Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου όσες διαβάσετε το ποστ αυτό επειδή είμαι ένα παιδί που είχα άλλη βιολογική μαμά και μπαμπά και η μαμά μου γύρισε μια μέρα και μου είπε "πήγαινε εκεί που ανήκεις" όσο είναι μικρά τα παιδιά οι απαιτήσεις είναι μικρότερες όμως όταν μεγαλώσουν μην πείτε ποτέ στα παιδιά σας αυτή την φράση που μου είπε εμένα η δική μου μαμά βασανίστηκα και βασανιζομαι ακόμα με πολλά ψυχολογικά θέματα και η φράση της αυτή μου στοίχισε πολύ σαν να μην με αγάπησε ποτέ δεν θέλω να σας λυπησω ούτε να σας αποθαρρύνω θέλω απλά να σας μιλήσω σαν το μελλοντικό σας μωρό να το λατρέψετε και να πιστέψετε σε αυτό όσο τίποτα πιο ισχυρό στην γη αυτή είστε όλες μοναδικές και αξίζετε να γίνετε μανούλες όπως κάθε γυναίκα φυσικά. 

δεν είναι το ίδιο αυτό που πέρασες εσυ κ αυτό που λέμε εδώ....άλλο το κύτταρο κ άλλο αυτό που είπες....γιας μένα δεν έχουν καμία σχέση γιατι δεν υπαρχει ποτε πςριπτωση να βρει το παιδί μας το κύτταρο τ...δεν γίνεται αυτό....Όσο για σένα λυπηρό αυτό που σ είπε αλλά τώρα είσαι πολύ πιο δυνατή κ έχεις την δικιά σ οικογένεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου όσες διαβάσετε το ποστ αυτό επειδή είμαι ένα παιδί που είχα άλλη βιολογική μαμά και μπαμπά και η μαμά μου γύρισε μια μέρα και μου είπε "πήγαινε εκεί που ανήκεις" όσο είναι μικρά τα παιδιά οι απαιτήσεις είναι μικρότερες όμως όταν μεγαλώσουν μην πείτε ποτέ στα παιδιά σας αυτή την φράση που μου είπε εμένα η δική μου μαμά βασανίστηκα και βασανιζομαι ακόμα με πολλά ψυχολογικά θέματα και η φράση της αυτή μου στοίχισε πολύ σαν να μην με αγάπησε ποτέ δεν θέλω να σας λυπησω ούτε να σας αποθαρρύνω θέλω απλά να σας μιλήσω σαν το μελλοντικό σας μωρό να το λατρέψετε και να πιστέψετε σε αυτό όσο τίποτα πιο ισχυρό στην γη αυτή είστε όλες μοναδικές και αξίζετε να γίνετε μανούλες όπως κάθε γυναίκα φυσικά. 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ.....

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΓΕΓΩΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ , ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΝ ΗΣΟΥΝ . ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥΣ. ΠΟΣΟΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΞΕΣΤΟΜΙΖΟΥΝ ΑΝΟΜΟΛΟΓΗΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ????

 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiag είπε:

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ.....

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΓΕΓΩΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ , ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΝ ΗΣΟΥΝ . ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥΣ. ΠΟΣΟΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΞΕΣΤΟΜΙΖΟΥΝ ΑΝΟΜΟΛΟΓΗΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ????

 

Συμφωνω πολύ με οτι λες το να είσαι γονιός με δανεικά ωράρια δεν παύει το μωρο να είναι δικο σου γιατί είναι δικο σου απο εσενα τρέφεται και απο σένα παιρνει DNA τώρα αν κάποιος που το κάνει αυτό δεν είναι άξιος να το καταλάβει λυπάμαι αλλά είναι άξιος της μοίρας του εδώ μέσα ομως οι γυναίκες που κάνουν προσπάθεια με δανεικά ωράρια είναι γυναίκες θαυμασμού και παλεύουν και αυτές δεν ξέρουν ποσο δεν νομιζω ουτε κατα διάνοια να έλεγε κάποια αυτή την κουβέντα αύριο μεθαύριο στο παιδάκι της που τόσο πάσχισε να φέρει στον κόσμο οποίος γονιός ξεστομιζει αυτή την κουβέντα δεν χρειαζεται κάτι παραπανω να πω οπως είπα κριτής ας είναι ο Θεός 

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Διάβασα κ την άλλη κοπέλα που λέει για δεξιότητες κτλ των γονιών που κληρονομούνται...αχ κορίτσια ελεύθερου ανθρώπους με δική τους βούληση θέλουμε...εμείς στην οικογένεια παίζουμε όλοι μουσικά όργανα...της πήρα τα πάντα..ούτε να τα δει δε θέλει .κι εγώ κι ο άντρας μου είμαστε ήρεμοι ..εκείνη Ταρζάν...

Αν αναφέρεσαι σε μένα, δεν έχεις καταλάβει ότι λέμε περίπου το ίδιο πράγμα και επειδή δεν θέλω να παρεξηγούνται τα λόγια μου σου εξηγώ: Δεν εννοώ ότι ταυτίζομαι μαζί σου, αλλά ότι, πρώτον, τελικά δεν είναι το πιο σημαντικό αυτού του είδους η κληρονομικότητα και ότι δεν υπάρχει τρόπος κάτι τέτοιο να εξασφαλιστεί ούτως ή άλλως.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sophiag είπε:

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ.....

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΓΕΓΩΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ , ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΝ ΗΣΟΥΝ . ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥΣ. ΠΟΣΟΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕ ΞΕΣΤΟΜΙΖΟΥΝ ΑΝΟΜΟΛΟΓΗΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ????

 

Μου κοπανάει ακόμα και σήμερα ότι φταίνε τα "γονίδια" μου για τον χαρακτήρα μου και όχι η ίδια όπως ισχυρίζεται το ρίχνει στην βιολογία για να δικαιολόγησει τα τέρατα της όταν έφτασε στο σημείο να μου πει να φύγω από την οικογένεια μου αυτή που ήξερα σαν οικογένεια μου σίγουρα αυτό λέει πολλά και σίγουρα δεν με ένιωσε ποτέ παιδί της και είναι πολύ λυπηρό επίσης η μητέρα μου είναι ένα άτομο που υποβλήθηκε από τις πρώτες γυναίκες στις τότε τεχνικές υποβοηθουμένης αναπαραγωγής(δεκαετία 70-80) δεν ξέρω τελικά αν μπόρεσε να δει καθαρά ότι ήμουν και είμαι το παιδί της :(

  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Μου κοπανάει ακόμα και σήμερα ότι φταίνε τα "γονίδια" μου για τον χαρακτήρα μου και όχι η ίδια όπως ισχυρίζεται το ρίχνει στην βιολογία για να δικαιολόγησει τα τέρατα της όταν έφτασε στο σημείο να μου πει να φύγω από την οικογένεια μου αυτή που ήξερα σαν οικογένεια μου σίγουρα αυτό λέει πολλά και σίγουρα δεν με ένιωσε ποτέ παιδί της και είναι πολύ λυπηρό επίσης η μητέρα μου είναι ένα άτομο που υποβλήθηκε από τις πρώτες γυναίκες στις τότε τεχνικές υποβοηθουμένης αναπαραγωγής(δεκαετία 70-80) δεν ξέρω τελικά αν μπόρεσε να δει καθαρά ότι ήμουν και είμαι το παιδί της :(

ΜΕ ΠΟΝΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΓΡΑΨΕΣ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ, ΔΕ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΩΑΡΙΑ ΛΟΓΩ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ  ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ 2 ΛΥΣΕΙΣ ,  NA KANOYME ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΩΡΕΑ ΩΑΡΙΩΝ Η ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ. ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 2. ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ..... ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑΣ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΖΩΝΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΝΕΥΡΙΚΟ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ , ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΕΣ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ, ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ . ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ , ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΩΣΤΑ, ΟΧΙ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΟΛΥΨΑΧΝΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΞΙΩΣΗΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΗΞΕΡΑΝ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΘΕΛΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΑΚΟΜΑ, ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiag είπε:

ΜΕ ΠΟΝΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΓΡΑΨΕΣ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ, ΔΕ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΩΑΡΙΑ ΛΟΓΩ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ  ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ 2 ΛΥΣΕΙΣ ,  NA KANOYME ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΩΡΕΑ ΩΑΡΙΩΝ Η ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ. ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 2. ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ..... ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑΣ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΖΩΝΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΝΕΥΡΙΚΟ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ , ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΕΣ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ, ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ . ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ , ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΩΣΤΑ, ΟΧΙ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΟΛΥΨΑΧΝΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΞΙΩΣΗΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΗΞΕΡΑΝ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΘΕΛΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΑΚΟΜΑ, ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ θαυμάζω εσάς εδώ τις κοπέλες που το θέλετε τόσο πολύ και που θα το καταφέρετε αν δεν το έχετε καταφέρει ήδη εγώ έπεσα φαίνεται σε περίπτωση 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Αν αναφέρεσαι σε μένα, δεν έχεις καταλάβει ότι λέμε περίπου το ίδιο πράγμα και επειδή δεν θέλω να παρεξηγούνται τα λόγια μου σου εξηγώ: Δεν εννοώ ότι ταυτίζομαι μαζί σου, αλλά ότι, πρώτον, τελικά δεν είναι το πιο σημαντικό αυτού του είδους η κληρονομικότητα και ότι δεν υπάρχει τρόπος κάτι τέτοιο να εξασφαλιστεί ούτως ή άλλως.

 

σαν προσθηκη το εγραψα οχι ως διαφωνια.εννοειται οτι καταλαβα πως το λες...

Just now, boukitsa123 είπε:

Μου κοπανάει ακόμα και σήμερα ότι φταίνε τα "γονίδια" μου για τον χαρακτήρα μου και όχι η ίδια όπως ισχυρίζεται το ρίχνει στην βιολογία για να δικαιολόγησει τα τέρατα της όταν έφτασε στο σημείο να μου πει να φύγω από την οικογένεια μου αυτή που ήξερα σαν οικογένεια μου σίγουρα αυτό λέει πολλά και σίγουρα δεν με ένιωσε ποτέ παιδί της και είναι πολύ λυπηρό επίσης η μητέρα μου είναι ένα άτομο που υποβλήθηκε από τις πρώτες γυναίκες στις τότε τεχνικές υποβοηθουμένης αναπαραγωγής(δεκαετία 70-80) δεν ξέρω τελικά αν μπόρεσε να δει καθαρά ότι ήμουν και είμαι το παιδί της :(

θα σου μιλησω πολυ ειλικρινα...ως μανα πια...κοιτα μπροστα και λυσε αυτο το θεμα μεσα σου με τη βοηθεια ενος ειδικου...ειτε βιολογικοι γονεις ειτε οχι ειναι πολυ αυτοι που ρημαξαν υπογεια τις ζωες των παιδιων τους και πολλες φορες αυτο το ρημαδιο το επωμιστηκαν τα εγγονια τους.Στο διαταυτα η γυναικα αυτη ανηκει στην κατηγορια που εγραψα παραπανω οπως μας ειχε πει στα σεμιναρια γονεικοτητας η ψυχιατρος.Σε αυτες τις ελαχιστες που δεν αγαπησαν το παιδι του με ολο τους το ειναι..ειτε βιολογικο ειτε οχι...που εκαναν παιδια η εφεραν παιδια στη ζωη τους απο αλλους γονεις για καθαρα εγωιστικους λογους...Δε ξερω πως σε μεγαλωσε...ευχομαι με αγαπη(Ελενη εδω ειναι που σου εγραψα για το αν ειμαστε ικανοι και αξιοι θα φανει στο "χειροκροτημα" απο το παιδι μας).Ωστοσο καταλαβαινεις οτι ζεις σε ενα τοξικο περιβαλλον...δεν θα μπω στη διαδικασια πραγματικα να εξηγησουμε σε τι ποσοστο ειναι γενετικος η επικτητος ο χαρακτηρας μας...δεν αξιζει καν τον κοπο..λογω εργασιας διαβασα χρονια ολοκληρα παιδικη ψυχολογια.Θα σου πω μονο οτι το γεγονος οτι εξωτερικευεις δειχνει αφενος μια γυναικα πολυ δυνατη και αυτο θα το βρουν μπροστα σου τα παιδια σου ευτυχως και αφετερου μια γυναικα που αγαπαει τη μανα της..οπως το ακους...ο τροπος που γραφει μου δειχνει οτι εσυ εχεις συναισθηματα.Δοξα το θεο...κοριτσακι μου, ειτε υιοθετημενη ειτε οχι εισαι σε μια κατηγορια παιδιων που οι γονεις πληγωσαν.Και δεν εισαι η μονη.κοιτα μπροστα...δεν χρωστας σε κανεναν..τα παιδια μας δε μας χρωστανε το μεγαλωμα τους..εμεις το επιλεξαμε οχι εκεινα.ραγισε η καρδια μου με οσα διαβασα οτι ειπωθηκαν...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

σαν προσθηκη το εγραψα οχι ως διαφωνια.εννοειται οτι καταλαβα πως το λες...

θα σου μιλησω πολυ ειλικρινα...ως μανα πια...κοιτα μπροστα και λυσε αυτο το θεμα μεσα σου με τη βοηθεια ενος ειδικου...ειτε βιολογικοι γονεις ειτε οχι ειναι πολυ αυτοι που ρημαξαν υπογεια τις ζωες των παιδιων τους και πολλες φορες αυτο το ρημαδιο το επωμιστηκαν τα εγγονια τους.Στο διαταυτα η γυναικα αυτη ανηκει στην κατηγορια που εγραψα παραπανω οπως μας ειχε πει στα σεμιναρια γονεικοτητας η ψυχιατρος.Σε αυτες τις ελαχιστες που δεν αγαπησαν το παιδι του με ολο τους το ειναι..ειτε βιολογικο ειτε οχι...που εκαναν παιδια η εφεραν παιδια στη ζωη τους απο αλλους γονεις για καθαρα εγωιστικους λογους...Δε ξερω πως σε μεγαλωσε...ευχομαι με αγαπη(Ελενη εδω ειναι που σου εγραψα για το αν ειμαστε ικανοι και αξιοι θα φανει στο "χειροκροτημα" απο το παιδι μας).Ωστοσο καταλαβαινεις οτι ζεις σε ενα τοξικο περιβαλλον...δεν θα μπω στη διαδικασια πραγματικα να εξηγησουμε σε τι ποσοστο ειναι γενετικος η επικτητος ο χαρακτηρας μας...δεν αξιζει καν τον κοπο..λογω εργασιας διαβασα χρονια ολοκληρα παιδικη ψυχολογια.Θα σου πω μονο οτι το γεγονος οτι εξωτερικευεις δειχνει αφενος μια γυναικα πολυ δυνατη και αυτο θα το βρουν μπροστα σου τα παιδια σου ευτυχως και αφετερου μια γυναικα που αγαπαει τη μανα της..οπως το ακους...ο τροπος που γραφει μου δειχνει οτι εσυ εχεις συναισθηματα.Δοξα το θεο...κοριτσακι μου, ειτε υιοθετημενη ειτε οχι εισαι σε μια κατηγορια παιδιων που οι γονεις πληγωσαν.Και δεν εισαι η μονη.κοιτα μπροστα...δεν χρωστας σε κανεναν..τα παιδια μας δε μας χρωστανε το μεγαλωμα τους..εμεις το επιλεξαμε οχι εκεινα.ραγισε η καρδια μου με οσα διαβασα οτι ειπωθηκαν...

Η καταδίκη του παιδιού είναι να αγαπάει τους γονείς του δεν ξέρω αν την αγαπώ αλλά επειδή ήταν και είναι η μαμά μου ίσως περιμένω ακόμα ένα της σ'αγαπώ ειδικούς παρακολουθώ εδώ και καιρό και ειδικά αφότου έγινα μάνα οι μνήμες ξύπνησαν και τα λόγια της μαχαίρι σιγά σιγά θα μάθω να με συγχωρώ δεν φταίω εγώ αν δεν με αγάπησε ποτέ της βέβαια όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω η μάνα μου είναι μια άλλης εποχής γυναίκα ελπίζω οι σημερινές μαμάδες να μην της μοιάσουν σε τίποτα. 

Σε διαβάζω στο φόρουμ να χαίρεσαι το παιδάκι σου νησάκι μου. 

 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βλέπεις λοιπόν Ελένη;... Μπορεί κι εγώ να είχα ταλέντα, δεξιότητες και ικανότητες. Απλώς η μητέρα μου δεν ήθελε ποτέ να τα δει και να τα αποδεχτει! Δεν παίζει λοιπόν καθόλου ρόλο τι γονίδια κουβαλας, αλλά ποιος σε μεγαλώνει για να μπορέσει βγάλει στην επιφάνεια τα καλύτερα στοιχεία σου. Πίστεψέ με πως δεν θα είσαι καθόλου άχρηστη. Θα είσαι η πιο χρήσιμη και βασική παράμετρος στο μεγάλωμα ενός ισορροπημένου ανθρώπου!...

Alina φίλησέ μου το μπεμπακι σου και καλή σου δύναμη μανούλα! 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Georgia1972 από φάρμακα υπήρξα κι εγώ φαρμακείο δεν είχα περίοδο για 1 χρόνο ούτε θυμάμαι πόσα χάπια την μέρα έπαιρνα για να μην πονάει η ψυχή μου τώρα κάνω συνεδρίες με άλλη ψυχολόγο σταμάτησα την φαρμακευτική αγωγή η ουσία των όσων γράφεις είναι να τα αγαπάμε χωρίς κριτήρια χωρίς δικές μας ερμηνείες η διαφορά της δικής μου μαμάς ήταν ότι είχε κάνει ένα σωρό θεραπείες και ήθελε να κάνει παιδί δεν της προέκυψε αλλά από ότι φάνηκε στην πορεία ίσως ήταν ένα είδους στοίχημα για εκείνη και τίποτα πιο βαθύ

@alina80 δεν πειράζει γλυκιά μου για τον θηλασμό η αγάπη σου θα τον ανθίζει κάθε μέρα δεν αρνείται κανείς τα οφέλη του μητρικού γάλακτος αλλά αν είναι να θηλάζεις και μέσα σου να υποφέρεις είναι χειρότερο για το παιδί να σου ζήσει ο μπέμπης και τα λες πολύ καλά σε όσα αναφέρεις 

  • Μου αρέσει 6

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Η καταδίκη του παιδιού είναι να αγαπάει τους γονείς του δεν ξέρω αν την αγαπώ αλλά επειδή ήταν και είναι η μαμά μου ίσως περιμένω ακόμα ένα της σ'αγαπώ ειδικούς παρακολουθώ εδώ και καιρό και ειδικά αφότου έγινα μάνα οι μνήμες ξύπνησαν και τα λόγια της μαχαίρι σιγά σιγά θα μάθω να με συγχωρώ δεν φταίω εγώ αν δεν με αγάπησε ποτέ της βέβαια όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω η μάνα μου είναι μια άλλης εποχής γυναίκα ελπίζω οι σημερινές μαμάδες να μην της μοιάσουν σε τίποτα. 

Σε διαβάζω στο φόρουμ να χαίρεσαι το παιδάκι σου νησάκι μου. 

 

Χαίρομαι που βοηθάς τον εαυτό σου Είχα υπέροχα παιδικά χρόνια ωστόσο κ πάλι προσπαθώ να μην κάνω λάθη που έκανε η μητέρα μου.ουσα μόλις 21 είχε ήδη δύο παιδιά.Προχωρα μπροστά !! Το μέλλον είναι εκεί κ έχει όνομα..του παιδιού σου..γεύση των φιλιών του και χρώμα των ματιών του....ειλικρινά δε σου αξίζει να σπαταλάς περισσότερο χρόνο από ότι μια συνεδρία! Να χαιρόμαστε τα παιδιά μας όλες κ όσες έχουμε κ να γεμίσει τόσα κι άλλα τόσα το φόρουμ//! Ειλικρινά με συγκινησαν τα ποστ σου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...