Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γλυκά!

Rafaelatarzan σου εύχομαι να τα καταφέρεις με αυτά τα δύο αυγουλακια. Εάν δεν πάει καλά, θα πάει με την άλλη λύση! 

ακριβώς αθτο αγαπη μ....εχω και αλλη λύση κ δεν με νοιάζει κιόλας.σε ευχαριστώ ποκυ να χαίρεσαι τα καμάρια σ πάντα υγεία.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

ακριβώς αθτο αγαπη μ....εχω και αλλη λύση κ δεν με νοιάζει κιόλας.σε ευχαριστώ ποκυ να χαίρεσαι τα καμάρια σ πάντα υγεία.

Καλησπέρα κι εγώ σου εύχομαι καλή επιτυχία και να πετύχεις το στόχο σου το συντομότερο. 

Μήπως να πήγαινες να ακούσεις μία γνώμη ακόμη όμως;

Οπως και να έχει πάντως στο τέλος θα τα καταφέρεις και ειλικρινά πιστεύω ότι η χαρά είναι ίδια όποιος κι αν είναι ο τρόπος που επιτεύχθηκε δεν έχει καμία σημασία!!

Εύχομαι να είσαι πάντα τόσο κεφάτη και αισιόδοξη και να μην το βάζεις κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

Καλησπέρα κι εγώ σου εύχομαι καλή επιτυχία και να πετύχεις το στόχο σου το συντομότερο. 

Μήπως να πήγαινες να ακούσεις μία γνώμη ακόμη όμως;

Οπως και να έχει πάντως στο τέλος θα τα καταφέρεις και ειλικρινά πιστεύω ότι η χαρά είναι ίδια όποιος κι αν είναι ο τρόπος που επιτεύχθηκε δεν έχει καμία σημασία!!

Εύχομαι να είσαι πάντα τόσο κεφάτη και αισιόδοξη και να μην το βάζεις 

..δυστηχως είμαιι χρονια ετσι  σχεδόν από τα 29 μ μ είπε ο ντοκ μ Ο τωρινός.( όχι οι ωοθήκες μ...αυτές έγιναν τωρα)...εχω κάνει πολλά κ σχεδόν τα πάντα τόσα χρόνια για μα πετύχω εγκυμοσύνη...ευτυχώς πάντα επιανα κ από φυσική σύλληψη κ από μια εξωσωματικη που έκανα....βέβαια τα έχανα κ γι'αυτό φταίνε καθαρά τα αυγά μ..να σ πω κ την αληθεια μ δεν θέλω να πάρω αλλη γνωμη....εμπιστεύομαι τον γιατρο μ απόλυτα κ ξέρω ότι έκανε κ κάνει το καλητερο για εμένα....σε ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια καλησπέρα σας....πως εισται....ε εγω πηγα γιατρο κ δεν εχω κ τόσο καλά νέα....εχω μονο 2 αυγα μετα την διέγερση μ...το ένα 20 κ το άλλο  14....ξεκίνησα cetrodide σημερα κ αυριο κ Πέμπτη θα μ τα παρει....Είμαι 8η μέρα τ κύκλου....το μεγάλο παραμεγαλωσε πολυ πιο νωρίς μ με ο ντοκ μ.( κακό αυτο μ ειπε) ...το πρόγραμμα μ έχει ως εξης....τα παίρνουμε κ αν είναι καλα τα βάζω μ λέει αν δεν είναι καλα κ είναι Τζούφια που είναι κ το πιο πιθανό παω για δοτρια ..η ωοθήκες μ γερασαν μ είπε κ δεν εχω αλλα περιθώρια ( εκεί μ ήρθε κάπως δεν το περίμενα τόσο νωρίς να σας πω την αληθεια...αλλααααααααα το ξεπέρασα)....μέσα σε 6 μηνες χάλασαν πολυ....τερμα οι διεργεσεις για μένα λοιπόν κ τερμα κ τα αυγά...ότι κάναμε κάναμε μ λέει δεν υπάρχει λόγος πλέον να με γέμισε ορμόνες....αθτα ήταν τα νέα μ...ανάμεικτα συναισθήματα εχω....αντί να γερναω προς τα έξω εγω γερναω προς τα μέσα....( να σας πω με βολεύει αυτό γιατί το έξω φαίνεται αχχαχαχα αχαχχαχαχα).Πέμπτη λοιπόν θα πάρουμε τελικη απόφαση...σας φιλώ ολες παρα πολυ.ελπιζω να θέλετε στην όμορφη παρέα σας...

Δεν πειράζει Ταρζανίτσα. Μπορεί τα αυγουλάκια μας να γεράσαν νωρίς αλλά εμείς είμαστε ολόφρεσκες, όμορφες κ άμα λάχει δανειζόμαστε κ νέα αυγά έτσι για να συμπληρωθεί το πακέτο!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Δεν πειράζει Ταρζανίτσα. Μπορεί τα αυγουλάκια μας να γεράσαν νωρίς αλλά εμείς είμαστε ολόφρεσκες, όμορφες κ άμα λάχει δανειζόμαστε κ νέα αυγά έτσι για να συμπληρωθεί το πακέτο!

ακριβώς αυτό...ανανέωση λοιπόν κ στα μέσα μας...αχχαχαχα σε ευχαριστώ μαρη μ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mishka, πετάγομαι από το διπλανό φόρουμ γιατί έχω απορία. Σε ποιο εργαστήριο έστειλες δείγμα από την τροφοβλάστη για να σας βγάλουν γρήγορα αποτελέσματα; Ρωτάω, γιατί πέρυσι που είχα κάνει έκαναν κοντά 3 1/2 βδομάδες να βγάλουν τα αποτελέσματα τα τελικά και δεν θα το ξαναήθελα. Μήπως θυμάσαι και ποιο πακέτο ελέγχου θα κάνετε, για λίγα ή για πολλά σύνδρομα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Ele@n said:

@Mishka, πετάγομαι από το διπλανό φόρουμ γιατί έχω απορία. Σε ποιο εργαστήριο έστειλες δείγμα από την τροφοβλάστη για να σας βγάλουν γρήγορα αποτελέσματα; Ρωτάω, γιατί πέρυσι που είχα κάνει έκαναν κοντά 3 1/2 βδομάδες να βγάλουν τα αποτελέσματα τα τελικά και δεν θα το ξαναήθελα. Μήπως θυμάσαι και ποιο πακέτο ελέγχου θα κάνετε, για λίγα ή για πολλά σύνδρομα;

Καλημέρα, 

Το εργαστήριο λέγεται Life Code αλλά δεν το επέλεξα αλλά ο γιατρός που μου έκανε την επέμβαση. Το ίδιο είχε γίνει και την προηγούμενη φορά που είχα κάνει με άλλο γιατρό και με άλλο εργαστήριο. Και τις 2 φορές όμως το πρώτο αποτέλεσμα για φύλο και βασικές τρισωμίες (13,18,21) βγήκε σε 1-2 μέρες. Τα υπόλοιπα μας είπαν σε 10 εργάσιμες περίπου. Το πακέτο που επιλέξαμε τώρα τα περιλαμβάνει όλα κι είναι μας είπαν ένα νέο που έχει βγει 6 μήνες κι έχει όλα τα σύνδρομα. Επειδή εμείς καιγόμασταν για την 21 βασικά δε ρώτησα πολλές λεπτομέρειες. Είναι ακριβό αλλά αφού το κάναμε είπαμε να κάνουμε το πιο πλήρες. Αν θες κάτι άλλο μου λες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή επιτυχία σε όλες

5η προσπάθεια συνολικά, μία που έμεινε στη μέση, δύο με δικά μου ωάρια αποτυχημένες, μία με δανεικά αποτυχημένη και τώρα με ημερομηνία μεταφοράς 4.5 πήγα σήμερα 11η μέρα που αν δεν ήμουν σε αγωγή θα είχα περίοδο για χοριακή και είχα αποτέλεσμα 17,23 mlU/ml. O γιατρός μου θα μου μιλήσει μεσημέρι ή απόγευμα και έχω σκάσει να μάθω αν είμαι έγκυος ή όχι. Μου είχε πει να κάνω χοριακή στις 17.5, τον παράκουσα γιατί το τεστ φαρμακείου μου έβγαλε αχνή γραμμή κ ένιωθα ότι θα είμαι αυτή τη φορά

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, masra είπε:

Καλημέρα κ καλή επιτυχία σε όλες

5η προσπάθεια συνολικά, μία που έμεινε στη μέση, δύο με δικά μου ωάρια αποτυχημένες, μία με δανεικά αποτυχημένη και τώρα με ημερομηνία μεταφοράς 4.5 πήγα σήμερα 11η μέρα που αν δεν ήμουν σε αγωγή θα είχα περίοδο για χοριακή και είχα αποτέλεσμα 17,23 mlU/ml. O γιατρός μου θα μου μιλήσει μεσημέρι ή απόγευμα και έχω σκάσει να μάθω αν είμαι έγκυος ή όχι. Μου είχε πει να κάνω χοριακή στις 17.5, τον παράκουσα γιατί το τεστ φαρμακείου μου έβγαλε αχνή γραμμή κ ένιωθα ότι θα είμαι αυτή τη φορά

Kαλώς ήρθες κ καλή επιτυχία!  3ης ημέρας έβαλες ή βλαστοκύστες? Αν είναι 3ης ημέρας είναι καλή η χοριακή

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια.

Θελω την βοήθειά σας, 

Στο embryolab ο κος Χριστοφοριδης δεν αναλαμβανει νεα περιστατικα. Εχετε ακούσει γνώμες ή έχετε κάποια προσωπική εμπειρία απο το υπόλοιπο προσωπικό (τους αλλους γυναικολογους)? Την εμβρυομεταφορα την κανει αυτος που σε αναλαμβάνει ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, nancy80 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.

Θελω την βοήθειά σας, 

Στο embryolab ο κος Χριστοφοριδης δεν αναλαμβανει νεα περιστατικα. Εχετε ακούσει γνώμες ή έχετε κάποια προσωπική εμπειρία απο το υπόλοιπο προσωπικό (τους αλλους γυναικολογους)? Την εμβρυομεταφορα την κανει αυτος που σε αναλαμβάνει ?

Ευχαριστώ

Καλησπερα @nancy80,αυτός που θα σε αναλάβει αυτός θα την κάνει Ναι.

Τι εννοείς ότι ο χριστοφοριδης δεν αναλαμβάνει πλέον νέα περιστατικά,τον ζήτησες κ σου το είπαν αυτό ή σου είπαν ότι δεν έχει στα κοντά κάποιο ραντεβού διαθέσιμο?το πρώτο ραντεβού μαζί του το έκλεισα με αναμονή 1,5 μήνα.βέβαια πέρυσι αυτό...

Εγώ είμαι στο χριστοφοριδη,αλλά έχω πολύ καλή άποψη και από περιστατικά φίλων κ προσωπική , από τον Παπα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nancy80 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.

Θελω την βοήθειά σας, 

Στο embryolab ο κος Χριστοφοριδης δεν αναλαμβανει νεα περιστατικα. Εχετε ακούσει γνώμες ή έχετε κάποια προσωπική εμπειρία απο το υπόλοιπο προσωπικό (τους αλλους γυναικολογους)? Την εμβρυομεταφορα την κανει αυτος που σε αναλαμβάνει ?

Ευχαριστώ

Γεια σου @nancy80. Γιατρός μου στον Embryolab είναι ο Μιχάλης Κυριακίδης και έμεινα ευχαριστημένη. Είναι πολύ μεθοδικός. Το ειχε πει και μια άλλη κοπέλα πριν λίγο καιρό ότι ο Χριστοφορίδης δεν ήταν διαθέσιμος. Εξάλλου πόσες ασθενεις να παρακολουθεί ο ανθρωπος αν όλες οι κοπέλες ζητούν να τις αναλάβει ο ίδιος. Εχει και τη διεύθυνση της κλινικής...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2019 at 1:54 PM, masra said:

Καλημέρα κ καλή επιτυχία σε όλες

5η προσπάθεια συνολικά, μία που έμεινε στη μέση, δύο με δικά μου ωάρια αποτυχημένες, μία με δανεικά αποτυχημένη και τώρα με ημερομηνία μεταφοράς 4.5 πήγα σήμερα 11η μέρα που αν δεν ήμουν σε αγωγή θα είχα περίοδο για χοριακή και είχα αποτέλεσμα 17,23 mlU/ml. O γιατρός μου θα μου μιλήσει μεσημέρι ή απόγευμα και έχω σκάσει να μάθω αν είμαι έγκυος ή όχι. Μου είχε πει να κάνω χοριακή στις 17.5, τον παράκουσα γιατί το τεστ φαρμακείου μου έβγαλε αχνή γραμμή κ ένιωθα ότι θα είμαι αυτή τη φορά

Πως πήγε? Έκανες κι άλλη χοριακή να δεις?

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...