Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα,

Θέλω κι εγώ να ευχηθώ Καλό Πάσχα σε όλες με υγεία και μόνο χαρές από εδώ και πέρα. 

Τα δικά μου νέα δεν τα λες και καλά καθώς είχαμε και ανησυχητικά νέα στην αυχενική προσπαθούμε να το σντιμετωπίσουμε με ψυχραιμία αλλά δεν είναι εύκολο.

Σας φιλώ κι εύχομαι να περάσετε όμορφα 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 hours ago, Mishka said:

Καλημέρα,

Θέλω κι εγώ να ευχηθώ Καλό Πάσχα σε όλες με υγεία και μόνο χαρές από εδώ και πέρα. 

Τα δικά μου νέα δεν τα λες και καλά καθώς είχαμε και ανησυχητικά νέα στην αυχενική προσπαθούμε να το σντιμετωπίσουμε με ψυχραιμία αλλά δεν είναι εύκολο.

Σας φιλώ κι εύχομαι να περάσετε όμορφα 

Τι έγινε με την αυχενική?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Clue said:

Τι έγινε με την αυχενική?

Καλημέρα,

Υπάρχουν ευρήματα που μαζί με την ηλικία και το προηγούμενο ιστορικό εκτοξεύουν την πιθανότητα για τρισωμία.. Πρέπει να πάμε για αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι που μπορεί να γίνει σε 5 εβδομάδες το νωρίτερο...

Εσένα πήγε καλά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka said:

Καλημέρα,

Υπάρχουν ευρήματα που μαζί με την ηλικία και το προηγούμενο ιστορικό εκτοξεύουν την πιθανότητα για τρισωμία.. Πρέπει να πάμε για αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι που μπορεί να γίνει σε 5 εβδομάδες το νωρίτερο...

Εσένα πήγε καλά; 

Καλημέρα! Για χρωμοσωμικές ανωμαλίες πήγε πολύ καλά! Ας είναι καλά η δότρια που είναι 18! Απλά έχω μεγάλες πιθανότητες για προεκλαμψία και αρκετές να σταματήσει η ανάπτυξη πριν την 37 εβδομάδα. 

Δεν μπορείτε να κάνετε λήψη τροφοβλάστης που γίνεται πιο νωρίς? Εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα αυτή τη φορά!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εχω καιρο να μπω και δεν προλαβαινω να σας διαβασω τωρα...Θελω μονο να σας ευχηθω Καλη Ανασταση , να περασετε ομορφα, και του χρονου ευχομαι να εχετε τα μωρακια σας αγκαλια ολες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/4/2019 at 1:03 ΜΜ, Mishka είπε:

Καλημέρα,

Υπάρχουν ευρήματα που μαζί με την ηλικία και το προηγούμενο ιστορικό εκτοξεύουν την πιθανότητα για τρισωμία.. Πρέπει να πάμε για αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι που μπορεί να γίνει σε 5 εβδομάδες το νωρίτερο...

Εσένα πήγε καλά; 

Πρέπει οποσδηποτε να κάνεις αμνιοπαρακέντηση;; γιατι δεν κανεις nipt κοριτσι μου; ειναι αίματολογικη εξέταση

On 27/4/2019 at 2:19 ΜΜ, Clue είπε:

Καλημέρα! Για χρωμοσωμικές ανωμαλίες πήγε πολύ καλά! Ας είναι καλά η δότρια που είναι 18! Απλά έχω μεγάλες πιθανότητες για προεκλαμψία και αρκετές να σταματήσει η ανάπτυξη πριν την 37 εβδομάδα. 

Δεν μπορείτε να κάνετε λήψη τροφοβλάστης που γίνεται πιο νωρίς? Εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα αυτή τη φορά!

@Clue μαλλον δεν στα έχουν εξηγησει καλα κοριτσι μου ποια ανάπτυξη να σταματησει δεν σταματάει η ανάπτυξη απλα μπορει και πάλι δεν το ξέρεις σίγουρα να γεννησεις πιο νωρίς π.χ στην 34 εβδομάδα ενα μωρακι λίγο πιο μικρό και λιγο πιο λιποβαρη απο τά αλλα το ξέρω γιατί έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Dggs είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε?? Πώς τα περάσατε αυτές τις μέρες?? 

Ήσυχα! Τελειώνει η περίοδος-αποβολή και θα πάω για υπέρηχο για να δούμε αν έχω επανέλθει. Μετά προετοιμασία για την επόμενη προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Ήσυχα! Τελειώνει η περίοδος-αποβολή και θα πάω για υπέρηχο για να δούμε αν έχω επανέλθει. Μετά προετοιμασία για την επόμενη προσπάθεια!

θέαρα μ έτσι θέλω δυνατη...συπερ μπράβο σ ...παμε παρακτω...θα το γκρεμίσουμε το βουνό μας ολες μας....Χριστός ανέστη φιλη μ ...Αγάπη υγεία στο σπίτι σας.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


48 minutes ago, Giotitsa said:

Πρέπει οποσδηποτε να κάνεις αμνιοπαρακέντηση;; γιατι δεν κανεις nipt κοριτσι μου; ειναι αίματολογικη εξέταση

@Clue μαλλον δεν στα έχουν εξηγησει καλα κοριτσι μου ποια ανάπτυξη να σταματησει δεν σταματάει η ανάπτυξη απλα μπορει και πάλι δεν το ξέρεις σίγουρα να γεννησεις πιο νωρίς π.χ στην 34 εβδομάδα ενα μωρακι λίγο πιο μικρό και λιγο πιο λιποβαρη απο τά αλλα το ξέρω γιατί έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

Έτσι γράφει πάνω το χαρτί της αυχενικής. Γι αυτό το είπα. 1/169 για προεκλαμψία και 1/270 περίπου να σταματήσει η ανάπτυξη πριν τις 37 εβδομάδες. Αυτό γράφει. Εννοείται ότι δε σημαίνει ότι θα συμβεί και από τη στιγμή που το ξέρουμε θα έχουμε στο μυαλό μας μήπως γεννήσω νωρίτερα. 

Απλά είναι πολλά μωρέ... Ζάχαρο, θυρεοειδής, άγχος για προεκλαμψία και για πρόωρο μωρό γενικά... Είδα και αίμα δυο φορές και λογικό είναι κάποιες φορές να με παίρνει από κάτω. Ευτυχώς δε με παίρνει πάντα από κάτω, ούτε πέφτω πολύ.

Κι εγώ πρόωρη γεννήθηκα. Την 36η εβδομάδα και ολόκληρα 2.300 κιλά!

Σήμερα είμαι ξάπλα αλλά έχω αρκετά καλή διάθεση!

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Έτσι γράφει πάνω το χαρτί της αυχενικής. Γι αυτό τι είπα. 1/169 για προεκλαμψία και 1/270 περίπου να σταματήσει η ανάπτυξη πριν τις 37 εβδομάδες. Αυτό γράφει. Εννοείται ότι δε σημαίνει ότι θα συμβεί και από τη στιγμή που το ξέρουμε θα έχουμε στο μυαλό μας μήπως γεννήσω νωρίτερα. 

Απλά είναι πολλά μωρέ... Ζάχαρο, θυρεοειδής, άγχος για προεκλαμψία και για πρόωρο μωρό γενικά... Είδα και αίμα δυο φορές και λογικό είναι κάποιες φορές να με παίρνει από κάτω. Ευτυχώς δε με παίρνει πάντα από κάτω, ούτε πέφτω πολύ.

Κι εγώ πρόωρη γεννήθηκα. Την 36η εβδομάδα και ολόκληρα 2.300 κιλά!

Σήμερα είμαι ξάπλα αλλά έχω αρκετά καλή διάθεση!

Ασε τι γραφει στο χαρτι αγάπη δεβ υπάρχει περιπτωση να σταματησει η ανάπτυξη απλα θα έχεις ενα πιο μικρο μωρακι και λίγο πιο αδυνατο απο τα αλλα ξερω ποσα εχεις στο κεφαλι σπυ ειναι πολλα συμφωνω εχεις δικιο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου χρόνια πολλά κι από μένα! Πάνω από όλα υγεία και όλα θα γίνουν!

@Kalipso1978 μου σε σκεφτόμουν! 'Ωστε έχουμε 3 μπουμπούδες του Γενάρη τελικά? Τέλεια! Να σου ζήσει κορίτσι!  Σιγά σιγά θα έρχονται και τα αγοράκια!! Νομίζω σειρά έχει η @NINA78 & @alina80??? Φιλιά γλυκές μου!

@lennio μου εγώ θα σου πω ότι το ζεν σου το ζηλεύω πολύ γιατί προσωπικά ήμουν ήδη εξουθενωμένη εργασιακά εδώ και πολύ καιρό και πλέον είναι ανυπόφορο το να πηγαίνω και να ανταπεξέρχομαι σε όλα! Και δουλειά, σπίτι, προσωπική ζωή, κλπ.  Φιλιά στο αγόρι σου!  Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ?

@Mishka τι να πω...Πραγματικά εύχομαι να στενοχωριέσαι άδικα κι όλα να πάνε καλά. 'Οπως είπε ένα ακόμη κορίτσι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι νωρίτερα από την άμνιο??

@Dream_on @Dggs συμπατριώτισσες!  Σας εύχομαι τα καλύτερα.  Dream on μου κανόνισε μερικές συναυλίες ακόμα - φιλική συμβουλή - γιατί λίαν συντόμως δεν θα μπορείς να πας!! :P

@Clue μου αυτά στα είπαν στην αυχενική? Συγνώμη που ρωτάω αλλά για την προεκλαμψία πως είδαν κάτι??

Σε όλες μία μία φιλιά, αγκαλίτσα και ένα μεγάλο χαμόγελο από μένα.

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 said:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά κι από μένα! Πάνω από όλα υγεία και όλα θα γίνουν!

@Kalipso1978 μου σε σκεφτόμουν! 'Ωστε έχουμε 3 μπουμπούδες του Γενάρη τελικά? Τέλεια! Να σου ζήσει κορίτσι!  Σιγά σιγά θα έρχονται και τα αγοράκια!! Νομίζω σειρά έχει η @NINA78 & @alina80??? Φιλιά γλυκές μου!

@lennio μου εγώ θα σου πω ότι το ζεν σου το ζηλεύω πολύ γιατί προσωπικά ήμουν ήδη εξουθενωμένη εργασιακά εδώ και πολύ καιρό και πλέον είναι ανυπόφορο το να πηγαίνω και να ανταπεξέρχομαι σε όλα! Και δουλειά, σπίτι, προσωπική ζωή, κλπ.  Φιλιά στο αγόρι σου!  Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ?

@Mishka τι να πω...Πραγματικά εύχομαι να στενοχωριέσαι άδικα κι όλα να πάνε καλά. 'Οπως είπε ένα ακόμη κορίτσι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι νωρίτερα από την άμνιο??

@Dream_on @Dggs συμπατριώτισσες!  Σας εύχομαι τα καλύτερα.  Dream on μου κανόνισε μερικές συναυλίες ακόμα - φιλική συμβουλή - γιατί λίαν συντόμως δεν θα μπορείς να πας!! :P

@Clue μου αυτά στα είπαν στην αυχενική? Συγνώμη που ρωτάω αλλά για την προεκλαμψία πως είδαν κάτι??

Σε όλες μία μία φιλιά, αγκαλίτσα και ένα μεγάλο χαμόγελο από μένα.

 

Από το αίμα το βλέπουν όχι από τον υπέρηχο. Τώρα πως ακριβώς το βλέπουν και πως πρέπει να είναι η τιμή θα σε γελάσω...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Από το αίμα το βλέπουν όχι από τον υπέρηχο. Τώρα πως ακριβώς το βλέπουν και πως πρέπει να είναι η τιμή θα σε γελάσω...

Σε μένα δεν έγραφε τίποτα, για αυτό σε ρώτησα. Μου έκανε εντύπωση. Πάντως είναι πολύ σημαντικό που γνωρίζεις γιατί έτσι προσέχεις και σε προσέχουν και όλα θα πάνε καλά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...