Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , s@m. είπε:

Ειχα καιρο να γραψω γιατι ετρεχα και μπηκα σημερα και δεν πιστευα στα μάτια μου με το ποσο ωραια πραγματα γραφατε για τη μητροτητα με δανεικα.

Θα ηθελα λοιπον και εγω να πω με τη σειρα μου δυο πραγματα. Οταν μου ειπαν λοιπον πρωτη φορα οτι μονο με δανεικα θα μπορεεις να κανεις παιδι μου επεσε ο ουρανος στο κεφαλι οχι για τα δανεικα αλλα γιατι καταλαβα οτι θα σταματηει νωρις η περιοδος μου. Ρωτωντας βεβαια στο περιβαλλον μου μεγαλες γυναικες καταλαβα οτι αυτο το ειχαν παθει οι  μισες και παραπανω μονο που τοτε επειδη δεν σπουδαζαν δεν ανησυχουσαν για να βρουν δουλεια κανανε στα 20 παιδια. Ωραια και εγω ετσι θα ειχα 5. 

Τελος παντων δεν θα πω ψεματα οτι δεν ειχα και εγω καποιες ανησυχιες αλλα έχοντας ηδη ενα βιολογικο παιδι ενα θα σας πω οτι μου διαλυθηκαν ολα στη στιγμη και το μονο που εμεινε ηταν η αγαπη οπως οταν εξατμιζετε το νερο και μενει το αλατι και αυτο γιατι το βιολογικο μας παιδι δεν μας μοιαζει καθολου ουτε στην εμφανιση ουτε στον χαρακττηρα . ΚΑΘΟΛΟΥ Ειμαστε καστανοι και το παιδι ειναι ξανθο και το ιδιο αντιθετο στον χαρακτηρα Απο μας δεν πειρε τιποτα πειρε απο παππουδες και προπαππουδες. Με ρωτανε στο δρομο αν ειναι δικο μου να φανταστειτε. Οποτε απο εμφανιση και χαρακτηρα πιστευω οτι το επομενο που θα ειναι με δανεικα θα μας μοιαζει παραπανω το λεμε με τον αντρα μου και γελαμε. 

Θελω τοσο πολυ ενα δευτερο παιδακι που απο το πρωτο τεστ το μονο που θα με ενδιαφερει ειναι να ειναι γερο και τιποτε αλλο .Εχω πολυ αγαπη να δωσω και μαυρακι να μου εδινε καποια να της το μεγαλωσω θα το επαιρνα .

Πολυ μου αρεσε αυτο που ειπε μια φιλη απο εδω μεσα χωρις χωραφι ο καρπος δεν θα γινει δεντρο και αυτο ειναι παρα πολυ σωστο και το χωραφι δεν εΕιναι μονο η μητρα σου το χωραφι εισαι εσυ, το χωραφι θα ειναι η οικογενεια σας.

Αν αυτη ειναι η λυση για να κανεις παιδι αρπαξε την απο τα μαλλια πολλες δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα. Τωρα αν θα το πεις η οχι αυτο ειναι νωρις  για να το κεφτεσαι θα αλλαξουν πολλα στην κοσμοθεωρία σου απο τη στιγμη που θα το παρεις στα χερια σου . Αλλα το σωστο ειναι να του πεις οτι παλεψες πολυ .  

Μια γυναικα με πολλα παιδια καποτε μου ειπε εχω τοσους διαφορετικους χαρακτηρες στο σπιτι μου οσα και τα παιδια μου κανενα δεν ειναι ιδιο με το αλλο και θελουν διαφορετικους τροπους αντιμετοπισης και ηταν ολα βιολογικα της.

Δευτερα εχω μαστογραφια και υπερηχο και αν ολα πανε καλα και δω και θυρεοηδη θα μιλησω με καποια κεντρα και απο Σεεπτεμβριο θα αρχισω επισκεψεις

Καλο απογευμα σε ολες και φιλακια στα μπεμπακια σας

 

Αντε με το καλο να υποδεχθεις καλη λευτερια.

κ συ γλυκιά μ με το καλο να έρθει το δεύτερο σ παιδάκι....να σ ζήσει το πρώτο πάντα υγεία κ αγαπη να έχετε κ ολααααα θα γίνουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια καλησπέρα σας. 

Είμαι και εγώ μία από τις τόσες πολλές που προσπαθεί να τα καταφέρει μέσα από τη δωρεά ωαρίων. Έχω κάνει ήδη μία προσπάθεια που ενώ μου έδωσε θετικό τεστ εγκυμοσύνης οδηγήθηκε σε βιοχημική κύηση. Αυτή τη στιγμή θα ήταν ιδιαίτερα ελπιδοφόρο για μένα να ξέρω πόσες τα έχετε καταφέρει με αυτό το τρόπο και μετά από πόσες προσπάθειες. Αν θέλετε μου απαντάτε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας. 

Είμαι και εγώ μία από τις τόσες πολλές που προσπαθεί να τα καταφέρει μέσα από τη δωρεά ωαρίων. Έχω κάνει ήδη μία προσπάθεια που ενώ μου έδωσε θετικό τεστ εγκυμοσύνης οδηγήθηκε σε βιοχημική κύηση. Αυτή τη στιγμή θα ήταν ιδιαίτερα ελπιδοφόρο για μένα να ξέρω πόσες τα έχετε καταφέρει με αυτό το τρόπο και μετά από πόσες προσπάθειες. Αν θέλετε μου απαντάτε...

κλαως το κορίτσι μας....Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα γιατί κ γω πάω σε λίγες μέρες για την πρώτη μ μεταφορά....

Υπάρχουν πιο παλιές εδώ μέσα που θα σε βοηθήσουν σε ό,τι θες ....

σ ευχομαι να πανε ολα τελεια κ σύντομα να γίνεις μια γλυκιά μανουλα....δύναμη  αισιοδοξια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κλαως το κορίτσι μας....Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα γιατί κ γω πάω σε λίγες μέρες για την πρώτη μ μεταφορά....

Υπάρχουν πιο παλιές εδώ μέσα που θα σε βοηθήσουν σε ό,τι θες ....

σ ευχομαι να πανε ολα τελεια κ σύντομα να γίνεις μια γλυκιά μανουλα....δύναμη  αισιοδοξια 

Πού είσαι εσύ αγάπη; Σε ποιο κέντρο; Αν θέλεις λες... Εύχομαι καλή έκβαση στην προσπάθειά σου... Να πάνε όλα κατά ευχήν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Πού είσαι εσύ αγάπη; Σε ποιο κέντρο; Αν θέλεις λες... Εύχομαι καλή έκβαση στην προσπάθειά σου... Να πάνε όλα κατά ευχήν!

εγω αγαπη μ ειμαι στο μητερα....εκεί είναι ο γιατρός μ....εσυ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω αγαπη μ ειμαι στο μητερα....εκεί είναι ο γιατρός μ....εσυ????

Εγώ στο Λητώ... Στο Μητέρα ήταν να κάνω κι εγώ αρχικά με άλλο γιατρό αλλά δεν δεχόταν το κέντρο...όπως και στο Ιασώ κι εκεί έφαγα πόρτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Εγώ στο Λητώ... Στο Μητέρα ήταν να κάνω κι εγώ αρχικά με άλλο γιατρό αλλά δεν δεχόταν το κέντρο...όπως και στο Ιασώ κι εκεί έφαγα πόρτα....

τι δεν δεχοταν το κέντρο αγαπη????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι δεν δεχοταν το κέντρο αγαπη????

Όταν δεν είσαι παντρεμένη όλα είναι δύσκολα και περίπλοκα. Στη δική μου περίπτωση επειδή ζω χρόνια με κάποιον δεν τον δεχόντουσταν ως σύντροφό μου γιατί είναι παντρεμένος με άλλη στα χαρτιά. Παρόλο που είχαμε έγγραφα ότι μένουμε μαζί εδώ και 3 χρόνια και ότι έχει γίνει το δικαστήριο για το διαζύγιο του από το οποίο περιμένουμε μόνο την απόφαση δεν δέχτηκαν να προχωρήσω... Αυτό μου κόστισε 2 χαμένα χρόνια και άπειρες εξετάσεις και λεφτά στο Βροντο....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Όταν δεν είσαι παντρεμένη όλα είναι δύσκολα και περίπλοκα. Στη δική μου περίπτωση επειδή ζω χρόνια με κάποιον δεν τον δεχόντουσταν ως σύντροφό μου γιατί είναι παντρεμένος με άλλη στα χαρτιά. Παρόλο που είχαμε έγγραφα ότι μένουμε μαζί εδώ και 3 χρόνια και ότι έχει γίνει το δικαστήριο για το διαζύγιο του από το οποίο περιμένουμε μόνο την απόφαση δεν δέχτηκαν να προχωρήσω... Αυτό μου κόστισε 2 χαμένα χρόνια και άπειρες εξετάσεις και λεφτά στο Βροντο....

ωχ τι ήταν αυτό τώρα....δεν ήξερα καν ότι μπορείς να έχεις τέτοια θέματα.....

κ το μητερα το ίδιο είπε????? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ωχ τι ήταν αυτό τώρα....δεν ήξερα καν ότι μπορείς να έχεις τέτοια θέματα.....

κ το μητερα το ίδιο είπε????? 

Δυστυχώς η γραφειοκρατία στην Ελλάδα δεν ξεπερνιέται εύκολα.... Και στο Μητέρα τα ίδια ναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Taggeris είπε:

Δυστυχώς η γραφειοκρατία στην Ελλάδα δεν ξεπερνιέται εύκολα.... Και στο Μητέρα τα ίδια ναι...

τι να πω ποια ....να έχεις περάσει τόσα κ να θέλουν αλλα τόσα....ευτυχώς βρήκες άκρη όμως....Πότε πας ξανά για προσπαθεις είπαμε????? με βάρεσε η ζέστη κ δεν θυμάμαι αν το πες ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Όταν δεν είσαι παντρεμένη όλα είναι δύσκολα και περίπλοκα. Στη δική μου περίπτωση επειδή ζω χρόνια με κάποιον δεν τον δεχόντουσταν ως σύντροφό μου γιατί είναι παντρεμένος με άλλη στα χαρτιά. Παρόλο που είχαμε έγγραφα ότι μένουμε μαζί εδώ και 3 χρόνια και ότι έχει γίνει το δικαστήριο για το διαζύγιο του από το οποίο περιμένουμε μόνο την απόφαση δεν δέχτηκαν να προχωρήσω... Αυτό μου κόστισε 2 χαμένα χρόνια και άπειρες εξετάσεις και λεφτά στο Βροντο....

Έχεις δίκιο, νομίζω ότι έχει να κάνει με το νομικό τμήμα κάθε κέντρου. Τα χαρτιά που φτιάχνεις με το συμβολαιογράφο είναι δεκτά από κάποια κέντρα και από κάποια άλλα όχι. Έχεις βρει άκρη με κάποιο κέντρο; Αν μπορώ να βοηθήσω έχω κρατήσει το όνομα της συμβολαιογράφου που συνεργάζεται μάλλον με αρκετά κεντρα. Αν θες να στο δώσω να τη ρωτήσεις τι μπορείς να κάνεις. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Αύριο το πρωί μπαίνω να γεννήσω στις 35+4. Δυστυχώς το ένα μωρό δεν παίρνει βάρος, είναι μόνο γύρω στα 1800 οποτε αναγκαστικά προχωράμε έτσι. Είμαι αγχωμένη όσο δεν πάει,  στείλτε θετική ενέργεια please!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Αύριο το πρωί μπαίνω να γεννήσω στις 35+4. Δυστυχώς το ένα μωρό δεν παίρνει βάρος, είναι μόνο γύρω στα 1800 οποτε αναγκαστικά προχωράμε έτσι. Είμαι αγχωμένη όσο δεν πάει,  στείλτε θετική ενέργεια please!!

όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μ....τα μωρά μ θα ειναι τέλεια κ συ επίσης....με το καλό να τα φέρεις στον κόσμο κ να έχουν πάντα υγεία.....

μην ανχωνεσαι εισια σε καλά χέρια κ ο γιατρός σ ξερει...έχεις δυνατά παιδάκια....

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Αύριο το πρωί μπαίνω να γεννήσω στις 35+4. Δυστυχώς το ένα μωρό δεν παίρνει βάρος, είναι μόνο γύρω στα 1800 οποτε αναγκαστικά προχωράμε έτσι. Είμαι αγχωμένη όσο δεν πάει,  στείλτε θετική ενέργεια please!!

Γλυκιά μου... Προσευχήησου και όλα θα πάνε καλά. Δώσε θετική ενέργεια και σκέψη στα μωράκια σου... Με το καλό να γεννηθούν υγιέστατα...

Just now, Ele@n είπε:

Έχεις δίκιο, νομίζω ότι έχει να κάνει με το νομικό τμήμα κάθε κέντρου. Τα χαρτιά που φτιάχνεις με το συμβολαιογράφο είναι δεκτά από κάποια κέντρα και από κάποια άλλα όχι. Έχεις βρει άκρη με κάποιο κέντρο; Αν μπορώ να βοηθήσω έχω κρατήσει το όνομα της συμβολαιογράφου που συνεργάζεται μάλλον με αρκετά κεντρα. Αν θες να στο δώσω να τη ρωτήσεις τι μπορείς να κάνεις. 

Έτσι ακριβώς είναι τελικά βρήκα άκρη με τον γιατρό που είμαι τώρα. Με έστειλε σε μία συμβολαιογράφο και φτιάξαμε τα χαρτιά. Προχωρήσαμε ήδη σε μία εβδομάδα φορά στο ΛΗΤΩ αλλά η κύηση ήταν βιοχημική. Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά βοήθειας. δυστυχώς δεν ήξερα νωρίτερα το φόρουμ να μπορέσω να απευθυνθώ και να με βοηθήσουν άλλες κοπέλες και έχασα έτσι πολύτιμο χρόνο...

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι να πω ποια ....να έχεις περάσει τόσα κ να θέλουν αλλα τόσα....ευτυχώς βρήκες άκρη όμως....Πότε πας ξανά για προσπαθεις είπαμε????? με βάρεσε η ζέστη κ δεν θυμάμαι αν το πες ...

Δεν πειράζει Ραφαέλα μου. τώρα αδιαθέτησα σήμερα αφού η κύηση ήταν η βιοχημική και το κέντρο κλείνει 7 με 20 Αυγούστου μου είπε ο γιατρός αλλά δεν προλαβαίνω για άλλη προσπάθεια άμεσα. Εξάλλου θέλω να συζητήσω μαζί του για το τι δεν πήγε καλά αφού είναι με δωρεά ωαρίων. Δεν θέλω να πάω σε επόμενη προσπάθεια χωρίς να έχω δει αν φταίει κάτι άλλο. Επίσης θέλω να χαλαρώσω λίγο να κάνω κανένα μπάνιο και να χαρώ τον αντρούλη μου. Κακά τα ψέματα όλο αυτό με τα φάρμακα την αναμονή Και τις αποτυχίες είναι ψυχοφθόρο. Θα αφήσω άλλον έναν κύκλο και θα πάω για την προσπάθειά μου το Σεπτέμβρη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...