Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ,είμαι εντελώς άπειρη,συγχωρήστε τυχόν λάθη.

Θα ήθελα κι εγω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου.Εχω κανει αρκετές διεγέρσεις απο τις οποίες 3 κατέληξαν σε ετ. Και στις 3 με δεν Χ οριακές. Λογω ηλικίας το πηρα απόφαση για δανεικά ωάρια.Πηγα στο ίδιο κέντρο στην Θεσσαλονικη οπου εκανα και τις προηγούμενες προσπάθειες,ηταν πολυ μεγάλη η αναμονή όμως για δότρια. Τελικα είχαμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,εκανα 2 ετ,με μηδενικά αποτελέσματα. Μετα την πρώτη αποτυχία και πριν προχωρήσουμε στην 2η ετ έγινε υστεροσκοπηση που έδειξε χρονια ενδομητριτιδα.Πηρα την ΑΒ που μου σύστησαν και μετα απο λιγο έγινε βιοψία ενδομητρίου οπου έδειξε οτι ειναι ολα οκ.Κι όμως και η 2η ετ αποτυχία.Να προσθέσω οτι το πάχος του ενδομητρίου παντα καλο,δηλ ξεκινούσαμε με 8,5mm και έφτανε 10-11. 

Μετα απο τις κρυάδες αυτες και επειδη ειχε μεγάλη αναμονη( κατα αλλα ειναι εξαιρετικοί σε ολα,δεν εχω κανένα παράπονο) δοκίμασα σε μεγαλο ονομα στην Αθηνα οπου υπήρχε δότρια στο πιτς φιτιλι! Εκει φυςικα,ιμάντας παραγωγής που λεει και μια φίλη! Τεσπα,να μην τα πολυλογώ,3 καλα έμβρυα 3 ημερών,εγιναν και τα 3 ετ και ειχα χτες πάλι 0 χοριακη!

Δεν ξερω πια τι να κάνω; Τι αλλο να ψάξω; Διαβασα σχεδον όλες τις αναρτήσεις σας και με βοήθησαν πολυ! Τα έγραψα ολα αυτα περισσότερο για να τα βγάλω απο μεσα μου! 

  Τι να πω κορίτσι και εσύ ταλεποριθικες πολύ. Εγώ ήθελα να πω για την κατιστερισι να βρεθεί δοτρια. Το πρώτο ραντεβού με την κλινική που αποφασίσαμε να κάνουμε την προσπάθεια ιταν το Ιανουάριο το ότι θα προχωρουσαμε τους ιπαμε μέσα Μαρτίου τέλει Απριλίου τελιοσαμε εξετάσεις και ότι άλλο μας ζιτισαν βάλαμε και σπέρμα κατάψυξη περνω από τότε cyclacur για να έχω σταθερο κύκλο και περιμένουμε να μας πάρουν να μας πουν πος βρέθηκε δοτρια. Ακόμα τίποτα. Στο τελευταίο ραντεβού που κάναμε μας ιπαν πος εμβρυομεταφορα θα κάνουμε τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου. Και εγώ πιστεύω πως είναι πολύς ο χρόνος ας ελπίζουμε πος ινε για καλό. 

Όσο αφορά τον μεγάλο γιατρό στην Αθήνα πιστεύω ότι εκεί πας όταν θες να παλεύεις με τα δικασου. Δεν πας εκεί για δανεικά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 29/6/2019 at 8:33 ΜΜ, angelica1 είπε:

Περίεργο πάντως εγώ και στης 5 κλινικές που πήγα και μηλησα παντού μου ιπαν τόσο + 500 για τα φάρμακα  . Ίσος πεζή ρόλο αν κάνεις την προσπάθεια με το γιατρό σου που απλά συνεργάζεται με την κλινική. 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΥΣΙ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΞΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΛΛΕΣ 2 ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΙΣ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ.

ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ 300 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ .  ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΥΤΟΑΝΩΣΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΕΙ 10-15 /100 ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΕΝΝΕΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ

 

 

Just now, ba_lily είπε:

  Τι να πω κορίτσι και εσύ ταλεποριθικες πολύ. Εγώ ήθελα να πω για την κατιστερισι να βρεθεί δοτρια. Το πρώτο ραντεβού με την κλινική που αποφασίσαμε να κάνουμε την προσπάθεια ιταν το Ιανουάριο το ότι θα προχωρουσαμε τους ιπαμε μέσα Μαρτίου τέλει Απριλίου τελιοσαμε εξετάσεις και ότι άλλο μας ζιτισαν βάλαμε και σπέρμα κατάψυξη περνω από τότε cyclacur για να έχω σταθερο κύκλο και περιμένουμε να μας πάρουν να μας πουν πος βρέθηκε δοτρια. Ακόμα τίποτα. Στο τελευταίο ραντεβού που κάναμε μας ιπαν πος εμβρυομεταφορα θα κάνουμε τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου. Και εγώ πιστεύω πως είναι πολύς ο χρόνος ας ελπίζουμε πος ινε για καλό. 

Όσο αφορά τον μεγάλο γιατρό στην Αθήνα πιστεύω ότι εκεί πας όταν θες να παλεύεις με τα δικασου. Δεν πας εκεί για δανεικά .

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΨΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ . ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΙΣ ΣΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Είμαι 48. Οπως όμως ειπε και ο γυναικολόγος μου το ενδομήτριο μου ειναι πολυ νεότερο.Δεν εχω καμια ασθένεια,οςες εξετάσεις εκανα τα τελευταία 3 χρονια ειναι όλες καλές. Ασε,στην Αθηνα δεν υπήρχε καμια ενημέρωση! Τελευταία στιγμή λιγο πριν την ετ έμαθα τον αριθμο των ωαρίων και των εμβρύων. Ουτε φωτό του υπερήχου μετα την ετ( ποιος με βεβαιώνει οτι όντως έβαλε κάτι;) Υπερβολές θα μου πεις αλλα τι να πω... Στη Θεσσαλονικη πολυ τυπικοί. Εκει έβαλαν βλαστοκυστες,μου έδειξαν πριν εικόνα μικροσκοπιου τα έμβρυα και πηρα φωτό υπερήχου.Καμια σχέση!

μωρε αγαπη μ έχεις κ συ τα δικιά σ...τι να σ πω....εγω τεοια αντιμετωπηση δεν βρηκα ....ευτθχως όλα βαίνουν καλώς....

όσο για την ηλικία σ ξερω κ εχω δει ετών  49 με δίδυμα είναι αυτή την στιγμή....

γνωρίζεις κ συ ότι είσαι οριακά για παιδι κ το ξέρεις κ συ.δεν σε προσβαλω μην με παρεξηγήσεις ....εννοειτε οτι εχεις δικαιωμα στην μητροτητα κ σε θαυμαζω γιαυτο ....μπραβο σ που δεν το βαζεις κατω....ανεξάρτητος ηλικίας ολες μας εχουνε το δικαίωμα αυτό...συνχαρητηρια για την τόλμη σ...

χαίρομαι που δεν έχεις κάτι κ είσαι καλά....

θες να πεις σε πιο κέντρο εισια στην Αθήνα???? σε πμ καλητερα ...Ίσως μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι....

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2019 at 1:53 ΠΜ, s@m. είπε:

Γεια σας κορίτσια, πρώτη φορά γράφω οπότε δεν τα ξέρω καλά όλα,

Να ευχηθώ οτι καλύτερο σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα  και σε αυτά που έχουν αγκαλιά τα παιδάκια τους και σε αυτά που τα έχουν στις κοιλίτσες τους και σε αυτά που προσπαθούν.

Έχω δια βασει ολα τα ηνυματα σας απο  την αρχη (μου πηρε μερες βεβαια ) και με συγκινησατε απιστευτα .

Γραφω κι εγω γιατι χρειαζομαι κι εγω την βοηθεια σας εχω κανει δυο εξωσωματικες μια την αθηνα σε γνωστο κεντρο οπου καταφεραμε να παρουμε 5 ωαρια απο τα οποια προχωρησαν μονο τα δυο που τα βαλαμε και πηραμε ενα τεραστιο 0 και μια στη θεσσαλονικη (μενω σε πολη κοντα στην Θεσσαλονικη) με συλογη οπου οταν τα αποψυξαμε καταφεραμε να εχουμε 3 βλατοκυστες που δεν νομιζω να ηταν αριστα οπου πηρα παλι ενα τεραστιο 0 Εγω ηδη απο τη δευτερη προπαθεια ηθελα να παω σε δανικά αλλα ογιατρος επεισε τον αντρα μου να παω σε συλογη . 

Ειμαι 38 χρονων και φλερταρω με ΠΩΑ γιατι στην τελεευταια φορα κατεβαζα μονο 3 καθε μηνα οπου το ενα ηταν παντα κυστικό.

 

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα δανεικα κοριτσια το ειχα αποδεχτει (δεν μου πηρε χρονο )

Να σας πω επισης οτι εχω ενα παιδι μετα απο αποβολες απλα θελουμε πολυ και ενα δευτερο . Απλα μαλλον θα ειναι και η τελευταια μας προπαθεια να του χαρισουμε ενα αδερφακι οποτε θελω πολυ να κανω πολυ προσεκτικες κινησεις . Θα ηθελα ενα κεντρο και γιατρο δεν με ενδιαφερει που (Αθηνα -Θεσσαλονικη -αλλου) που να τα παρουμε τα πραγματα και να τα αναλυσουμε Εχω μια εντυπωση οτι ισως εχω καποιο μικροβιο στην μητρα εχει κολλησει  εγκεφαλος μου εκει . Εκανα υστεροσκοπηση πριν την δευτερη εξωσωματικη αφαιρεσα πολυποδα αλλα δεν μου εκανε εξαιταση για μικροβιο. Τι εξέταση να κανω ?

Οσες εχετε πετυχει ηδη ας μου γραψουν τις εμπειριες τους απο τα κεντρα και τους γιατρους τους ποσο περιμεναν και αν ειναι δυνατον και το κοστος ακομα και με προωπικο μηνυμα οπως λετε εδω μεσα αν και καινουργια θα το βρω απλα πειτε οτι μου το στειλατε.

Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα 

Ευχομαι σε ολες μας καλη επιτυχια σας θαυμαζω ολες ειστε παρεα μου εδω και καιρο και ας μην το ξερετε.

 

 

Εγω μπορώ να σου πω για Θεσσαλονικη που εκανα 2 προσπάθειες με δανεικά που όμως δεν πέτυχαν.Αν θέλεις σου στελνω μηνυμα. Τις ίδιες απορίες εχω κι εγω για το ενδομήτριο! Τι εξετάσεις να κάνω; Τι αλλο να ψάξω;;;

On 29/6/2019 at 8:08 ΜΜ, angelica1 είπε:

Κορίτσια ερώτηση. Εσάς σας έχουν ζητήσει φάρμακα για την δοτρια από τη κλινική  η λευτα 

Σε κέντρο στη Θεσσαλονικη έπρεπε να αγοράσουμε τα φάρμακα για τη δοτρια(400-500 ευρω) ενώ στην Αθηνα ηταν μεσα στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Εγω μπορώ να σου πω για Θεσσαλονικη που εκανα 2 προσπάθειες με δανεικά που όμως δεν πέτυχαν.Αν θέλεις σου στελνω μηνυμα. Τις ίδιες απορίες εχω κι εγω για το ενδομήτριο! Τι εξετάσεις να κάνω; Τι αλλο να ψάξω;;;

Σε κέντρο στη Θεσσαλονικη έπρεπε να αγοράσουμε τα φάρμακα για τη δοτρια(400-500 ευρω) ενώ στην Αθηνα ηταν μεσα στην τιμή.

Καλημέρα , κ καλως ήρθες στο παρεάκι μας. θα ήθελα να σου πω , επειδή σου έχει μπει στο μυαλό για μικρόβιο, κ για να μην αγχώνεσαι, έχω μιλήσει με κορυφαίο γιατρό σε ενδοσκοπήσεις- υστεροσκοπήσεις κ μου είπε ότι η φλεγμονή ή λοίμωξη στο ενδομήτριο φαίνεται στην απλή υστεροσκόπηση. σε περίπτωση μικροβιου το ενδομήτριο έχει συγκεκριμένη όψη, έτσι ακριβώς μου είπε. Αν δούμε αυτή την όψη τότε προχωράμε σε βιοψία για να το επιβεβαιώσουμε κ να πάει σε ιστολογική για να βρεθει το μικρόβιο. Οπότε πρέπει να φύγει αυτό απ το μυαλό σου, εφόσον έχεις κάνει υστεροσκόπηση κ να εστιάσετε στα έμβρυα. Εκεί προφανώς βρίσκεται η απάντηση...Α, επίσης ψάξε κ αιματολογικά

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Εγω μπορώ να σου πω για Θεσσαλονικη που εκανα 2 προσπάθειες με δανεικά που όμως δεν πέτυχαν.Αν θέλεις σου στελνω μηνυμα. Τις ίδιες απορίες εχω κι εγω για το ενδομήτριο! Τι εξετάσεις να κάνω; Τι αλλο να ψάξω;;;

Σε κέντρο στη Θεσσαλονικη έπρεπε να αγοράσουμε τα φάρμακα για τη δοτρια(400-500 ευρω) ενώ στην Αθηνα ηταν μεσα στην τιμή.

Καλωσόρισες στην παρέα μας. Έχεις περάσει μεγάλο Γολγοθά και εσυ κορίτσι μου. Το σπερμα το έχετε κοιτάξει? Μου κάνει εντύπωση ότι με δυο διαφορετικές δοτριες δεν είχες κανενα θετικό αποτέλεσμα. Θα σου στείλω σε μήνυμα και το κέντρο που πηγα μήπως θέλεις να πάρεις μια γνώμη και από εκεί γιατί τον γιατρό τους τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

2 προσπάθειες με δανεικά

Καλημέρα και όλα να σου πάνε καλά από δω και πέρα. Συμφωνώ με την Μary H. Αν έχεις ψάξει και σπέρμα και αυτοάνοσα-θρομβοφιλίες μπορεί να μην χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο, να είναι η επόμενη φορά η τυχερή. Σου έχω στείλει κ μνμ. Ούτε εμένα μου ζήτησαν να αγοράσω φάρμακα, ρώτησαν μόνο αν είχα ήδη κάποια από πριν. Μου φαίνεται λιγάκι έξτρα ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εσεις που κανατε προσπαθεια στο Embryolab με γιατρο απο την κλινικη απο την στιγμη που δώσατε το οκ και σας ειπαν πως μπήκε σε λίστα αναμονής μετα απο ποσο καιρο κανατε την εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα , κ καλως ήρθες στο παρεάκι μας. θα ήθελα να σου πω , επειδή σου έχει μπει στο μυαλό για μικρόβιο, κ για να μην αγχώνεσαι, έχω μιλήσει με κορυφαίο γιατρό σε ενδοσκοπήσεις- υστεροσκοπήσεις κ μου είπε ότι η φλεγμονή ή λοίμωξη στο ενδομήτριο φαίνεται στην απλή υστεροσκόπηση. σε περίπτωση μικροβιου το ενδομήτριο έχει συγκεκριμένη όψη, έτσι ακριβώς μου είπε. Αν δούμε αυτή την όψη τότε προχωράμε σε βιοψία για να το επιβεβαιώσουμε κ να πάει σε ιστολογική για να βρεθει το μικρόβιο. Οπότε πρέπει να φύγει αυτό απ το μυαλό σου, εφόσον έχεις κάνει υστεροσκόπηση κ να εστιάσετε στα έμβρυα. Εκεί προφανώς βρίσκεται η απάντηση...Α, επίσης ψάξε κ αιματολογικά

Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Το σπερμα ειναι δότη,προσπαθώ μόνη μου,οποτε εκει δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Αιματολογικές οτι μου ζητήθηκε ηταν όλες Ενταξει. Αυτο που λες για μικρόβια στο ενδομήτριο εχεις δίκιο.Εχω μιλήσει και εχω ψάξει πολυ την βιβλιογραφία.Ο γυναικολόγος μου για παράδειγμα δεν πίστεψε ουτε στιγμή οτι ειχα χρονια ενδομητριτιδα.Τωρα τι να πω,στην υστεροσκοπηση που ηταν διαγνωστική αυτο έδειξε η βιοψία.Εχω πελαγώσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Το σπερμα ειναι δότη,προσπαθώ μόνη μου,οποτε εκει δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Αιματολογικές οτι μου ζητήθηκε ηταν όλες Ενταξει. Αυτο που λες για μικρόβια στο ενδομήτριο εχεις δίκιο.Εχω μιλήσει και εχω ψάξει πολυ την βιβλιογραφία.Ο γυναικολόγος μου για παράδειγμα δεν πίστεψε ουτε στιγμή οτι ειχα χρονια ενδομητριτιδα.Τωρα τι να πω,στην υστεροσκοπηση που ηταν διαγνωστική αυτο έδειξε η βιοψία.Εχω πελαγώσει.

Sorry, αυτή η απάντηση ήταν για τη S@m, σας μπέρδεψα ! 

Αυτό όμως το ποστ είναι για σενα Fleabag.

Ταλαιπωρήθηκες πολύ κ θεωρώ ότι τα χεις ψάξει όλα. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το πράγμα είναι πολυπαραγοντικό. Ακόμη κ να κάνουμε όλες τις εξετάσεις και να είναι λοα ρόδινα κ πάλι δεν υπάρχει εγγύηση. Ακόμη κ μια μικρή κοπέλα έχει πιθανότητες στην εξωσωματική το πολυ 40%. Είναι κ θέμα κ τύχης κ πιθανοτήτων. Μπορει δηλ στην επόμενη να πιάσεις. Είναι κ ο οργανισμός πώς θ α είναι εκείνη τη μέρα, ο συγχρονισμός εμβρύου - ενδομητρίου, οι ορμόνες εκείνη τη στιγμή , το άγχος, έχουν βρεί οτι ακόμη κ μορίδιο υπάρχει στη μήτρα γυναικών με επαναλαμβανόμενες αποτυχίες που εμποδίζει εμφύτευση. Οπότε φύγε απ το γιατρό της Αθήνας βρες εναν καλό γιατρό κ άσε το γιατρό , την τύχη κ το Θεό να βοηθήσουν!Πιστεύω ότι τίποτα οργανικό δεν έχεις

Just now, ba_lily είπε:

κοριτσια εσεις που κανατε προσπαθεια στο Embryolab με γιατρο απο την κλινικη απο την στιγμη που δώσατε το οκ και σας ειπαν πως μπήκε σε λίστα αναμονής μετα απο ποσο καιρο κανατε την εμβρυομεταφορα.

Μετά απο 6 μηνες μου βρηκαν δοτρια

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , masra είπε:

Καλημέρα και όλα να σου πάνε καλά από δω και πέρα. Συμφωνώ με την Μary H. Αν έχεις ψάξει και σπέρμα και αυτοάνοσα-θρομβοφιλίες μπορεί να μην χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο, να είναι η επόμενη φορά η τυχερή. Σου έχω στείλει κ μνμ. Ούτε εμένα μου ζήτησαν να αγοράσω φάρμακα, ρώτησαν μόνο αν είχα ήδη κάποια από πριν. Μου φαίνεται λιγάκι έξτρα ταλαιπωρία.

Εσύ κορίτσι τι κάνεις? πως παει η κυηση? Ολα καλά, ειδες υπέρηχο? Μη μας ξεχάσεις θέλουμε ενημέρωση μέχρι τη γεννα, χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εσύ κορίτσι τι κάνεις? πως παει η κυηση? Ολα καλά, ειδες υπέρηχο? Μη μας ξεχάσεις θέλουμε ενημέρωση μέχρι τη γεννα, χαχαχαχ

Καλά είμαι, αναρωτιέμαι πότε να φύγω από τη δουλειά, έμαθα χτες είμαι σαράντα ημερών, 5246 χοριακή, είδαμε τον εμβρυικό σάκο στον υπέρηχο κ ίσως υπάρχει κ δεύτερος, θα φανεί μετά από καμιά 10αριά μέρες. Μακάρι. Α και μετά τον δεύτερο υπέρηχο επιτρέπεται μπάνιο στη θάλασσα σε ώρες που δεν έχει πολύ ήλιο !!! Την ηλιοθεραπεία μου κόβουν μόνο, και δεν έχω κάνει ούτε ένα που κολυμπούσα Μάη με Δεκέμβρη.

Αν μου είχαν πει για τη δωρεά ωαρίων και με είχαν κατευθύνει σωστά από τα 38 μου που άρχισα να ψάχνομαι με τον άντρα μου, θα το χα κάνει τότε, ήδη η αμη μου ήταν χαμηλή 2 και κάτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, masra είπε:

Καλά είμαι, αναρωτιέμαι πότε να φύγω από τη δουλειά, έμαθα χτες είμαι σαράντα ημερών, 5246 χοριακή, είδαμε τον εμβρυικό σάκο στον υπέρηχο κ ίσως υπάρχει κ δεύτερος, θα φανεί μετά από καμιά 10αριά μέρες. Μακάρι. Α και μετά τον δεύτερο υπέρηχο επιτρέπεται μπάνιο στη θάλασσα σε ώρες που δεν έχει πολύ ήλιο !!! Την ηλιοθεραπεία μου κόβουν μόνο, και δεν έχω κάνει ούτε ένα που κολυμπούσα Μάη με Δεκέμβρη.

Mπράβο κοριτσακι ,ταλαιπωρηθηκες κ εσυ μεχρι το πολυποθητο κ όλα καλα. Είσαι κ εσυ στις περιπτώσεις με ανεξήγητες αποτυχίες αλλά τα ξεχναμε αυτά τωρα. Πρωι πρωι πετσετούλα κ στην παραλία . δεν πειράζει! Σταμάτα κ τη δουλεια μην το διακινδυνευεις!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλημέρα , κ καλως ήρθες στο παρεάκι μας. θα ήθελα να σου πω , επειδή σου έχει μπει στο μυαλό για μικρόβιο, κ για να μην αγχώνεσαι, έχω μιλήσει με κορυφαίο γιατρό σε ενδοσκοπήσεις- υστεροσκοπήσεις κ μου είπε ότι η φλεγμονή ή λοίμωξη στο ενδομήτριο φαίνεται στην απλή υστεροσκόπηση. σε περίπτωση μικροβιου το ενδομήτριο έχει συγκεκριμένη όψη, έτσι ακριβώς μου είπε. Αν δούμε αυτή την όψη τότε προχωράμε σε βιοψία για να το επιβεβαιώσουμε κ να πάει σε ιστολογική για να βρεθει το μικρόβιο. Οπότε πρέπει να φύγει αυτό απ το μυαλό σου, εφόσον έχεις κάνει υστεροσκόπηση κ να εστιάσετε στα έμβρυα. Εκεί προφανώς βρίσκεται η απάντηση...Α, επίσης ψάξε κ αιματολογικά

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση Μιλησα και με εναν καλο γυναικολογο που πηγα και μου ειπε πανω κατω το ιδιο . Μου ειπε οτι τα ωαρια μου δεν ειναι καλα πλέων. Το εχω παρει αποφαση θελω να συνεχισω με δανεικα αλλα επειδη τα δανεικα ειναι δανεικα (θελω να πω οτι δεν ειναι δικα μου) ψαχνω ενα κεντρο με οσο το δυνατον σχολαστικοτερο γιατρο και λυγοτερη αναμονη. Οποια κοπελα θελει ας μου τειλει και πμ. Masra μου σε ευχαριτω και εσενα παλι για τις πληροφοριες.:wub:

2 ώρες πρίν, masra είπε:

Καλά είμαι, αναρωτιέμαι πότε να φύγω από τη δουλειά, έμαθα χτες είμαι σαράντα ημερών, 5246 χοριακή, είδαμε τον εμβρυικό σάκο στον υπέρηχο κ ίσως υπάρχει κ δεύτερος, θα φανεί μετά από καμιά 10αριά μέρες. Μακάρι. Α και μετά τον δεύτερο υπέρηχο επιτρέπεται μπάνιο στη θάλασσα σε ώρες που δεν έχει πολύ ήλιο !!! Την ηλιοθεραπεία μου κόβουν μόνο, και δεν έχω κάνει ούτε ένα που κολυμπούσα Μάη με Δεκέμβρη.

Αν μου είχαν πει για τη δωρεά ωαρίων και με είχαν κατευθύνει σωστά από τα 38 μου που άρχισα να ψάχνομαι με τον άντρα μου, θα το χα κάνει τότε, ήδη η αμη μου ήταν χαμηλή 2 και κάτι...α

Τα ίδια έλεγα στα 36 μου με την ίδια αμη. Τζαμπα η ταλαιπωρία που έφαγα με τη συλλογή να παρει . Εφαγα ενα σκασμο ορμονες . Οταν η επιστημη λειτουργει υπερ της υγειας ειμαι παντα θετικη. Και εδω δημιουργει ζωη . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

κοριτσια εσεις που κανατε προσπαθεια στο Embryolab με γιατρο απο την κλινικη απο την στιγμη που δώσατε το οκ και σας ειπαν πως μπήκε σε λίστα αναμονής μετα απο ποσο καιρο κανατε την εμβρυομεταφορα.

στο γέννεσις 6 μήνες, μου είπαν ότι ήταν σημαντικό (όχι για ιατρικούς, για κοινωνικούς λόγους) να έχω ίδια ομάδα αίματος κ για αυτό άργησαν τόσο 0+

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...