Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχαχαχα βρες βρες άλλον....εμένα τ κάναμε τ πάντα....Από ακτίνες χ πέρασε....

Ετσι, έτσι να τους κάνουμε σκανάρισμα...μην πάρουμε σκάρτο πράγμα...αλλιώς back to mom:lol:


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Ετσι, έτσι να τους κάνουμε σκανάρισμα...μην πάρουμε σκάρτο πράγμα...αλλιώς back to mom:lol:

κανόνισε την πορεία μ τ ελέω  τ άντρα μ να μ δώσετε καλο πραμα κ συ κ η κοπέλα  αλλιως σε χωρίζω ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Οπότε έρχεσαι στα λόγια μου ότι ήταν θέμα εμβρύων, είχαν προφανώς θέματα κ η φύση δεν τα άφησε να   προχωρήσουν. Εχεις άλλα στην κατάψυξη? 

Τελικά διαβάζοντας κι άλλες ιστορίες εδώ σ αυτό το φόρουμ , συνειδητοποιώ ότι σε πολλές περιπτώσεις δανεικών έχουν θέμα τα έμβρυα, μπορεί κ στη δική μου περίπτωση. Τελικά διερωτώμαι, με τι κριτήριο γίνεται η επιλογή των δοτριών, σε τι εξετάσεις τις υποβάλλουν κ τι φαίνεται σ αυτές τις εξετάσεις ως προς την ποιότητα των ωαρίων? Γιατί υποτίθεται ότι πάμε στα δανεικά γιατί τα δικά μας ωάρια είναι γερασμένα , θα έχουμε αποτυχία εμφύτευσης, θα έχουμε παλίνδρομες , βιοχημικές κλπ. Εμένα με ΑΜΗ 0,70 αυτά μου είπαν. Αν είναι τα φτάνουμε στα ίδια αποτελέσματα, , με διπλάσιο οικονομικό κόστος ποιος ο λόγος? 

Φυσικά δε θέλω να αμφισβητήσω την αξία της μεθόδου όταν έχει δώσει μωρά σε πολλές κοπέλες απο εδώ μέσα, αλλά τι γίνεται? Οκ η τύχη, η γονιμότητα, το ενδομήτριο, οι ορμόνες, αλλά μήπως στο βωμό του κέρδους δεν γίνεται ενδελεχής έλεγχος στα ξένα ωάρια ή στο σπέρμα του συντρόφου μας?

Ειναι πολυ εύλογες αυτες οι απορίες.Ειδικα αν οι δοτριες δεν εχουν δικο τους παιδί πως ειναι τοςο σίγουρο οτι ειναι σούπερ; Μια φίλη μου που ζει στο εξωτερικό σε χώρα που δεν επιτρέπεται η εξωσωματική με δανεικά ωάρια πηγε σε μεγαλο κέντρο στην Πράγα.Εκει μετα απο 2 αποτυχίες της πρότειναν κρυοσυντηρημενο έμβρυο.Τι ειναι αυτο; Ηταν ενα ζευγάρι που χρειάστηκε δανεικά ωάρια ,έγινε η γονιμοποίηση είτε με σπερμα του άνδρα είτε με δότη και προέκυψαν πχ. 8 βλαστοκυστες. Έγινε ετ στη γυναίκα,πιάνει και γεννάει υγιέστατο παιδάκι! Η φίλη μου λοιπον εκανε ετ 2 απο αυτες τις βλαστοκυστες οι οποίες αποδεδειγμένα ειναι πολυ δυνατό «υλικό»! Με τη δεύτερη τέτοια προσπάθεια γέννησε στα 47 ενα αγοράκι. Βέβαια,ξερει,οτι κάπου στον κοσμο υπαρχει ενα ή κι αλλο παιδάκι με το ίδιο γενετικό υλικό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κανόνισε την πορεία μ τ ελέω  τ άντρα μ να μ δώσετε καλο πραμα κ συ κ η κοπέλα  αλλιως σε χωρίζω ....

Χααχαχαχαχ...τι να κάνουν οι έρμοι. Ενα πράγμα πρέπει να κάνουν κ αυτό με οπτικοακουστικό υλικό , και πάλι γκρινιάζουν ότι κουράστηκαν..Πφφ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Χααχαχαχαχ...τι να κάνουν οι έρμοι. Ενα πράγμα πρέπει να κάνουν κ αυτό με οπτικοακουστικό υλικό , και πάλι γκρινιάζουν ότι κουράστηκαν..Πφφ

αχ αχ κ πάλι αχ.....πήγαμε χτες να δώσει σπέρμα ο άντρας κ περιμέναμε 4 ώρες να τον φωνάξουν ...ουφ ουφ κ ουφ ήταν..όχι για να δεις τι τραβα με τ λεω....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fleabag είπε:

Ειναι πολυ εύλογες αυτες οι απορίες.Ειδικα αν οι δοτριες δεν εχουν δικο τους παιδί πως ειναι τοςο σίγουρο οτι ειναι σούπερ; Μια φίλη μου που ζει στο εξωτερικό σε χώρα που δεν επιτρέπεται η εξωσωματική με δανεικά ωάρια πηγε σε μεγαλο κέντρο στην Πράγα.Εκει μετα απο 2 αποτυχίες της πρότειναν κρυοσυντηρημενο έμβρυο.Τι ειναι αυτο; Ηταν ενα ζευγάρι που χρειάστηκε δανεικά ωάρια ,έγινε η γονιμοποίηση είτε με σπερμα του άνδρα είτε με δότη και προέκυψαν πχ. 8 βλαστοκυστες. Έγινε ετ στη γυναίκα,πιάνει και γεννάει υγιέστατο παιδάκι! Η φίλη μου λοιπον εκανε ετ 2 απο αυτες τις βλαστοκυστες οι οποίες αποδεδειγμένα ειναι πολυ δυνατό «υλικό»! Με τη δεύτερη τέτοια προσπάθεια γέννησε στα 47 ενα αγοράκι. Βέβαια,ξερει,οτι κάπου στον κοσμο υπαρχει ενα ή κι αλλο παιδάκι με το ίδιο γενετικό υλικό! 

Μπράβο στη φίλη σου ,  πολύ καλά έκανε. Κι εγώ το σκέφτηκα αν δεν πιάσω τώρα  είναι μια λύση, δοκιμασμένο υλικό κ πιο οικονομική λύση ...αν πείσω βέβαια το...κουρασμένο παλικάρι μου...


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπράβο στη φίλη σου ,  πολύ καλά έκανε. Κι εγώ το σκέφτηκα αν δεν πιάσω τώρα  είναι μια λύση, δοκιμασμένο υλικό κ πιο οικονομική λύση ...αν πείσω βέβαια το...κουρασμένο παλικάρι μου...

αέρα να τ κάνεις μην λιώσει κιολας.....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αχ αχ κ πάλι αχ.....πήγαμε χτες να δώσει σπέρμα ο άντρας κ περιμέναμε 4 ώρες να τον φωνάξουν ...ουφ ουφ κ ουφ ήταν..όχι για να δεις τι τραβα με τ λεω....

 

Χαχαχαχχαχ, νόμιζα 4 ώρες ήταν στο δωμάτιο με το οπτικοακουστικό υλικό:lol:

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αέρα να τ κάνεις μην λιώσει κιολας.....

Ασε όλο κουράστηκα λέει μ αυτές τις εξωσωματικές... σιγά λέω μη σκίσεις κανένα καλσόν...

Just now, Fleabag είπε:

Ειναι πολυ εύλογες αυτες οι απορίες.Ειδικα αν οι δοτριες δεν εχουν δικο τους παιδί πως ειναι τοςο σίγουρο οτι ειναι σούπερ; Μια φίλη μου που ζει στο εξωτερικό σε χώρα που δεν επιτρέπεται η εξωσωματική με δανεικά ωάρια πηγε σε μεγαλο κέντρο στην Πράγα.Εκει μετα απο 2 αποτυχίες της πρότειναν κρυοσυντηρημενο έμβρυο.Τι ειναι αυτο; Ηταν ενα ζευγάρι που χρειάστηκε δανεικά ωάρια ,έγινε η γονιμοποίηση είτε με σπερμα του άνδρα είτε με δότη και προέκυψαν πχ. 8 βλαστοκυστες. Έγινε ετ στη γυναίκα,πιάνει και γεννάει υγιέστατο παιδάκι! Η φίλη μου λοιπον εκανε ετ 2 απο αυτες τις βλαστοκυστες οι οποίες αποδεδειγμένα ειναι πολυ δυνατό «υλικό»! Με τη δεύτερη τέτοια προσπάθεια γέννησε στα 47 ενα αγοράκι. Βέβαια,ξερει,οτι κάπου στον κοσμο υπαρχει ενα ή κι αλλο παιδάκι με το ίδιο γενετικό υλικό! 

Η φίλη σου είχε αποτυχίες με δανεικά ωάρια γι αυτό κατέληξε στο δανεικό έμβρυο?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Χαχαχαχχαχ, νόμιζα 4 ώρες ήταν στο δωμάτιο με το οπτικοακουστικό υλικό:lol:

Ασε όλο κουράστηκα λέει μ αυτές τις εξωσωματικές... σιγά λέω μη σκίσεις κανένα καλσόν...

όχι καλε είχε δουλειά το κέντρο κ περιμέναμε κ τον γιατρο μ κιόλας κ μέχρι να κάνουμε κ την χαρτουρα πέρασε η ώρα....κ βαρέθηκε.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχαχαχα βρες βρες άλλον....εμένα τ κάναμε τ πάντα....Από ακτίνες χ πέρασε....

κανονικά έπρεπε να σ τα πουν αγαπη μ....Είσαι ευχαριστημένη από τον γιατρο σ,?? είχες 2 εμφυτεθσεις είδα..Πόσο είσαι???? κ γω πρωταρα εδώ είμαι σε λίγο καιρό θα βάλω τα μωράκια μ....

Ναι είμαι ευχαριστημένη...τι να πω ίσως να μου είπαν και να μην θυμάμαι;;2 όντως αλλά χωρίς αποτέλεσμα τελικα...ισως θα πρέπει να ψάξουμε και κάτι άλλο ξέρω και γω...είμαι 37...με το καλό γλυκιά μου και όλα καλά να πάνε σου εύχομαι.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Χαχαχαχχαχ, νόμιζα 4 ώρες ήταν στο δωμάτιο με το οπτικοακουστικό υλικό:lol:

Ασε όλο κουράστηκα λέει μ αυτές τις εξωσωματικές... σιγά λέω μη σκίσεις κανένα καλσόν...

χαχαχαχαχαχα που να τα τραβαγανε αυτοί όλα αυτά τα δικά μας....θα χαν σταματήσει την διαδικασία πριν καν ξεκινήσουν....

 

Just now, tzina_liana είπε:

Ναι είμαι ευχαριστημένη...τι να πω ίσως να μου είπαν και να μην θυμάμαι;;2 όντως αλλά χωρίς αποτέλεσμα τελικα...ισως θα πρέπει να ψάξουμε και κάτι άλλο ξέρω και γω...είμαι 37...με το καλό γλυκιά μου και όλα καλά να πάνε σου εύχομαι.!

κ γω 37 είμαι....χαίρομαι που εμπιστεύεσαι τον γιατρο σ...θα σ την βρει την άκρη μην ανχωνεσαι κ αυτή σ η φορά θα ναι η τελική...θα πιάσεις κ το όνειρο σ θα γίνει πραγματικό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ειναι πολυ εύλογες αυτες οι απορίες.Ειδικα αν οι δοτριες δεν εχουν δικο τους παιδί πως ειναι τοςο σίγουρο οτι ειναι σούπερ; Μια φίλη μου που ζει στο εξωτερικό σε χώρα που δεν επιτρέπεται η εξωσωματική με δανεικά ωάρια πηγε σε μεγαλο κέντρο στην Πράγα.Εκει μετα απο 2 αποτυχίες της πρότειναν κρυοσυντηρημενο έμβρυο.Τι ειναι αυτο; Ηταν ενα ζευγάρι που χρειάστηκε δανεικά ωάρια ,έγινε η γονιμοποίηση είτε με σπερμα του άνδρα είτε με δότη και προέκυψαν πχ. 8 βλαστοκυστες. Έγινε ετ στη γυναίκα,πιάνει και γεννάει υγιέστατο παιδάκι! Η φίλη μου λοιπον εκανε ετ 2 απο αυτες τις βλαστοκυστες οι οποίες αποδεδειγμένα ειναι πολυ δυνατό «υλικό»! Με τη δεύτερη τέτοια προσπάθεια γέννησε στα 47 ενα αγοράκι. Βέβαια,ξερει,οτι κάπου στον κοσμο υπαρχει ενα ή κι αλλο παιδάκι με το ίδιο γενετικό υλικό! 

Γίνεται αυτό και στην Ελλάδα;;;πρώτη φορά το ακουω...και αν ναι που και πόσο να κοστίζει άραγε;


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχαχα που να τα τραβαγανε αυτοί όλα αυτά τα δικά μας....θα χαν σταματήσει την διαδικασία πριν καν ξεκινήσουν....

 

Καλά στην ωοληψία θα σταματούσαν, τι τραβάμε Θεε μου, έχουμε τα ζόρια μας έχουμε κ τους ανυπόμονους. Αν μπορούσαν να τους φέρουμε έτοιμο μωρό θα κάνανε πάρτυ

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχαχα που να τα τραβαγανε αυτοί όλα αυτά τα δικά μας....θα χαν σταματήσει την διαδικασία πριν καν ξεκινήσουν....

 

κ γω 37 είμαι....χαίρομαι που εμπιστεύεσαι τον γιατρο σ...θα σ την βρει την άκρη μην ανχωνεσαι κ αυτή σ η φορά θα ναι η τελική...θα πιάσεις κ το όνειρο σ θα γίνει πραγματικό..

Μακάρι γιατί αλήθεια δεν έχω άλλο κουράγιο...έχω αλλά 3 στην κατάψυξη το οποίο σημαίνει 2 προσπάθειες ακόμα..μια με 2 και άλλη μια με 1.. αν δεν πετύχουν και αυτές τότε σίγουρα θα κοιτάξουμε το θέμα  υιοθεσίας..

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Γίνεται αυτό και στην Ελλάδα;;;πρώτη φορά το ακουω...και αν ναι που και πόσο να κοστίζει άραγε;

Γίνεται λέγεται δωρεά εμβρύου ή υιοθεσία εμβρύου. το κάνουν όλες οι κλινικές. Τιμές δεν ξέρω αλλά λένε ότι είναι πιο οικονομικό

Just now, tzina_liana είπε:

Μακάρι γιατί αλήθεια δεν έχω άλλο κουράγιο...έχω αλλά 3 στην κατάψυξη το οποίο σημαίνει 2 προσπάθειες ακόμα..μια με 2 και άλλη μια με 1.. αν δεν πετύχουν και αυτές τότε σίγουρα θα κοιτάξουμε το θέμα  υιοθεσίας..

Σορρυ, αλλά γαιτί δεν βάζετε κ τα 3 μαζί? Εφόσον δεν πήγαν καλά οι προηγούμενες?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...