Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 9/12/2022 at 5:11 PM, Villi said:

@Live, Love, Laugh @Melissa Robert πολλα πολλα πολλα συγχαρητήρια κοριτσια, ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχετε και οι δυο υπέροχες εγκυμοσύνες. Να είστε ήρεμες και να το χαρείτε. Γεμίσαμε μωράκια σημερα ❤️

Σ'ευχαριστω παρα πολυ Villi, να εισαι καλα!

On 9/12/2022 at 7:29 PM, MaryH said:

Τι ωραια κοριτσια! Μπραβο! Μια ομορφη και ηρεμη εγκυμοσύνη να εχεις και καλο ταξιδι, ουσιαστικα και μεταφορικα!

Ευχαριστουμε παρα μα παρα πολυ!!!

On 9/12/2022 at 7:34 PM, Marla@ said:

Συγχαρητήρια γλυκιά μου!! Πάντα χαρές!!!Με το καλό το μωράκι σου!

Συγχαρητήρια! Τι τέλεια νέα!!!Καλή συνέχεια καλή μου!!!

Πραγματικα το εκτιμω...να εισαι καλα!!!

 

4 hours ago, Toxotaki said:

@Live, Love, Laugh @Melissa Robert Κορίτσια μου αν και καθυστερημενα διαβασα τα υπεροχα σας νεα και σας ευχομαι μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη...Μονο τα καλυτερα απο εδω και περα ❣️

Ευχαριστουμε πολυ για τις ομορφες ευχες!!

On 9/12/2022 at 8:44 PM, Chrussa1982 said:

@Live, Love, Laugh και @Melissa Robert πολλά συγχαρητήρια!! Τέλειες χοριακες!! Καλέ είσαστε εγκυουλες!! Πιστέψτε το, φωνάξτε το και όλα να πάνε καλά από εδώ και στο εξής!! Μεγάλη η χαρά και για εμάς που δεν τα έχουμε ακόμα καταφέρει!! Κάθε εγκυμοσύνη στην παρειτσα της δωρεάς είναι πηγή χαράς και λόγος να χαμογελάμε όλες!! 

 

On 9/13/2022 at 7:07 AM, geozak said:

@Live, Love, Laugh @Melissa Robert συγχαρητήρια κορίτσια....με το καλοοοοο!!!

 

On 9/13/2022 at 6:51 PM, Fili said:

Συγχαρητήρια κορίτσι!!!! Τελειο το νούμερο!! Μια καλή, εύκολη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Απολαυσε το και οοοοοοοοοοομμμμμμ ❤️❤️❤️

Τρρρρελεια τα νέα σου!!!! Μπραβο κορίτσαρα μου!!!! Να έχεις μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️❤️

 

On 9/14/2022 at 12:53 AM, marina_86 said:

Το νουμερακι είναι τέλειο κι εσύ είσαι φουλ έγκυος!!!! Με το καλό!!!!❤️❤️❤️

Αγαπημένη μου. Συγκινουμαι τόσο πολύ. Χαίρομαι τόσο πολύ. Γλυκούλα μου, ταλαιπωρήθηκες, αγχώθηκες, το κυνηγησες. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά... Και ένα γλυκό μωράκι να γεμίσει με τις φωνουλες του το σπίτι σας σε λίγους μήνες! ❤️

Σ' ευχαριστώ που με σκέφτεσαι. Αλήθεια! Δεν έχω λόγια... Δεν ξέρω αν η επόμενη φορά μου είναι η τυχερή ή όχι, ξέρω όμως ότι μέσα από όλη αυτή τη διαδικασία έχω γίνει καλύτερος άνθρωπος. Και έχω γνωρίσει πολύ καλούς ανθρώπους.. Αγαπημένη, μη μας ξεχάσεις τώρα! Θέλουμε να μαθαίνουμε όλα τα νέα σου!!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και έναν αγωνιστικό χαιρετισμό!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Πολύ χαίρομαι, να ξέρεις!...

 

19 hours ago, thalasa said:

@Live, Love, Laugh @Melissa Robert Συγχαρητήρια κορίτσια !!! Με το καλό !!! Γλυκιά και ανέφελη εγκυμοσυνη !!! Να μας λέτε τα νέα σας !

 

4 hours ago, Toxotaki said:

@Live, Love, Laugh @Melissa Robert Κορίτσια μου αν και καθυστερημενα διαβασα τα υπεροχα σας νεα και σας ευχομαι μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη...Μονο τα καλυτερα απο εδω και περα ❣️

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας. Με εχετε συγκινησει πολυ. Θελω να ξερουν ολα τα κοριτσια που ακομα ειναι στην προετοιμασια οτι θα γινει και για σας. Οι αποτυχιες απ'οτι φαινεται εναι στο παιχνιδι αλλα καποια στιγμη θα αλλαξει και για σας. Εγω απογοητευτηκα πολυ την προηγουμενη φορα και δεν μπορουσα να πιαστω απο πουθενα. Κοριτσια ακομα δεν το πιστευω...οταν δεν κανω χωριακη κανω τεστ στο σπιτι!!! @marina kai @chrysa1982 προσευχομαι για σας... γιατι θα γινει κοριτσια, το πιστευω. Εννοειται βεβαια οτι θα παραμεινω στο καφε!!! Κοριτσια κατι αλλο...εχω ενα μικρο πονοκεφαλο απο χθες και κατι δεκατα. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 8/9/2022 at 2:11 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλησπέρα!!Τι κάνεις Ραφαελιτσα;Πως είστε;Μας έλειψες!Και εγώ αν και δεν μπαίνω καθημερινά,προσπαθώ να ενημερώνομαι τι κάνουν τα κορίτσια...Πόσο είστε τώρα;

ελα αγαπη  γλυκια  εσύ...ειμαστε καλα δοξα τ8 θεο κ ειμαστε 2.5 χρόνων τωρα ποια...ασε μεγαλος κοκοβιος σ λεω....εσυ πως είσται???? τα φιλια μ κ στους 2 σας

On 8/9/2022 at 4:58 ΜΜ, MaryH είπε:

Που εισαι βρε Ταρζανιτσα? Τι κανει ο κοκοβιος? Ποσο ειναι? Μιλαει? Να της δωσεις φιλακια:wub:

καλα ε7μαστε αγαπη...εσεις πως εισται...ναι ναι μιλαμε ποια...οχι πληρως αλλα συνεννόησε άψογα  μαζι της.....2.5 πήγαμε...εσεις???? φιλάκια  στα ομορφα μουτρακια σας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ελα αγαπη  γλυκια  εσύ...ειμαστε καλα δοξα τ8 θεο κ ειμαστε 2.5 χρόνων τωρα ποια...ασε μεγαλος κοκοβιος σ λεω....εσυ πως είσται???? τα φιλια μ κ στους 2 σας

καλα ε7μαστε αγαπη...εσεις πως εισται...ναι ναι μιλαμε ποια...οχι πληρως αλλα συνεννόησε άψογα  μαζι της.....2.5 πήγαμε...εσεις???? φιλάκια  στα ομορφα μουτρακια σας

Eμεις ειμαστε δυο κι ενα μηνα. Μιλαει παρα πολυ καλα, συνταξη , λεξιλογιο κλπ. Γλωσσοκοπανα. Παει κ σχολειο! Το μονο που με προβληματιζει , οτι ειναι πολυ ατιθαση, σε μας μονο, στον παιδικο ειναι πολυ συνεργασιμη. Ειναι πολυ δυναμικη κ πεισματαρα. Μαλλον εμοιασε τη μαμα της, χαχα! Η δικια σου ειναι ατιθαση καθολου? Δωστης πολλα φιλια:wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 6:53 ΜΜ, Marla@ είπε:

Νομίζω 420 € .

Μπορεί να έχεις δίκιο Βιβή.. Μακάρι να είναι όλα καλά!Η δοτρια εικοσιένα και μισό! Κοριτσάκι! Ποτέ δεν ξέρεις όμως.Τελοσπαντων.Αγχωνω κι εσάς χωρίς λόγο.Οταν το κουβεντιάσω με τον εξωσωματικο θα σας ενημερώσω.Φιλια!

Εμας δε μας αγχωνεις! Γι αυτο ειμαστε εδω! Περινενουμε νεα απο το γιατρο σου♥️

On 11/9/2022 at 10:11 ΠΜ, Neli83 είπε:

Καλημερα φιλανεδα!! Μπαινω διαβαζω στα γρηγορα αλλα δεν προλαβαινω να σας γραψω...τι να σας πω για τα βλασταρια μου?!! Ειναι πολυ ησυχα και εχουμε μπει σε καλο προγραμμα μεχρι στιγμης..η μικρη μου ειναι πολυ φαγανη και τα μαγουλα και τα προγουλια κρεμασαν ηδη!!! Ο μπεμπης μου ειναι μια γλυκα κι αυτος!! Ολοι λενε οτι ειναι ιδιος εγω!! Χαχαχα!! Η κουραση δεν ξερω αν ειναι γλυκια,ειδικα στις 3 το πρωι που νομιζω θα μου πεσουν τα παιδια απο τα χερια απο τη νυστα,αλλα υπαρχει κατι που μας κανει και αντεχουμε!! Εσυ πως πας αγαπη μου?? 

Αχ τι ωραια! Να τους ζουληξεις τα μπουτακια και να τους δωσεις φιλακια απο μενα!! Και σε σενα μια τεραστια αγκαλια! Ετσι ειναι οι μανουλες αντεχουν τα παντα για τα παιδακια τους! Αν σου πω οτι κ αλλη φιλη μου ιδια περιπτωση με τη δικια σου ακουει τα ιδια! Οτι δηλαδη το ενα μωρο ειδικα της μοιαζει παρα πολυ! Επεοδη κανουν και γκριματσουλες σιγα σιγα ειναι παρα πολυ ποθανο να σου μοιαζουν ολο και περισσοτερο! 

Εγω μια χαρα μεχρι στιγμης. Το 1ο τριμηνο δεν ειχα κανενα συμπτωμα αλλα τωρα που ειναι στο 2ο οι ανακατωσουρες δε λενε να σταματησουν αλλα δεν πειραζει. Μαλλον ειναι ζωηρουλι το νινι και χορευει μεσα στην κοιλια μου χαχαχα!

On 12/9/2022 at 3:03 ΜΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!!!! 
Σήμερα έκανα τη χωριακη μου!  291,08!!!!!!! :grin: :D :wub:

Είμαι υπέρ ευτυχισμένη!!! :Dπως σας φαίνεται το νουμεράκι; Δεν ειναι πολύ καλό; (Θελω να το ακούω ξανά και ξανα απλως….):D

 

καλη επιτυχία σε όλες όσες περιμένουν τα ευχάριστα!!! 

Υπεροχα τα νεα σου!! Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!! Μονο καλο; Νουμεραρα λεμε!!!!!!!!!!Καλους διπλασιασμους κοριτσακι μου!!!♥️♥️♥️

On 12/9/2022 at 6:33 ΜΜ, Melissa Robert είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα. Ελπιζω να είστε όλες καλά.

Χαθηκα λίγο αλλά νομίζω θα σας εκπλήξω ευχάριστα. Το Σάββατο 3/9 έκανα έμβρυο μεταφορά 2 εμβρύων και όπως καταλαβαίνετε τις τελευταίες μέρες η αγωνία ήταν στα ουράνια. Ειδικά μετά την 1η αποτυχία είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου όπως καταλάβετε. 

Σήμερα όμως παραδόξως ξύπνησα απίστευτα ήρεμη στις 6 το πρωί. Σιδερώνω και αρχίζω να τακτοποιω επειδή την Τετάρτη το πρωί φεύγουμε για την Αγγλία.

Ο άνδρας μου στις 8 ήταν έξω από το φαρμακείο και έρχεται με 2 τεστ και decaf στο χέρι. Κάνω το πρώτο τεστ και συνεχίζω το καθάρισμα μέχρι που γυρίζω και τι να δω…ήταν θετικό. Δεν το πίστευα…λέω εγώ. Μιλάμε για μένα; Κάνω και το 2ο άλλης εταιρείας και πάλι θετικό. Πάγωσα…δεν μπορούσα να νοιωσω τίποτα. Ούτε τον άντρα μου δεν μπορούσα να αγκαλιάσω. Τελικά πήγαμε και κάναμε χωριακη και είναι 125.23 -9η μέρα σήμερα.

Ηθελα να πω σε όλες σας και κυρίως στο Marinaki ένα μεγάλο ευχαριστώ για την συμπαράσταση και την καθοδήγηση σας όλους αυτούς τους μήνες. Χωρίς εσάς δεν ξέρω τι θα έκανα.Marina σε σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες…νομίζω η επόμενη σου θα είναι η τυχερή.

Μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας

Κοριτσακι μου συχγαρητηρια!!!!!! Σου τα,εγραψα και σε μηνυμα! Πολλα μπραβο! Τελειομηνη εγκυμοαυνη σου ευχομαι! Φιλια πολλα!

 

On 12/9/2022 at 10:44 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

@Live, Love, Laugh και @Melissa Robert πολλά συγχαρητήρια!! Τέλειες χοριακες!! Καλέ είσαστε εγκυουλες!! Πιστέψτε το, φωνάξτε το και όλα να πάνε καλά από εδώ και στο εξής!! Μεγάλη η χαρά και για εμάς που δεν τα έχουμε ακόμα καταφέρει!! Κάθε εγκυμοσύνη στην παρειτσα της δωρεάς είναι πηγή χαράς και λόγος να χαμογελάμε όλες!! 

Ερχεται και η δικια σου η σειρα συμπεθερα μου. Με τοση μπεμπεδοσκονη εδω δε θα μεινει καμοα παραπονεμενη♥️

On 15/9/2022 at 4:23 ΜΜ, Melissa Robert είπε:

Σ'ευχαριστω παρα πολυ Villi, να εισαι καλα!

Ευχαριστουμε παρα μα παρα πολυ!!!

Πραγματικα το εκτιμω...να εισαι καλα!!!

 

Ευχαριστουμε πολυ για τις ομορφες ευχες!!

 

 

 

 

 

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας. Με εχετε συγκινησει πολυ. Θελω να ξερουν ολα τα κοριτσια που ακομα ειναι στην προετοιμασια οτι θα γινει και για σας. Οι αποτυχιες απ'οτι φαινεται εναι στο παιχνιδι αλλα καποια στιγμη θα αλλαξει και για σας. Εγω απογοητευτηκα πολυ την προηγουμενη φορα και δεν μπορουσα να πιαστω απο πουθενα. Κοριτσια ακομα δεν το πιστευω...οταν δεν κανω χωριακη κανω τεστ στο σπιτι!!! @marina kai @chrysa1982 προσευχομαι για σας... γιατι θα γινει κοριτσια, το πιστευω. Εννοειται βεβαια οτι θα παραμεινω στο καφε!!! Κοριτσια κατι αλλο...εχω ενα μικρο πονοκεφαλο απο χθες και κατι δεκατα. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Ναι ειναι απολυτως φυσιολογικα και τα 2!!! Εισαι σιγουρα εγκυουλα:D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εμείς είμαστε σχεδόν 9 μηνών!Είναι πάρα πολύ ζωηρός.Μπου σουλαει όλο το σπίτι ,κάνει ζημιές..Σήμερα το πρωί ξύπνησε πολύ πρωί τον πήρα στο κρεβάτι μου και κοιμηθήκαμε αγκαλιά .Και όταν ξυπνήσαμε έκλαψα ..Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν.Να μην εγκαταλείψουνε την προσπάθεια!

 

Αχ ο γλυκούλης !! Τι όμορφα   ❤️❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά. Σας γράφω μετά από πολύ καιρό για να σας πω τα νέα μου. Είμαι με διπλή δωρεα κ δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο καλά όσο θα περίμενα...

25 Ιουλίου έγινε η ωοληψια της δοτριας, κ αρχές Αυγούστου μίλησα με τον γιατρό για να μάθω πόσα εμβρυα κατάφερα να πάρω... Πρώτο σοκ...δύο εμβρυα.  Το τι κλάμα έριξα δεν λέγεται,  ούτε όταν χώρισα τόση στεναχώρια.  Ο γιατρός το απέδωσε  στο σπερμα.  Αρχίζω λοιπόν προετοιμασία , φαρμακα,  υπερηχους εξετάσεις.  Θεωρώ δεδομένο ότι είναι βλαστοκυστες και σε ένα ραντεβού με το γιατρό λίγο πριν την ετ κάνω μια ερώτηση ρητορική χωρίς να περιμένω απάντηση κ δεύτερο σοκ... 2 εμβρυα day 3.  Αντε τώρα να το διαχειριστεις αυτό... δότης κ δοτρια 2 day 3...

Σκέφτηκα να μην προχωρήσω αλλά τελικά έκανα ετ την Παρασκευή.  Το άγχος έχει χτυπήσει ταβάνι κ φυσικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. 

Την ημέρα της ετ μίλησα με την εμβρυολογο η οποία μου είπε ότι το σπερμα δεν είχε πρόβλημα. Μου έδωσε γραπτή ενημέρωση των εμβρύων, τα αξιολογησαν grade 1 8 κυττάρων αν κ μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι. Η εμβρυολογος ήταν σίγουρη ότι αν τα αφηνε θα προχωρούσαν σε βλαστοκυστες αλλά δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο.

Αυτά τα νέα μου, τώρα σπίτι κ αναμονή. Το μόνο που κάνω, κ δεν βοηθάει η αλήθεια είναι, είναι να ψάχνω σε αλλα φορουμ για κορίτσια που πέτυχαν με day 3. Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθούν κ με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Smaro79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά. Σας γράφω μετά από πολύ καιρό για να σας πω τα νέα μου. Είμαι με διπλή δωρεα κ δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο καλά όσο θα περίμενα...

25 Ιουλίου έγινε η ωοληψια της δοτριας, κ αρχές Αυγούστου μίλησα με τον γιατρό για να μάθω πόσα εμβρυα κατάφερα να πάρω... Πρώτο σοκ...δύο εμβρυα.  Το τι κλάμα έριξα δεν λέγεται,  ούτε όταν χώρισα τόση στεναχώρια.  Ο γιατρός το απέδωσε  στο σπερμα.  Αρχίζω λοιπόν προετοιμασία , φαρμακα,  υπερηχους εξετάσεις.  Θεωρώ δεδομένο ότι είναι βλαστοκυστες και σε ένα ραντεβού με το γιατρό λίγο πριν την ετ κάνω μια ερώτηση ρητορική χωρίς να περιμένω απάντηση κ δεύτερο σοκ... 2 εμβρυα day 3.  Αντε τώρα να το διαχειριστεις αυτό... δότης κ δοτρια 2 day 3...

Σκέφτηκα να μην προχωρήσω αλλά τελικά έκανα ετ την Παρασκευή.  Το άγχος έχει χτυπήσει ταβάνι κ φυσικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. 

Την ημέρα της ετ μίλησα με την εμβρυολογο η οποία μου είπε ότι το σπερμα δεν είχε πρόβλημα. Μου έδωσε γραπτή ενημέρωση των εμβρύων, τα αξιολογησαν grade 1 8 κυττάρων αν κ μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι. Η εμβρυολογος ήταν σίγουρη ότι αν τα αφηνε θα προχωρούσαν σε βλαστοκυστες αλλά δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο.

Αυτά τα νέα μου, τώρα σπίτι κ αναμονή. Το μόνο που κάνω, κ δεν βοηθάει η αλήθεια είναι, είναι να ψάχνω σε αλλα φορουμ για κορίτσια που πέτυχαν με day 3. Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθούν κ με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες!!! 

Καλημερα, εύχομαι καλά αποτελέσματα και η χοριακή να βάλει τέλος στις αγωνίες σου. Το Σάββατο κάνεις χοριακη;; Αν θυμάμαι καλά στον Κουρτ είσαι;;Εγώ δεν θέλω να αναφερθώ καθόλου στη ποιότητα και βαθμολογία των εμβρύων, δεν είναι η ώρα ούτε θα σε βοηθήσει. Απο όσο γνωρίζω σαφώς και πέτυχαν πολλές γυναίκες με day 3, μην το ψάχνεις, ειναι δεδομένο. Εύχομαι να κυλήσουν ήρεμα οι επόμενες μέρες και να μας πεις τα ευχάριστα στο τέλος της εβδομάδας.. καλή υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Villi είπε:

Καλημερα, εύχομαι καλά αποτελέσματα και η χοριακή να βάλει τέλος στις αγωνίες σου. Το Σάββατο κάνεις χοριακη;; Αν θυμάμαι καλά στον Κουρτ είσαι;;Εγώ δεν θέλω να αναφερθώ καθόλου στη ποιότητα και βαθμολογία των εμβρύων, δεν είναι η ώρα ούτε θα σε βοηθήσει. Απο όσο γνωρίζω σαφώς και πέτυχαν πολλές γυναίκες με day 3, μην το ψάχνεις, ειναι δεδομένο. Εύχομαι να κυλήσουν ήρεμα οι επόμενες μέρες και να μας πεις τα ευχάριστα στο τέλος της εβδομάδας.. καλή υπομονή! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Χοριακη την επόμενη Τρίτη. Δύσκολες αυτές οι μέρες, τα έχεις περάσει κ ξέρεις, ειδικά όταν δεν ξεκινάς με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Ελπίζω να πάει καλά, πότε δεν ξέρεις, υπάρχουν κ εκπλήξεις στη ζωή. Καλό υπόλοιπο εγκυμοσυνης!!! Είσαι κι εσύ στον Κουρτ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Smaro79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά. Σας γράφω μετά από πολύ καιρό για να σας πω τα νέα μου. Είμαι με διπλή δωρεα κ δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο καλά όσο θα περίμενα...

25 Ιουλίου έγινε η ωοληψια της δοτριας, κ αρχές Αυγούστου μίλησα με τον γιατρό για να μάθω πόσα εμβρυα κατάφερα να πάρω... Πρώτο σοκ...δύο εμβρυα.  Το τι κλάμα έριξα δεν λέγεται,  ούτε όταν χώρισα τόση στεναχώρια.  Ο γιατρός το απέδωσε  στο σπερμα.  Αρχίζω λοιπόν προετοιμασία , φαρμακα,  υπερηχους εξετάσεις.  Θεωρώ δεδομένο ότι είναι βλαστοκυστες και σε ένα ραντεβού με το γιατρό λίγο πριν την ετ κάνω μια ερώτηση ρητορική χωρίς να περιμένω απάντηση κ δεύτερο σοκ... 2 εμβρυα day 3.  Αντε τώρα να το διαχειριστεις αυτό... δότης κ δοτρια 2 day 3...

Σκέφτηκα να μην προχωρήσω αλλά τελικά έκανα ετ την Παρασκευή.  Το άγχος έχει χτυπήσει ταβάνι κ φυσικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. 

Την ημέρα της ετ μίλησα με την εμβρυολογο η οποία μου είπε ότι το σπερμα δεν είχε πρόβλημα. Μου έδωσε γραπτή ενημέρωση των εμβρύων, τα αξιολογησαν grade 1 8 κυττάρων αν κ μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι. Η εμβρυολογος ήταν σίγουρη ότι αν τα αφηνε θα προχωρούσαν σε βλαστοκυστες αλλά δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο.

Αυτά τα νέα μου, τώρα σπίτι κ αναμονή. Το μόνο που κάνω, κ δεν βοηθάει η αλήθεια είναι, είναι να ψάχνω σε αλλα φορουμ για κορίτσια που πέτυχαν με day 3. Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθούν κ με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες!!! 

Καλημερα!! Φυσικα και εχουν πετυχει πολλες κοπελες με εμβρυα 3ων ημερων..κρατα το αισιοδοξο σεναριο για να περασουν ηρεμα οι μερες..καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα!! Φυσικα και εχουν πετυχει πολλες κοπελες με εμβρυα 3ων ημερων..κρατα το αισιοδοξο σεναριο για να περασουν ηρεμα οι μερες..καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Από ότι έχω διαβάσει είσαι η γουρλού της φετινής χρονιάς... μακάρι να φέρεις τύχη σε όσες προσπαθούμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smaro79 said:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά. Σας γράφω μετά από πολύ καιρό για να σας πω τα νέα μου. Είμαι με διπλή δωρεα κ δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο καλά όσο θα περίμενα...

25 Ιουλίου έγινε η ωοληψια της δοτριας, κ αρχές Αυγούστου μίλησα με τον γιατρό για να μάθω πόσα εμβρυα κατάφερα να πάρω... Πρώτο σοκ...δύο εμβρυα.  Το τι κλάμα έριξα δεν λέγεται,  ούτε όταν χώρισα τόση στεναχώρια.  Ο γιατρός το απέδωσε  στο σπερμα.  Αρχίζω λοιπόν προετοιμασία , φαρμακα,  υπερηχους εξετάσεις.  Θεωρώ δεδομένο ότι είναι βλαστοκυστες και σε ένα ραντεβού με το γιατρό λίγο πριν την ετ κάνω μια ερώτηση ρητορική χωρίς να περιμένω απάντηση κ δεύτερο σοκ... 2 εμβρυα day 3.  Αντε τώρα να το διαχειριστεις αυτό... δότης κ δοτρια 2 day 3...

Σκέφτηκα να μην προχωρήσω αλλά τελικά έκανα ετ την Παρασκευή.  Το άγχος έχει χτυπήσει ταβάνι κ φυσικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. 

Την ημέρα της ετ μίλησα με την εμβρυολογο η οποία μου είπε ότι το σπερμα δεν είχε πρόβλημα. Μου έδωσε γραπτή ενημέρωση των εμβρύων, τα αξιολογησαν grade 1 8 κυττάρων αν κ μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι. Η εμβρυολογος ήταν σίγουρη ότι αν τα αφηνε θα προχωρούσαν σε βλαστοκυστες αλλά δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο.

Αυτά τα νέα μου, τώρα σπίτι κ αναμονή. Το μόνο που κάνω, κ δεν βοηθάει η αλήθεια είναι, είναι να ψάχνω σε αλλα φορουμ για κορίτσια που πέτυχαν με day 3. Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθούν κ με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες!!! 

Καλημέρα!! Σταμάτα να διαβάζεις κ να ψάχνεις. Ότι έγινε έγινε. Χάιδεψε την κοιλιτσα σου, προσπάθησε να είσαι ήρεμη κ να κάνεις εικόνες με το παιδάκι σου κι εύχομαι όλα να πάνε καλά ❤️❤️❤️❤️❤️

Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fili είπε:

Καλημέρα!! Σταμάτα να διαβάζεις κ να ψάχνεις. Ότι έγινε έγινε. Χάιδεψε την κοιλιτσα σου, προσπάθησε να είσαι ήρεμη κ να κάνεις εικόνες με το παιδάκι σου κι εύχομαι όλα να πάνε καλά ❤️❤️❤️❤️❤️

Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Νομίζω πλησιάζει ο καιρός για να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! Με το καλό!!! 

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά δεν βοηθάει κ η κλεισούρα στο σπίτι ... θα αρχίσω τα Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ κι εγώ μήπως χαλαρώσω...

Θα περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Smaro79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά. Σας γράφω μετά από πολύ καιρό για να σας πω τα νέα μου. Είμαι με διπλή δωρεα κ δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο καλά όσο θα περίμενα...

25 Ιουλίου έγινε η ωοληψια της δοτριας, κ αρχές Αυγούστου μίλησα με τον γιατρό για να μάθω πόσα εμβρυα κατάφερα να πάρω... Πρώτο σοκ...δύο εμβρυα.  Το τι κλάμα έριξα δεν λέγεται,  ούτε όταν χώρισα τόση στεναχώρια.  Ο γιατρός το απέδωσε  στο σπερμα.  Αρχίζω λοιπόν προετοιμασία , φαρμακα,  υπερηχους εξετάσεις.  Θεωρώ δεδομένο ότι είναι βλαστοκυστες και σε ένα ραντεβού με το γιατρό λίγο πριν την ετ κάνω μια ερώτηση ρητορική χωρίς να περιμένω απάντηση κ δεύτερο σοκ... 2 εμβρυα day 3.  Αντε τώρα να το διαχειριστεις αυτό... δότης κ δοτρια 2 day 3...

Σκέφτηκα να μην προχωρήσω αλλά τελικά έκανα ετ την Παρασκευή.  Το άγχος έχει χτυπήσει ταβάνι κ φυσικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. 

Την ημέρα της ετ μίλησα με την εμβρυολογο η οποία μου είπε ότι το σπερμα δεν είχε πρόβλημα. Μου έδωσε γραπτή ενημέρωση των εμβρύων, τα αξιολογησαν grade 1 8 κυττάρων αν κ μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι. Η εμβρυολογος ήταν σίγουρη ότι αν τα αφηνε θα προχωρούσαν σε βλαστοκυστες αλλά δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο.

Αυτά τα νέα μου, τώρα σπίτι κ αναμονή. Το μόνο που κάνω, κ δεν βοηθάει η αλήθεια είναι, είναι να ψάχνω σε αλλα φορουμ για κορίτσια που πέτυχαν με day 3. Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθούν κ με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες!!! 

Καλημερα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι και με το καλο εγκυουλα! Αληθεια, πως κ ετσι ο Κουρτ με day 3? Συνηθιζει να δουλευει με βλαστοκυστες. Σου το αιτιολογησε?

Παντως εγω εχω δυο φιλες που πετυχαν με τριων ημερων, με την πρωτη προσπαθεια μαλιστα! Ειναι θεμα τυχης λοιπον. Χαλαρωσε λοιπον, μπορει να εισαι κ εσυ τυχερη να πετυχεις με την πρωτη! Στο ευχομαο ολοψυχα!
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...