Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

 

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ βέβαια τα αγαπώ όλα τ παιδάκια....είναι η ζωή μ όλη αυτά κ ο αντρας μ....Θέλω έστω ένα....Αλλά αν δεν γίνει εχω πολλά να φροντίσω ακόμα....το ίδιο μ είναι εμένα....εχω ανηψια πολλά που με αγαπάνε πολύ κ γω αυτά επίσης...δεν πειράζει που δεν κοιμούνται μαζί μ ....μ φτάνει αυτό που κάνω....

Μπραβο Ταρζανιτσα!! Παμε δυνατααααα!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 hours ago, Mary H said:

Γεια σου κι εύχομαι όλα καλά να πάνε. Τη διαγνωστική υστεροσκόπηση ποιος σου την έκανε? Ηταν έμπειρος? Ενας έμπειρος ενδοσκόπος μπορεί να δει την όψη του ενδομητρίου και αν δει κάτι να σου κάνει βιοψία ενδομητριου. Εγω στη θέση σου θα πήγαινα σε έναν τετοιο, ρωτα ή ψάξε μόνη σου, και θα έδειχνα το dvd της υστεροσκόπησης για 2η γνώμη. Αν πάλι δε βρει τίποτα θα το έψαχνα σε ανοσολόγο αναπαραγωγής. Γιατί 6 έμβρυα δε νομίζω να έτυχε να μην εμφυτευτούν. Η τοξοτή μήτρα εννοείται θα φαινόταν στην υστεροσκόπηση. εγώ εννοώ για φλεγμονή.

Μαρία , επειδή κι εγώ έχω ψάξει γι αυτά τα τεστ είναι αξιόπιστα αλλά είναι πολύ πολύ  ακριβά.Εγώ ρώτησα κορυφάιο ενδοσκόπο  και του είπα να τα κάνουμε κι αυτός μου απάντησε μπορούμε αλλά δεν χρειάζεται για τί φαίνεται στην υστεροσκόπηση το ενδομήτριο που έχει φλεγμονή, οπότε δε χρειάζεται να δώσω υπερβολικά πολλά χρήματα εφόσον γίνεται κι έτσι. Και μου είπε αν δούμε κάτι τότε κάνουμε τη βιοψία. Οσον αφορά το ερα τστ οι γιατροί μου είπαν ότι σε τεχνητό κύκλο όπως κάνω εγώ εμείς καθορίζουμε με την χορήγηση προγεστερόνης κ την παρακολούθησής της πότε τα βάζουμε, άρα δεν χρειάζεται. Εχεις τεχνητό κύκλο?

Δηλαδη η διαγνωστική υστεροσκοπιση που μου εκανε ο γιατρός με καλύπτει; Εγω εκανα και ανοσολογικό έλεγχο και θρομβοφιλιας και μοριακό. Και ηταν όλα οκ. Γι αυτό εχω απελπιστει... δεν ξερω τι αλλο μπορει να υπάρχει. Μου ειχε πει ενας γιατρος για τοξοτη παραμορφωση της μήτρας αλλα αλλοι μου ειπαν οτι δεν ίσχυει... Δεν ξερω πια τα εχω χαμενα. Τωρα σχετικά με τον κύκλο παιρνω cyclacur και utrogestan οταν ειναι να ετοιμαστω για την έμβρυομεταφορά. Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες . 

3 hours ago, Fleabag said:

Καλησπέρα Μαρια,περνάω κι εγω ακριβώς τα ίδια! Είμαι 48,εχω δοκιμάσει 3 φορές με δανεικά,όλες με χοριακη κάτω απο 2. Οι γιατροί δεν εχουν εξήγηση.Ειμαι υγιής,εχω κανει ενα σκασμό εξετάσεις. Ολοι μου λένε δεν ήμουν τυχερή! Τι σκοπεύεις να κανεις; Εγω σίγουρα θα ξανά προσπαθήσω!

Καλησπέρα , την ιδια φαση ζουμε!!! Εσυ εκανες κι αυτην την εξέταση του Νικα; Θα ηθελα να κανω κι αλλη προσπαθεια αλλα θελω πριν να ειμαι σιγουρη οτι καλυψα καθε ιατρική σκοπιά. Ο γιατρός που εκανα τις δύο έμβρυομεταφορες, απο τους γνωστοτερους , μου είπε οτι με τις εξετάσεις που μου έκανε καλύπτονται ολα και ειναι απλως άτυχη.Την 3η προσπαθεια που την εκανα αλλου για να μην χασω χρόνο γιατι στον πρωτο δεν ειχαμε βρει ωάρια άμεσα, την μετανιωσα γιατι σκεφτομαι πως θα έπρεπε να μην βιαστω και να ψαχτω για το θεμα της μήτρας... Τεσπά. Τωρα που κι ο χρόνος ειναι εις βαρος μου εχω βραχυκυκλωσει...

Ωωαρια εχεις παρει απο δότρια ή απο εθελοτρια που κανει προσπαθεια στην ιδια κλινική;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mary H said:

Γεια σου κι εύχομαι όλα καλά να πάνε. Τη διαγνωστική υστεροσκόπηση ποιος σου την έκανε? Ηταν έμπειρος? Ενας έμπειρος ενδοσκόπος μπορεί να δει την όψη του ενδομητρίου και αν δει κάτι να σου κάνει βιοψία ενδομητριου. Εγω στη θέση σου θα πήγαινα σε έναν τετοιο, ρωτα ή ψάξε μόνη σου, και θα έδειχνα το dvd της υστεροσκόπησης για 2η γνώμη. Αν πάλι δε βρει τίποτα θα το έψαχνα σε ανοσολόγο αναπαραγωγής. Γιατί 6 έμβρυα δε νομίζω να έτυχε να μην εμφυτευτούν. Η τοξοτή μήτρα εννοείται θα φαινόταν στην υστεροσκόπηση. εγώ εννοώ για φλεγμονή.

Μαρία , επειδή κι εγώ έχω ψάξει γι αυτά τα τεστ είναι αξιόπιστα αλλά είναι πολύ πολύ  ακριβά.Εγώ ρώτησα κορυφάιο ενδοσκόπο  και του είπα να τα κάνουμε κι αυτός μου απάντησε μπορούμε αλλά δεν χρειάζεται για τί φαίνεται στην υστεροσκόπηση το ενδομήτριο που έχει φλεγμονή, οπότε δε χρειάζεται να δώσω υπερβολικά πολλά χρήματα εφόσον γίνεται κι έτσι. Και μου είπε αν δούμε κάτι τότε κάνουμε τη βιοψία. Οσον αφορά το ερα τστ οι γιατροί μου είπαν ότι σε τεχνητό κύκλο όπως κάνω εγώ εμείς καθορίζουμε με την χορήγηση προγεστερόνης κ την παρακολούθησής της πότε τα βάζουμε, άρα δεν χρειάζεται. Εχεις τεχνητό κύκλο?

Μαίρη, καλησπέρα και παλι ,την διαγνωστική υστεροσκοπιση μου την εκανε ο γιατρός που εκανα την εξωσωματική.  Ο οποίος υποτιθεται οτι είναι κορυφαίος στο είδος του.

Θα ψαξω για ενδοσκόπο ,δεν ήξερα καν οτι υπάρχει ειδικότητα τέτοια...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να είναι σωστός ο γιατρός και να έκανε σωστή διάγνωση, δώσε τις εξετάσεις , το dvd και σε  άλλον γιατί μπορεί να μην είδε κάτι ο δικός σου. Εχουν συμβεί και τέτοια. Για το παράθυρο εμφύτευσης ρώτησε το γιατρό σου. Λογικά από ότι φαίνεται πας σε τεχνητό κύκλο οπότε λογικά ρυθμίζει το παράθυρο εμφύτευσης ο γιατρός σου. Αλλά ρώτησέ τον καλύτερα. Για να συνοψίσουμε. Αν τα αιματολογικά σου είναι καλά, ρώτησε για το dvd της υστεροσκόπησης και σε άλλον γιατρό-ενδοσκόπο, και ρώτησε και για το παράθυρο εμφύτευσης, αν χρειάζεται να το εντοπίσεις ή οχι

Just now, Μαρία 21 είπε:

Μαίρη, καλησπέρα και παλι ,την διαγνωστική υστεροσκοπιση μου την εκανε ο γιατρός που εκανα την εξωσωματική.  Ο οποίος υποτιθεται οτι είναι κορυφαίος στο είδος του.

Θα ψαξω για ενδοσκόπο ,δεν ήξερα καν οτι υπάρχει ειδικότητα τέτοια...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι 

Αν είναι κορυφαίος ο γιατρός πιθανόν όλα καλά. Αλλιώς μπορείς να δείξεις το dvd κι αλλού για β γνώμη. Δε χάνεις τίποτα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία, να ευχηθώ κ στις δυο σας κ σ όσες προσπαθούν. Δεν έχω να προσθέσω κάτι στο ιατρικό κομμάτι, τα είπαν οι προηγούμενες. Οι εξωσωματικές και με δανεικά- εκτός από όλα τα άλλα -παίζουν και με τις πιθανότητες σαν ρουλέτα, είναι θέμα τύχης ποια φορά θα σου κάτσει η 1η, 2η, 3η κλπ  Θα πω την εμπειρία μου σχετικά με το ψυχολογικό κομμάτι μήπως βοηθήσει.

Εμένα με βοήθησε στο στρες όταν με τη βοήθεια καλών φίλων, του άντρα μου και ενός ειδικού ψυχικής υγείας, πνευματικού (ότι προτιμά ο καθένας ή κ όλα μαζί) το είδα κάπως πιο χαλαρά, σαν ρουλέτα, είπα «ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει, στο χέρι μου δεν είναι, θα γίνει κάποια στιγμή, με κάποια προσπάθεια... και αν παρ' ελπίδα αποτύχουν όλες οι προσπάθειες θα πάμε σε άλλη λύση απόκτησης παιδιού, όπως μου είπε ο άντρας μου...» Εντωμεταξύ, δεν έχουμε παντρευτεί ακόμη κ είμαι πολλά χρόνια μεγαλύτερη.

Το φυσιολογικό είναι με το πέρασμα του χρόνου και τις πολλές προσπάθειες να αυξάνει η αγωνία, το σφίξιμο. Οι 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής που ήδη είχα κάνει πριν τα δανεικά είχαν, επίσης, πολύ στρες. Τότε έβλεπα να φεύγουν οι μήνες κ επειδή ήμουν ήδη πάνω από 40 μετρούσε πάλι ο χρόνος εναντίον μου. Πηγαινοερχόμουν ΑΘήνα, μάλωνα για το πότε θα πάρω άδεια στη δουλειά γιατί τελευταία στιγμή ήξερα σίγουρα τις ημερομηνίες, και καμία στήριξη από το κέντρο εξωσωματικής που πήγαινα.

Στην πρώτη με δανεικά πήγα τόσο σφιγμένη με την ιδέα ότι πρέπει να πετύχει τώρα, μεσολάβησαν πια προσπάθειες, χρόνια, δύο εγχειρήσεις, σχεδόν έκλαιγα στην εμβρυομεταφορά,  την έκανα και παίρνοντας δίωρη άδεια τελευταία στιγμή με φασαρία από τη δουλειά κ μετά 15 μέρες άδεια να είμαι σπίτι μην συγχυστώ και κουραστώ.

Στη δεύτερη εμβρυομεταφορά είπα δεν θα του περάσει του βρωμοστρές, έβγαινα όλο με φίλους και το ξεφτιλίσαμε στο γέλιο και στη χαζομάρα, πήγα βόλτες με το αυτοκίνητο χωρίς να περπατάω κ να σηκώνω βάρη, γενικά, δεν έβαλα κώλο μέσα και έλεγα εγώ δεν θα στρεσαριστώ. Τη δεύτερη βδομάδα κανονικά δουλειά.

Στην τρίτη εμβρυομεταφορά είπα σεκεμέ και αν στρεσαριστώ και αν δεν, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει ούτως ή άλλως. Και σπίτι έκατσα, και σε σεμινάρια που μου άρεσαν πήγα κ βόλτα, εν ολίγοις, έκανα ό,τι μου ερχόταν και τη δεύτερη βδομάδα δουλειά. Φρόντισα, όμως, να πάρω λίγες μέρες αλλαγής από το στρες της δουλειάς πριν την εμβρυομεταφορά. Στη δική μου δουλειά δεν είναι τόσο κόπος σωματικός όσο ψυχοφθόρες οι συνθήκες. Αυτό μου έδωσε το χρόνο να μπω σε άλλη διάθεση και να χαλαρώσω. Σε επόμενη προσπάθεια θα είμαι όσο γίνεται πιο κοντά στης τελευταίας προσπάθειας τη μεθοδολογία.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, lennio είπε:

Ριτα μας καλή γέννα με όλη την επιτυχία του κόσμου! Εύχομαι όλα να έχουν πάει καλά.Απο 34 κ μετά είναι οκ! Σου στέλνω όλες τις καλές ευχές μου. 

Γέννησα κι εγώ κοριτσια μου! Την περασμένη Κυριακή, μετά από 24 ώρες τοκετού κ τελικά με καισαρική. Ναι ναι είμαι η Λενιώ που από την 23 εβδομαδα ήμουν σπίτι κ κρεβάτι με τον κοντό τραχηλο κ τις συσπάσεις. 39 εβδομάδες έσπασαν τα νερά. 10 ώρες με συσπάσεις κ ωδίνες χωρίς επισκληριδιο γιατί ο τράχηλος δεν έκανε διαστολή πάνω από 2!! Ναι ναι αυτός ο επικίνδυνος τράχηλος. Κα μετά από άλλες 10 ώρες αναμονή με ωδίνες έξτρα, μπήκαμε για γέννα κ δεν κατέβαινε με τίποτα ο μπέμπης, εκειιιι!! Να μη βγαίνει. Είχαμε εντομεταξυ μολυνθεί κι οι δυο, 24 ώρες χωρίς αμνιακό υγρό κ μας πήγαν για καισαρική. Τέλος καλό όλα καλά. Γι αυτό σας λέω!!! Όλα γίνονται. Τίποτα δεν προεξοφλείται. 

Δηλώνω ερωτευμένη και καταεξαντλημενη μαμά. 

Ο θηλασμός τώρα...άλλο κεφάλαιο! Μια εβδομάδα προσπαθώ, δεν αρκεί, αντλώ, δίνω στήθος για να μην τα ξεσυνηθιζει κ μπιμπερο για συμπλήρωση. Να δω πότε θα κατέβει να δίνω μόνο στήθος να ησυχάσω. Η αν όχι να δίνω μόνο μπιμπερο. Είναι δύσκολη η πρώτη περίοδος αλλά ναι έρχομαι κ εγώ να πω πως αξίζει κάθε μα κάθε προσπάθεια. 

Σας εύχομαι όλες μα όλες κοριτσια να το ζήσετε. 

Σας στέλνω φουσκωμένες αγάπες από τις ορμόνες , αγωνιστικούς χαιρετισμούς, μαύρους κυκλους και χαρές. 

@Daphne259 η σειρά σου :)

Να σου ζήσει ο μπεμπακος Λενιώ!!!! Πολύ με συγκινήσες!!!! Για πότε θυμάμαι έλεγες θα έρθεις Ελλάδα, για τις σαμπάνιες χωρίς αλκοόλ, για το ταξίδι σας πισω και οι τρεις και ήρθε η ώρα να τον δεις από κοντά!!! Να τον χαίρεστε και καλή ανατροφή!!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Να   σου ζήσει ο μπέμπης, να τον χαίρεσαι!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Just now, Ele@n said:

Να σου ζήσει ο μπεμπακος Λενιώ!!!! Πολύ με συγκινήσες!!!! Για πότε θυμάμαι έλεγες θα έρθεις Ελλάδα, για τις σαμπάνιες χωρίς αλκοόλ, για το ταξίδι σας πισω και οι τρεις και ήρθε η ώρα να τον δεις από κοντά!!! Να τον χαίρεστε και καλή ανατροφή!!!!

Αστοκαλομεκανεςκιεκλαψα! Σ ευχαριστω πολύ! Πάρα πολύ. Σε όλες κοριτσια το εύχομαι μέσα από τα έγκατα της ψυχής μου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Λενιω!!! Όλα θα μπουν σε σειρά σιγά σιγά με το θηλασμό. Το σημαντικό είναι πως έχεις έναν γερό κούκλο στην αγκαλιά σου! 

Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να τα πάρω αγκαλιά τα μωρά μου, είναι κ τα δυο θερμοκοιτίδα κ ανυπομονώ τρελα να έρθει η στιγμή των μαύρων κύκλων!!! Να το χαίρεσαι κ να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λένιο μ να χαίρεσαι τον άντρα της ζωή σ αγαοη μ.....υγεία πολυ αγαπη κ πολλές δάγκες  στα μπουτάκια τ....

Just now, Rita1976 είπε:

Να σου ζήσει Λενιω!!! Όλα θα μπουν σε σειρά σιγά σιγά με το θηλασμό. Το σημαντικό είναι πως έχεις έναν γερό κούκλο στην αγκαλιά σου! 

Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να τα πάρω αγκαλιά τα μωρά μου, είναι κ τα δυο θερμοκοιτίδα κ ανυπομονώ τρελα να έρθει η στιγμή των μαύρων κύκλων!!! Να το χαίρεσαι κ να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου!!!

κ συ θα τα πάρεις τα κούκλα  μ σύντομα αγκαλίτσα κ μετά δεν θα προλαβαίνεις....να σαι δυνατη έρχονται τα παιδάκια σ τα όμορφα να τα σπάσουν όλα....κ καλά να κάνουν.....να σ ζήσουν πάντα υγεία να εχεται

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, lennio είπε:

Ριτα μας καλή γέννα με όλη την επιτυχία του κόσμου! Εύχομαι όλα να έχουν πάει καλά.Απο 34 κ μετά είναι οκ! Σου στέλνω όλες τις καλές ευχές μου. 

Γέννησα κι εγώ κοριτσια μου! Την περασμένη Κυριακή, μετά από 24 ώρες τοκετού κ τελικά με καισαρική. Ναι ναι είμαι η Λενιώ που από την 23 εβδομαδα ήμουν σπίτι κ κρεβάτι με τον κοντό τραχηλο κ τις συσπάσεις. 39 εβδομάδες έσπασαν τα νερά. 10 ώρες με συσπάσεις κ ωδίνες χωρίς επισκληριδιο γιατί ο τράχηλος δεν έκανε διαστολή πάνω από 2!! Ναι ναι αυτός ο επικίνδυνος τράχηλος. Κα μετά από άλλες 10 ώρες αναμονή με ωδίνες έξτρα, μπήκαμε για γέννα κ δεν κατέβαινε με τίποτα ο μπέμπης, εκειιιι!! Να μη βγαίνει. Είχαμε εντομεταξυ μολυνθεί κι οι δυο, 24 ώρες χωρίς αμνιακό υγρό κ μας πήγαν για καισαρική. Τέλος καλό όλα καλά. Γι αυτό σας λέω!!! Όλα γίνονται. Τίποτα δεν προεξοφλείται. 

Δηλώνω ερωτευμένη και καταεξαντλημενη μαμά. 

Ο θηλασμός τώρα...άλλο κεφάλαιο! Μια εβδομάδα προσπαθώ, δεν αρκεί, αντλώ, δίνω στήθος για να μην τα ξεσυνηθιζει κ μπιμπερο για συμπλήρωση. Να δω πότε θα κατέβει να δίνω μόνο στήθος να ησυχάσω. Η αν όχι να δίνω μόνο μπιμπερο. Είναι δύσκολη η πρώτη περίοδος αλλά ναι έρχομαι κ εγώ να πω πως αξίζει κάθε μα κάθε προσπάθεια. 

Σας εύχομαι όλες μα όλες κοριτσια να το ζήσετε. 

Σας στέλνω φουσκωμένες αγάπες από τις ορμόνες , αγωνιστικούς χαιρετισμούς, μαύρους κυκλους και χαρές. 

@Daphne259 η σειρά σου :)

Να σας ζήσει ο μπέμπης Λεννιώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) Καλότυχος και γερός να είναι πάντα ο μικρούλης σας!  

Θα βρείτε σύντομα το ρυθμό σας με το θηλασμό, μη ξεχνάς ότι πέρασες και αρκετή ταλαιπωρία κατά τη γέννα οπότε όλα αυτά παίζουν το ρόλο τους.  

Φιλιά πολλά και στους δυό σας!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rita1976 said:

Να σου ζήσει Λενιω!!! Όλα θα μπουν σε σειρά σιγά σιγά με το θηλασμό. Το σημαντικό είναι πως έχεις έναν γερό κούκλο στην αγκαλιά σου! 

Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να τα πάρω αγκαλιά τα μωρά μου, είναι κ τα δυο θερμοκοιτίδα κ ανυπομονώ τρελα να έρθει η στιγμή των μαύρων κύκλων!!! Να το χαίρεσαι κ να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου!!!

Ευχαριστώ πολύ! Υπομονή κοριτσι μου, μπραβο, πόσο χαίρομαι που χεις κ τα δυο σου μωράκια να περιμένουν :). Μερα μέρα θα περάσουν γρήγορα, θα δεις! Είναι εκεί που πρέπει τώρα. Ετοιμάσου για μια ζωή αγάπες <3

5 hours ago, inglaterra said:

Να σας ζήσει ο μπέμπης Λεννιώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) Καλότυχος και γερός να είναι πάντα ο μικρούλης σας!  

Θα βρείτε σύντομα το ρυθμό σας με το θηλασμό, μη ξεχνάς ότι πέρασες και αρκετή ταλαιπωρία κατά τη γέννα οπότε όλα αυτά παίζουν το ρόλο τους.  

Φιλιά πολλά και στους δυό σας!:)

ευχαριστώ πολύ πολύ :)

ναι, έχεις δίκιο, σ ευχαριστω. 

Πολλα φιλιά , εύχομαι να αρχίσεις να δέχεσαι πολλές κλωτσιές.

6 hours ago, Rafaelatarzan said:

Λένιο μ να χαίρεσαι τον άντρα της ζωή σ αγαοη μ.....υγεία πολυ αγαπη κ πολλές δάγκες  στα μπουτάκια τ....

κ συ θα τα πάρεις τα κούκλα  μ σύντομα αγκαλίτσα κ μετά δεν θα προλαβαίνεις....να σαι δυνατη έρχονται τα παιδάκια σ τα όμορφα να τα σπάσουν όλα....κ καλά να κάνουν.....να σ ζήσουν πάντα υγεία να εχεται

Ευχαριστώ κοριτσι μου, σύντομα πολύ να βάλουμε άλλη μια σαμπάνια στο ψυγείο ε; Πότε με το καλό τ αποτελεσματα; Συγγνώμη, έχω χάσει λίγο τη σειρά στα νέα όλων των κοριτσιών. 

Πολλά φιλιά αισιοδοξιας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Να σου ζήσει Λενιω!!! Όλα θα μπουν σε σειρά σιγά σιγά με το θηλασμό. Το σημαντικό είναι πως έχεις έναν γερό κούκλο στην αγκαλιά σου! 

Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να τα πάρω αγκαλιά τα μωρά μου, είναι κ τα δυο θερμοκοιτίδα κ ανυπομονώ τρελα να έρθει η στιγμή των μαύρων κύκλων!!! Να το χαίρεσαι κ να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου!!!

Nα σου ζήσουν τα μωράκια , γερά και δυνατά και υπομονή! Θα τα πάρεις αγκαλιά σε λίγες μέρες:)!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Υπομονή κοριτσι μου, μπραβο, πόσο χαίρομαι που χεις κ τα δυο σου μωράκια να περιμένουν :). Μερα μέρα θα περάσουν γρήγορα, θα δεις! Είναι εκεί που πρέπει τώρα. Ετοιμάσου για μια ζωή αγάπες <3

ευχαριστώ πολύ πολύ :)

ναι, έχεις δίκιο, σ ευχαριστω. 

Πολλα φιλιά , εύχομαι να αρχίσεις να δέχεσαι πολλές κλωτσιές.

Ευχαριστώ κοριτσι μου, σύντομα πολύ να βάλουμε άλλη μια σαμπάνια στο ψυγείο ε; Πότε με το καλό τ αποτελεσματα; Συγγνώμη, έχω χάσει λίγο τη σειρά στα νέα όλων των κοριτσιών. 

Πολλά φιλιά αισιοδοξιας.

30 τ μήνα πάω να αποδεχτώ τα παιδάκια μ...να βάλεις να βάλεις μπόλικες σαμπάνιες είμαστε πολλές στην σειρά θα τις χρειαστούμε...Φιλάκια πολλά.....καλημερααααααααααααααααααα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...