Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Υπαρχει αυτη η δυνατότητα στην Ελλάδα;

Ναι,ειχε δοκιμάσει με την μέθοδο που κάνουν ολοι εδω.Ωαρια απο δοτρια.Αλλα και τα έμβρυα ειναι απο δοτρια,δεν ειναι απο ζευγάρια υπογόνιμα που τα κατάφεραν και τους έμειναν έμβρυα και τα δωρίζουν.

Δεν ξερω βρε κορίτσια αν απαντώ στο σωστό σημείο,λιγο μπερδεύτηκα.Ηθελα να πω οτι χτες που μιλησα με την συντονίστρια δανεικών στο κέντρο μου στηνΘεσσαλονικη και τις ελεγα για δανεικά έμβρυα απο τα οποια εχει προηγηθεί γεννα κλπ.,ή δεν κατάλαβε τι της ελεγα ή εκανε πως δεν κατάλαβε και μου έλεγε οτι αυτο δεν υπαρχει εδω γιατι η ελληνική νομοθεσία ειναι διαφορετική κλπ.Γι αυτο κι εγω το εκανα θεμα στο φόρουμ γιατι αυτη πολυ παράξενα μουντά έλεγε! Ή επειδη ειναι πιο οικονομικο καποια κέντρα δεν το προωθούν σαν λύση;

Nαι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην Ελλάδα, σε γνωστές κλινικές το αναφέρουν στο σάιτ τους, δεν ξέρω στη δικιά μας κλινική  κορίτσι μου αν το κάνουν . Δεν το΄έχω ρωτήσει. Πάντως αν σου περισσέψουν έμβρυα σε ρωτάνε, θες να τα δωρήσεις ή να τα δώσεις για έρευνα ή να τα καταστρέψεις. Εδώ σ αυτή την περίπτωση είναι από δότριες άρα με καλύτερες υποτίθεται πιθανότητες

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα βετεράνισσες μου,

μα όλους τους ρωτάνε, αλλά φυσικά δεν το προσφέρουν σαν ανοιχτή επιλογή, γιατί δεν τους συμφέρει οικονομικά. Κι εγώ το είχα σκεφτεί, αλλά τα κέντρα θέλουν να βγάλουν λεφτά από μας, όχι να μας χαρίσουν. Βέβαια, να το ζητάτε και μακάρι να το καταφέρετε, δεν θέλω να αποθαρρύνω, απλώς κρατώ μικρό καλάθι.

Σήμερα σταμάτησε το καφέ αίμα, αλλά κάθομαι σπίτι και ετοιμάζω διδακτορικό στην τεμπελιά, γιατί το 'χω πάρει από φόβο. Είμαι τυχερή στην πεθερά, μ' έχει του κουτιού. 

Επίσης, περιμένω αξιολόγηση Anti-Xa αντιδραστικότητας απ τον αιματολόγο μου, μια αιματολογική για να δει κατά πόσο οι ηπαρίνες που κάνω καλύπτουν τη θρομβοφιλία. Η χοριακή μου η τελευταία 15101, γενικά τη βρίσκω να τριπλασιάζεται στις 4 μέρες που τη μετράμε, καλά πάει η χοριακή, μου λέει ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena είπε:

Καλησπέρα βετεράνισσες μου,

μα όλους τους ρωτάνε, αλλά φυσικά δεν το προσφέρουν σαν ανοιχτή επιλογή, γιατί δεν τους συμφέρει οικονομικά. Κι εγώ το είχα σκεφτεί, αλλά τα κέντρα θέλουν να βγάλουν λεφτά από μας, όχι να μας χαρίσουν. Βέβαια, να το ζητάτε και μακάρι να το καταφέρετε, δεν θέλω να αποθαρρύνω, απλώς κρατώ μικρό καλάθι.

Σήμερα σταμάτησε το καφέ αίμα, αλλά κάθομαι σπίτι και ετοιμάζω διδακτορικό στην τεμπελιά, γιατί το 'χω πάρει από φόβο. Είμαι τυχερή στην πεθερά, μ' έχει του κουτιού. 

Επίσης, περιμένω αξιολόγηση Anti-Xa αντιδραστικότητας απ τον αιματολόγο μου, μια αιματολογική για να δει κατά πόσο οι ηπαρίνες που κάνω καλύπτουν τη θρομβοφιλία. Η χοριακή μου η τελευταία 15101, γενικά τη βρίσκω να τριπλασιάζεται στις 4 μέρες που τη μετράμε, καλά πάει η χοριακή, μου λέει ο γιατρός.

Σωστά τα λες, μη μας χασουν κ απο πελάτες...Ολα καλά κορίτσι εκμεταλεύσου την πεθερα, την τεμπελιά, το σύζυγο...γιατί μετα 'ερχεται αγώνας δρόμου

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Georgia1972 είπε:

Αγώνας δρόμου δεν θα πει τίποτα! Μαραθώνιος χωρίς τερματισμο θα ελεγα!!! Ειδικά κατά τον πρώτο χρόνο. 

Ωραίος μαραθώνιος όμως ,έτσι? Ειδικά ο δικός σου διπλός αγώνας δρόμου. Γεωργία, πες μας πως νιώθεις με τα μωρά σου. Τα συναισθήματά σου, πώς θα νιώσουμε αν ευοδώσει η προσπάθεια μας, νιώθεις περίεργα που το DNA είναι άλλο, τα νιώθεις πολύ δικά σου-αίμα σου, σου μοιάζουν, τι σας λένε...

On 6/7/2019 at 3:44 ΠΜ, Clue είπε:

Και στη δικιά μου κλινική στο χαρτί που είχα υπογράψει με ρωτάγανε τι θέλω να κάνω με τα έμβρυα που θα περισσέψουν. Βέβαια δεν έχουμε άλλα, οπότε δεν το πολυσκέφτηκα...

Εσύ κορίτσι τι κάνεις, πώς πάει τώρα με τη ζέστη όλα καλά? Τι είναι το μωράκι , κορίτσι ή αγόρι?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2019 at 7:15 ΜΜ, masra είπε:

εγώ περιμένοντας είχα απελπιστεί, έλεγα με κοροϊδεύουν, δεν μπορεί να αργούν τόσο. Να το πιστέψεις, καταρχήν, ότι είναι για καλό η αναμονή και όσο γίνεται κάνε κάποια προετοιμασία, μην την αφήσεις να σε εκνευρίζει και να σε απελπίζει σαν εμένα

Σήμερα είχα πρώτη φορά αίμα, τα χρειάστηκα. Ο γιατρός μου είπε να χτυπάω δυο ενέσεις αντί για μία προλουτέξ και να φύγω απ τη δουλειά άμεσα. Είναι όμως καφέ χρώμα και μου είπε και ότι δεν είναι ανησυχητικό προς το παρόν. Προσπαθώ να ηρεμήσω, γιατί ως τώρα δεν είχα δει σταγόνα. Χτες είχα τόση αγωνία πως θα πω στη δουλειά ότι θα φύγω σε καμιά βδομάδα, μετά από ένα σωρό συμβούλια με συγγενείς και φίλους το πήρα απόφαση να πάω αύριο με γλυκά και να τους πω ότι ξεκινάω άδεια στο τέλος της άλλης βδομάδας και τώρα πρέπει να φύγω άρον άρον. Πάνε τα γλυκά κ οι αποχαιρετισμοί, πάνε και τα αρχεία που ήθελα να περάσω σιγά σιγά Αν είναι αρχή αποβολής, δεν  έπρεπε να έχει και πόνο; ή δεν είναι απαραίτητο; 

Κορίτσι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι... Στο ίδιου κέντρο ήμαστε και εγώ τώρα είμαι στον 7ο μήνα κύησης... Και σκέψου ότι εγώ είχα μια τεράστια αποκόλληση και ήμουνα 15 μέρες στην κληνικη και όλο το πρώτο 3μηνο ξάπλα... Να κάνεις αυτό που σου λέει ο γιατρός γτ μάλλον έχουμε τον ίδιο. Βέβαια και εμένα για την δοτρια μου είχαν πει αναμονή 4-6 μήνες αλλά μέσα σε 20 μέρες με πήραν τηλ και μου είπαν ότι βρέθηκε δοτρια αλλά εγώ έχω το πιο κλασσικό αίμα στον κόσμο α+... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλά τι κάνετε ??????

Ειχα να μπω στο forum 3 μήνες περίπου ...... ελπίζω να το παλευετε και να είστε καλά ! 

Οι πιο παλιές ίσως να με θυμάστε . 

Είχα κάνει κι εγω εξωσωματική στο Medimall με δωρεά ωαρίων, με εμβρυα 3 ημερών εμεινα εγκυος αλλά 1 εβδομάδα μετά την αυχενική  σταμάτησε ο καρδιακός παλμός. Η εξέταση του εμβρύου δεν έδειξε κάτι αλλά ουτε και οι εξετάσεις καρυότυπου που καναμε εγω και ο αντρας μου . 

Πριν λίγες μέρες κάναμε 2η προσπάθεια με 2 βλαστοκύστες , σημερα έκανα την χοριακή και ΤΙΠΟΤΑ !!!! ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ !!!!!! 

Ο γιατρός μου δεν μου προτείνει ούτε εξτρα εξετάσεις ούτε τίποτα , απλά δεν έτυχε λέει ...

6.500€ η 1η προσπάθεια και 1300 η 2η . 

Τωρα αρχισαμε να κάνουμε κι άλλα τηλέφωνα γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε πάρει άλλες γνώμες. 

Θα ήθελα αν μπορείτε την συνδρομή σας. 

Εχουμε μιλήσει τηλεφωνικά με τον Γάτο (embio)  και με τον Ρώτα o οποίος λέει συνεργάζεται με τον Πάντο στο Γέννεσις . 

Ο Γάτος μας είπε 4.500 για την 1η προσπάθεια και ότι θα πάρουμε απο 8-14 ωάρια , και κάθε επόμενη προσπάθεια 700€

Ο Ρώτας μας είπε 4.000 για την 1η προσπάθεια και ότι θα πάρουμε απο 12-16 ωάρια , και κάθε επόμενη προσπάθεια 3000€. Ο Ρώτας είπε ότι πρέπει να εστιάσουμε σε μένα και να κάνουμε μια σειρά απο εξετάσεις. 

Θα κλείσουμε ραντεβού και στους 2 απο κοντά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη σας αν τους ξέρετε .... 

Καθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη. ! Αν ξέρετε και κάποιον άλλον που είναι καλός κατα την γνώμη σας .... 

Μένω Αθήνα ! 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων - Καλή δύναμη σε όλες !!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι. Λυπάμαι για την ατυχή έκβαση. η ιστορία σου μου θυμίζει λιγακι κ τη δική μου. Εφόσον το πρώτο εμβρυάκι έζησε μέχρι την 13η εβδομάδα τι εξετάσεις  έξτρανα κάνεις. Είχε να κάνει καθαρά με το έμβρυο. Εκτος αν έχεις θρομβοφιλία 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια μου καλά τι κάνετε ??????

Ειχα να μπω στο forum 3 μήνες περίπου ...... ελπίζω να το παλευετε και να είστε καλά ! 

Οι πιο παλιές ίσως να με θυμάστε . 

Είχα κάνει κι εγω εξωσωματική στο Medimall με δωρεά ωαρίων, με εμβρυα 3 ημερών εμεινα εγκυος αλλά 1 εβδομάδα μετά την αυχενική  σταμάτησε ο καρδιακός παλμός. Η εξέταση του εμβρύου δεν έδειξε κάτι αλλά ουτε και οι εξετάσεις καρυότυπου που καναμε εγω και ο αντρας μου . 

Πριν λίγες μέρες κάναμε 2η προσπάθεια με 2 βλαστοκύστες , σημερα έκανα την χοριακή και ΤΙΠΟΤΑ !!!! ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ !!!!!! 

Ο γιατρός μου δεν μου προτείνει ούτε εξτρα εξετάσεις ούτε τίποτα , απλά δεν έτυχε λέει ...

6.500€ η 1η προσπάθεια και 1300 η 2η . 

Τωρα αρχισαμε να κάνουμε κι άλλα τηλέφωνα γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε πάρει άλλες γνώμες. 

Θα ήθελα αν μπορείτε την συνδρομή σας. 

Εχουμε μιλήσει τηλεφωνικά με τον Γάτο (embio)  και με τον Ρώτα o οποίος λέει συνεργάζεται με τον Πάντο στο Γέννεσις . 

Ο Γάτος μας είπε 4.500 για την 1η προσπάθεια και ότι θα πάρουμε απο 8-14 ωάρια , και κάθε επόμενη προσπάθεια 700€

Ο Ρώτας μας είπε 4.000 για την 1η προσπάθεια και ότι θα πάρουμε απο 12-16 ωάρια , και κάθε επόμενη προσπάθεια 3000€. Ο Ρώτας είπε ότι πρέπει να εστιάσουμε σε μένα και να κάνουμε μια σειρά απο εξετάσεις. 

Θα κλείσουμε ραντεβού και στους 2 απο κοντά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη σας αν τους ξέρετε .... 

Καθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη. ! Αν ξέρετε και κάποιον άλλον που είναι καλός κατα την γνώμη σας .... 

Μένω Αθήνα ! 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων - Καλή δύναμη σε όλες !!!! 

Λυπάμαι γι αυτο που σας συνέβη, πολυ κρίμα μετα απο τοςο αγώνα.

Κανω προσπαθειες με δικά μου ωάρια επομενως ισως να ειναι και λιγο άσχετα αυτα που θα σου γράψω, αλλα θα στα γράψω.

 Την πρώτη μου εξωσωματική την εκανα στον Γατο, ο ίδιος ως γιατρος μου άρεσε πολυ αλλα η προσπαθεια μου ηταν τεράστια αποτυχία. Μου πηρε 17 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 4 μου ειπαν και τα έβαλαν και τα 4 δεύτερη μερα, γιατι δεν ηταν κατάλληλα να καταψυχουν... Ετών 34. Εχω κανει πολλές προσπαθειες απο τότε, τέτοιο χαμηλό σκορ γονιμοποίησης δεν ειχα ποτε και πάντα μου μένουν έμβρυα για κατάψυξη. Το καλο ενδεχόμενο ειναι να έχουν άθλιο εργαστηριο, το κακό ειναι να διέθεσαν αλλου τα ωάρια.

 Τωρα ειμαι στο Γεννεσις αλλα με αλλο γιατρο απο αυτόν που αναφέρεις. Εκεί υπάρχει μεγαλη κινητικότητα απ οτι αντιλαμβάνομαι με την δωρεά. Ειναι κάποιες κοπελίτσες που κυκλοφορούν ανα καιρούς τύπου φοιτήτριες. Εχω ομως την εντύπωση απ όσα εχω διαβάσει οτι δίνουν γύρω στα πέντε ωάρια σε καθε ενδιαφερόμενη και όχι όσα σου έταξαν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Λυπάμαι γι αυτο που σας συνέβη, πολυ κρίμα μετα απο τοςο αγώνα.

Κανω προσπαθειες με δικά μου ωάρια επομενως ισως να ειναι και λιγο άσχετα αυτα που θα σου γράψω, αλλα θα στα γράψω.

 Την πρώτη μου εξωσωματική την εκανα στον Γατο, ο ίδιος ως γιατρος μου άρεσε πολυ αλλα η προσπαθεια μου ηταν τεράστια αποτυχία. Μου πηρε 17 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 4 μου ειπαν και τα έβαλαν και τα 4 δεύτερη μερα, γιατι δεν ηταν κατάλληλα να καταψυχουν... Ετών 34. Εχω κανει πολλές προσπαθειες απο τότε, τέτοιο χαμηλό σκορ γονιμοποίησης δεν ειχα ποτε και πάντα μου μένουν έμβρυα για κατάψυξη. Το καλο ενδεχόμενο ειναι να έχουν άθλιο εργαστηριο, το κακό ειναι να διέθεσαν αλλου τα ωάρια.

 Τωρα ειμαι στο Γεννεσις αλλα με αλλο γιατρο απο αυτόν που αναφέρεις. Εκεί υπάρχει μεγαλη κινητικότητα απ οτι αντιλαμβάνομαι με την δωρεά. Ειναι κάποιες κοπελίτσες που κυκλοφορούν ανα καιρούς τύπου φοιτήτριες. Εχω ομως την εντύπωση απ όσα εχω διαβάσει οτι δίνουν γύρω στα πέντε ωάρια σε καθε ενδιαφερόμενη και όχι όσα σου έταξαν.

καντι μ πολυ πιθανό να τις λέει κ αλήθεια ο γιατρός για τα ωάρια...εμένα μ είπε από 10 έως 15 κ πήραμε 14....κ μάλιστα τα 12 γονοιμοποιηθηκαν  κιολας κ αύριο περιμένω πόσα θα είναι βλαστοκυστες....οπότε μάλλον λεω εγω σύμφωνα με τα δικά μ δεδομένα κ τα λεγόμενα τ δικού μ γιατρού ότι καλα τις είπε...μπορεί όμως να κάνω κ εγώ λάθος ακόμα....αλλα σε σένα τόσο είπε τόσα πηραμε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καντι μ πολυ πιθανό να τις λέει κ αλήθεια ο γιατρός για τα ωάρια...εμένα μ είπε από 10 έως 15 κ πήραμε 14....κ μάλιστα τα 12 γονοιμοποιηθηκαν  κιολας κ αύριο περιμένω πόσα θα είναι βλαστοκυστες....οπότε μάλλον λεω εγω σύμφωνα με τα δικά μ δεδομένα κ τα λεγόμενα τ δικού μ γιατρού ότι καλα τις είπε...μπορεί όμως να κάνω κ εγώ λάθος ακόμα....αλλα σε σένα τόσο είπε τόσα πηραμε

Σε ποιο κέντρο; Γιατι εγω γράφω για το συγκεκριμένο τι εχω διαβάσει τόσα χρόνια.

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καντι μ πολυ πιθανό να τις λέει κ αλήθεια ο γιατρός για τα ωάρια...εμένα μ είπε από 10 έως 15 κ πήραμε 14....κ μάλιστα τα 12 γονοιμοποιηθηκαν  κιολας κ αύριο περιμένω πόσα θα είναι βλαστοκυστες....οπότε μάλλον λεω εγω σύμφωνα με τα δικά μ δεδομένα κ τα λεγόμενα τ δικού μ γιατρού ότι καλα τις είπε...μπορεί όμως να κάνω κ εγώ λάθος ακόμα....αλλα σε σένα τόσο είπε τόσα πηραμε

Την τριτη μερα ποσα είχατε και με ποσες διαιρεσεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Σε ποιο κέντρο; Γιατι εγω γράφω για το συγκεκριμένο τι εχω διαβάσει τόσα χρόνια.

Την τριτη μερα ποσα είχατε και με ποσες διαιρεσεις;

ουπς δεν το δα αυτό αγαπη σορρυ ....νόμιζα ότι λέγεται για γενικά....στο μητερα είμαι εγώ....όλα έφτασαν 3 μέρα αύριο  θα ξέρω πόσα είναι 5ημερα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ουπς δεν το δα αυτό αγαπη σορρυ ....νόμιζα ότι λέγεται για γενικά....στο μητερα είμαι εγώ....όλα έφτασαν 3 μέρα αύριο  θα ξέρω πόσα είναι 5ημερα....

Μπραβο εξαιρετικό σκορ, πιστεύω θα εχεις 8-9 βλαστοκυστες! Να μας ενημερώσεις αυριο πρωί πρωί.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...