Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 hours ago, inglaterra said:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

Καλημέρα,

Συγχαρητήρια και να μη φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά. Ψυχραιμία και βήμα βήμα (για μένα να το ακούω).

Εγώ πήγα 2 φορές για υπέρηχο μέχρι τη 10η βδομάδα και αυχενική 12η και μετά τη 15η έχω πάλι υπέρηχο. Και ένα σκασμό εξετάσεις από την πρώτη επίσκεψη.

Εκεί δεν έχετε δυνατότητα για νωρίτερα πχ σε ιδιώτη; Οχι ότι χρειάζεται απαραίτητα αλλά για το ψυχολογικό να μην είναι τόσο μεγάλη η αναμονή..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 hours ago, inglaterra said:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

Συγχαρητήρια!!!! Καλωσηρθες στο κλαμπ!! Εγώ από τη στιγμή που είδαμε καρδιές κ μέχρι την αυχενική πήγαινα κάθε τρεις εβδομάδες για υπέρηχο. Από την αυχενική μέχρι κ πριν μια βδομάδα που έκανα τη Β επιπέδου, πηγαίνω μια φορά το μήνα. Από εξετάσεις κάνω κάθε μήνα γενική αίματος κ ούρων, ζάχαρο κ αντισώματα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Χαίρομαι πολύ που προσπαθείς κι αυτό θα βοηθά την ψυχολογία και θα έχεις δύναμη και όρεξη να προσπαθήσεις περισσότερο!

Το τσιγάρο είναι το άτιμο εθισμός κι εγώ την παραμονή της απόξεσης το άρχισα πάλι δεν παλεύεται τόση στενοχώρια για τον πρώην καπνιστή χωρίς τσιγάρο.. Θα το ξανακόψεις όμως αφού το έκανες μία τη δεύτερη είναι απείρως ευκολότερο πίστεψε με.

Καλή συνέχεια!

Κορίτσι σου είπαν απο τι σταμάτησε η καρδιά του 1 μωρού ? 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας διαβάζω γρήγορα γρήγορα...πολλά νέα είχαμε, κάποια ευχάριστα και κάποια δυστυχώς δυσάρεστα. Μην απογοητεύεστε, έχουμε ξαναπεί για κάποιες από εμάς η μητροτητα είναι ένας Γολγοθάς που όμως αξίζει κάποιος να ανεβεί. Στις εγκυούλες μας υπομονή για τους Πασχαλινούς πειρασμούς και κρατηθείτε στο φαγητό λιγάκι!χαχαχα Σας φιλώ όλες

  • Μου αρέσει 7

preg.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

με το καλό κοπέλα μου , να πάνε όλα καλά και με τα 2 μωράκια !!!! Πόση χοριακή είχες ? Εδω τουλάχιστον εγώ έκανα υπέρηχο καθε 3 εβδομάδες... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rita1976 είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Καλωσηρθες στο κλαμπ!! Εγώ από τη στιγμή που είδαμε καρδιές κ μέχρι την αυχενική πήγαινα κάθε τρεις εβδομάδες για υπέρηχο. Από την αυχενική μέχρι κ πριν μια βδομάδα που έκανα τη Β επιπέδου, πηγαίνω μια φορά το μήνα. Από εξετάσεις κάνω κάθε μήνα γενική αίματος κ ούρων, ζάχαρο κ αντισώματα. 

ευχαριστώ @Rita1976! ωωωω και συ δίδυμα??? :):) Λογικά καρδούλες ακουσατε κάπου στην 7 εβδομαδα, σωστά; Ποσες φορες ξαναπήγες μεχρι να κανεις την αυχενική; Απ' ο,τι βλέπω η αυχενική γίνεται καπου στην 12 εβδομάδα. Μπορεί να μην κατάλαβα καλά και διορθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά οταν λες καθε τρεις εβδομάδες μεχρι την αυχενική εκανες ενα ακόμα υπέρηχο μεταξύ του πρωτου (καρδιές) και της αυχενικής; 

Just now, dimitra19 είπε:

με το καλό κοπέλα μου , να πάνε όλα καλά και με τα 2 μωράκια !!!! Πόση χοριακή είχες ? Εδω τουλάχιστον εγώ έκανα υπέρηχο καθε 3 εβδομάδες... 

ευχαριστώ @dimitra19! H πρωτη χοριακή ήταν 560.

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

ευχαριστώ @Rita1976! ωωωω και συ δίδυμα??? :):) Λογικά καρδούλες ακουσατε κάπου στην 7 εβδομαδα, σωστά; Ποσες φορες ξαναπήγες μεχρι να κανεις την αυχενική; Απ' ο,τι βλέπω η αυχενική γίνεται καπου στην 12 εβδομάδα. Μπορεί να μην κατάλαβα καλά και διορθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά οταν λες καθε τρεις εβδομάδες μεχρι την αυχενική εκανες ενα ακόμα υπέρηχο μεταξύ του πρωτου (καρδιές) και της αυχενικής; 

Εμείς κάναμε τον πρώτο υπέρηχο μετά από καμιά δεκαριά μέρες από τη δεύτερη χοριακή. Είδαμε ότι είναι ενδομήτριο και κάποια εμβρυϊκά στοιχεία (κάπου στην 5η βδομάδα αυτό). Καρδιά ακούσαμε 6+κάτι αλλά δεν ήταν προγραμματισμένο. Πήγα εκτάκτως γιατί είχα δει ροζ στο σκούπισμα (είχα δύο μικρές αποκολλήσεις). Και μετά με είδε πάλι κάπου στην 9η βδομάδα. Και μετά αυχενική. Αν δεν είχε γίνει η αποκόλληση, η πορεία θα ήταν δύο ραντεβού πριν την αυχενική (όπως το περιγράφεις). Πλέον πάω μια φορά το μήνα (και λίγο παραπάνω ίσως. Σκέψου έκανα β επιπέδου στις 26 Φεβρουαρίου και ξαναπήγα μετά γιατρό στις αρχές Απριλίου). Εξαρτάται βέβαια και από τον γιατρό και από την πορεία της εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ πήγα για υπέρηχο στην 7η εβδομάδα και στην 9η και τώρα θα πάω για Αυχενική. Ο γιατρός θα με δει πάλι 14η εβδομάδα και μετά λογικά μία φορά το μήνα για να γράφουμε φάρμακα και εξετάσεις. Γενικά, ενώ τρελαίνομαι για τους υπερήχους, νομίζω πως τους αποφεύγουν στο εξωτερικο, γιατί δεν είναι σίγουρο πως μπορεί να επηρεάζει το μωρό. Η μαμά μου (πριν 33 χρόνια) είχε κανονισμένο τον πρώτο υπέρηχο 1 εβδομάδα αφότου γεννήθηκα!!! Δεν ήθελα να βγω σκορπιός και βγήκα στην 36η εβδομάδα! Τώρα το σύμπαν συνωμοτεί και αν πάνε όλα καλά, θα κάνω σκορπιό! χεχε

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, island1 είπε:

Αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα δει μια πολύ δυναμική γυναίκα που επιθυμεί να γίνει μαμά όχι από εγωισμό αλλά από υπέρμετρη αγάπη...αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα δει ότι καλώς επέλεξε να δώσει στην επιστήμη κ αυτή τη λύση...

Αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα χαίρεται βλέποντας πως τον θυμούνται κ τον ευλογούν όσες πέτυχαν .αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ θα βλέπει ότι είναι ποτισμένο με τις αρχές της θρησκείας μας αγάπη αλτρουισμό κ αφοσίωση..

Τέλος αν διαβάζει ο θεός το φόρουμ ας βάλει δίπλα στο ονομα σου κ τη δική μου προσευχή για να έρθει γρήγορα το μωρό σου...το γιατί το ξέρεις εσύ...κ φυσικά για όλες αλλά ειδικά για σένα...δενπορω συγκινουμαι

Α ρε νησάκι μου! Με πέθανες... Να είσαι καλά! Καμία άλλη αναποδιά σε καμία μας. Πολύ δύσκολη εβδομάδα είχα και συνεχίζεται. Είχα δύο σοβαρές άσχημες καταστάσεις που αντιμετωπίζω και ήρθε και ο υπέρηχος να μου δώσει τη χαριστική βολή. Ακόμα δεν έχω αποβάλλει... Είναι μέσα μου. 

Αλλά ξέρω ότι ρόδα είναι και γυρίζει. Υπομονή θέλει για να γυρίσει. Ευτυχώς είναι ωραία μέρα! Χθες πηγαίνοντας στη Θεσσαλονίκη να μου πει ο Ντοκ του κέντρου τι, πως και γιατί, έβλεπα χωράφια με αυτά τα κίτρινα λουλούδια και παπαρούνες. Τι ομορφιά είναι γύρω μας! Ωχ Θεέ μου...

13 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια με όλες τις δοκιμασιες τις οποίες περνάνε. (Συγνωμη που δεν γραφω ξεχωριστά για την καθεμιά σας).Μια ευχή να λείψουν οι αποτυχίες και να ακούμε μόνο ευχάριστα στην παρέα αυτή!

Τα νέα μας είναι ότι χθες στον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο μωράκια και ακουσαμε τις ❤️❤️ τους! Για να είμαι ειλικρινής το ψιλοπερίμενα λόγω του μεγάλου νούμερου της χοριακής και των υπερδιπλασιασμών της αλλα έλεγα ποτέ δεν ξέρεις! Νέα δεδομένα λοιπον, αν πάνε ολα καλα θα μπούμε στο γκρουπ της Γεωργίας μας. Διαβάζοντας λίγα πράγματα για τις δίδυμες κυήσεις ψιλοφοβήθηκα με τους κινδύνους αποβολής αλλά και των επιπλοκών. Θα πάμε λοιπον βήμα βήμα και βλέπουμε!:)

Από δω και περα ξερω οτι θα κάνω υπέρηχο περιπου στην 12η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο ( μένω στην Αγγλία) και μου φαίνεται λίγο αργά. Στην Ελλαδα πώς γίνεται ο έλεγχος κορίτσια; Κανετε ένα υπερηχο για να δείτε αν ειναι ενδομητριο, διαστασεις του κυήματος και να ακουσετε καρδούλα και μετά από αυτό κάνετε την αυχενική;

Αααααααα!:D δεν έχει φατσούλα κωλοτουμπα! Διπλή καρδιά, διπλή χαρά!! Πολλαπλός κόπος βέβαια, αλλά μπρος στο θαύμα τι είν' ο κόπος!! Εύχομαι να το απολαύσεις όσο δεν παίρνει! Για τις ερωτήσεις σου δεν ξέρω να απαντήσω. Αυχενική δεν έφτασα. Τι καλά! Πολύ χάρηκα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

@dimitra19  @Dream_on  λυπάμαι πολύ για τις εξελίξεις που διάβασα αλλά χαίρομαι που σας ''διαβάζω'' αποφασισμένες να συνεχίσετε και δυναμικές! Μπράβο κορίτσια! Δυστυχώς υπάρχουν αναποδιές αλλά είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα έρθει η τελειόμηνη κύηση.

@dimitra19 γλυκιά μου μη μαστιγώνεσαι έτσι. Οκ, το τσιγάρο σαφώς δεν είναι ο,τι καλύτερο αλλά το ήθελες, το έκανες, το είχες ανάγκη. Τέλος. Για τη δίαιτα κι εγώ πιστεύω ότι 1000 θερμίδες είναι πάρα πολύ λίγες, απλά περιόρισε λιπαρά, γλυκά, αναψυκτικά, δώσε βάση σε πρωτεΐνες, καλούς υδατάνθρακες, φρούτα, λαχανικά. Έτσι θα ναι το σώμα σου ακόμα πιο υγιές πριν την επόμενη εμβρυομεταφορά!

@Mishka μου ένα και καλό μωράκι αγάπη μου. Είναι καλό που σε είχε ψιλοπροειδοποιήσει ο γιατρός, συμφωνώ με τέτοιες κινήσεις.  Η αυχενική σου θα είναι μια χαρά κι όλα επίσης!!

@alina80 ωραία για την καμπύλη! Με το καλό τα ψώνια, κάντα εσύ πρώτα και μετά να πεις κι εμένα!!

@inglaterra διδυμομαμά! Συγχαρητήρια κορίτσι! Εγώ έκανα 3 υπερήχους ως την αυχενική και μετά κάνω ένα το μήνα + εξετάσεις. Στον 1ο υπέρηχο κιόλας είχαμε δει την κουκίδα κι ακούσαμε καρδούλα!

@lennio  λείπεις... Εύχομαι να είσαι καλά.

Εγώ πάω πολύ καλά κορίτσια προς το παρόν. Κανένα σύμπτωμα ακόμα (!), νιώθω νομίζω λίγο το μωρό που και που, αίσθηση μπουρμπουλήθρας!!! Τον μικρό τον είδαμε χτες, μεγάλωσε και από ό,τι φαίνεται είναι ψηλό αγόρι!!!!! Πολύ camera shy δυστυχώς, δεν μας κάνει τη χάρη για καλές φωτογραφίες, όλο πλάτη, χεράκι στο πρόσωπο και αραλίκι είναι....Ουφφφφ.....

Σας φιλώ όλες πολύ! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!!!!:wub:

 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, dimitra19 said:

Κορίτσι σου είπαν απο τι σταμάτησε η καρδιά του 1 μωρού ? 

Όχι προφανώς ποιότητα ωαρίων λόγω ηλικίας... Γι αυτό και με είχαν προετοιμάσει από την αρχή ότι είναι πιθανό να συμβεί..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Χάθηκα λίγο, αλλά έτρεχα με δουλειές, εξετάσεις, συνεννοήσεις κλπ.

Διαβάζω και καλά νέα και κακά.

Dimitra19 και dream on δύναμη και κοιτάμε μόνο μπροστά!

Inglaterra πολύ καλά τα νέα σου, αν ανησυχείς για τους υπερήχους ίσως να μιλούσες στον ιατρό σου; Καλύτερα ένας υπέρηχος παραπάνω, παρά μια αγχωμενη μανούλα  :).

τα δικά μου νέα είναι ότι μετά το φιάσκο της προηγούμενης φοράς, περιμένουμε να βρεθεί δουλειά για να δοκιμάσουμε ξανά...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια γλυκά. Άργησα να μπω. Καταλαβαίνετε... Στενοχωρηθηκα πολύ με τα άσχημα νέα που διαβασα, αλλά χάρηκα πολύ και χαμογέλασα με ανακούφιση διαβάζοντας τα νεα της Inglaterra που έρχεται δυναμικά να ξαναφέρει γούρι σε όλα τα κορίτσια της παρέας που με μεγάλη δύναμη προσπαθούν να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα. Και θα το κάνετε κορίτσια! Είμαι σίγουρη! 

Inglaterra μου πολλά συγχαρητήρια και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Ο δικός μου ο γιατρός μου ήταν λεπτολογος και αυστηρός ίσως και παραπάνω απ' ότι θα έπρεπε. Στην διατροφή μου, στις μετακινήσεις μου, στις επισκέψεις που δεχόμουν, στην πληθώρα των εξετάσεων που ζητουσε κλπ. Έτσι στην αρχή ήθελε να κάνουμε υπέρηχο κάθε εβδομάδα και μετά την αυχενική ζητούσε κάθε 15 ημέρες. Μην αγχώνεσαι. Έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου. Αν προβληματίζεσαι τόσο βρες κριτικές γι' αυτόν. Να φροντίζεις να έχεις ηρεμία, θετική σκέψη και καλή διατροφή κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά. 

Το Lenio και η Nina μας λείπουν. Ελπίζω να είναι καλά.

Επιστρέφω στα καθήκοντά μου. Σας φιλώ κορίτσια.

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, πολύ ησυχία στο θέμα :).
Γιωργία , τι κάνουν τα αστεράκια σου; τώρα πρέπει να χρονίζουν ε; να ξέρεις ότι είσαι μία απο τις οποίες πήρα τεράστια δύναμη και θάρρος για να προχωρήσω με τα ξένα ωάρια, και όλα αυτά που διάβαζα με βοήθησαν να ξεπεράσω τους προβληματισμούς μου.

Κορίτσια έχω ερώτηση, τι δικαιολογίες έχετε πει στη δουλειά για τις μέρες της εμβρυομεταφοράς που χρειαζόταν να λείπετε; εχω στερέψει από ιδέες :P

στο παραπάνω μνμ εννοούσα να βρεθεί δότρια και όχι δουλειά για να προχωρήσου,ε .

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλό πολύ με συγκινείς. Να είσαι καλά και γρήγορα να μας αναγγείλεις ευχάριστα νέα! Μην φοβάσαι τίποτα! Όσο για τις ημέρες που πρέπει να λείψεις, δεν μπορείς να πάρεις κάποια αναρρωτική άδεια;

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...