Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας. 

Είμαι και εγώ μία από τις τόσες πολλές που προσπαθεί να τα καταφέρει μέσα από τη δωρεά ωαρίων. Έχω κάνει ήδη μία προσπάθεια που ενώ μου έδωσε θετικό τεστ εγκυμοσύνης οδηγήθηκε σε βιοχημική κύηση. Αυτή τη στιγμή θα ήταν ιδιαίτερα ελπιδοφόρο για μένα να ξέρω πόσες τα έχετε καταφέρει με αυτό το τρόπο και μετά από πόσες προσπάθειες. Αν θέλετε μου απαντάτε...

Γειά σου @Taggeris και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Είναι πολλές κοπέλες που πέτυχαν με την πρώτη προσπάθεια και άλλες που χρειάστηκε να προσπαθησουν περισσότερες φορές. Εγώ στάθηκα τυχερή γιατί πέτυχα με την πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων και σήμερα περιμένω διδυμάκια. Είχα κάνει μια προσπάθεια με δικά μου ωάρια αλλά δεν ανταποκρίθηκα καλά και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά. Να πω βεβαια ότι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Παιζει ρόλο το ιατρικό ιστορικό και τί ιδιαιτερότητες έχεις να αντιμετωπήσεις (ιατρικες εννοώ), να εχεις βρει το σωστό γιατρό που θα σε κατευθύνει και τη σωστή κλινική. 

Λυπάμαι με την βιοχημική κύηση, κατι δεν πήγε καλά και δεν προχώρησε. Θα τα δεις αυτά με το γιατρό σου, ανασυντάξου και ξαναπροσπάθησε όποτε είσαι έτοιμη! Σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία και σύντομα ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.:)

Just now, Rita1976 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Αύριο το πρωί μπαίνω να γεννήσω στις 35+4. Δυστυχώς το ένα μωρό δεν παίρνει βάρος, είναι μόνο γύρω στα 1800 οποτε αναγκαστικά προχωράμε έτσι. Είμαι αγχωμένη όσο δεν πάει,  στείλτε θετική ενέργεια please!!

Με το καλό να φέρεις στον κόσμο τα διδυμάκια σου @Rita1976 :). Ολά να πάνε καλά σου εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Αύριο το πρωί μπαίνω να γεννήσω στις 35+4. Δυστυχώς το ένα μωρό δεν παίρνει βάρος, είναι μόνο γύρω στα 1800 οποτε αναγκαστικά προχωράμε έτσι. Είμαι αγχωμένη όσο δεν πάει,  στείλτε θετική ενέργεια please!!

Εύχομαι ολα καλα να πάνε! Περιμένουμε τα νέα σου με τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Γλυκιά μου... Προσευχήησου και όλα θα πάνε καλά. Δώσε θετική ενέργεια και σκέψη στα μωράκια σου... Με το καλό να γεννηθούν υγιέστατα...

Έτσι ακριβώς είναι τελικά βρήκα άκρη με τον γιατρό που είμαι τώρα. Με έστειλε σε μία συμβολαιογράφο και φτιάξαμε τα χαρτιά. Προχωρήσαμε ήδη σε μία εβδομάδα φορά στο ΛΗΤΩ αλλά η κύηση ήταν βιοχημική. Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά βοήθειας. δυστυχώς δεν ήξερα νωρίτερα το φόρουμ να μπορέσω να απευθυνθώ και να με βοηθήσουν άλλες κοπέλες και έχασα έτσι πολύτιμο χρόνο...

Δεν πειράζει Ραφαέλα μου. τώρα αδιαθέτησα σήμερα αφού η κύηση ήταν η βιοχημική και το κέντρο κλείνει 7 με 20 Αυγούστου μου είπε ο γιατρός αλλά δεν προλαβαίνω για άλλη προσπάθεια άμεσα. Εξάλλου θέλω να συζητήσω μαζί του για το τι δεν πήγε καλά αφού είναι με δωρεά ωαρίων. Δεν θέλω να πάω σε επόμενη προσπάθεια χωρίς να έχω δει αν φταίει κάτι άλλο. Επίσης θέλω να χαλαρώσω λίγο να κάνω κανένα μπάνιο και να χαρώ τον αντρούλη μου. Κακά τα ψέματα όλο αυτό με τα φάρμακα την αναμονή Και τις αποτυχίες είναι ψυχοφθόρο. Θα αφήσω άλλον έναν κύκλο και θα πάω για την προσπάθειά μου το Σεπτέμβρη. 

Καλημέρα κούκλα.ναι αυτό να κάνεις....να χαρείς το καλοκαίρι σ με αγκαλίτσα κ αγαπη κ από Σεπτέμβρη βλέπεις τι κάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα τη γνωμη σας. Ειμαι 48 . Εκανα μια εξωσωματικη (Αθήνα) το 2016 με δικο μου ενα και μοναδικό ωάριο που προέκυψε απο την αγωγή. Το τεστ ηταν αρνητικο.  Δοκιμασα με φυσικο κύκλο. Δυο φορές δεν ειχαμε ωαριο καλο. Περασα στα δανεικα ωαρια. Βρηκαμε  4 ωαρια που έδωσαν εμβρυα υψηλης ποιότητας. 1η έμβρυο μεταφορά δεν εγινε εμφύτευση. Κανουμε ολες τις εξετάσεις για καθ'εξιν αποβολες ( αιματολογικες, ΝΚ, διαγνωστικη υστεροσκοπιση) Ολα καλα ,σπερμα επισης οκ. Κανουμε την 2η έμβρυομεταφορά παλι αρνητικο τεστ. Ο γιατρός μου λεει ,δεν ξέρουμε δεν βρικσουμε τιποτε παθολογικο. Παραγοντας τυχη μονο... Επειδη θα αργουσε να βρεθουν δανεικά ωαρια. Παω σε κέντρο που εχει αμεσα διαθεσιμες δοτριες, με ειχε αγχωσει ο χρονος.... Κι εκει αποτυχία. Β χοριακη 1. Ειμαι όντως άτυχη;;;; ή κατι δεν προσεχουν οι γιατροί και χανουμε χρονο χρήμα(πολυτιμο) και γινεται η ψυχολογία μας κομματια;;; Διαβασα καπου για μητρα με τοξοτη παραμορφωση που κανει την φύτευση δυσκολη. Αν ειχα κατι τέτοιο δεν θα φιανοταν στην διαγνωστικη υστεροσκοπιση;;; Τι να κανω δεν ξέρω. Ποσες ακομα εξετασεις; Ποσες φορές να κλαψω και να απελπιστω;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία 21 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα τη γνωμη σας. Ειμαι 48 . Εκανα μια εξωσωματικη (Αθήνα) το 2016 με δικο μου ενα και μοναδικό ωάριο που προέκυψε απο την αγωγή. Το τεστ ηταν αρνητικο.  Δοκιμασα με φυσικο κύκλο. Δυο φορές δεν ειχαμε ωαριο καλο. Περασα στα δανεικα ωαρια. Βρηκαμε  4 ωαρια που έδωσαν εμβρυα υψηλης ποιότητας. 1η έμβρυο μεταφορά δεν εγινε εμφύτευση. Κανουμε ολες τις εξετάσεις για καθ'εξιν αποβολες ( αιματολογικες, ΝΚ, διαγνωστικη υστεροσκοπιση) Ολα καλα ,σπερμα επισης οκ. Κανουμε την 2η έμβρυομεταφορά παλι αρνητικο τεστ. Ο γιατρός μου λεει ,δεν ξέρουμε δεν βρικσουμε τιποτε παθολογικο. Παραγοντας τυχη μονο... Επειδη θα αργουσε να βρεθουν δανεικά ωαρια. Παω σε κέντρο που εχει αμεσα διαθεσιμες δοτριες, με ειχε αγχωσει ο χρονος.... Κι εκει αποτυχία. Β χοριακη 1. Ειμαι όντως άτυχη;;;; ή κατι δεν προσεχουν οι γιατροί και χανουμε χρονο χρήμα(πολυτιμο) και γινεται η ψυχολογία μας κομματια;;; Διαβασα καπου για μητρα με τοξοτη παραμορφωση που κανει την φύτευση δυσκολη. Αν ειχα κατι τέτοιο δεν θα φιανοταν στην διαγνωστικη υστεροσκοπιση;;; Τι να κανω δεν ξέρω. Ποσες ακομα εξετασεις; Ποσες φορές να κλαψω και να απελπιστω;;; 

Λογικά στην υστεροσκοπηση θα φαίνονταν.

Θα σου προτεινα να κανεις ή την εξέταση του Νικα που κοιτάζει για φλεγμονές στην μήτρα , για πινοποδια και αν υπάρχει συγχρονισμός της ημέρας εμβρύων και έμβρυομεταφορας. Επειδη οι περισσότεροι γιατροι εδώ στην Ελλαδα δεν τον αποδέχονται υπάρχει εναλλακτικά το ΕΡΑ και το εμμα τεστ που στέλνεται στην Ισπανία το δείγμα της βιοψίας. Εγω προτείνω να στραφείς αποκλειστικά στο κομμάτι μήτρα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Λογικά στην υστεροσκοπηση θα φαίνονταν.

Θα σου προτεινα να κανεις ή την εξέταση του Νικα που κοιτάζει για φλεγμονές στην μήτρα , για πινοποδια και αν υπάρχει συγχρονισμός της ημέρας εμβρύων και έμβρυομεταφορας. Επειδη οι περισσότεροι γιατροι εδώ στην Ελλαδα δεν τον αποδέχονται υπάρχει εναλλακτικά το ΕΡΑ και το εμμα τεστ που στέλνεται στην Ισπανία το δείγμα της βιοψίας. Εγω προτείνω να στραφείς αποκλειστικά στο κομμάτι μήτρα.

Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές θα κοιτάξω για τις εξετάσεις που μου προτείνεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία 21 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα τη γνωμη σας. Ειμαι 48 . Εκανα μια εξωσωματικη (Αθήνα) το 2016 με δικο μου ενα και μοναδικό ωάριο που προέκυψε απο την αγωγή. Το τεστ ηταν αρνητικο.  Δοκιμασα με φυσικο κύκλο. Δυο φορές δεν ειχαμε ωαριο καλο. Περασα στα δανεικα ωαρια. Βρηκαμε  4 ωαρια που έδωσαν εμβρυα υψηλης ποιότητας. 1η έμβρυο μεταφορά δεν εγινε εμφύτευση. Κανουμε ολες τις εξετάσεις για καθ'εξιν αποβολες ( αιματολογικες, ΝΚ, διαγνωστικη υστεροσκοπιση) Ολα καλα ,σπερμα επισης οκ. Κανουμε την 2η έμβρυομεταφορά παλι αρνητικο τεστ. Ο γιατρός μου λεει ,δεν ξέρουμε δεν βρικσουμε τιποτε παθολογικο. Παραγοντας τυχη μονο... Επειδη θα αργουσε να βρεθουν δανεικά ωαρια. Παω σε κέντρο που εχει αμεσα διαθεσιμες δοτριες, με ειχε αγχωσει ο χρονος.... Κι εκει αποτυχία. Β χοριακη 1. Ειμαι όντως άτυχη;;;; ή κατι δεν προσεχουν οι γιατροί και χανουμε χρονο χρήμα(πολυτιμο) και γινεται η ψυχολογία μας κομματια;;; Διαβασα καπου για μητρα με τοξοτη παραμορφωση που κανει την φύτευση δυσκολη. Αν ειχα κατι τέτοιο δεν θα φιανοταν στην διαγνωστικη υστεροσκοπιση;;; Τι να κανω δεν ξέρω. Ποσες ακομα εξετασεις; Ποσες φορές να κλαψω και να απελπιστω;;; 

Καλημέρα κ Καλώς ήρθες.....πόσα αρνητικά με δωρεά είχες????με τα δικά σ οκ να το καταλάβω λιγο δύσκολο ....ια φορά δοκίμασες με δωρεά???? αν ναι δεν πιάνουν ολες με την πρώτη φορά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

Καλημέρα κ Καλώς ήρθες.....πόσα αρνητικά με δωρεά είχες????με τα δικά σ οκ να το καταλάβω λιγο δύσκολο ....ια φορά δοκίμασες με δωρεά???? αν ναι δεν πιάνουν ολες με την πρώτη φορά 

Καλησπέρα, εκανα 3 εμβρυμεταφορες με ξενα ωαρια.... καποια ηταν βαλστοκυστες .  Στην τελευταία η χοριακη ηταν 1...  Σε 2 διαφορετικά κέντρα . Δεν ξέρω αν μπορω να αναφερω κλινικες... Εκανα εξετασεις μετα την 1η αποτυχια με τα δανεικά. Ο γιατρός κι η εμβρυολογος ηταν εκπληκτοι γιατί τα εμβρυα ηταν πολυ καλα. Η κοπελα που μου ειχε χαρισει δικα της ειχε μεινει έγκυος. Κι εγώ τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία 21 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα τη γνωμη σας. Ειμαι 48 . Εκανα μια εξωσωματικη (Αθήνα) το 2016 με δικο μου ενα και μοναδικό ωάριο που προέκυψε απο την αγωγή. Το τεστ ηταν αρνητικο.  Δοκιμασα με φυσικο κύκλο. Δυο φορές δεν ειχαμε ωαριο καλο. Περασα στα δανεικα ωαρια. Βρηκαμε  4 ωαρια που έδωσαν εμβρυα υψηλης ποιότητας. 1η έμβρυο μεταφορά δεν εγινε εμφύτευση. Κανουμε ολες τις εξετάσεις για καθ'εξιν αποβολες ( αιματολογικες, ΝΚ, διαγνωστικη υστεροσκοπιση) Ολα καλα ,σπερμα επισης οκ. Κανουμε την 2η έμβρυομεταφορά παλι αρνητικο τεστ. Ο γιατρός μου λεει ,δεν ξέρουμε δεν βρικσουμε τιποτε παθολογικο. Παραγοντας τυχη μονο... Επειδη θα αργουσε να βρεθουν δανεικά ωαρια. Παω σε κέντρο που εχει αμεσα διαθεσιμες δοτριες, με ειχε αγχωσει ο χρονος.... Κι εκει αποτυχία. Β χοριακη 1. Ειμαι όντως άτυχη;;;; ή κατι δεν προσεχουν οι γιατροί και χανουμε χρονο χρήμα(πολυτιμο) και γινεται η ψυχολογία μας κομματια;;; Διαβασα καπου για μητρα με τοξοτη παραμορφωση που κανει την φύτευση δυσκολη. Αν ειχα κατι τέτοιο δεν θα φιανοταν στην διαγνωστικη υστεροσκοπιση;;; Τι να κανω δεν ξέρω. Ποσες ακομα εξετασεις; Ποσες φορές να κλαψω και να απελπιστω;;; 

Γεια σου κι εύχομαι όλα καλά να πάνε. Τη διαγνωστική υστεροσκόπηση ποιος σου την έκανε? Ηταν έμπειρος? Ενας έμπειρος ενδοσκόπος μπορεί να δει την όψη του ενδομητρίου και αν δει κάτι να σου κάνει βιοψία ενδομητριου. Εγω στη θέση σου θα πήγαινα σε έναν τετοιο, ρωτα ή ψάξε μόνη σου, και θα έδειχνα το dvd της υστεροσκόπησης για 2η γνώμη. Αν πάλι δε βρει τίποτα θα το έψαχνα σε ανοσολόγο αναπαραγωγής. Γιατί 6 έμβρυα δε νομίζω να έτυχε να μην εμφυτευτούν. Η τοξοτή μήτρα εννοείται θα φαινόταν στην υστεροσκόπηση. εγώ εννοώ για φλεγμονή.

Just now, Μαρία 21 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές θα κοιτάξω για τις εξετάσεις που μου προτείνεις. 

Μαρία , επειδή κι εγώ έχω ψάξει γι αυτά τα τεστ είναι αξιόπιστα αλλά είναι πολύ πολύ  ακριβά.Εγώ ρώτησα κορυφάιο ενδοσκόπο  και του είπα να τα κάνουμε κι αυτός μου απάντησε μπορούμε αλλά δεν χρειάζεται για τί φαίνεται στην υστεροσκόπηση το ενδομήτριο που έχει φλεγμονή, οπότε δε χρειάζεται να δώσω υπερβολικά πολλά χρήματα εφόσον γίνεται κι έτσι. Και μου είπε αν δούμε κάτι τότε κάνουμε τη βιοψία. Οσον αφορά το ερα τστ οι γιατροί μου είπαν ότι σε τεχνητό κύκλο όπως κάνω εγώ εμείς καθορίζουμε με την χορήγηση προγεστερόνης κ την παρακολούθησής της πότε τα βάζουμε, άρα δεν χρειάζεται. Εχεις τεχνητό κύκλο?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία 21 είπε:

Καλησπέρα, εκανα 3 εμβρυμεταφορες με ξενα ωαρια.... καποια ηταν βαλστοκυστες .  Στην τελευταία η χοριακη ηταν 1...  Σε 2 διαφορετικά κέντρα . Δεν ξέρω αν μπορω να αναφερω κλινικες... Εκανα εξετασεις μετα την 1η αποτυχια με τα δανεικά. Ο γιατρός κι η εμβρυολογος ηταν εκπληκτοι γιατί τα εμβρυα ηταν πολυ καλα. Η κοπελα που μου ειχε χαρισει δικα της ειχε μεινει έγκυος. Κι εγώ τίποτα....

αρκετές προσπάθειες έκανες....έχεις τα δίκια σ....εχω μια φίλη ετων 49 κ αυτή με την τρίτη έπιασε....βέβαια είχε αλλα θέματα.....εσυ από ότι είδα είσαι υγιείς κ είναι όλα καλά....

Ο γιατρός σ σε το όφειλε όλο αυτό???? δεν μπορεί 3 φορές τόσο ατυχή....κ όταν λες κάποια ήταν βλαστοκυστες το εννοείς???? δεν ήταν όλα???? 

κ μενα η κοπέλα που μ τα εδωσε έχει δικιά της εγκυμοσύνη....κ μ χαρίσε 10 βλαστοκυστες αα...βέβαια δεν τα εχω βάλει ακόμα εγω ....

τι φάρμακα επερνες μετά την μεταφορά??? ξερω χαζό αυτυ ρωταω αλλα πες μας λίγο....είχες αρκετή προγεστερόνη στον οργανισμό σ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ....ειμαι στην τελικη ευθεία 30 τ μήνα υποδέχομαι τα όμορφα παιδάκια μ.....πρώτη φορά με δανεικά κ εγώ.....ειμαι πολυ ενθουσιασμένη κ ευγνώμων ταυτόχρονα γι'αυτή την κοπέλα που με βοήθησε να γίνω κ γω μαμά.....

Είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος, αγαπάς πολύ τα παιδάκια  όλου του κόσμου, και ναι , θα ζήσεις την ευτυχία! Γιατί το αξίζεις!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος, αγαπάς πολύ τα παιδάκια  όλου του κόσμου, και ναι , θα ζήσεις την ευτυχία! Γιατί το αξίζεις!

κ βέβαια τα αγαπώ όλα τ παιδάκια....είναι η ζωή μ όλη αυτά κ ο αντρας μ....Θέλω έστω ένα....Αλλά αν δεν γίνει εχω πολλά να φροντίσω ακόμα....το ίδιο μ είναι εμένα....εχω ανηψια πολλά που με αγαπάνε πολύ κ γω αυτά επίσης...δεν πειράζει που δεν κοιμούνται μαζί μ ....μ φτάνει αυτό που κάνω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ βέβαια τα αγαπώ όλα τ παιδάκια....είναι η ζωή μ όλη αυτά κ ο αντρας μ....Θέλω έστω ένα....Αλλά αν δεν γίνει εχω πολλά να φροντίσω ακόμα....το ίδιο μ είναι εμένα....εχω ανηψια πολλά που με αγαπάνε πολύ κ γω αυτά επίσης...δεν πειράζει που δεν κοιμούνται μαζί μ ....μ φτάνει αυτό που κάνω....

Τι ωραία! Κι εγώ αυτό λέω, έχω τα παιδάκια μου στο σχολείο, όλο αγκαλιές είναι τα γλυκά μου!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία 21 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα τη γνωμη σας. Ειμαι 48 . Εκανα μια εξωσωματικη (Αθήνα) το 2016 με δικο μου ενα και μοναδικό ωάριο που προέκυψε απο την αγωγή. Το τεστ ηταν αρνητικο.  Δοκιμασα με φυσικο κύκλο. Δυο φορές δεν ειχαμε ωαριο καλο. Περασα στα δανεικα ωαρια. Βρηκαμε  4 ωαρια που έδωσαν εμβρυα υψηλης ποιότητας. 1η έμβρυο μεταφορά δεν εγινε εμφύτευση. Κανουμε ολες τις εξετάσεις για καθ'εξιν αποβολες ( αιματολογικες, ΝΚ, διαγνωστικη υστεροσκοπιση) Ολα καλα ,σπερμα επισης οκ. Κανουμε την 2η έμβρυομεταφορά παλι αρνητικο τεστ. Ο γιατρός μου λεει ,δεν ξέρουμε δεν βρικσουμε τιποτε παθολογικο. Παραγοντας τυχη μονο... Επειδη θα αργουσε να βρεθουν δανεικά ωαρια. Παω σε κέντρο που εχει αμεσα διαθεσιμες δοτριες, με ειχε αγχωσει ο χρονος.... Κι εκει αποτυχία. Β χοριακη 1. Ειμαι όντως άτυχη;;;; ή κατι δεν προσεχουν οι γιατροί και χανουμε χρονο χρήμα(πολυτιμο) και γινεται η ψυχολογία μας κομματια;;; Διαβασα καπου για μητρα με τοξοτη παραμορφωση που κανει την φύτευση δυσκολη. Αν ειχα κατι τέτοιο δεν θα φιανοταν στην διαγνωστικη υστεροσκοπιση;;; Τι να κανω δεν ξέρω. Ποσες ακομα εξετασεις; Ποσες φορές να κλαψω και να απελπιστω;;; 

Καλησπέρα Μαρια,περνάω κι εγω ακριβώς τα ίδια! Είμαι 48,εχω δοκιμάσει 3 φορές με δανεικά,όλες με χοριακη κάτω απο 2. Οι γιατροί δεν εχουν εξήγηση.Ειμαι υγιής,εχω κανει ενα σκασμό εξετάσεις. Ολοι μου λένε δεν ήμουν τυχερή! Τι σκοπεύεις να κανεις; Εγω σίγουρα θα ξανά προσπαθήσω!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...