Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Κορίτσια,καλησπέρα! Να σας πω τα ευχάριστα τα νέα μου! Εκανα σημερα πρώτη χοριακη 273,είμαι  απίστευτα χαρούμενη! Μετα απο 3 προσπάθειες με δανεικά ειναι η πρώτη φορα που παίρνω θετική χοριακη!  :-D  Αυριο θα μιλήσω με τον γιατρο μου για τα περαιτέρω. Μπορείτε όμως να μου πείτε αν ειχε καποια 9η μερα ,της χοριακης δηλ. λιγα καφέ σημάδια; Εγω τα είδα το πρωί κι εκλεγα όλη μερα οτι θα μου έρθει η περίοδος! 

Zinovia εσυ τι έκανες κορίτσι;

Fleabag!!! Τι ευχαριστα νέα!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!! Λες να είσαι η επόμενη διδυμομανούλα; Με το καλό να προχωρήσεις. Δεν είναι τίποτε τα καφέ. Μπορεί να είναι και από την εμφύτευση, αλλά καλου-κακου μείνε χαλαρή και ξεκουρασου και μίλα και με τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις σχετικά. Καλή και ανεφελη εγκυμοσύνη να έχεις :)

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Να σου δώσω ρε λίγο ενδομητριο να μου δώσεις κρίνο, χαχαχχα. Εγώ αν πάνε όλα καλά αρχες Σεπτεμβρη. Την άλλη εβδομάδα έχουμε τις τελικες εξετάσεις, ΜΟΚ και κολπικες τραχηλικες καλλιεργειες.  Εννοείται θα ζητήσω κορτιζόνη. Οχι ότι αυτο είναι το θεμα αλλά έτσι για να πω ότι το κανα κι αυτο. Εγώ που να μαυρίσω δύσκολο είμαι πολύ ξανθιά - ελπιζω μονο στο μαλλι κ όχι στο μυαλό. Τώρα στις διακοπες θα πάρω λιγο χρωματάκι γιατι το προηγούμενο ΣΚ δεν πηγαμε θάλασσα γιατί ήρθε η ακατανόμαστη, πφφφ....

Εσείς ρε κορίτσια κάνετε αυτή τη ΜΟΚ εξέταση? Είναι το δοκιμαστικό εμνβρυομεταφοράς, και τη θέλει να μην έχουν περάσει 3 μήνες απο την τελευταια φορα για να μην έχει κλείσει ο τραχηλος. Βασανίζομαι πάλι, ποναει η άτιμη

ξανθιά κ εγώ ειμαι....με φακίδες κιολας κ μέλι μάτια....λες να μ βγει κάνα  παιδί κοκκινομαλικο ...αχαχαχχαχα δεν πειράζει....μ.αρκει κ αυτό....αυτο το ΜΟΚ  τι είναι πάλι μ λες???? που τα βρίσκεις όλα αυτά χριστιανη μ....πάρε όλους μ τους κρίνους με πολύ αγάπη κιολας....αρκεί να μην έχεις αυτά που είχα.....είπαμε πολύτεκνη θα σουν κ συ

άρα μαζί θα είμαστε....Εγώ 20 Αυγούστου θα μαι 10 μέρα...άρα πάνω κάτω μαζί 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ξανθιά κ εγώ ειμαι....με φακίδες κιολας κ μέλι μάτια....λες να μ βγει κάνα  παιδί κοκκινομαλικο ...αχαχαχχαχα δεν πειράζει....μ.αρκει κ αυτό....αυτο το ΜΟΚ  τι είναι πάλι μ λες???? που τα βρίσκεις όλα αυτά χριστιανη μ....πάρε όλους μ τους κρίνους με πολύ αγάπη κιολας....αρκεί να μην έχεις αυτά που είχα.....είπαμε πολύτεκνη θα σουν κ συ

άρα μαζί θα είμαστε....Εγώ 20 Αυγούστου θα μαι 10 μέρα...άρα πάνω κάτω μαζί 

Α, αδερφή ψυχή εσύ πώς μαυρισες? Την ξανθια με μελί ματια δότρια κ φακίδες που την βρήκανε? Μάλλον κοκκινομάλλικο θα βγει το παιδί. Το ΜΟΚ είναι τεστ εμβρυομεταφορας. Εσύ δεν έκανες? Α δεν παιζω μόνο εμ'ένα μου κάνουν κ με βασανίζουν...

  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Zinovia15 είπε:

Καλημέρα 

Δυστυχώς  δεν έχω να σας πω καλά νέα. Θα ηρεμήσουμε θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα συνεχίσουμε. Μίλησα με το γιατρό και είπαμε την επόμενη εβδομάδα να τα πούμε για να δουμε τι θα κάνουμε. Σας ευχαριστώ όλες. Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που έχουν καλές χοριακες. Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλιές σας. Η Παναγία μαζί μας. 

 

 

Λυπάμαι πάρα πολύ αλλά με υπομονή και επιμονή θα τα καταφέρεις και εσύ όπως τόσες άλλες.. δυστυχώς καμιά φορά για κάποιες τα πράγματα έρχονται με περισσότερο αγώνα παρόλα αυτά είμαι σίγουρη ότι η Παναγία θα σου χαρίσει αυτό που τόσο ποθείς... Σε όλες μας δηλαδή..  κουράγιο και πάμε πάλι από την αρχή  κορίτσι ο αγώνας θα μας δικαιώσει.. πολλά φιλιά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Fleabag!!! Τι ευχαριστα νέα!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!! Λες να είσαι η επόμενη διδυμομανούλα; Με το καλό να προχωρήσεις. Δεν είναι τίποτε τα καφέ. Μπορεί να είναι και από την εμφύτευση, αλλά καλου-κακου μείνε χαλαρή και ξεκουρασου και μίλα και με τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις σχετικά. Καλή και ανεφελη εγκυμοσύνη να έχεις :)

Να είσαι καλα,σε ευχαριστώ κι εσυ να χαίρεσαι τα μωρουλια σου!Μιλησα ήδη με τον dr ,με καθησύχασε οτι δεν ειναι τιποτα και μου σταμάτησε το salospir. Ο ίδιος ειναι πολυ αισιόδοξος,εγω πάλι οςο πλησιάζει η 2η χοριακη αγχώνομαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Zinovia15 είπε:

Καλημέρα 

Δυστυχώς  δεν έχω να σας πω καλά νέα. Θα ηρεμήσουμε θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα συνεχίσουμε. Μίλησα με το γιατρό και είπαμε την επόμενη εβδομάδα να τα πούμε για να δουμε τι θα κάνουμε. Σας ευχαριστώ όλες. Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που έχουν καλές χοριακες. Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλιές σας. Η Παναγία μαζί μας. 

 

 

Zinovia μου λυπάμαι πολύ. Εύχομαι να βρεθεί η αιτία και να αντιμετωπιστει αποτελεσματικά την επόμενη φορά. Περιμένουμε και την άποψη του γιατρού σου. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Mary H είπε:

Α, αδερφή ψυχή εσύ πώς μαυρισες? Την ξανθια με μελί ματια δότρια κ φακίδες που την βρήκανε? Μάλλον κοκκινομάλλικο θα βγει το παιδί. Το ΜΟΚ είναι τεστ εμβρυομεταφορας. Εσύ δεν έκανες? Α δεν παιζω μόνο εμ'ένα μου κάνουν κ με βασανίζουν...

χαχαχαχαχα την βρήκαν την βρήκαν μια χαρα κιολας....σε 2 μηνες όμως.....τεστ μεταφοράς δεν έκανα.....δεν καταλαβαίνω τίποτα...Είμαι πηγάδι μάλλον....αχχαχαχαχα αχαχαχχαχαχα αχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Να είσαι καλα,σε ευχαριστώ κι εσυ να χαίρεσαι τα μωρουλια σου!Μιλησα ήδη με τον dr ,με καθησύχασε οτι δεν ειναι τιποτα και μου σταμάτησε το salospir. Ο ίδιος ειναι πολυ αισιόδοξος,εγω πάλι οςο πλησιάζει η 2η χοριακη αγχώνομαι.

Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου.

Λογικο είναι να αγχώνεσαι αλλά καλο είναι να σκέφτεσαι θετικά. Είμαι σίγουρη πως σε 15 ημέρες θα σου πει να πας για τον 1ο υπέρηχο! :wink:

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2019 at 11:33 ΜΜ, Fleabag είπε:

Κορίτσια,καλησπέρα! Να σας πω τα ευχάριστα τα νέα μου! Εκανα σημερα πρώτη χοριακη 273,είμαι  απίστευτα χαρούμενη! Μετα απο 3 προσπάθειες με δανεικά ειναι η πρώτη φορα που παίρνω θετική χοριακη!  :-D  Αυριο θα μιλήσω με τον γιατρο μου για τα περαιτέρω. Μπορείτε όμως να μου πείτε αν ειχε καποια 9η μερα ,της χοριακης δηλ. λιγα καφέ σημάδια; Εγω τα είδα το πρωί κι εκλεγα όλη μερα οτι θα μου έρθει η περίοδος! 

Zinovia εσυ τι έκανες κορίτσι;

Τέλειααααα!!!Μπράβο κοριτσάκι μου..Τωρα διάβασα τα νεα κ χάρηκα πάρα πολύ.Εύχομαι μια καλή, χαρούμενη κ ξέγνοιαστη εγκυμοσύνη!!!

Να ξέρεις οτι παίρνουμε κουράγιο κ μεις που έχουμε δρόμο ακόμα, οταν μαθαίνουμε τέτοια ευχάριστα:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολυ όλες για τις ευχές και τις θετικές σκέψεις! Η χοριακη διπλασιάστηκε,θα κάνω άλλη μια και μετα υπέρηχο. Πρεπει να πω οτι έγινα μέλος της ομάδας πολυ πρόσφατα και ηταν το πιο σωστό και ωραίο πράγμα που μου συνέβη! Ένιωσα πολυ αγάπη,υποστήριξη και το πιο βασικό μου δόθηκαν συμβουλές που τελικα οδήγησαν σε σωστές αποφάσεις. Στα κορίτσια που δεν τα κατάφεραν ακομα εχω να πω οτι απο οτι φαίνεται πρεπει να βρεθούμε πολλές φορές στα πατώματα,να μαζέψουμε με μεγάλη δυσκολια τα κομμάτια μας και να συνεχίσουμε.Ειναι πολυ σπάνιο να πετύχουμε με την πρώτη,ακομα και με δανεικά. Η καλύτερη συμβουλή που πηρα απο φίλη που πέρασε τον Γολγοθά ηταν,μην τα παρατάς! Και ειχε δίκιο!  Φυςικα,είμαι πολυ ρεαλίστρια,ξερω οτι εχω πολυ δρόμο μπροστά μου,τιποτα δεν ειναι σίγουρο,πολλα μπορουν να συμβούν.Αλλα ξερω οτι, οτι και να συμβεί δεν θα το βάλω κάτω!    Να είστε όλες καλα,όμορφη και ξεκούραστη Κυριακη και σε οςες αρχίζουν διακοπές να περάσετε καλα και κάντε καμια βουτιά και για μας που δεν....:wub:

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Fleabag είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολυ όλες για τις ευχές και τις θετικές σκέψεις! Η χοριακη διπλασιάστηκε,θα κάνω άλλη μια και μετα υπέρηχο. Πρεπει να πω οτι έγινα μέλος της ομάδας πολυ πρόσφατα και ηταν το πιο σωστό και ωραίο πράγμα που μου συνέβη! Ένιωσα πολυ αγάπη,υποστήριξη και το πιο βασικό μου δόθηκαν συμβουλές που τελικα οδήγησαν σε σωστές αποφάσεις. Στα κορίτσια που δεν τα κατάφεραν ακομα εχω να πω οτι απο οτι φαίνεται πρεπει να βρεθούμε πολλές φορές στα πατώματα,να μαζέψουμε με μεγάλη δυσκολια τα κομμάτια μας και να συνεχίσουμε.Ειναι πολυ σπάνιο να πετύχουμε με την πρώτη,ακομα και με δανεικά. Η καλύτερη συμβουλή που πηρα απο φίλη που πέρασε τον Γολγοθά ηταν,μην τα παρατάς! Και ειχε δίκιο!  Φυςικα,είμαι πολυ ρεαλίστρια,ξερω οτι εχω πολυ δρόμο μπροστά μου,τιποτα δεν ειναι σίγουρο,πολλα μπορουν να συμβούν.Αλλα ξερω οτι, οτι και να συμβεί δεν θα το βάλω κάτω!    Να είστε όλες καλα,όμορφη και ξεκούραστη Κυριακη και σε οςες αρχίζουν διακοπές να περάσετε καλα και κάντε καμια βουτιά και για μας που δεν....:wub:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Χαιρόμαστε πολύ με τα καλά σου νέα, χαλάρωσε κ απόλαυσε το θείο δώρο της εγκυμοσύνης κ όλα καλά θα πάνε, είμαι σίγουρη. είσαι σε καλά χέρια ο γιατρός σου είναι αστέρι κ μην ανησυχείς. Τελικά πρεπει να πιάσουμε πάτο, να έρθουμε σε απόγνωση για να ζοριστούμε κ να πετύχουμε. θα σου πω μια ιστορία αντίστοιχη, πριν διοριστώ έψαχνα 4 χρόνια για δουλειά με βιογραφικά, συνεντεύξεις, απόρριψη, ειρωνείες, προσβολές από υποψήφιους εργοδότες. Τελικά δε βρήκα δουλειά. Πείσμωσα όμως, πείσμωσα πολύ. Λέω για να δω τι αξίζω, θα δώσω εξετάσεις ΑΣΕΠ. Καθισα ένα χρονο διάβασα  με πεισμα κ όσο θυμόμουν τις προσβολες τόσο θύμωνα κ τόσο πείσμωνα. Τελικά περασα στις εξετάσεις με σειρα 100 από τις 8.000 διαγωνιζόμενες παρακαλώ κ διορίστηκα εκπαιδευτικός σε δημόσιο σχολείο. Είδες τι κάνει το πεισμα κ ο πατος που πιάνουμε? Αν δεν είχα πιασει πατο τώρα θα ήμουν άνεργη. Το ίδιο κ εσύ αν δεν πείσμωνες κ αν δεν αναζητούσες απεγνωσμένα τη λύση, τώρα δε θα ήσουν σ αυτή τη θέση, να κάνεις χοριακες κ να περιμένεις υπέρηχο.. Να είσαι καλά κ καλή ξεκούραση:wub:

  • Μου αρέσει 6

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολυ όλες για τις ευχές και τις θετικές σκέψεις! Η χοριακη διπλασιάστηκε,θα κάνω άλλη μια και μετα υπέρηχο. Πρεπει να πω οτι έγινα μέλος της ομάδας πολυ πρόσφατα και ηταν το πιο σωστό και ωραίο πράγμα που μου συνέβη! Ένιωσα πολυ αγάπη,υποστήριξη και το πιο βασικό μου δόθηκαν συμβουλές που τελικα οδήγησαν σε σωστές αποφάσεις. Στα κορίτσια που δεν τα κατάφεραν ακομα εχω να πω οτι απο οτι φαίνεται πρεπει να βρεθούμε πολλές φορές στα πατώματα,να μαζέψουμε με μεγάλη δυσκολια τα κομμάτια μας και να συνεχίσουμε.Ειναι πολυ σπάνιο να πετύχουμε με την πρώτη,ακομα και με δανεικά. Η καλύτερη συμβουλή που πηρα απο φίλη που πέρασε τον Γολγοθά ηταν,μην τα παρατάς! Και ειχε δίκιο!  Φυςικα,είμαι πολυ ρεαλίστρια,ξερω οτι εχω πολυ δρόμο μπροστά μου,τιποτα δεν ειναι σίγουρο,πολλα μπορουν να συμβούν.Αλλα ξερω οτι, οτι και να συμβεί δεν θα το βάλω κάτω!    Να είστε όλες καλα,όμορφη και ξεκούραστη Κυριακη και σε οςες αρχίζουν διακοπές να περάσετε καλα και κάντε καμια βουτιά και για μας που δεν....:wub:

Καλημερα κορίτσια!

Και πάλι μπράβο σου καλή μου! Στον υπέρηχο μπορεί να δείτε και διδυμακια! Εγώ είχα 270 πρώτη χοριακη και το κέντρο δεν μου ζήτησε επαναληπτική γιατί ήταν πολύ καλή τιμή. Μου είπαν να πάω κατευθείαν σε 15 ημέρες για υπέρηχο. Και είχα διδυμα. Τυπικά σου ζητούν τις επαναληπτικες χοριακες. Μην ανησυχείς. Όλα θα πάνε τέλεια. Αγκάλιασε την κοιλίτσα σου και χαμογέλα.

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary H είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Χαιρόμαστε πολύ με τα καλά σου νέα, χαλάρωσε κ απόλαυσε το θείο δώρο της εγκυμοσύνης κ όλα καλά θα πάνε, είμαι σίγουρη. είσαι σε καλά χέρια ο γιατρός σου είναι αστέρι κ μην ανησυχείς. Τελικά πρεπει να πιάσουμε πάτο, να έρθουμε σε απόγνωση για να ζοριστούμε κ να πετύχουμε. θα σου πω μια ιστορία αντίστοιχη, πριν διοριστώ έψαχνα 4 χρόνια για δουλειά με βιογραφικά, συνεντεύξεις, απόρριψη, ειρωνείες, προσβολές από υποψήφιους εργοδότες. Τελικά δε βρήκα δουλειά. Πείσμωσα όμως, πείσμωσα πολύ. Λέω για να δω τι αξίζω, θα δώσω εξετάσεις ΑΣΕΠ. Καθισα ένα χρονο διάβασα  με πεισμα κ όσο θυμόμουν τις προσβολες τόσο θύμωνα κ τόσο πείσμωνα. Τελικά περασα στις εξετάσεις με σειρα 100 από τις 8.000 διαγωνιζόμενες παρακαλώ κ διορίστηκα εκπαιδευτικός σε δημόσιο σχολείο. Είδες τι κάνει το πεισμα κ ο πατος που πιάνουμε? Αν δεν είχα πιασει πατο τώρα θα ήμουν άνεργη. Το ίδιο κ εσύ αν δεν πείσμωνες κ αν δεν αναζητούσες απεγνωσμένα τη λύση, τώρα δε θα ήσουν σ αυτή τη θέση, να κάνεις χοριακες κ να περιμένεις υπέρηχο.. Να είσαι καλά κ καλή ξεκούραση:wub:

Οτι δεν σε σκοτώνει σε κανει πιο δυνατό,τελικα! Μεγάλη αλήθεια! Σε φιλώ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Οι εγκυούλες μας οι γλυκιες τι κάνουν? Είχατε κανένα νεότερο σε υπερηχο, φύλο κλπ? Οι μανούλες όλα καλά με τα μπεμπάκια σας? Καλες βουτιές όσες μπορούν:)


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...