Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Kαλημέρα στις όμορφες νυν και μέλλουσες μανούλες, από την βροχερή Θεσσαλονίκη. Ο καιρός θυμίζει φθινόπωρο και δυστυχώς αυτή την Κυριακή δεν θα μπορέσουμε να φύγουμε στην όμορφη Χαλκιδική για μπάνιο, μετά τη θεομηνία που έπληξε την περιοχή μας. Διάβασα με προσοχή τα συγκινητικά ποστ που ανεβάσατε. Θα ήθελα να προσθέσω κάποιες σκέψεις που βάλαμε κάτω και αναλύσαμε με την ψυχολόγο μου. Γεννήθηκα μετά από 5 χρόνια προσπαθειών, οι γονείς μου προσπαθούσαν για δεύτερο παιδί και δεν μπορούσαν . Μεσολάβησε μία αποβολή. Οι γονείς μου με έταξαν στην Παναγία της Τήνου με την υπόσχεση ότι αν το πολυπόθητο παιδί έρθει θα του δώσουν το όνομά της. Ετσι κι έγινε και βαφτίστηκα εκεί. Η ψυχολόγος μου ανέφερε ότι οι νέες έρευνες λένε ότι το παιδί παίρνει ενέργεια από τη στιγμή της σύλληψης και μέσα στην κοιλιά της κυοφορούσας γυναίκας. Αυτή η ενέργεια αν είναι θετική θα δώσει στο παιδί την ώθηση και την ασφάλεια να προχωρήσει στη ζωή του με ισορροπία και αγάπη. Αν είναι αρνητική το αντίθετο. Εγώ μου είπε ήμουν ένα επιθυμητό παιδί , με θετική ενέργεια , προσμονή και αγάπη που συνεχίστηκε και στην υπόλοιπη ζωή μου. Οι γονείς μου με στήριζαν και με στηρίζουν παντού και έχω πάρει πολύ αγάπη. Ετσι μου λέει εξηγείται το ότι έχω αυτοεκτίμηση, ότι διεκδικώ, ότι έχω πείσμα και δύναμη μέσα μου. Οπότε τα εμβρυάκια αυτή τη στιγμή έχουν την αγάπη μας και τη θετική μας ενέργεια και το παλεύουν. Αυτά όλα επίσης τα αναφέρω και για τις εγκυούλες του φόρουμ αλλά και τις ήδη μανούλες. Είναι πολύ σημαντικά τα συναισθήματά σας από τη στιγμή της εμφύτευσης μέχρι και τα πρώτα αλλά και τα επόμενα χρόνια της ζωής των παιδιών σας για να αναπτύξουν την προσωπικότητά τους και να αναδείξουν τα ταλέντα τους , να αυτονομηθούν  και να επιβιώσουν σε έναν δύσκολο και απαιτητικό κόσμο...

  • Μου αρέσει 11

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Την Παρασκευή ακούσαμε παλμούς, στον υπέρηχο όλα καλά κ ένας δεύτερος σάκος που δεν αναπτύσσεται κανονικά, χιλιοστών κ αυτός. Σήμερα ξαφνικά να μου έχει κοπεί η όρεξη κ η διάθεση να σηκωθώ απ το κρεβάτι, ούτε φαί δεν έκανα κ το βράδυ αργά αίμα κόκκινο σαν πρώτη μέρα περιόδου με κομμάτια σκούρα. Πάω αύριο να κάνω καμιά εξέταση να δω τι γίνεται. Πόνους έντονους δεν έχω, κάτι ψιλοενοχλήσεις που δεν είμαι σίγουρη ότι διαφέρουν από άλλες μέρες. Θα δούμε αύριο, αλλά νομίζω μάλλον έφυγε το μπεμπάκι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, solena73 είπε:

Την Παρασκευή ακούσαμε παλμούς, στον υπέρηχο όλα καλά κ ένας δεύτερος σάκος που δεν αναπτύσσεται κανονικά, χιλιοστών κ αυτός. Σήμερα ξαφνικά να μου έχει κοπεί η όρεξη κ η διάθεση να σηκωθώ απ το κρεβάτι, ούτε φαί δεν έκανα κ το βράδυ αργά αίμα κόκκινο σαν πρώτη μέρα περιόδου με κομμάτια σκούρα. Πάω αύριο να κάνω καμιά εξέταση να δω τι γίνεται. Πόνους έντονους δεν έχω, κάτι ψιλοενοχλήσεις που δεν είμαι σίγουρη ότι διαφέρουν από άλλες μέρες. Θα δούμε αύριο, αλλά νομίζω μάλλον έφυγε το μπεμπάκι.

μαλλον ειναι ο δευτερος σακος που δεν αναπτυσοταν καλα μην ανησυχεις το πιο πιθανο αυτο να ηταν. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα μέρες να σας διαβάσω αλλά συγκινήθηκα με πολλά από όσα έχουν γραφτεί. Σχετικά με το θέμα δωρεάς πόσες φορές και να το συζητησουμε πάντα θα υπάρχουν δισταγμοί και δεύτερες σκέψεις στα κοριτσια που καλούνται να πάρουν μια απόφαση. Δεν θυμάμαι ποια το έγραψε αλλά συμφωνω απόλυτα. Δεν είναι η δωρεά για όλους,όπως δεν είναι η υιοθεσια ή η εξωσωματικη για όλους. Το κάθε ζευγάρι είναι ξεχωριστό. Έχει δικές του πεποιθήσεις αλλά κυρίως διαφορετικές αντοχές, θέλω και δυνατότητες. Γράφω τις δυνατότητες γιατί κακά τα ψέματα εάν δεν υπάρχει και το οικονομικό να υποστηρίξει μια τέτοια επιλογή δυστυχώς δεν μπορείς να προχωρήσεις. Οι οικογένειες φτιάχνονται με πολλούς τρόπους πλέον, γκρεμίζονται όμως με έναν, την έλλειψη αγάπης και κατανόησης. Τα παιδιά όλου του κόσμου είναι παιδιά μας, στα δικά μας απλά έχουμε τη δυνατότητα και την ευθύνη να τα μεγαλώσουμε για να γίνουν άνθρωποι που θα μπορούν να ανταπεξέλθουν στις δυσκολίες που θα βρεθούν μπροστά τους. Έχοντας γίνει πλέον μητέρα ανακαλύπτω πηγές αγάπης και τρυφερότητας που δεν ήξερα ότι έχω μέσα μου. Ένα βλέμμα από τη Μπέμπα μου και τα αλλάζει όλα. Σίγουρα υπάρχουν και κακές μητέρες και κακοί πατέρες. Ας μη στεκόμαστε στις εξαιρέσεις. Ωαρια χάνουμε κάθε μήνα με την περίοδο μας, εν δυνάμει θα μπορούσαν να γίνουν παιδιά. Δεν υπήρξαν οι κατάλληλες συνθήκες απλά.Ένα κύτταρο είναι μόνο μέσα στα δισεκατομμύρια που έχει ο άνθρωπος. Το ένα κύτταρο θα καθορίσει την πορεία και την εξέλιξη του ανθρώπου? Και η επίδραση του περιβάλλοντος? Προσπαθούμε να δώσουμε απαντήσεις σε θέματα που ακόμη και η επιστήμη δεν έχει πλήρως διαλευκάνει. Αγάπη έχετε να δώσετε? Αυτό είναι το κίνητρο και η δύναμη για να αντέξεις όποια επιλογή και εάν ο καθένας επιλέξει. 

  • Μου αρέσει 14

preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Την Παρασκευή ακούσαμε παλμούς, στον υπέρηχο όλα καλά κ ένας δεύτερος σάκος που δεν αναπτύσσεται κανονικά, χιλιοστών κ αυτός. Σήμερα ξαφνικά να μου έχει κοπεί η όρεξη κ η διάθεση να σηκωθώ απ το κρεβάτι, ούτε φαί δεν έκανα κ το βράδυ αργά αίμα κόκκινο σαν πρώτη μέρα περιόδου με κομμάτια σκούρα. Πάω αύριο να κάνω καμιά εξέταση να δω τι γίνεται. Πόνους έντονους δεν έχω, κάτι ψιλοενοχλήσεις που δεν είμαι σίγουρη ότι διαφέρουν από άλλες μέρες. Θα δούμε αύριο, αλλά νομίζω μάλλον έφυγε το μπεμπάκι.

Μάλλον είναι το δεύτερο μπεμπάκι, που δεν αναπτυσσόταν σωστά. Το καλό είναι ότι είναι μια χαρά το πρώτο

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

μαλλον ειναι ο δευτερος σακος που δεν αναπτυσοταν καλα μην ανησυχεις το πιο πιθανο αυτο να ηταν. 

 

πρίν από 3 λεπτά , Mary H είπε:

Μάλλον είναι το δεύτερο μπεμπάκι, που δεν αναπτυσσόταν σωστά. Το καλό είναι ότι είναι μια χαρά το πρώτο

Πώς το ξέρατε κορίτσια από πριν ; Όλη νύχτα μάτι δεν έκλεισα. Ο άντρας μου πάτησε ένα βρίσιμο (όχι σε μένα), είπε ότι θα είναι το δεύτερο έμβρυο και άρχισε να ροχαλίζει. Αυτό μου είπε κ ο γιατρός, ούτε αίμα δεν μ έβαλε να δώσω, στον υπέρηχο φαινόταν μια χαρά το μπεμπάκι κ έλειπε ο δεύτερος σάκος. Ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε. Δεν είχα προσωπική εμπειρία αποβολής, μια βιοχημική μόνο κ πολλές αποτυχίες στις εξωσωματικές κ σ όλες τις προσπάθειες για σύλληψη. Η σκέψη ότι δεν μπορώ να κάνω παιδί έρχεται πρώτη πρώτη, παρόλα όσα μου έχετε πει για αίμα κ συνέχιση κύησης. Να μοιραστώ κ κάτι πιο ευαίσθητο, μήπως έχει συμβεί σ άλλη. Χτες που δεν ήξερα τι συμβαίνει κ η διάθεση μ ήταν βαριά, δεν ήθελα να σηκωθώ κλπ παράλληλα είχα ξαφνικά τρελή ερωτική διάθεση που ξέρω ότι απαγορεύεται ακόμη.

 

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Δεν είναι η δωρεά για όλους,όπως δεν είναι... τίποτα για όλους

Ο κάθε άνθρωπος διαφέρει ως προς τις αξίες, το χαρακτήρα, τις αντοχές, τα μέσα, τη στήριξη κλπ για αυτό και όλες οι απαντήσεις έχουν νόημα και όλες οι αποφάσεις που καταλήγει κανείς ώστε να είναι στη μεγαλύτερη δυνατή αρμονία και συμφωνία με τον εαυτό του και το ταίρι του είναι οκ. Για αυτό δεν έχει νόημα να προτρέπει κανείς τον άλλον να κάνει έτσι ή αλλιώς, δεν υπάρχει λάθος κ σωστό, πολλά μπορεί να είναι σωστά ανάλογα την οπτική και τον τρόπο που έχει ο κάτοχός της να την υποστηρίξει. 

Μου άρεσε ο τρόπος που μίλησες κ εσύ για το θέμα, οι περιγραφές σου για το ωάριο, το πώς χάνονται, την αγάπη. Πολλές οι θεωρίες για τους καλούς κ κακούς γονιούς, να επαναλάβω κ εγώ τον «good enough mother/father» τον αρκετά καλό γονιό, καθώς καλοί κ κακοί μπορεί να είμαστε όλοι, ζητούμενο είναι να δίνουμε το καλύτερο που μπορούμε κάθε φορά, να προσφέρουμε μια βάση να έχει τη δυνατότητα πάνω της να χτίσει το παιδί τον εαυτό του.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

 

Πώς το ξέρατε κορίτσια από πριν ; Όλη νύχτα μάτι δεν έκλεισα. Ο άντρας μου πάτησε ένα βρίσιμο (όχι σε μένα), είπε ότι θα είναι το δεύτερο έμβρυο και άρχισε να ροχαλίζει. Αυτό μου είπε κ ο γιατρός, ούτε αίμα δεν μ έβαλε να δώσω, στον υπέρηχο φαινόταν μια χαρά το μπεμπάκι κ έλειπε ο δεύτερος σάκος. Ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε. 

 

ο κάθε άνθρωπος διαφέρει ως προς τις αξίες, το χαρακτήρα, τις αντοχές, τα μέσα, τη στήριξη κλπ για αυτό και όλες οι απαντήσεις έχουν νόημα και όλες οι αποφάσεις που καταλήγει κανείς ώστε να είναι στη μεγαλύτερη δυνατή αρμονία και συμφωνία με τον εαυτό του και το ταίρι του είναι οκ. Για αυτό δεν έχει νόημα να προτρέπει κανείς τον άλλον να κάνει έτσι ή αλλιώς, δεν υπάρχει λάθος κ σωστό, όλα μπορεί να είναι σωστά ανάλογα την οπτική και τον τρόπο που έχει ο κάτοχος της να την υποστηρίξει. Μου άρεσε και ο τρόπος που μίλησες για το θέμα, οι περιγραφές σου για το ωάριο, το πώς χάνονται, την αγάπη.

Εφόσον δεν αναπτυσσόταν σωστά πήγαινε για αποβολή , έπρεπε να στο πει ο γιατρός να το περιμένεις για να μην τρομάξεις γιατί κουβαλάς κι άλλη ζωούλα μέσα σου

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

 

Πώς το ξέρατε κορίτσια από πριν ; Όλη νύχτα μάτι δεν έκλεισα. Ο άντρας μου πάτησε ένα βρίσιμο (όχι σε μένα), είπε ότι θα είναι το δεύτερο έμβρυο και άρχισε να ροχαλίζει. Αυτό μου είπε κ ο γιατρός, ούτε αίμα δεν μ έβαλε να δώσω, στον υπέρηχο φαινόταν μια χαρά το μπεμπάκι κ έλειπε ο δεύτερος σάκος. Ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε. Δεν είχα προσωπική εμπειρία αποβολής, μια βιοχημική μόνο κ πολλές αποτυχίες στις εξωσωματικές κ σ όλες τις προσπάθειες για σύλληψη. Η σκέψη ότι δεν μπορώ να κάνω παιδί έρχεται πρώτη πρώτη, παρόλα όσα μου έχετε πει για αίμα κ συνέχιση κύησης. Να μοιραστώ κ κάτι πιο ευαίσθητο, μήπως έχει συμβεί σ άλλη. Χτες που δεν ήξερα τι συμβαίνει κ η διάθεση μ ήταν βαριά, δεν ήθελα να σηκωθώ κλπ παράλληλα είχα ξαφνικά τρελή ερωτική διάθεση που ξέρω ότι απαγορεύεται ακόμη.

 

Ο κάθε άνθρωπος διαφέρει ως προς τις αξίες, το χαρακτήρα, τις αντοχές, τα μέσα, τη στήριξη κλπ για αυτό και όλες οι απαντήσεις έχουν νόημα και όλες οι αποφάσεις που καταλήγει κανείς ώστε να είναι στη μεγαλύτερη δυνατή αρμονία και συμφωνία με τον εαυτό του και το ταίρι του είναι οκ. Για αυτό δεν έχει νόημα να προτρέπει κανείς τον άλλον να κάνει έτσι ή αλλιώς, δεν υπάρχει λάθος κ σωστό, πολλά μπορεί να είναι σωστά ανάλογα την οπτική και τον τρόπο που έχει ο κάτοχος της να την υποστηρίξει. 

Μου άρεσε ο τρόπος που μίλησες κ εσύ για το θέμα, οι περιγραφές σου για το ωάριο, το πώς χάνονται, την αγάπη. Πολλές οι θεωρίες για τους καλούς κ κακούς γονιούς, να επαναλάβω κ εγώ τον «good enough mother/father» τον αρκετά καλό γονιό, καθώς καλοί κ κακοί μπορεί να είμαστε όλοι, ζητούμενο είναι να δίνουμε το καλύτερο που μπορούμε κάθε φορά, να προσφέρουμε μια βάση να έχει τη δυνατότητα πάνω της να χτίσει το παιδί τον εαυτό του.

ε ναι επρεπε να στο πει ο γιατρος να περιμενεις αιμα κ να μην ανχωθεις ξεχνιουνται κ οι γιατροι κ λενε μονο τα βασικα! αντε μια.χαρα να εχεις καλη εγκυμοσυνη κ να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Την Παρασκευή ακούσαμε παλμούς, στον υπέρηχο όλα καλά κ ένας δεύτερος σάκος που δεν αναπτύσσεται κανονικά, χιλιοστών κ αυτός. Σήμερα ξαφνικά να μου έχει κοπεί η όρεξη κ η διάθεση να σηκωθώ απ το κρεβάτι, ούτε φαί δεν έκανα κ το βράδυ αργά αίμα κόκκινο σαν πρώτη μέρα περιόδου με κομμάτια σκούρα. Πάω αύριο να κάνω καμιά εξέταση να δω τι γίνεται. Πόνους έντονους δεν έχω, κάτι ψιλοενοχλήσεις που δεν είμαι σίγουρη ότι διαφέρουν από άλλες μέρες. Θα δούμε αύριο, αλλά νομίζω μάλλον έφυγε το μπεμπάκι.

Αχ βρε κορίτσι,διαβασα την σημείωση σου πρωί πρωί και μην έχοντας κι εγω εμπειρια,κατα στεναχωρέθηκα,όλη μερα μετα δεν ειχα ιντερνετ και τωρα πιυ διαβάζω οτι ολα πάνε καλα πολυ χαρηκα! :-) 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Αχ βρε κορίτσι,διαβασα την σημείωση σου πρωί πρωί και μην έχοντας κι εγω εμπειρια,κατα στεναχωρέθηκα,όλη μερα μετα δεν ειχα ιντερνετ και τωρα πιυ διαβάζω οτι ολα πάνε καλα πολυ χαρηκα! :-) 

Με συγχωρείς πολύ που σε στενοχώρησα, λέω όμως δυο φορές ότι δεν ξέρω σίγουρα και θα δείξουν οι εξετάσεις.  Φιλί :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Επιτέλους μετά από 3 επισκέψεις ολοκληρώσαμε τη β επιπέδου και είναι όλα καλά με το μπεμπάκι μας!!!

On 7/15/2019 at 8:10 PM, linaa said:

ε ναι επρεπε να στο πει ο γιατρος να περιμενεις αιμα κ να μην ανχωθεις ξεχνιουνται κ οι γιατροι κ λενε μονο τα βασικα! αντε μια.χαρα να εχεις καλη εγκυμοσυνη κ να πανε ολα καλα!

 

On 7/15/2019 at 6:20 PM, Mary H said:

Εφόσον δεν αναπτυσσόταν σωστά πήγαινε για αποβολή , έπρεπε να στο πει ο γιατρός να το περιμένεις για να μην τρομάξεις γιατί κουβαλάς κι άλλη ζωούλα μέσα σου

Μπορεί να μην της το είπε ο γιατρός γιατί δεν είναι απαραίτητο ότι θα υπάρχει αίμα. Εμένα το δεύτερο απορροφήθηκε και δεν είδα καθόλου αίμα ενώ είχαμε δει ένα μικρούλι σάκο.

@solena73 να χαλαρώσεις όσο μπορείς και να προσπαθήσεις να μη σκέφτεσαι πάντα το χειρότερο! Είναι δύσκολο όταν γίνεται μεγάλος αγώνας για να τα καταφέρεις. Κι εγώ τώρα στους 5.5 μήνες αρχίζω να σκέφτομαι ότι τελικά μπορεί και να πάνε όλα καλά...Εύχομαι να κρατηθεί γερά και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μ....ειμαι στην τελικη ευθεία 30 τ μήνα υποδέχομαι τα όμορφα παιδάκια μ.....πρώτη φορά με δανεικά κ εγώ.....ειμαι πολυ ενθουσιασμένη κ ευγνώμων ταυτόχρονα γι'αυτή την κοπέλα που με βοήθησε να γίνω κ γω μαμά.....

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ....ειμαι στην τελικη ευθεία 30 τ μήνα υποδέχομαι τα όμορφα παιδάκια μ.....πρώτη φορά με δανεικά κ εγώ.....ειμαι πολυ ενθουσιασμένη κ ευγνώμων ταυτόχρονα γι'αυτή την κοπέλα που με βοήθησε να γίνω κ γω μαμά.....

με το καλό, αναρωτιόμουν που είσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

με το καλό, αναρωτιόμουν που είσαι

σε ευχαριστω αγαπη μ γλυκια....εδώ είμαι αλλα δουλεύω κιόλας....εσυ πως εισαι.....διαβάζω τα νέα σ....στεναχωρήθηκα για το ένα μωράκι σ αλλα το άλλο είναι πολύ δυνατό κ συ επίσης ...Φιλάκια στην κοιλιτσα σ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καιρο να γραψω γιατι ετρεχα και μπηκα σημερα και δεν πιστευα στα μάτια μου με το ποσο ωραια πραγματα γραφατε για τη μητροτητα με δανεικα.

Θα ηθελα λοιπον και εγω να πω με τη σειρα μου δυο πραγματα. Οταν μου ειπαν λοιπον πρωτη φορα οτι μονο με δανεικα θα μπορεεις να κανεις παιδι μου επεσε ο ουρανος στο κεφαλι οχι για τα δανεικα αλλα γιατι καταλαβα οτι θα σταματηει νωρις η περιοδος μου. Ρωτωντας βεβαια στο περιβαλλον μου μεγαλες γυναικες καταλαβα οτι αυτο το ειχαν παθει οι  μισες και παραπανω μονο που τοτε επειδη δεν σπουδαζαν δεν ανησυχουσαν για να βρουν δουλεια κανανε στα 20 παιδια. Ωραια και εγω ετσι θα ειχα 5. 

Τελος παντων δεν θα πω ψεματα οτι δεν ειχα και εγω καποιες ανησυχιες αλλα έχοντας ηδη ενα βιολογικο παιδι ενα θα σας πω οτι μου διαλυθηκαν ολα στη στιγμη και το μονο που εμεινε ηταν η αγαπη οπως οταν εξατμιζετε το νερο και μενει το αλατι και αυτο γιατι το βιολογικο μας παιδι δεν μας μοιαζει καθολου ουτε στην εμφανιση ουτε στον χαρακττηρα . ΚΑΘΟΛΟΥ Ειμαστε καστανοι και το παιδι ειναι ξανθο και το ιδιο αντιθετο στον χαρακτηρα Απο μας δεν πειρε τιποτα πειρε απο παππουδες και προπαππουδες. Με ρωτανε στο δρομο αν ειναι δικο μου να φανταστειτε. Οποτε απο εμφανιση και χαρακτηρα πιστευω οτι το επομενο που θα ειναι με δανεικα θα μας μοιαζει παραπανω το λεμε με τον αντρα μου και γελαμε. 

Θελω τοσο πολυ ενα δευτερο παιδακι που απο το πρωτο τεστ το μονο που θα με ενδιαφερει ειναι να ειναι γερο και τιποτε αλλο .Εχω πολυ αγαπη να δωσω και μαυρακι να μου εδινε καποια να της το μεγαλωσω θα το επαιρνα .

Πολυ μου αρεσε αυτο που ειπε μια φιλη απο εδω μεσα χωρις χωραφι ο καρπος δεν θα γινει δεντρο και αυτο ειναι παρα πολυ σωστο και το χωραφι δεν εΕιναι μονο η μητρα σου το χωραφι εισαι εσυ, το χωραφι θα ειναι η οικογενεια σας.

Αν αυτη ειναι η λυση για να κανεις παιδι αρπαξε την απο τα μαλλια πολλες δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα. Τωρα αν θα το πεις η οχι αυτο ειναι νωρις  για να το κεφτεσαι θα αλλαξουν πολλα στην κοσμοθεωρία σου απο τη στιγμη που θα το παρεις στα χερια σου . Αλλα το σωστο ειναι να του πεις οτι παλεψες πολυ .  

Μια γυναικα με πολλα παιδια καποτε μου ειπε εχω τοσους διαφορετικους χαρακτηρες στο σπιτι μου οσα και τα παιδια μου κανενα δεν ειναι ιδιο με το αλλο και θελουν διαφορετικους τροπους αντιμετοπισης και ηταν ολα βιολογικα της.

Δευτερα εχω μαστογραφια και υπερηχο και αν ολα πανε καλα και δω και θυρεοηδη θα μιλησω με καποια κεντρα και απο Σεεπτεμβριο θα αρχισω επισκεψεις

Καλο απογευμα σε ολες και φιλακια στα μπεμπακια σας

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ....ειμαι στην τελικη ευθεία 30 τ μήνα υποδέχομαι τα όμορφα παιδάκια μ.....πρώτη φορά με δανεικά κ εγώ.....ειμαι πολυ ενθουσιασμένη κ ευγνώμων ταυτόχρονα γι'αυτή την κοπέλα που με βοήθησε να γίνω κ γω μαμά.....

Αντε με το καλο να υποδεχθεις καλη λευτερια.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...