησε το θέμα και μπόρεσα να γράψω! Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό τελευταία.

Clue καλώς μας ήρθες και συγχαρητήρια! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! 

Mishka μου δυο; :-P Μακάρι να κρατηθούν και τα δύο κοπέλα μου! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

Dream on με το ρομαντικό ψευδονυμο, θα δυναμώσει σύντομα το μικρουλακι σου! 

Lenio μου ελπίζω να είσαι στο σπιτάκι σου χαλαρή και αισιόδοξη όπως είσαι πάντα! 

Ελπίζω να μην κολλήσει πάλι το θέμα μας και να μπορέσω να σας ξαναβρώ σύντομα. Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσια μας!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά στο έθνος μας και στις/στους εορτάζουσες/εορταζοντες.

Επιτελους μετά από μέρες ξεκολλησε το θέμα και μπόρεσα να γράψω! Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό τελευταία.

Clue καλώς μας ήρθες και συγχαρητήρια! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! 

Mishka μου δυο; :-P Μακάρι να κρατηθούν και τα δύο κοπέλα μου! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

Dream on με το ρομαντικό ψευδονυμο, θα δυναμώσει σύντομα το μικρουλακι σου! 

Lenio μου ελπίζω να είσαι στο σπιτάκι σου χαλαρή και αισιόδοξη όπως είσαι πάντα! 

Ελπίζω να μην κολλήσει πάλι το θέμα μας και να μπορέσω να σας ξαναβρώ σύντομα. Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσια μας!

Γιωργία μου είσαι σα μαμά μας εδώ μέσα, τουλάχιστον έτσι σε νιώθω εγώ γιατί είσαι η πρώτη που διάβασα όταν μπήκα στο φόρουμ. Είσαι μπροστά και σε ακολουθούμε, σαν η πάπια με τα μικρά της που τους δείχνει το δρόμο. Το παράδειγμά σου είναι δύναμη, και φυσικά έρχονται και τα άλλα πετυχημένα παραδείγματα να προστεθούν στο δικό σου κι όλο αυτό μας ενθαρρύνει. Βασικά για μένα μιλάω, αλλά υποθέτω κάπως έτσι λειτουργεί και στα υπόλοιπα κορίτσια, γιατί το συλλογικό συναίσθημα είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. Για το ψευδώνυμο δεν το διάλεξα από ρομαντισμό, αλλά είναι τίτλος αγαπημένου τραγουδιού (ροκούδες συναγωνίστριες ελάτε να τα σπάσουμε!) που με εκφράζει στην παρούσα φάση. Η εικονίτσα που επέλεξα είναι από το μικρό πρίγκηπα που φρόντιζε το τριαντάφυλλό του - κι αυτό χίλιους παραλληλισμούς μπορεί να βρει με μένα, με μας... Θα ήθελα να ευχηθώ χρόνια πολλά και καλή άνοιξη!!! Τι υπέροχη μέρα βρε παιδιά! Τι ευτυχία σήμερα με αυτόν τον ήλιο, τα λουλούδια, τα πουλάκια, τα σκυλιά μου που λιάζονται σα να μην υπάρχει αύριο! Απολαύστε την ημέρα όσο περισσότερο... σαν να μην υπάρχει αύριο! Κάτι περισσότερο ξέρουν τα τετράποδα! Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλες και να αποκτήσει η καθεμία ο,τι επιθυμεί!!!

Σας διαβάζω ανελλιπώς, μου κρατάτε παρέα, και ας μη γράφω συχνά. Μετά από αρκετό καιρό, διλήμματα και προβληματισμούς, ξεκίνησα προετοιμασία ενδομητρίου, βρέθηκε δοτρια και ξεκινήσαμε τη διαδικασία.

Αλλά... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, κυρίως με το κέντρο μου. Περιμένουμε έως την Πέμπτη να μάθουμε εάν το ένα έμβρυο που προέκυψε θα προχωρήσει σε βλαστοκυστη.

Και ρωτάω ρε κορίτσια εσάς τις πιο έμπειρες, είναι δυνατόν, τόσα χρήματα, τόσος κόπος, τόσες θυσίες για να έχουμε μόνο ένα έμβρυο; ( Χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα). Με τι ψυχολογία θα πάω για έμβρυο μεταφορά με ένα έμβρυο; Και φυσικό κύκλο να έκανα με δικά μου ωαρια, σε έναν καλό κύκλο θα το πετύχαινα το ένα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, Dream_on said:

Καλησπέρα! Μετά από μια επεισοδιακή μέρα σήμερα, πήγα στο νοσοκομείο για υπέρηχο κι είδαμε υποψία σάκου. Είχα κάνει ήδη την Πέμπτη που δε φάνηκε τίποτα με χοριακη κοντά στα 2300. Μου είπαν να ξανακάνω το Σάββατο γιατί υπήρχε υποψία εξωμητριου κύησης. Ανέβηκε στα 3500. Ο γιατρός που μου έκανε την εμβρυομεταφορά ήταν ανήσυχος και μου είπε να κάνω υπερηχογράφημα το συντομότερο δυνατόν. Έλεγα να περιμένω, αλλά κάτι από αυτά που διάβαζα, κάτι οι παροτρύνσεις κοριτσιών από το φόρουμ, πήγα τελικά στο νοσοκομείο. Είναι μικρούλακι, αλλά είναι! Τρώω μακαρόνια τώρα να μεγαλώσει!! Πώς το έλεγε ο Βέγγος;;

Καλημέρα :) μπραβο για την ψυχραιμία σου σε τέτοια αγωνία καιιιιιι συγχαρητήρια!!!!! Πότε ξανακάνεις υπέρηχο με το καλό;

Και όπως λέει και μία πολύ καλή μου φίλη, τα πλασματάκια μας έχουν μία απίστευτη δύναμη κ θέληση για ζωή!

Και τώρα που είπες για μακαρόνια, πάω να φτιάξω μιαμ.

Σας φιλώ όλες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Καλησπέρα! Μετά από μια επεισοδιακή μέρα σήμερα, πήγα στο νοσοκομείο για υπέρηχο κι είδαμε υποψία σάκου. Είχα κάνει ήδη την Πέμπτη που δε φάνηκε τίποτα με χοριακη κοντά στα 2300. Μου είπαν να ξανακάνω το Σάββατο γιατί υπήρχε υποψία εξωμητριου κύησης. Ανέβηκε στα 3500. Ο γιατρός που μου έκανε την εμβρυομεταφορά ήταν ανήσυχος και μου είπε να κάνω υπερηχογράφημα το συντομότερο δυνατόν. Έλεγα να περιμένω, αλλά κάτι από αυτά που διάβαζα, κάτι οι παροτρύνσεις κοριτσιών από το φόρουμ, πήγα τελικά στο νοσοκομείο. Είναι μικρούλακι, αλλά είναι! Τρώω μακαρόνια τώρα να μεγαλώσει!! Πώς το έλεγε ο Βέγγος;;

Μπράβο @Dream_on! Υπέροχα νέα!!!

Σε κάθε βήμα μεγάλη αγωνία περνάς κορίτσι μου! Έκανες πολύ καλά που πήγες χθες στο νοσοκομείο και ουφ ανακούφιση που κάπου εκεί είναι κρυμμένος ο σάκος!

Αντε τώρα καλή συνέχεια, να μεγαλώσει το σποράκι να φαίνεται πιο πολύ! Τρώγε μακαρόνια και πάρε καμιά πολυβιταμίνη να ...δυναμώσετε! :)

Σε φιλώ - καλή δύναμη!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Καλημέρα :) μπραβο για την ψυχραιμία σου σε τέτοια αγωνία καιιιιιι συγχαρητήρια!!!!! Πότε ξανακάνεις υπέρηχο με το καλό;

Και όπως λέει και μία πολύ καλή μου φίλη, τα πλασματάκια μας έχουν μία απίστευτη δύναμη κ θέληση για ζωή!

Και τώρα που είπες για μακαρόνια, πάω να φτιάξω μιαμ.

Σας φιλώ όλες.

Την Πέμπτη! Αλλά θα πάω χαλαρά αφού ξέρω ότι κάτι θα δω... να σου πω τρόμαξα τόσο πολύ με την ιδέα του εξωμητρίου που νιώθω ανακουφισμένη. Η επόμενη αγωνία είναι τι θα δω την Πέμπτη... αλλά είπαμε ένα ένα τα βήματα! Ευχαριστώ Λενιώ μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia11 είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλες και να αποκτήσει η καθεμία ο,τι επιθυμεί!!!

Σας διαβάζω ανελλιπώς, μου κρατάτε παρέα, και ας μη γράφω συχνά. Μετά από αρκετό καιρό, διλήμματα και προβληματισμούς, ξεκίνησα προετοιμασία ενδομητρίου, βρέθηκε δοτρια και ξεκινήσαμε τη διαδικασία.

Αλλά... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, κυρίως με το κέντρο μου. Περιμένουμε έως την Πέμπτη να μάθουμε εάν το ένα έμβρυο που προέκυψε θα προχωρήσει σε βλαστοκυστη.

Και ρωτάω ρε κορίτσια εσάς τις πιο έμπειρες, είναι δυνατόν, τόσα χρήματα, τόσος κόπος, τόσες θυσίες για να έχουμε μόνο ένα έμβρυο; ( Χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα). Με τι ψυχολογία θα πάω για έμβρυο μεταφορά με ένα έμβρυο; Και φυσικό κύκλο να έκανα με δικά μου ωαρια, σε έναν καλό κύκλο θα το πετύχαινα το ένα.

Καλώς ήρθες @Katia11στην παρέα μας! Καλή επιτυχία σου εύχομαι στην προσπάθειά σου!

Τί σου είπαν από την κλινική σου οι εμβρυολόγοι; Γιατί όταν πηγαίνεις με δωρεά οντως δεν περιμένεις να πάρεις ενα έμβρυο....Πού αποδίδουν τον μικρό αριθμό εμβρύων αφού, οπως μας λες, δεν έχετε θέμα με το σπέρμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katia11 είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλες και να αποκτήσει η καθεμία ο,τι επιθυμεί!!!

Σας διαβάζω ανελλιπώς, μου κρατάτε παρέα, και ας μη γράφω συχνά. Μετά από αρκετό καιρό, διλήμματα και προβληματισμούς, ξεκίνησα προετοιμασία ενδομητρίου, βρέθηκε δοτρια και ξεκινήσαμε τη διαδικασία.

Αλλά... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, κυρίως με το κέντρο μου. Περιμένουμε έως την Πέμπτη να μάθουμε εάν το ένα έμβρυο που προέκυψε θα προχωρήσει σε βλαστοκυστη.

Και ρωτάω ρε κορίτσια εσάς τις πιο έμπειρες, είναι δυνατόν, τόσα χρήματα, τόσος κόπος, τόσες θυσίες για να έχουμε μόνο ένα έμβρυο; ( Χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα). Με τι ψυχολογία θα πάω για έμβρυο μεταφορά με ένα έμβρυο; Και φυσικό κύκλο να έκανα με δικά μου ωαρια, σε έναν καλό κύκλο θα το πετύχαινα το ένα.

Πόσα ωάρια έλαβαν από τη δότρια; Είναι περίεργο μόνο ένα έμβρυο να προκύψει από μια νέα κοπέλα που υποτίθεται έχουν ελέγξει και για τη γονιμότητά της... Αυτοί πως το εξηγούν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Georgia1972 σε ευχαριστώ πολύ καλή μου από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!

@Dream_on πραγματικά ελπιδοφόρα τα νέα σου πολύ χαίρομαι και όπως σωστά είπες ένα βήμα τη φορά ισχύει για όλες.

@lennio εσύ δεν έπρεπε να ξεκουράζεσαι αντί να φτιάχνεις μακαρονάδες;

Πράγματι είναι εκπληκτική μέρα απολαύστε το στο φουλ όσο μπορείτε κορίτσια αν και μπαίνει η άνοιξη σύντομα θα έχουμε πολλές τέτοιες. Εγώ προσπαθώ να το χαρώ όσο μπορώ αλλά δύσκολα έχω μόνιμα απίστευτη ναυτία από χθες σέρνομαι. Θα το παλέψω ομως πρέπει να φάω μπακαλιάρο σκορδαλιά!

Πολλά φιλιά σε όλες

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Πόσα ωάρια έλαβαν από τη δότρια; Είναι περίεργο μόνο ένα έμβρυο να προκύψει από μια νέα κοπέλα που υποτίθεται έχουν ελέγξει και για τη γονιμότητά της... Αυτοί πως το εξηγούν αυτό;

5 έλαβαν από τη δοτρια. Δεν ξέρω ακόμα κάτι, μόνο στο τηλέφωνο έχουμε μιλήσει. Αλλά η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη, όπως καταλαβαίνετε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katia11 είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλες και να αποκτήσει η καθεμία ο,τι επιθυμεί!!!

Σας διαβάζω ανελλιπώς, μου κρατάτε παρέα, και ας μη γράφω συχνά. Μετά από αρκετό καιρό, διλήμματα και προβληματισμούς, ξεκίνησα προετοιμασία ενδομητρίου, βρέθηκε δοτρια και ξεκινήσαμε τη διαδικασία.

Αλλά... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, κυρίως με το κέντρο μου. Περιμένουμε έως την Πέμπτη να μάθουμε εάν το ένα έμβρυο που προέκυψε θα προχωρήσει σε βλαστοκυστη.

Και ρωτάω ρε κορίτσια εσάς τις πιο έμπειρες, είναι δυνατόν, τόσα χρήματα, τόσος κόπος, τόσες θυσίες για να έχουμε μόνο ένα έμβρυο; ( Χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα). Με τι ψυχολογία θα πάω για έμβρυο μεταφορά με ένα έμβρυο; Και φυσικό κύκλο να έκανα με δικά μου ωαρια, σε έναν καλό κύκλο θα το πετύχαινα το ένα.

Καλημέρα Κατια  κ χρόνια πολλά σε σένα κ όλα τα κορίτσια. Κι εγώ με δανεικά είμαι. Θα σου πω τα εξής. Δείχνει να υπάρχει πρόβλημα στο στάδιο της γονιμοποίησης. Κι εφόσον δεν υπάρχει θέμα με το σπέρμα μάλλον υπάρχει με τα ωάρια της δότριας. Σ εμένα γονιμοποήθηκαν 8 με ήπια διέγερση κ έδωσαν 6 βλαστοκύστες. Φυσικά δε δικαολογείται να προκύψει μόνο ένα έμβρυο με δωρεά. Συζήτησέ το με το γιατρό κ εγώ στη θέση σου δεν θα το έβαζα προς το παρόν κ θα ζητούσα άλλη δότρια για να τα βάλω μαζί. Και φυσικά χωρίς να ξαναχρεωθώ το ποσό. Δικό τους λάθος δική τους η επιβάρυνση. Μην ντραπείς, να το απαιτείσεις

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Dream on σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Χαίρομαι αν μπορώ να βοηθήσω με την παρουσία μου έστω και στο ελάχιστο. Όλες δινουμε δύναμη η μια στην άλλη μεσα απ' την πορεία μας προς τη μητρότητα. Εμπνευσμενο το ψευδώνυμό σου. Κι εγώ από τότε που ξεκίνησα την τελευταία αυτή προσπάθεια, έπαιρνα δύναμη από ένα τραγούδι alternative rock. Με το καλό την Πέμπτη! 

Katia καλως μας ήρθες. Όντως κι εμένα περίεργη μου φαίνεται η εξέλιξη αυτή. Θα συμφωνήσω με την Mary H.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...