Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Εσυ @Angot έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο και έχει δείξει θρομβοφιλια; Μόνο σε μένα ρε κορίτσια δεν τον έκαναν.. εν τω μεταξύ και η οικονομ στο Έλενα μου έλεγε βάσει κάποιων τιμών που έβλεπε πως δεν χρειάζομαι.. 

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, solena73 είπε:

Μary μου σε μένα αυτό έγινε την τελευταία φορά τυχαία, πιθανόν, λόγο στεναχώριας που είχα τον πεθερό μου στο νοσοκομείο. Το θυμάμαι, γιατί μου μετακίνησαν μια βδομάδα μετά την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Μετρήσεις στο αίμα κάναμε περίπου κάθε 5 μέρες, σύνολο 3 - 4 φορές, ο κύκλος της διέγερσης διαρκούσε λίγο πάνω από 20 μέρες και τελευταία μέτρηση κάναμε πάντα περίπου 5 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά, ποτέ μια-δυο μέρες πριν.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά μέχρι το τέλος!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 16 λεπτά , Mary H είπε:

Αυτό με το ενδομήτριο το έχω ακούσει κι εγώ. Μπορεί πχ. λόγω αυξημένων ορμονών κ οιστρογονων να αυξηθεί απότομα , χωρίς σωστό συγχρονισμό  και ταχύτερα απ ότι πρέπει και να μην αποφέρει το αποτέλεσμα που θέλουμε. Αλλά αυτό νομίζω , χωρίς να είμαι σίγουρη , μπορεί να συμβεί με τη διέγερση. Αυτός είναι κι ο λόγος που κάποιοι γιατροί προτιμούν με κατεψυγμένα. Επίσης καλό είναι να μετρούν συχνά τις ορμόνες κ υπερηχο. Στο κεντρο μου το κάνουν την 2η μέρα του κύκλου, μία ενδιάμεση φορά κ 5 μέρες πριν την ετ οπότε κ ξεκινώ προγεστερόνη. Αυτή τη φορά θα ζητήσω να μετρήσουμε και μια μερα πριν την ετ και γαι την προγεστερόνη κ για τα οιστρογόνα γιατί το ενδομήτριό μου παχαίνει άμεσα κ γίνεται tourbo!

Εσείς επιβραδύνατε συντονισμένα την πάχυνση του ενδομητρίου ή έτυχε?

φέρε από δω λίγο καλε.....ενδομητριο εννοώ....μην γίνεσαι τσιγκουνα εισια κ φιλη μ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, palmoira said:

@lennio μου να σου ζήσει ο μπέμπης σου! Να είναι ένα τυχερό και υγιές παιδάκι και εσυ να το καμαρώνεις! 

@Taggeris και εγώ μια φορά δοκίμασα με δανεικά και ήταν πετυχημένη η προσπάθεια, έχω μια κόρη 5 1/2 μηνών! 

Απο το κέντρο στον πρώτο υπέρηχο, μου έδωσαν ένα χαρτί με ηλικία, χρωμα μαλλιών,ματιών,υπηκοότητα,χόμπι και ομάδα αίματος της δοτριας. Είχα ζητήσει πριν προχωρήσουμε να δω τα χαρτιά που συμπληρώνει η δότρια και τις εξετάσεις που κάνουν. 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2019 at 8:23 PM, Georgia1972 said:

Χμμμ.... Μπορεί. Για δες το. 

Lenio, Rita1976 τι κανετε; Τι κάνουν τα μωρά σας; lennio γυρίσατε στο σπίτι; Πόσες ημέρες κάθεστε στο μαιευτήριο στη Γαλλία; 

Γεια σου Γεωργια μου, ναι γυρίσαμε. 5 ημέρες είναι από καισαρική. Έχω ηρεμήσει απο όταν γυρίσαμε,κοιμάμαι περισσότερο. Είναι καλά ο μπέμπης, ευχάριστουμε, είναι χάρμα :)

Εσεις τι κάνετε; Πώς τα πάνε τ αγόρια σου;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλό ΣΚ σε όλες.

Μπραβο lennio και μπεμπουλι! Καλά είμαστε κι εμείς. Περιμένω πως και πως να πάμε στους γονείς μου για διακοπές να έχω και βοήθεια. Εχθές πήγα βόλτα τα μικρά με μια φίλη και την κορούλα της και χάρηκαν πολύ και τα τρία μικρούλια. Έχουμε μια μεγάλη περιφραγμενη πλατεία με καφετέρια μέσα και μηχανικα παιχνίδια και όλα τα παιδάκια τρελαίνονται να βρίσκονται εκεί. Κάνουν ποδήλατο, πατίνια, παίζουν μπάλα και οι γονείς πίνουν ήρεμοι τον καφέ τους. Ανυπομονώ να παίξουμε κι εμείς έτσι! Προς το παρόν περπατάμε και κάνουμε βόλτα με το καρότσι και πότε-πότε μπαίνουμε και σε κανένα αυτοκινητάκι. :)

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Dimitras! Δημητρουλα! Είδα έκανες like. Που εισαι; Τι κάνεις; πλησιάζει η νέα προσπάθεια;

Καλά είμαι Σεπτέμβριο τα κατεψυγμένα μου πλησιάζει κ τρέμωωωω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημητρουλα! Έφτασε ο καιρός! Καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλά είσαι παλικάρι εσύ! Δεν μασάς! Μιλάς με τα άλλα τα κορίτσια; Κάποιες επικοινωνούν μέσω fb. Εγώ δεν είμαι οπαδός του. Άλλωστε πόσα να παρακολουθεί κάνεις... 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Μπράβο Δημητρουλα! Έφτασε ο καιρός! Καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλά είσαι παλικάρι εσύ! Δεν μασάς! Μιλάς με τα άλλα τα κορίτσια; Κάποιες επικοινωνούν μέσω fb. Εγώ δεν είμαι οπαδός του. Άλλωστε πόσα να παρακολουθεί κάνεις... 

Δεν εχεις αδικο με 2 παλλικαρια τι να πρωτοκάνεις ε προσπαθω να μη μασαω κ να ειμαι ήρεμη θα δείξει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2019 at 9:23 PM, Georgia1972 said:

Χμμμ.... Μπορεί. Για δες το. 

Lenio, Rita1976 τι κανετε; Τι κάνουν τα μωρά σας; lennio γυρίσατε στο σπίτι; Πόσες ημέρες κάθεστε στο μαιευτήριο στη Γαλλία; 

Ακόμη στη Μενν. 1600 γεννήθηκε ο μικρός κ 2040 η μπουμπου κ τώρα αυτός είναι στα 1690 κ αυτή στα 1740. Έχουμε μέλλον ακόμη... δυστυχώς στο κοριτσάκι μου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στο στομάχι της (κάνει παλινδρόμηση) κ δεν παίρνει βάρος. Εύχομαι όλα να πάνε καλά γιατί είναι αβάσταχτο όλο αυτό 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/7/2019 at 6:33 ΜΜ, melisaki74 είπε:

Και μένα τρέλα με πιάνει και με τα χρήματα που πήγαν χαμένα, κυριολεκτικά μια περιουσία και με τα χρόνια.Αισίως έφτασα τα 9 και ακόμα στον αγώνα.

Πόσο σε καταλαβαίνω... Στα 7,5 είμαι εγώ κι ακόμα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Rita1976 said:

Ακόμη στη Μενν. 1600 γεννήθηκε ο μικρός κ 2040 η μπουμπου κ τώρα αυτός είναι στα 1690 κ αυτή στα 1740. Έχουμε μέλλον ακόμη... δυστυχώς στο κοριτσάκι μου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στο στομάχι της (κάνει παλινδρόμηση) κ δεν παίρνει βάρος. Εύχομαι όλα να πάνε καλά γιατί είναι αβάσταχτο όλο αυτό 

Κοριτσι μου υπομονή! Θα κάνουν ότι πρέπει οι γιατροί, για αυτό είναι εκεί. Θα δεις που όλα θα πάνε καλά. Ναι αναπνέεις καλά γιατί σε χρειάζονται! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλά είμαι Σεπτέμβριο τα κατεψυγμένα μου πλησιάζει κ τρέμωωωω

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας... Θα γεμίσουμε το φόρουμ με ευχάριστες ειδήσεις...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Ακόμη στη Μενν. 1600 γεννήθηκε ο μικρός κ 2040 η μπουμπου κ τώρα αυτός είναι στα 1690 κ αυτή στα 1740. Έχουμε μέλλον ακόμη... δυστυχώς στο κοριτσάκι μου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στο στομάχι της (κάνει παλινδρόμηση) κ δεν παίρνει βάρος. Εύχομαι όλα να πάνε καλά γιατί είναι αβάσταχτο όλο αυτό 

Υπομονη μανούλα. Θα δυναμωσουν. Είναι σύνηθες αυτό που παρουσίασε το μικρό σου. Κι εμένα είχε ο ένας. Μπορεί να κάνουν και ίκτερο. Μην φοβηθεις.

Έχω δει και διδυμα που γεννήθηκαν 1500 γραμμάρια και σήμερα είναι μια χαρά μωράκια. Και έχω ακουσει πολλές άλλες αντίστοιχες ιστορίες. Βλέπαμε και φώτο έξω από τη μονάδα του ΙΑΣΩ με ακόμη πιο πρόωρα μωράκια από τα δικά σου και είχαν δίπλα τις φωτογραφίες τους από μεγαλύτερη ηλικία και παίρναμε δύναμη.

Αν μπορείς να τους πηγαίνεις το δικό σου γάλα. Θα τα βοηθήσει. Θα τα ταΐζεις, θα τα παίρνεις αγκαλιά και θα σε νιώθουν. Θα σε μυρίζουν και θα ακούν τον χτυπο της καρδιάς σου. Όλα θα πάνε καλά καλή μου. Και να φροντίζεις τον εαυτό σου. Πρέπει να είσαι εσύ πρώτα καλά για να είναι και εκείνα και για να έχεις δυνάμεις όταν θα έρθουν στο σπίτι. Ως προωρακια θα θέλουν αυξημένη φροντίδα. Να ξέρεις πως σε σκέφτομαι και σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. 

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Rita1976 υπομονή Ριτα. Έχει δίκιο η Γεωργία. Εάν μπορείς να τους πηγαίνεις και δικό σου γάλα θα είναι καλό. Προσπαθησε να αντλείς κάθε 3 ώρες για να εδραιώσεις την παραγωγή σου, θα σε βοηθήσει για τη συνέχεια.  Εμεις από την πρώτη στιγμή είχαμε δώσει εντολή να ταΐζουν και με ξένο εάν χρειάζεται αλλά της πήγαινα και δικό μου ή μετά στη μονάδα αυξημένης φροντίδας πήγαινα σχεδόν σε κάθε τάισμα για να την ταΐζω και να την παίρνω αγκαλιά. Σημασία έχει να γίνεται το καλύτερο για τα μωρά 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...